PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: Aershis »

Szary Wilk pisze:Wiem, że nie na temat, ale tu mi udzielicie odpowiedzi najszybciej. Ktoś powie, co się dzieje z Sasza Staroviciem?
Ten nieodbijający się od ziemi zawodnik, w zeszłym roku był graczem Latiny. Obecnie brak informacji o tym, żeby był zatrudniony w jakimkolwiek klubie.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: Lucarelli »

Będzin z Tichaczkiem to zespół o klasę lepszy niż z Kozubem.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: drukjul »

Ktoś bliżej zna temat, dlaczego trener Będzina Vermeulen zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Holandii?
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: Elgarten »

No to Resovia ponownie wraca na ostatnie miejsce w tabeli.
drukjul pisze:Ktoś bliżej zna temat, dlaczego trener Będzina Vermeulen zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Holandii?
Trener Vermeulen napisał na Twitterze dość enigmatycznie, że czas na nowe wyzwania. Można przypuszczać, że wkrótce będzie miał nowego pracodawcę. Natomiast jest to tylko i wyłącznie moja luźna interpretacja ;)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: adamow »

Elgarten pisze:No to Resovia ponownie wraca na ostatnie miejsce w tabeli.
Na całe 2 dni bo w środę już następna kolejka ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: drukjul »

Elgarten pisze: Trener Vermeulen napisał na Twitterze dość enigmatycznie, że czas na nowe wyzwania. Można przypuszczać, że wkrótce będzie miał nowego pracodawcę. Natomiast jest to tylko i wyłącznie moja luźna interpretacja ;)
No właśnie, nie za bardzo wiadomo o co w tej dymisji chodzi i czy holenderski związek siatkarski był zadowolony z jego pracy szczególnie w ostatnim okresie, czy też nie był. Oficjalne oświadczenie na stronie holenderskiej federacji o dymisji trenera, a także wypowiedzi samego Vermeulena są - co tu kryć - wymijające i wyjątkowo mętne https://www.volleybal.nl/nieuws/gido-ve ... leybalteam

Co zaś do możliwych "nowych wyzwań" dla Vermeulena, to ze wszystkich zespołów narodowych z zaplecza czołówki, właśnie Holandia ma bodaj największe możliwości robienia niespodzianek i zasługiwania na miano "czarnego konia" nawet wielkich turniejów, o czym świadczą chociażby tegoroczne zwycięstwa nad Brazylią i Francją w trakcie MŚ. W męskiej reprezentacyjnej siatkówce lepszej i ciekawszej niż dotychczasowa posady raczej więc nigdzie nie znajdzie. Chyba, że chodzi znów o pracę z kobietami, bo jak wiemy Vermeulen w przeszłości z kobietami również pracował.

Tradycyjna zagłębiowsko-śląska rywalizacja z podtekstami - po 23 w V secie :D :]

Jednak Katowice górą (26:24 w tie-breaku). Jake Langlois negatywnym bohaterem końcówki - najpierw przy 24:23 dla Będzina pomylił się w ataku, a przy piłce meczowej dla GKS przy 24:25 Jankes nie przyjął łatwej zagrywki Quirogi.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2018, o 20:48 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

Ech, szkoda Będzina. Trzeba przyznać, że po kilku treningach z Tichackiem wyglądają lepiej niż z Kozubem. Jeszcze pourywają trochę punktów.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: Gierek »

Piękny wynik w Sosnowcu - 26:24 w 5 secie :) Osobiście uważam, że to raczej będzie rekord tego sezonu PL - w końcu takie wyniki w tie-breaku się bardzo rzadko zdarzają. I tak, szkoda będzinian. I cóż, Rzeszów zaś ostatni. :P
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: dyletant »

I kolejny świetny mecz Rousseaux, trzeba obiektywnie oddać, że jest w tym sezonie lepszy od Luxa a nawet bije go na głowę.
Natomiast drugi eksindyk czyli Buchowski chyba teżsię przejechał na swoim wyborze, bo odszedł od nas, żeby grać w pierwszym składzie a przegrał rywalizację z Peszko
Ładny występ Kowalskiego - w ataku 10/10 i 7 bloków to wyniki, które nie trafiają się nawet naszym środkowym z ligowego topu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: Chal »

Kolejny z zespołem z ogona stawki. Rok temu też poprawiał sobie statystyki na Bielsku czy Kielcach plus jednorazowy wyskok z Lubinem.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: dyletant »

Chal pisze:Kolejny z zespołem z ogona stawki. Rok temu też poprawiał sobie statystyki na Bielsku czy Kielcach plus jednorazowy wyskok z Lubinem.
Po to go ściągnęli żeby walczyć z ogonami i dobrze Katowicom to wychodzi póki co
Jak Andringa zszedł to zabrakło nawet kogoś do takiego jednorazowego wyskoku. Ziobrowski pozabijał blokiem Słowaka tak jak Grobelny Kapelusa swoją zagrywką.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

Lux gra ewidentnie z kontuzją, przecież gdyby był zdrowy to by Kapelus nie wychodził w szóstce.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

Piękna siatkarska haratanina w Sosnowcu :D .

Mateusz Kowalski, środkowy Będzinian, '97 rocznik - 10/10 w ataku + 7 bloków. Bardzo efektowny zawodnik, niech jeszcze dołoży zagrywkę i nic, tylko cieszyć oczy kolejnym dobrym środkowym. Tichacek to duże wzmocnienie, widać gołym okiem, jakby trenował z Będzinem o tydzień dłużej, wynik byłby pewnie w drugą stronę. Dla mnie Lucas ma coś do udowodnienia po tylu latach, okazja ku temu wyborna. Inna sprawa, że w Będzinie leży lewe skrzydło, zawodzą Langlois z Buchowskim, bo Peszko gra swoje ale akurat od niego najmniej się wymaga.

W Katowicach warto zwrócić uwagę na powrót Quirogi - mam wrażenie, że Piotrek Gruszka czekał na pojedynek z Będzinem, po to by wpuścić Argentyńczyka pod siatkę po długiej nieobecności i siłą trzymać na parkiecie, żeby chłopak wszedł w rytm meczowy. Innego tłumaczenia nie widzę (Depowski i Sobański wchodzili na boisko, są niemal na pewno zdrowi). Dostał 8 piłek przez jakieś 4 sety (zmieniony z Sobańskim ale na dość krótko), przyjmował w porywach przeciętnie, zagrywał tylko 13 razy. I tak jak krótki pobyt Tichacka w Będzinie pomógł Gieksie, tak kurczowe i dość bolesne wprowadzanie Quirogi bardzo im przeszkadzało.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 10 kolejka

Post autor: hunter »

Redaktorowi Dragowi ktoś musi przekazać, że Bucki nie jest już wcale taki młody. :(
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”