Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Re_soviaczka »

Pietraszki (i Poręby) w ogóle nie było w składzie meczowym, ale chyba nie wiadomo dlaczego.
Olsztyn dzisiaj miał zero manewru na środku, no chyba że wstawiliby tam Kańczoka.
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Postprzez hubert
Buchowskiego warunkiem było więcej gry a tego nikt nie mógł zagwarantować bo przyjmującymi mieli być Lux i Andringa. Problem Olsztyna jest jeden: budżet. Kto wie czy nie najniższy w lidze.
Podejrzewam, ze Bydzia ma nizszy. Chyba ze Piotr Sienko jest bardzo bogatym czlowiekiem.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Z Czarnymi można było się spodziewać porażki, bo na to wskazywały też mecze sparingowe. Bardziej zmartwiło mnie starcie z GKS, chociaż, jak widać, byli blisko też z Treflem i chyba są w niezłej dyspozycji, czego nie można powiedzieć o AZS. Szczególnie martwi słaba postawa Hadravy, bo to była połowa drużyny w zeszłym sezonie i facet naklepał mnóstwo punktów. Przyjęcie po raz kolejny było bolączką z tego, co czytam w Waszych wypowiedziach, bo niestety meczu nie mogłem obejrzeć. Cały czas zastanawiam się, czy nie lepiej funkcjonowałoby to wszystko z parą Urbanowicz - Lux, bo przynajmniej z wysokiej piłki byłoby kim grać. I tutaj w 100% zgadzam się z dyletantem.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Demandred pisze: Cały czas zastanawiam się, czy nie lepiej funkcjonowałoby to wszystko z parą Urbanowicz - Lux, bo przynajmniej z wysokiej piłki byłoby kim grać. I tutaj w 100% zgadzam się z dyletantem.
Mam podobne zdanie. Jak zobaczyłem, że na Radom wyszli Kapelus i Kalinin to byłem pewny, że Lux ma kontuzję. Dziwne zestawienia Santili robi.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Chal »

Bo Lux chyba miał jakieś problemy. Wychodzi brak trenera do przygotowania fizycznego. To trochę tak, jakby grać bez libero.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Szacun za dzisiejszy mecz. Przyjmujacy dzisiaj obaj o dziwo celujaco. Dla mnie mvp wujek, milo bylo patrzec jak robi z mistrzów swiata wiatraki.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Woicki rewelacja, jeszcze jakby na kontrach z 2-3 razy zagrał paipem to Kuba nie nabiłby sobie tyle bloków, bo czasami szedł już w ciemno.
Teraz chyba dopiero czeka nas prawdziwa weryfikacja, bo nie wiadomo czy jesteśmy tak mocni jak wczoraj, czy tak słabi jak z Radomiem. Nieobliczalny Gdańsk na neutralnym terenie i ZAKsa u nas powinny dać pełną odpowiedź w jakim miejscu się obecnie znajdujemy.
No i wczoraj to przy czym rościłem sobie spore nadzieje, niesamowicie odpaliła zagrywka. Jeszcze jak wróci Pietraszko ze swoją ofensywną może być jeszcze lepiej.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Teraz pytanie czy będzie miejsce dla Pietraszko,zniszczol jest pewniakiem a warda prezentuje się bardzo dobrze przede wszystkim blokiem,ciekawe w jakiej dyspozycji będzie pietraszko po powrocie.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Z dobrej strony pokazał się tez lux,odpalił wkoncu zagrywka i chyba się już zaaklimatyzował w drużynie teraz tylko czekać na andringe i może to wyglądać naprawdę dobrze.po pierwszych dwóch meczach zupełnie się tego nie spodziewałem ale chyba sezon nie jest na straty,po meczu z treflem i zaksa powinno się okazać na co nas tak naprawdę stać i czy walka o 6 jest realna.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Jak oceniacie transfer luxa kosztem roseaux? Po tych meczach wydaje mi się ze lux będzie nieco stabilniejszy i chyba lepszy w ofensywie,problem może być z przyjęciem no i chyba technicznie i na wyskokiej piłce roseaux także lepszy.wydaje mi się ze najzwyczajnej potrzebował czasu na zebranie doświadczenia bo w Katowicach gra bardzo dobrze.mimo to w luxie jest potencjał.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: ursula127 »

azs_oln pisze:Jak oceniacie transfer luxa kosztem roseaux? Po tych meczach wydaje mi się ze lux będzie nieco stabilniejszy i chyba lepszy w ofensywie,problem może być z przyjęciem no i chyba technicznie i na wyskokiej piłce roseaux także lepszy.wydaje mi się ze najzwyczajnej potrzebował czasu na zebranie doświadczenia bo w Katowicach gra bardzo dobrze.mimo to w luxie jest potencjał.

jeśli Roseaux jest taki dobry jak piszesz to w poprzednim sezonie zapomniał tego pokazać
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Wystarczy przeczytać to co napisałem ze zrozumiem;)
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Trudno jest porównać teraz Luxa i Rousseaux, ponieważ zwyczajnie Belg póki co dobrze wszedł w sezon. Na dłuższym dystansie myślę jednak, że Słowak przyniesie więcej pożytku, bo czasami po prostu trzeba mocno uderzyć a nie plasować i Lux to ma. Do tego nieporównywalnie lepsza zagrywka.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

dyletant pisze:Trudno jest porównać teraz Luxa i Rousseaux, ponieważ zwyczajnie Belg póki co dobrze wszedł w sezon. Na dłuższym dystansie myślę jednak, że Słowak przyniesie więcej pożytku, bo czasami po prostu trzeba mocno uderzyć a nie plasować i Lux to ma. Do tego nieporównywalnie lepsza zagrywka.
Zgadzam się. Lux wydaje się, że ma też mocniejszą głowę. Nie przytrafiają mu się głębokie zjazdy jak u Rousseaux. Zobaczymy jak to będzie w przekroju sezonu. Ja liczę na kolejne odkrycie (jak na miarę Olsztyna) a może i lepiej bo taki Hadrava odpalił idealnie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

A jak wróci Andringa i przejmie przyjęcie z Luxa to Słowak jeszcze bardziej może się rozwinąć w ataku. Częściej widziałbym go z 6tej strefy chociażby, bo jak pokazał ostatni mecz z piłek na prawym ataku też sobie dobrze radzi.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Wydawałoby się, że jest to zawodnik bardziej ofensywny od Rousseaux, bo ten, jak już wcześniej parę razy pisałem nie był moim zdaniem ani ofensywny, ani defensywny. Zobaczymy jak będzie dalej grał w ataku przede wszystkim, bo liczę na wzmocnienie właśnie siły ognia względem Rousseaux, przy, być może, spadku jakości przyjęcia, ale sądzę, że zdrowy Andringa z Żurkiem są w stanie to zbilansować. Za wcześnie by oceniać, na pewno, tak jak napisał dyletant, Belg, póki co, zalicza niezły początek sezonu. Myślę, że im dalej w las, tym powinno być z Luxem lepiej (przynajmniej na to liczę) w ataku.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Chal »

Na razie Lux wcale nie wygląda gorzej od Ruso w przyjęciu. Sęk w tym, że obok na Kapelusa, który z kolei wygląda dramatycznie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

To prawda, że nie wygląda gorzej. Mówiłem raczej o oczekiwaniach w stosunku do niego przed sezonem - raczej lepszy atak i być może troszkę słabsze przyjęcie, na co można przymknąć oko, jeśli w ataku będzie lepiej. Jeśli będzie lepiej w ataku i w przyjęciu nie gorzej, to w ogóle transfer można zaliczyć na plus. No ale na razie za nami tylko 4 kolejki, więc może być jeszcze różnie.
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Bylo blisko. Niestety przyjecie dalej jest nasza bolaczka. Czemu nie dostanie szansy Urbanowicz, przy tak przecietnie grajacym Kapelusie? Nie wierze ze zagralby gorzej. Jak Pietraszko bedzie tak gral jak dzisiaj, to szybko zapomnimy o Kochanowskim.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Zestawienie Kapelusa z Kalininem to siatkarski kryminał. Nie gwarantuje niczego, ani przyjęcia, ani ataku. Kapelus bardzo dobrze wszedł w mecz, ale potem było gorzej. Za szybko zszedł Lux, który w tie breaku przydałby się na wysokie piłki

Cóż, czekamy na Holendra, bo sam Żurek nie ogarnie floatów. Swoją drogą, znowu świetnie gra w obronie, kilka ataków wyjął na czysto i zapowiada się, że nie powiedział ostatniego słowa w walce o kadrę, bo Wojtaszek żadną rewelacją nie jest, a grania będzie tak dużo, że Zatorskiego trzeba będzie oszczędzić.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3860
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: tomasol »

dyletant pisze: Teraz chyba dopiero czeka nas prawdziwa weryfikacja, bo nie wiadomo czy jesteśmy tak mocni jak wczoraj, czy tak słabi jak z Radomiem. Nieobliczalny Gdańsk na neutralnym terenie i ZAKsa u nas powinny dać pełną odpowiedź w jakim miejscu się obecnie znajdujemy.
Myślę, że nie trzeba czekać na mecz na mecz z ZAKSĄ. Niestety ale występ w Elblągu jasno pokazuje, że w tym sezonie o górnej połówce tabeli raczej nie ma co marzyć. Jeżeli nie wygrywa się z po prostu kiepską w tym sezonie drużyną Trefla no to z czym do ludzi.
Pierwsza rzecz to Słowacki przyjmujący. Padło pytanie czy jest lepszy od swojego Belgijskiego poprzednika. Ja napiszę tak. W jednym jest podobny, niemal identyczny. Im dużej trwa spotkanie tym coraz słabiej wygląda jego gra. A dodałbym, że Belg jest lepiej ułożony technicznie i pod tym względem lepiej pasował do stylu gry Woickiego. No i więcej dawał na bloku. Który to blok to sprawa druga.
Niestety ale po Kochanowskim i Plińskim powstała olbrzymia wyrwa na środku właśnie w bloku. Można to było widzieć zwłaszcza dzisiaj, kiedy gdańscy rozgrywający zrobili z naszych środkowych spławiki. Zresztą fakty są takie, że w punktowych blokach byliśmy gorsi od rywali we wszystkich rozegranych dotychczas spotkaniach. Dla porównania rok temu było niemal dokładnie odwrotnie, na pięć pierwszych spotkań tylko w jednym było po równo, w pozostałych lepsi byliśmy my. Także brak tej dwójki mocno uwypukla naszą słabość także i na zagrywce. Bo w tamtym roku system blok-obrona bardzo dobrze tę słabość maskował.
Kolejna sprawa to nasze przyjęcie. Aby Woicki mógł w pełni pokazać swoje możliwości, potrzeba nam bardzo dobrej gry w tym elemencie. Tymczasem kontuzja Andringi i jego brak na boisku jest bardzo widoczny właśnie w odbiorze zagrywki rywala. Lux już pokazał, że w tym elemencie potrafi krwawić i to mocno. Kapelus jest niestety trochę niepewny a Kalinin to jakieś nieporozumienie. Jak by tego było mało to i Żurek zaczął przyjmować dość przeciętnie. Woicki robi co może, tyle, że pod siatką nie ma już Kochanowskiego a Warda i Zniszczoł nie są w stanie dać tyle w ataku. Zostaje Hadrava, który ma niestety momenty kiedy się zwyczajnie zatyka. Kapelus na wysokiej piłce radzi sobie słabo a Luxowi Woicki nie za bardzo chyba jeszcze ufa. Dzisiaj zresztą wystarczyło aby Gdańszczanie przestali psuć zagrywki i od razu byli w stanie odwrócić mecz.
O naszej zagrywce pisałem już wcześniej. Na razie to tylko Hadrava i może Zniszczoł i Pietraszko mają regularną i dobrą zagrywkę. Reszta jest w tym elemencie albo nierówna albo zwyczajnie słaba. Także niestety jest to kolejny słaby punkt drużyny.
Krotko mówiąc aby myśleć o dobrym wyniku potrzebna jest po prostu dobra siatkarska jakość. A nam niestety może jej brakować, zwłaszcza w serwisie i bloku. Także trudno jest być mi optymistą. Niestety ale w tym sezonie stawiam na dolną połowę tabeli, może jej środek.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2018, o 21:30 przez tomasol, łącznie zmieniany 2 razy.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Jestem jednak trochę większym optymistą. Może i mało blokujemy, ale za to dużo bronimy. Andringa wprowadzi dużo spokoju i jakoś powinno to wyglądać. Może jeszcze na ZAKsę teraz to nie wystarczy, ale przypomnijmy sobie zeszły rok. ZAKsa przejechała się po nas 0:3 na jesieni, a wiosną potrzebowała cudu żeby z nami wygrać. Czas działa na naszą korzyść
A Kuby to cała liga nie zastąpi gdy ten odejdzie z Bełchatowa, więc to nie tylko nasz problem. Po prostu taki grajek trafia się bardzo rzadko. Francuzi też nie mają drugiego Ngapetha.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Aranger »

dyletant pisze:Za szybko zszedł Lux, który w tie breaku przydałby się na wysokie piłki
Lux wyszedł na tie-breaka i w 3 atakach dostał 3 bloki, do tego raz przyjął floata za siebie. Argumenty do zmiany dał, ale że zmiennikiem jest Kalinin, to ja bym i tak nie zmieniał.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2018, o 22:09 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

A Urbanowicz jeszcze tam byl w skladzie? Czy za bandami siedzial?
Ten Kalinin to jakas porazka.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: mily66 »

Hadrava jest najlepszym atakującym plusligi I udowadnia to kolejny sezon.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Aranger pisze:
dyletant pisze:Za szybko zszedł Lux, który w tie breaku przydałby się na wysokie piłki
Lux wyszedł na tie-breaka i w 3 atakach dostał 3 bloki, do tego raz przyjął floata za siebie. Argumenty do zmiany dał, ale że zmiennikiem jest Kalinin, to ja bym i tak nie zmieniał.
Wydawało mi się, że to były bloki na Kapelusie, ale możesz mieć rację, bo Słowak dziś z ratio+1 zaledwie. Natomiast od Kalinina to już bardziej przydatny byłby Zabłocki do drugiej linii.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Poinformowany
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 01:13
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Poinformowany »

Mecz niewykorzystanych szans zdecydowanie. Co do gry naszych przyjmujących to módlmy się o jak najszybszy powrót do zdrowia Andringi, bo Kapelus to z całym szacunkiem dla niego za mecz z Bełchatowem, ale jest dobrym zmiennikiem, a nie szostkowym graczem. Andringa z Żurkiem mocno odciążą Luxa, który będzie mógł się skupić na ataku, bo w przyjęciu nie bryluje. Co do Kalinina to jedyne słowa jakie nasuwają się na usta musiałbym zakrywać gwiazdkami. Ten człowiek powinien przestać się ośmieszać, a wraz z nim Santilli, który zamiast sprawdzić młodego Urbanowicza wstawia starego dziada, który w przyjęciu jest tragedią, a w ataku lepiej poradziłby sobie jakiś junior z olsztyńskiej sekcji niż ten emeryt.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

tomasol pisze:... Na razie to tylko Hadrava i może Zniszczoł i Pietraszko mają regularną i dobrą zagrywkę. ...
Zgodze sie z wiekszoscia tego co napisales, ale dodam dwie rzeczy. Po pierwsze, Lux pokazuje, ze zagrywke ma mocna i regularna. Moze nie punktuje bezposrednio, ale czesto rywal przyjmuje na 4/5 metr. Z atakiem widac, ze sie jeszcze nie zgral z Woickim - takze moze za wczesnie na jego ocene i trzeba miec nadzieje, ze bedzie tylko lepiej. Dwa - Nalezy pamietac, ze obecnie gramy bez dwoch szostkowych zawodnikow, ktorych optymalna dyspozycja moze bardzo mocno wplynac na jakosc gry. Uspokojenie defensywy przez Andringe moze dac bardzo wiele. Tak i Pietraszko jest w kazdym elemencie lepszym srodkowym od Wardy, jest najlepiej atakujacym naszym srodkowym i jego powrot spowoduje, ze srodkowi przeciwnej ekipy beda musieli zwracac na niego wiecej uwagi, w konsekwencji pozwoli to Woickiemu rozrzucic blok. Takze dodajac te dwa aspekty widac, ze ta gra bedzie duzo efektywniejsza po powrocie tej dwojki. Niestety martwi blok, ktory w poprzednim sezonie wniosl nas na tak wysoka pozycje w tabeli. Tu niespecjalnie widze mozliwosci radykalnej poprawy...
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Blok nie funcjonuje aż tak dobrze jak w zeszłym sezonie bo i nie ma odpowiednich wykonawców.W zeszłym sezonie Kochanowski brylował w tym elemencie.Andringa też dosyc, dobrze blokował ,ale przez kontuje wypadł no i Roussoux też nie najgorzej wyglądał w tym elemencie a jeszcze jest Pliński ,którego tez już nie ma.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

Hadrava byl na 4 miejscu wsrod najlepiej punktujacych blokiem w sezonie zasadniczym (72pkt. Russo 39)...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”