Asseco Resovia 2018/2019

wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: wieloryb_wacek »

Bardzo ciekawe jest to, że Resovia w zagrywce wygląda teraz dużo lepiej niż normalnie w tej części sezonu. Może to kwestia tego, że za mało trenowali u Kowala i nie rozregulował im jeszcze zagrywki? :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: drukjul »

pewniak pisze:
A trener Kowal mówi: "kontra, element blok-obrona, czy serwis to myślę są sprawy dla nas drugorzędne". :o Aby rozpoznać i naprawić problem trzeba wpierw postawić trafną diagnozą, a tutaj nawet jasnej świadomości co w grze szwankuje nie ma. :<
@drukjul'u - no i po co ten hejt? :]
Daleko mi autohejtu i jakże ciekawych przemyśleń samego trenera Andrzeja. Pomijając już mylność i fałszywość tego twierdzenia jak te trzy rzeczy (systemy blok-obrona, gra na kontrze i zagrywka) mogą być jednocześnie "bardzo ważne, ale drugorzędne"? :o No jak? Widzę, że nagroda dla mistrza logiki w lidze mistrzów świata powędruje w godne ręce. :D

Antiga po wczorajszym meczu w którym jego drużyna miała dwa razy więcej break-pointów co Resovia (25 ver 13) mówi "graliśmy ogólnie dobrze, ale słabo w elemencie obrony". Z kolei Heynen jeszcze w maju przed LŚ mówił wprost, że to co jako nowy selekcjoner reprezentacji może poprawić w stosunkowo krótkim czasie to właśnie systemy-blok obrona. Natomiast dla trenera Resovii, w której to systemy blok-obrona i gra na kontrze na razie funkcjonują gorzej niż źle "jest to element drugorzędny". Bardziej zdumiewających słów w tym roku z ust człowieka siatkówki pewnie już nie usłyszymy.

Zaczynam powoli podejrzewać, że przy takim mocno skrzywionym stosunku trenera Kowala do obrony w poprzednich latach to w Rzeszowie jeszcze jakoś funkcjonowało tylko dzięki doświadczeniu i autorytetowi boiskowemu Igły, który wiele rzeczy po prostu sam był w stanie na kolegach wyegzekwować. Być może prezes Górski powinien spróbować zatrudnić Krzyśka w roli "trenera od defensywy", bo przy takim wprost deklarowanym stosunku Kowala do tego elementu gry, to w sumie nic dziwnego, że to już nie pierwszy sezon w Sovii, kiedy system blok-obrona naprawdę mocno kuleje. ;)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: hunter »

pewniak pisze:Redwitz
Serio stawiasz Redwitza wyżej od Shoji'ego? On przecież od kilku lat zalicza systematyczny zjazd, ostatnie dwa sezony w Sete to było zwykłe wystawianie. Ja wiem, że Shoji prochu nie wymyśli, ale na obecną chwilę dla mnie to zwyczajnie gracz lepszy.

Co z tym Rossardem?
12 zawodników na parkiecie, a ten najlepszy nie wszedł nawet na chwilę. Ktoś zna powód?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: pewniak »

hunter pisze:
pewniak pisze:Redwitz
Serio stawiasz Redwitza wyżej od Shoji'ego? On przecież od kilku lat zalicza systematyczny zjazd, ostatnie dwa sezony w Sete to było zwykłe wystawianie. Ja wiem, że Shoji prochu nie wymyśli, ale na obecną chwilę dla mnie to zwyczajnie gracz lepszy.

Co z tym Rossardem?
12 zawodników na parkiecie, a ten najlepszy nie wszedł nawet na chwilę. Ktoś zna powód?
Nie oceniam potencjału tylko tu i teraz. Mając w pamięci to co u nas grał Tichacek i w większości Drzyzga, to obecny Redwitz to na prawdę powiew świeżości. Niezależnie od tego czy i kiedy będzie miał zjazd jakości.

Co do Rossarda, to przypuszczam, że to raczej dmuchanie na zimne. Lepiej dać mu zaleczyć nawet lekki uraz przeciążeniowy, niż mieć go z głowy na kilka tygodni.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: drukjul »

hunter pisze:
pewniak pisze:Redwitz
Serio stawiasz Redwitza wyżej od Shoji'ego? On przecież od kilku lat zalicza systematyczny zjazd, ostatnie dwa sezony w Sete to było zwykłe wystawianie. Ja wiem, że Shoji prochu nie wymyśli, ale na obecną chwilę dla mnie to zwyczajnie gracz lepszy.
Dwóch całkiem innych sypaczy jeżeli chodzi o charakterystykę. Redwitz całą swoją karierę bardzo lubił grać przerzutami, a Shoji jeżeli chodzi o wystawy na skrzydła nigdy nie należał do zawodników superdokładnych, za to jak większość amerykańskich rozgrywających umie i lubi grać blisko przy sobie, na wąskim wycinku siatki, poza tym dokłada niezłą zagrywkę i potrafi grać w obronie. Trenerom klubowym Jankesa jednak nie zawsze to wystarczało. W sezonie 2016/17 kiedy Jankes grał w Lokomotiwie Nowosybirsk u Płamena Konstantinowa często przegrywał rywalizacje z Iwanem Łukianienko - który nie dość że miał wtedy tylko 20 lat, to jest rozgrywającym o wzroście Woickiego. Także w poprzednim sezonie, kiedy grał Monzie w Serie A1 w niektórych meczach Falasca stawiał nie na Jankesa, tylko Kanadyjczyka Walsha - rozgrywającego, z którego w tym roku Antiga akurat zrezygnował jeżeli chodzi o reprezentację klonowego liścia. Redwitz więc może już faktycznie nie zawsze trzyma formę (choć wczoraj grał dobrze), ale Shojiemu też zdarzają się spore wahania dyspozycji i są mecze w których po prostu prezentuje się naprawdę słabo.
kanimo

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kanimo »

Prawda, zanotowal zjazd. Ale i wjazd tez moze znotowac. Nie ma obiektywnych przyczyn, by nie wrocil do przyzwoitego poziomu.
Forma fizyczna jest, brak urazow, jak widac ochota do gry tez jest. Wiec moze wrocic. 38 letni sypacz, w dobrej formie fizycznej moze jeszcze pograc.
W koncu, po odejsciu z Reski byl powolywany do reprezentacji Francji (nawet przeciwko nam zagral).
I z dwoch sypaczy Reski, ten zdradza wiecej checi do gry.

O prowadzeniu zespolu przez Kowala to az gadac sie nie chce. Od lat o tym gadamy.

Kasprzyk raz zaplusowal u mnie. Jak nie chcial dac Kowalowi repry mimo parcia na Polaka, i zapytal czemu jak taki dobry to Reski nie prowadzi. Teraz juz by nie mogl uzyc tego argumentu. Pomyslcie jak by wygladaly te MS... :<

Co do Szerszenia, to mysle, ze on jeszcze sie rozwinie. Pytanie czy u Kowala. Ale na razie niech Reska zalatwia te polskie papiery.
Moze sie kiedys przyda w szerszym kontekscie.
Chlopak ma do zrobienia skok jakosciowy pomiedzy pol-amatorska liga uniwersytecka, gdzie wymiatal, a jedna z lepszych lig profesjonalnych. Nie pomaga mu zapewne to, ze wchodzi w charakterze kola ratunkowego, jak zespolowi nie idzie. Bo on nie jest ani slaby motorycznie ani nie rozgarniety. Tylko w tym zespole, aktualnie troche tak wyglada.

O Lemana sie boje. U Kowala raz za bandami=czesto za bandami.Sliwka sciagniety do Reski po pierwszym sezonie byl dobrym przykladem. Moze jak Leman posiedzi, to sobie pojdzie gdzies, gdzie nie maja 2i 1/2 rownych szostek.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: PH3N-x »

Po MŚ Gogol powiedział, że Heynen wyprzedził pozostałych trenerów jeśli chodzi o taktykę siatkarską. Co jeśli Andrzej jest jeszcze bardziej z przodu i wyprzedza swoje czasy? xD
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: pewniak »

PH3N-x pisze:Po MŚ Gogol powiedział, że Heynen wyprzedził pozostałych trenerów jeśli chodzi o taktykę siatkarską. Co jeśli Andrzej jest jeszcze bardziej z przodu i wyprzedza swoje czasy? xD
szach - mat :] :] :] :] :] :]
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Murilo0 »

PH3N-x pisze:Po MŚ Gogol powiedział, że Heynen wyprzedził pozostałych trenerów jeśli chodzi o taktykę siatkarską. Co jeśli Andrzej jest jeszcze bardziej z przodu i wyprzedza swoje czasy? xD
Wygrałeś :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: timshel »

PH3N-x pisze:Co jeśli Andrzej jest jeszcze bardziej z przodu i wyprzedza swoje czasy? xD
To niech mu ktoś powie, żeby jednak zwolnił, bo nikt za nim nie nadąża.

#Zwolni(ć)jAndrzej(a)u
Learn to love the process.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: aezakmi »

PH3N-x pisze:Po MŚ Gogol powiedział, że Heynen wyprzedził pozostałych trenerów jeśli chodzi o taktykę siatkarską. Co jeśli Andrzej jest jeszcze bardziej z przodu i wyprzedza swoje czasy? xD
Jeśli chodzi o chaos, to Heynena wyprzedził dwukrotnie. A Vital powtarzał wielokrotnie, że lubi chaos. Tylko, w lidze narodów, Vital zmieniał skład co drugi mecz + przeprowadzał kilka zmian w trakcie, jak nie szło drużynie. Natomiast Andrew zmienia skład w każdym meczu + dokonuje wielu zmian, ale dla urozmaicenia: nawet, jak "idzie" zespołowi.
Ciekawe, czy Andrew gra w Lotto? To dopiero musi być cyrk i rozpierducha, jak w kolekturze obstawia szóstkę. Jednego jestem pewien. Jeśli gra, to opuszcza lokal z minimum dwoma kuponami.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: jaet »

Chaos Heynena jest przereklamowany. Jak przyszło do poważnej gry, to widzieliśmy ułożonego Pana coacha, z konkretnym planem taktycznym i wiadomym składem personalnym. Zmiany też do przewidzenia - klasyczna podwójna na poprawienie ustawienia, Bieniek/Kochanowski i Szalpuk/Śliwka w razie problemów z przyjęciem tego pierwszego. Daj Boże taki "chaos" wszystkim trenerom.
Andrzej w tej lidze gra natomiast na master level. Przychodzi czas, kiedy do meczów i poszczególnych setów Sovii trzeba będzie przypisy robić.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: drukjul »

Jan Such na łamach "PS" publicznie namawia trenera Kowala, aby ten postąpił tak jak on kiedyś i podał się do dymisji. Mocna i bardzo krytyczna wypowiedź nestora polskich trenerów zarówno na temat polityki transferowej klubu, jak i samego sposobu prowadzenia zespołu przez Andrzeja Kowala https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... ow/3ewf1s3
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: estril1992 »

Następny mecz jest ze Szczecinem , a z tego co widziałem to Szczecin zagrał dobrze z JW więc o zwycięstwo będzie ciężko.Potem mamy Będzin , Skra , Zaksa , Trefl , Olsztyn , JW.Jak my nie wygramy z Będzinem z całym szacunkiem do Będzina to będzie już kaplica , jak już nie jest.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Pele »

drukjul pisze:Jan Such na łamach "PS" publicznie namawia trenera Kowala, aby ten postąpił tak jak on kiedyś i podał się do dymisji. Mocna i bardzo krytyczna wypowiedź nestora polskich trenerów zarówno na temat polityki transferowej klubu, jak i samego sposobu prowadzenia zespołu przez Andrzeja Kowala https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... ow/3ewf1s3
Tekst z Przeglądu jest wypowiedzią sprzed meczu z GKS-em, wiec ciekawe co pan JAn powiedziałby po spotkaniu z Katowicami??
Zawsze lubiłem JAna Sucha, poznałem Go jak trenował Mostostal i w rozmowach z dziennikarzami nie owijał w bawełnę. A to u trenerów rzadkość.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kanimo

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kanimo »

Bez przesady. Mysle, ze Mika to ciagle wybitny przyjmujacy. Rossard to nie N’gapeth ale tez bardzo dobry grajek, ze swietnym serwisem. Nie zgadzam sie, ze Resovia oddala dobrych graczy, a wziela srednich. Zamiana Miki na Depowskiego nie podnioslaby potencjalu Resovii. Sam pomysl jest smieszny.
Reska oddala Depowskiego-chlopaka z niezlym potencjalem, moze nie mistrzowskim, na ktorego absolutnie nie miala pomyslu. Zostawila Sliwke i Lemana, na ktorych tez nie ma/miala pomyslu. Trzymala na lawce Mike. Odszedl, bo malo gral Joeschke. Mlodzi, na dorobku, powinni unikac Reski jak ognia. Kedzierski odszedl. To potencjal zblizony do Depowskiego, moze ciut nizszy. Szczesliwie odszedl Komenda (Kowal wybral wtedy Kedzierskiego, gracza nieco bardziej ogranego ale z mniejszym potenjalem). Dzieki czemu widzimy jakie robi postepy.
Kowal ma do niedoswiadczonych graczy fatalna reke.

Do doswiadczonych, jak widac tylko troche lepsza. Potrzebuje absolutnego samograja. Prawie go dostal. Mysle, ze jednak cos ruszy tak po 6 spotkaniach i Reska jakims fuksem wejdzie do PO. A jesli np z ostatniego miejsca trafi na zmeczona sezonem Zakse to wszystko jest mozliwe.

Kowal juz raz odszedl. Niedaleko. I wrocil pelen nowych teorii.
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Ejpok »

Witaam,
kanimo pisze:...

Do doswiadczonych, jak widac tylko troche lepsza. Potrzebuje absolutnego samograja. Prawie go dostal. Mysle, ze jednak cos ruszy tak po 6 spotkaniach i Reska jakims fuksem wejdzie do PO. A jesli np z ostatniego miejsca trafi na zmeczona sezonem Zakse to wszystko jest mozliwe.

Kowal juz raz odszedl. Niedaleko. I wrocil pelen nowych teorii.
Mam takie samo przeczucie. Teraz wszyscy się śmieją, że 1 punkt z 9 itp, jednak pod koniec sezonu inne zespoły będą zmęczone, a Resovia nie tak bardzo, i w P-O namiesza, po czym zacznie się wychwalanie trenera za super taktykę:) A jak wiadomo zwycięzców się nie ocenia.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: hubert »

kanimo pisze:Nie zgadzam sie, ze Resovia oddala dobrych graczy, a wziela srednich
Problem w tym, że niezależnie jak dobrego gracza weźmie Resovia to w niej gra piach.
Trochę przypominają mi się sezony PZU AZS Olsztyn, gdzie jakimś "cudem" wszyscy przychodzący zaliczali gorsze sezony (Papke, Zagumny) lub najgorsze (Gruszka).
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: reeman »

Ejpok pisze:Witaam,
kanimo pisze:...

Do doswiadczonych, jak widac tylko troche lepsza. Potrzebuje absolutnego samograja. Prawie go dostal. Mysle, ze jednak cos ruszy tak po 6 spotkaniach i Reska jakims fuksem wejdzie do PO. A jesli np z ostatniego miejsca trafi na zmeczona sezonem Zakse to wszystko jest mozliwe.

Kowal juz raz odszedl. Niedaleko. I wrocil pelen nowych teorii.
Mam takie samo przeczucie. Teraz wszyscy się śmieją, że 1 punkt z 9 itp, jednak pod koniec sezonu inne zespoły będą zmęczone, a Resovia nie tak bardzo, i w P-O namiesza, po czym zacznie się wychwalanie trenera za super taktykę:) A jak wiadomo zwycięzców się nie ocenia.

Pozdrawiam,
Tylko trzeba się do tych PO załapać
bono
Posty: 3501
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: bono »

Głowa do góry Resovio - wiadomo że macie teraz ciężkie czasy ale jestem na 100% przekonany że i tak będziecie się bili o medal.
Trzeba teraz chłodnej głowy i spokoju, zbyt duży potencjał żeby to zmarnować - fakt Kowal nie pomaga ale widocznie zawodnicy potrzebują jeszcze czasu na zgranie.A po za tym Katowice naprawdę zagrały dobry mecz.
Zresztą po opuszczeniu 2 najsłabszych drużyn liga się dość wyrównała i na razie oprócz Będzina i Lubina pozostałe drużyny są w stanie wygrać każda z każdym.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: dyletant »

hubert pisze:
kanimo pisze:Nie zgadzam sie, ze Resovia oddala dobrych graczy, a wziela srednich
Problem w tym, że niezależnie jak dobrego gracza weźmie Resovia to w niej gra piach.
Trochę przypominają mi się sezony PZU AZS Olsztyn, gdzie jakimś "cudem" wszyscy przychodzący zaliczali gorsze sezony (Papke, Zagumny) lub najgorsze (Gruszka).
Nie przesadzasz? Papke dopóki był zdrowy był najlepszym atakującym w Polsce. Zagumny był w tym czasie w 3 najlepszych rozgrywających na świecie. Jeśli szukasz analogii to bliżej Resce do Mlekpolu, który miał za dużo gwiazd i Mazur też nad nimi nie zapanował, co skończyło się zwolnieniem go jeszcze przed play offami.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: qtp »

Do Olsztyna Resovii nie ma co porównywać bo AZS nie wygrał nic, a Resovia 3 razy miała MP, srebro LM więc porównanie z czapy.

Teraz największym sprzymierzeńcem Resovi jest kalendarz, jeśli poprzegrywają kolejne mecze, i po 8 kolekach będzie bilans 1-7 (bo z Będzinem zakładam jednak to zwycięstwo) to Góral po prostu nie będzie miał innej możliwości i Kowal poleci (oby z Górskim). Pytanie tylko czy na rynku jest/będzie jakiś strażak, bo wzięcie jakiegoś chłopiny typu Senriotti też niewiele da.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Demandred »

hubert pisze:
kanimo pisze:Nie zgadzam sie, ze Resovia oddala dobrych graczy, a wziela srednich
Problem w tym, że niezależnie jak dobrego gracza weźmie Resovia to w niej gra piach.
Trochę przypominają mi się sezony PZU AZS Olsztyn, gdzie jakimś "cudem" wszyscy przychodzący zaliczali gorsze sezony (Papke, Zagumny) lub najgorsze (Gruszka).
Heheh, dokładnie takie samo skojarzenie miałem podczas oglądania meczu Resovii z Katowicami. Jak to jest, że mają tyle pieniędzy, a nic nie gra tak jak powinno? I tu przyszły mi do głowy również czasy PZU. Powiedziałbym, że czasy PZU od pewnego momentu i Mlekpolu, to była jedna śpiewka. ;) Jedyne z czym się nie zgodzę to postać Pawła Papke, bo tutaj akurat trafił nas ogromny pech w sezonie bodaj 2004/2005, gdzie Papkin zerwał więzadła, jeśli mnie pamięć nie myli i to przed samymi meczami finałowymi. Z konieczności na ataku musiał grać Mark Siebeck, a z tego co pamiętam doszły też problemy Bąkiewicza. Gdyby był zdrowy Papke, to kto wie, jak to by się potoczyło. Ale jak najbardziej Gruszka grał w AZS zdecydowanie poniżej możliwości, podobnie jak (nie pamiętam kto go tak kiedyś określił, ale spodobało mi się) Grzegorz "w najważniejszym momencie nadepnę linię trzeciego metra" Szymański.

Co do porównywania - inne czasy, nie porównujemy wygrywania, itp. tylko grę. Wizualnie, na przestrzeni sezonów, a skoro niezależnie takie skojarzenia mają 2 osoby, to może warto uznać, że coś w tym jest. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę przez jaki czas w Olsztynie były spore pieniądze, a przez jaki czas są w Rzeszowie. W takim okresie szanse na to, że coś się ugra jednak wzrastają. :) (nie chcę mówić, że i ślepej kurze ziarno się trafi, bo to by było deprecjonowanie tych MP, czego absolutnie robić nie zamierzam, ale przyznasz, że czasookres wpływa na prawdopodobieństwo)

Podobnie mam wrażenie wygląda cały czas Resovia, tak jakby wszyscy przyjeżdżali tam i grali wręcz ospale. Jest to w sumie zastanawiające, ale może to wynikać tak jak pisali koledzy powyżej, przede wszystkim z ciągłego rotowania składem, braku pierwszej szóstki, ciągłych zmian na przestrzeni kolejnych sezonów i po prostu słabego przygotowania. Możliwe, że potrzeba im czasu na zgranie, bo część zawodników dołączyła później. Możliwe, że forma po MŚ spada. Nie zmienia to faktu, że brak jest jakiejś takiej chęci podjęcia rękawicy mam wrażenie. Widzę to tylko u Smitha i Schulza. Reszta - jakby im było w sumie obojętne.
kanimo

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kanimo »

qtp pisze:Do Olsztyna Resovii nie ma co porównywać bo AZS nie wygrał nic, a Resovia 3 razy miała MP, srebro LM więc porównanie z czapy.

Teraz największym sprzymierzeńcem Resovi jest kalendarz, jeśli poprzegrywają kolejne mecze, i po 8 kolekach będzie bilans 1-7 (bo z Będzinem zakładam jednak to zwycięstwo) to Góral po prostu nie będzie miał innej możliwości i Kowal poleci (oby z Górskim). Pytanie tylko czy na rynku jest/będzie jakiś strażak, bo wzięcie jakiegoś chłopiny typu Senriotti też niewiele da.

Zgoda 100%.
Wiecie, ja mam dziwne wrazenie, ze to wszystko wynika z jakiejs falszywej interpretacji otaczajacego swiata prze A Kowala.
On chyba probuje byc otwarty i wprowadzac nowinki, czy trenerskie chwyty, ktore daly sukces, ale to co obserwuje falszywie interpretuje, nie potrafi tez zadoptowac do aktualnego stanu rzeczy.
I tak np rotacja skladem. Mowil, ze ma podobna wizje jak Heynen. Tylko jakos nie wzial pod uwage, ze Heynen na zawodach docelowych rotowal kosmetycznie.
Albo ta historia z brakiem pierwszej akcji; Wszyscy widzieli w kocowcez GKSa, ze z pierwsza akcja nie bylo zadnych klopotow, tylko przeciwnik byl lepszy w zdobywaniu BP.

Albo kiedys, trwajaca rok, historia zwycieskiego flota.

Nawet ta gadka o 2 rownych szostkach. Przeciez to nawet nie sa zadne szostki. To 15 siatkarzy wystepujacych w dowolnych zestawieniach. Ze wzglednym respektowaniem pozycji. Z dorobiona do tego bzdurna ideologia. Wiec Buszek, ktory od sezonu w Olsztynie gra slabo w ofensywie, wchodzi pod siatke. Zas mlody, z ligi uniwersyteckiej wchodzi w koncowkach na styku.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: PH3N-x »

Myślę, że podział na 2 szóstki jest, gdzie pierwsza to Shoji, Schulz, Rossard, Mika, Smith, Możdżonek, no i dwójka libero.
A, że większość gra piach to stąd aż takie rotacje. Chyba tylko Smith gra na przyzwoitym poziomie na ten moment.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

Powody do optymizmu są ale:
1. Listopad zaczął się już w październiku.
2. Nie poprawiają swojej gry.
3. Schulza, Rossarda i Smitha dopadnie dołek po 'MŚ.
4. Kowal może nie wyciągnąć odpowiednich wniosków.
5. Terminarz - Stocznia, Będzin, Skra, Kędzierzyn, czyli na 4 mecze 3 kandydatów do medali. Dalej Trefl, Olsztyn i JW.

Reasumując: miejsce RR w szóstce jest dla mnie zagrożone. Może nie "poważnie" zagrożone ale jednak.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Aranger »

PH3N-x pisze:Chyba tylko Smith gra na przyzwoitym poziomie na ten moment.
Mika gra znakomicie i bardzo równo póki co.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Marcy$ »

Aranger pisze: Mika gra znakomicie i bardzo równo póki co.
W ataku. W przyjęciu już niezbyt.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Aranger »

Jest potwornie ostrzeliwany (107 przyjęć przez 3 mecze, 46 z Wartą, 40 z OW w czterosetowym pojedynku), a robi bardzo mało błędów - do tej pory tylko 4. Czasem szarpie, ale on mimo że przyjmuje w porządku, zwłaszcza jak na swój wzrost, to w odbiorze zagrywki raczej nigdy nie był jakimś mega profesorem, teraz to wygląda może trochę gorzej niż w latach szczytu formy. A w ataku był znakomity w tych trzech meczach.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: knightrider »

To co Reska może wykupi kontrakt Heynena z Niemiec lub kogoś młodego wyciągnie z kapelusza ? Kisił przez lata:Śliwkę, Konarskiego, Buszka, Jaeschke'go, Kędzierskiego teraz kolej na Szerszenia i Lemańskiego. Trener Reski obecny to najgorszy typ którego kojarzę jeżeli chodzi o prowadzenie młodych. Drzyzga dopiero po odejściu wszedł na przyzwoitość. Kędzierski we Włoszech gra regularnie, Śliwka u Gardiniego chociaż zrobi postępy. Konarski i Buszek najlepsze lata mieli w Zaksie tak dalej mogę wymieniać. Każdy z tych co wymieniłem nigdy w Resovii nie grał chociaż na 100 % tego co umiał w tamtym okresie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”