PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Noworoczny »

17.11.2018, 17:30
Chemik Bydgoszcz
0:0
GKS Katowice

18.11.2018, 17:30
Stocznia Szczecin
0:0
Cerrad Czarni Radom

TV 19.11.2018, 18:00
MKS Będzin
0:0
Aluron Virtu Warta Zawiercie

TV 17.11.2018, 14:45
PGE Skra Bełchatów
0:0
ONICO Warszawa

TV 16.11.2018, 20:30
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
0:0
Cuprum Lubin

TV 16.11.2018, 18:00
Trefl Gdańsk
0:0
Asseco Resovia Rzeszów

TV 18.11.2018, 14:45
Indykpol AZS Olsztyn
0:0
Jastrzębski Węgiel

Choć nie ma niepewniaka, to jednak kilka ciekawych spotkań.

Chemik z Gieksą - mecz na dnie tabeli. Takie są zawsze pasjonujące i często kończą się tiebreakami.
Stocznia z Cerradem - może Radom pokaże, że nie tylko a patałachami potrafi wygrywać.
MKS z Wartą - Boćki za ciosem!
Skra z Onico - tradycyjnie liczymy na niespodziankę.
Zaksa z Cuprum - Kaczmarek zleje swoich kolegów ze starego klubu.
Trefl z Resovią - hmmm
AZS z Jastrzębskim - niby faworyt znany, ale twierdza.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

Jakoś nie zanotowałem autora postu i przewinąłem w dół, czytam i nagle:
"Skra z Onico - tradycyjnie liczymy na niespodziankę."
I już wiedziałem, że to Noworoczny.

Kolejna zapowiada się pozornie spokojnie. Bydgoszcz z Katowicami grają mecz za 6 punktów, faworyta brak, szkoda, że nie będzie transmisji.
Szczecin - Radom: Zawiercie pokazało słabości Szczecina, bardzo możliwe, że ze stoczniowców zeszło powietrze po MŚ (Kurek, Hoag, V.D. Voorde, N. Penchev), sam Kaziyski może nie wystarczyć, za to Radomianie są w gazie. Jeśli mają wygrać ze Stocznią - mają ku temu wyborną okazję. Dla mnie to mecz atakujących, Kurka i Żigałowa. Oczywiście nie ma transmisji - brawo Polsat.
Będzin - Zawiercie: Warta jest pewnym faworytem, u Będzinian widać problemy z przyjmującymi. Buchowski i Peszko nie dają ognia (z przyjęciem też różnie), a Langlois po kontuzji to strzelnica. Niby powinno się to jakoś balansować, a nie za bardzo chce.
Jeśli w Zawierciu znowu wyjdzie Bociek, Malinowski powtórzy historię z poprzedniego sezonu, tam też Gogol stawiał na niego na początku, by jednak przerzucić się na Klutha.
Bełchatów - Warszawa: Skra to faworyt i ostatnio przestała potykać się o własne nogi, ONICO nie prezentuje się jakoś wspaniale. Jak przypilnują blokiem Araujo, dadzą radę.
Kędzierzyn - Lubin: Jeśli ZAKSA nie spakuje Cuprum do autokaru w trzech setach, to robi ostrą siłkę.
Gdańsk - Rzeszów: dość miękko grający Gdańszczanie to idealny kandydat dla Resovii w walce o pierwsze zwycięstwo. RR powinno to wygrać. Jeśli przegrają, to kibice Rzeszowa powinni zaśpiewać refrenik zaczynający się "Nic, naprawdę nic nie pomoże..."
Olsztyn - Jastrzębie Zdrój: Nie ma wyraźnego faworyta, Lyneel odwala masę roboty ale do AZS-u wrócił ciut podobny Andringa. Nie oczekuję jakiegoś skoku w grze JW, zmienne leżą po stronie Indyków tzn. Hadrava i wsparcie z lewego, żeby do Janka nie chodzili potrójnym.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

TommyLeeJones pisze:Nie oczekuję jakiegoś skoku w grze JW, zmienne leżą po stronie Indyków tzn. Hadrava i wsparcie z lewego, żeby do Janka nie chodzili potrójnym.
A wg mnie JW ma OLBRZYMIE pole do poprawy w kwestii dokładność wystaw do skrzydeł i odpowiedniego tempa, w meczu z Zaksą połowę piłek plasowali, bo byli cały czas pod piłką. Ciekawe jak długo Kampa będzie popsuty.
TheLinkin
Posty: 128
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 13:15
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: TheLinkin »

Mecze Cerrad-Szczecin i Chemik-GKS będą transmitowane w Ipli bezpłatnie.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: iron »

wieloryb_wacek pisze:
TommyLeeJones pisze:Nie oczekuję jakiegoś skoku w grze JW, zmienne leżą po stronie Indyków tzn. Hadrava i wsparcie z lewego, żeby do Janka nie chodzili potrójnym.
A wg mnie JW ma OLBRZYMIE pole do poprawy w kwestii dokładność wystaw do skrzydeł i odpowiedniego tempa, w meczu z Zaksą połowę piłek plasowali, bo byli cały czas pod piłką. Ciekawe jak długo Kampa będzie popsuty.
Zgadzam się. Jastrzębiu brakuje Kampy, który stracił mnóstwo ze swojej dokładności.
No sympathy for fools...
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

wieloryb_wacek pisze:A wg mnie JW ma OLBRZYMIE pole do poprawy w kwestii dokładność wystaw do skrzydeł i odpowiedniego tempa, w meczu z Zaksą połowę piłek plasowali, bo byli cały czas pod piłką. Ciekawe jak długo Kampa będzie popsuty.
Ścieżki Twego rozumowania chodzą krętymi ścieżkami. Oczywiście, że JW ma olbrzymie pole do progresu, natomiast zupełnie inną sprawą jest to, że tego skoku w ich grze nie oczekuję w trakcie najbliższego spotkania z Czarnymi. Są teoretyczne szanse, że nagle Kampa się odblokuje, a Fromm przestanie ośmieszać w przyjęciu ale jakoś tego nie widzę w nadchodzącym spotkaniu.
TheLinkin pisze:Mecze Cerrad-Szczecin i Chemik-GKS będą transmitowane w Ipli bezpłatnie.
Dziękuję za info :) .
TheLinkin
Posty: 128
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 13:15
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: TheLinkin »

Mnie najbardziej jeśli chodzi o JW zawodzi Froom. Wiadomo, że orłem w przyjęciu to nigdy nie był, ale nawet w ataku nie jest killerem, porusza się bardzo ciężko i zamiast atakować klepie piłki bez pomysłu. Z Treflem z fajnej strony pokazał się już Konarski, tylko pytanie czy to tak słabo zagrał Trefl czy forma Dawida zaczyna się stablizować.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: kamil1999 »

Ja to widze tak:
Chemik Bydgoszcz-Katowice.Stawiam na Katowice ,Bydgoszcz ma parę indywidualności jak Filipiak ,Kovacević czy Vinhedo ,ale Katowice mają równiejszą drużynę i to oni według mnie wygrają powiedzmy 3:1.
Stocznia-Cerrad-Cerrad nie tylko wygrywa z tymi słabszymi przeciwnikami on je momentami demoluje ,bez problemu ograli Zawiercie z ,którym Stocznia miała ogromne problemy ,głównie w przyjęciu zagrywki z wyskoku gdy zagrywali Semeniuk z Boćkiem a czarni mają przecież dużo większy potencjał na zagrywce(Żygałow ,Pajenk ,Fornal czy Żaliński)niż Aluron i według mnie to Czarni wygrają ten mecz 3:1.
Bedzin-Aluron-W Będzinie mało co funkcjonuje a już na pewno nie przyjęcie ,Kozub też nie robi wielkich postępów ,więc stawiam na gładkie 3:0 dla Warty.
PGE Skra-Onico-Onico ,koło Warty będzie głównym rywalem dla Asseco o 6 ,mają niezłą drużynę z przyzwoitymi zawodnikami ,Łukasik też nie stanowi osłabienia w stosunku do Włodarczyka(a spodziewałem się przed sezonem ,że będzie stanowił to osłabienie),powinien jedynie poprawić przyjęcie flotów.Jest to dobra drużyna ,ale nic więcej ,nie widzę ich rywalizujących z czołowymi drużynami.Nie mają żadnego zawodnika ,którego można by zaliczyć do czołówki ligi ,no może Vigrass jest jednym z lepszych środkowych naszej ligi ,ale ta pozycja aż tak bardzo się nie liczy.Stawiam 3:0 lub 3:1 dla PGE.
Zaksa-Cuprum-Najlepiej grająca drużyna kontra najgorzej grająca druzyna tego sezonu.Tu może być tylko jeden wynik ,3:0 dla Zaksy
Trefl-Resovia-Tu już będzie przełamanie Rzeszowa.Ich gra wygląda lepiej w końcu funkcjonuje blok obrona i zagrywka ,więc jak dla mnie w taskim meczu z zawodzącym Gdańskiem ,Asseco musi się przełamać.3:1 dla ekipy Cretu.
indyki-Jastrzebski-powiem tak ,grę Jastrzębskiego w znacznym stopniu ciągnie Lyneel ,ale jeśli Niemcy dalej będą prezentować tak słaby poziom to ja się boję o tą pierwszą 6 i o mecz z Indykpolem ,który po początkowych problemach gra dosyć dobrą siatkówkę.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

• Trefl 0:3 Resovia - Resovia się już raczej odblokowała, ostatnie 2 mecze ze Skrą i Zaksą zagrali co najmniej przyzwoicie. Trefl z kolei pogrążony jest w przeciętności - ze słabymi wygrywa ale od mocniejszych się regularnie odbija.
• Zaksa 3:0 Cuprum - Nie mam za wiele do dodania, chyba wszyscy widzimy, że Cuprum gra zbyt słabo by nawiązać walkę z czołówką.
• Skra 3:1 Onico - Warszawa faluje formą, tak jak i Skra, ale jednak to na Skrze ciąży presja i konieczność wygrania tego meczu, a oni w takich momentach przeważnie nie zawodzą.
• Chemik 1:3 GKS - Więcej jakości ma GKS, a do tego bardziej wyrównaną drużynę. Gdy w Chemiku zawiedzie Kovacević to ich gra wygląda bardzo kiepsko, GKS w tym sezonie wreszcie znalazł drugiego zawodnika to pomocy Butrynowi w ofensywie, czli Thomasa Roussox.
• Indykpol 1:3 Jastrzębie - Olsztyn to kolejna drużyna w zasadzie uzależniona od jednego zawodnika - Hadravy. Dlatego też nisko oceniałbym ich szansę z Jastrzębiem, choć te także ma swoje problemy. Daję im seta ze względu na atut własnego boiska.
• Stocznia 3:2 Radom - Hit kolejki, i mam wrażenie, że wreszcie zobaczymy wyrównany mecz z udziałem Stoczni. Do tej pory albo zmiatali rywali z boiska albo sami przegrywali do 0. Radom gra dobrze, ale na Stocznię raczej nie wystarczy.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: aezakmi »

Trefl jest skazywany na pożarcie. A ja doszukam się Kozłowskiego i Jakubiszaka, jako tych, którzy mogą sprawić, że ten mecz może mieć inne oblicze niż łatwa wygrana Resovii. Czas przestać szukać winy wokół, a znaleźć ją u siebie - mam na myśli Anastasiego. Liczę na zmiany w porę, a nie pod koniec przegranego już meczu. Trochę więcej zaufania do Kozłowskiego by się przydało. Natomiast Jakubiszak w ataku kręci bardzo dobre procenty, tylko ma problem z przyjęciem, ale Schott i Mijailović również zawalają przyjęcie więc co za różnica, który. Za to Szymon może odciążyć Muzaja w ataku. Co ten Anastasi, chce grać o miejsca 9-12, nic więcej, zero ryzyka?! Jednocześnie, życzę Resovii przełamania, bo po ostatnich 2 spotkaniach są na fali wznoszącej.

W meczu Stoczni z Radomiem, Fornal i Huber mogą mieć problem ze sforsowaniem bloku tych gigantów ze Szczecina, podobnie Maksim i Żaliński. Ale przy mocnej zagrywce Radomian, ich dobrym przyjęciu i szybkim rozegraniu Vincicia - być może zacznie się meczycho, jak w Zawierciu. Jeśli wszystko podtrzymają i będą grać bez większych błędów, to Czarni ruszą do ataku. To będzie świetna weryfikacja możliwości zespołu z Radomia.

W Olsztynie, Andringa na dobre wraca do gry więc przyjęcie zostanie ustabilizowane i otworzą się nowe możliwości, m.in. być może Lux czy Kapelus będą mogli swobodnie śmigać w ataku - z dobrze rozegranych piłek, będzie też więcej gry środkiem. W takiej konfiguracji jeszcze z takim przeciwnikiem nie grali. Nie są bez szans w starciu z JW, który też ma swoje problemy.
huta9912
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 21:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: huta9912 »

Poratuje ktos streamem do meczu Resovii ?
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: qtp »

aezakmi pisze:Trefl jest skazywany na pożarcie.
Zupełnie niesłusznie, wystarczy że Resovia zacznie tak jak z Zaksa i będzie po meczu, na Podpromiu mocno pomagała publika,na wyjeździe ten domek z kart się rozsypie. Typowy mecz na przegraną Resovi.

up http://iscore24.com/live/volleyball/tre ... a-551.html
Ostatnio zmieniony 16 lis 2018, o 18:02 przez qtp, łącznie zmieniany 1 raz.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

Z jakiej racji meczów Chemika z Katowicami i Szczecina z Radomiem nie ma w TV?
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: ursula127 »

na jakim programie tv będzie Trefl-Resovia?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Verdungo »

huta9912 pisze:Poratuje ktos streamem do meczu Resovii ?
http://tele-wizja.ru/polsat-sport-news/
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Lucarelli »

No nareszcie Anastasi poszedł po rozum do głowy i wystawił Kozłowskiego.
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: MrArtist »

Niektóre ataki Schulza pokazują, że powoli wraca na swój poziom.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

MrArtist pisze:Niektóre ataki Schulza pokazują, że powoli wraca na swój poziom.
Muzaja też ;) Może Jakubiszak wejdzie za niego na atak, bo Gdańsk nawet nie przyjmuje tak źle.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Milten »

Wieczny rezerwowy Skry i atakujacy posiadajacy chyba najwiekszy gen przegrywu w całej Pluslidze. To sie nie może udac, panie Anastasi.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Lucarelli »

Cała liga serwuje w Mike i przynosi to świetne rezlulaty (0:7) a geniusze z Gdańska serwują w Tybalta, szkoda słów...
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

Resovia jest dzisiaj spokojnie do pokonania za 3.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Milten »

A to ci nowina :D
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Czy w Rzeszowie płacą? Bo wygląda, jakby drużyna celowo przegrywała. Jeśli płacą, to może trzeba zwolnić Cretu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

Milten pisze:A to ci nowina :D
No wiesz, byli tu tacy co twierdzili, że Rzeszów do końca rundy zgubi punkty tylko z Radomiem. Ewentualnie.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

Buszek zbawcą Rzeszowa. Kto by pomyślał...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Przepraszam bardzo, bo poza Zaxą oglądałem w tym sezonie może z jeden mecz. Ale jak tak sięgam pamięcią z lat poprzednich, to ten mecz nie stoi ani na wysokim poziomie sportowym ani emocjonalnym.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

O, sędziowie pomagają już Resovii. Zupełnie się tego nie spodziewałem!
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: weary_skier »

wieloryb_wacek pisze:O, sędziowie pomagają już Resovii. Zupełnie się tego nie spodziewałem!
Która decyzja była błędna?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
bono
Posty: 3482
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: bono »

Jeszcze set i w Rzeszowie będą strzelać szampany :)
Fajnie Resovia w obronie,Trefl dramat,Muzaj-przemilcze...
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: pewniak »

wieloryb_wacek pisze:O, sędziowie pomagają już Resovii. Zupełnie się tego nie spodziewałem!
To że komentatorzy nie wiedzą, że punkt był za dotknięcie antenki piłką na siatce, nie oznacza, że sędziowie drukują.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”