Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: Verdungo »

kanimo pisze:Konia z rzedem temu, kto nie obejrzal meczu Skry do konca i teraz chce znalezc informacje o rezultacie. Np na stronie siatka.org. O porazkach Skry sie nie pisze ;) .
Szacunek dla strony plusligi, juz wczoraj rezultat tam byl.
Edit: a moze mi sie snilo. Nie ma. :] :]
Na stronie plusligi są, jak i na polsaciesport informacje o wszystkim ;)
kanimo

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: kanimo »

Wyobraz sobie, ze przed 20 minutami kliknelam we « wszystkie" i jako pierwszy news byl ten z Sacharewiczem. Klikanie w « wiecej » na dole i inne poszukiwania tez nie pokazaly newsa o Skrze. Wczoraj byl bardziej schowany, teraz znowu sie pojawil. Kawe wypilam, wiec szukajac 5 minut raczej nie przeoczylam.
Zreszta Skra bez 3 zawodnikow z podstawy i merytorycznie to ta porazka ma srednie znaczenie. Najwyzej pokazuje, ze moze byc problem z lawka (lewe, gl Orczyk i ewentualnie srodek). I to niekoniecznie, bo jednak wystawa do lewego ciagle, mimo pewnego postepu jest najslabszym punktem Droszynskiego.
Jednak po tym co widzialam, to nie wiem czy typujac Skre na mistrza nie pospieszylam sie. :D
Ostatnio zmieniony 7 paź 2018, o 09:57 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: Verdungo »

kanimo pisze:Wyobraz sobie, ze przed 20 minutami kliknelam we wszystkie i jako pierwszy news byl ten z Sacharewiczem. Klikanie w « wiecej » na dole i inne poszukiwania nie pokazaly newsa. Wczoraj byl bardziej schowany, teraz znowu sie pojawil. Kawe wypilam, wiec szukajac 5 minut raczej nie przeoczylam.
Zreszta Skra bez 3 zawodnikow z podstawy i merytorycznie to ta porazka ma srednie znaczenie. Najwyzej pokazuje, ze moze byc problem z lawka (lewe, gl Orczyk i ewentualnie srodek). I to niekoniecznie, bo jednak wystawa do lewego ciagle, mimo pewnego postepu jest najslabszym punktem Droszynskiego.
Jednak po tym co widziamlam to nie wiem czy typujac Skre na mistrza sie nie pospieszylam. :D
Najważniejsze, że znowu jest ;) Co do wczorajszego meczu, to nie oglądałem, bo śledziłem mecz Modena- Civitanova. Natomiast jeśli chodzi o Droszyńskiego to widziałem mecz Skra- MKS Będzin w ramach ogólnopolskiego zlotu kibiców Skry i faktycznie granie do lewego dalej ma kiepskie. Nic dziwnego, że w poprzednim sezonie gdy grał "w zastępstwie" za Vincica to częściej uruchamiał prawe, środek i pajpa. Granie do prawego też wyglądało tak sobie, może to kwestia zgrania jeszcze z Wlazłym.

PS. Zawsze mnie to ciekawiło jak można mieć słabsze odbicie do przodu, które jest wg mnie łatwiejsze w wykonaniu.
kanimo

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: kanimo »

I wlasnie opis meczu pojawiel sie na siatce pod tytulem: JW i Berlin RV w finale turnieju....
Jasno wynika zarowno ze slownego opisu jak i zamieszczonych wynikow setow, ze Skra wygrala 3:1 i ciezko zrozumiec czemu grali breaka.
Ponizej dolaczone zdania dotyczace finalnych rezultatow setow.:
W drugim meczu turnieju PGE Skra Bełchatów zmierzyła się z niemieckim Berlin Volleys Recycling..... Efekt? 25:21 dla mistrzów Polski i świetny start spotkania.
O drugim secie spotkania siatkarze PGE Skry chcieliby jak najszybciej zapomnieć... I faktycznie, o tym secie, trzeba zapomnieć – Berlin Recycling wygrał 25:15.

W trzecim secie PGE Skra znów zaczęła prezentować się lepiej. Kamil Droszyński rozgrywał nie tylko do Wlazłego, ale również często do Milada Ebadipoura, który skutecznie atakował. Świetna postawa bełchatowskiego przyjmującego, a przy okazji jego kolegów dała mistrzom Polski zwycięstwo 25:23.
Kolejna partia toczyła się w równym tempie, ale to mistrzowie Polski zaczęli dominować. ..... i tak PGE Skra zdobyła kolejne cenne punkty. Mistrzowie Polski nie oddali już zwycięstwa w tym secie i triumfowali 25:22....

PGE Skra Bełchatów – Berlin Volleys Recycling 2:3
(25:21, 15:25, 25:23, 25:22, 8:15)
:o ???

Skra zawsze zwycieska :] :] :]
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: Verdungo »

Ten tie-break to chyba zagrali towarzysko :] A tak na poważnie to zastanawiam się, czy niektórzy czasem czytają to co napisali przed opublikowaniem ;)
kanimo

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: kanimo »

Zglosilam blad i zmienili ale jednak... ;)

Czyli o 16tej Onico z e Stocznia a o 17.30 Jastrzabki z Berlinczykami. :D
A final superpucharu o ktorej?
Jastrzebski Wegiel
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2018, o 22:31
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: Jastrzebski Wegiel »

Program turnieju był już wcześniej ustalony. Akurat tak się złożyło, że wygrani zagrają przeciwko sobie. JW gra z Berlinem o 14:45, dopiero później mecz Skry z VfB
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: Aranger »

https://pbs.twimg.com/media/Do5wkBQX0AESRkH.jpg:large - Pietraszko dzisiaj się nie pobawił w Kochanowskiego.

Finał we Włoszech o 18.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: drukjul »

Odgrywanie hymnów państwowych w Wieluniu przed meczami sparingowymi to jednak IMHO już małe przegięcie jest. :o Tym bardziej, że w składzie drużyny z Berlina to rodowitych Niemców jest pewnie trzech, lub czterech.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: Kamil92 »

Aranger pisze:https://pbs.twimg.com/media/Do5wkBQX0AESRkH.jpg:large - Pietraszko dzisiaj się nie pobawił w Kochanowskiego.
Hebda to z wyskoku czy flotem tak zapunktował?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: Aranger »

Z wyskoku zagrywał, chociaż zaskoczyły mnie te statystyki, bo aż tylu asów nie zarejestrowałem, ale to dlatego, że nie oglądałem całego meczu i byłem nieco rozproszony. Generalnie wygląda teraz jak groźny przestępca (łysa głowa, nieźle napakowany + tatuaże), jak go zobaczycie za tydzień w transmisji telewizyjnej, to się nie przestraszcie. :]
kanimo

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: kanimo »

A jak Radek Gil? I jego vis à vis?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: drukjul »

Transmisja meczu finałowego XIV Memoriału Arka Gołasia pomiędzy Szczecinem a Warszawą od 16:00 na FB Onico https://www.facebook.com/pg/onicowarsza ... e_internal

Jakość jednak koszmarna - nie da się tego oglądać. Filmowanie smartfonem to też sztuka.

Na szczęście jest alternatywa w postaci streamu klubu z Zawiercia https://www.youtube.com/watch?v=a6XZ9L7ikjs
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: Aranger »

kanimo pisze:A jak Radek Gil? I jego vis à vis?
Raczej na plus, trochę niedokładności, ale obaj dość szybko, Janusz kombinacyjnie, sporo pipe'a z Mijailoviciem.

Gil trochę gry może dostać, może wyciągam pochopne wnioski, ale Woicki nieco przypomina członka sztabu szkoleniowego, wczoraj po meczu jak już wszyscy gracze AZS-u byli w szatni to on siedział obok Santiliego i statystyka przy stoliku za boiskiem, dzisiaj w kwadracie wyglądał na kogoś wnikliwie analizującego grę.

Ale świece gra Żygadło, ciężko się ten mecz ogląda.

Kazijski kompletna katastrofa póki co.

Rany, nie da się tego oglądać.
Ostatnio zmieniony 7 paź 2018, o 15:53 przez Aranger, łącznie zmieniany 3 razy.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: Aershis »

Nie oglądałem Będzina w zeszłym sezonie, ten Russel na takim poziomie gra regularnie?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:Nie oglądałem Będzina w zeszłym sezonie, ten Russel na takim poziomie gra regularnie?

On na tyle rzadko pokazywał się do tej pory na boisku, że trudno powiedzieć. Jak wcześniej w Będzinie, w Berlinie w ubiegłym sezonie też był żelaznym rezerwowym - tyle że atakującym a nie przyjmującym, aż do czasu finałów z VfB gdzie w pierwszych spotkaniach Paul Carroll grał bardzo słabo i zdesperowany Stelian Moculescu sięgnął po Amerykanina. Niespodziewanie od razu zażarło - Kyle Russell odwrócił dla Berlina pierwszy mecz finałowy i został wybrany MVP, także w drugim meczu finałowym był liderem drużyny i choć w decydujących o tytule mistrzowskim spotkaniach serii Moculescu znów wrócił do Carrolla na ataku, Amerykanin sobie w ten sposób zagwarantował przedłużenie kontraktu z Berlinem. Moculescu osobiście twierdził po tym pierwszym meczu finałowym, że Amerykanin wciąż jest siatkarzem mającym dużo braków technicznych, ale ma potencjał fizyczny aby być niezłym atakującym i to pewnie prawda..
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: kamien »

drukjul pisze:Odgrywanie hymnów państwowych w Wieluniu przed meczami sparingowymi to jednak IMHO już małe przegięcie jest. :o Tym bardziej, że w składzie drużyny z Berlina to rodowitych Niemców jest pewnie trzech, lub czterech.
oryginalny pomysl, ciekawe ktory spiewali Kampa i Oliva?
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: jaet »

kamien pisze:
drukjul pisze:Odgrywanie hymnów państwowych w Wieluniu przed meczami sparingowymi to jednak IMHO już małe przegięcie jest. :o Tym bardziej, że w składzie drużyny z Berlina to rodowitych Niemców jest pewnie trzech, lub czterech.
oryginalny pomysl, ciekawe ktory spiewali Kampa i Oliva?
No Oliva, to miał ogólnie potężny dylemat ;).
A tak poważnie, to tego zadęcia u nas najbardziej nie lubię. Nie zagrali hymnu w Turynie, co oczywiście było przegięciem, to my będziemy teraz grali przed treningami, a co :].
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: ciorny17 »

Ale w zeszłym roku było to samo. Jakoś mi to nie przeszkadzało a byłem na hali wówczas. Podczas finału o Superpuchar Włoch tez grano ichni hymn, a co z tego, że na boisku Włochów kilku.
Kłamca.
TommyLeeJones
Posty: 1671
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

jaet pisze:No Oliva, to miał ogólnie potężny dylemat .
I problemy z grawitacją. Fizycznie bardzo "opadł" i sympatykom JW pozostaje mieć nadzieję, że to wynik ciężkiej siłowni, a Hidalgo wystrzeli z formą już niebawem. Nie wszystko da się nadrobić ciężką ręką i wybijaniem po rękach bloku.

Ogólnie przedsezonowe sparingi przyprawiały moje siatkarskie oczy o ból. Teraz ciężko trenują zwykli ligowcy i są przygaszeni, za miesiąc uczestnicy MŚ (a mamy ich trochę) zgasną jak chińskie lampki choinkowe. Marudzę ale szkoda tego wszystkiego, gdy liga zapowiada się naprawdę ciekawie i na poziomie.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: jaet »

TommyLeeJones pisze:
jaet pisze:No Oliva, to miał ogólnie potężny dylemat .
I problemy z grawitacją. Fizycznie bardzo "opadł" i sympatykom JW pozostaje mieć nadzieję, że to wynik ciężkiej siłowni, a Hidalgo wystrzeli z formą już niebawem. Nie wszystko da się nadrobić ciężką ręką i wybijaniem po rękach bloku.

Ogólnie przedsezonowe sparingi przyprawiały moje siatkarskie oczy o ból. Teraz ciężko trenują zwykli ligowcy i są przygaszeni, za miesiąc uczestnicy MŚ (a mamy ich trochę) zgasną jak chińskie lampki choinkowe. Marudzę ale szkoda tego wszystkiego, gdy liga zapowiada się naprawdę ciekawie i na poziomie.
Fakt, wyjątkowo ciekawy sezon przed nami. Pięć fajnych ekip na bardzo zbliżonym poziomie, zdecydowanie mocniejsze składy. Zobaczymy co z tego wyjdzie w praniu ;).
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: drukjul »

jaet pisze:
Ogólnie przedsezonowe sparingi przyprawiały moje siatkarskie oczy o ból. Teraz ciężko trenują zwykli ligowcy i są przygaszeni, za miesiąc uczestnicy MŚ (a mamy ich trochę) zgasną jak chińskie lampki choinkowe. Marudzę ale szkoda tego wszystkiego, gdy liga zapowiada się naprawdę ciekawie i na poziomie.
Fakt, wyjątkowo ciekawy sezon przed nami. Pięć fajnych ekip na bardzo zbliżonym poziomie, zdecydowanie mocniejsze składy. Zobaczymy co z tego wyjdzie w praniu ;).
Teoretycznie mocniejsze i teoretycznie wyrównane. Natomiast czy w praktyce tak będzie, to faktycznie dopiero pokaże czas. Kto wie, czy już po 5-6 kolejkach nie wykrystalizuje się nam czołówka tylko dwóch, lub trzech zdecydowanych liderów. A może się nawet okazać, że w tym sezonie to Szczecin z odkręconym na maksa Kurkiem, jak rok temu ZAKS-a będzie dominatorem fazy zasadniczej, któremu długo nikt nie będzie potrafił sprostać, bo reszta stawki zagrzebie się w szarej przeciętności. Jeżeli nasze dwie teoretycznie mierzące w miejsca na podium drużyny gładko przegrywają po 0:3 z niemieckimi zespołami na niespełna tydzień przed inauguracją zarówno Plusligi, jak i Bundesligi, to jednak nie najlepiej świadczy to o ich przygotowaniu do sezonu i o aktualnej formie, choć przynajmniej Skrę na pewno jakoś tłumaczy brak kadrowiczów. Resovia w przedsezonowych sparringach też niczym specjalnie nie imponowała. Fakt, że sporo czołowych drużyn jak Skra, czy ZAKS-a nawet w tych ostatnich sparingach musiało sobie radzić bez wracających z MŚ reprezentantów, ale taki "lotny start" do ligi może się odbić na poziomie pierwszych kolejek tylko negatywnie i szczególnie przez pierwszy miesiąc - sześć tygodni ligi można spodziewać się wielu niespodzianek.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Turnieje i sparingi przed sezonem 2018/2019

Post autor: jaet »

jaet pisze:
TommyLeeJones pisze:
jaet pisze:No Oliva, to miał ogólnie potężny dylemat .
I problemy z grawitacją. Fizycznie bardzo "opadł" i sympatykom JW pozostaje mieć nadzieję, że to wynik ciężkiej siłowni, a Hidalgo wystrzeli z formą już niebawem. Nie wszystko da się nadrobić ciężką ręką i wybijaniem po rękach bloku.

Ogólnie przedsezonowe sparingi przyprawiały moje siatkarskie oczy o ból. Teraz ciężko trenują zwykli ligowcy i są przygaszeni, za miesiąc uczestnicy MŚ (a mamy ich trochę) zgasną jak chińskie lampki choinkowe. Marudzę ale szkoda tego wszystkiego, gdy liga zapowiada się naprawdę ciekawie i na poziomie.
Fakt, wyjątkowo ciekawy sezon przed nami. Pięć fajnych ekip na bardzo zbliżonym poziomie, zdecydowanie mocniejsze składy. Zobaczymy co z tego wyjdzie w praniu ;).
drukjul pisze:
jaet pisze:
Ogólnie przedsezonowe sparingi przyprawiały moje siatkarskie oczy o ból. Teraz ciężko trenują zwykli ligowcy i są przygaszeni, za miesiąc uczestnicy MŚ (a mamy ich trochę) zgasną jak chińskie lampki choinkowe. Marudzę ale szkoda tego wszystkiego, gdy liga zapowiada się naprawdę ciekawie i na poziomie.
Fakt, wyjątkowo ciekawy sezon przed nami. Pięć fajnych ekip na bardzo zbliżonym poziomie, zdecydowanie mocniejsze składy. Zobaczymy co z tego wyjdzie w praniu ;).
Teoretycznie mocniejsze i teoretycznie wyrównane. Natomiast czy w praktyce tak będzie, to faktycznie dopiero pokaże czas. Kto wie, czy już po 5-6 kolejkach nie wykrystalizuje się nam czołówka tylko dwóch, lub trzech zdecydowanych liderów. A może się nawet okazać, że w tym sezonie to Szczecin z odkręconym na maksa Kurkiem, jak rok temu ZAKS-a będzie dominatorem fazy zasadniczej, któremu długo nikt nie będzie potrafił sprostać, bo reszta stawki zagrzebie się w szarej przeciętności. Jeżeli nasze dwie teoretycznie mierzące w miejsca na podium drużyny gładko przegrywają po 0:3 z niemieckimi zespołami na niespełna tydzień przed inauguracją zarówno Plusligi, jak i Bundesligi, to jednak nie najlepiej świadczy to o ich przygotowaniu do sezonu i o aktualnej formie, choć przynajmniej Skrę na pewno jakoś tłumaczy brak kadrowiczów. Resovia w przedsezonowych sparringach też niczym specjalnie nie imponowała. Fakt, że sporo czołowych drużyn jak Skra, czy ZAKS-a nawet w tych ostatnich sparingach musiało sobie bez wracających z MŚ reprezentantów, ale taki "lotny start" do ligi może się odbić na poziomie pierwszych kolejek tylko negatywnie i szczególnie przez pierwszy miesiąc - sześć tygodni ligi można spodziewać się wielu niespodzianek.
Zawsze na tym etapie jest tylko "teoretycznie" ;). Ja bym tam do tych sparingów wielkiej wagi nie przywiązywał. Ledwie kilka dni wcześniej JW bez problemu wygrał z Berlinem 4 sety nie tracąc żadnego. Ot, takie tam przedsezonowe granie.
Natomiast sama liga już od pierwszej kolejki będzie bardzo ciekawa. Każda strata punktów może mieć swoje konsekwencje.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”