PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: TommyLeeJones »

Pele pisze:Oj Kolego, jak tak można umniejszać sukcesy trenera Andrew??
Wszak w meczu z Zawierciem Resovia "Wyszarpała" przeciwnikowi jeden punk po pasjonującej walce.
Zwracam honor, mea culpa! Najpierw wesele, potem komisja wyborcza, dwie noce bez snu i człowiek odbiera takie zasługi! Resce uciekło więc osiem punktów, które przy 14 zespołach ważą więcej, niż przy 16. Poza tym przeciwnicy będą się na nich nastawiać jako "realne 3 punkty, których przed sezonem mogło nie być", wyjdą z innym nastawieniem, niż na Kędzierzyn, który póki co pokazuje, że będzie wybijał rywalom siatkówkę z głowy.
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: michaek »

fixz_9 pisze:
kanimo pisze:A Gogol nie byl jeszcze wtedy skautem Czewy?
Gogol był w Częstochowie w latach 2011-2016, a pierwsze złoto Resovii to sezon 2011/2012 ;)
O ile mnie pamięć nie myli to Mieszko był na ławce Resovii od 1 sezonu Kowala.
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Pawel9221 »

slepy sedzia pisze:
Lynn pisze:Butryn wyrasta na czołowego atakującego ligi, skoczny, ciężka ręka na zagrywce, ma z czego uderzyć w ataku mimo 193 cm wzrostu.
Kilka lat temu o Karolu pisałem, kiedy Butryn grał jeszcze gdzieś w 2 lidze, że to nietypowy, ale super ciekawy zawodnik i że jego miejsce jest w PLS.
Ale zaraz się odezwało grono forumowych "speców", co za brednie opowiadam , że gość ma już dwadzieścia kilka lat, że niski, że naprawdę dobry młot powinien mieć ze 210 (a on nawet nie przypomina siatkarza), że jak do tej pory nic nie pokazał to już nie pokaże itd itp. No i oczywiście że się nie znam.
A ja Karola widziałem w akcji raz (ale na żywo!): na meczu Młodej Ligi jakieś 5-6 lat temu. I to było dość - zaraz poznałem, że to znakomity zawodnik bo takie sobie warunki fizyczne nadrabia wspaniałą techniką ataku, bardzo celnie bijający i w dodatku naprawdę soczyście. No i nie pomyliłem się.
Przepraszam bardzo,ale gdzie ,jakiej 2 lidze? Karol nigdy nie grał w zadnym zespole 2 ligowym. Karol Butryn zaczynał klepać piłkę w Cisach Nałęczów,jednak tak naprawde w wieku 17 lat talent u niego zauważyla Avia Świdnik i go przygarneła do siebie, W tamtym czasie trenerem juniorów Avii był Sławomir Czarnecki,który zauważył w nim ogromny potencjał, po pół roku chłopak już zaczął brylować, a próbke swoich umiejętnosći wielkich pokazał zdaję sie w 2010 roku na 1/4 MPJ,gdzie Avia dość sensacyjnie pokonała faworyzowane Metro w składzie między innymi z Szaniawskim,Marcyniakiem czy Olenderkiem. Później kariera potoczyła się dość harmonijnie młoda Zaksa, Siedlce,Katowice.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: kanimo »

Pewnie kolega o tych siedlcach pisal jako "2giej lidze"
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: kibic_siatki »

Co do Karola Butryma uważam, że nietrafione jest jego porównanie z D. Witczakiem. Dominik był przez lata najlepszym rezerwowym atakującym ligi. Jego zaletą była mocna psychika: po wejściu z ławki w 2 czy 3 secie potrafił pociągnąć zespół do końca. Natomiast jego regularna gra w 6 pokazywała jego słabości: dobra jakość gry: 1,5 do 2 setów. Potem dość ostry zjazd w dół, szczególnie jak mecz był dłuższy- 4 lub 5 setów. Te braki kondycyjne raczej nie wynikały z tego, że grał w plażówkę, bo taki Ł. Kaczmarek z podobnym doświadczeniem radzi sobie dobrze na dłuższym dystansie.
Do czego zmierzam: charakterystyką Karola jest to, że jest taki nabity w sobie: szczupła sylwetka, ale widać siłę i dynamikę. Bardziej przypomina mi Olivę: ciężka ręka, przy przeciętnych warunkach fizycznych.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: kanimo »

Jesli Karol ^przypomina w czyms Dominika, to raczej jest to chlodna glowa. Dominik nie bal sie wejsc w trudnym momencie.
Karol nie boi sie atakowac w koncowce na styku i nie wali tez przed siebie, mysli, wybiera kierunki i forme ataku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: drukjul »

Z tą chłodną głową Butryna to w przeszłości bywało jednak bardzo różnie. Z tego co pamiętam Karol już raz został MVP na Podpromiu, kiedy dwa lata temu Katowice w rundzie jesiennej również pokonały w wyjazdowym meczu Resovię, choć inaczej niż teraz dopiero po tie-breaku (również inaczej niż teraz trener Kowal oddał się po tamtym meczu "do dyspozycji zarządu" ;) ). Ale wracając do Karola, to tamten mecz Butryna w Rzeszowie to była jeszcze gra w czarne i w białe - dwa sety zagrał rewelacyjnie, dwa słabo, sam tie-break całkiem spoko. Również w poprzednim sezonie Gruszka po nieudanych meczach Karola w następnym spotkaniu niekiedy od początku stawiał w "6" już na Witczaka. Generalnie więc duże wahania dyspozycji, nawet w trakcie pojedynczych spotkań, to był do tej pory duży problem atakującego GKS. Jednak na pewno trzeba brać poprawkę na to, że mimo 25 lat w Pluslidze Karol rozpoczyna dopiero trzeci sezon i stabilizacji formy zamiast falowania dopiero się uczy.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: PH3N-x »

fixz_9 pisze:
- Brak Pana Andrzeja Zahorskiego
Wiadomo, gdzie ten Pan teraz pracuje? Pamiętam, że z Resovii zdaje się do Biełgorodu się przeniósł. A teraz?
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: perykles »

PH3N-x pisze:
fixz_9 pisze:
- Brak Pana Andrzeja Zahorskiego
Wiadomo, gdzie ten Pan teraz pracuje? Pamiętam, że z Resovii zdaje się do Biełgorodu się przeniósł. A teraz?
Oczywiście w Gieksie :D
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Michal5 »

fixz_9 pisze:
kanimo pisze:A Gogol nie byl jeszcze wtedy skautem Czewy?
Gogol był w Częstochowie w latach 2011-2016, a pierwsze złoto Resovii to sezon 2011/2012 ;)
Dokładnie w latach 2011-2016 to był w Resovii ;)
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: wieloryb_wacek »

Ale jednak fatalnie działający system blok obrona jest zadziwiający, bo u Kowala akurat zawsze dobrze funkcjonował, a to przecież raczej nie robota asystentów, bo ci się zmieniali. Inna kwestia, że Resovia ma 2 dziury na bloku tzn. Redwitza i Mikę, ale reszta aktualnej szóstki blokuje zupełnie dobrze, więc nie powinno to tak wyglądać.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Marcy$ »

Ciekawe czy Vital nawet z Miki zrobi blokera :)
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: wieloryb_wacek »

Marcy$ pisze:Ciekawe czy Vital nawet z Miki zrobi blokera :)
Skoro z Bieńka zrobił, to wcale bym się nie zdziwił ;)
fixz_9
Posty: 83
Rejestracja: 4 cze 2018, o 11:47
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: fixz_9 »

Michal5 pisze:
fixz_9 pisze:
kanimo pisze:A Gogol nie byl jeszcze wtedy skautem Czewy?
Gogol był w Częstochowie w latach 2011-2016, a pierwsze złoto Resovii to sezon 2011/2012 ;)
Dokładnie w latach 2011-2016 to był w Resovii ;)
Tak, pomyliłem daty :D ale kontekst zachowany :D
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Mar1977 »

Dzisiaj wynik może być odwrotny Trefla ze Skrą niż w ostatniej kolejce...
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: tomikon »

wieloryb_wacek pisze:
Nie zostanie zwolniony, ile razy trzeba to napisać, żebyście zrozumieli?
Jak tam znafco i insajderze rzeszowskiej siatkówki? :D

http://www.assecoresovia.pl/2018/10/osw ... rzeszow-2/
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: wieloryb_wacek »

tomikon pisze:
wieloryb_wacek pisze:
Nie zostanie zwolniony, ile razy trzeba to napisać, żebyście zrozumieli?
Jak tam znafco i insajderze rzeszowskiej siatkówki? :D

http://www.assecoresovia.pl/2018/10/osw ... rzeszow-2/
Przecież Kowal ODSZEDŁ z Resovii, a nie został ZWOLNIONY :] Bo przecież to znaczy to samo, prawda? :D

https://siatka.org/pokaz/andrzej-kowal- ... juz-znany/
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Pele »

wieloryb_wacek pisze:
tomikon pisze:
wieloryb_wacek pisze:
Nie zostanie zwolniony, ile razy trzeba to napisać, żebyście zrozumieli?
Jak tam znafco i insajderze rzeszowskiej siatkówki? :D

http://www.assecoresovia.pl/2018/10/osw ... rzeszow-2/
Przecież Kowal ODSZEDŁ z Resovii, a nie został ZWOLNIONY :] Bo przecież to znaczy to samo, prawda? :D

https://siatka.org/pokaz/andrzej-kowal- ... juz-znany/
Naucz się czytać teksty a nie tylko tytuł
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: slepy sedzia »

kanimo pisze:Pewnie kolega o tych siedlcach pisal jako "2giej lidze"
Zgadza się, chodziło mi o tzw "pierwszą ligę" , czyli de facto drugą.
---
Ale duże umiejętności Karola to jakieś 1-2 lata wcześniej widziałem idobrze zapamiętałem jego nazwisko. Potem gdy wyczytałem, że będzie grać w Siedlcach , to byłem bardzo rozczarowany. Miałem wtedy wrażenie, że ludzie kompletujący składy drużyn PLS nie znają się na siatkówce. Bo wielu zawodników było znacznie gorszych.
Ale gdy potem awansowały Katowice i na 2. czy 3. atakującego zakontraktowali właśnie Karola, to już byłem spokojny że się szybko przebije do szóstki i pokaże co potrafi.
I tak było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”