PGE Skra Bełchatów 2018/2019

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: drukjul »

Ściągnięcie Orczyka do Bełchatowa było już przesądzone po sezonie 2016/17, kiedy to Piotrek rzeczywiście grał całkiem dobrze w drużynie, która nawet w Lidze Mistrzów potrafiła postawić się najlepszym włoskim i rosyjskim zespołom, bo m.in wygrała z Perugią i nieznacznie przegrała z Biełgorodem https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... x?ID=28929

Piotrek nigdy nie był co prawda orłem przyjęcia, ale jak widać nawet po cyferkach, jakoś sobie wtedy na boisku radził także w tym elemencie. Niestety praktycznie cały poprzedni sezon w Roeselare miał stracony z powodu kontuzji i raczej głównie tutaj pies jest pogrzebany.

Lubimy przypinać łatki, że ktoś umie przyjmować, lub nie umie przyjmować, ale wystarczy popatrzeć na to co się dzieje w tym roku z przyjęciem Mateusza Miki, żeby zrozumieć, że w siatkówce nic nie jest dane raz na zawsze. Salvador Hidalgo Oliva jeszcze niedawno był o ile nie najlepszym zawodnikiem Plusligi, to najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji. Także statystycznie. Minęło niecałe półtora roku i ten sam Oliva jest statystycznie najgorszym zawodnikiem grającym na przyjęciu z atakiem w całej naszej lidze.

Był nr 1, teraz jest ostatnim z ostatnich. Czasu, który w tym momencie dla niektórych zawodników jest wyjątkowo łaskawy (jak dla Bartka Kurka), a dla innych znacznie mniej łaskawy, wszystkie podobne generalizacje (umie/nie umie, dobry/zły) po prostu nie za bardzo obchodzą.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

drukjul pisze:Ściągnięcie Orczyka do Bełchatowa było już przesądzone po sezonie 2016/17, kiedy to Piotrek rzeczywiście grał całkiem dobrze w drużynie, która nawet w Lidze Mistrzów potrafiła postawić się najlepszym włoskim i rosyjskim zespołom, bo m.in wygrała z Perugią i nieznacznie przegrała z Biełgorodem https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... x?ID=28929

Piotrek nigdy nie był co prawda orłem przyjęcia, ale jak widać nawet po cyferkach, jakoś sobie wtedy na boisku radził także w tym elemencie. Niestety praktycznie cały poprzedni sezon w Roeselare miał stracony z powodu kontuzji i raczej głównie tutaj pies jest pogrzebany.
W tamtym sezonie Orczyk zanotował 47% przyjęcia pozytywnego i 27% perfekcyjnego, popełnił 19 błędów w tym elemencie (15% wszystkich przyjęć). Natomiast 25% wszystkich dograń było przyjęciami negatywnymi, a po zsumowaniu przyjęć negatywnych i błędów okazuje się, że błędy i negatywne przyjęcia stanowiły aż 40% wszystkich przyjęć.
Średniawo...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: drukjul »

Skrzypek pisze: Średniawo...
Zgadza się - tak jak wcześniej sam przyznałem, Orczyk orłem w przyjęciu nigdy nie był, gra ofensywna to zdecydowanie mocniejsza strona tego skrzydłowego, więc istotne w tym przykładzie było głównie to, że nawet z takimi mocnymi drużynami - jak wtedy jeszcze Biełogorje Biełgorod, Zenit Kazań, czy włoska Perugia, a w ich składzie w sezonie 2016/17 w rozgrywkach Ligi Mistrzów nie brakowało siatkarzy obdarzonych świetną, atomową zagrywką (przekonała się choćby o tym wtedy w tamtym sezonie choćby ZAKS-a, która odpadła z Rosjanami w fazie pucharowej - kluczem do zwycięstwa Biełogorje w dwumeczu z Kędzierzynianami była na pewno ich dobra zagrywka) Orczyk - kiedy był w dobrej formie, to lepiej, lub gorzej ale z reguły potrafił dawać sobie radę także w elemencie przyjęcia.

Nawiasem mówiąc mający łatkę "dobrego przyjmującego" Penczew w ubiegłym sezonie (czyli 2017-18) przynajmniej w rozgrywkach Ligi Mistrzów miał akurat cyferki od Orczyka wcale nie lepsze ( przyjęcie perfekcyjne 24.7%, ale też m.in 10 błędów na 73 przyjęć i efektywność przyjęcia tylko 0.13%)
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: lipa210 »

Jeśli Skra sezon skończy poza podium to obstawiam powrót Antigi, który zabierze ze sobą Brizarda. Przy odejściu Ebadipoura mógłby zabrać ze sobą też Kwolka, jeśli Pers by został lub przyszedł inny zagraniczny zawodnik na dobrym poziomie to widziałbym jako trzeciego Fornala, który mógłby uspokoić przyjęcie.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: ciorny17 »

Jestem wielkim fanem talentu Tomka, ale najpierw niech dogra cały sezon w Czarnych aspirujących do walki o medal. Póki co nie jest nawet graczem wyróżniającym się, bo i Zalinski i Zigalow grają pierwsze skrzypce, a Fornal miewa problemy by dobić do 40% w ataku.
Kłamca.
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: kanimo »

Alez kolega mowil o Tomku jako trzecim.
Na szczescie nie te czasy i mlodzi wola grac w polowie tabeli niz siedziec na lawce w Skrze. Jeszcze nieliczni siedza na lawce Reski. Nawet lawka Zaksy nie ma wiekszego wziecia;
Fornal ma duzy talent, i mam nadzije, ze na trzeciego nie pojdzie. A na razie Czarni wyzej w tabeli niz Skra, wiec i po co?

Antiga juz bardziej ale on ma jeszcze do wyboru Paryz i syna, ktory chyba zbliza sie do wieku studenckiego.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

compact pisze:Tam panuje przekonanie, że przyjmować potrafi Katić xD
Katić to jakiś siatkarski fenomen. Łapie się nawet do kadry Serbii, chociaż Serb z Trefla go zjada na śniadanie. W Skrze Katić wiezie się już parę lat. Rozumiem, gdyby grał za frytki, to niech będzie tym czwartym, ławkę ugrzeje. Nic więcej. W Bydzi był słabiutki, pamiętam, że robił sporo baboli, nędzna dynamika... Gdzie Piazza ma oczy?

Orczyk jest ok, gdy Skrze brakuje ofensywy, Szalpuk/Milad mają dołek, wchodzi i poprawia. Niestety Skrze brakuje defensywy i nie ma nikogo. Może naprawdę powinni ściągnąć Vitiuka :D ? Może chociaż Pawliński, chociaż nie wiem czy jeszcze gdzieś gra.

Ponadto przywoływanie statystyk przyjęcia z LM, które nie są miarodajne... Już bez nich trudno wymiernie ocenić przyjęcie zawodnika. Cyferki nie oddają masy czynników.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

drukjul pisze:
Nawiasem mówiąc mający łatkę "dobrego przyjmującego" Penczew w ubiegłym sezonie (czyli 2017-18) przynajmniej w rozgrywkach Ligi Mistrzów miał akurat cyferki od Orczyka wcale nie lepsze ( przyjęcie perfekcyjne 24.7%, ale też m.in 10 błędów na 73 przyjęć i efektywność przyjęcia tylko 0.13%)
Podajesz wartości dla przyjęcia perfekcyjnego. W przyjęciu pozytywnym Penchev zanotował 51%, przy 37% eff. Orczyk miał 24% eff. przyjęcia pozytywnego.
Przyjęcia negatywne/l. przyjęć - Penchev = 20%, Orczyk = 25%
Błędy + przyjęcia negatywne/l. przyjęć = Penchew - 34%, Orczyk = 40%.

I pamiętajmy z kim Skra się mierzyła. Lube, Nowosybirsk, Dynamo i Chamount raczej piłki nie klepali.

Btw, metoda liczenia efektywności przyjęcia proponowana przez CEV jest błędna, bo efektywność to nie:
Eff.= Err./l. przyjęć
ale
Eff.= (Exc. - Err.)/l. przyjęć. (w prakseologii tzw. niezawodność).
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Bartek O »

Co prawda póki co to wyłącznie pobożne życzenie Użytkownika Lipa210, ale mam nadzieje, ze Tomek nie pójdzie do żadnej Skry, jeśli miałby być tam trzecim w hierarchii przyjmujący. Skra ma na ławce wielki talent serbskiej siatkówki - takie określenia w stosunku do Milana Katicia padały. I niech tak zostanie. A nasz ogromny talent (tu już nie ma żadnej ironii) ma grać. Tomek niech wywalczy z Czarnymi miejsce w czołowej szóstkę Plus Ligi, a indywidualnie niech zagra lepiej, niż w dotychczasowych meczach. Bo niewatpliwie stac go na to, żeby być już teraz wyróżniającym się graczem naszej ligi.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: drukjul »

Skrzypek pisze: Btw, metoda liczenia efektywności przyjęcia proponowana przez CEV jest błędna, bo efektywność to nie:
Eff.= Err./l. przyjęć
ale
Eff.= (Exc. - Err.)/l. przyjęć. (w prakseologii tzw. niezawodność).
CEV korzysta z Data Volley, więc tak to właśnie liczy, tylko że dodatkowo to co jest podane w statystykach w rubryce błąd, to już zsumowane bezpośrednie błędy przyjęcia (R=) i tak zwane half pointy - czyli generalnie przyjęcia na drugą stronę, lub takie gdzie trzeba oddać piłkę na drugą stronę (R/). Czyli efektywność przyjęcia to w tym wypadku ( "R#" - "R=" - "R/") / wszystkie próby przyjęcia, gdzie "R#" to przyjęcie perfekcyjne, a "R=" oraz "R/" różnie zakwalifikowane błędy przyjęcia.
Skrzypek pisze: Podajesz wartości dla przyjęcia perfekcyjnego. W przyjęciu pozytywnym Penchev zanotował 51%, przy 37% eff. Orczyk miał 24% eff. przyjęcia pozytywnego.
Zgodnie z tym co można znaleźć w statystkach CEV, to w ubiegłorocznej edycji LM Penczew przyjmował wszystkiego 73 razy. Z tego 18 to R#, 15 to R-, a 10 to zsumowane błędy przyjęcia ("R=" + "R/"). Tyle z tych statystyk wiemy. Nie możemy zakładać, że wszystkie pozostałe przyjęcia nie wymienione w tych rubrykach to tylko i wyłącznie przyjęcia pozytywne (R+), bo w Data Volley - w wariancie którym posługują się zarówno nasi ligowi statystycy, jak i CEV (natomiast statystyki FIVB mimo tego że też wykorzystują ten sam program DV jeżeli chodzi o oceny przyjęcia się tutaj dosyć znacząco różnią, czego do tej pory nie są w stanie zrozumieć dziennikarze Polsatu ;) ) mamy nie pięć a sześć kategorii oceny przyjęcia: 1) perfekcyjne R# (lub ++), 2) pozytywne R+, 3) neutralne R!, 4) negatywne R-, 5) half pointy R/ 6) bezpośrednie błędy przyjęcia R=. To co widnieje w rubryce reception neg. na stronie CEV to jedynie liczba przyjęć R- (4), a nie suma przyjęć R- i R! (3+4), więc i tak nie jesteśmy wyczytać, czy obliczyć sobie z tych niepełnych statystyk, jaki był właściwie procent przyjęcia pozytywnego R+, oraz neutralnego R!, a tylko i jedynie to co tam rzeczywiście wpisano, czyli jaki był procent przyjęcia perfekcyjnego R#, przyjęcia negatywnego R-, oraz zsumowanych dwóch kategorii błędów przyjęcia ( "R=" i "R/"). Na tym polega cała ułomność takich uproszczonych statystyk.
Skrzypek pisze: I pamiętajmy z kim Skra się mierzyła. Lube, Nowosybirsk, Dynamo i Chamount raczej piłki nie klepali.
Żadna z tych drużyn poza Lube w ubiegłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów nie odegrała znaczącej roli, żadna z nich nie awansowała nawet do Playoffs 6. Co by nie mówić to rywale Roeselare Orczyka z edycji 2016/2017 byli jednak z wyższej półki - Zenit Kazań wygrał przecież wtedy te rozgrywki, Perugia - zajęła II miejsce ustępując tylko Zenitowi w wielkim finale w Rzymie, Biełogorje Biełgorod odpadło w Playoffs 6 również z tym samym Zenitem Kazań. Tylko mistrza Turcji Halkbank Ankarę, z którym Roeselare dwa razy podobnie jak z Perugią i Biełgorodem mierzyło się w grupie można potraktować jako rywala słabszego.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

drukjul pisze:
Nie możemy zakładać, że wszystkie pozostałe przyjęcia nie wymienione w tych rubrykach to tylko i wyłącznie przyjęcia pozytywne (R+), bo w Data Volley - w wariancie którym posługując się zarówno nasi ligowi statystycy, jak i CEV mamy nie pięć a sześć kategorii oceny przyjęcia: 1) perfekcyjne R# (lub ++), 2) pozytywne R+, 3) neutralne R!, 4) negatywne R-, 5) half pointy R/ 6) bezpośrednie błędy przyjęcia R=.
Wcale nie przyjąłem takiego założenia, po prostu wyliczyłem liczbę przyjęć pozytywnych na podstawie statystyk.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: drukjul »

Skrzypek pisze:
Wcale nie przyjąłem takiego założenia, po prostu wyliczyłem liczbę przyjęć pozytywnych na podstawie statystyk.
Orczykowi to jednak chyba tu i ówdzie coś odjąłeś, lub czegoś nie doliczyłeś. :)

Na podstawie statystyk meczowych to przyjęcie pozytywne [R+] Penczewa w poprzednim sezonie Ligi Mistrzów wyglądało tak

1) Skra Bełchatów - Chaumont 8/14 (57%)
2) Lokomotiw Nowosybirsk – Skra Bełchatów 1/3 (33%)
3) Dynamo Moskwa- Skra Bełchatów - zero
4) Skra Bełchatów - Dynamo Moskwa 5/11 (45%)
5) Skra Bełchatów - Lokomotiw Nowosybirsk - zero
6) Chaumont -Bełchatów 10/22 (45%)
7) 1 playoffs 12 home Lube Civitanova 7/12 (58%)
8) 2 playoffs 12 away Lube Civitanova 6/11 (55%)

w sumie przyjęcie pozytywne [R+] 37/73 = 50,7%, przyjęcie perfekcyjne [R#] 18/73= 24,6%, błędy przyjęcia ["R=" + "R/"] 10/73 = 13.7%


natomiast statystyki Orczyka w sezonie 2016/2017 wyglądały tak

1) Roeselare Biełgorod 9/15 (60%)
2) Perugia Roeselare 7/20 (35%)
3) Ankara Roeselare 12/20 (60%)
4) Roeselare Ankara 10/13 (77%)
5) Roeselare Perugia 13/27 (48%)
6) Biełgorod Roeselare 6/24 (25%)
7) playoffs 12 home Roeselare Zenit Kazań 2/5 (40%)
8) playoffs 12 away Zenit Kazań Roeselare - zero

przyjęcie pozytywne [R+] 59/124 = 47.5%, perfekcyjne [R#] 34/124 = 27,4%, błędy przyjęcia ["R=" + "R/"] 22/124 = 17.7%
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

drukjul pisze:
Orczykowi to jednak chyba tu i ówdzie coś odjąłeś, lub czegoś nie doliczyłeś. :)
W którym miejscu?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Pamiętam te mecze pucharowe przeciwko rosyjskiej drużynie. Belgowie radzili sobie całkiem całkiem a Orczyk robił spore wrażenie. Myślałem wtedy, że Zaxa powinna się o niego wystarać, ale dzisiaj widzę, że do Skry lepiej pasuje.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: drukjul »

Skrzypek pisze:
drukjul pisze:
Orczykowi to jednak chyba tu i ówdzie coś odjąłeś, lub czegoś nie doliczyłeś. :)
W którym miejscu?
Skrzypek pisze: Podajesz wartości dla przyjęcia perfekcyjnego. W przyjęciu pozytywnym Penchev zanotował 51%, przy 37% eff. Orczyk miał 24% eff. przyjęcia pozytywnego.
.

W przypadku efektywności przyjęcia pozytywnego. Jeżeli od sumy przyjęć, które uznajemy za pozytywne ( R# i R+) odejmiemy przyjęcia, które kwalifikuje się jako błędy przyjmującego (”R=” oraz ”R/”) i odniesiemy to do wszystkich przyjęć, to mimo tego, że prawdopodobnie nie wszystkie ”R/” Orczykowi podliczyłeś i wielkodusznie zaniżyłeś mu w ten sposób liczbę błędów przyjęcia (w sumie obu rodzajów błędów przyjęcia ”R=” oraz ”R/” w sezonie 2016/17 zebrał jednak aż 22 a nie 19), efektywność w ten sposób liczonego przyjęcia pozytywnego będzie wynosiła 30%, a nie 24%. W przypadku Penczewa wyliczona w ten sam sposób przez Ciebie "efektywność przyjęcia pozytywnego" = 37% się zgadza.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

Dwa błędy - dwukrotnie spisałem liczbę błędów z tego samego meczu, źle wykonałem odejmowanie.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Miszczu-xdd »

Jak Teppan dalej będzie tak grał, to Piazza chyba przestawi Orczyka niedługo na atak...
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

Miszczu-xdd pisze:Jak Teppan dalej będzie tak grał, to Piazza chyba przestawi Orczyka niedługo na atak...
Teppan zawodzi, ale obiektywnie trzeba przyznać, że dzisiaj Łomacz nie rozpieszczał Estończyka. Wszystkie wystawy, które otrzymał były na podwójny blok, w tym dwie bardzo wąskie, co uniemożliwiało atak po prostej. Mnie momentami było żal Teppana, ponieważ przez więcej niż połowę seta nie atakował nawet raz, w końcowych fragmentach 3. partii było widać u niego zniechęcenie i rozczarowanie. Łomacz spalił chłopaka w tym meczu.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: leeon »

Za wysokie progi na chwilę obecną. Ciekawe czy lekcja pokory przyniesie pozytywne rezultaty. Przypomnimy że ob już chciał być pierwszym.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Bartek O »

leeon pisze:Za wysokie progi na chwilę obecną. Ciekawe czy lekcja pokory przyniesie pozytywne rezultaty. Przypomnimy że ob już chciał być pierwszym.
Co prawda z uśmiechem politowania traktowałem te wypowiedzi Estonczyka, w których podkreślał, że przyszedł do Skry grać jako podstawowy atakujący, ale z drugiej strony spodziewałem się po nim dużo więcej. Wydawało mi się, ze będzie naprawdę solidnym wsparciem dla Mariusza Wlazlego i da mu odpocząć w kilku meczach. Póki co jest to jednak kompletny niewypał transferowy Mistrza Polski.
W trakcie meczów przedsezonowych prezentował się podobno nieźle. W kadrze Estonii jego cyferki też wygladaja bardzo solidnie. Nie wiem zatem skąd taka mizeria w wykonaniu Teppana?
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: kanimo »

Moze ma inne potrzeby wystawy a Lomacz gra za szybko? Nie wiem, nie ogladalem Estonczyka ani duzo (bo i gral malo) ani wnikliwie. Jesli mowicie, ze gdzies indziej mial lepsze cyferki to albo to gdzie indziej slabsze, albo cos mu nie pasuje.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: dyletant »

Estończyk został ściągnięty przede wszystkim na zagrywkę, bo to umie najlepiej i na granie ze słabszymi drużynami. A że poziom w lidze się podniósł to odstających drużyn teraz nie ma
Natomiast dziwna jest ta jego dyspozycja, bo w kadrze razem z Tahtem naprawdę tworzą solidne skrzydła. Tu może być faktycznie problem z tempem. Jednak Łomacz przyzwyczajony do Wlazłego, a w lidze na prawe szybciej gra tylko Woicki.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

Utarło się, że Szalpuk ma fatalny początek sezonu. Spojrzałem w statystyki i po 7 meczach Artur ma już lepszy % skuteczności w ataku niż Deroo, Kazijski, Rossard, Fromm, Kwolek czy Lyneel.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Miszczu-xdd »

Właśnie mnie też dziwi stwierdzenie że Szalpuk ma słaby początek sezonu, faktem jest że Skra jako całość falowała w pierwszych kolejkach.. Artur tak jak i cała reszta zawodników ma chwilę dobrej gry, chwilę słabszej, ale z kolejki na kolejkę gra Skry i każdego zawodnika z osobna idzie w górę,a przy Arturze cały czas będę się upierał że w porównaniu do Bednorza jest wzmocnieniem Skry, jest graczem bardziej uniwersalnym od Bartka, potrafi przyjąć, potrafi zaatakować, zagrać technicznie i widać że próbuje dalej tej zagrywki z wyskoku oraz przeplata ją tym swoim nieprzyjemnym floatem,a zmienność zagrywki w tych czasach jest ceniona, tym bardziej że i lżejszym serwisem Szalpuk potrafi sprawić kłopoty, ale mocniejsza zagrywka też coraz bardziej mu leży co było widać np. w przegranym meczu z Jastrzębskim gdzie ta zagrywka z wyskoku też napsuła trochę krwi rywalom.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: ursula127 »

Skrzypek pisze:Utarło się, że Szalpuk ma fatalny początek sezonu. Spojrzałem w statystyki i po 7 meczach Artur ma już lepszy % skuteczności w ataku niż Deroo, Kazijski, Rossard, Fromm, Kwolek czy Lyneel.
bo lądował w kwadracie zanim sobie bardziej spaprał te %
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Aranger »

Skrzypek pisze:Utarło się, że Szalpuk ma fatalny początek sezonu. Spojrzałem w statystyki i po 7 meczach Artur ma już lepszy % skuteczności w ataku niż Deroo, Kazijski, Rossard, Fromm, Kwolek czy Lyneel.
Bo pierwsze 3-4 mecze miał zaiste słabe, trzy ostatnie to już jest granie na 56% efektywności ataku.
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: kibic_siatki »

W pierwszym meczach w ataku nie błyszczał, natomiast jego przyjęcie kładło całą jego linię. Nieprzypadkowo pozostali, (najbardziej Piechocki) próbując go przykryć popełniali błędy. Bednorz dużo lepiej przyjmował mocną zagrywkę, poza tym jego zagrywka była przynajmniej o klasę lepsza od Szalpuka. Zmiennikiem na przyjęciu jest Katić, który co by o nim nie mówić ma przyjęcie lepsze. Takie wpadki jak w tym sezonie, (a grali głównie z dołem i środkiem tabeli poprzedniego sezonu) trudno sobie przypomnieć na przestrzeni całych sezonów.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

kibic_siatki pisze:W pierwszym meczach w ataku nie błyszczał, natomiast jego przyjęcie kładło całą jego linię. Nieprzypadkowo pozostali, (najbardziej Piechocki) próbując go przykryć popełniali błędy.
Nie zgadzam się. Statystycznie Skra jest 4 najlepiej przyjmującą drużyną w lidze. Na początku sezonu Szalpuk nie płacił zmianami za dezorganizację formacji przyjęcia zespołu, ale za brak skuteczności na siatce i swoje bezpośrednie błędy lub niedokładności w przyjęciu i "elektryczność" w defensywie.
Pidgey
Posty: 147
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Pidgey »

Szkoda, że nie ma statystyk po 20 punkcie. Tam Szalpuk wypada blado żeby nie powiedzieć ostrzej. O sytuacyjnych piłkach i kontrach w wykonaniu Szalpuka to nawet mi sie pisać nie chce. A jego zagrywka z wyskoku może wygląda bardziej widowiskowo ale wielkiej szkody rywalom nie robi. Już lepszy ten jego flot z reprezentacji.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PGE Skra Bełchatów 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Skrzypek pisze:
Nie zgadzam się. Statystycznie Skra jest 4 najlepiej przyjmującą drużyną w lidze.
Jestem słaby w komputery. Gdzie można znaleźć takie statystyki drużynowe, o których mówisz? A także, czy są rankingi w poszczególnych elementach rzemiosła siatkarskiego, jak blok, zagrywka itd. (nie chodzi mi o te kolorowe z fotkami, gdzie jest także ranking MVP)? Widzę tylko rankingi na pozycjach.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”