Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Właśnie! Sezon zasadniczy na czwartym, najdalej na piątym, to wielki sukces klubu. W przedsezonowych ocenach byli dużo niżej. Na pewno przed nimi było kilka drużyn. Zresztą to wszystko można sprawdzić w stosownym wątku. Zważywszy na prawdopodnego przeciwnika w 1/3, mogą być nawet w czwórce.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

A moze odejscia przyjmujacych moga wynikac z niezadowalajacych opcji w kontraktach. Mozna spiewac o wielkiej ambicji, ale praktycznie kazdy gracz woli miec 100% kwoty kontraktu w kieszeni niz miec potracenia za przeziebienia czy wyniki. Takie rzeczy sa loteria, bo kto przewidzi czy mnie zlapie przeziebienie, czy nie, albo czy sklad zrobiony za nieduze pieniadze osiagnie wynik ponad stan. Czasami jeden nieudany transfer moze polozyc wynik. I co z tego, ze trenowalem na maxa i zagralem sezon zycia, jesli przykladowo jeden transfer okazal sie hamulcem i przez to dostane 70% kwoty kontraktu... Takie umowy mozna probowac z mlodzieza (lub hazardzistami ;) ), ktorej sie wpaja ambitne podejscie ponad wszystko, a nie z doroslymi ludzmi, ktorzy zarabaiaja by utrzymac rodzine.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Nie twierdzę bynajmniej, że Radom nie osiągnał dobrego wyniku. Moim jednak zdaniem, od pary przyjmujacych "okołoreprezentacyjnych" mozna było oczekiwac nieco więcej, a moze nawet więcej niz "nieco". Tym bardziej, ze to nie pierwszy ich sezon w Radomiu, co powinno profitowac.
Zresztą, nie wiem, czy to w ogóle nie za wczesnie na podsumowania, ale ten okres transferowy, tak chyba bardzo przyspieszony, prowokuje do takich analiz.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: barti522 »

Co z tym Radomiem, jakieś info ktoś ma wgl odnośnie transferów przyjmujących oraz środkowych? Narazie słychać głównie o odejściach(Żaliński, Fornal, Kwasowski, Pajenk, Huber) W kręgu zainteresowań Adamczyk, czy Firszt , ale to ławka , Rybicki zostaje na 3-4 przyjmującego, czy także odchodzi? Atak Filip - Butryn wydaje się solidny , pytanie co z resztą.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Bartek O »

barti522 pisze:Co z tym Radomiem, jakieś info ktoś ma wgl odnośnie transferów przyjmujących oraz środkowych? Narazie słychać głównie o odejściach(Żaliński, Fornal, Kwasowski, Pajenk, Huber) W kręgu zainteresowań Adamczyk, czy Firszt , ale to ławka , Rybicki zostaje na 3-4 przyjmującego, czy także odchodzi? Atak Filip - Butryn wydaje się solidny , pytanie co z resztą.
Przyjście Karola Butryna jest bardzo prawdopodobne.
Jest też duża szansa, że Norbert Huber zostanie w Radomiu.
Co do Pajenka słyszałem dwie sprzeczne informacje. Pierwsze źródło mówi, że Słoweniec ma ważny kontrakt na sezon 2019-20 (ale to wiemy wszyscy) i zostaje w Czarnych. Z kolei wg. drugiego, następcą odchodzącego Pajenka może zostać Vigrass, który ostatecznie do Olsztyna nie trafi, bo ci wybrali Averilla. Wolałbym, żeby informator nr 2 miał w tym przypadku racje ;-).
Początkowo nie traktowałem poważnie plotek o Cebuliju, ale rzeczywiscie moze on w kolejnym sezonie występować w barwach teamu z Radomia.
Oprócz tego padają nazwiska Mika, Halaba, Schott, Ferens, Depowski. Ale nie mam pojęcia na ile te informacje można traktować jako wiarygodne?
Jeśli chodzi o pozycję libero to Michał Ruciak najpewniej zostanie. Ale słyszałem też o możliwości ściągnięcia z Bydgoszczy Adama Kowalskiego.

Vincic, Halaba, Huber, Butryn, Cebulj, Vigrass, Kowalski (l). Tragedii nie ma ;-).
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: barti522 »

Mika w karuzeli transferowej przypisany do Olsztyna, a Halaba do Gdańska. Para Cebulj - Schott byłaby ciekawa , tylko wtedy trzeba byłoby postawić na polskich środkowych ze względu na limity, jeśli Vincic zostaje.
kanimo

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: kanimo »

Schott najprawdopodobniej zostaje w Gdansku. Chyba bedzie tam tym najbardziej doswiadczonym skrzydlowym.
W kazdym razie tak wyglada koncepcja, czy kontrakt juz podpisany to nie wiadomo.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Kiepski »

Muszę przyznać że Schott jak na początku mnie nie przekonywał, tak teraz cieszy mnie taka wiadomość.
Ps. Oczywiście że zostanie w Pluslidze
janio
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, o 12:54
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: janio »

Moim zdaniem wszystko zależy czy Czarni awansują do czwórki. Wtedy wszystko powoli się będzie wyjaśnialo. Jak będę w czwórce będą puchary więc jak będą chcieli w nich grać to będą szukać wzmocnień i też zawodnicy ci których będą chcieli zakontraktowac czarni będą na to inaczej patrzeć. Takie jest moje zdanie. Wszytko powoli będzie się wyjaśniać po niedzielnym meczu.
Kaniel Outis
Posty: 86
Rejestracja: 14 lip 2018, o 21:47
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Kaniel Outis »

Kędzierski oficjalnie wraca do Czarnych. Kontrakt na 2 lata
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

Biorac pod uwage limity i fakt, ze polskich przyjmujacych na poziomie moze braknac (chyba, ze licza na to, iz Wlodarczyk jednak nie zgarnie dobrego kontraktu w Italii) ciekawe czy jest gdzies tam w rezerwie opcja przestawienia Filipa na przyjecie (gral kiedys na tej pozycji). Do pary dac kogos z bardzo dobrym przyjeciem (np. Penczew) i chyba by dalo rade... Mysle, ze dobry libero i Penczew przykryja wystarczajaco duzo placu, by Filip sobie poradzil. A skrzydla Butryn-Filip to spora sila ofensywna.
Paragon
Posty: 283
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Paragon »

jarek8dywan pisze:Biorac pod uwage limity i fakt, ze polskich przyjmujacych na poziomie moze braknac (chyba, ze licza na to, iz Wlodarczyk jednak nie zgarnie dobrego kontraktu w Italii) ciekawe czy jest gdzies tam w rezerwie opcja przestawienia Filipa na przyjecie (gral kiedys na tej pozycji). Do pary dac kogos z bardzo dobrym przyjeciem (np. Penczew) i chyba by dalo rade... Mysle, ze dobry libero i Penczew przykryja wystarczajaco duzo placu, by Filip sobie poradzil. A skrzydla Butryn-Filip to spora sila ofensywna.
To jest naprawdę dobry pomysł z tym Filipem, zwłaszcza przy braku wysokiej jakości Polaków na rynku.
Mlody922
Posty: 61
Rejestracja: 23 mar 2019, o 17:59
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Mlody922 »

Filip na przyjęciu myślę ze teraz nie sprawdziłby się, a Butryn na ataku przychodzi jako zmiennik Filipa.
Paragon
Posty: 283
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Paragon »

Mlody922 pisze:Filip na przyjęciu myślę ze teraz nie sprawdziłby się, a Butryn na ataku przychodzi jako zmiennik Filipa.
Obaj to wyrównani atakujący, ale stawiam że Butryn będzie pierwszym - jest bardziej stabilny i regularny. Czarni potrzebują solidnego przyjmującego z Polski do pierwszego składu, a na rynku brak, więc Prygiel coś musi wykombinować. Jakby Filip nie był tragedią w przyjęciu, to mogłaby być fajna opcja, bo w ofensywie olbrzymi potencjał, a patrząc na sukces Łukasika, to jest nadzieja, że gorzej nie przyjmuje od niego :D
kanimo

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: kanimo »

Przyjmowal gorzej i przede wszystkim mniej stabilnie. Moze flota ciut lepiej. Watpie zeby poprawil sie od czasu przestawienia.
Szybciej niz Lukasik sie zbieral do ataku po przyjeciu ale obecnie, z przyrostem masy miesniowej, to diabli wiedza.

Pomysl nieglupi, lecz troche desperacki.

Tez mysle, ze Butryn ma byc pierwszym.
Ostatnio zmieniony 9 cze 2019, o 14:20 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: VolleyFan10 »

Filip na przyjęciu ? Strzelnica jak się patrzy. Wszystko w niego i Czarnych nie ma. Technicznie to on orłem nie jest.
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: NIEMAMLANCII »

Dostaniecie Maślaka jeszcze , :D
Paragon
Posty: 283
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Paragon »

Kacper Wasilewski idzie na wypożyczenie, a zatem para libero w Radomiu: Masłowski,Ruciak
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Czyli pewni libero, sypacze oraz młoty. Jak na razie wygląda na rzeszowską koncepcję dwóch równych szóstek. Ciekawe kogo na przyjęcie wykombinują.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Na przyjęciu jest na razie piękne 0? Nikogo nie ma?
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: barti522 »

Wiemy tylko, że w kręgu zainteresowań są: Penchev, Protopsaltis, Firszt.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Bartek O »

barti522 pisze:Wiemy tylko, że w kręgu zainteresowań są: Penchev, Protopsaltis, Firszt.
Ew. Skrimov, o którego transferze do PlusLigi wspomniał w trakcie niedawnej transmisji z meczu Ligi Narodów Tomasz Swędrowski.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Bułgarskie przyjęcie o ile to możliwe byłoby jedno z ciekawszych w lidze.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: barti522 »

Bartek O pisze:
barti522 pisze:Wiemy tylko, że w kręgu zainteresowań są: Penchev, Protopsaltis, Firszt.
Ew. Skrimov, o którego transferze do PlusLigi wspomniał w trakcie niedawnej transmisji z meczu Ligi Narodów Tomasz Swędrowski.
Ja nie wiem czy on coś nie pomieszał w tym wypadku, bo na zagranicznych stronach z transferami Skrimov jest przypisywany do Jeniseju Krasnojarsk.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: niepoinformowany »

Bartek O pisze:
barti522 pisze:Wiemy tylko, że w kręgu zainteresowań są: Penchev, Protopsaltis, Firszt.
Ew. Skrimov, o którego transferze do PlusLigi wspomniał w trakcie niedawnej transmisji z meczu Ligi Narodów Tomasz Swędrowski.
Nie sugerowałbym się słowami komentatora, który wielokrotnie myli zawodników a zdecydowanej większości spoza Plusligi i którzy nie grali w rozgrywkach reprezentacyjnych, nie zna.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

niepoinformowany pisze:
Bartek O pisze:
barti522 pisze:Wiemy tylko, że w kręgu zainteresowań są: Penchev, Protopsaltis, Firszt.
Ew. Skrimov, o którego transferze do PlusLigi wspomniał w trakcie niedawnej transmisji z meczu Ligi Narodów Tomasz Swędrowski.
Nie sugerowałbym się słowami komentatora, który wielokrotnie myli zawodników a zdecydowanej większości spoza Plusligi i którzy nie grali w rozgrywkach reprezentacyjnych, nie zna.
Ale Pencheva na pewno zna, więc dla mnie mało prawdopodobne jest, że pomylił Pencheva z Skrimovem.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: barti522 »

niepoinformowany pisze:
Bartek O pisze:
barti522 pisze:Wiemy tylko, że w kręgu zainteresowań są: Penchev, Protopsaltis, Firszt.
Ew. Skrimov, o którego transferze do PlusLigi wspomniał w trakcie niedawnej transmisji z meczu Ligi Narodów Tomasz Swędrowski.
Nie sugerowałbym się słowami komentatora, który wielokrotnie myli zawodników a zdecydowanej większości spoza Plusligi i którzy nie grali w rozgrywkach reprezentacyjnych, nie zna.
Dokładnie znajomość transferów u niego leży totalnie, jak i u większości komentatorów, którzy wgl nie znają przynależności danego zawodnika w nowym sezonie, tylko podają regularnie stare kluby, więc w tym wypadku nie zdziwiłbym się gdyby pomylił np Skrimova z Penchevem. Skrimov ma trafić do Jeniseju Krasnojarsk według np: volleyball.it, volleybox, sport-business-gazeta.ru. Sporo tego więc myślę, iż zdecydowanie bardziej prawdopobne są te źródła, niż słowa Swędrowskego.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2019, o 10:29 przez barti522, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Bartek O »

Szampon093 pisze:Bułgarskie przyjęcie o ile to możliwe byłoby jedno z ciekawszych w lidze.
Dopóki Czarni nie poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Pajenkiem oraz mając na uwadze zapowiedzi o silniejszym składzie (plus nieoficjalne wiadomości, które do mnie docieraly) myślałem, że będzie mocny zagraniczny duet na przyjęciu. Teraz wydaje mi się, że coś poszło nie po myśli działaczy klubu i skończy się duetem Penchev / Skrimov / Protopsaltis i Hebda na przyjęciu.
Chociaż nie ukrywam - łudzę się, że Włodarczyk wróci do PlusLigi.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: barti522 »

Bartek O pisze:
Szampon093 pisze:Bułgarskie przyjęcie o ile to możliwe byłoby jedno z ciekawszych w lidze.
Dopóki Czarni nie poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Pajenkiem oraz mając na uwadze zapowiedzi o silniejszym składzie (plus nieoficjalne wiadomości, które do mnie docieraly) myślałem, że będzie mocny zagraniczny duet na przyjęciu. Teraz wydaje mi się, że coś poszło nie po myśli działaczy klubu i skończy się duetem Penchev / Skrimov / Protopsaltis i Hebda na przyjęciu.
Chociaż nie ukrywam - łudzę się, że Włodarczyk wróci do PlusLigi.
Też tak obstawiam, że skończy się np Hebda - Penchev, przecież gdyby teraz miało być zagraniczne przyjęcie, to Pajenk albo Vincic musieliby siedzieć na ławce, a to raczej mało prawdopodobne. Jak ma wyglądać środek ostatecznie tak wgl? Pajenk, Grzechnik, Ostrowski, Adamczyk, czy jednak Boruch za kogoś?
Paragon
Posty: 283
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2018/2019

Post autor: Paragon »

Rozegranie, libero i atak wyglądają bardzo fajnie. Środek będzie słabszy, bo Grzechnik/Adamczyk to nie poziom Hubera, z kolei o tym czy Czarni będą słabsi czy lepsi całościowo, to zadecyduje przyjęcie. Na bank będzie mocny gość z zagranicy, ale kluczem jest Polak. Jak będzie Włodarczyk, to Radom spokojnie powalczy o miejsca 5-6, jak będzie Hebda, to walka o 8 miejsce.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”