Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: mewa »

Link do dyskusji w sezonie 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6189

Karuzela transferowa:
https://siatka.org/wyniki/ligi-polskie1 ... /plusliga/

Będę wdzięczny, gdyby ktoś wrzucił aktualny skład zespołu na sezon 2018/2019.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: Re_soviaczka »

Atakujący: Bartosz Filipiak, Mateusz Witek
Rozgrywający: Raphael Margarido Vinhedo, Piotr Sieńko
Przyjmujący: Nikola Kovacevic, Bartłomiej Lipiński, Paweł Gryc, Jan Lesiuk
Środkowi: Michał Szalacha, Patryk Akala, Maksim Marozau, Mateusz Siwicki
Libero: Adam Kowalski, Kacper Bobrowski
Maximus2
Posty: 279
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:20
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: Maximus2 »

Chemik Bydgoszcz w tarapatach finansowych. Pożyczka oraz zadłużenie wobec zawodników i trenerów
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: bono »

"Chemik Bydgoszcz w tarapatach finansowych. Pożyczka oraz zadłużenie wobec zawodników i trenerów
Czarne chmury zbierają się nad Chemikiem Bydgoszcz, walczącym w PlusLidze. O problemach finansowych siatkarskiego klubu mówiło się od dawna, ale dopiero w środę Janusz Zacniewski, prezes Chemika, na sesji Rady Miasta Bydgoszczy ujawnił pełne liczby.

Tylko do końca grudnia bieżącego roku Chemik musi spłacić pół miliona pożyczki. Do tego klub jest winny zawodnikom i trenerom 800 tysięcy i ma jeszcze 260 tysięcy złotych starego zadłużenia. Tym samym problemy finansowe klubu przekraczają kwotę półtora miliona złotych. Dane przekazane przez prezesa Chemika Bydgoszcz opublikował na Twitterze Hubert Malinowski, dziennikarz Telewizji Polskiej"

No to zaraz będzie 12 drużyn - i to jest profesjonalna liga? :x :x :x
nie ma już nic... :<
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: adamow »

Zawsze postulowałem, że 12 drużyn to optymalna ilość w +lidze. W sezonie 2013/14 właśnie tyle było i wyszło to super. Na koniec sezonu na podium Skra, Sovia i JW, potem MŚ reprezentacji a w kolejnym sezonie Sovia i Skra w F4 LM. Później zwiększono do 14 i 16 i liga zaczęła lecieć z poziomem w dół.
Oxygen
Posty: 147
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:32

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: Oxygen »

Malinowski na TT do Składowskiego (odpowiedzi nadal brak):
HUBERTMalinowski
@HAMalinowski
·
2 godz.
Zatem zapytam wprost... :)
Czy Chemik dostanie dodatkowe transmisje tv, aby wypełnić nową usługę promocyjną wobec miasta? I czy PLS kwotę za transmisje zamiast do Chemika przekaże jego wierzycielom zewnętrznym? Mowa o 760 tys. PLN.

I to nie jest konflikt interesów?
luka
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:01
Płeć: K

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: luka »

Głupszego oświadczenia w życiu nie czytałem na FB zamieszczonego przez Zarząd i Trenera

Szacun za poświęcenie zdrowia i takie tam bleble ble.

Na pewno się w lidze utrzymamy słowa ...... z początku sezonu
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: Gierek »

Chemik Bydgoszcz "ściągnął" dwóch nowych zawodników do składu: rozgrywającego Marcina Karakułę, i Pawła Cieślika -
https://siatka.org/pokaz/nowi-zawodnicy ... bydgoszcz/
Gerther
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2019, o 00:22
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: Gerther »

Przemysław Michalczyk nowym pierwszym trenerem Chemika, Kamil Szymura też ma dołączyć do zespołu.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: barti522 »

Droszyński natomiast zniknął z kręgu zainteresowań Bydgoszczy w karuzeli transferowej, a jest tam nadal Lipiński. Czyżby to oznaczało, że Droszyński jednak zostanie w Bełchatowie? apropo obecności Kędzierskiego na meczu Skry z Radomiem, padały tutaj sprzeczne stwierdzenia, w którym z klubów będzie grał w przyszłym sezonie. To może w zaistniałej sytuacji przynależność klubowa pomiędzy trójka zainteresowanych wyglądać będzie tak:
Piotr Lipiński ------------> Bydgoszcz
Kamil Droszyński--------> Bełchatów
Michał Kędzierski-------> Radom
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

barti522 pisze:Droszyński natomiast zniknął z kręgu zainteresowań Bydgoszczy w karuzeli transferowej, a jest tam nadal Lipiński. Czyżby to oznaczało, że Droszyński jednak zostanie w Bełchatowie? apropo obecności Kędzierskiego na meczu Skry z Radomiem, padały tutaj sprzeczne stwierdzenia, w którym z klubów będzie grał w przyszłym sezonie. To może w zaistniałej sytuacji przynależność klubowa pomiędzy trójka zainteresowanych wyglądać będzie tak:
Piotr Lipiński ------------> Bydgoszcz
Kamil Droszyński--------> Bełchatów
Michał Kędzierski-------> Radom
Nie sądze, aby Kędzierski po niezłym sezonie (nie według mnie, nie widziałem jego spotkań) chciał być zmiennikiem Dejana, a Słoweniec ma tak mocną pozycję, że nie miałbym większych szans na gre.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: barti522 »

Też wydaje mi się to dziwne aczkolwiek w Skrze przy Łomaczu też dużo by raczej nie pograł. Dywaguję tak ponieważ któryś z użytkowników po meczu Radomia ze Skrą o 5 msc pisał właśnie o nim w Czarnych aczkolwiek jest jeszcze sprawa limitów i braku wartościowych wolnych polskich zawodników na przyjęcie oraz środek, jeśli będzie Pajenk i Vincic to np 1 zagraniczny przyjmujący, a potrzeba jeszcze drugiego oraz środkowego więc tutaj może upatrywałbym szansy, że uwikłają się w limity i wtedy Kędzierski mógłby troche pograć.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

barti522 pisze:Też wydaje mi się to dziwne aczkolwiek w Skrze przy Łomaczu też dużo by raczej nie pograł. Dywaguję tak ponieważ któryś z użytkowników po meczu Radomia ze Skrą o 5 msc pisał właśnie o nim w Czarnych aczkolwiek jest jeszcze sprawa limitów i braku wartościowych wolnych polskich zawodników na przyjęcie oraz środek, jeśli będzie Pajenk i Vincic to np 1 zagraniczny przyjmujący, a potrzeba jeszcze drugiego oraz środkowego więc tutaj może upatrywałbym szansy, że uwikłają się w limity i wtedy Kędzierski mógłby troche pograć.
A ja nie uważam, żeby Radom budował zespół w obawie o limity.
1. Odsyłanie takiego zawodnika jak Vincic do kwadratu z tytułu ,, bo przyjmujacy musi zagrac" byloby niepowazne
2. Vincic jest przynajmniej o 2 klasy lepszy i bardziej doswiadczony
3. Kedzierski rowniez nie chcialby pchac sie w takie bagno ,, moze zagram bo limity" po calym sezonie bedac 1 sypaczem
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: barti522 »

Ok, ja tylko spekuluje, a masz może jakiś pomysł kogo mogą ściągnąć na przyjęcie oraz środek z polskich zawodników? Zakładając, że Bednorz i Włodarczyk nie wrócą do Polski, Ferens ma iść do Zawiercia to uważam, że problem z limitami może tutaj wystąpić, narazie mają polskich atakujących i libero, a potrzeba jeszcze 2 graczy na niezłym poziomie, aby mogli liczyć się w walce o 6-tke w przyszłym sezonie. Z zagranicznych będzie rozgrywający, 1 środkowy i pewnie 1 przyjmujący, a przydałoby się dwóch. W sumie powinniśmy przenieść te dyskusje do wątku o transferach.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

Obym się mylił, ale po pierwszej rundzie będziecie szukać nowego trenera.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: barti522 »

Szampon093 pisze:
barti522 pisze:Droszyński natomiast zniknął z kręgu zainteresowań Bydgoszczy w karuzeli transferowej, a jest tam nadal Lipiński. Czyżby to oznaczało, że Droszyński jednak zostanie w Bełchatowie? apropo obecności Kędzierskiego na meczu Skry z Radomiem, padały tutaj sprzeczne stwierdzenia, w którym z klubów będzie grał w przyszłym sezonie. To może w zaistniałej sytuacji przynależność klubowa pomiędzy trójka zainteresowanych wyglądać będzie tak:
Piotr Lipiński ------------> Bydgoszcz
Kamil Droszyński--------> Bełchatów
Michał Kędzierski-------> Radom
Nie sądze, aby Kędzierski po niezłym sezonie (nie według mnie, nie widziałem jego spotkań) chciał być zmiennikiem Dejana, a Słoweniec ma tak mocną pozycję, że nie miałbym większych szans na gre.
W karuzeli transferowej na konkurencyjnym portalu pojawiła się informacja o możliwym przyjściu do Radomia właśnie Kędzierskiego. Pozwolę sobie zacytować: ,,Do drużyny dołączyć za to mają Mateusz Masłowski i Karol Butryn, możliwy jest też powrót Michała Kędzierskiego''. Natomiast co do Bydgoszczy, to na celowniku klubu są m.in. Jakub Peszko, Radosław Gil, Dawid Woch, Sebastian Warda oraz Kamil Szymura.
raff1322
Posty: 27
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 10:00
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: raff1322 »

Wojciech Jurkiewicz przejął Chemika Bydgoszcz :) :)
(oficjalnie - Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka na którego czele on stoi wraz z grupą bydgoskich
biznesmenów)
http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/ ... klubu.html
Camillo Marcotti

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: Camillo Marcotti »

Ostatnio moda na siatkarzy-prezesów, zobaczymy jak to wyjdzie w przypadku Wojtka.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
raff1322
Posty: 27
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 10:00
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: raff1322 »

Leci na profilu Chemika transmisja konferencji. Cały projekt wygląda obiecująco.
Wojtek Jurkiewicz jako priorytet stawia pierwszy cel - utrzymanie PlusLigi.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: barti522 »

? - Gil - ? - G.Quiroga - Kalembka - Woch - K.Szymura
Jeśli zrobią 2 przyzwoite transfery zagranicznych skrzydłowych, to nie będą tak całkiem bez szans, aby o to utrzymanie powalczyć.
Adamczyk ostatecznie nie trafił ani do Radomia, ani do Bydgoszczy, tylko wylądował w 1-ligowych Siedlcach.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: akukuk »

Informacje wprost z konferencji Chemika:
1. Toncek Stern nowym atakującym,
2. Niedługo ma zostać ogłoszony sponsor tytularny.

Widać, że stowarzyszenie, które podjęło się ratowania klubu, na czele z Wojtkiem Jurkiewiczem robi co może. Transfer Słoweńca na duży plus. Widać, że coś ruszyło w kwestiach sponsorskich, pozyskano nowych partnerów, widać jakieś światełko.

Stern - Gil - Peszko - Quiroga - Kalembka - Gałązka - Szymura. Oby zdrowie dopisało.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: barti522 »

akukuk pisze: Peszko - Gałązka
Ja bym bardziej tu widział Wocha i Urbanowicza lub Gryca, jeśli miałby dalej grać na przyjęciu.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

No Toncek Stern to nie tani siatkarz a uznana firma. Choć w mojej ocenie trochę przeceniany, ale jednak trochę pograł w tych włoszech. No i jest to pierwsza armata Słowenii. Choć w mojej ocenie Gasparini lepszy. W każdym razie ten transfer oznacza to, że w końcu Bydgoszcz może znowu liczyć na poważnego sponsora a to jest na pewno dobre dla ligi bo ich skład w porównaniu z innymi aż palił w oczy. Może jeszcze zakontraktują jednego porządnego przyjmującego.
barti522 pisze:
akukuk pisze: Peszko - Gałązka
Ja bym bardziej tu widział Wocha i Urbanowicza lub Gryca, jeśli miałby dalej grać na przyjęciu.
Mam nadzieję, ze nie bo Gryc to jest antytalent na przyjęciu a atakować potrafi i ma dobre warunki, więc nie wiem jakim cudem ktoś z niego zrobił przyjmującego gdy powinien być atakującym jak był na początku, ale tu nie jestem pewny czy coś nie pomyliłem.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: barti522 »

Stern na realia Bydgoszczy, to dla mnie hit transferowy, natomiast co do Gryca, to do dzisiaj byłem przekonany, że będzie grał na ataku, jednak po zakontraktowaniu Słoweńca i stwierdzeniu, iż skład jest zamknięty, ew dojdzie jeszcze jakiś młody 4 środkowy wychodzi na to, iż nie będzie tam grał Cieślik, co do którego mieliśmy wątpliwości na jakiej pozycji ostatecznie będzie występował i ma on ostatecznie zagrać jako atakujący. W takim wypadku nie stworzą chyba drużyny z 3 atakującymi i 3 przyjmującymi, więc Gryc prawdopodobnie kolejny sezon będzie przyjmującym, podobnie jak ty też nie wiem kto go tam przestawił, gdyż zdecydowanie bardziej pasuje na atak. Jednak w obecnej sytuacji myślę, iż będzie miał spore szanse powalczyć o skład z Urbanowiczem, Peszko - Quiroga, to dla mnie zbyt defensywnie, bardziej widzę to tak: Gryc(Urbanowicz) - Quiroga(Peszko).

Edit: Jest potwierdzenie na stronie głównej.
Rozmowy na temat zakontraktowania Tomcka trwały dość długo. Podczas turnieju w Gdańsku mieliśmy okazję spotkać się z menadżerem zawodnika i obserwować grę jego samego. W tym tygodniu dopięliśmy wszystkie szczegóły tego transferu – skomentował sprawę prezes spółki, Wojciech Jurkiewicz. – Tomcek dołączy do nas po mistrzostwach Europy. Mam nadzieję, że ominą go kontuzje, gdyż będzie on stanowił o sile tego zespołu – dodał Jurkiewicz. Pozyskanie atakującego sprawiło, że do zamknięcia składu bydgoszczanom brakuje jednego środkowego. – Najpewniej będzie to jakiś młody, perspektywiczny gracz. Mam nadzieję, że do końca sierpnia uda nam się zamknąć temat składu – stwierdził prezes.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz sezon 2018/2019

Post autor: DelectaFan »

Jeśli chodzi o to, że negocjacje ze Sternem trwały długo to mnie to wcale nie dziwi. W końcu nie oszukujmy się, ale Chemik nie jest marzeniem każdego siatkarza a szczególnie takiego, który grał w lidze włoskiej. Pewnie liczył on, że zgłosi się jakiś inny klub zagraniczny i przeciągał negocjacje, albo sam Chemik starał się ugrać coś dla siebie.

Kolejna kwestia jest taka, że fajnie było by utrzymać zespół w Pluslidze tym bardziej, że na horyzoncie są sukcesy reprezentacji być może nawet medal olimpijski, więc liczę na to, że koniunktura na siatkówkę w kraju wzrośnie i Chemik miejmy nadzieję również na tym skorzysta.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”