PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

huta9912
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 21:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: huta9912 »

pietrus72 pisze:huta 9912 masz jakiekolwiek sugestie że kolejny???? ja nie jestem kibicem anty, jak zauważyłem na forum trochę przybyło takich tutaj o różnych poglądach ,piszę prawdę jaka jest sytuacja w stosunku do kadry Zaksy.
Bo to troche smieszne, że tak najeżdzacie na Zakse, a gra najbardziej ogarnieta siatkowke w lidze jak na razie.To, że Śliwka gra na ataku padake czesto to akurat nic nowego, natomiast jesli chodzi o przyjecie to gra bardzo dobrze. W ostatnim meczu ok 80% dzisiaj 68% w przyjeciu. Jego głownym zadaniem w Zaksie jest przyjecie. Toniuttiemu wystarczy, że będzie konczył te wszystkie rozegrane piłki i tyle bo jest jego ostatnią opcją w ataku.Z Szymura jest gorsze przyjecie a co za tym idzie zaczyna sie gra na wysokiej piłce gdzie Zaksa nie jest juz tak skuteczna z jasnych względów, nie ma tak ofensywnych zawodników jak Kurek itp dlatego Gardini wystawie Śliwke.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: Klugenhammer »

kanimo pisze:A poza Semeniukiem to niby kto tam byl z Zaksy?
Jeszcze Bociuś, Masny i Rejno jako byli zawodnicy.
Może to trochę za mało, żeby pisać o "małej Zaksie", ale jakieś ślady są.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

huta9912 pisze:
pietrus72 pisze:huta 9912 masz jakiekolwiek sugestie że kolejny???? ja nie jestem kibicem anty, jak zauważyłem na forum trochę przybyło takich tutaj o różnych poglądach ,piszę prawdę jaka jest sytuacja w stosunku do kadry Zaksy.
Bo to troche smieszne, że tak najeżdzacie na Zakse, a gra najbardziej ogarnieta siatkowke w lidze jak na razie.To, że Śliwka gra na ataku padake czesto to akurat nic nowego, natomiast jesli chodzi o przyjecie to gra bardzo dobrze. W ostatnim meczu ok 80% dzisiaj 68% w przyjeciu. Jego głownym zadaniem w Zaksie jest przyjecie. Toniuttiemu wystarczy, że będzie konczył te wszystkie rozegrane piłki i tyle bo jest jego ostatnią opcją w ataku.Z Szymura jest gorsze przyjecie a co za tym idzie zaczyna sie gra na wysokiej piłce gdzie Zaksa nie jest juz tak skuteczna z jasnych względów, nie ma tak ofensywnych zawodników jak Kurek itp dlatego Gardini wystawie Śliwke.
Z tego co mi się wydaje to w poprzednim sezonie dostało się Buszkowi za słaby atak w ważnych meczach, a nie za przyjęcie.
Wymienił stryjek siekierkę na kijek.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: Aranger »

Śliwka w tamtym sezonie grał w ataku dwie klasy lepiej niż Buszek, w tym w pierwszych kolejkach też.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

Aranger pisze:Śliwka w tamtym sezonie grał w ataku dwie klasy lepiej niż Buszek, w tym w pierwszych kolejkach też.
Ze Stocznią 52% (Z bardzo słabą tamtego dnia Stocznią)
Z Jastrzębiem 23%
Z Resovią 33%

To jest skuteczność Śliwki na ataku z konkretniejszymi rywalami. Nie interesują mnie procenty nastukane na Będzinie czy innych tego typu potęgach.
To już nawet Buszek w poprzednim sezonie kręcił lepsze wartości.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 532
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: pietrus72 »

huta 9912 zauważ że oglądając cały mecz patrzę na taktykę co Gardo wymyśli po 1 secie ,jakby patrząc dobrze rozegraliśmy set, by lo dobrze do momentu jak Rossard zaczął wymiatać na boisku,trener nie pomyślał za bardzo zeby zatrzymać jego wybryki , konstruował tylko zmianę Stępień -Koppers ? do czego ? Sliwkę znają Resoviacy :] i trochę ustrzelił Rossard czy Smith przy zagrywce Szymura dał trochę wiatru na skrzydłach ,bo praktycznie Toniutti miał Deroo w tym elemencie,Kaczmarek od czasu chimerycznie z atakiem . Naprawdę ujmując mecz był zacięty ,w Resovii po przejęciu Cretu ekipa powoli idzie do przodu z taktyką czy grą, ale już wspomniałem wcześniej na forum że na razie tylko dwóch graczy ciągnie grę -właśnie Francuz i Amerykanin.
Zaksa ma plusa w postaci przyjęcia czyli Śliwka za Buszka, bo on ma zadanie utrzymać poziom przyjęcia,Sacharewicz to jest gościu od bloków ale dopóki nasi torreadorzy czyli Bieniu i Wiśnia mają dobry progres formy ,nie ma szans na grę,Szymura jest zmiennikiem obu przyjmujących ,jego zadaniem to właśnie odpoczynek innego przyjmującego na krótki czas ,szybki atak na skrzydle jego domeną. Koppers to nie wiem do czego przyczepić się ..Stępień robi za zadanie podwyższenia bloku plus coś co Gardini wymyśli haha...dlatego mimo że prowadzimy w tabeli nie znaczy że jestesmy dobrzy ,na razie gramy stabilnie ale dzisiaj widac gołym okiem jak trudno bylo zatrzymać choćby Rossarda ,,jego dzień?? byłby wstyd jakby ten mecz przegrali 2-3, martwi mnie dalsza część sezonu - potem obejrzałem trochę Zawiercia z Stocznią ,patrząc Semeniuk robi sobie markę poprzez grę w Zawierciu ,bo ma papiery na grę,w Zaksie byłby w kwadracie nadal i nie lubiany przez Gardo razem z Rejno- stąd wypożyczenie ,ale założę się że opuszczą Zaksę po sezonie/nie wrócą/,,a tak postraszyli z Boćkiem Stoczniowców. Pełen podziwu.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

Ja tam jestem zdania że Śliwka po prostu dostaje za dużo piłek w ataku, i to w zdecydowanej większości na lewym skrzydle, gdzie leworęcznym się trudno atakuje. W ogóle zaatakował coś dzisiaj z prawego? Chyba nie. Co by nie mówić przyjmował świetnie, Szymura przyjmuje dużo słabiej i wg mnie nie bilansuje się w ataku. Słabej też blokuje, a zagrywkę ma taką se raczej.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: kanimo »

Klugenhammer pisze:
kanimo pisze:A poza Semeniukiem to niby kto tam byl z Zaksy?
Jeszcze Bociuś, Masny i Rejno jako byli zawodnicy.
Może to trochę za mało, żeby pisać o "małej Zaksie", ale jakieś ślady są.
A co stanowi, ze « Bocius » jest bardziej z Zaksy, niz Skry (to byl jego pierwszy dorosly klub, gdzie Nawrocki przygotowywal go na nastepce Wlazlego)? Jest z regionu razenia skrzatow (chyba z Lechii, o ile dobrze pamietam). Albo bardziej z Zaksy niz Czewy, gdzie sie odbudowal po zerwaniu krzyzowego?
Masny tez w paru klubach gral, zas Rejno dzis jako jedyny srodkowy nie powachal boiska.
To jakies glupoty. Rozumie zeby tak o wychowanku lub zawodniku, ktory w klubie spedzil kawal zycia. O zawodniku, ktorego sie odkrylo, wprowadzilo na najwyzszy poziom. BTW Semeniuka jakos troche wolno Gardini odkrywal, wolal Buszka. Dla mnie juz bardziej z Zaksy jest Butryn niz Bociek.
I pytanie do Noworocznego: czy Zaksa, zatrudniajac Zatorskiego stala sie « mala Skra » ?

Pisanie o Zawierciu « mala Zaksa » jest naduzyciem i ja wyczuwam w tym brak szacunku dla innych klubow.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

pietrus72 pisze:Zaksa ma plusa w postaci przyjęcia czyli Śliwka za Buszka
W poprzednim sezonie Buszek wykręcił średnio 71% pozytwnego przyjęcia w fazie zasadniczej.

Moim zdaniem to jest nieudany transfer Zaksy. Ściągnęli zawodnika z praktycznie identyczną charakterystyką co poprzednik. Różnica polega na tym, że Buszek ma dużo lepszą zagrywkę.
Na razie wygrywają to nikt nie narzeka, ale jak przegrają walkę w play-offach to Śliwka zostanie obsmarowany przez "kibiców" tak samo jak Buszek po finale ligi.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2018, o 20:36 przez WolskiPatriota, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: kanimo »

WolskiPatriota pisze:
pietrus72 pisze:Zaksa ma plusa w postaci przyjęcia czyli Śliwka za Buszka
W poprzednim sezonie Buszek wykręcił średnio 71% pozytwnego przyjęcia w fazie zasadniczej.

A z konkretnymi druzynami, bez Bedzina i Kielc?
Ja widze za caly sezon 51/22% i skutecznosc przyjecia 14%.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2018, o 20:40 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

kanimo pisze:
WolskiPatriota pisze:
pietrus72 pisze:Zaksa ma plusa w postaci przyjęcia czyli Śliwka za Buszka
W poprzednim sezonie Buszek wykręcił średnio 71% pozytwnego przyjęcia w fazie zasadniczej.

A z konkretnymi druzynami, bez Bedzina i Kielc?
Ja widze za caly sezon 51/22%
Nie chce mi się tego dokładnie sprawdzać, ale w finale przeciwko Skrze miał odpowiednio 70% i 55%. Przeciwko najmocniej zagrywającej drużynie w lidze. I po tym właśnie finale był krytykowany, ale nie za przyjęcie, tylko atak. Co w tej sytuacji mógłby poprawić Śliwka?
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: kanimo »

Porozmawiamy po sezonie.
Sliwka moze poprawic sporo we wlasnej grze. Rzuc jeszcze okiem na daty urodzenia obu Panow.
Zreszta wejscie Szymury dobitnie pokazalo, ze Sliwka sie przydaje. I to paradoksalnie mimo dobrej gry Rafala w ataku.

A w ubieglym sezonie Sliwka mial te same 22% dokladnego, przy ciut gorszej skutecznosci przyjecia. I byl pare procent lepszy w ataku oraz mial o 0, 1 wiecej bloku. Pewnie w zagrywce byl slabszy. Od tego czasu zagral sporo w LS i pojechal na MS. Mysle, ze sie czegos nauczyl. Moze zreszta Heynen byl glupi, ze wzial jego a nie Buszka.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2018, o 20:55 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: Klugenhammer »

wieloryb_wacek pisze:Zaksa robi Zaksę. W play-off będzie to samo.
WolskiPatriota pisze:To samo Kurek i Kazyijski będa mogli powiedzieć Zaksie w drugiej części sezonu :P
Oczywiście jest możliwe, że w play offach ZAKSA przegra wszystkie mecze.
Możliwe jest też, że w przyszłym sezonie w ogóle nie wejdzie do play-offów, a w kolejnym spadnie z ligi.
Jednak powtarzanie w kółko, że "teraz wygrywają, a później będą przegrywali" nie sprawi, że prawdopodobieństwo takiego scenariusza zacznie rosnąć.
Ja w każdym razie zaryzykuję i nie będę się martwił tym, że na razie wygrywają, a nie przegrywają.
Zwłaszcza, że nie wygląda na to, żeby obecnie byli w szczycie formy i grali na 100% potencjału.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

Śliwka ma 24 lata, to już nie czas na poprawianie ataku. Zresztą on nigdy nie miał potencjału w tym elemencie.
Moim zdaniem w trudniejszych meczach Śliwka długo na boisku nie pogra, będzie zmieniany przez Szymurę. Gdy rywal bije mocno z zagrywki (tak jak dzisiaj Rossard) to nie ma znaczenia, czy przyjmuje ci Śliwka, czy Szymura, i tak będą kłopoty. A Śliwka na sytuacyjnych piłkach nie istnieje.
bono
Posty: 3505
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: bono »

Najlepszy mecz Resovii (a na pewno Rossarda) - Zaksy po za I setem słaby.Brawo za V set.Lecimy dalej.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: Lucarelli »

bono pisze:Najlepszy mecz Resovii (a na pewno Rossarda) - Zaksy po za I setem słaby.Brawo za V set.Lecimy dalej.
Sztuką jest wygrywać gdy gra się słabo a przeciwnik gra bardzo dobrze, pokazuje to duży potencjał drużyny.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

WolskiPatriota pisze:Śliwka ma 24 lata, to już nie czas na poprawianie ataku. Zresztą on nigdy nie miał potencjału w tym elemencie.
Jak nigdy nie miał? Przecież w swoim pierwszym sezonie był pierwszą opcją w ataku Polibudy, gdzie grał wtedy z Szalpukiem. Wtedy też dużo mniej plasował i był dużo odważniejszy i fizyczny w ataku.

Potencjał był, ale zgubił się w Rzeszowie, niestety.

@Lucarelli - przecież Zaksa grała świetnie przez pierwsze 2 sety, potem po prostu spuchli fizycznie.
huta9912
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 21:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: huta9912 »

Nie chce mi się tego dokładnie sprawdzać, ale w finale przeciwko Skrze miał odpowiednio 70% i 55%. Przeciwko najmocniej zagrywającej drużynie w lidze. I po tym właśnie finale był krytykowany, ale nie za przyjęcie, tylko atak. Co w tej sytuacji mógłby poprawić Śliwka?[/quote]

Nie wiem co ty za finał oglądałeś.Według Plusligi w finale miał 40% i az 27%.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: Noworoczny »

WolskiPatriota pisze: Moim zdaniem to jest nieudany transfer Zaksy.
Już sama ta opinia wystarcza, żeby go uznać za bardzo udany (-;

Kolega WWWP w szybkim tempie opanowuje forum.
kanimo pisze: A co stanowi, ze « Bocius » jest bardziej z Zaksy, niz ... Czewy, gdzie sie odbudowal po zerwaniu krzyzowego?
Może ten ustny kontrakt jeszcze obowiązuje?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

huta9912 pisze:Nie chce mi się tego dokładnie sprawdzać, ale w finale przeciwko Skrze miał odpowiednio 70% i 55%. Przeciwko najmocniej zagrywającej drużynie w lidze. I po tym właśnie finale był krytykowany, ale nie za przyjęcie, tylko atak. Co w tej sytuacji mógłby poprawić Śliwka?
Nie wiem co ty za finał oglądałeś.Według Plusligi w finale miał 40% i az 27%.[/quote]

Zależy z jakich korzysta się statystyk. Ja używałem Data Volley ale tam nie było procentów, więc zwyczajnie od ilości przyjęć odjąłem przyjęcia z błędem i negatywne a potem podzieliłem przez liczbę przyjęć.

Tak czy inaczej Śliwka przeciwko tamtej Skrze więcej niż 50% by nie miał.
huta9912
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 21:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: huta9912 »

WolskiPatriota pisze:
Tak czy inaczej Śliwka przeciwko tamtej Skrze więcej niż 50% by nie miał.
Tak dużej różnicy w statystykach by nie było, na dodatek oglądałem te finały i jakos Buszek nie przyjmował rewelacyjnie
Ostatnio zmieniony 11 lis 2018, o 23:14 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie!
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: aezakmi »

Dzisiaj bez Olka nie byłoby 0:7
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: kamil1999 »

WolskiPatriota pisze:Podstawowy problem Zaksy nazywa się Śliwka i z nim najpewniej niczego szczególnego nie osiągną.
Narzekali na Buszka a ściągnęli to samo.
Buszek nie przyjmował ani nie atakował a Śliwka tylko nie atakuje a przyjęcie trzyma bardzo dobrze.A w ataku też ma potencjał ,wbrew temu co niektórzy pisza potrafi po prostu mocno uderzyć bez kiwania czy plasowania bo pare razy już tak uderzał.Uważam ,ze u niego problem to głowa i jak nabierze tej pewności to się rozwinie bardziej.A bez Śliwki też spokojnie mogą grać co pokazują ich dotychczasowe wyniki bo jest Deroo ,jest Kaczmarek i środek przy dobrym przyjęciu a przyjęcie maja chyba najlepsze w europie w osobie najlepiej przyjmującego libero ,defensywnego Śliwki i jednego z lepiej przyjmujących wśród tych ofensywnych w postaci Deroo.Ogólnie zespół jest nieźle zbudowany ,według konkretnego pomysłu ,nie jest to po prostu zbiór nazwisk jak w Szczecinie czy Rzeszowie bo jest wyraźne nastawienie na przyjęcie i technikę.Dobre przyjęcie umożliwia swobodną grę siatkarskiemu artyście jakim jest Toniutti co owocuje dobrą pierwszą akcją a elementy techniczno-taktyczne są przydatne między innymi w obronie.Nawet taki Kaczmarek idealnie się wpisuje w filozofie Zaksy bo potrafi bronić a do tego pomóc w przyjęciu gdy trzeba.Tu jest pomysł i to ma szanse zadziałać ,jestem ciekawy jak wypadną w LM przeciwko Włochom.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: Aranger »

WolskiPatriota pisze:
Aranger pisze:Śliwka w tamtym sezonie grał w ataku dwie klasy lepiej niż Buszek, w tym w pierwszych kolejkach też.
Ze Stocznią 52% (Z bardzo słabą tamtego dnia Stocznią)
Z Jastrzębiem 23%
Z Resovią 33%

To jest skuteczność Śliwki na ataku z konkretniejszymi rywalami. Nie interesują mnie procenty nastukane na Będzinie czy innych tego typu potęgach.
To już nawet Buszek w poprzednim sezonie kręcił lepsze wartości.
Nie sądzisz, że dwa słabe mecze to trochę za mało, żeby osądzić, iż Śliwka w ataku jest do niczego ? Zwłaszcza, że w pierwszych kolejkach kręcił dobre cyferki, chociaż ze słabszymi rywalami.

Za to w poprzednim sezonie z TOP4 ligi:
- Z Zaksą: 20/34 (59%), 15/28 (54%)
- Ze Skrą: 7/13 (54%), 19/44 (44%)
- Z Treflem: 8/15 (53%), 2/19 (10%)
- Z AZS Olsztyn: 13/25 (52%), 7/23 (30%), 16/34 (47%), 21/40 (52%)

Źle to wygląda ?

A, jeszcze co do tego grania ze słabą tamtego dnia Stocznią, to Deroo wtedy chyba 30% w ataku nie przekroczył.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2018, o 21:50 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

Czy ja wiem czy Śliwka miał taki duży wpływ na to zwycięstwo?

Jak był Szymura to moim zdaniem gra Zaksy była kompletniejsza, a że przegrali seta - tie-breaka też nie wygrali dzięki Śliwce tylko nieporadności Resovii, która jednak w 3 i 4 secie nieporadna nie była.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: kanimo »

Noworoczny pisze:
kanimo pisze: A co stanowi, ze « Bocius » jest bardziej z Zaksy, niz ... Czewy, gdzie sie odbudowal po zerwaniu krzyzowego?
Może ten ustny kontrakt jeszcze obowiązuje?
Nie odkrecaj kota ogonem. Bociek jest w swoim 4tym doroslym klubie. Dlaczego ten trzeci ma byc jego wlascicielem na zawsze?
Szczegolnie, ze zaczal w Zawierciu drugi sezon i wreszcie ponownie zgral jako pierwszy mlot.
Milo, ze Zaksa placila mu jak byl chory (cala sume?). Ale to nie czyni go bardziej niewolnikiem na cale zycie, niz zgoda ustna z Bakiewiczem ukrytym pod obrusem, jako swiadkiem.


Co do Szymury. Trzeba by obejrzec z odtworzenia. Moje pierwsze wrazenie bylo takie, ze z Szymura musieli grac na wyzszej pilce. Wolniej, czesciej na zorganizowanym bloku. Moge sie mylic, przyznam jestem subiektywna w tej sprawie.
Zreszta argumentowanie- wygrali nie dzieki zawodnikowi X, tylko nieporadnosci przeciwnika, jest intelektualnie nieuczciwe.
W swoim czasie dostawalam szalu slyszac, ze jakby Wlazly pojechal do Londynu to na pewno wygralibysmy IO. To rownie logiczne, i nie do obalenia.
Moze czasem warto sie zastanowic, dlaczego przeciwnik byl nieporadny. Albo dlaczego ekipa u jednego trenera nie gra a u innego...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: Pele »

Nie oglądałem wszystkich meczów Resovi ale chyba dzisiaj zagrali najlepszy od początku sezonu.
No i dzięki temu zmienili kierunkowy do Rzeszowa, teraz zaczyna się na 07...
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: dyletant »

A co to się odjurajskorycerzowiło? :o Jeden Bociek ograł Szczecin
Ale fajna ta liga jest w tym roku.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Jeszcze odniosę się do sprawy Schulza, który w pierwszym secie nie skończył ośmiu ataków na sześć. Można by próbować coś dowcipnie napisać o zmienniku, ale po meczu trzeba napisać, że Cretu z Damianem poszedł drogą Heynena z Kurkiem. Wyciągnął z gniazdka sznur od maszyny losującej. Wybrał skład i dotrwał z nim do końca. Schulz pięknie mu się odwdzięczył, bo skończył na ponad 40% i były momenty, gdy wspólnie z Rossardem ciągnęli grę drużyny. Może tędy droga.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 7 kolejka

Post autor: Resofan »

Noworoczny pisze:Jeszcze odniosę się do sprawy Schulza, który w pierwszym secie nie skończył ośmiu ataków na sześć.
No, nie skończyć ośmiu ataków na sześć jest naprawdę dużą sztuką. To chyba pierwszy taki przypadek w lidze. ;)

A co do Schulza i spółki, to chyba na obecnym etapie głównym powodem jest głowa i brak pewności siebie. Stąd te plasy czy ataki na "pół gwizdka" w sytuacjach stykowych i chyba przegrane wszystkie sety na przewagi w tym sezonie.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”