PlusLiga 2018/2019

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Z niejakim zdziwieniem zauważyłem, że najwięcej zagrywek w lidze z krzyżykiem mają Bieniek i Kaczmarek, a także Krulicki. Żeby dodatkowo podkreślić jakość tych serwisów - wszyscy oni zagrywają, gdy ich rozgrywający są pod siatką. Zwłaszcza dla Bienia szacun, ale i inaczej spojrzałem na Kaczmarka - nie ma on zbyt wiele asów, ale zagrywka jest mocna, płaska i sprawia wiele problemów przyjmującym.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Aranger »

Jak weźmiemy pod uwagę liczbę zagrywek pozytywnych (asów, po których drużyna dostaje piłkę za darmo, odrzucających rywala od siatki) na set, to tak wygląda ligowe TOP30:

Obrazek
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: WolskiPatriota »

Warto spojrzeć na pozycję Wlazłego, jaki regres zanotował w porównaniu do poprzedniego sezonu.
W poprzednim sezonie był chyba w czołówce o ile nie najlepszy, a teraz przegrywa w tej statystyce nawet z Łomaczem :D
Ger@rd
Posty: 72
Rejestracja: 16 gru 2018, o 13:14
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Ger@rd »

Podobny regres notuje w efektywności ataku:

2016/17 - 0,351
2017/18 - 0,304
2018/19 - 0,263

Jedynie w blokach o dziwo, robi postęp na starość :o
Ale to już nie ten Wlazły co kiedyś...
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

W sumie dotyczy to wielu klubów, więc piszę tutaj. Na Interii wstawiono dość obszerny artykuł poświęcony tegorocznej +Lidze, wystarczy wpisać "trzęsienie ziemi w Pluslidze" (nie wstawiam linka, bo nie wiadomo czy zafunkcjonuje). Nie jest zbyt odkrywczy ale zdaje się potwierdzać to i owo.

1. ONICO - koniec Antigi, wchodzi Anastasi, dostaje większy budżet, wolną rękę i ma walczyć o najwyższe cele. To chyba najważniejsza informacja, bo zmianę trenerów znamy, natomiast o jeszcze wyższy budżet to nowość.
2. Antiga kojarzony jest z Bełchatowem, gdzie ma jeszcze raz obudzić Wlazłego. To by tłumaczyło czemu Piazza jeszcze ma stołek ale w artykule jest info, że ten stołek zaczyna być gorący.
3. Nic ciekawego o Treflu Gdańsk, ogólne obawy co tam będzie bez Andrei.
4. Po sezonie kolejna rewolucja w Rzeszowie ale to akurat jest oczywiste.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: pawcio006 »

Hehe, czyli Wlazły ma zostać jeszcze na kolejny sezon. No to Skrę czeka wzorem nowego przyszłego trenera, granie O Nico.

Jedynymi pozytywami są tu Rzeszów i Warszawa, bo to chyba jedyne kluby, na które można w przyszłości liczyć w rozgrywkach międzynarodowych. Oby Ignaczakowi się ta czystka udała, no a większy budżet w Warszawie + Anastasi to bardzo dobra wiadomość.
kuchcik77
Posty: 2339
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: kuchcik77 »

Byl touch Zaksy....mowie ti jako kedzierzynianin
Pidgey
Posty: 147
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Pidgey »

"Po sezonie Stephane Antiga nie zostanie bez pracy. Najpewniej obejmie PGE Skrę Bełchatów, której siatkarzem był przed laty i w której przywitają go z otwartymi ramionami. Wespół z Michałem Winiarskim i Mariuszem Wlazłym będą mieli przywrócić blask drużynie. We trzech przez lata stanowili o jej sile, w przyszłych rozgrywkach ma być podobnie, choć Antiga i "Winiar" już w roli trenerów."

A gdzie tu jest napisane, że Wlazły przedłuży kontrakt ? Wiadomo, że Mariusz po zakończeniu kariery dostanie stołek w klubie.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Re_soviaczka »

Pidgey pisze: A gdzie tu jest napisane, że Wlazły przedłuży kontrakt ? Wiadomo, że Mariusz po zakończeniu kariery dostanie stołek w klubie.
"We trzech przez lata stanowili o jej sile, w przyszłych rozgrywkach ma być podobnie, choć Antiga i "Winiar" już w roli trenerów."

Tutaj? Nie jest napisane, że Wlazły w roli trenera.
Pidgey
Posty: 147
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Pidgey »

A to innych funkcji w klubie nie ma ? Jak dyrektor sportowy ? Z całym szacunkiem dla Mariusza ale jeśli zostanie na przyszły sezon jako pierwszy atakujący to Skra nie ma co szukać ani w Polsce ani tym bardziej w Europie. Jeszcze za ponad bańke za sezon. O zgrozo !
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: kanimo »

Tzn lepiej zeby za ponad banke zostal na jakims innym stanowisku?
Bo rozumiem, ze ta emerytura Mariusza tez nie bedzie « dla ubogich" »;
A o jakichs specjalnych umiejetnosciach pijarowych, biznesowych czy innych niewiele wiadomo.
Pidgey
Posty: 147
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Pidgey »

kanimo pisze:Tzn lepiej zeby za ponad banke zostal na jakims innym stanowisku?
Bo rozumiem, ze ta emerytura Mariusza tez nie bedzie « dla ubogich" »;
A o jakichs specjalnych umiejetnosciach pijarowych, biznesowych czy innych niewiele wiadomo.
Niee na innym stanowisku będzie miał dwie bańki ale bańka na kontrakt zawodnika sie zwolni... :] :]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Niby jeszcze 7 kolejek do końca, ale one będą grane jakoś szybko. Niedługo poznamy rozstrzygnięcia sezonu zasadniczego. Ciężko szacować szanse, bo jest bardzo duża, sięgająca 4 meczów, różnica w liczbie rozegranych kolejek przez poszczególne zespoły. Na chwilę obecną wygląda to tak, że jest jeden niekwestionowany faworyt do miejsc 1-2, i jest to oczywiście Zaxa. Dwie drużyny mogą być dość spokojne o miejsce.w szóstce, a która z nich zapewni sobie udział w meczach o medale, okaże się prawdopodobnie w przedostatniej kolejce, w meczu bezpośrednim. To oczywiście JW i Onico.
O pozostałe 3 miejsca w play offs walczy sześć drużyn. Czarni, Warta, Skra, GKS, AZS, Trefl. To będzie pasjonujący wyścig.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Zdaje się, że Zaxa zapewniła sobie, jako pierwsza drużyna, udział w playoffs i zdaje się, że Będzin nie ma już na nie matematycznych szans. Na 7 kolejek przed końcem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Myślę, że nie trzeba nowego wątku, wystarczy ten. A więc mamy walkę o drugie miejsce, i tu sytuacja jest dość prosta. Walczą Onico i JW, kto wygra mecz przedostatniej kolejki ten pewnie zapewni sobie udział w drugim (czyli tym prawdziwym) półfinale.

O prawo gry w, jak to nazywają władze ligi, pierwszym półfinale, a niektórzy ćwierćfinałem, a ja 1/3 finału, walczą:

Czarni - 35 punktów, mają do rozegrania 5 spotkań, MKS w, Skra d, Zaxa w, Trefl d, Resovia w. Wg mnie zdobędą 8 punktów. Razem 43.

Warta - 30 punktów, mają do rozegrania 6 spotkań, MKS d, Skra w, Zaxa d, Trefl w, AZS d, Cuprum d. Wg mnie zdobędą 13 punktów. Razem 43.

Skra - 27 punktów, mają do rozegrania 6 spotkań, Onico w, Warta d, Czarni w, GKS d, Zaxa w, Trefl w. Wg mnie zdobędą 8 punktów. Razem 35.

GKS - 27 punktów, mają do rozegrania 5 spotkań, Chemik d, MKS d, Skra w, Zaxa d, JW d. Wg mnie zdobędą 7 punktów. Razem 34.

Resovia - 23 punkty, mają do rozegrania 6 spotkań, Trefl d, AZS w, JW d, Chemik w, Cuprum w, Czarni d. Wg mnie zdobędą 13 punktów. Razem 36.

To by znaczyło, że Skra nie zagra w PO.

1/3:
JW/Onico - Resovia
Czarni - Warta

1/2
Zaxa - Warta
JW - Onico

Brąz:
? - Warta, wygrywa ?
Zaxa - ? wygrywa Zaxa
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: kanimo »

Wyszly mi podobne punkty do zdobycia dla Skry, GKSi i Reski.
Warcie i Czarnym daje mniej. W przypadku Radomia zalezy od gry Vincica, bez niego moze byc duzo mniej.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: ursula127 »

Radom 3 max 6
Sovia - 15-18
Skra - wielka niewiadoma
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: pawcio006 »

Pobawię się w proroka i poprzewiduję na dalszą część sezonu:

- Zaksa do końca rundy przegra jeszcze 3 mecze: z Onico, ze Skrą i z Zawierciem
- Zaksa odpadnie z Ligi Mistrzów po porażce 1:3 z Civitanovą. Awansuje za to Skra pokonując Berlin.
- W szóstce znajdą się Zaksa i Onico z dwójki, oraz Jastrzębie, Zawiercie, Radom i Resovia z pozostałej czwórki.
- Skra nie awansuje do play-off mimo zwycięstwa z Zaksą na koniec rundy.
- W ćwierćfinałach Zawiercie upora się z Radomiem, a Resovia spokojnie ogra Jastrzębie, na które wyleje się sporo krytyki.
- W Lidze Mistrzów Trefl odpadnie po jednostronnych pojedynkach z rosyjską drużyną, Skra odpadnie po zaciętych meczach z Włochami,
- W pierwszym półfinale Zawiercie twardo postawi się Zaksie, choć nie wygra ani jednego meczu.
- W drugi półfinale wygra Onico po dramatycznych pojedynkach z Resovią.
- Ligę Mistrzów wygra Lube Civitanova po pokonaniu Perugii w finale.
- Brązowy medal PlusLigi zdobędzie Resovia po zaciętych meczach z Zawierciem.
- Złoto PlusLigi wywalczy Onico pewnie pokonując Zaksę w finale. Tym samym wywoła pokaźną kontrowersję odnośnie rezygnacji z Antigi.
- MVP ligi zostanie Bartosz Kurek.

Na koniec sezonu wkleję tego posta i zobaczymy, ile mi się sprawdziło :]
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: skrowiec »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 19 lut 2019, o 21:52 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. regulaminu forum.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Hirako »

A jak spełni się mniej niż 20% to dasz nam wszystkim wreszcie święty spokój? :D
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
czerwonecinquecento
Posty: 42
Rejestracja: 18 lut 2019, o 09:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: czerwonecinquecento »

-Warszawa przegra z Kędzierzynem mecz na szczycie, będzie 3-0.
-Zaksa wygra mecz z Lube które zagra na pół gwizdka, taka transakcja wiązana w podziękowaniu za Bieńka tak samo jak Kędzierzyn odpuścił mecz Resovii w ramach podziękowania za ...
-Zaksa, Onico, Jastrzębie, Czarni, Zawiercie i Skra. Ostatnia wygrana Rzeszowian to ... patrz zdanie wyżej.
-Skra przegra ostatni mecz a mimo to awansuje. Resovia jest zdecydowanie słabsza mimo pokonania krawawiącego Bełchatowa.
-Zawiercie pokona Radom a Jastrzębie Skre
-Zaksa ogra Zawiercie bez straty sera
-Jastrzębie dość wyraźnie pokona Onico mimo wyrównanych spotkań
-Ligę mistrzów wygra Lube pokonując Perugie
-Brąz po zaciętych pojedynkach wywalczy Onico
-Mistrzem będzie Kędzierzyn, musiał by się wydarzyć kataklizm żeby było inaczej. Pierwszy mecz będzie wyrównany później już tylko jednostronnie mimo ze na dobrym poziomie
-MVP będzie ku ogólnemu zdziwieniu Śliwka

Tyle
Ostatnio zmieniony 19 lut 2019, o 20:12 przez czerwonecinquecento, łącznie zmieniany 1 raz.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: VolleyFan10 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 19 lut 2019, o 21:52 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. regulaminu forum.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Re_soviaczka »

czerwonecinquecento pisze: -Zaksa wygra mecz z Lube które zagra na pół gwizdka, taka transakcja wiązana w podziękowaniu za Bieńka tak samo jak Kędzierzyn odpuścił mecz Resovii w ramach podziękowania za Nowakowskiego.
A co któryś z Nowakowskich miałby mieć wspólnego z Resovią?
czerwonecinquecento
Posty: 42
Rejestracja: 18 lut 2019, o 09:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: czerwonecinquecento »

Pomyłka sorry, już poprawiłem
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: pawcio006 »

Ja jestem ciekawy z jakiej racji większość osób Jastrzębie stawia wyżej niż Onico w kwestii szansy na medal / mistrzostwo.

Jastrzębie, które tak naprawdę w całym sezonie zagrało jeden dobry mecz - z Warszawą w półfinale Pucharu Polski. Grające przeważnie przeciętnie lub słabo. A z drugiej strony Warszawa, która od momentu przyjścia Kurka i Pencheva jest drugą najlepszą drużyną rundy zasadniczej o jeden punkt słabszą od Zaksy, a wyłączając Lyneela jest od Jastrzębia lepsze personalnie na każdej pozycji.

Moim zdaniem oceniając po dyspozycji z ostatnich kolejek Jastrzębie może czuć się mocno zagrożone w kontekście awansu do półfinału. Mogą trafić na Resovię albo Skrę, choć teraz nawet Zawiercie ich może ograć.
czerwonecinquecento
Posty: 42
Rejestracja: 18 lut 2019, o 09:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: czerwonecinquecento »

Bo Onico to zespół który swoją sile opiera na jednym zawodniku, Kurku którego wielkim fartem udało się przygarnąć po upadku projektu „Stocznia”. Zabierzesz Kurka i Onico jest co najwyżej 5 zespołem lugi, po prost trafił im się ten Bartosz jak ślepej kurze ziarno. Pewnie gdyby inne kluby nie miały by zamkniętych składów to trafił by do jakiejś klasowej drużyny jak Resovia, Jastrzębie, Zaksa czy Skra.
Generalnie szkoda ze się taki zawodnik marnuje w zespole grającym o pietruszkę.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

czerwonecinquecento pisze:Bo Onico to zespół który swoją sile opiera na jednym zawodniku, Kurku którego wielkim fartem udało się przygarnąć po upadku projektu „Stocznia”. Zabierzesz Kurka i Onico jest co najwyżej 5 zespołem lugi, po prost trafił im się ten Bartosz jak ślepej kurze ziarno. Pewnie gdyby inne kluby nie miały by zamkniętych składów to trafił by do jakiejś klasowej drużyny jak Resovia, Jastrzębie, Zaksa czy Skra.
Generalnie szkoda ze się taki zawodnik marnuje w zespole grającym o pietruszkę.
XD

1. Onico raczej nie gra o pietruszkę, skoro walczy na ten moment o miejsce premiowane bezpośrednio awansem do strefy medalowej PLS.
2. Drużyna nie opiera się na Bartoszu, owszem jest on liderem, ale do tego dochodzi całkiem mocne lewe skrzydło, super środek. Do tego jeśli analizujemy grę całej druzyny to zarówno jesli chodzi o zagrywkę, jak i blok mamy naprawdę wysokiej klasy specjalistów w Warszawie.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Onico oczywiście, że walczy o medal, ale nie wiem na jakiej podstawie większość stawia ich przed JW skoro w ostatnim meczu z nimi Jastrzebski pewnie zwyciężył. Racja nie gra Jastrzebski najlepszej siatkówki, ale gra solidnie i punktuje tam gdzie musi a najwyższą forma przyjdzie na play-off. Zresztą przecież Onico teraz też nie gra niczego wielkiego, przegrywa z Zawierciem grając słabe spotkania. Aż tak magia Kurka działa? Reasumując Onico spokojnie może powalczyć o medal kto wie może nawet złoty, ale nie rozumiem dlaczego robić z nich jakichś głównych faworytów jak z tej Stoczni, której Zaksa pokazała już miejsce w szeregu gdy jeszcze istniała.
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: zwykly74 »

Myślę, że jeśli JW nie przeskoczy teraz po tych dwóch kolejnych spotkaniach Onico (Bełchatów i Kędzierzyn) to bardzo wątpliwe jest zajęcie przez nich 2 miejsca na koniec rundy zasadniczej.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: pawcio006 »

kamil1999 pisze:Onico oczywiście, że walczy o medal, ale nie wiem na jakiej podstawie większość stawia ich przed JW skoro w ostatnim meczu z nimi Jastrzebski pewnie zwyciężył. Racja nie gra Jastrzebski najlepszej siatkówki, ale gra solidnie i punktuje tam gdzie musi a najwyższą forma przyjdzie na play-off. Zresztą przecież Onico teraz też nie gra niczego wielkiego, przegrywa z Zawierciem grając słabe spotkania. Aż tak magia Kurka działa? Reasumując Onico spokojnie może powalczyć o medal kto wie może nawet złoty, ale nie rozumiem dlaczego robić z nich jakichś głównych faworytów jak z tej Stoczni, której Zaksa pokazała już miejsce w szeregu gdy jeszcze istniała.
Ten ostatni mecz, w którym JW wygrało z Onico, to był prawdopodobnie najsłabszy mecz Onico od przyjścia Kurka i najlepszy mecz Jastrzębia w całym sezonie.
Dlaczego nie przywołuje się meczu rundy zasadniczej, kiedy dopóki Kurek nie doznał kontuzji Onico tłukło Jastrzębie jak tylko chciało?
Argumenty z solidnym punktowaniem JW też są dosyć słabe, bo Onico od momentu przyjścia Kurka zanotowało tylko jedną porażkę w rundzie zasadniczej i w tym okresie czasu nieznacznie lepsza jest tylko Zaksa, o jeden punkcik.

Podobnie zresztą jak argument z opieraniem się na jednym zawodniku - Kurku. Przecież to się tyczy prawie każdego zespołu tej ligi. Resovia nie istnieje bez Rossarda, Zaksa bez Toniuttiego, Skra bez Ebadipura, Zawiercie bez Masnego a GKS bez Butryna.

Z kolei oceniając po jakości zawodników to Onico ma dużą przewagę. Jastrzębie ma tylko Lyneela i porównywalnego rozgrywającego. A na ataku i środku jest wręcz przepaść. Do tego Kwolek zjada poziomem gry słabiutkiego w tym sezonie Fromma.


Moim zdaniem jeśli Onico złapie dobrą formę na play-offy to będzie głównym faworytem do wygrania ligi.
Edit: uwielbiam to dyskredytowanie potencjału Stoczni po jednym meczu, de facto ich pierwszym w sezonie :]
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”