Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: mewa »

Link do dyskusji w sezonie 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6190

Karuzela transferowa:
https://siatka.org/wyniki/ligi-polskie1 ... /plusliga/

Będę wdzięczny, gdyby ktoś wrzucił aktualny skład zespołu na sezon 2018/2019.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Rozgrywający: Paweł Woicki, Radosław Gil
Przyjmujący: Robbert Andringa, Marcel Lux, Siergiej Kapelus, Jakub Urbanowicz, Dawid Sokołowski
Środkowi: Miłosz Zniszczoł, Paweł Pietraszko, Sebastian Warda, Mateusz Poręba
Atakujący: Jan Hadrava, Mateusz Kańczok
Libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Kamil92 »

Co do Gila, to ja go uważam za spory talent, na którego grę najprzyjemniej mi się patrzyło z tej grupy młodych rozgrywających. Mam nadzieję, że swoje szanse w tym sezonie dostanie i rozwinie swoje umiejętności pod okiem Woickiego. Wadą jest to, że jest dość niski, ale nadal sporo wyższy od Woickiego czy np. Łomacza.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Wzrost nie jest aż taki ważny jeśli chodzi o rozgrywającego.Dowodem jest Toniutti.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: mewa »

Pierwszy sparing:
Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:1
(17:25,25:22,26:24,25:22)

Składy zespołów:
Indykpol: Woicki (1), Zniszczoł (6), Pietraszko (7), Lux (18), Kapelus, Kańczok (11), Żurek (libero) oraz Gil, Warda, Poręba (2), Urbanowicz (7) i Zabłocki (libero)
Trefl: Janusz (1), Jakubiszak (8), Niemiec (6), Mijailović (11), Muzaj (20), Mordyl (10), Olenderek (libero) oraz Hebda (5), Kozłowski, Sasak i Majcherski (libero)

więcej:
https://siatka.org/pokaz/olsztynianie-g ... em-gdansk/
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: drukjul »

Od 12:00 transmisja na żywo II sparingu z Treflem na profilu FB AZS-u Olsztyn https://www.facebook.com/pg/indykpolazs ... e_internal

Sparing wczorajszy można na tym samym FB profilu AZS-u obejrzeć z odtworzenia https://www.facebook.com/indykpolazsols ... 127421814/

No proszę - mamy dziś Hadravę na boisku. I od początku meczu młodego Urbanowicza.

A w Treflu przyjęcie jeszcze nie dojechało. :D
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

A ktoś z forumowiczów oglądał te sparingi? Jak się spisywali Poręba i Urbanowicz? Jak Lux?
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Demandred pisze:A ktoś z forumowiczów oglądał te sparingi? Jak się spisywali Poręba i Urbanowicz? Jak Lux?
Cała trójka mocno na plus.
Lux bardzo mądrze grał,ciekawy różnorodny atak od technicznego po bardzo mocny, dobry mocny serwis .
Poręba ciekawy ,trudny flot reszta ok.
Urbanowicz zaskakująco dobrze i pewnie w ataku ,nabrał trochę mięśni .
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Na razie w Olsztynie na testach przebywa Denis Kalinin, który miałby zastąpić kontuzjowanego Anrdingę do czasu jego powrotu. Nie wiem co o tym myśleć.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Kalinin nie jest taki zły.Trochę tam grał chociażby w Dinamie w zeszłym roku choć wiadomo ,że nie był podstawowym zawodnikiem.Chyba byłby to dobry wybór a na pewno bardziej mnie przekonuje on niż Lux czy Kapelus.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

kamil1999 pisze:Kalinin nie jest taki zły.Trochę tam grał chociażby w Dinamie w zeszłym roku choć wiadomo ,że nie był podstawowym zawodnikiem.Chyba byłby to dobry wybór a na pewno bardziej mnie przekonuje on niż Lux czy Kapelus.
No właśnie ja go pamiętam jak raz zastąpił Gibę w ćwierćfinale LM ze Skrą, tylko to było 10 lat temu. To chyba taki rosyjski Bąkiewicz, mógłby grać w słabszych klubach, ale wolał ławkę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:
kamil1999 pisze:Kalinin nie jest taki zły.Trochę tam grał chociażby w Dinamie w zeszłym roku choć wiadomo ,że nie był podstawowym zawodnikiem.Chyba byłby to dobry wybór a na pewno bardziej mnie przekonuje on niż Lux czy Kapelus.
No właśnie ja go pamiętam jak raz zastąpił Gibę w ćwierćfinale LM ze Skrą, tylko to było 10 lat temu. To chyba taki rosyjski Bąkiewicz, mógłby grać w słabszych klubach, ale wolał ławkę.
Nie zawsze. Kalinin nie tak dawno, bo w sezonie 2016/2017 grał we włoskiej Serie A1 w zespole Biosi Indexa Sora, ale kariery we Włoszech specjalnej nie zrobił. Statystyki -> http://www.legavolley.it/player/KAL-DEN-84
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Nie przykładam nigdy dużej wagi do spotkań sparingowych, ale z tego co zobaczyłem 2-3 tabelki ze statystykami bardzo ciekawie wygląda w nich Urbanowicz, ciekawe czy nie zacznie sezonu w 6 przy wiekowym Kapelusie i niepewnym Kalininie
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Taki mały offtop. Kto odpowiada za sondę na stronie głównej strefy i kiedy trafi do głów wszystkich, że Olsztyn to Warmia :) a nie Mazury?
Edit: dziękuję za poprawkę i sorry za upierdliwość ;)
ermlander
Posty: 35
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:41
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: ermlander »

Są jakieś informacje odnośnie powrotu do gry Andringi? To jest kwestia tygodni? Zwłaszcza w końcówce poprzedniego sezonu dawał ogromną wartość dodaną do gry zespołu. Wczoraj bez Holendra wyglądało to słabo, Kalinin to nieporozumienie, Kapelus też cieniutko, strasznie brakuje kogoś trzymającego przyjęcie i obronę. Bo na razie na duży plus Lux, zapowiada się kolejny obok Hadravy trafiony nabytek od południowych sąsiadów, ale z braku Roberta zostaje wyrwa na przyjęciu nie do zasypania zmiennikami. Urbanowicz poszedł przez lata do przodu, ale to nie jest szóstkowy zawodnik. Zobaczymy co przyniesie mecz w Uranii, w Katowicach i w poprzednim sezonie AZS grało się ciężko. Na razie zanosi się na to, że powalczyć o sensowne miejsce na środku tabeli bez Andringi w pełnej dyspozycji będzie ciężko.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

W trakcie konferencji prasowej prezes Jankowski mówił o listopadzie, ale nie wiadomo czy bardziej początek czy koniec. Terminarz tez nie jest najciekawszy bo pierwsze 3 mecze to GKS, Radom i Będzin gdzie Olsztyn musi zapunktować. Jak z Radomiem wtopią za zero to będzie mocna nerwówka.
Aczkolwiek nawet bez Andringi powinni coś z Katowic wywieźć. Mi zabrakło Hadrawy. No I Woicki kilka razy środkowych na podwójny blok wrzucił.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Zabraklo przyjecia, srodek tez bez szalu. Woicki nabiegal sie w dwoch pierwszych setach wiecej niz przez polowe ubieglego sezonu. Urbanowicz pozytywnie mnie zaskoczyl, szkoda ze dostal szanse tak pozno. Zastanawiajaca jest slaba postawa Kalinina, czy jest taki slaby, czy po prostu potrzebuje jeszcze kilku jednostek treningowych.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: weary_skier »

Spotkałem się z wypowiedzią, chyba użytkownika @Skrzypek, że Kalinin 10 i więcej punktów w meczu zdobył ostatnio dobrych kilka lat temu.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Jakby Kalinin miał 80% przyjęcia to mógłby i za zero grać w ataku :) Problem w tym, że ani na przyjęciu nie pomaga ani w ataku. Urbanowicz dobrze prezentował się w sparingach więc dziwna decyzja z Kalininem.
Ten sezon może być dla Olsztyna ostrzeżeniem, że jak nie znajdzie się budżet większy to za rok gra o utrzymanie. W tym powinni się spokojnie utrzymać, ale o zbliżeniu się do szóstki trzeba zapomnieć.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Brakowało bardzo Andringi, tak jak powyżej napisano i to jest fakt. Dziwi mnie tylko decyzja Santilliego, żeby ściągać Urbanowicza i w drugiej linii zastępować go Kalininem w sytuacji, gdy ten drugi miał optycznie i statystycznie chyba najgorsze przyjęcie w zespole. Może trzeba było dać szansę Urbanowiczowi, bo to co przyjmował, przyjmował nieźle (przynajmniej wizualnie). Przede wszystkim przyjęcie szwankowało i Pietraszko chyba się spalił na samym początku meczu. Zobaczymy jak będzie dalej, mam nadzieję, że lepiej. Z plusów na pewno nieźle pokazał się Gil, mógłby tylko troszkę przyspieszyć grę, tego wyraźnie brakowało. Lux chyba też na razie na plus, myślę, że w parze z Andringą też będzie to nieco inaczej wyglądać. Bezwzględnie tak jak napisał hubert z Radomiem trzeba wygrać, przy czym jest na to szansa, bo ich gra też nie wyglądała najlepiej w tym pierwszym meczu. Oby Holender wracał jak najszybciej.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Przeczytałem wywiad z Sanitlim. Jeden jego fragment jest mocno zastanawiający. Chodzi o ściągnięcie Kalinina. W skrócie:
1) Kalinina kiedyś trenował Santili
2) Kalinin miał zakończyć karierę ale odezwał się do niego Indykpol
3) Kalinin nie przeszedł żadnego okresu przygotowawczego

Czy ktoś mądrzejszy ode mnie może mi wytłumaczyć jak ktoś taki miałby pomóc TERAZ w zastąpieniu Andringi ? Nie za miesiąc bo wtedy Holender ma wrócić, ale teraz. Facet co nie przeszedł okresu przygotowawczego !
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

hubert pisze:Czy ktoś mądrzejszy ode mnie może mi wytłumaczyć jak ktoś taki miałby pomóc TERAZ w zastąpieniu Andringi ?
Co prawda nie jestem mądrzejszy ale postaram się podać hipotetyczne tłumaczenie (pewnie słabe ale lepsze takie, niż żadne).

1. AZS Olsztyn nie ma hajsu - prawda znana nie od dziś.
2. Cała kasa poszła na podwyżki, ot taki Hadrava, bo to nie noga, że jak ktoś błyśnie to zbijesz kasę na transferze.
3. Wypada kluczowy gracz.
4. Szukasz zastępstwa ale patrz pkt 1, więc ryzykujesz Kapelusza.
4. Skoro grasz Kapeluszem, musisz kombinować jak ogarnąć chłopa za frytki, żeby był do treningów i w razie najgorszego - kolejnej kontuzji.
5. Zagadujesz do Kalinina, bo dostanie parę stów za grzanie ławy.

A tak poważnie - nie wiem, mogli zgarnąć jakiegoś młodziaka, który przynajmniej byłby w reżimie treningów i potraktował to wszystko jako doskonałą okazję na zdobycie doświadczenia i (być może) pokazania się szerszej publiczności.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Niby racja, ale taki Urbanowicz został ograny w sparingach i nigdy nie był słabym punktem. Aspekt treningów też jest ważny, ale Olsztyn ma zespół w II lidze i do treningów ktoś na pewno by się nadał.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

Ależ w pełni się zgadzam, ktoś nawet z niższej ligi dałby to samo, a pewnie i więcej ale Roberto Santilli wraz z klubem myśleli inaczej i starałem się to jakoś poskładać w spójną całość. Może chcą przyszykować Kalinina na drugą część sezonu? Wtedy Kapelusz zejdzie na czwartego. Czy ma to sens? Nie wiem.
Poinformowany
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 01:13
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Poinformowany »

Oglądając ten mecz można śmiało powiedzieć, ze Kalinin wyglada jak nieporozumienie. Ani on nie ma przyjęcia ani obrony, a o ataku nie wspomnę, bo gość ledwo co odbija się od parkietu. Patrząc na jego poziom nie dziwie się, ze miał zakończyć karierę, bo na taki poziom jest już po prostu za słaby. Trafił mu sie dar z nieba jakim jest AZS i skorzystał, zawsze to dorobi sobie trochę do emeryturki. Musimy sie chyba modlić o jak najszybszy powrót Andringi, bo osobiście bardzo marnie to widze bez tego zawodnika, a nawet z nim będzie ciężko.
ermlander
Posty: 35
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:41
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: ermlander »

Trzeba się modlić o Andringę w formie i to jak najszybciej, to jak dzisiaj zaprezentował się AZS to katastrofa, nic nie funkcjonuje jak należy. Dramat na przyjęciu, Hadrava przygaszony, środka nie widać wcale, tak słabo nie było dawno. Szkoda, że to wszystko po najlepszym od lat sezonie kiedy apetyty mocno wzrosły.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Oddali lekką ręką Buchowskiego, a w zamian wynalazki ze wschodu. Niestety na ten moment prezentujemy się najsłabiej w pluslidze, nie wydaje mi się żeby powrót Andringi dużo zmienił.
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

Nie chce mi sie wierzyc, ze jeden zawodnik jest w stanie tak odmienic team (choc z drugiej strony uspokojenie przyjecia otwiera sporo furtek). Trzeba liczyc, ze forma zaskoczy i ze jest jakis potencjal.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Na 2 wschodnich nielotach to my ligi nie zawojujemy. Na następny mecz wyszedłbym parą Lux - Urbanowicz. Jak i tak nie ma przyjęcia to niech chociaż powalczą na wysokiej piłce, bo to im dobrze wychodzi.
Pietraszko po pierwszym słabym meczu teraz będzie sprowadzony do klaskacza? Warda niczym mnie nie przekonuje, jedynie z tym floatem mógłby wchodzić zadaniowo.
Generalnie jeśli najlepszym zawodnikiem jest libero to jest to niepokojące.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Buchowskiego warunkiem było więcej gry a tego nikt nie mógł zagwarantować bo przyjmującymi mieli być Lux i Andringa. Problem Olsztyna jest jeden: budżet. Kto wie czy nie najniższy w lidze.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”