ONICO Warszawa 2018/2019

Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1045
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: kanonier »

greatworldofvolley pisze:
kanonier pisze:Dzięki za odpowiedź. W pełni ich rozumiem. Nie wyobrażam sobie machać flagą ze sponsorem i krzyczeć jego nazwę.
Mógłbyś mi powiedzieć dla kogo w takim razie wyobrażasz sobie machanie flagą? Każda drużyna właściwie ma sponsora w nazwie. Chyba, że kibicujesz Będzinowi (tylko od tego sezonu bo wcześniej mieli sponsora), może Chemik (też tylko od tego sezonu). Nie chce nic mówić, ale to troche hipokryzja. Chyba, że nie masz żadnej wiedzy o siatkówce klubowej bo troche tak to wygląda.
Na mecze AZS-u Częstochowa chodzę od 25 lat (jakąś wiedzę o ligowej siatkówce mam) i zawsze dla mnie to był, jest i będzie AZS a nie Yawal, Galaxia, Wkręt-Met czy Tauron. Szkoda kibiców z Warszawy, dla których najważniejsze są barwy a nie kasa sponsora.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: hubert »

kanonier pisze: Na mecze AZS-u Częstochowa chodzę od 25 lat (jakąś wiedzę o ligowej siatkówce mam) i zawsze dla mnie to był, jest i będzie AZS a nie Yawal, Galaxia, Wkręt-Met czy Tauron. Szkoda kibiców z Warszawy, dla których najważniejsze są barwy a nie kasa sponsora.
Z drugiej strony Onica zagra w lidze mistrzów a wam komornik zabrał puchar, więc może eksponowanie sponsora ma jakiś sens ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1045
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: kanonier »

Oczywiście, że ma ale to nie śpiewanie czy też nie nazwy sponsora wpłynęło na naszą sytuację.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
greatworldofvolley
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2018, o 14:37
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: greatworldofvolley »

kanonier pisze:
greatworldofvolley pisze:
kanonier pisze:Dzięki za odpowiedź. W pełni ich rozumiem. Nie wyobrażam sobie machać flagą ze sponsorem i krzyczeć jego nazwę.
Mógłbyś mi powiedzieć dla kogo w takim razie wyobrażasz sobie machanie flagą? Każda drużyna właściwie ma sponsora w nazwie. Chyba, że kibicujesz Będzinowi (tylko od tego sezonu bo wcześniej mieli sponsora), może Chemik (też tylko od tego sezonu). Nie chce nic mówić, ale to troche hipokryzja. Chyba, że nie masz żadnej wiedzy o siatkówce klubowej bo troche tak to wygląda.
Na mecze AZS-u Częstochowa chodzę od 25 lat (jakąś wiedzę o ligowej siatkówce mam) i zawsze dla mnie to był, jest i będzie AZS a nie Yawal, Galaxia, Wkręt-Met czy Tauron. Szkoda kibiców z Warszawy, dla których najważniejsze są barwy a nie kasa sponsora.
A to przepraszam. Jak widać takie czasy nastały. Warszawa nie jest pierwsza ani ostatnia w kwestii zmiany nazwy pod sponsora. Osobiście jeszcze dodam, że mi np. trudno było się przywiązywać do nazwy AZS Politechnika, bo jakoś tak mi się to trochę mało profesjonalne wydawało i nie pasowało mi utożsamianie się z symbolami i barwami uczelni. Oczywiście w kibicowaniu to nie przeszkadzało, ale np. mi się spodobały zmiany po przyjściu sponsora tytularnego. Na początku takie delikatne zmiany z logiem na stulecie na czele. Kiedy okazało się, że kompletnie odcinają się od PW to mi to jakoś nie przeszkadzało, żeby nie powiedzieć że tego zawsze chciałem, a nawet przerosło to moje oczekiwania. Wiadomo, że są różni kibice, jeszcze nie jestem w takim wieku, żeby od dziesiątek lat bywać na meczach dlatego dla mnie to wygląda inaczej niż dla kogoś kto na mecze chodzi od 30 lat. Wiadomo, że to inna więź. Mimo wszystko uważam, że wyszło na lepsze.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Kozłowski oficjalnie w Onico.
Mlody922
Posty: 61
Rejestracja: 23 mar 2019, o 17:59
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Mlody922 »

Teraz pytanie kiedy Kevin zostanie ogłoszony i co z Kurkiem
boftek
Posty: 195
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: boftek »

Z jednym i drugim trzeba czekać :) Żadnych przecieków nigdzie nie ma. Niby gdzieś się słyszy, że Kurek zostaje a Tillie też już pewny gry u nas, no ale plotek nie ma na ten temat, co więcej, nawet prawda siatki się nie wypowiada więc pewnie sam klub nie jest pewny. Ciekawe jest też to, kto będzie drugim atakującym i z kim klub jeszcze negocjuje. Na ten moment mamy 3 znaki zapytania.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: mmb »

boftek pisze:a Tillie też już pewny gry u nas
Tak jak był w JW czy trochę bardziej? 8-)
boftek
Posty: 195
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: boftek »

mmb pisze:
boftek pisze:a Tillie też już pewny gry u nas
Tak jak był w JW czy trochę bardziej? 8-)
Cała wypowiedź mojej skromnej osoby skłania się ku wersji, że na ten moment nic nie wiadomo i niczego nie wolno być pewnym więc biorąc pod uwagę jedno, ale za to główne założenie, którym jest to, że w Jastrzębiu Tillie odszedł mając wcześniej podpisany kontrakt to na ten moment bliżej mu było kilka lat temu do JW niż teraz do ONICO, tak na logikę :)
kanimo

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: kanimo »

Moze chcialby sie wybrac na IO w przyszlym roku. Z Chin bedzie mial dalej.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7851
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kanimo pisze:Z Chin bedzie mial dalej.
Nigdy nie byłem ekspertem od geografii, ale... :D
kamil1999
Posty: 5520
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

kanimo pisze:Moze chcialby sie wybrac na IO w przyszlym roku. Z Chin bedzie mial dalej.
Jego ojciec jest selekcjonerem zatem Clevenot czy Louati mogą powalczyć najwyżej z Lyneelem.
kanimo

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: kanimo »

kamil1999 pisze:
kanimo pisze:Moze chcialby sie wybrac na IO w przyszlym roku. Z Chin bedzie mial dalej.
Jego ojciec jest selekcjonerem zatem Clevenot czy Louati mogą powalczyć najwyżej z Lyneelem.
Jest selekcjonerem i chyba jeszcze mu sie nie znudzilo. Dlatego, przy niezlej formie Lyneela, rozwoju Clevnot, serwisie Rossarda to Kevin, grajac w Chinach lub wchodzac ze 3 razy na mecz w serie A moze liczyc ewentualnie na na miejsce na lawce.
Ofensywnym i tak bedzie N’gapeth, bedzie tez prawdopodobnie probowany Timothée Carle (po dobrym sezonie idzie do Wloch).
Moze byc ewentualnie gra na 2 nizszych i wszechstronnych w stylu Lyneel, Rossard, gdyby N’gapeth pauzowal. Ale miejsca ze friko Kevin nie dostanie. To nie Skra.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

Ciekawy materiał o Anastasim i Onico w SE. AA zdradza, że otrzymał bardzo ciekawą propozycję z klubu włoskiego, która ciągle jest jeszcze aktualna (czyli można zakładać, że chodzi mu o Mediolan, który po ucieczce Gianiego do Modeny nadal szuka trenera), ale że miał już wcześniej podpisany kontrakt z warszawskim klubem, to zdecydował się go wypełnić bo "twarz ma się tylko jedną".

Temat Kurka, Onico jednak z Bartkiem, czy bez Bartka też zresztą został tam poruszony:
”Nawet teraz otrzymuję jeszcze propozycję atrakcyjnej pracy w klubie, bylebym tylko wrócił do Italii – wyjawia. – Ale twarz ma się jedną i zamierzam wypełnić kontrakt. Nie pójdę do prezesa Gacka i nie powiem „Słuchaj, Gato, fajnie, że mamy umowę, ale zmieniłem zdanie”.

-> https://sport.se.pl/siatkowka/andrea-an ... -hEjz.html
eleles1
Posty: 20
Rejestracja: 2 gru 2017, o 15:11
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: eleles1 »

Może Łukasik na atak gdyby taki Udrys nie wypalił?
Wielu top atakujących nie zostało na rynku, ale z drugiej strony budżet po Kurku został do wykorzystania - zakładając że nie jest tak że większość budżetu była celowo na Kurka a jak będzie inny to sponsor się nie zdecyduje..

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

eleles1 pisze:Może Łukasik na atak gdyby taki Udrys nie wypalił?
Wielu top atakujących nie zostało na rynku, ale z drugiej strony budżet po Kurku został do wykorzystania - zakładając że nie jest tak że większość budżetu była celowo na Kurka a jak będzie inny to sponsor się nie zdecyduje..
Z podlinkowanego wyżej dzisiejszego tekstu SE, a zwłaszcza fragmentu w którym jest m.in mowa że Onico "potrzebuje dwóch graczy na pozycję atakującego i ewentualnego wzmocnienia na przyjęciu. Jeden z nowych zawodników może być obcokrajowcem - kadra liczyłaby wtedy 15 siatkarzy.", rzeczywiście można by było postarać się wywnioskować, że wariant z przestawianiem Łukasika na atak, lub możliwość gry na trzech przyjmujących - z Łukasikiem jako tym ofensywnym, jest całkiem poważnie rozważana, bo właściwie wtedy i tylko wtedy ściąganie 5 przyjmującego i zarazem 15 zawodnika do zespołu miałoby sens.

Natomiast równocześnie gra z Łukasikiem jako młotem, lub trzecim przyjmującym - co też można postarać się wyczytać w tym tekście - rozważana jest tylko jako wariant alternatywny - "wyjście awaryjne". Podstawowymi atakującymi będą prawdopodobnie jednak zawodnik zagraniczny - czyli jak możemy się domyślać Artur Udrys, a jego zmiennikiem miałby być Polak. W tym drugim przypadku przychodzi mi do głowy Bartek Kluth, który zdaje się do tej pory oficjalnie nigdzie jeszcze umowy nie podpisał. Dwa lata temu w Szczecinie grając właśnie przeciw Treflowi AA Bartek zdobył aż 40 pkt i wygrał ten mecz właściwie samodzielnie, więc Anastasi na pewno to jeszcze pamięta. Poza tym jak rozmawialiśmy bodajże wczoraj na forum Anastasi w swojej trenerskiej karierze bardzo lubił stawiać na wysokich siatkarzy na skrzydłach - w tym także przestawionych na prawy atak byłych środkowych (Fox, czy Damian Schulz). Udrys mierzy 212 cm, Kluth 210 więc przynajmniej średnią wzrostu na ataku mieliby wtedy w Warszawie rzeczywiście imponującą.
greatworldofvolley
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2018, o 14:37
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: greatworldofvolley »

eleles1 pisze:Może Łukasik na atak gdyby taki Udrys nie wypalił?
Wielu top atakujących nie zostało na rynku, ale z drugiej strony budżet po Kurku został do wykorzystania - zakładając że nie jest tak że większość budżetu była celowo na Kurka a jak będzie inny to sponsor się nie zdecyduje..
Ja myślę, że ciekawym rozwiązaniem mógłby być Rossard jeżeli dalej nie znalazł klubu. Grał kiedyś w Resovii jako atakujący i o ile nie miałby z tym problemu to w Warszawie mógłby być np zmiennikiem Udrysa a ewentualnie mógłby sporo dać też w kontekście rywalizacji na przyjęciu. Z drugiej strony może słabym pomysłem jest rzucanie go po różnych pozycjach, nie wiadomo też ile np dostawałby szans na gre.
kamil1999
Posty: 5520
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

greatworldofvolley pisze:
eleles1 pisze:Może Łukasik na atak gdyby taki Udrys nie wypalił?
Wielu top atakujących nie zostało na rynku, ale z drugiej strony budżet po Kurku został do wykorzystania - zakładając że nie jest tak że większość budżetu była celowo na Kurka a jak będzie inny to sponsor się nie zdecyduje..
Ja myślę, że ciekawym rozwiązaniem mógłby być Rossard jeżeli dalej nie znalazł klubu. Grał kiedyś w Resovii jako atakujący i o ile nie miałby z tym problemu to w Warszawie mógłby być np zmiennikiem Udrysa a ewentualnie mógłby sporo dać też w kontekście rywalizacji na przyjęciu. Z drugiej strony może słabym pomysłem jest rzucanie go po różnych pozycjach, nie wiadomo też ile np dostawałby szans na gre.
Rossard nie przyjdzie do Onico jako rezerwowy. Poza tym na ataku marnował by swój potencjał. W przyjęciu jak na ofensywnego sobie radzi bardzo dobrze a z swoimi warunkami bardziej nadaje się jako lewo skrzydłowy niż atakujący.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: VolleyFan10 »

Mnie również do głowy przyszedł Rossard. To wcale nie jest głupi pomysł. W Resovii grał na ataku i grał bardzo dobrze. W żadnym wypadku nie marnowałby swojego potencjału bo jego największym atutem jest właśnie atak i zagrywka. Lewa ręka na ataku, dużo więcej możliwości, do tego na rozegraniu kolega z kadry. Pytanie tylko czy chwile przed IO zdecydowałby się zmienić pozycję na atak ryzykując miejsce w kadrze Francji na pozycji przyjmującego. Jakoś ten Udrys mi się nie widzi, zasięg ma ale to taki trochę jeździeć bez głowy. Zostaje jeszcze Teppan :D
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: krzysiu »

Ma byc 2 solidnych atakierów
Budyy
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2019, o 23:04

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Budyy »

Opcja z Udrysem nie podoba mi się zbytnio. Gośc jest wielki i czasami gra dobrze ale potrafi tez strasznie kaszanić co nie wróżyłoby dobrze w naszych staraniach o ligę mistrzów. To jest nominalny środkowy i z pewnością podwyższyłby i tak juz wysoki blok (he he wyobrażam sobie blok (Nowakowski, Łukasik, Udrys) . Spóźniliśmy się z Patry bo już podpisał umowę a to byłby idealny kandydat, szkoda też że Muzaj poszedł do Rosji. Rossard to zupełnie inna gra. To nie jest zawodnik który może atakować na takim poziomie jak Kurek ale na pewno mocno by pracował w obronie a tego nam brakowało ostatnio.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7851
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Raczej nie ma lepszych opcji niż ten Udrys. Łukasik pod względem koordynacji ruchowej nie nadaje się do gry na ataku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Raczej nie ma lepszych opcji niż ten Udrys.
Uważam, że z superligi rosyjskiej poza Udrysem, można by było poważnie rozważyć ściągnięcie jednego z dwójki leworęcznych reprezentacyjnych atakujących Australijczyków z ekipy Marka Lebedewa, czyli bądź Paula Carrolla, bądź Lincolna Williamsa. Ten drugi, młodszy, a wiec na pewno bardziej perspektywiczny i mogący jeszcze robić postępy, swój poprzedni sezon rozpoczął już zresztą przecież u nas w Pluslidze w Będzinie. Według zapowiedzi, obaj Australijczycy w swoich dotychczasowych rosyjskich klubach nie pozostaną, raczej też nie zostaną w też w ogóle w Rosji i z tego co słychać w dalszym ciągu szukają dla siebie nowego klubu.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: mbor3k »

Rossard to nie atakujący. Facet ma szanse być nawet w wyjściowym składzie Francji na IO, a do Warszawy przyjść klaskać grającym kolegom. I wchodzić na zagrywkę. Bez przesady. Grał chwilę na ataku z konieczności i jako tako wypadł, pewnie w razie katastrofy z przymusu znów by zagrał. Ale to nie lider i nie facet na wysokie na przestrzeni sezonu.
Udrys i Williams to na ten moment bardzo ciekawe opcje. Z naszych jest Bołądź, ale jego spojrzenie pełne obaw i grzeczny wyraz twarzy jakoś mi nie pasują na wkomponowanie się w drużynę mającą walczyć o top możliwe że w Europie. Też na lidera, jakim był Kurek, się nie nadaje. O poziomie na którym gra nie piszę bo za mało go widziałem na przestrzeni sezonu.
Ostatnio zmieniony 8 cze 2019, o 08:29 przez mbor3k, łącznie zmieniany 1 raz.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
nogciu
Posty: 49
Rejestracja: 9 maja 2018, o 11:32

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: nogciu »

A ktoś wie gdzie się wybiera Maksim Żygałow?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

nogciu pisze:A ktoś wie gdzie się wybiera Maksim Żygałow?
W sezonie 2019-20 będzie grać w Dynamie Moskwa.
Mlody922
Posty: 61
Rejestracja: 23 mar 2019, o 17:59
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Mlody922 »

do Dynama Moskwa
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: uszat »

mbor3k pisze:Rossard to nie atakujący. Facet ma szanse być nawet w wyjściowym składzie Francji na IO, a do Warszawy przyjść klaskać grającym kolegom. I wchodzić na zagrywkę. Bez przesady. Grał chwilę na ataku z konieczności i jako tako wypadł, pewnie w razie katastrofy z przymusu znów by zagrał. Ale to nie lider i nie facet na wysokie na przestrzeni sezonu.
Udrys i Williams to na ten moment bardzo ciekawe opcje. Z naszych jest Bołądź, ale jego spojrzenie pełne obaw i grzeczny wyraz twarzy jakoś mi nie pasują na wkomponowanie się w drużynę mającą walczyć o top możliwe że w Europie. Też na lidera, jakim był Kurek, się nie nadaje. O poziomie na którym gra nie piszę bo za mało go widziałem na przestrzeni sezonu.
Wy tak serio z tym zwojowaniem Europy? :o
Mostostal BB´97´02´08
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: niepoinformowany »

Nie, na żarty. Forumowy ekspert mówi że są za słabi na Europę to są i koniec.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: uszat »

Ja pytam poważnie!
Tez bym chciał żeby Piast Gliwice wygrał Ligę Mistrzów. Miło by było.
Mostostal BB´97´02´08
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”