Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: mewa »

Link do dyskusji w sezonie 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6182

Karuzela transferowa:
https://siatka.org/wyniki/ligi-polskie1 ... /plusliga/

Będę wdzięczny, gdyby ktoś wrzucił aktualny skład zespołu na sezon 2018/2019.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Rozgrywający: Lukas Kampa ,Nikodem Wolański
Przyjmujący: Christian Fromm ,Julien Lyneel ,Salvador Hidalgo Oliva ,Patryk Czyrniański
Środkowi: Piotr Hain ,Grzegorz Kosok ,Jakub Turski ,Dawid Gunia
Atakujący: Dawid Konarski ,Jakub Bucki
Libero: Jakub Popiwczak ,Paweł Rusek
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: biker74 »

Na portalu zakazanym tutaj ukazał się artykuł o cd. konfliktu między byłym klubem kibica a Panem Gorolem.
"Wyzywanie od alfonsów, skradziony sprzęt - kulisy konfliktu w Jastrzębskim Węglu"

Wylewanie pomyj na siebie z jednej i z drugiej strony. Nie można tego załatwić bez oskarżeń, pomówień itp.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: drukjul »

Jak już nie tylko Pasini, ale także największy włoski portal siatkarski volleyball.it twierdzi, że Fefe De Giorgi rozwiązał kontrakt z JW aby wrócić do Lube https://www.volleyball.it/civitanova-il ... de-giorgi/, to raczej oznacza że Jastrzębie faktycznie zostało bez szkoleniowca i ma duży problem.

Oficjalne ogłoszenie tej informacji według włoskich dziennikarzy ma nastąpić jutro.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

Ciekawe tylko, czy JW dostanie za to jakąś rekompensatę finansową, czy po prostu zostaną na lodzie. W każdym razie w Polsce aktualnie jest dostępny jeden szkoleniowiec, jeszcze młody, a bardzo utytułowany :D .
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: WolskiPatriota »

TommyLeeJones pisze:Ciekawe tylko, czy JW dostanie za to jakąś rekompensatę finansową, czy po prostu zostaną na lodzie. W każdym razie w Polsce aktualnie jest dostępny jeden szkoleniowiec, jeszcze młody, a bardzo utytułowany :D .
Narzuca się tylko jedno kluczowe pytanie: czy Jastrzębie ma 2 równe szóstki :] ?
Miszczu-xdd
Posty: 544
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Miszczu-xdd »

TommyLeeJones pisze:Ciekawe tylko, czy JW dostanie za to jakąś rekompensatę finansową, czy po prostu zostaną na lodzie. W każdym razie w Polsce aktualnie jest dostępny jeden szkoleniowiec, jeszcze młody, a bardzo utytułowany :D .
Trochę lipa, bo za mało obcokrajowców i nie ma 2 równych szóstek, a takie wymagania ma młody zdolny A. K :D
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Core »

Może i dobrze, JW nie zachwyciło pod wodzą Fefe. Gogol na trenera i sezon do uratowania.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Aranger »

No nie chce mi się wierzyć, żeby Fefe mógł sobie w dowolnym momencie ot tak rozwiązać kontrakt bez żadnej sowitej rekompensaty finansowej. Typuję, że Lube w podbramkowej sytuacji się tym zajęło.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: drukjul »

TommyLeeJones pisze:Ciekawe tylko, czy JW dostanie za to jakąś rekompensatę finansową, czy po prostu zostaną na lodzie. W każdym razie w Polsce aktualnie jest dostępny jeden szkoleniowiec, jeszcze młody, a bardzo utytułowany :D .
Coś tam pewnie De Giorgi w kontrakcie miał zapisane w razie jednostronnego wypowiedzenia umowy, ale nie sądzę żeby to były jakieś wyjątkowo duże pieniądze. Jego reputacja i renoma jako profesjonalisty-trenera po takim numerze pewnie na rynku polskim trochę ucierpi, ale w końcu PZPS z jego kontraktem rok temu zrobił dokładnie to samo. W przyrodzie nic nie ginie - jak pracodawcy z trenerami, tak potem trenerzy z pracodawcami.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Bartek O »

TommyLeeJones pisze:Ciekawe tylko, czy JW dostanie za to jakąś rekompensatę finansową, czy po prostu zostaną na lodzie. W każdym razie w Polsce aktualnie jest dostępny jeden szkoleniowiec, jeszcze młody, a bardzo utytułowany :D .
Jeśli jakimś cudem aktualny klub tego szkoleniowca, którego zapewne masz na myśli nie zostanie wycofany z rozgrywek, to on chyba jednak nigdzie nie odejdzie? Ale chciałbym, żebyś to Ty miał rację. Bo ten młody szkoleniowiec nie zasłużył na to, co to w tym sezonie spotkało.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: drukjul »

Bartek O pisze: Jeśli jakimś cudem aktualny klub tego szkoleniowca, którego zapewne masz na myśli nie zostanie wycofany z rozgrywek, to on chyba jednak nigdzie nie odejdzie?
W tego typu cud to trudno jest uwierzyć nawet teraz przed świętami. Myślę, że w ciągu następnych kilkunastu godzin wszystko powinno być tutaj jasne.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Bartek O »

drukjul pisze:
Bartek O pisze: Jeśli jakimś cudem aktualny klub tego szkoleniowca, którego zapewne masz na myśli nie zostanie wycofany z rozgrywek, to on chyba jednak nigdzie nie odejdzie?
W tego typu cud to trudno jest uwierzyć nawet teraz przed świętami. Myślę, że w ciągu następnych kilkunastu godzin wszystko powinno być tutaj jasne.
TommyLeeJones miał chyba jednak na myśli tego legendarnego trenera, który faktycznie jest w tej chwili wolny? Tylko ja źle zrozumiałem. Co do Stoczni zapewne masz racje. Tylko nie rozumiem jaki jest cel odwlekania tego, co wydaje się nieuniknione?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Oczywiście nie znamy szczegółów, bo może klub nie oponował, ale gdyby jednak Giorgi wywinął samowolnie taki numer, straciłby całą moją sympatię po dwóch sezonach w Kościerzyniu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: drukjul »

"Życie jest krótkie. Życie jest śmiertelnie nudne. Życie jest pełne bólu. A tu nagle trafia się szansa na przeżycie czegoś wyjątkowego."

Zastanawiam się co dziś myślą o Vitalu Heynenie i jego decyzji sprzed roku w rodzimej Belgii? Nie miał on przypadkiem ważnego kontraktu z belgijską reprezentacją do 2020 roku ;)
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: wieloryb_wacek »

drukjul pisze:"Życie jest krótkie. Życie jest śmiertelnie nudne. Życie jest pełne bólu. A tu nagle trafia się szansa na przeżycie czegoś wyjątkowego."

Zastanawiam się co dziś myślą o Vitalu Heynenie i jego decyzji sprzed roku w rodzimej Belgii? Nie miał on przypadkiem ważnego kontraktu z belgijską reprezentacją do 2020 roku ;)
Inna sprawa, że jestem przekonany, że Heynen nie będzie trenerem naszej kadry po 2020. Jeśli nie zdobędziemy medalu, to podziękuje mu PZPS, a jeśli zdobędziemy, to odejdzie sam, bo jest strasznie zafiksowany na punkcie medalu olimpijskiego i zdaje się, że tyle mu wystarczy w trenerskiej karierze reprezentacyjnej.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

W siatkówce jak widzę coś takiego jak umowa czy kontrakt przestaje obowiązywać.Pierwsze Tillie teraz De Giorgi zerwali z JW obowiązującą umowę.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

Panowie, miałem na myśli oczywiście słynnego Maga z Rzeszowa :D . Gogol jeszcze nie jest tak utytułowany, aczkolwiek przypuszczam, że właśnie dostał ofertę z JW, tylko głupi nie sondowałby możliwości ściągnięcia go z tonącego okrętu Stoczniowców. Chociaż z racji tego, że prywatnie nie jestem sympatykiem Jastrzębi, bardzo chciałbym zobaczyć, tak z czystej ciekawości jakby to było, gdyby przyszedł Andrzej Kowal (szanse znikome, ku uciesze kibiców JW).

Znając prezesa JW, powinniśmy się dowiedzieć czegoś o odejściu Fefe, nigdy nie patyczkował się w wypowiedziach, np. przy odejściu Lebedeva, wynikach drużyny etc.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: drukjul »

kamil1999 pisze:W siatkówce jak widzę coś takiego jak umowa czy kontrakt przestaje obowiązywać.Pierwsze Tillie teraz De Giorgi zerwali z JW obowiązującą umowę.
Nie łączyłbym tego bo są to jednak dwa "całkowicie różne porządki walutowe". Na linii trenerzy-prezesi klubów, czy prezesi federacji sportowych to żadne umowy; w dowolnym sporcie i w jakimkolwiek miejscu na ziemi nie są wiele warte. Choć oczywiście bez porównania częściej zwalnia się trenerów, niż trenerzy zwalniają się sami.

Po co daleko szukać? Przecież Lebedew z ważną umową wyleciał a JW w ubiegłym roku, bo chciano zatrudnić Fede, a kilka miesięcy wcześniej PZPS mimo ważnej umowy zwolnił z posady selekcjonera tego samego De Giorgi. Bywa jednak - rzadko bo rzadko - że trenerzy jak dziś Fefe, czy rok temu Heynen mają okazję do małego rewanżu w imieniu całego swojego środowiska.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: ursula127 »

nie wiem czy jest po czym płakać,
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: knightrider »

ursula127 pisze:nie wiem czy jest po czym płakać,
Nikt po za kibicami Zaksy co dobrze wspominają Konserwę. Tak skasować pl repkę jak De Giorgi to raczej będzie ewenement na dekady i krzyżyk na drogę za zmarnowany rok.
kanimo

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: kanimo »

Jest roznica w prowadzeniu reprezentacji i klubu.
Fefe jest zwolennikiem ostrego rezimu, regulaminu, dlugich treningw.

Byc moze w klubie, gdzie trzeba sie zalapac do PO i czasu na dojscie do formy jest wiecej to dziala lepiej, na przestrzeni sezonu mozna delikatnie zmienic pare rzeczy.
Prawdopodobnie zawodnicy majacy swoj dom pod bokiem, jakas odskocznie w zyciu pozazawodowym latwiej znosza jego rezim.
W tygodniu troche czasu z rodzina czy kumplami spedza, a w pracy jak to w pracy.
W reprze, gdzie zawodnicy sa z dala od bliskich, caly czas razem to zdaje sie tylko zwiekszylo zmeczenie materialu.

Ale w Zaksie Fefe sie sprawdzil. W klubie woli pracusiow (Konar), niz indywidualistow (Oliva). Co nie zmienia faktu, ze to dobry trener klubowy i troche szkoda, ze wypada nam z orbity.
Drukjul ma racje. Sporo tych zwolnien trenerow bylo, wiec rewanz przywraca zdrowa rownowage. Ewentualne pretensje, po zwolnieniu ML przez JW beda smieszne.

Fajnie by bylo, zeby w razie czego za Fefe byl Gogol. A AK niech skonczy ten doktorat czy co tam chcial pisac.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

No, ale to trochę tak, jakbym Cię okradł a potem tłumaczył - wiesz, mnie okradli to ja Ciebie okradłem. Nie miej pretensji.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: stemar1972 »

Jeżeli to prawda, że de Gorgi odszedł to ja na trenera widzę jedną osobę. Leszek Dejewski na trenera.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

JW wydało komunikat na TT, że trener sam zgłosił się z propozycją rozwiązania kontraktu. Z niewolnika nie ma pracownika, myślałem o nim źle, teraz jeszcze gorzej. Ja sie tam ciesze, ze nie Antiga, niech leci do Włoch i nie wraca. Niby trwają negocjacje, dla mnie sprawa już jest jasna i Mieszko w JW.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: iron »

stemar1972 pisze:Jeżeli to prawda, że de Gorgi odszedł to ja na trenera widzę jedną osobę. Leszek Dejewski na trenera.
Leszek nie chce być pierwszym trenerem. Chyba, że coś się ostatnio zmieniło.

P.S. Sam bym go widział w tej roli ;)
No sympathy for fools...
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Didek »

Szampon093 pisze:JW wydało komunikat na TT, że trener sam zgłosił się z propozycją rozwiązania kontraktu. Z niewolnika nie ma pracownika, myślałem o nim źle, teraz jeszcze gorzej. Ja sie tam ciesze, ze nie Antiga, niech leci do Włoch i nie wraca. Niby trwają negocjacje, dla mnie sprawa już jest jasna i Mieszko w JW.
Oczywiście. Ale są na to klauzule i tzw. rekompensaty. Kontrakty wiążą obie strony. Jeżeli Fefe miał odpowiednią klauzulę to z niej skorzystał.
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: stemar1972 »

Leszek na trenera. Dla mnie ta sytuacja to słabość klubu, słabość zarządzających.Trener de Gorgi buduje skład i po 3 miesiącach nowego sezonu ucieka. Słabe a w klubie ktoś jest dzbanem.:)
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: ursula127 »

kanimo pisze: Ale w Zaksie Fefe sie sprawdzil.
.
Ale w Jastrzębiu już nie do końca.Niby miejsce wysokie ( no bo jakie miałoby być? to nie Rzeszów) ale gra i dorobek poniżej oczekiwań
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
tomaszn
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: tomaszn »

A ja się pytam, gdzie w tym wszystkim jest odpowiedzialność i honor trenera. Jeśli podjął się prowadzenia drużyny, zbudował skład i pewnie złożył jakieś obietnice, a teraz ucieka jak szczur ? Czy są w tym Świecie jakieś zasady ? Czy w dalszym ciągu my jako Polacy będziemy wielbili włoskich szkoleniowców ? Bierzemy słabeuszy, płacimy im wielkie pieniądze i dajemy wypromować się im (Bernardi, Gardini, ).
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”