PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: ciorny17 »

aezakmi pisze:
drukjul pisze:Jeżeli obecna forma Szalpuka jest fatalna, to dla obecnej formy Bednorza w Serie A1 trudno znaleźć skalę.
Ale przecież Bednorz ładniej prezentuje się w ataku, ta sylwetka w locie - no musi być lepszy, powiedzieli miłośnicy gwoździ.
Kto tak kiedykolwiek powiedział?

Fajnie słucha się Magiery w duecie z Dacewiczem.

Ruciak na libero druga młodość.
Kłamca.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: wieloryb_wacek »

ciorny17 pisze:Fajnie słucha się Magiery w duecie z Dacewiczem.
Podbijam, jakaż nieporównywalna jakość w stosunku do błaznów Wanio i Mazura. Chociaż trzeba przyznać, że jak Mazur komentuje razem z kimś ogarniętym, to go tak nie ciągnie do gadania głupot.

Dacewicz też świetnie się sprawdza jako komentator-ekspert, ma sporo fajnych uwag odnośnie technicznych/taktycznych aspektów gry i tak dalej.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Aranger »

Problemem Czarnych Prygla ostatnio były złe początki sezonu, później punktowali bardzo solidnie. Teraz zaczęli kapitalnie, a patrząc na ich terminarz, to fajną serię zwycięstw mogą zaliczyć. Przy tej rozsypce w Rzeszowie ich szanse na awans do play-off uważam za naprawdę duże. Żaliński obok Kurka to najlepszy siatkarz początku sezonu Plusligi.

A no i Fornal koniec końców dzisiaj bardzo solidny mecz wreszcie.
Ostatnio zmieniony 4 lis 2018, o 16:26 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: mmb »

Świetnie się ogląda Czarnych :D

Kiedy zaczną grać u siebie w nowej hali? Bo ten ich kurnik nie przystaje do poziomu drużyny.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: drukjul »

Nie podobał mi się dziś sposób reagowania Lebedewa na niekorzystne wydarzenia na boisku. Nie wiem na co właściwie Australiczyk czekał tak długo ze zmianami - szczególnie w przypadku Malinowskiego i Boćka. Czy na to aż jego zespół się przełamie, czy też na to że radomianie po dwóch wygranych setach z Zawierciem, tak jak wcześniej Onico się zdekoncentrują i zaczną grać wyraźnie gorzej, faktem jest że jego pasywność w tym obszarze nie pomogła opanować sytuacji drużynie gospodarzy i odwrócić spotkania.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: figol »

Cerrad jako drużyna ze wszystkich do tej pory zesołów + Ligi w tej kolejce podobał mi się najbardziej, bardzo dobrze ogląda się grę tego zespołu i myślę że to pewniak do czołowej 6 w tym sezonie.
poznasz głupiego po czynach jego
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: drukjul »

Nie podobał mi się dziś sposób reagowania Lebedewa na niekorzystne wydarzenia na boisku.
Sposób reagowania Anastasiego w obecnym sezonie na niekorzystne dla Trefla wydarzenia na boisku też mi się nie podoba i nie ukrywam wcale że to już nie pierwszy mecz gdańskiej drużyny. Trefl z dwoma niskimi i na razie średnio radzącymi sobie w elemencie przyjęcia lewoskrzydłowymi nie ma czego szukać nawet w naszej lidze, nie wspominając już o Lidze Mistrzów. Na Jakubiszaka Anastasi chce tego czy nie chce, kiedyś będzie musiał jednak postawić. Im szybciej AA to zrozumie i zaryzykuje, tym dla Trefla lepiej, bo Jakubiszak - mimo że zdolny - też będzie musiał mieć trochę czasu i naturalne że będzie płacił frycowe.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Lucarelli »

drukjul pisze:
Nie podobał mi się dziś sposób reagowania Lebedewa na niekorzystne wydarzenia na boisku.
Sposób reagowania Anastasiego w obecnym sezonie na niekorzystne dla Trefla wydarzenia na boisku też mi się nie podoba i nie ukrywam wcale że to już nie pierwszy mecz gdańskiej drużyny. Trefl z dwoma niskimi i na razie średnio radzącymi sobie w elemencie przyjęcia lewoskrzydłowymi nie ma czego szukać nawet w naszej lidze, nie wspominając już o Lidze Mistrzów. Na Jakubiszaka Anastasi chce tego czy nie chce, kiedyś będzie musiał jednak postawić. Im szybciej AA to zrozumie i zaryzykuje, tym dla Trefla lepiej, bo Jakubiszak - mimo że zdolny - też będzie musiał mieć trochę czasu i naturalne że będzie płacił frycowe.
Zaryzykuje stwierdzenie, że trener który ogląda swoich siatkarzy na treningach lepiej wie co jest lepsze dla jego zespołu.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Pele »

Lucarelli pisze:
drukjul pisze:
Nie podobał mi się dziś sposób reagowania Lebedewa na niekorzystne wydarzenia na boisku.
Sposób reagowania Anastasiego w obecnym sezonie na niekorzystne dla Trefla wydarzenia na boisku też mi się nie podoba i nie ukrywam wcale że to już nie pierwszy mecz gdańskiej drużyny. Trefl z dwoma niskimi i na razie średnio radzącymi sobie w elemencie przyjęcia lewoskrzydłowymi nie ma czego szukać nawet w naszej lidze, nie wspominając już o Lidze Mistrzów. Na Jakubiszaka Anastasi chce tego czy nie chce, kiedyś będzie musiał jednak postawić. Im szybciej AA to zrozumie i zaryzykuje, tym dla Trefla lepiej, bo Jakubiszak - mimo że zdolny - też będzie musiał mieć trochę czasu i naturalne że będzie płacił frycowe.
Zaryzykuje stwierdzenie, że trener który ogląda swoich siatkarzy na treningach lepiej wie co jest lepsze dla jego zespołu.
Zaryzykuję stwierdzenie, że nie zawsze się to sprawdza w przypadku włoskich trenerów :]
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: batmanowski »

Muzaj nadal nie potrafi kończyć ważnych piłek. Który to już raz oglądam kolejny mecz i zawsze końcówka ważna piłka do skończenia i albo aut albo czapka.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: drukjul »

Bednaruk zagrał va banque - przy kłopotach Kovacevica z kolanem wyszedł na III seta z Lipińskim i Grycem na przyjęciu. Ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Noworoczny »

wieloryb_wacek pisze:
Przecież jeszcze do niedawna pisał, że Wiśniewski jest lepszy od Lisinacia xD Na szczęście zeszłoroczne finały rozwiały wszelkie wątpliwości.
Oczywiście, że jest lepszy. Dwa mecze przecież nie mogą przesądzać o klasie zawodnika. Gdyby tak było, to przypomnijmy sobie finały 2016/17, gdzie Lisinac przegrał Skrze wygrane finały.

A zresztą, na przestrzeni całego sezonu Łukasz był wyraźnie lepszy, co pokazują statystyki, choćby bloku.

Niejakim mankamentem Cyca jest słabe zdrowie, co nie pozwala mu łączyć gry w klubie z reprezentacją. Tu Sreczko faktycznie wygrywa.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: MWi »

Nie podoba mi się, że piłkę przechodzącą można w ogóle sprawdzać w challengu. To jest bardzo uznaniowe. Pod koniec tego seta sędzia główny nie gwizdnął błędu, a challenge pokazał, że było "na granicy". Sędziowie od challenge wskazali jednak na błąd (czy przy braku pewności nie powinni utrzymać pierwszej decyzji?).

Moim zdaniem to może wypaczać grę, co pokazała końcówka przed chwilą.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Noworoczny »

Uznaniowość jest faktycznie minusem, ale sytuacje "na granicy" zdarzają się w mojej opinii rzadko (na powtórkach to widać), więc per saldo zwiększa to stopień uczciwości sędziowania.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Skrzypek »

MWi pisze:Nie podoba mi się, że piłkę przechodzącą można w ogóle sprawdzać w challengu. To jest bardzo uznaniowe. Pod koniec tego seta sędzia główny nie gwizdnął błędu, a challenge pokazał, że było "na granicy". Sędziowie od challenge wskazali jednak na błąd (czy przy braku pewności nie powinni utrzymać pierwszej decyzji?).

Moim zdaniem to może wypaczać grę, co pokazała końcówka przed chwilą.
Challenge pokazał, że nie było błędu. ;)
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: MWi »

Noworoczny pisze:Uznaniowość jest faktycznie minusem, ale sytuacje "na granicy" zdarzają się w mojej opinii rzadko (na powtórkach to widać), więc per saldo zwiększa to stopień uczciwości sędziowania.
Hmmm, raczej się nie zgadzam. Mam wrażenie, że bardziej to zależy od interpretacji sędziów, czym błąd przełożenia rąk jest (ewidentnie tutaj sędziowie mieli inne zdanie) niż cokolwiek, co wynika z powtórek. Tę interpretację zostawiłbym sędziemu pierwszemu, tak jak piłkę rzuconą.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: wieloryb_wacek »

Noworoczny pisze:
wieloryb_wacek pisze:
Przecież jeszcze do niedawna pisał, że Wiśniewski jest lepszy od Lisinacia xD Na szczęście zeszłoroczne finały rozwiały wszelkie wątpliwości.
Oczywiście, że jest lepszy. Dwa mecze przecież nie mogą przesądzać o klasie zawodnika. Gdyby tak było, to przypomnijmy sobie finały 2016/17, gdzie Lisinac przegrał Skrze wygrane finały.

A zresztą, na przestrzeni całego sezonu Łukasz był wyraźnie lepszy, co pokazują statystyki, choćby bloku.

Niejakim mankamentem Cyca jest słabe zdrowie, co nie pozwala mu łączyć gry w klubie z reprezentacją. Tu Sreczko faktycznie wygrywa.
Nie chcę kontynuować OT tutaj, więc proszę moda o przeniesienie jakby co.

Wiśniewski nie gra w kadrze nie dlatego, że jest kontuzjogenny (co to ma do rzeczy - Mika, Winiarski, Kurek też byli/są), tylko dlatego, że jest za słaby i nigdy nie zbliżył się nawet poziomem sportowym do gry w kadrze. Poza tym dyskwalifikuje go wzrost, nie każdy jest tak utalentowany jak Kochanowski, żeby dało się ten niewystarczający wzrost niwelować innymi zaletami.

Odpowiedni system gry nabijał Wiśniewskiemu statystyki, co nie znaczy, że jest lepszym siatkarzem od Srecko. Zaksa nabijała sobie punkty ze słabeuszami w rundzie zasadniczej, więc Wiśniewski wyrobił sobie te lepsze statystyki w meczach ze słabeuszami, podczas których Zaksa zbudowała szczyt formy, kiedy analogicznie Skra skoncentrowała się na zbudowaniu formy, żeby zdobyć mistrzostwo, zamiast na rekordach zwycięstw z rzędu w meczach o nic. Kiedy tylko zaczęło się poważne granie, okazało się, że Wiśniewski już tak nie błyszczy, szczególnie na tle mocnego przeciwnika.

To, że miał trochę lepsze statystyki bloku nie czynią z niego lepszego siatkarza. Jego jedynym atutem w porównaniu do Lisinaca jest polski paszport, bez niego pewnie nawet by nie grał w Pluslidze, bo jest za słabym środkowym. Samo to, że zarówno Skra, jak i teraz Trentino wzięły środkowego obcokrajowca do swoich składów, świadczy o tym, że Lisinac jest klasowym środkowym, czego nie można powiedzieć o ligowym wyrobniku Wiśniewskim.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Noworoczny »

Nie będę polemizował, bo za rzadko oglądam. Ale z tych meczów obecnego sezonu, gdzie była weryfikacja tego błędu, oraz z poprzedniego sezonu, pamiętam, że challenge przywracał sprawiedliwość praktycznie w stu procentach.

W_W piszesz o poprzednim sezonie a o zapoprzednim ja napiszę: Sreczko nabijał sobie statystyki, podczas, gdy Wiśniewski szykował z Zaxą formę na finały.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Skrzypek »

MWi pisze: Hmmm, raczej się nie zgadzam. Mam wrażenie, że bardziej to zależy od interpretacji sędziów, czym błąd przełożenia rąk jest (ewidentnie tutaj sędziowie mieli inne zdanie) niż cokolwiek, co wynika z powtórek. Tę interpretację zostawiłbym sędziemu pierwszemu, tak jak piłkę rzuconą.
Dowolność interpretacji jest pozostawiona sędziemu w każdej akcji i polega ona na tym, że musi ocenić czy był błąd czy nie. W tej konkretnej sytuacji wszystko było jasne, wszystko było widać. Piłka znajdowała się nad siatką, więc środkowy z Bydgoszczy miał prawo atakować. Błąd popełnił arbiter.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Noworoczny »

wieloryb_wacek pisze:Jego jedynym atutem w porównaniu do Lisinaca jest polski paszport, bez niego pewnie nawet by nie grał w Pluslidze, bo jest za słabym środkowym.
To o Wiśniewskim. Wklejam, żeby nie zginęło, bo po tym cytacie widać, po co gość się zalogował na FSO.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: MWi »

Skrzypek pisze: W tej konkretnej sytuacji wszystko było jasne, wszystko było widać.
Jak widać dla nas było jasne, dla sędziego od challenge nie.

To nie jest sytuacja do oceny 0/1, gdzie z challengu może być coś widać lub ew. nie (dotknięcie w bloku, pole/aut, piłka dotyka boiska, liczba odbić), tylko interpretacja zagrania. I pokazuje to właśnie to zagranie z końcówki trzeciego seta, gdzie sędziowie błędnie zinterpretowali zagranie, mimo że mieli jasno pokazaną sytuację.

Moim zdaniem kwestie interpretacji nie powinny być przedmiotem challengu, gdzie dbamy, aby ten system był 0/1 i niepodważalny. Takie sprawy powodują, że staje się ułomny - podważalny, co jest dla całego bardzo potrzebnego systemu poważną wadą.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Skrzypek »

MWi pisze:
Jak widać dla nas było jasne, dla sędziego od challenge nie.

To nie jest sytuacja do oceny 0/1, gdzie z challengu może być coś widać lub ew. nie (dotknięcie w bloku, pole/aut, piłka dotyka boiska, liczba odbić), tylko interpretacja zagrania. I pokazuje to właśnie to zagranie z końcówki trzeciego seta, gdzie sędziowie błędnie zinterpretowali zagranie, mimo że mieli jasno pokazaną sytuację.

Moim zdaniem kwestie interpretacji nie powinny być przedmiotem challengu, gdzie dbamy, aby ten system był 0/1 i niepodważalny. Takie sprawy powodują, że staje się ułomnu - podważalny, co jest dla całego bardzo potrzebnego systemu poważną wadą.
Na challengu było wszystko widać. Sędziowie popełnili błąd. Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, gdy sędzia widział na video sytuacje, które w rzeczywistości wyglądały odwrotnie lub w ogóle się nie wydarzyły. Tyczy się to każdego przedmiotu weryfikacjii, niezależnie czy chodzi o ocenę czy piła dotknęła w bloku, czy była w aucie lub boisku, dotknięcia siatki. Idąc za Twoją propozycją, należałoby zlikwidować challenge.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: MWi »

Skrzypek pisze:
MWi pisze:
Jak widać dla nas było jasne, dla sędziego od challenge nie.

To nie jest sytuacja do oceny 0/1, gdzie z challengu może być coś widać lub ew. nie (dotknięcie w bloku, pole/aut, piłka dotyka boiska, liczba odbić), tylko interpretacja zagrania. I pokazuje to właśnie to zagranie z końcówki trzeciego seta, gdzie sędziowie błędnie zinterpretowali zagranie, mimo że mieli jasno pokazaną sytuację.

Moim zdaniem kwestie interpretacji nie powinny być przedmiotem challengu, gdzie dbamy, aby ten system był 0/1 i niepodważalny. Takie sprawy powodują, że staje się ułomnu - podważalny, co jest dla całego bardzo potrzebnego systemu poważną wadą.
Na challengu było wszystko widać. Sędziowie popełnili błąd. Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, gdy sędzia widział na video sytuacje, które w rzeczywistości wyglądały odwrotnie lub w ogóle się nie wydarzyły. Tyczy się to każdego przedmiotu weryfikacjii, niezależnie czy chodzi o ocenę czy piła dotknęła w bloku, czy była w aucie lub boisku, dotknięcia siatki. Idąc za Twoją propozycją, należałoby zlikwidować challenge.
Nie, tylko usunąć opcję sprawdzania piłek przepychanych, przechodzących i czystości odbicia (czego na szczęście jeszcze w challengu sprawdzać nie można). Wszystkiego, czego nie można określić prostym piłka/ręka/stopa dotknęła/nie dotknęła.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: TommyLeeJones »

Z challengem czy bez, kwestia przechodzących piłek jest trudna, mnie osobiście momentami wkurza gwizdanie błędu, gdy nie ma bloku, wszyscy stoją ale zawodnik po drugiej stronie siatki nieco zbyt pospiesznie wbija gwoździa.

Mam nadzieję, że uraz Kovacevicia jest niegroźny, Chemik nie ma dla niego alternatywy. Z nim na parkiecie mogłoby być nieco inaczej. Wbrew niektórym krytykom, lewe skrzydło Trefla dzisiaj nieźle funkcjonowało, zwłaszcza, że Muzaj miał swój słabszy dzień. Nie wiem jak to jest, że Maciek w jednej chwili ładuje bomby nad blokiem, a w innej wali w blok aż miło.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Noworoczny »

MWi pisze:Nie, tylko usunąć opcję sprawdzania piłek przepychanych
Przepychane to akurat bym zostawił (czy raczej dodał, bo chyba nie ma tego w regulaminie), bo challenge na MŚ pokazał dobitnie, że wypychający często ostatni dotyka piłki.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: aezakmi »

MWi pisze:Moim zdaniem kwestie interpretacji nie powinny być przedmiotem challengu, gdzie dbamy, aby ten system był 0/1 i niepodważalny. Takie sprawy powodują, że staje się ułomnu - podważalny, co jest dla całego bardzo potrzebnego systemu poważną wadą.
Rzeczywistość nie jest taka zero-jedynkowa. Przecież były już sytuacje na czelendżu w pluslidze i nie tylko, gdy do końca nie było wiadomo, czy piłka jest styczna z linią, czy jednak autowa. Challenge 0/1 będzie tylko wtedy, gdy komputer zadecyduje o tym, czy piłka jest w boisku, komputer z dokładnością 99,9% - jak w tenisie, nie człowiek. Wtedy interpretacji nie będzie, przynajmniej jeśli chodzi o upadek piłki boisko-aut. Bez komputera - interpretacje były, są i będą, i m.in. przez takie sytuacje powstał "rysowany" challenge, który możemy obserwować na meczach reprezentacji. Były dyskusje i wątpliwości "boisko czy aut" więc powstało to rysowane cudo, aby nikt nie dyskutował, a sędzia nie zastanawiał się nad decyzją.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: drukjul »

TommyLeeJones pisze:Mam nadzieję, że uraz Kovacevicia jest niegroźny, Chemik nie ma dla niego alternatywy. Z nim na parkiecie mogłoby być nieco inaczej Wbrew niektórym krytykom, lewe skrzydło Trefla dzisiaj nieźle funkcjonowało, zwłaszcza, że Muzaj miał swój słabszy dzień. .
Jeżeli Mijailović i Schott nie potrafiliby niczego skończyć na bloku Vinhedo, który nie dość że jest wzrostu Woickiego, to jeszcze pod koniec meczu już praktycznie nie odrywał się od ziemi, bo identycznie jak Kovacevic miał problemy z kolanem to naprawę już bardzo źle by o nich świadczyło.

Mam zresztą obawy, że problemy Vinhedo, który też nie dotrwał do końca meczu, jeżeli jest to coś poważniejszego mogą się okazać znacznie groźniejsze w skutkach niż wspomniany uraz Serba. W III partii Bydgoszcz, mimo że z Lipińskim i Grycem na przyjęciu jednak dzielnie walczyła i miała szansę na wygranie seta. Skórę Anastasiemu uratowało wpuszczenie w końcówce Jakubiszaka, który m.in zablokował ważny atak Filipiaka i jak przynajmniej twierdzą koledzy pomyłka sędziów przy grze na przewagi i piłce przechodzącej (choć nie widziałem sytuacji więc nie będę się mądrzył)
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: MWi »

W przepychanych my przed telewizorem łatwo możemy to ocenić. Sędziowie przy krzyczących trenerach, gwiżdżących kibicach i trwającym widowisku telewizyjnym są poddani presji, by jak najszybciej podjąć decyzję. A kiedy nie ma 100% pewności, jak często przy piłkach przechodzących i przepychanych, obojętnie jaką, byle szybką. I wówczas zamiast prostej decyzji - było/ nie było - mamy dyskusje, czy sędzia dobrze zinterpretował czy nie. Challenge miał być możliwie nieomylny, a analizowane sytyacje niezależne od widzi mi się sędziego.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: Noworoczny »

Przy odpowiedniej liczbie klatek challenge wypychania jest łatwy do oceny.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - kolejka 5

Post autor: perykles »

W zaległym meczu 5 kolejki Gieksa prowadzi z Onico 1:0. Mimo braku Kohuta na razie całkiem nieźle do wyglada po stronie GKS-u
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”