PlusLiga 2018/2019

kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: kanimo »

A mnie « od gory do dolu »
Porownanie Muzaja do Wierzby czy nawet Hebdy jest smieszne. Jak sie np wezmie pod uwage jego wystep w Kazaniu ale rowniez wiele innych w obecnym sezonie. Chyba, ze celowo przerysowales. Byl liderem punktowym w zespole, osamotnionym i z niedoswiadczonym sypaczem. Zbijal mase punktow. Ma problem psychologiczny w koncowkach. Tylko i az tyle.
Z doswiadczeniem i rosnaca wiara w siebie to sie ograniczy, badz zniknie. Postep w obecnym sezonie widoczny. Zobaczymy jak mu zrobi rosyjska wycieczka.

Kaczmarek to inny typ gracza. Medale w plazowce nie wziely sie znikad. Jednak ruchowo mu troche brakuje do bycia wybitnym mlotem. Ja tam caly czas nie jestem przekonana, ze z tym przestawieniem Lukasza z przyjecia to byl najlepszy dla niego i polskiej siatkowki ruch (o czym dyskutowalismy ze Stanem do znudzenia). On ma motoryke w stylu Wolkowa. Troche, bo Wolkkow jest szybszy i ma szybsza reke, choc chyba slabsza psychike.

Powiedzielabym, ze na ataku repry to moze byc tandem uzupelniajacy sie..
I zwracam uwage, ze te punkty, do 20tego to tez ktos musi nastukac. A po 20 w reprze moga skonczyc Leon i Kubi.

A w ogole to sympatyczne , zalogowac sie, zeby zza klawietury pokrytykowac niezlego gracza i reprezentanta Polski.
Zreszta pewnie Heynen sie nie zna i dlatego w zeszlym sezonie najpierw odrzucil Kaczmarka. Dobrze ze Ty sie znasz i zwrociles nasza uwage na fakt, ze to atakujacy o skali talentu Hebdy. Kibic Zaksy?
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Son »

Ale komentarze, że z wiekiem błędy w końcówkach u Maćka Muzaja się ograniczą jest powtarzane co sezon.
Torres również przychodził jako atakujący słabego zespołu, który ciągnął grę w Rawennie, podobnie jest z tym Petkovicem.
Czy to z nich robi atakujących z najwyższej półki?
Zwróciłem uwagę na temat przerysowania potencjału Maćka. Uważam, ze jest to solidny gracz, jednak kłopoty, które miał w końcówkach powtarzają się i nie będzie tym najlepszym.
Nie deprecjonuję jego powołania i ewentualnego wkładu w sukcesy i grę dla Reprezentacji Polski, jednak uważam, że może pozostać niespełnionym graczem.
Zaksa na maksa
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Aershis »

Son pisze:Ale komentarze, że z wiekiem błędy w końcówkach u Maćka Muzaja się ograniczą jest powtarzane co sezon.
Torres również przychodził jako atakujący słabego zespołu, który ciągnął grę w Rawennie, podobnie jest z tym Petkovicem.
Czy to z nich robi atakujących z najwyższej półki?
Szkoda, że nie przytaczasz przykładu Michajłowa, czy nawet, nie szukając tak daleko, Kurka - którzy kiedyś też palili się w końcówkach, a obecnie, obaj są po spotkaniach, o najwyższym ciężarze gatunkowym, gdzie absolutnie nie pękli a nawet byli liderami swoich ekip.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Son »

Muzaj ma 25 lat,
Kurek w tym wieku miał już na koncie Ligę Światową, mistrzostwo Europy, parę medali w Skrze.
O Michajłowie nawet nie ma co pisać.

Więc porównanie troszkę nietrafione, zwłaszcza w kontekście tego, że w końcu odpali.
Zaksa na maksa
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Aershis »

Son pisze:Muzaj ma 25 lat,
Kurek w tym wieku miał już na koncie Ligę Światową, mistrzostwo Europy, parę medali w Skrze.
O Michajłowie nawet nie ma co pisać.

Więc porównanie troszkę nietrafione, zwłaszcza w kontekście tego, że w końcu odpali.
Tak, nietrafione, bo obaj dostali szansę w klubach/reprezentacjach, które na każdej imprezie biją się o medale. ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Z drugiej strony te szanse nie są jednak chyba losowane, tylko ktoś z jakichś powodów je daje. I jedni dostają a inni nie dostają.

Z trzeciej, jednak, wyciąganie wniosków o przyszłości karier z końcówki jednego seta (nawet i meczu finałowego) też można by jakoś próbować podważać (-; Cieszymy się, że Zwierz wepchnął Wronie tę piłkę. Ja się też cieszę, że w końcówce trzeciego seta też wepchnął niezwykle trudną piłkę między blok a siatkę. To świadczy, że Łukasz posiada ogar.
Jednak pamiętam też drugi mecz półfinałowy, gdzie Zaxa musiała mierzyć się nie tylko z Wartą, ale i z Kaczmarkiem.

A sprawę Muzaj - Kaczmarek widzę tak: Muzaj ma wielki potencjał. Wzrost, skoka itd. Faktem jest, że, trochę podobnie, jak o Śliwce, już trochę za długo się o nim mówi, jako o zawodniku z potencjałem. Jak kiedyś zaskoczy, może być wielki, a Łukasz chyba wielki jednak nie będzie. Oczywiście może być od Muzaja lepszy. W tym sezonie był.

Jeszcze o Kurku. Pamiętam ME w 2011, gdy Polacy pod wodzą Bidżeja zdobyli nieoczekiwanie medal. I pamiętam, że Kuraś był już wtedy absolutnym liderem. I pamiętam, jak Żygi grał literalnie każdą piłkę setową i meczową do Bartosza a ten je z uśmiechem na ustach kończył. A miał wtedy 23 lata. To kiedy narzekano, że on ważnych piłek nie kończy? Jak był w liceum?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Son »

Noworoczny ładnie ubrał to wszystko w słowa. Maciek to fajny chłopak, nie mam żadnej awersji do niego. Potrafi się zachować na boisku i nie pajacuje. Faktem jest, że ma już swoje lata a gra wyglada podobnie. Nie przypominam sobie wielu siatkarzy w ostatnich latach, którzy tak późno weszliby na poziom światowy. Mateusz Mika i Pawłow w Sbornej, tak z pamięci na szybko. Może faktycznie przygoda rosyjska dobrze mu zrobi. Dla dobra kadry, oby ;)
Zaksa na maksa
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: kanimo »

Michal Lasko wszedl na wysoki poziom pozno.
Rouzier przez bardzo dlugo byl niestabilny i chyba wlasnie troche zablokowany.
Wez tez pod uwage, ze Maciek zaczal kariere od ciezkiej kontuzji, operacji, a potem siedzenia na lawce i ogladania Mariusza. 3 czesciowo zmarowane lata.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2019, o 09:39 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Son »

kanimo pisze:Michal Lasko wszedl na wysoki poziom pozno.
Rouzier przez bardzo dlugo byl niestabilny i chyba wlasnie troche zablokowany.
Tak Michał Łasko to akurat dobry przykład. Rouzier, choć zawsze go lubiłem trochę nie spełnił pokładanych oczekiwań. Choć nie można powiedzieć, że nie miał sukcesów.
Zaksa na maksa
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: kanimo »

Son pisze:
kanimo pisze:Michal Lasko wszedl na wysoki poziom pozno.
Rouzier przez bardzo dlugo byl niestabilny i chyba wlasnie troche zablokowany.
Tak Michał Łasko to akurat dobry przykład. Rouzier, choć zawsze go lubiłem trochę nie spełnił pokładanych oczekiwań. Choć nie można powiedzieć, że nie miał sukcesów.

Ano wlasnie. Troche nie spelnil. Jesli Maciek nie spelni w podobnym stopniu tojednak do Wierzby czy Hebdy nie mozna tego porownywac. Juz teraz jest to porownanie drastycznie przerysowane/ kompletnie nietrafione.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Son »

Tylko Rouzier od 2007 ciągnął na młotku Francję. W wieku 21 lat. Mógł być zdecydowanie najlepszy, nie wykorzystał tego. Maciek aż takim talentem według mnie nie jest. Ale podtrzymuję co napisałem wyżej. To fajny chłopak i życzę mu jak najlepiej. Z hebda może faktycznie, zbyt ostre porównanie. ;)
Zaksa na maksa
kamil1999
Posty: 5515
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Nie powiedziałbym ,że ciągnął Francję. Znaczy miał naprawdę dobre mecze ,ale miał też tragiczne. Francję chyba zawsze ciągnęli przyjmujący.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Son »

W tym sensie, że jednak był tym pierwszym atakującym w latach 2007-2016 To jednak spory okres czasu.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Murilo0 »

Trochę dziwne porównanie z Rouzierem. Gdyby z Muzaja zrobić Francuza i osadzić go w miejsce Rouziera wtedy, też by pewnie od młodego wieku grał w szóstce i ciągnął tamtejszą reprezentację. I podobnie gdyby Rouziera osadzić na miejscu Maćka i zmienić obywatelstwo i datę urodzenia z pewnością nie miałby tak bogatej kariery reprezentacyjnej..
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Por.Columbo »

Kurek nigdy nie miał mocnej psychiki. Prawdę mówiąc jeden bardzo udany turniej w którym nie wymiękał (a właściwie to kilka spotkań) nie przekonuje mnie wcale, że w kolejnych ważnych meczach reprezentacji, czy to klubowych nie wróci "stary Bartek". Różnica jednam między popełnianymi dawniej przez Kurka błędami w końcówkach, a błędami Muzaja polegają na tym, że Kurek jeśli dostawał czapę w ważnym momencie, to głównie dlatego, że wszyscy na hali wiedzieli, że piłka pójdzie do niego i będzie zmagał się z co najmniej z podwójnym, dobrze ustawionym blokiem. Muzaj w końcówkach wcale nie jest oczywistym, pierwszym wyborem, a mimo to potrafi nagminnie popełniać błędy z dobrze rozegranych piłek - pakując się w pojedynczy blok.
Ger@rd
Posty: 72
Rejestracja: 16 gru 2018, o 13:14
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Ger@rd »

mbor3k pisze:Z ciekawości wrzuciłem atakujących do xls i coś takiego wyszło. Sortowanie wg efektywności.
atakujący PlusLigi 2018-19.PNG
Pięknie widać jaką dużą przewagę miał w tym elemencie Bartek nad innymi atakującymi w tym sezonie. Cała reszta zaczyna od 34% a Kurek 39%.
Ale w zestawieniu powinien się znaleźć jeszcze jeden atakujący, który grał przed Kurasiem w Onico. Rafa Araujo zakończył sezon z 268 atakami, które kończył... też z 39 procentową efektywnością.
Tak tylko wspominam w kontekście informacji, że Kurek być może już nie pogra w Onico ;-)
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1796
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: hardy »

[img]https://i.ibb.co/xD5zszt/puchar2.jpg[/img]

Ciekawe że gdzieś indziej można, a u nas nie?
Awatar użytkownika
Hrabia_Monte_Christo
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2019, o 19:25
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Hrabia_Monte_Christo »

Poczekaj, no jednak Ben uniósł jakiś tam puchar, więc wiesz :)

Swoją drogą, ten włoski prezentuje się najbardziej imponująco.
Obrazek

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: aezakmi »

Hrabia_Monte_Christo pisze:Poczekaj, no jednak Ben uniósł jakiś tam puchar (...)
Kaczmarek na tym powyższym zdjęciu, jakby chciał powiedzieć: To jest puchar?! Bez jaj... To jakaś pleksa, a nie puchar.
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: batmanowski »

Jaka liga taki puchar. :D

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Murilo0 »

Wygląda jak nagroda za udział w jakimś gminnym turnieju ping-pongowym. Już kilka lat temu był ten temat podnoszony. Te "puchary" to jakieś potworki, taka większa nagroda MVP spotkania :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Hirako »

Czy to naprawdę przerasta naszą ligę żeby zaprojektować jeden porządny model Pucharu za mistrzostwo i wręczać go co rok chłopom i babkom? xD
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Murilo0 »

Hirako pisze:Czy to naprawdę przerasta naszą ligę żeby zaprojektować jeden porządny model Pucharu za mistrzostwo i wręczać go co rok chłopom i babkom? xD
Naszą ligę wiele rzeczy w ciągu swojego istnienia przerosło, więc sprawa pucharu nie jest jakoś specjalnie zaskakująca :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
Grace
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2016, o 11:17
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Grace »

Murilo0 pisze:Wygląda jak nagroda za udział w jakimś gminnym turnieju ping-pongowym. Już kilka lat temu był ten temat podnoszony. Te "puchary" to jakieś potworki, taka większa nagroda MVP spotkania :]
Z galerii z tego i poprzednich sezonów wygląda, jakby zawsze nagrody MVP były miniaturkami pucharów.
A tegoroczne były prawie tak paskudne jak 'puchar' z 2014.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 604
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: rzr »

Sezon się skończył ale i tak pojawiają się nowe oświadczenia:
https://siatka.org/pokaz/stocznia-szcze ... iadczenie/
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

Tak to właśnie jest, statków nie ma, sponsor jest i wiadomo, że coś nie gra. Fajnie, że wreszcie ktoś zdobył się na w miarę poważne oświadczenie, a nie jak dotychczas - wszyscy grali w ciuciubabkę, strugali jeleni, udawali Greków, palili głupa i tym podobne. Pewnie były naciski, żeby zamiatać pod dywan, niekoniecznie były to naciski tylko ze strony PZPS czy PLS, wiadomo, że państwowe spółki to podmioty ponad wszelką wątpliwość (niestety) polityczne do szpiku swych zgniłych kości.

Wszystko zależy od treści umów, dowodów no i oczywiście samego sądu, bo jak wiadomo, z tym w Polsce teraz bywa różnie ;) .
Z drugiej strony jeśli to klub ma rację (w końcu Espadon ogarniał facet, który kręci spore interesy, nie jakiś chudopachołek), to jest to kompromitacja państwowej spółki.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: Guilder »

W trakcie prowadzonych w tym czasie przez obie strony rozmów, jeszcze przed wszczęciem postępowania sądowego, ówcześni przedstawiciele zarządu Stoczni Szczecińskiej, zaproponowali niemożliwą do zaakceptowania przez Klub kwotę wsparcia w wysokości 100.000 zł.
Czy ja dobrze rozumiem? Podpisali dużą umowę na sponsoring, nie zapłacili prawie nic, a gdy klub zaczął się dopominać o pieniądze, to odpowiedzieli: możemy wam dać 100 tysięcy i tyle? Masakra...
Już to wydało mi się skandaliczne, ale potem jest jeszcze lepiej:
w dniu 17 maja 2019 r. Klubu otrzymał wezwanie do zapłaty z dnia 15 maja 2019 r., w którym Stocznia Szczecińska żąda zwrotu 100.000 zł, która przekazana została uprzednio na rzecz Klubu zgodnie z treścią aneksu 1 podpisanego w dniu 27 lipca 2018 r. do umowy sponsorskiej. W uzasadnieniem żądania podano odstąpienie od obowiązującej umowy z winy Klubu, kiedy to przecież Stocznia Szczecińska ponosi pełną odpowiedzialność za jej niewykonywanie.
Mnóstwo słów mi się ciśnie na usta, żadne z nich nie jest cenzuralne. Ciężko też nie zboczyć na politykę w tej sytuacji. Ograniczę się tylko do pytania: co mógł zrobić klub? Sponsoring SSP to nic nowego i w innych klubach jakoś to funkcjonuje, niezależnie od wyników tych spółek. Skąd więc można było przypuszczać, że tym razem sponsor się wypnie, pomimo deklaracji i aż do tego stopnia?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019

Post autor: knightrider »

Guilder pisze:
W trakcie prowadzonych w tym czasie przez obie strony rozmów, jeszcze przed wszczęciem postępowania sądowego, ówcześni przedstawiciele zarządu Stoczni Szczecińskiej, zaproponowali niemożliwą do zaakceptowania przez Klub kwotę wsparcia w wysokości 100.000 zł.
Czy ja dobrze rozumiem? Podpisali dużą umowę na sponsoring, nie zapłacili prawie nic, a gdy klub zaczął się dopominać o pieniądze, to odpowiedzieli: możemy wam dać 100 tysięcy i tyle? Masakra...
Już to wydało mi się skandaliczne, ale potem jest jeszcze lepiej:
w dniu 17 maja 2019 r. Klubu otrzymał wezwanie do zapłaty z dnia 15 maja 2019 r., w którym Stocznia Szczecińska żąda zwrotu 100.000 zł, która przekazana została uprzednio na rzecz Klubu zgodnie z treścią aneksu 1 podpisanego w dniu 27 lipca 2018 r. do umowy sponsorskiej. W uzasadnieniem żądania podano odstąpienie od obowiązującej umowy z winy Klubu, kiedy to przecież Stocznia Szczecińska ponosi pełną odpowiedzialność za jej niewykonywanie.
Mnóstwo słów mi się ciśnie na usta, żadne z nich nie jest cenzuralne. Ciężko też nie zboczyć na politykę w tej sytuacji. Ograniczę się tylko do pytania: co mógł zrobić klub? Sponsoring SSP to nic nowego i w innych klubach jakoś to funkcjonuje, niezależnie od wyników tych spółek. Skąd więc można było przypuszczać, że tym razem sponsor się wypnie, pomimo deklaracji i aż do tego stopnia?
Bo Stoczni po za papierem i propagandą o odbudowie tego zakładu były zwykłą gadką. Dosłowna wydmuszka bez jakiejkolwiek siły produkcyjnej miała wyłożyć 10 mln zł ?
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”