ONICO Warszawa 2018/2019

ketjow
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2017, o 19:33
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: ketjow »

Spokojnie, ten wysyp zmian w trakcie sezonu stanowi incydentalny przypadek. To zatonięcie Stoczni wywołało lawinę, a raczej tsunami. Póki możemy cieszmy się tym zamieszaniem, bo przyszłość może nam oszczędzić takich atrakcji :D

Dobrze, że Wiese odchodzi, bo zawiódł kompletnie. Przed przyjściem Penczewa był czwartym do gry przegrywając nawet z młodym Janikowskim. Po transferze Bułgara wylądował za bandami. Szkoda, bo więcej spodziewałem się po nim. Po zeszłym roku, gdzie grał dobrze/przyzwoicie (pod względem statystycznym, bo meczy nie widziałem) w pucharze CEV i MEVZA, obecny sezon w jego wykonaniu zapowiadał się obiecująco. Niestety, wyszło jak wyszło.
ketjow
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2017, o 19:33
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: ketjow »

Strasznie siadła gra Onico ostatnimi czasy. Parę dni temu słaba gra w Zawierciu i mecz bez punktów, a dzisiaj fatalna postawa w PP i łomot od Jastrzębskiego.

Jak ktoś wspomniał w sąsiednim wątku Antiga uparł się na Łukasika, co zupełnie dezorganizuje grę całego zespołu i nie pozwala na wykorzystanie środka w większym wymiarze. Ja również upatruję w tej decyzji źródła problemów Warszawy.

Nie wiem też czy w Onico nie spadła motywacja po ogłoszeniu, że Antiga odchodzi. Być może nie ma sensu, żeby Francuz pozostał do końca i nie zdziwię się, jeśli jego głowa niebawem poleci.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

ketjow pisze: Nie wiem też czy w Onico nie spadła motywacja po ogłoszeniu, że Antiga odchodzi. Być może nie ma sensu, żeby Francuz pozostał do końca i nie zdziwię się, jeśli jego głowa niebawem poleci.
Z pierwszą cześcią byłbym się w stanie zgodzić, chcoiaż przyczyn porażki dopatrywałbym się raczej we wyżej wspomnianych względach sportowych. Co do potencjalnego zwolnienia to raczej nie, bo następcamusi dokończyć sezon w swoim klubie. Chociaż w tym sezonie widzieliśmy juz chyba wszystko :D
kanimo

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: kanimo »

To bylaby kompletna paranoja. W polowie roku ustalamy, ze w przyszlym sezonie trener odejdzie. W zwiazku z tym dochodzi do sytuacji, ze wydaje sie lepszym rozwiazaniem by odszedl natychmiast.
Taki rodzaj samonapedzajacej sie klatwy.
W ogole od kilku lat sezon transferowy zaczyna sie bardzo wczesnie. I niestety sporo wiesci wycieka. Dotychczas dotyczylo to glownie zawodnikow. Pamietam pare lat temu, jak PW grala z Olsztynem o miejsce (6? 8?). Wiadomo bylo, ze po tym meczu przechodzi w Wwy do Olsztyna bodajze 3 zawodnikow. Ciezko w takich wypadkach o koncentracje i motywacje.
Pod koniec sezonu byly zarzuty co do niektorych zawodnikow, ze wiecej mysla o negocjacjach przyszlorocznych kontraktow niz o zwyciestwach w PO.

Niesmaczne. Pytanie jek to zmienic?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Pogrozic palcem menedżerom. Ale nie wiem jak... ;)
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

kanimo pisze:To bylaby kompletna paranoja. W polowie roku ustalamy, ze w przyszlym sezonie trener odejdzie. W zwiazku z tym dochodzi do sytuacji, ze wydaje sie lepszym rozwiazaniem by odszedl natychmiast.
Taki rodzaj samonapedzajacej sie klatwy.
W ogole od kilku lat sezon transferowy zaczyna sie bardzo wczesnie. I niestety sporo wiesci wycieka. Dotychczas dotyczylo to glownie zawodnikow. Pamietam pare lat temu, jak PW grala z Olsztynem o miejsce (6? 8?). Wiadomo bylo, ze po tym meczu przechodzi w Wwy do Olsztyna bodajze 3 zawodnikow. Ciezko w takich wypadkach o koncentracje i motywacje.
Pod koniec sezonu byly zarzuty co do niektorych zawodnikow, ze wiecej mysla o negocjacjach przyszlorocznych kontraktow niz o zwyciestwach w PO.

Niesmaczne. Pytanie jek to zmienic?
Nic, gdyż wcześniej zawarte porozumienie na przyszły sezon z nowym klubem nie wpływa w żaden sposób na postawę zawodnika w obecnej chwili. To nie jest jakaś fanaberia siatkówki. Ba, w siatkówce i tak wszystkie transakcje zachodzą dyskretnie i są trzymane w tajemnicy bardzo długo. Spójrzmy na piłkę ręczną - w tej dyscyplinie w 2019 roku jest wiadome kto zostanie przetransferowany do innego klubu w 2021 roku. Nikt nie ma z tym problemów.
Co z tego, że w końcówce jakiegoś sezonu upubliczniono, że zawodnik X trafi do rywala. Równie dobrze można by nie publikować takiej informacji, ale czy wtedy podejście transferowanego zawodnika byłoby inne? Nie sądzę. W takim wypadku zmienia się tylko to, iż tworzy się okazja do kreowania teorii spiskowych, do których nie ma powodów.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: hubert »

Jedna sprawa to doniesienia nieoficjalne a drugie to oficjalne. Jak Gacek mówi publicznie, że nie przedłużą umowy z Antigą i podając powody krytykuje go publicznie to coś tu jest nie tak. NIe wiem jakim cudem Onico zgadza się aby prezesem był ktoś kompletnie bez doświadczenia na tym szczeblu.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Skrzypek pisze:Co z tego, że w końcówce jakiegoś sezonu upubliczniono, że zawodnik X trafi do rywala. Równie dobrze można by nie publikować takiej informacji, ale czy wtedy podejście transferowanego zawodnika byłoby inne? Nie sądzę. W takim wypadku zmienia się tylko to, iż tworzy się okazja do kreowania teorii spiskowych, do których nie ma powodów.
Byc może masz rację. Z drugiej jednak strony, w siatkówce jest to jednak pewnego rodzaju nowośc. A po drugie - bynajmniej nie chodzi o jakies teorie spiskowe, tylko o to, ze zawodnik (najczesciej przynajmniej :D ;) ) jest urzadzeniem psychosomatycznym, a zatem i zespół jest takowy. Na Najwyższym poziomie bardzo czesto decydują niuanse i jesli jakiegos zabraknie, także z gatunku wolicjonalnego, a nawet w warstiwe podświadomości, to juz moze rzutowac na wyniki.
hubert pisze:NIe wiem jakim cudem Onico zgadza się aby prezesem był ktoś kompletnie bez doświadczenia na tym szczeblu.
Myslę, ze to nawet nie tyle chodzi o doświadczenie, co pewną wyobraznie, czy subtelnośc. Może to mozna jeszcze inaczej okresli, ale akurat słownictwo uciekło... :D

PS Myslę też, ze w sporcie (jak w zyciu zresztą ;) ) nie zawsze są proste odpowiedzi. Czasem grupa na "koniec" będzie chciała cos osiagnąc, a czasem nie, to zalezy od wielu czynników, np od tego, kto gdzie odchodzi i z jakich powodów. Bo jesli np odchodzi z ",niejszego" do "wiekszego", to jest to jakby zdecydowanie bardziej naturalne. W kazdym razie jednak, odrobinę taktu wiecej niz mniej byłoby wskazane. ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

Skrzypek pisze:
Nic, gdyż wcześniej zawarte porozumienie na przyszły sezon z nowym klubem nie wpływa w żaden sposób na postawę zawodnika w obecnej chwili. To nie jest jakaś fanaberia siatkówki. Ba, w siatkówce i tak wszystkie transakcje zachodzą dyskretnie i są trzymane w tajemnicy bardzo długo. Spójrzmy na piłkę ręczną - w tej dyscyplinie w 2019 roku jest wiadome kto zostanie przetransferowany do innego klubu w 2021 roku. Nikt nie ma z tym problemów.
Też uważam, że nic się złego nie stało, że prezes Gacek przeciął spekulacje o nie przedłużeniu kontraktu z Antigą i powiedział jak się rzeczy mają. Znacznie lepsze to, niż zwodzenie opinii publicznej wieloznacznymi i w sumie nic nie mówiącymi oświadczeniami na ten temat - czyli od taktyki którą klub przyjął początkowo, kiedy plotka o zastąpieniu w przeszłym sezonie Antigę przez AA już wyciekła.

Dobry przykład, że to wiele hałasu o nic, to choćby osoba Angelo Lorenzetti, który trzy lata temu, bezpośrednio przed półfinałami play-off Serie A1 w sezonie 2015/2016 i to zresztą akurat półfinałami z Trentino oświadczył, że nie zostanie w Modenie na przyszły sezon, bo nie może się porozumieć z kierownictwem klubu (choć nie powiedział wprost, że odejdzie akurat do Trentino - początkowo zapowiadał, że prawdopodobnie sobie zrobi roczną przerwę).

Modena wygrała najpierw serię pojedynków półfinałowych z przeszłym pracodawcą Lorenzettiego, później finały z Perugią i sięgnęła po mistrzostwo Włoch z szkoleniowcem, który tracił pracę i z którym po ostatnim meczu nie tylko zawodnicy i działacze Modeny, ale też niektórzy kibice żółto-niebieskich mili okazję się osobiście pożegnać. Lorenzetti, który z tym regionem (Emilia-Romania) jest związany nie tylko zawodowo, bo ma w pobliżu Modeny swój dom rodzinny, miał autentycznie długo mokre oczy, czego telewizja włoska rzecz jasna nie omieszkała pokazać. Myślę sobie, że każdy trener marzy aby kończyć pracę w klubie w ten właśnie sposób.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Jest jednak róznica pomiedzy półfinalami a I połową sezonu. W półfinałach ligi, to wróble nie mają czasu na odpoczynek, tyle jest do wycwierkania...

Zresztą, to oczywiste, że w tym momencie to oświadczenie Gacka było potrzebne, jednak cała sytuacja jakby mniej - przecinamy wrzód, który poniekąd sami wyhodowalismy... ;)
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

drukjul pisze:
Też uważam, że nic się złego nie stało, że prezes Gacek przeciął spekulacje o nie przedłużeniu kontraktu z Antigą i powiedział jak się rzeczy mają. Znacznie lepsze to, niż zwodzenie opinii publicznej wieloznacznymi i w sumie nic nie mówiącymi oświadczeniami na ten temat - czyli od taktyki którą klub przyjął początkowo, kiedy plotka o zastąpieniu w przeszłym sezonie Antigę przez AA już wyciekła.
Zabawa w oświadczenia pozwala myśleć, że Gacek nie miał zamiaru wyjaśniać sytuacji. Niestety dla prezesa, Antiga powiedział w studiu Canal+ dzień przed publikacją wywiadu z Gackiem, że w przyszłym sezonie nie będzie już prowadzić Onico i to skłoniło klub do zmiany strategii komunikacji.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:Jest jednak róznica pomiedzy półfinalami a I połową sezonu. W półfinałach ligi, to wróble nie mają czasu na odpoczynek, tyle jest do wycwierkania...
To oczywiście różnica. Ale czy znowu tak istotna? Podstawowy zarzut tych, którzy twierdzą, że o takich rzeczach nie należy mówić sprowadza się przecież do tego, że taki przedwczesny wyciek informacji o zmianie trenera może jakoś utrudnić relację motywacyjno-wolicjonalne na linii dotychczasowy szkoleniowiec-zawodnicy.

Można odpowiedzieć na to w ten sposób, że po pierwsze zawodnicy i tak z reguły pierwsi o takiej planowanej zmianie wszystko najlepiej wiedzą. A po drugie, zawsze zarówno trener Antiga, jak i sami zawodnicy mogą potraktować to jako dodatkowe wyzwanie – dokładnie tak jak trzy lata temu Angelo Lorenzetti i siatkarze Modeny, teraz to Antiga i zawodnicy Onico mają w najbliższych tygodniach w takiej, całkiem w końcu zacnej kompanii tylko jedną, jedyną szansę aby dokonać wspólnie czegoś istotnego w historii warszawskiego klubu, wywalczyć medal MP z dowolnego kruszcu i pożegnać się z zespołem w glorii chwały. Więc myślę, że warto się postarać, aby taką wyjątkową okazję wykorzystać. Drugiego podejścia już nie będzie. Przynajmniej dla niektórych ludzi sportu taka świadomość to dodatkowy zastrzyk energii.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Nie muszę miec racji, ale nie sadzmy ludzi miara swoją lub miara innych. Nie po wszystkich spływa jak po kaczce i nie każdy - mimo zapewnień o profesjonalizmie - nie bierze czegos tam do serca.
Ale oczywiscie to moje zdanie...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Można liczyć na to, że niezależnie od tego, że zawodnik czy trener nie jest już związany (na przyszłość) z drużyną, walczy o swoje CV na następny, po świeżo podpisanym kontrakcie. Lepiej jest mieć w nim mistrza z 55% w ataku w meczu finałowym, niż vicemistrza z 35%.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Widzę, ze i wyobraznia i apetyty rozbudzone. :D ;)
Ja byłbym jednak wstrzemiezliwy...
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Bartek O »

Ja nie mam najmniejszych wątpliwości, że mimo ogłoszenia decyzji o zakończeniu współpracy ze Stefanem Antigą wraz z końcem sezonu, zarówno sam trener jak zawodnicy będą w 100 % dążyli do osiągnięcia jak najlepszego wyniku. ONICO i Antiga mają bardzo realną szansę na to, żeby w tym sezonie ugrać coś dużego. Na pewno medal, może nawet finał PlusLigi. I na tym powinni się w tym momencie skoncentrować. Z drugiej strony ciężko jest mi uwierzyć w to, że można nad tym tak po prostu przejść do porządku dziennego.

Fakt tak wczesnego ogłaszania decyzji o - jak w tym konkretnym przypadku - zmianie trenera bez względu na wynik jaki osiągnie on z zespołem, nie jest w mojej opinii do końca fair. Ani w stosunku do trenera, ani względem zawodników. Chociaż w piłce ręcznej często zdarza się, że klub informuje o podpisaniu np. pięcioletniego kontraktu z jakimś zawodnikiem, który to kontrakt wejdzie w życie za dwa lub trzy sezony ;-).
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: mmb »

Bartek O pisze: Fakt tak wczesnego ogłaszania decyzji o - jak w tym konkretnym przypadku - zmianie trenera bez względu na wynik jaki osiągnie on z zespołem, nie jest w mojej opinii do końca fair. Ani w stosunku do trenera, ani względem zawodników.
Skoro Antiga dzień wcześniej wypaplał to w telewizji, to co klub miał zrobić? Nie komentować?
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Bartek O »

mmb pisze:
Bartek O pisze: Fakt tak wczesnego ogłaszania decyzji o - jak w tym konkretnym przypadku - zmianie trenera bez względu na wynik jaki osiągnie on z zespołem, nie jest w mojej opinii do końca fair. Ani w stosunku do trenera, ani względem zawodników.
Skoro Antiga dzień wcześniej wypaplał to w telewizji, to co klub miał zrobić? Nie komentować?
A jakie ma znaczenie to, że Antiga wypaplał w telewizji? Chociaż moim zdaniem również niepotrzebnie. Przecież rozmowy musiały być toczone wcześniej, a decyzja już przez klub podjęta.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

U nas na forum było dużo wcześniej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

Bartek O pisze:Ja nie mam najmniejszych wątpliwości, że mimo ogłoszenia decyzji o zakończeniu współpracy ze Stefanem Antigą wraz z końcem sezonu, zarówno sam trener jak zawodnicy będą w 100 % dążyli do osiągnięcia jak najlepszego wyniku. ONICO i Antiga mają bardzo realną szansę na to, żeby w tym sezonie ugrać coś dużego. Na pewno medal, może nawet finał PlusLigi. I na tym powinni się w tym momencie skoncentrować. Z drugiej strony ciężko jest mi uwierzyć w to, że można nad tym tak po prostu przejść do porządku dziennego.

Fakt tak wczesnego ogłaszania decyzji o - jak w tym konkretnym przypadku - zmianie trenera bez względu na wynik jaki osiągnie on z zespołem, nie jest w mojej opinii do końca fair. Ani w stosunku do trenera, ani względem zawodników..
Może i nie fair, ale z punktu wiedzenia motywacji dla większości z nas istnienie limitów czasowych, w których musimy się wyrobić i udowodnić innym, że jednak coś potrafimy i że nas stać, to nie obciążenie tylko wręcz przeciwnie duży, dodatkowy zastrzyk energii.

Jak się człowiekowi, który ma w sobie duży zapał i ambicje powie: "nie dasz rady, nie zrobisz tego, nie nadajesz się", to nawet na złość bardzo często budzi się w nim coś takiego, że jest w stanie pokazać i udowodnić, że wbrew wszystkim niedowiarkom, czy wręcz hejterom jednak potrafi i może. Żeby daleko nie szukać Bartek Kurek - na ostatnich MŚ latał tak wysoko pewnie także dzięki urażonej ambicji po fali krytyki, zarówno ze strony nas kibiców, niektórych dziennikarzy, czy nawet działaczy. I choć to nieweryfikowalna hipoteza, to mam takie podejrzenia, że właśnie ta urażona ambicja go tak pięknie unosiła i dawała przynajmniej 15-20 cm dodatkowego przewyższenia. :]

Teraz, kiedy po MŚ wszyscy bez wyjątku Bartka chwalą, zapraszają na bale, wyróżniają indywidualnymi nagrodami, głaszczą po główce nie tylko już tak wysoko nie skacze, ale znów zaczął grać wyraźnie gorzej. Myślice, że to przypadek? ;) :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Bartosz Kurek ma chyba nieco opóznioną percepcję, bo najwieksza fala krytyki dopadła go po rezygnacji z występów w Japonii.
Nieważne, i tak sie ze mną zgodziłeś, że najwiekszy wpływ na sukces na MŚ miała motywacja "zewnętrzna", a nie myśl trenerska Heynena... :] ;)
Zresztą, podobne "oddziaływania motywacyjne" nie sa (przynajmniej nie były) absolutnie czymś wyjatkowym i były kiedyś w arsenale wielu nauczycieli. Sam ich doświadczyłem. Sęk tylko w tym, że na jednego działają, na innego nie. Rózni ludzie sa róznymi czynnikami powodowani, i rózne ze sportu czerpia doznania - jedni są szczęśliwi jak ktos inny się pomyli, a inni maja to gdzies, bo najwiekszą dla nich przyjemnoscia jest sama gra i stwanie się lepszym graczem, niz udowadnianie komus czegoś. Ale to jest chyba włąsciwe dla... :D


A całkiem serio, pozostając przy Kurku, to mnie nie tyle martwi jego - nazwijmy to - zmęczenie, ale problem z własciwym doborem kierunków ataku. Widac było wyraznie na ostatnich meczach, że te wybory są bardzo często błędne, zupełnie jak...
W każdym razie, to znacznie wiekszy imho problem, niż pogorszenie motoryki.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2019, o 08:53 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 2 razy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:Bartosz Kurek ma chyba nieco opóznioną percepcję, bo najwieksza fala krytyki dopadła go po rezygnacji z występów w Japonii.

Nieważne, i tak sie ze mną zgodziłeś, że najwiekszy wpływ na sukces na MŚ miała motywacja "zewnętrzna", a nie myśl trenerska Heynena... :] ;)
Fala krytyki owszem, ale nikt Bartka w 2016 z reprezentacji jeszcze "nie skreślał" - w tym okresie po IO w Rio, gdzie był najjaśniejszym punktem naszego zespołu (m.in 39 punktów w meczu w grupie z Rosją), wszyscy go traktowali dalej jako lidera naszej reprezentacji i najlepszego polskiego siatkarza.

To się zmieniło dopiero po ubiegłorocznych ME, oraz nieudanych dwóch sezonach klubowych - najpierw w Skrze, i zwłaszcza tym ostatnim w tureckim Ziraat Ankara.

Heynen w niedawnym wywiadzie przeprowadzonym przez red Żyżyńskiego dla NC+ na pytanie, jaki plan przedstawił rok temu naszym władzom związku, że postanowili mu zaufać i powierzyli stanowisko selekcjonera reprezentacji, odpowiedział zdaje się zupełnie szczerze, że on od początku bardzo mocno wierzył w to, że zarówno Kubiaka jak i Kurka dalej stać na to, żeby stanowili główną siłę naszej reprezentacji w kilku następnych sezonach, ale jeśli myślał o otrzymaniu posady, to nie mógł o tym powiedzieć wprost działaczom związkowym, bo by go wtedy błyskawicznie wykopali za drzwi. :D

Mamy więc tu doskonały przykład obrosłej już w mity "szczerości" Vitala. Natomiast wykorzystanie tego, że obaj panowie mieli coś nam wszystkim do udowodnienia, bardzo chcieli to udowodnić i to im się jak wiemy koniec końców w 100% na MŚ udało, to też jak najbardziej należy do warsztatu i myśli trenerskiej Heynena.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Dopisałem w pierwszej chwili jako post scriptum, ale wyedytowałem posta i wpiszę go jako replike.

W kontekście dyskusji o zwolnieniu Antigi, musze dopisac jeszcze jedna rzecz, która wydaje mi sie ważna. Wszystkich, których zanudzam, lub wydaje im się to nieważne - przepraszam, już kończę. Niestety, nie zawsze jestem w stanie sobie przypomniec ad hoc to, co kiedys starano kiedyś się wpoic mało tym zainteresowanej, siatkarskiej popierdółce...
Chodzi mi o wiarę. Jednym z podstawowych warunków do osiagnięcia sukcesu jest wiara, w trenera także, a moze przede wszystkim. jesli coś dzieje się zbyt wcześnie, to ta wiara może by mocno nadwątlona. Implikacje mogą byc rózne, także żadne, ale reguły nie ma.
----
Widzisz, sam napisałeś o wierze Heynena w Kubiaka i Kurka i jak musiał sie kryc z ta wiarą. Oczywiście chwała mu za to, chociaż naprawdę, tylko idiota mógł ich skreslic od razu, szczególnie Kubiaka. Przeciez wobec niego nie potrzbne były zadne zabiegi - wystarczyło proste powołanie i sucha ocena jego poziomu na tle pozostałych. Natomiast istotnie, w Kurka wierzył nawet wtedy, kidy i ja nadzieje straciłem. Miał rację, ale w osadach był zdecydowanie bogatszy o widok pracy treningowej, analizy biomedyczne i całą postawe zawodnika.

Reasumując - moim zdaniem szkoda, ze tej braku wiary w Antigę zarzadowi Polibudy nie udało sie ukryc skrzętnie prawie do samego konca rozgrywek.
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: stemar1972 »

Takie rzeczy dzieją się w zawodowym sporcie. Zmiany trenerów następują często i w każdym momencie sezonu.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: kuki91 »

Andrzej Wrona przedłużył do 2021 roku

https://onicowarszawa.pl/aktualnosci/an ... szawa-3158
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Elgarten »

https://siatka.org/pokaz/mecz-onico-war ... nsk-lodzi/
Tak to jest jak stolica dużego europejskiego państwa nie ma hali z prawdziwego zdarzenia. Czy ta kuriozalna sytuacja coś zmieni? Tak czy inaczej, straszny wstyd dla Warszawy.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Vigrass ma odejść z Onico po sezonie, niepewna jest też sytuacja Łukasika. Źródło to stona polsatu sport.

To tyle jeśli chodzi o suche fakty, dalej moje domysły. Co do zasady bardzo wspieram projekt Onico, w Wwa powstaje mocna drużyna tak naprawdę od sprowadzenia Gumy, później dochodzili Samica, Wrona, Kwolek. Jednak jeśli chodzi o budowanie teamu, który realnie mógl walczyć o zupełnie inne cele można mówić wraz z przyjściem Antigi, czyl izeszłego sezonu. Wszystko wyglądało fajnie, sprowadzenie Kurka i Penczewa dało kopa drużynie, grają dobrze i będą grać lepiej.

Tylko zastanawiają mnie dziwne ruchy. Po pierwsze, wyciek info o odejściu Antigi, póxniej dziwne miotanie się Gacka, aż w końcu przyznał, że poszło o różnice w budowaniu składu. Czyżby osoba kanadyjskiego środkowego była jedną z osi tej niezgody? Z racjonalnego punktu widzenia (co też było podnoszone w przewidywaniach przedsezonowych tu na forum) środkowy zabiera miejsce dla zagranicznego przyjmującego. Jeśli faktycznie chcą je "przerzucić" to kogo wezmą? Czy może być to ktos znacznie lepszy niż Łukasik? Problem z KWolkiem jest taki, że raczej nie można mu dołożyć przyjmującego słabego w odbiorze, nie jest w stanie jak np. Lyneel pokryć go na tyle skutecznie (Łukasik musi być zmieniany praktycznie w każdym secie).
No i teraz najważniejsze. Czy nie udało się utrzymać Kurka? Polski atakujący (czytaj Bartek) otwierałby możliwość pozostania dla Vigrassa.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Szary Wilk »

To Kurek pewnie do Trentino (?)
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: pawcio006 »

Przecież odejście Vigrassa nie musi być z powodu odejścia Kurka czy jakichkolwiek problemów z limitami...
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Aershis »

Szary Wilk pisze:To Kurek pewnie do Trentino (?)
Nie ma na to szans.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”