Jastrzębski Węgiel 2018/2019

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7846
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ursula127 pisze:urcja , Turcja .. to przypadkiem nie tam gdzie Konarski przez pierwszą część sezonu był bożyszczem?
W sumie w Polsce Konarski też był w pewnym momencie bożyszcze ;)

Oliva w drugim meczu finałów ligi tureckiej zdobył 32 pkt na 60% ataku, zaserwował 29 razy (3 asy), a jego drużynie, Fenerbahce - brakuje tylko jednego wygranego meczu by ustrzelić w tym roku w Turcji dublet, z Kubańczykiem w roli głównej, który jest zdecydowanie najlepszym graczem całej ligi odkąd tam trafił, i który kompletnie odmienił swoją drużynę, która do momentu jego przyjścia grała po prostu słabo.

Biorąc pod uwagę, że Fefe De Giorgi zameldował się już w finale Serie A i Ligi Mistrzów - komicznie ułożył się ten sezon dla Jastrzębskiego.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: barti522 »

Prezes Gorol w wywiadzie na stronie głównej potwierdza grę w Lidze Mistrzów oraz pozostanie w składzie: Konarskiego, Kampy, Fromma, Lyneela, Szalachy, a także przyjście Vigrassa, Gladyra, Vinhedo, Fornala. Można zatem stwierdzić, iż na środku będzie bogactwo urodzaju: Vigrass, Gladyr, Hain, Szalacha, w LM będzie można grać zestawieniem Konarski - Kampa - Fromm - Lyneel - Vigrass - Gladyr - Popiwczak natomiast w lidze albo Fromm z Gladyrem i Hainem lub Szalachą albo Fornal z polskim środkowym oraz Vigrassem.

https://siatka.org/pokaz/adam-gorol-bra ... zasluzony/
Ostatnio zmieniony 6 maja 2019, o 16:48 przez barti522, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: niepoinformowany »

Czytam ten wywiad na głównej, pewnie przekopiowany z plusliga.pl, a tam:
kontem
I to wcale nie o konto bankowe chodziło...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1577
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: lukecik »

Środek będzie w Jastrzębiu przemocarny, aż zapachniało Kowalem. Grania będzie dużo, ale nie wierzę w to, że będzie tyle rotacji, by każdy ze środkowych pograł odpowiednio dużo. Chyba że z racji wieku Gladyr będzie akceptował rolę "wyraźnego" czwartego. Vigrass wydaje się być pewniakiem. Mam nadzieję, że Hain i zwłaszcza Szalacha dużo sobie pograją, szkoda by było, gdyby większość czasu spędzali w kwadracie.
Czysto teoretycznie, gdyby udało się rozwiązać na normalnych warunkach kontrakt z Frommem i w jego miejsce sprowadzić jakąś armatę, na papierze całościowo wyglądaliby jeszcze lepiej niż Onico.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: barti522 »

Myślę, że do tego, aby faktycznie być mocniejszym zespołem od Onico w Jastrzębiu nie tyle zabraknie armaty na przyjęciu, Fromm - Lyneel - Fornal vs Kwolek - Tillie - Łukasik, ale brak tej właśnie armaty na ataku, Konarski vs Kurek i tutaj może pojawić się największa różnica jakościowa w przyszłym sezonie na korzyść Warszawy.
kamil1999
Posty: 5517
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

barti522 pisze:Myślę, że do tego, aby faktycznie być mocniejszym zespołem od Onico w Jastrzębiu nie tyle zabraknie armaty na przyjęciu, Fromm - Lyneel - Fornal vs Kwolek - Tillie - Łukasik, ale brak tej właśnie armaty na ataku, Konarski vs Kurek i tutaj może pojawić się największa różnica jakościowa w przyszłym sezonie na korzyść Warszawy.
Konarski to nie klasa Kurka ,ale stać go na dobre mecze co pokazywa w drugiej części sezonu. Nie był tylko zbyt równy. Ale wydaje mi się ,że powoli będzie wracał do formy z przed wyjazdu do Turcji ,więc o niego bym się nie martwił. Fromm za to nie rokuje dobrym graniem. Wydaje mi się ,że transfer Vigrassa pokazuje to iż chcą go jakoś przeboleć w przyszłym sezonie by przesiedział ten rok kontraktu na ławce a potem ściągną kogoś o podobnym nazwisku jak Cebulj ,Maar czy Clevenot.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Może ale nie musi. Konarski w meczach o stawkę już parę razy nakrył czapką Kurka.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Murilo0 »

Noworoczny pisze:Może ale nie musi. Konarski w meczach o stawkę już parę razy nakrył czapką Kurka.
Parę razy to nawet Piechocki nakrył czapką innych libero, włącznie z Zatorskim :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
Ronin05
Posty: 114
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 15:57
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Ronin05 »

To ja tylko tak dodam, że w tym roku Jastrzębie poległo z Warszawą niemal pół-rezerwową. I nie robił różnicy żaden Kurek czy Tillie. Tylko Łukasik z Evansem... Za to Konarskiego i Fromma musieli ratować Bucki z Ferensem...
Przyszłoroczny skład Jastrzębia to niemal to samo co w tym sezonie, tyle, że z mocniejszym, ale za to problematycznym pod kątem limitów środkiem oraz nieco pewniejszym rezerwowym przyjmującym.

Trochę to mało żeby pisać o ich wyższości nad Warszawą, skoro w samej Warszawie w stosunku do ich półfinałowego składu będzie wzmocnione praktycznie pół drużyny włącznie z trenerem...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7846
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze:Konarski to nie klasa Kurka ,ale stać go na dobre mecze co pokazywa w drugiej części sezonu. Nie był tylko zbyt równy. Ale wydaje mi się ,że powoli będzie wracał do formy z przed wyjazdu do Turcji ,więc o niego bym się nie martwił. Fromm za to nie rokuje dobrym graniem. Wydaje mi się ,że transfer Vigrassa pokazuje to iż chcą go jakoś przeboleć w przyszłym sezonie by przesiedział ten rok kontraktu na ławce a potem ściągną kogoś o podobnym nazwisku jak Cebulj ,Maar czy Clevenot.
Przecinek-spacja, nie chcę się czepiać, ale wizualnie robi to dużą różnicę.

Problem z tym Konarskim jest chyba taki, i to na pewno się już pojawiało wiele razy, że on jest w stanie wprawdzie grać dużo lepiej aniżeli w tym sezonie, ale już od jakiegoś czasu jego charakterystyka to minimalizacja błędów własnych i techniczna gra na wysokiej piłce. Pamiętam liczne dyskusje o Konarze sprzed pięciu lat i nigdy nie myślałem, że Dawid, który swego czasu był najczęściej blokowanym atakującym Plusligi, rozwinie się w tym kierunku (do tego dużo szybsze piłki przy rozgrywanych piłkach). Ale Jastrzębie przy linii przyjęcia Lyneel-Fromm, czy Lyneel-Fornal, potrzebuje atakującego o innej charakterystyce. W tym sezonie Konarski był po prostu pod formą, ale nawet z Dawidem w formie tego odejścia na wysokiej piłce JW będzie raczej brakowało, i to nawet na tle naszej ligi.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Limity, limity, limity w przyszłym sezonie w JW.

A: Konarski, Bucki
R: Kampa, Vinhedo
P: Lyneel, Fromm, Fornal
S: Gladyr, Hain, Vigrass, Szalacha
L: Popiwczak

+- tak? Poważnie będzie liczenie. Skład zbudowany na papierze bardzo silny, oby Santili nie pogubil się jak Piazza we włoskim temperamencie jezeli chodzi o zmiany..
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Marcy$ »

Gladyr ma grać na polskiej licencji. To wiele załatwia.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Marcy$ pisze:Gladyr ma grać na polskiej licencji. To wiele załatwia.
Nie powiedziałbym, że tak wiele załatwia. Vigrass nie pogra jezeli Fornal grac nie bedzie.
Zle nikomu nie zycze, ale Fornal lapie kontuzje i Vigrass ma to samo co mial w Warszawie.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

Jak widać tegoroczny przypadek Resovii nie każdego nauczył obchodzenia się z limitami ;) . Nie ma sensu ściągać Vigrassa na ławkę, głupota. Czyżby sezon Fromma na ławce kosztem Fornala? Dla mnie Niemiec nic nie pokazał w tym sezonie, notoryczna strzelnica w przyjęciu.
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: stemar1972 »

Zakup Margarido to strzał w dziesiątkę. Przykryje czapką Kampę. Margarido to artysta a Kampa to rzemieślnik przy nim. Srodki meczu nie wygrywają, są wartościowym dodatkiem w zakresie zagrywki i bloku. Armaty wygrywają mistrzostwa i armaty z przyjęciem.A tu słabiutko.
fixz_9
Posty: 83
Rejestracja: 4 cze 2018, o 11:47
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: fixz_9 »

stemar1972 pisze:Zakup Margarido to strzał w dziesiątkę. Przykryje czapką Kampę. Margarido to artysta a Kampa to rzemieślnik przy nim. Srodki meczu nie wygrywają, są wartościowym dodatkiem w zakresie zagrywki i bloku. Armaty wygrywają mistrzostwa i armaty z przyjęciem.A tu słabiutko.
Kampa nadal będzie pierwszym kolego, nie ma innej opcji, oby tylko Fornal grał zamiast Fromma i myślę, że jest duża szansa na poprawienie wyniku z tego roku ;)
witalis99
Posty: 143
Rejestracja: 17 gru 2017, o 14:27
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: witalis99 »

stemar1972 pisze:Zakup Margarido to strzał w dziesiątkę. Przykryje czapką Kampę. Margarido to artysta a Kampa to rzemieślnik przy nim. Srodki meczu nie wygrywają, są wartościowym dodatkiem w zakresie zagrywki i bloku. Armaty wygrywają mistrzostwa i armaty z przyjęciem.A tu słabiutko.
Przecież on tam sobie na emeryturkę przyszedł. Gdyby chciał grać wybrałby inny zespół, ale tu $$$ się zgadza.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Tharaster »

Jastrzębie bierze wzorce od najlepszych pod względem budowania drużyny, czytać Asseco Resovii :]
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”