Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: PH3N-x »

Skąd ta wiara w Andringe jako zbawiciela Olsztyna? Z tego co kojarzę to dopiero w play-offach się wyróżniał. Rundę zasadniczą to miał raczej przeciętną.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

Uspokoi przyjecie, ktorego teraz nie ma, a ktore pozwoli wydobyc atuty z tej druzyny. Olsztyn nie ma siatkarskich killerow na skrzydle, ktorym niestraszny atak z wysokich pilek. Ten team zyje gra kombinacyjna.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

PH3N-x pisze:Skąd ta wiara w Andringe jako zbawiciela Olsztyna? Z tego co kojarzę to dopiero w play-offach się wyróżniał. Rundę zasadniczą to miał raczej przeciętną.
Andringa w playoffach zaczął grać już naprawdę dobrze w ataku ,ale przyjęcie trzymał przez cały sezon
jarek8dywan pisze:Hadrava byl na 4 miejscu wsrod najlepiej punktujacych blokiem w sezonie zasadniczym (72pkt. Russo 39)...
To tu mnie zaskoczyłeś.Z gry blokiem w Olstynie to najbardziej kojarzyłem te bloki Kochanowskiego i Andringi.Roussoux nie uważam za jakiegoś niewiarygodnego blokera tylko uważam ,że jego brak to w tym elemencie minus w stosunku do Luxa czy innego Kalinina.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Bloki Andringi się pamięta bo ty były zazwyczaj pojedyczne.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Bloki Andringi faktycznie się pamięta z uwagi na to, że były dosyć efektowne i pojedyńcze. Ja natomiast zawsze zwracałem uwagę na jedna rzecz - popatrzcie jak będziecie mieli okazję obejrzeć powtórki, na ułożenie lewej dłoni przy bloku na lewym skrzydle. Technicznie świetnie ułożony blok. A poza tym naprawdę w przyjęciu Andringa na pewno da wiele, a jeśli bedzię w formie choćby zbliżonej do tej z play-off, to w ataku również poprawi grę. Zauważcie, że jak ostatnio wszedł do drugiej linii w meczu z Treflem to obrona jakoś też wyglądała lepiej. Przynajmniej moim okiem.
Adamde
Posty: 818
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Lux nam sie zaczyna ogrywac, moze cos z tego bedzie, zaksa na ten moment poza naszym zasiegiem. Tonutti to kto wie czy na ten moment nie najlepszy sypacz na swiecie i Bieniu pokazal naszym orlom, o co chodzi w grze na srodku. Mimo wszystko jestem dobrej mysli :D
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Jak my to przegraliśmy, mając 51% w ataku? Lux świetny mecz, a jeszcze kilka piłek dostał niedokładnych, Kapelus dziś bardzo skuteczny, Hadrava po słabym początku rozegrał się. Za to ładnie zaczyna chodzić Słowak na pajpie, to o czym pisałem. Może gdyby Woicki zaryzykował i zagrał mu przez środek w końcówce to byśmy wygrali drugiego seta gdzie mieliśmy już przecież 24:22. Ale po co, lepiej zagrać sygnalizowaną i za niską krótką przez 3 metry, cały Wujek ;)

Fajne wejście Gila, wszedł, zagrał przez wszystkie strefy i zupełnie pogubił blok Kędzierzyna. Pamiętam Makowski z Warszawą dał podobną zmianę i to było na tyle z jego pożytku, oby tym razem nie było podobnie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Adamde
Posty: 818
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Santili mówil o pipe na przerwach juz w poprzednich meczach, w koncu zaczyna funkcjonowac. Brakuje jeszcze Pietraszki na srodku w pelni sil, moze blok w koncu zacznie lepiej funkcjonowac. Gil ma papiery na dobre granie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Olsztynowi ten puchar cev to tak srednio pasuje i obawiam się, że odbije się na formie. Jak przejdą Finów i potem zespół z Frankfurtu lub Turków to mają krajoznawczą wycieczkę pod Mongolię.

Dla mnie miałoby sens pobranie Urbanowiczem, Kanczokiem, Zabłockim i Gilem.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: mily66 »

Będzie jakaś transmisja z meczu pucharowego?
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Indyk AZS Ol »

Pewnie w radiu Olsztyn ewetualnie Egit(facebook)
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Zupełnie się nie zgodzę z graniem rezerwowymi w pucharze cev,to prawda te kilka dodatkowych meczy i dalekie podróże moga odbić się na lidze ale nie po to szukaliśmy dodatkowych pieniędzy i powiększyliśmy budżet z myślą o pucharach żeby teraz wystawić druga szóstkę i ryzykować odpadnięciem w 1/32 bądź 1/16
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Oby andringa zagrał od początku jeśli zdrowie już pozwala,potrzebuje pare meczy na rozegranie bo widać było duuze braki w ataku gdy wszedł z zaksa
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Tak odbiegając trochę od meczu to jak oceniacie zgłoszenie się do cev? Były głosy ze będzie to szansa na zdobycie sponsorów na następny sezon jednak moim zdaniem jeśli po zajęciu 4miejsca w lidze te pieniądze się nie pojawiły to niestety napewno nie pojawia się po udziale w rozgrywkach cev,a koszty tej rozrywki jakie są to wiemy. W zamian za udział w pucharach mogliśmy mieć jednego bądź dwoch pożądnych zawodników
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: ursula127 »

azs_oln pisze:Tak odbiegając trochę od meczu to jak oceniacie zgłoszenie się do cev? Były głosy ze będzie to szansa na zdobycie sponsorów na następny sezon jednak moim zdaniem jeśli po zajęciu 4miejsca w lidze te pieniądze się nie pojawiły to niestety napewno nie pojawia się po udziale w rozgrywkach cev,a koszty tej rozrywki jakie są to wiemy. W zamian za udział w pucharach mogliśmy mieć jednego bądź dwoch pożądnych zawodników

i następny spadek w rankingu, i jeszcze jedną drużynę mniej w LM :x
Może w ogóle nie wystawiać nigdzie żadnej drużyny będzie jeszcze taniej :D
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Chal »

Ktoś chyba przegapił zmianę liczenia rankingu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Antonella Hard Core »

To 28 miejsce naszej ligi w rankingu CEV uprawniającym do gry w Pucharze CEV i Pucharze Challenge nie przynosi nam chluby. Wyprzedzają nas takie "potęgi" jak Cypr, Izrael, Dania, Bośnia i Hercegowina czy nawet .... Kosowo! Jednak aby być w tym rankingu wyżej to trzeba grać w tych mniej prestiżowym pucharach a naszym ekipom zdarza sie od święta grać w nich. Widać inne kluby ze słabszych lig stać na gre w tych pucharach a klubów z naszej mocarnej PlusLigi już nie stać, troche to mało profesjonalne bo wolałbym abyśmy brali przykład z lepszych od nas a np taka Serie A nigdy nie ma problemu aby znajść pięć chętnych zespołów do gry w Europie a to sie potem przekłada na ilość triumfów włoskich klubów w Pucharze CEV i Challenge.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Mecz niczym typowa przeróbka chwytów doświadczonego zapaśnika z nowicjuszem. Nawet z Kalininem byśmy to wygrali, ale skoro wraca Andringa to Kalinin idzie do odstrzału i nawet w takim meczu nie dostał szansy na odbudowanie się.

Ale taka specyfika tych pierwszych rund. Ajaccio rozbiło Kosowski team K.V Peja do 6,9 i 11 :]

Nawet Resovia by sobie poradziła
Ostatnio zmieniony 6 lis 2018, o 20:21 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Zapewne się domyśliliście, że Hurrikaani to po fińsku Huragan.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
tomkasz
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2008, o 08:45
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: tomkasz »

dyletant pisze:Kalinin idzie do odstrzału i nawet w takim meczu nie dostał szansy na odbudowanie się.
Obyś miał rację. Ja obawiam się że Santilli oszczędza po prostu jego "siły" i "formę" na ligę. Wolałbym jednak, żeby on już na boisko nie wchodził. Zawsze jak go widzę, to od razu jestem niemal pewny utraty przez AZS kilku punktów...
Adamde
Posty: 818
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Przeciwnik o klase gorszy, dziwie sie ze nie dal wiecej pograc Kanczokowi i Urbanowiczowi. Ciekawe jak umowa z Kalininem, podziekuja mu jak tylko Andringa bedzie 100% sprawny, czy trzymaja do konca roku?
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Naprawdopodniej zostanie do zakończenie pierwszej części sezonu
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

W następnej rundzie zagramy z przegranym pary paok saloniki-ubited Frankfurt. Czyli najprawdopodniej z paokiem. Jak oceniacie szanse? Oba zespołu niestety mocne i mogą nas ograć a szkoda byłoby tak szybko kończyć przygodę z cev.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Chal »

Nie no, raczej PAOK powinien to wygrać. Frankfurt, zwłaszcza pod nieobecność Kricka, to bardzo przeciętna ekipa i Olsztyn również nie powinien mieć z nią dużych problemów.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Hm może i racja bo rzeczywiście ławki to Frankfurt nie posiada a paok dość wyrównana drużyna a brak kricka to dla nich bardzo dużo strata ale personalnie nie wypadają dużo gorzej od nas wiec mogą być zagrożeniem.oby tylko nie przegrał paok bo byliby dla nas baardzo groźna ekipa
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

No i raczej czekamy na Greków. W pierwszym meczu Frankfurt nadspodziewanie łatwo w 80 minut wygrał na wyjeździe 0:3 i rewanż wydaje się formalnością
https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... x?ID=31495

Czyli Tsourits, Okolic, Kubańczyk Jimenez, Ex-jastrzębski Bułgar Filippov i Los Emerytos: Marquez i Szafranowicz przyjadą do Uranii, w sumie ciekawie :)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Czyli Frankfurt jednak bez kricka tez bardzo groźny a wydawał się w mojej ocenie wygodniejszym przeciwnikiem w ewentualnym meczu z nami.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Będzie bardzo ciężki mecz dla nas,trzeba pamiętać ze jimenez jest naprawdę dobrym rozgrywającym a na ataku maja djurica o którym zapomniałeś a jego przedstawiać nie trzeba.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

azs_oln pisze:Będzie bardzo ciężki mecz dla nas,trzeba pamiętać ze jimenez jest naprawdę dobrym rozgrywającym a na ataku maja djurica o którym zapomniałeś a jego przedstawiać nie trzeba.
Tsourits vel Djuric, akurat dziś zagrał fatalnie ;) Nie zapomniałem. A Javier Ernesto Jimenez to przyjmujący, choć w jego przypadku bardziej atakujący na przyjęciu, bo przyjmować nie potrafi :)

Właśnie, bo chyba coś mnie minęło. Czemu Frankfurt bez Kricka?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Przyjmujący pryjmujacy oczywiście autokorekta się wdała,krick kontuzja.franfurt raczej nie da sobie tego wydrzec grając u siebie,oby grali z nami tak samo jak w meczu z Frankfurtem;D
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”