Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Simao »

To ciekawe transfery. Przydałby im sie jeden konkretny, charyzmatyczny ofensywny skrzydłowy do pary z Lyneelem, w stylu Oliwy z pierwszych 2 sezonów i mogą grać o MP. Będą mieć mocny środek, Gladyra czy Szalache to z miłą chęcią widziałbym też u nas w Rzeszowie za Możdżonka ehh
Myślę, że kolejnego tak słabego sezonu nie będzie miał Konarski, inaczej przydalaby się zmiana na tej pozycji, atakujący musi trzymac równy, stabilny poziom, w takim klubie jak JW ponad 50% skuteczności w każdym meczu, minimum .
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Na jakiej licencji będzie grał Gładyr? Jeśli się nie mylę z Zaksy musiał odejść bo nie mógł grać na polskiej licencji a teraz? Jeśli będzie jako zagraniczny to Jastrzębski musi szukać polskiego przyjmującego do pary z Lyneelem i do rywalizacji o skład z Fornalem no chyba ,że planuje postawić na tego Fornala i grać dwoma defensywnymi jak Gdańsk za to z dobrym przyjęciem. Ale do tego Konarski jest kiepską opcją.
bono
Posty: 3478
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: bono »

Wielu kibiców Zaksy nie wybaczyło i do dziś nie może wybaczyć Świdrowi pozbycia się Jurka.Człowieka który zawsze będzie utożsamiał się z Zaksą,w który płynie kędzierzyńska krew i który na zakończenie kariery musi tułać się po świecie :x.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Kiepski »

Jeśli transfery te się potwierdzą to także uważam za dobre te ruchy. Zależy co jeszcze i jak zrobią na przyjęciu.
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: biker74 »

Kontrakty na przyszły sezon w JW mają:
R: Kampa
P: Lyneel, Fromm
A: Konarski, Bucki
Ś: Hain
L: Popiwczak, Rusek

Przed obecnym sezonem 2018/2019 kontrakty na:
- 2 lata podpisali: Lyneel, Fromm, Hain, Popiwczak, Rusek.
- 1+1 podpisali: Konarski, Bucki, Wolański, Gunia, Turski,
- do końca seoznu 2018/2019: Kosok, Kampa, Czyrniański, Oliva, Ferens,

W trakcie sezonu kontrakty na kolejny przedłużyli: Kampa, Konarski i Bucki.
Oliva wiadomo.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Simao »

Najbardziej rozczarował mnie Fromm, znacznie więcej spodziewałem się po tym zawodników. Na plus Lyneel, jednak u niego główny problem to zdrowie, to jest trochę kryształowy zawodnik, jednak w tym sezonie na szczęście omijały go kontuzje, ostatnio trochę pauzuje, wróci do gry w najbliższym czasie czy to coś poważnego?
skysplif
Posty: 160
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: skysplif »

Oliva melduje się w finale pucharu Turcji ogrywając Halkbank 3:1. Mogli mieć pożytek z niego w obecnej sytuacji...
astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: astronauta »

A tymczasem w Turcji: Oliva 31 pkt w finale pucharu...
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Simao »

Gdyby JW zostawił Muzaja i nie rozwiązywał kontraktu z Oliwą, mają Lyneela, to kto wie, przy dobrej dyspozycji mogliby powalczyć może nawet o MP, spokojnie o medal MP.
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Szary Wilk »

Simao pisze:Gdyby JW zostawił Muzaja i nie rozwiązywał kontraktu z Oliwą, mają Lyneela, to kto wie, przy dobrej dyspozycji mogliby powalczyć może nawet o MP, spokojnie o medal MP.
Bez przesady. Drużyna ze słabym środkiem i brakiem zmienników. Oliva-Fromm to byłaby srogo celowana para na zagrywce. Nie wygra się mistrzostwa mając na ławce Gunię,Ferensa,Buckiego jako zawodników, którzy mogą zastąpić w każdej chwili szóstkowych. Jastrzębie grało jedną, dobrą szóstką cały sezon i wystarczy brak Lyneela i już nie ma kto go godnie zastąpić. Może nie ma dużo klubów, które mają silną ławkę, ale Bełchatów na skrzydłach i bloku w rezerwie - Fiel,Katić,Teppan (zakładając, że Szalpuk i Wlazły to szóstkowi). Warszawa - J.Nowakowski,Penchev,Evans. Nawet Zawiercie Waliński/Semeniuk,Rejno,Bociek.

Jak Fornal ma być w przyszłym sezonie zastępstwem dla Fromma, to siła ofensywna Jastrzębia będzie mizerna. Ze słabym środkiem, dwójką defensywnych przyjmujących i klepaczem na ataku, który ma niską skuteczność. Do tego taka ławka, rodem z 1 Ligi. Wygląda to bardzo źle, a takie ambitne plany mieli...
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Simao »

Tak, to prawda, szału nie ma, Kosok ma przyjść do nas, do nich podobno Gladyr, tak więc wzmocnią środek :) Ja bardziej myślałem w kontekście pary przyjmujących Lyneel i Oliva, nie Fromm i Oliva, Francuz przed tym urazem był jednym z wyróżniających się zawodników, każdy pamięta jak w dwóch poprzednich sezonach prezentował się Oliva. W dodatku w dobrej formie Kampa i Muzaj to co do niego by należało zrobiłby, a w decydujących momentach to Oliva był takim liderem, gdy zdobywali brązowy medal w lidze. Kosok co by nie mówić w elemencie bloku to ścisła czołówka ligi, nawet z takim środkiem, przy założeniu tych wszystkich pozytywnych scenariuszy, bez kontuzji, medal byłby jak najbardziej w zasięgu, bardzo prawdopodobny. Wszystko byłoby jeszcze uzależnione od dyspozycji głównych rywali mierzących w medale. Ławka słabiutka, w szczególności rozegranie i przyjęcie, potrzeba mieć zmiennika na solidnym i stabilnym poziomie. Najbardziej newralgiczne pozycje. Atak również, to już jest uwarunkowane tym czy pozwala na to budżet.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: ursula127 »

Simao pisze: każdy pamięta jak w dwóch poprzednich sezonach prezentował się Oliva.
w tym pierwszym czy w tym drugim?
I bardziej pamiętać czy patrzeć na statystyki ( drugi sezon)?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Podziwiam tęsknotę za Olivą. Bardzo ciekawy zawodnik, kóry zaczął fantastycznie, ale potem było juz tylko gorzej. Niesmiało przypomne tym, którzy tęsknią za Olivą i widza w nim potencjalna opoke medalistów MP, że w ub sezonie w sesji finałowej był gorszym zawodnikiem niż Jason de Rocco. Szczerze dziwie się, ze nikt za Kanadyjczykiem nie tęskni, poniewaz w odróznieniu od Olivy notował ciągły postęp w grze. No ale Oliva taki widowiskowy i medialny...
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Ja i z tego co wiem ,wielu innych fanów Jastrzębia nie ucieszyło się z tego ,że DeRocco odchodzi. Byłby idealnym zawodnikiem na 3 ,który mógłby walczyć o miejsce w skłądzie. Notował co sezon postępy w każdym elemencie i był to walczak ,zawodnik ambitny. Co do ewentualnej przyszłej pary przyjmujących w Jastrzębiu to raczej nie zostaną z defensywną parą Lyneel-Fornal. Z tego co wiem to Gładyr będzie grał na polskiej licencji ,więc jeśli nie uda sie rozwiązać kontraktu z Frommem to on będzie pewnie "6" a jeśli się uda to zatrudnią jakiegoś Maara czy innego zawodnika podobnej klasy i podobnej ceny.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Ok, ja w tym sensie, ze tęsknota za Oliva daje się zauwazyc w odróznieniu. ;)
Natomiast De Rocco, oprócz ambicji, miał jeszcze inne kapitalne cechy w porównaniu do Olivy - sporo dystansu do siebie i wiele pokory.
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Kiko »

Olivia w ten weekend był najlepszym zawodnikiem Fenerbace w finale pucharu Turcji, który zresztą zdobyli.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Dlaczego mnie to nie dziwi? Nowe miejsce, nowe wyzwania, trzeba sie pokazac, spiąc w sobie, moze znowu pare kilo zrzucic, albo tyle nie pic, albo czegos tam nie robic czy robic. ;) Taki typ po prostu i tyle.

A wracjąc do porównan z De Rocco, to jestem zawsze tym troszke jednak zniesmaczony, że ci bardziej widowiskowi są zdecydowanie lepeij oceniani. Kolega wyżej napisał, ze De Rocco mógłby by idealnym zmianowym. A dlaczego nie podstawowym?
Wystarczy porównanie z Łukasikiem. A mentalnie na pewno byłby duzym plusem zespołu.

PS A wczorajszy mecz pokazał dobitnie, dlaczego w zespole warto miec Kłosa, a Haina juz niekoniecznie. To tak nawiazując do cen. Przyznam jednak, ze sam myslałem o Hainie troszkę lepiej, moze bardziej z relacji niz ogladania, ale jednak.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Simao »

ursula127 pisze:
Simao pisze: każdy pamięta jak w dwóch poprzednich sezonach prezentował się Oliva.
w tym pierwszym czy w tym drugim?
I bardziej pamiętać czy patrzeć na statystyki ( drugi sezon)?
Bardziej pod kątem statystyk, oba sezony, ale w takim aspekcie czysto widowiskowym również, zawodnik bardzo ekspresyjny.
De Rocco to już inna kwestia, szkoda tego zawodnika. Też jestem zdania, że powinien zostać w JW, jeszcze bardziej szkoda,że nie znalazł zatrudnienia w innym polskim klubie po tym jak zrezygnowano z niego w Jastrzębiu. Oliva, takich zawodników niekiedy słabo wypadających w statystykach, jednak charyzmatycznych, widowiskowych potrzeba w lidze, aby dodawać jej kolorytów, tym samym zwiększać zainteresowanie siatkówką wśród takich kibiców od święta. Tacy zawodnicy też są potrzebni, trochę kontrowersyjni, to jest bardzo na plus pod względem marketingowym. To jakim jest on człowiekiem, to już inna kwestia, jednak nikt nie zaprzeczy, że w formie posiada ponad przeciętne umiejętności. Naprawdę świetna zagrywka i pewny, stabilny punkt w ataku.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2019, o 10:24 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: VolleyFan10 »

Olive w tym sezonie "zepsuł" sportowo i mentalnie Fefe.. Pierwszy sezon w Polsce miał kapitalny, drugi troszkę slabszy ale przeciez caly zespół JW gral slabiej, zaczynajac od Muzaja.

Jesli chodzi o Derocco to fakt zrobił postęp chlopak, ale mam jedno "ale".. Potrafil popełniać bledy seriami, szczegolnie w ataku. Niejednokrotnie mialem ochote rzucic ceglowka w telewizor po jego bledach w waznych momentach :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Cóz, stereotyp działa w najlepsze :D . Oliva juz koncówke pierwszego sezonu miał zauwazalnie słabsza. Końcówka drugiego, to juz był zjazd. Z kolei w koncówce ostatniego sezonu De Rocco zadnych błedów seriami nie popełniał. W meczach o medale miał ratio odpowiednio -5 i +13 (mecze z Treflem i Resovią) względem Olivy, przy stosunku przyjec 2-2,5/1.
Kolejny mit, to ten o "zepsuciu". Oliva nie trawił ławki i tyle. Siatkówka to nie cyrk, tu liczy sie zespół.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

grzegorzg pisze:Oliva nie trawił ławki i tyle.
Jakoś mam zupełnie inną perspektywę sytuacji gdzie Oliva tuż po odejściu z Polski jest z grubsza najlepszym graczem bądź co bądź dobrej ligi tureckiej, i to w zespole, który do momentu jego przyjścia miał mizerny bilans meczów 5-9, a teraz wygrywa jak na razie wszystko jak leci (bilans 10-1 z Olivą) , w obliczu tego, co cały rok prezentuje Fromm...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Jeszcze nawiązując do De Rocco i Olivy i ich statystyk i wpływu na gre, to porównałem z ciekawosci liczbę zagrywek w serii finałowej. W meczach z Treflem De Rocco miał jedna zagrywkę więcej niz Olivą, a w meczach z Resovią cztery zagrywki mniej, z tym, ze obaj nie dokończyli jednego meczu. Ciekawe, prawda?
WysokiPortorykanczyk pisze:Jakoś mam zupełnie inną perspektywę sytuacji gdzie Oliva tuż po odejściu z Polski jest z grubsza najlepszym graczem bądź co bądź dobrej ligi tureckiej, i to w zespole, który do momentu jego przyjścia miał mizerny bilans meczów 5-9, a teraz wygrywa jak na razie wszystko jak leci (bilans 10-1 z Olivą) , w obliczu tego, co cały rok prezentuje Fromm...
Na to składa się kilka czynników. Po pierwsze, jestem przekonany do spraw wolicjonalych o których pisałem. Po drugie - Oliva atakuje w sposób specyficzny nie wnikajac i trzeba maksymalnie opózniac blok i przekładac rece. Trzeba się do tego dostosowac, co nieraz troche trwa, albo jeszcze dłużej. I po trzecie, bezposrednio zwiazane z drugim - nia ma cudów, w naszej lidze blokuje się naprawdę dobrze, zwraca sie na to baczna uwagę patrząc na wczesniejsze postepu Szalpuka, czy obece Kwolka czy Szymury. W kazdym razie bez porównania lepeij niz w tureckiej.
A po czwarte - kazdemu wolno miec własna perspektywę... ;)
Sprawa Fromma to jednak inna para kaloszy moim zdaniem. Zresztą, w meczach, które ogladałem, Oliva fizycznie wygladał załosnie...
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: VolleyFan10 »

grzegorzg pisze:Cóz, stereotyp działa w najlepsze :D . Oliva juz koncówke pierwszego sezonu miał zauwazalnie słabsza. Końcówka drugiego, to juz był zjazd. Z kolei w koncówce ostatniego sezonu De Rocco zadnych błedów seriami nie popełniał. W meczach o medale miał ratio odpowiednio -5 i +13 (mecze z Treflem i Resovią) względem Olivy, przy stosunku przyjec 2-2,5/1.
Kolejny mit, to ten o "zepsuciu". Oliva nie trawił ławki i tyle. Siatkówka to nie cyrk, tu liczy sie zespół.
To żadne stereotypy tylko fakty. Miedzy Frommem a Oliva żadnej walki o skład nie bylo. Fefe od razu w glowie ustalił sobie pierwszą szóstkę i tyle.

Fromm to jeden wielki niewypał, żadna wartość dodana.

Oliva bombarduje w Turcji aż miło. A co do Derocco to na trzeciego ok ale w takim klubie jak JW do szóstki sie nie nadaje. W sumie nawet Fornal mi sie nie widzi.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

VolleyFan10 pisze:To żadne stereotypy tylko fakty. Miedzy Frommem a Oliva żadnej walki o skład nie bylo. Fefe od razu w glowie ustalił sobie pierwszą szóstkę i tyle.
Ja nie wiem jak było naprawdę, a w domysły sie nie bawię. Z tego jednal, co było widac na poczatku sezonu, to Oliva wygladał dosc załosnie fizycznie, a przywołując trenera Nawrockiego, nie ma trenerów, którzy lepszych zawodników sadzają na ławce, przynajmniej w dłuzszej perspektywie rzecz jasna :D . Zresztą, samo porównanie historii klubowej zawodników jest w znacznym stopniu miarodajne.
A to jak gra Fromm, to naprawdę inna para kaloszy...
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: ursula127 »

VolleyFan10 pisze:
Oliva bombarduje w Turcji aż miło. .

Turcja , Turcja .. to przypadkiem nie tam gdzie Konarski przez pierwszą część sezonu był bożyszczem?
VolleyFan10 pisze: A co do Derocco to na trzeciego ok ale w takim klubie jak JW do szóstki sie nie nadaje. W sumie nawet Fornal mi sie nie widzi.
Oczekiwania niezłe
Ciekawe czy Ngapeth by się łapał na ławkę? :D
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Lucarelli »

Ktoś wie kiedy do gry wróci Lyneel?
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: VolleyFan10 »

ursula127 pisze:
VolleyFan10 pisze:
Oliva bombarduje w Turcji aż miło. .

Turcja , Turcja .. to przypadkiem nie tam gdzie Konarski przez pierwszą część sezonu był bożyszczem?
VolleyFan10 pisze: A co do Derocco to na trzeciego ok ale w takim klubie jak JW do szóstki sie nie nadaje. W sumie nawet Fornal mi sie nie widzi.
Oczekiwania niezłe
Ciekawe czy Ngapeth by się łapał na ławkę? :D
Porównanie Ngapetha do Derocco totalnie bez sensu żeby nie napisać gorzej...
maciek805
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 11:48
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: maciek805 »

Orientujecie sie czy sa jeszcze gdzies dostepne bilety na dzisiejszy mecz w jastrzebiu?
Marianna
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2011, o 19:30
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2018/2019

Post autor: Marianna »

Bilety będą dostępne w kasie hali na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania, czyli od 15:30.
Prowadzona jest również sprzedaż przez internet, choć zostało ich niewiele.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”