Asseco Resovia 2018/2019

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: pewniak »

kanimo pisze:Grucha moze byc. Charakterny facet przynajmniej. Widze, ze Reska chce zrobic rozbior GKSy. A to Zahorski, a to Marianski.
Bądź precyzyjna - kibice (Reski) chcą zrobić rozbiór. Z klubu nie słyszałem żadnych wiążących informacji na ten temat.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: weary_skier »

W sumie to ja chcę i choć Górski wymienia mnie w swojej książce to mój wpływ zaczął i skończył się na Penczewie ;)
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
gabres96
Posty: 87
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:04
Płeć: K

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: gabres96 »

Zastanawia mnie czemu igła nie przedłuży kontraktu z Cretu?
gabres96
Posty: 87
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:04
Płeć: K

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: gabres96 »

pewniak a czy masz jakieś pewne informacje z klubu co do przyszłego sezonu?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: pewniak »

gabres96 pisze:pewniak a czy masz jakieś pewne informacje z klubu co do przyszłego sezonu?
Pewne informacje ma kilka osób w klubie i takowe w tym okresie nie wypłyną. Chyba że w formie strzałów w ciemno, a te czasem mogą się okazać przypadkiem celne ;)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
gabres96
Posty: 87
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:04
Płeć: K

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: gabres96 »

Jedna wiadomo to że Gruszka na 100% nowym trenerem?
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Kiepski »

Jolly miała zawsze sprawdzone informacje odnośnie Rzeszowa, ale ostatnio się na forum nie odzywa
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Gruszka Rzeszów, Gogol Bełchatów. Stawiają na Polaków.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2725
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Simao »

Szczerze powiedziawszy, nie wiem czy zatrudnienie Gruszki to będzie dobry ruch, trochę ryzyko, jednak kto nie ryzykuje ten.... :) Trochę doświadczenia trenerskiego jednak juz nabrał, wraz z Gogolem mają potencjał aby rywalizować z uznanymi szkoleniowcami z zagranicy. Trochę szkoda mi Bednaruka, który też za pewne chciałby otrzymać szanse w klubie z wiekszymi aspiracjami i potencjałem finsnsowym niż kluby w których byl dotychczas. Taka moja dygresja na temat ligi, początkowo sezon zaczynal sie dosyc obiecująco w porownaniu do poprzedniego, jednak pozniej upadek Stoczni Szczecin, ten slaby poziom sportowy polskich klubów za wyjątkiem ZAKSY, lekko mnie rozczarowuje to wszystko. Nasza liga odstaje od wloskiem znacznie bardziej niz w ostatnich latach pod wzgledem zagrywki i w tym aspekcie fizycznym ogólnie, to wplywa na to, ze przu konfrontacji z Lube czy Perugią, nasze kluby nie mają zadnych argumentów aby zawalczyć.
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Riad69 »

Nasza liga odstaje od włoskiej bo we Włoszech rodzimi zawodnicy schodzą na drugi plan. Co nam po tych galaktycznych zespołach Dla mnie lepiej że w PL o sile zespołów deycują polscy zawodnicy. Widać po reprezentacji.... we Włoszech jak odejdzie zaytsev i juantorena to będzie wielka posucha bo następców o zbliżonym potencjale nie widać. Wzorem powinni być dla nas Rosjanie i Brazylijczycy , rodzimi zawodnicy wsparci solidnym zaciągiem z zagranicy. Dobre dla klubów i reprezentacji .
Ostatnio zmieniony 19 lut 2019, o 10:24 przez Riad69, łącznie zmieniany 1 raz.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Riad69 pisze:Nasza liga odstaje od włoskiej bo we Włoszech rodzimi zawodnicy schodzą na drugi plan. Co nam po tych galaktycznych zespołach Dla mnie lepiej że w PL o sile zespołów deycują polscy zawodnicy. Widać po reprezentacji.... we Włoszech jak odejdzie zaytsev i juantorena to będzie wielka posucha bo następców o zbliżonym potencjale nie widać. Wzorem powinni być dla nas Rosjanie, rodzimi zawodnicy wsparci solidnym zaciągiem z zagranicy. Dobre dla klubów i reprezentacji .
Bardzo cenna uwaga.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Fakt. Jeszcze jakis system grania ograniczający mecze z bardzo słabymi zespołami, albo te zepoły eliminujacy.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Aershis »

grzegorzg pisze:Fakt. Jeszcze jakis system grania ograniczający mecze z bardzo słabymi zespołami, albo te zepoły eliminujacy.
W Rosji niestety też tego nie mają.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Niech się już Rosjanie o to martwią. ;) Zresztą, oni mają/miewają wielkie/najwieksze gwiazdy, więc jakies oddziaływanie jest. My ich nie mamy, i - przynajmniej ja uważam, że powinnismy zapewnic wiekszą ilośc spotkan naszym zawodnikom na lepszym poziomie, bo np granie Śliwki vis a vis Peszki kompletnie nic temu pierwszemu nie daje, jest strata czasu. Pisałem kiedys o tym w innym temacie. Chodzi o to, żeby te mniejsze pieniadze czyms kompensowac, a nie pompowac "mocarstwowośc" ligi.
Mały ot sie zrobił.. :D ;)
PS
Fakt, mniej spotkań, mniej diet czy innych wynagrodzen, więc bedzie cięzko... :D
Ale mozna by było dowartościowac I ligę, nawet czasami lepszymi transmisjami, to sie wyrówna. :]
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2725
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Simao »

Riad69 pisze:Nasza liga odstaje od włoskiej bo we Włoszech rodzimi zawodnicy schodzą na drugi plan. Co nam po tych galaktycznych zespołach Dla mnie lepiej że w PL o sile zespołów deycują polscy zawodnicy. Widać po reprezentacji.... we Włoszech jak odejdzie zaytsev i juantorena to będzie wielka posucha bo następców o zbliżonym potencjale nie widać. Wzorem powinni być dla nas Rosjanie i Brazylijczycy , rodzimi zawodnicy wsparci solidnym zaciągiem z zagranicy. Dobre dla klubów i reprezentacji .
W kontekście reprezentacji to jak najbardziej podzielam Twoje zdanie. Systemy w tych państwach sa jak najbardziej godne uwagi. Nie mam zastrzeżeń co do limitów u nas w lidze, wrecz przeciwnie. Tez nie chcialbym, aby u nas bylo podobnie jak we Wloszech, gdzie podczas LM w czołowych klubach włoskich ich rodzimi zawodnicy to tylko uzupełnienie, w skrajnych przypadkach 1 gracz czy nawet ich brak. Jednak nasze czołowe drużyny, jesli mają ściągać zawodników z zagranicy to najlepiej 2, 3 na bardzo dobrym poziomie, reszta to polscy zawodnicy. Wberw pozorom, mamy potencjał w rodzimych zawodnikach nie gorszy niz Rosjanie czy Brazylijczycy. Potwierdzeniem tego mogą być nasze osiągnięcia młodzieżowe, kadeci, juniorzy...
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Kiepski »

Ja też zastanawiam się czy Gruszka da radę. W Rzeszowie jest duża presja, na pewno nie taka jaka jest w Katowicach. Ale wiadomo kiedyś trzeba też rzucić się na głęboką wodę żeby coś więcej osiągnąć. Ja bym się bynajmniej zastanowił nad zostawieniem Cretu. Powoli to zaczyna układać, na przyszły sezon wprowadziłby swoje zmiany i wtedy moglibyśmy oceniać. Posprzątać bałagan po Kowalu nie jeden z uznanych szkoleniowców nie dałby rady. Ta drużyna była rozbita fizycznie i mentalnie
kanimo

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kanimo »

Osiagniecia mlodziezowe biora sie w duzej mierze z 2 czynnikow, z czego jeden wplywa zdecydowanie negatywnie na gre w seniorze.
Te czynniki to wspolna gra na codzien w Spale, a drugi-wczesnie wchodzace, duze obciazenia trningowe min silka. To jest strata okresu na technike i ogolnorozwojowke i zrodlo mikrourazow i problemow przeciazeniowych. Mowil o tym min trener Gora, w linkowanym na forum bardzo ciekawym wywiadzie.

Tez jestem zdania, ze Cretu pewniejszy.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Aershis »

kanimo pisze:a drugi-wczesnie wchodzace, duze obciazenia trningowe min silka. To jest strata okresu na technike i ogolnorozwojowke i zrodlo mikrourazow i problemow przeciazeniowych. Mowil o tym min trener Gora, w linkowanym na forum bardzo ciekawym wywiadzie.
Ta wszechobecna siłownia i nadmierne przygotowanie fizyczne to niestety poziom większości, jeżeli nie wszystkich, dyscyplin w tym kraju. :| Podczas gdy Iniesty tego świata uczą się gry na jeden kontakt i prowadzenia piłki, Polscy młodzieżowcy jadą na cypr biegać w 30 stopniach słońca - oczywiście to piłka nożna, ale w siatkówce sytuacja jest analogiczna i potem takie braki techniczne wychodzą.

Mam ogólnie takie wrażenie, że ta Spała nie wielu polskim siatkarzom przyniosła jakieś wymierne korzyści. W miejscach ze słabszym zapleczem treningowym[mniej bieżni, mniej siłowni] mogliby się pewnie lepiej rozwinąć - ale oczywiście możemy sobie gdybać. :D
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Krzysztof Ignaczak ryzykuje i aktualnie stawia na swój projekt. Giani to trener wybrany jeszcze przez Pana Bartosza Górskiego, a więc jest to ryzyko w przypadku niepowodzenia, oczywiście zależy jak zakończy się jeszcze ten sezon. Pewnie połowa składu wraz z trenerem zostanie wymieniona, z tego co usłyszałem, chciałbym też zrobić porządek z problemem obcokrajowców ponieważ prawie co roku jest to samo.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Kiepski »

Wiadomo że Krzysiek ma większe zaufanie do Gruszki, w końcu tyle lat spędzili razem na boisku. Z polskich trenerów Gruszka nie jest złą opcją, ale to wiąże się z kolejną przebudową i wizją składu. Wiadomo że niektórzy zawiedli i trzeba im podziękować. Luty to miesiąc w którym zapadają często najważniejsze ustalenia odnośnie szkieletu drużyny w kolejnym sezonie. Resovia powinna dążyć na pewno do utrzymania Rossarda. Ze względu na limity trzeba będzie podziękować niestety Perremu, ale mam nadzieję że zostanie w Polsce. Resztę można wymienić w całości.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Aershis pisze:Mam ogólnie takie wrażenie, że ta Spała nie wielu polskim siatkarzom przyniosła jakieś wymierne korzyści. W miejscach ze słabszym zapleczem treningowym[mniej bieżni, mniej siłowni] mogliby się pewnie lepiej rozwinąć - ale oczywiście możemy sobie gdybać.
Krytykowac mozna zawsze i wszystko, tylko - jak to mawiali w minionej epoce - czemu to ma służyc?
Naprawdę trudno dostrzec po Spale zawodników "wyszkolonych" jak Łukasik. :D. Siłownia tez nie jest zła, zawsze lepsza niz skakanie przez płotki, lub dziesiątki przysiadów z kolegą "na barana", po których niektórzy rzygali. Nie wszystkie kluby maja takich trenerów jak pan Góra, czy nasz, w sensie z mojego miasta, śp. Adam Piechura i jego wychowankowie, czy chocby pan Roman Palacz z Nysy, wychowawca Kurka. Ja np mam wrażenie, ze gdyby Wlazły poszedł do Spały, to byłoby to z korzyścia dla niego. Ogólnie nie ma co krytykowac, dobrze, ze mamy wyniki i jest wybór. Z kontuzjami tez dramatu nie ma.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: aezakmi »

Szampon093 pisze:Giani to trener wybrany jeszcze przez Pana Bartosza Górskiego, (...)
I to być może jest przyczyna tej zmiany na Gruszkę. Nieważne, jak gra Resovia i co Giani w tym sezonie osiągnie, Giani polecieć musiał.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: dyletant »

Jeśli Resovia nie zrobi comebacku dekady i nie zakręci się wokół strefy medalowej to może być ostatni sezon dla Rossarda. Ciekawe kim go zastąpią, bo ogólnie jest coraz mniej takich zawodników uniwersalnych, którzy są w dodatku pierwszą opcją w ataku i gwarantem +20 punktów w każdym meczu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: weary_skier »

W sumie to Rossard też nie jest takim zawodnikiem. Jest w Resovii od trzech lat a taką rolę dopiero po raz pierwszy i to niejako z przymusu. W każdym razie fajnie jakby go utrzymali aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że może być z tym trudno.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ollo0
Posty: 383
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 18:07
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: ollo0 »

Ps informuje o tym ze Resovia interesuje sie Grzegorzem Kosokiem czyzby Perła/Dryja odchodza ?
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Re_soviaczka »

Albo Smith, co byłoby chyba najbardziej logiczne, bo nie sądzę, żeby Kosoka chcieli na ławę ściągać.
Kosok + Możdżonek... atak ze środka będzie potężny.
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Kiko »

Gdyby tak jeszcze Szalache za Dryje wzięli było by super.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: reeman »

Re_soviaczka pisze:Albo Smith, co byłoby chyba najbardziej logiczne, bo nie sądzę, żeby Kosoka chcieli na ławę ściągać.
Kosok + Możdżonek... atak ze środka będzie potężny.
A Leman i Francuz?
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Re_soviaczka »

Czyli wracamy do koncepcji dwóch równych szóstek? Bo żadnego z tej czwórki nie posadziłabym na ławie, a Kosok na nią raczej by nie przyszedł.
kamil1999
Posty: 5515
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Re_soviaczka pisze:Albo Smith, co byłoby chyba najbardziej logiczne, bo nie sądzę, żeby Kosoka chcieli na ławę ściągać.
Kosok + Możdżonek... atak ze środka będzie potężny.
Ale za to jaki blok. Kosok miałby odejść z Jastrzębia? Szkoda to taki duch drużyny i w końcu kapitan. Ciekawe kto za niego? Chyba jakiś Polak. No chyba, że Jastrzebski myśli o polskim sypaczu czy przyjmującym, ale raczej zostaną przy obecnej koncepcji. No to w takim razie na przyszły sezon kapitanem chyba Kampa.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”