Jastrzębski Węgiel 2018/2019

kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Kazijski we Włoszech. Szkoda ,że Jastrzębski się o niego nie postarał tym bardziej ,że podobno była taka opcja ,że on i Stojczew mogli tu wylądować.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Didek »

kamil1999 pisze:Kazijski we Włoszech. Szkoda ,że Jastrzębski się o niego nie postarał tym bardziej ,że podobno była taka opcja ,że on i Stojczew mogli tu wylądować.
To na Oliwie postawiono już w Jastrzębiu definitywny krzyżyk? Szkoda.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Didek pisze:
kamil1999 pisze:Kazijski we Włoszech. Szkoda ,że Jastrzębski się o niego nie postarał tym bardziej ,że podobno była taka opcja ,że on i Stojczew mogli tu wylądować.
To na Oliwie postawiono już w Jastrzębiu definitywny krzyżyk? Szkoda.
Nie jest najmłodszy a w sparingach przedseaonowych nie odrywał się od ziemi.Więc raczej marna dyspozycja.Kto wie może jak zmieni się trener zacznie grać lepiej?Ale wątpię.Jatrzębski miał powrócić do grania o coś i sie liczyć w europie a do tego trzeba wielkie nazwiska takie jak Kazijski.Ale zobaczymy co będzie w przyszłym sezonie bo Prawdzie Siatki mówili ,że podobno na przysły sezaon ma być jeszcze większy budżet ,więc jeśli dostana się do top 3 a myślę ,że są pewniejsi niż Skra czy Onico to może być ciekawie w LM w przyszłym sezonie.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: WolskiPatriota »

Ja coś czuję w tym roku podium Onico - Zaksa - Jastrzębie, tylko nie wiem w jakiej kolejności. Chyba, że Skra zwolni Piazzę a Wlazły zacznie wreszcie coś grać. I to regularnie. Bo inaczej to chyba mają pograne.
A reszta drużyn to nie ten poziom.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: knightrider »

Lepiej odpuścić Olive czy Fromma a przy większym budżecie powalczyć o Sandera/Conte/Kubiaka.
rysiuthebest
Posty: 73
Rejestracja: 7 maja 2015, o 21:41

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: rysiuthebest »

De Giorgi zwolniony z dniem 16.12 jutro mecz poprowadzi asystent Giolito
martamik
Posty: 35
Rejestracja: 30 kwie 2018, o 12:10
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: martamik »

Fefe zwolniony i już nie będzie prowadził jutrzejszego meczu z Onico. Tak poprosili zawodnicy i brawa dla nich! Też nie miałabym ochoty współpracować z osobą która ma mnie gdzieś. Arrivederci trenerze!;)
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: mmb »

I bardzo dobrze, krzyżyk na drogę ;)
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: batmanowski »

Didek pisze:
kamil1999 pisze:Kazijski we Włoszech. Szkoda ,że Jastrzębski się o niego nie postarał tym bardziej ,że podobno była taka opcja ,że on i Stojczew mogli tu wylądować.
To na Oliwie postawiono już w Jastrzębiu definitywny krzyżyk? Szkoda.
Jak tak patrzę wstecz to pamiętam jak Oliva okazał się hitem transferowym i robił niezłe show. Fajnie się to oglądało, a teraz taki spadek formy aż dziwne.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Bartek O »

Roberto Santilli oficjalnie trenerem Jastrzębskiego Węgla. Teoretycznie może jeszcze dojść do sytuacji, że Włoch w jednej kolejce ligowej zasiądzie na trenerskiej ławie dwóch zespołów ;-).
kanimo

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: kanimo »

Nie.
Zostalo powiedziane, ze Jastrzabki beda poprowadzone przez Gilito, asystenta bylego juz trenera.
Nie wiem, czy regulamin PL zawiera jakis paragraf by zapobiec takiej sytuacji, ale bylaby to napewno dosyc dyskusyjne.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Bartek O »

kanimo pisze:Nie.
Zostalo powiedziane, ze Jastrzabki beda poprowadzone przez Gilito, asystenta bylego juz trenera.
Nie wiem, czy regulamin PL zawiera jakis paragraf by zapobiec takiej sytuacji, ale bylaby to napewno dosyc dyskusyjne.
Wiem, wiem. Stąd "puszczone oczko" na końcu zdania.
Rozstanie De Giorgiego z Jastrzębskim musiało przebiegać w wyjątkowo nieprzyjemnej atmosferze? Nawet zawodnicy nie chcieli żegnać się z trenerem w trakcie ligowej potyczki z ONICO.
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: stemar1972 »

Jastrzębski to taki ludowy klub, socjalistyczno-związkowy. A komunikaty klubu są śmieszne.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: jimiq »

martamik pisze:Fefe zwolniony i już nie będzie prowadził jutrzejszego meczu z Onico. Tak poprosili zawodnicy i brawa dla nich! Też nie miałabym ochoty współpracować z osobą która ma mnie gdzieś. Arrivederci trenerze!;)

Dokładnie, popieram zawodników w tej decyzji.
spell
Posty: 233
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: spell »

Fefe, dobrze, że opuszcza +Ligę. W Zaksie też miał budować i zbudował. Padakę w reprezentacji. (niby był dogadany, że jak repra PL sie zgłosi to wskoczy na trenera)
Ale Jaszczomy, kolejnego sprzedawczyka macie za trenera ;)
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: iron »

stemar1972 pisze:Jastrzębski to taki ludowy klub, socjalistyczno-związkowy. A komunikaty klubu są śmieszne.
Że co?

Co do ucieczki Fefe: zwijał się z Żor tak szybko, że zostawił chlew pod śmietnikami po swoim dobytku.
No sympathy for fools...
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

Tak jak gdzieś na forum napisałem - prezes JW nie będzie nas skazywał na domysły. Na stronie +Ligi jest już wywiad z nim. Nie ukrywa tego, że de Giorgi postawił ich przed faktem dokonanym ale też na niego nie pomstuje. Ściągnęli Roberto ze względu na doświadczenie i wcześniejszą pracę w JW. Fefe nie zawsze prowadził trening, często robił to Giolito, który został. Niestety nie było pytania o reakcje zawodników na to wszystko.
Bonusowa ciekawostka - Fefe sondował sprowadzenie Niko Pencheva do Jastrząbków.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

TommyLeeJones pisze: Bonusowa ciekawostka - Fefe sondował sprowadzenie Niko Pencheva do Jastrząbków.
Penchev miał ofertę z Jastrzębia, ale uznał, że w Warszawie ma większe szanse na grę, więc wybrał ofertę Onico.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

O proszę. Jednakże nie był to prosty wybór. W końcu JW nie musi liczyć się z limitami na przyjęciu, tylko Lyneel trzyma doskonałą formę i musiałby odczekać na zmianę koncepcji gry na bardziej defensywną, co może i miało jakieś szanse... Wybrał jednak W-wę, gdzie jest jest również trudny do ruszenia Kwolek, a na jego nieszczęście - po kontuzji Kurka nie może zagrać w połowie ustawień, z uwagi na doskonałego Vigrassa. Pech.
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: stemar1972 »

Jak czytam wywiad na+lidze to zastanawiam się kto w klubie jest dzbanem.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1529
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: nikt wazny »

TommyLeeJones pisze: Niestety nie było pytania o reakcje zawodników na to wszystko.
myślę, że najlepszą odpowiedzią jest fakt, że nie chcieli, żeby prowadził mecz z Warszawą.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: NIEMAMLANCII »

Poprzednia ekipa siatkarzy była bardzo rozchwiana emocjonalnie decyzją Prezesa o usunięciu Marka z Klubu, Długo nie mogli dojść do siebie zwłaszcza DeRocco. Teraz Prezes został zaskoczony, więc jest remis można by rzec.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

Zawodnicy nie chcieli, niemniej chciałbym poznać opinię niezwykle szczerego w wypowiedziach Gorola :D . Teraz wypada już tylko obserwować, co będzie się działo. Fromm gra tak cienko, że Oliva może go bez problemu wygryźć, Konarski to cień samego siebie, dla mnie Fefe narobił bajzlu i poszedł, krzyżyk na drogę.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: iron »

"To prawda, że De Giorgi był zły za brak transferu Penczewa do Jastrzębskiego Węgla?
ADAM GOROL: W ogóle nie było rozmowy z De Giorgim na temat Nikołaja Penczewa. Były jakieś tam rozważania na ten temat, ale nie zapadła żadna konkretna decyzja. Być może już w tym czasie pojawiły się u niego jakieś włoskie myśli."
Z tego wynika zupełnie co innego.

Hain w wywiadzie powiedział co myśli.
No sympathy for fools...
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: adamow »

TommyLeeJones pisze:Fromm gra tak cienko, że Oliva może go bez problemu wygryźć, Konarski to cień samego siebie, dla mnie Fefe narobił bajzlu i poszedł, krzyżyk na drogę.
Fromm i Konarski grają na poziomie tego czego się po nich spodziewałem. Przed sezonem robiłem szybką analizę transferów JW i wyszło, że Konar i Fromm względem Muzaja i DeRocco wcale lepiej nie wypadają.
adamow 2018-05-09 pisze: Tegoroczne transfery JW wyglądają równie albo i nawet jeszcze bardziej efektownie ale tak na spokojnie patrząc to:
Konarski - powrót z Turcji po niezbyt udanym sezonie. Niby był jednym z liderów Ziraatu ale to dało tej drużynie dopiero 5 miejsce w lidze tureckiej. W CEV niby doszli do finału ale Biełgorod brutalnie ich zweryfikował. Być może dzięki doświadczeniu wniesie więcej spokoju niż Muzaj ale nie spodziewałbym się wielkiego progresu na tej pozycji. Jego aktualne możliwości może zweryfikować sezon reprezentacyjny gdzie o 2 miejsca na MŚ będzie walczył z Schulzem, Kurkiem, Kaczmarkiem i Muzajem.
Statystyki Muzaja z LM i Konara z CEV (dla porównania kolega z Ziraatu Antonov):

pkt/set | skut. atak. | asy/set | zagr. efekt. | blok/set |
M.Muzaj - 3,05 | 40,48% | 0,30 | -18,75% | 0,20 |
Konarski - 3,95 | 40,19% | 0,28 | -19,58% | 0,36 |
Antonov - 3,93 | 51,72% | 0,52 | -5,98% | 0,31 |

Fromm - zawodnik o dobrych parametrach fizycznych ale chyba wraz z przenosinami z Włoch do Turcji zakończył najlepszy etap swojej kariery. Przez ostatni sezon grał piach jak na swoje możliwości i chyba jedyne na co mogą liczyć w Jastrzębiu to to, że przy rozgrywającym ze swojej reprezentacji trochę się odbuduje.
Statystyki Olivy, DeRocco i Fromma z LM (dla porównania drugi/pierwszy przyjmujący Arkasu Gokhan Gokgoz):

pkt/set | skut. atak. | asy/set | zagr. efekt. | blok/set |
S.Oliva - 3,81 | 52,71% | 0,38 | -16,67% | 0,19 |
DeRocco - 2,62 | 53,52% | 0,12 | -10,17% | 0,12 |
Fromm - 2,37 | 38,04% | 0,12 | b.d.(*) | 0,06 |
Gokgoz - 3,00 | 42,98% | 0,19 | -32,88% | 0,33 |
(*) - prawdopodobnie poniżej -38%
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: biker74 »

Salvador Hidalgo Oliva chce odejść z Jastrzębskiego Węgla do Turcji.
Prezes Gorol dopóki nie znajdzie zastępcy nie zgodzi się na odejście SHO.

Obudzą się z ręką w nocniku, szkoda że nie udało się wyciągnąć ze Stoczni Hoaga lub Pencheva.

Ciężko po ostatnich wydarzeniach w JW być optymistą. Jakoś za Grodeckiego nie było takiego dziadostwa.

https://sportdziennik.pl/oliva-chce-ode ... astrzebia/
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Biciut »

biker74 pisze:Salvador Hidalgo Oliva chce odejść z Jastrzębskiego Węgla do Turcji.
Prezes Gorol dopóki nie znajdzie zastępcy nie zgodzi się na odejście SHO.

Obudzą się z ręką w nocniku, szkoda że nie udało się wyciągnąć ze Stoczni Hoaga lub Pencheva.

Ciężko po ostatnich wydarzeniach w JW być optymistą. Jakoś za Grodeckiego nie było takiego dziadostwa.

https://sportdziennik.pl/oliva-chce-ode ... astrzebia/
Było większe dziadostwo tylko nikt o tym nie wiedział. Wydaje mi się, że Salvador jednak zostanie ;)
martamik
Posty: 35
Rejestracja: 30 kwie 2018, o 12:10
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: martamik »

Dla mnie kompletnie niezrozumiała sytuacja z Salvadorem. Mówi, że jego kontrakt jest aktualny i chce walczyć sportowo o miejsce w szóstce, po czym jego menadżer pisze, że chce rozwiązać kontrakt. Co za dziad z tego Fefe, zostawił jeszcze po sobie ślad w zespole co było wiadome od początku. Kto by pomyślał jeszcze sezon temu, że tak może sie zakończyć przygoda Salvadora z Jastrzębiem i plusligą. Szkoda mi go bardzo, że został pozostawiony na boku i nic się wokół niego nie dzieje, gdzie 2 zezony temu był gwiazdą tej ligi. Nadal mam i będę miała dla niego mega szacunek bo wiem ile zrobił dla drużyny i mam nadzieję że wiele jeszcze zrobi. Szkoda będzie jeśli tak to się wszystko ma zakończyć. Dla mnie zawsze będzie tym uśmiechniętym, zwariowanym, szalonym, pozytwnie nastawionym do wszystkiego i do wszystkich Salvadorem. Tak go zapamiętałam i pamiętać będę. Trzymam kciuki, żeby ta „dziura” została jakoś w nim usunięta i żeby dogadał się z Santillim, który powinien mu dać szansę na grę, bo Fromm w tym momencie jest od Olivy gorszy.
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: stemar1972 »

Jak na razie same wpadki zarządu. No ale tak to jest w biznesie, nie zawsze rolada ustrzycka jest oscypkiem i nie z każdej mąki jest chleb.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: iron »

Biciut pisze:
biker74 pisze:Salvador Hidalgo Oliva chce odejść z Jastrzębskiego Węgla do Turcji.
Prezes Gorol dopóki nie znajdzie zastępcy nie zgodzi się na odejście SHO.

Obudzą się z ręką w nocniku, szkoda że nie udało się wyciągnąć ze Stoczni Hoaga lub Pencheva.

Ciężko po ostatnich wydarzeniach w JW być optymistą. Jakoś za Grodeckiego nie było takiego dziadostwa.

https://sportdziennik.pl/oliva-chce-ode ... astrzebia/
Było większe dziadostwo tylko nikt o tym nie wiedział.
A to ciekawe co piszesz. Znasz finał "afer" z Grodeckim? Wiesz kto decydował i podpisywał faktury?
No sympathy for fools...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”