PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Maniac`18
Posty: 97
Rejestracja: 3 lut 2019, o 18:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: Maniac`18 »

Popieram @kanimo, moim zdaniem Schulz z sezonu na sezon robił postępy, a taka wypowiedź może świadczyć o tym że @Anula śledziła tylko ten jeden sezon.

Gdańsk dziś wygrywa po 5 setach. Moim zdaniem czwartego seta przegrali a nie Olsztyn wygrał. Interesujące w grze Trefla jest to jak bardzo na ich grę mają wpływ błędy techniczne, popełnia je cała drużyna i to po kolei. Zauważyłem też że jak duży wpływ na grę ma przewaga 3-4pkt. Pewność siebie atakujących zupełnie inna, ponieważ gra rozgrywających nie zmieniała się, rozgrywający nie szukali liderów, nie upraszczali gry.
Brak kultury gry u Nowakowskiego nadal mnie przeraża. Tak doświadczony i utytułowany gracz powinien wnosić spokój na boisku, idealnie dogrywać piłki, jak Kurek, Wlazły.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: ursula127 »

kanimo pisze:Patrz, a ja myslalam, ze Schulz gra solidnie i coraz lepiej od odejscia Amerykanina z Trefla.
Dodatkow duzo wejsc i to dobrych w ostatnim, slabszym sezonie amerykanskiego atakujacego.

Nie jest tajemnica, ze Damian ledwo skonczyl poprzedni sezon klubowy z powodu bolu kolan. A wiekszosc wakacji spedzil na treningach i meczach repry.
Choc sporo tu ludzikow, latwo obrazajacych zawodnikow.

2 posty na forum i od poczatku pogratulowac pewnosci siebie.
dużo tu expertów szybkich do obrażania innych forumowiczów
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Ten pawcio to jakiś wariat. Lepiej zacząć mu przytakiwać, bo jeszcze gotów coś sobie zrobić.

Stopka zaktualizowana. 4 punkty, 2 mecze. Byłoby łatwo, ale nie oni jedyni walczą o awans i nie wystarczy, że Skra będzie dalej grała jak Skra, ale jeszcze inni muszą też się zacząć podkładać.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Anula
Posty: 45
Rejestracja: 23 sty 2019, o 19:58
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: Anula »

kanimo pisze:Patrz, a ja myslalam, ze Schulz gra solidnie i coraz lepiej od odejscia Amerykanina z Trefla.
Dodatkow duzo wejsc i to dobrych w ostatnim, slabszym sezonie amerykanskiego atakujacego.

Nie jest tajemnica, ze Damian ledwo skonczyl poprzedni sezon klubowy z powodu bolu kolan. A wiekszosc wakacji spedzil na treningach i meczach repry.
Choc sporo tu ludzikow, latwo obrazajacych zawodnikow.

2 posty na forum i od poczatku pogratulowac pewnosci siebie.
Nie da się od razu zrobic 200 postów, po drugie wcale nie obrazam zawodnika- nie wyzywam jak wielu na tym forum, a ze wyrażam swoje zdanie to chyba nie jest obrazą. Tak na marginesie nie licząc dzisiejszego meczu ( raczej statystyk nie poprawił, bo 3 pkt i 33% skuteczności)to w rankingu jako zagrywający - 11 asów- Tibo 24, punktujący 228 pkt - Tibo 263 i dzis dołożył 29, a jako atakujący 200pkt -Tibo 222, jedynie bloków ma tyle co Tibo - 17. Porównując do grających na tej samej pozycji to jeśli chodzi o najlepiej punktujących to - Hadrava 338pkt, Muzaj 334 ( mowią o nim ze jeżdziec bez głowy), Butryn 328, Kurek 255, Kaczmarek ktorego uwaza tu większośc za słabego mlota 246, Konarski ktory podobno nie ma formy 233, Bociek 232.. Wiem powiesz zaraz ze to suche statystyki ale atakujący innych zespołow więcej punktów zdobywają a jednak nikt ich za gwiazdy nie uwaza ( oprócz Kurka i słusznie). Nie mówię ze gra żle ale gorzej niż w sezonie poprzednim. Myślę ze Klub więcej oczekiwał. Dlatego to ze jestem tu nowa nie upowaznia Cię do wypisywania zdań jakobym obrażała zawodnika.Tak jak powiedział Kadziewicz ze uzna Froma za dobry transfer kiedy zagra kilka meczy na dobrym poziomie, tak ja zmienię zdanie o Schulzu jeśli zagra kilka sezonów na równym poziomie. Wtedy powiem ze to gwiazda.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: dyletant »

Kompletnie nie rozumiem dlaczego Anastasi zmienił Serba na Hebdę? Przecież on zdobywał jeden punkt dla Gdańska a 2 dla nas. W dodatku wszystkie zagrywki szły w niego.
Gdańsk obnażył dziś nasze słabości, czyli niski skład i problemy na wysokiej piłce. W dodatku dziś duże problemy Żurka z floatami, może powinien wchodzić Zabłocki czasami, zmiana Wardy też dużo nie wniosła
Generalnie 4 set uratowany, bo już był taki moment, gdzie Gdańsk nam odjeżdżał. Z kolei w tie breaku mieliśmy piłkę na 12:12, ale Pit zablokował Zniszczoła. Też mogło być różnie
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: kamil1999 »

Anula pisze: Nie da się od razu zrobic 200 postów, po drugie wcale nie obrazam zawodnika- nie wyzywam jak wielu na tym forum, a ze wyrażam swoje zdanie to chyba nie jest obrazą. Tak na marginesie nie licząc dzisiejszego meczu ( raczej statystyk nie poprawił, bo 3 pkt i 33% skuteczności)to w rankingu jako zagrywający - 11 asów- Tibo 24, punktujący 228 pkt - Tibo 263 i dzis dołożył 29, a jako atakujący 200pkt -Tibo 222, jedynie bloków ma tyle co Tibo - 17. Porównując do grających na tej samej pozycji to jeśli chodzi o najlepiej punktujących to - Hadrava 338pkt, Muzaj 334 ( mowią o nim ze jeżdziec bez głowy), Butryn 328, Kurek 255, Kaczmarek ktorego uwaza tu większośc za słabego mlota 246, Konarski ktory podobno nie ma formy 233, Bociek 232.. Wiem powiesz zaraz ze to suche statystyki ale atakujący innych zespołow więcej punktów zdobywają a jednak nikt ich za gwiazdy nie uwaza ( oprócz Kurka i słusznie). Nie mówię ze gra żle ale gorzej niż w sezonie poprzednim. Myślę ze Klub więcej oczekiwał. Dlatego to ze jestem tu nowa nie upowaznia Cię do wypisywania zdań jakobym obrażała zawodnika.Tak jak powiedział Kadziewicz ze uzna Froma za dobry transfer kiedy zagra kilka meczy na dobrym poziomie, tak ja zmienię zdanie o Schulzu jeśli zagra kilka sezonów na równym poziomie. Wtedy powiem ze to gwiazda.
Nikt nie kwestionuje ,że Schulz ma ten sezon słaby bo ma ,ale nie jest to zawodnik jednego sezonu. Od kiedy odszedł Troy gran na wysokim poziomie ,w reprezentacji też grał swoje w tym sezonie a ,że teraz mu nie idzie to to ,że grał w tej reprezentacji do końca a do niego reprezentacja to nowość i nie zdążył odpocząć no i przeniósł się do nowego klubu gdzie nie od razu musiał mieć tą pewność siebie a jak całemu klubowi nie idzie to jak ma tą pewność zbudować? Jest to atakujący o wielkich umiejętnościach ,dość dużym zasięgu z prawdziwym młotem w ręce ,ale trochę zmęczony po długim sezonie i nie ma pewności siebie.
Co do rywalizacji o tą 6 to chyba nigdy aż tak ciekawie nie było. Można narzekać na wiele rzeczy w trym sezonie ,ale na pewno nie jest nudny. Chciałbym by Resovia zdołała awansować do 6 bo to by była historia i nie jest to niemożliwe bo pewnie Skra ,Trefl ,Gieksa ,Olsztyn nie jeden punkt stracą. Chociaż trudno liczyć na tą Resovie bo nawet gdy miała kilka meczów dobrych ,wydawało się ,że wychodzi z kryzysu to tu nagle znowu krach formy. Może dobrą taktyką jest stawianie na Buszka by sie odbudował zamiast liczenie ciągle na Mikę? Buszek to też więcej na zagrywce ,w przyjęciu popełnia błędy ,ale jednak trochę pewniejszy. No i ten Shoji musi grać jeśli nie gra Perry bo mimo czasem pewnych niedokładności i tak jest lepszy niż Kozub a dzisiaj zagrał tak jak powinien.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: pawcio006 »

Hirako pisze: Twoje najpiękniejsze wspomnienie z tego sezonu :] :]
Nie rozumiem o co ci chodzi. Kibicem Resovii nie jestem ale zwyczajnie cieszyłby mnie awans w takich okolicznościach.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: kamil1999 »

pawcio006 pisze:
Hirako pisze: Twoje najpiękniejsze wspomnienie z tego sezonu :] :]
Nie rozumiem o co ci chodzi. Kibicem Resovii nie jestem ale zwyczajnie cieszyłby mnie awans w takich okolicznościach.
Myślę ,że nie jednego ,historia to by była niesamowita. Resovia ,która prawie cały sezon spędziła będąc przedostatnia a przez kawałek sezonu nawet ostatnia ,po zwycięstwie z odwiecznym rywalem z którym dotąd z reguły przegrywała rozpoczyna zwycięski marsz po 6:) Historia niesamowita ,choć ja znam Resovie z tego sezonu to pewnie zaraz znowu wtopią pare meczów i skończy się to gadanie. Jak dla mnie awans Trefla ,który ma potencjał jeśli chodzi o skłąd a w końcu gra dobrą siatkówkę i ma kilka zaległych meczów jest najbardziej prawdopodobny.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: aezakmi »

kamil1999 pisze:Jak dla mnie awans Trefla ,który ma potencjał jeśli chodzi o skłąd a w końcu gra dobrą siatkówkę i ma kilka zaległych meczów jest najbardziej prawdopodobny.
Tym bardziej, że po meczach ligi mistrzów - siatkarze Trefla uwierzyli w swoją siatkówkę, którą grają. I chyba do nich dotarło, że że nie są tacy słabi, jak Anastasi próbował ich przedstawiać mówiąc o dziesiątym miejscu w tabeli. :)
Terminarz też może im sprzyjać, bo wydaje się, że ten mają dość korzystny.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: kanimo »

Okreslenie « gwiazdeczka » jest raczej obrazliwe. Damian chyba sam nie pretenduje do statusu gwiazdy. Byl akurat najrowniej grajacym, wolnym, polskim atakierem do wziecia i Reska taka decyzje podjela.
Tak sie sklada, ze aktualnie w ataku mamy tylko jednego polskiego gracza, ktory moze do tego miana pretendowac.
Wszyscy pozostali maja jakies spore mankamenty. Slaba glowe, slabsze warunki, mniejsza dynamike itp.

Liczba punktow nie jest akurat jedynym wskaznikiem jakosci gry. Choc golym okiem widac, ze Damian gra sporo slabszy sezon, nie trzeba byc znawca by to zobaczyc. Co w Resovii nie jemu jednemu sie zdazylo.

Generalnie nie widze tu miejsca do podzialu na gwiazdy i gwiazdeczki oraz fajtlapy.
Sama zreszta, podczas MS pozwolilam sobie na odwolanie do dowcipu o rabinie i kozie, przy wejsciach Olka Sliwki, ale przynajmniej odszczekalam.
Gibson
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: Gibson »

Mam nadzieję że w tym roku w kadrze będą Kurek, Kaczmarek i Malinowski
Anula
Posty: 45
Rejestracja: 23 sty 2019, o 19:58
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: Anula »

kanimo pisze:Okreslenie « gwiazdeczka » jest raczej obrazliwe. Damian chyba sam nie pretenduje do statusu gwiazdy. Byl akurat najrowniej grajacym, wolnym, polskim atakierem do wziecia i Reska taka decyzje podjela.
Tak sie sklada, ze aktualnie w ataku mamy tylko jednego polskiego gracza, ktory moze do tego miana pretendowac.
Wszyscy pozostali maja jakies spore mankamenty. Slaba glowe, slabsze warunki, mniejsza dynamike itp.

Liczba punktow nie jest akurat jedynym wskaznikiem jakosci gry. Choc golym okiem widac, ze Damian gra sporo slabszy sezon, nie trzeba byc znawca by to zobaczyc. Co w Resovii nie jemu jednemu sie zdazylo.

Generalnie nie widze tu miejsca do podzialu na gwiazdy i gwiazdeczki oraz fajtlapy.
Sama zreszta, podczas MS pozwolilam sobie na odwolanie do dowcipu o rabinie i kozie, przy wejsciach Olka Sliwki, ale przynajmniej odszczekalam.
Od fajtłap nikogo nie wyzywałam , nie uważam zeby gwiazdka było obrażliwe. Wiele osób po chamsku wypisuje na temat zawodników używając wyzwisk , pisania nazwisk małą literą, nazywania po imieniu w złośliwy sposób. Narazie dla mnie Schulz nie jest rasowym atakującym który może być liderem i dużym wzmocnieniem zespołu walczącego o medale, więc niech każdy zostanie przy swoim zdaniu. Gwiazdą w Resowii ( nie tylko ) i nie ma tu znaczenia ze zespół ten gra słabo - jest Tibo. Wydaje mi się ze kazdy zespół z TOP czworki w naszej lidze chętnie wziąłby Go do swojego składu. Jest to zawodnik z świetną techniką( jak większość Francuzów) a jak trzeba potrafi przywalić w ataku.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: grzegorzg »

Daj spokój. ;) Słowo "gwiazdka" nie tyle jest obrazliwe, co ma jednoznacznie pejoratywny wydzwięk. Byłbym bardzo ostrozny w ocenie zawodnika, który wspiał sie na sam szczyt, a obecnie jest kompletnie bez formy. A jesli ma taką "fizycznośc". ze płaci cenę za sezon i reprezentację? Nie mamy żadnej wiedzy. Natomiast tak jak pisała Kanimo, Schulz do niczego nigdy nie aspirował i tym bardziej warto - na wszelki wypadek - zachowac się w ocenach przyzwoicie. Warto także chyba jednak przypomniec/zauwazyc, ze obecnie błyszczy ten, którego Heynen skreslił z kadry. Kurek tez gra momentami słabo.
O Rossardzie było ostatnio sporo w temacie Reski. Owszem, grywa z błyskiem geniuszu nawet, ale tylko grywa póki co. W dodatku ma kiepski/słaby blok, i niekoniecznie bywa pewny w przyjeciu jak Zawisza. Wczoraj grał jednak z Katicem i Orczykiem, którzy równiez tuzami bloku nie są. Na Szalpuku i Wlazłym byłoby mu na pewno cieżej.

A tak ogólnie, to gratulacje dla Resovii, bo chyba zapomniałem w tych dyskusjach "przepisowych". Może odrodził się duch "obronców Twierdzy" ? W kazdym razie szczerze tego zyczę.
Co do samej gry, to troche szkoda mi Buszka. Jak gra w ataku, kazdy widzi, w bloku tez słabiej. Fizyka? Chociaz w tym bloku dalej jakos pracuje przyzwoicie rękoma i dobrze ustawia szerokośc ( mógłby go Rossard podpatrec ). Piszę, ze mi szkoda, dlatego, ze wczoraj miał pecha do wystaw, juz nie piszę , że były złe, ale jak juz dostał wystawę, to była najczęsciej wymuszona. Nie wiem jak wyglada taktyka i statystyki w róznych ustawieniach, ale dlaczego np nie dostał szans na grę na Łomaczu? Nie mam pojecia...
PS teraz sobie przypomniałem, że chyba w jednym secie (nr3?) miał Łomacza na bloku w jednym ustawieniu. Chyba, że przegapiłem więcj sytuacji. :D
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: kanimo »

Patrz, a mnie sie gra Rafala wczoraj nawet podobala. Choc statystyki pokazuja co innego. Moze w tej rzeszowskiej mizerii obnizylam oczekiwania. Mysle, ze byl mniej chimeryczny niz ostatnio Mika, wiec bylo troche wiecej spokoku a mniej zapasci.
Po slabym poczatku w ataku sie troche zebral. Mial sporo wystaw mocno sytuacyjnych, odrzuconych, na 2-3blok itp. W waznych momentach na styku to chyba tylko raz nie skonczyl. W drugim i trzecim secie dorzucil zagrywke. Mocno popracowal w przyjeciu.
Moze bez oklaskow, ale ja nie widzialam w nim hamulcowego. Mial gorsze wystepy w tym sezonie.

Thibault (zasluzone MVP) tez gra roznie. On juz we Francji mial troche wolicjonalnych problemow. Mysle, ze przez ten kowalowy coaching to sie nie rozwinal, bo potencjal widze w nim duzy. Tymczasem we Francji chyba jak drugi do N’gapeth najczesciej jest wskazywany Clevnot, potem Lyneel. Grajac u nas czesto byl ustawiany jako ofensywny wiec i przyjecia nie porawil nic a nic.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:Patrz, a mnie sie gra Rafala wczoraj nawet podobala.
:D Czekam zatem na krytyke Szalpuka - tak, tak, z ołówkiem i kartka w ręku. :] ;) ;)
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: kanimo »

Czemu? Artur ma problemy z forma, czy raczej zdrowiem. Zreszta wiadomo , ze to zawodnik z nieco delikatna fizyka. Szczegolnie w tegorocznym belchatowskim b... znaczy szpitalu.
Ale dalej i lubie i cenie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:Czemu?
To tylko dla smiechu, na zasadzie zmiany stanowisk o 180 stopni, potencjalnej oczywiście.. ;)
A serio, to przeciez trudno punktować Szalpuka, jesli zaczał sie bilansować na dośc wysokim poziomie. Przecież swój zeszyt porzuciłem juz dawno... :D
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: pawcio006 »

Gibson pisze:Mam nadzieję że w tym roku w kadrze będą Kurek, Kaczmarek i Malinowski
Kaczmarek i Malinowski? Butryn skutecznością gry zjada obu, a gra i w słabszym klubie i przy zdecydowanie słabszym rozgrywającym.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: ursula127 »

grzegorzg pisze:
kanimo pisze:Patrz, a mnie sie gra Rafala wczoraj nawet podobala.
:D Czekam zatem na krytyke Szalpuka - tak, tak, z ołówkiem i kartka w ręku. :] ;) ;)

a on gra??????????
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: kanimo »

Podobnie jak 1/2 pierwszego skladu MP. Przypadkowo ci bardziej obciazeni, skrzydlowi.
Brawo za przygotowanie fizyczne.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: ciorny17 »

Ruciak odbija górnym oburącz w pierwszym odbiciu jednocześnie wystawiając Vincicowi i ten kończy z 2. piłki.
Ruciak odbija między linią środkową a 3. metra. Nie jest to czasem błąd? Akcja na 18:16 dla Radomia.
Kłamca.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1045
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: kanonier »

Czy Vincic mógł atakować z drugiej piłki dogranej palcami przez Ruciaka, który przekroczył linię trzeciego metra (tak mi się wydawało)?
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: ciorny17 »

Ale cyrk z tym protokołem elektronicznym.
Kłamca.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: weary_skier »

ciorny17 pisze:Ruciak odbija górnym oburącz w pierwszym odbiciu jednocześnie wystawiając Vincicowi i ten kończy z 2. piłki.
Ruciak odbija między linią środkową a 3. metra. Nie jest to czasem błąd? Akcja na 18:16 dla Radomia.
O ile atak był spełniony a piłka całkowicie powyżej górnej krawędzi siatki to tak.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: grzegorzg »

Uprzedzam troszkę Twój zamiar i chyba po raz pierwszy w życiu :D wziąłem do reki przepisy gry sprowokowany dyskusja między innymi ze Skrzypkiem na temat przekładania reki przy ataku. I co znalazłem?
11.1.2 Po ataku dozwolone jest przełożenie ręki na drugą stronę siatki, pod warunkiem, że dotknięcie piłki
miało miejsce we własnej przestrzeni.
Czarno na białym widac, ze sedziwie (vide jeden z wpisów Skrzypka) odgwizujacy takie sytuacje nie maja racji. Chyba, że stosuja jakąs kompletnie wyimaginowaną interpretację zakładajacą dotknięcie piłki nie jako stan początkowy, ale pełen ruch reki z piłka - przeciez piłka wędruje pewien odcinek wraz z ręką.
Sytuacja z blokiem jest podobna z zastrzeżeniem zupełnie logicznym:
11.1.1 Podczas blokowania blokujący może dotykać piłkę znajdującą się po drugiej stronie siatki, pod
warunkiem, że nie wpływa na grę przeciwnika przed lub w czasie wykonywania przez niego ataku.
oraz
14.3 BLOKOWANIE PO STRONIE PRZECIWNIKA
W chwili blokowania zawodnik może przekładać ręce nad siatką, pod warunkiem, że nie wpływa
to na grę przeciwnika. Dotknięcie piłki po stronie przeciwnika nie jest, zatem dozwolone, dopóki
przeciwnik nie wykona ataku.
Reasumując tą częśc - nihil novi sub sole...

Spróbowałem znalezc także odniesienie w przepisach do tej sytuacji z piłką na sitace i odgwizdaniem błedu rozgrywajacemu Resovii, zakładając, że piłka była w strefie neutralnej i każdy mógł zrobic z niej uzytek. Wydaje mi się, że wtedy maja zastosowanie przepisy
11.4 BŁĘDY ZAWODNIKA PRZY SIATCE
11.4.1 Zawodnik dotyka piłkę lub zawodnika drużyny przeciwnej w przestrzeni przeciwnika przed lub w
czasie wykonania przez przeciwnika ataku.
oraz:
11.4.2 Zawodnik wpływa na grę przeciwnika, wkraczając pod siatką w jego przestrzeń.
i
11.4.4 Zawodnik wpływa na grę przeciwnika przez (między innymi):
(...)
- działanie, które przeszkadza przeciwnikowi w próbie gry piłką,
Sęk tylko w tym, i nie bardzo mogę się z tym zgodzic, że w takiej sytuacji chroniony jest atakujacy. Moim zdaniem, i tak bywało wczesniej, ze rozgrywający był chroniony w działaniach właczajac tę sytuację "neutralną". kazde prawo powinno miec literę i ducha i ten duch powinien byc zgodny z - nie wiem jak to nazwac ... Powidzmy w tym wypadku subtelnosciami dyscypliny. Skoro rozegranie jest elementem w tym wypadku niezmiernie trudnym, to ono powinno byc chronione stosowna wykładnią.
Chyba, ze gdzies bładzę, to mnie @WearySkier wyprostuj... :D ;)

A przy okazji odniesienie do wpisu Kolegi wyżej
13.3 BŁĘDY ATAKU
(...)
13.3.6 Zawodnik wykonuje spełniony atak, uderzając znajdującą się całkowicie powyżej górnej krawędzi
siatki piłkę, wystawioną palcami sposobem górnym przez Libero znajdującego się w swojej strefie
ataku.
I znalazłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, wyjasniajacą pewne sporne zdarzenie w którymś z meczów:
9.2 CHARAKTERYSTYKA ODBICIA PIŁKI
(...)
9.2.3.2 przy pierwszym odbiciu piłki przez zespół piłka może być dotknięta kolejno kilkoma częściami ciała,
pod warunkiem że kontakt z piłką ma miejsce w jednym zagraniu.
Przynajmniej dla mnie było to niejasne, dlatego pozwoliłem sobie ten przepis zamieścic

Ufffff! Chyba sam się zmeczyłem :D ;) Zrobił się (nie)maly OT, ale odnosi sie do spornej sytuacji w meczu, to moze mnie Moderacja nie odesle do diabła... tzn do innego działu... :D ;)
Gibson
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: Gibson »

Czyli reaasumując Skrzypek zawsze taki pewny i zarozumiały, a cziła się zna
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: Skrzypek »

11.1.2 Po ataku dozwolone jest przełożenie ręki na drugą stronę siatki, pod warunkiem, że dotknięcie piłki
miało miejsce we własnej przestrzeni.
Czarno na białym widac, ze sedziwie (vide jeden z wpisów Skrzypka) odgwizujacy takie sytuacje nie maja racji. Chyba, że stosuja jakąs kompletnie wyimaginowaną interpretację zakładajacą dotknięcie piłki nie jako stan początkowy, ale pełen ruch reki z piłka - przeciez piłka wędruje pewien odcinek wraz z ręką.
Po ataku można przełożyć. "Po ataku" oznacza moment, gdy ręka nie ma kontaktu z piłką.
Tak, atak to cały kontakt ręki z piłką, a nie tylko początek.

Sytuacja z blokiem jest podobna z zastrzeżeniem zupełnie logicznym:
11.1.1 Podczas blokowania blokujący może dotykać piłkę znajdującą się po drugiej stronie siatki, pod
warunkiem, że nie wpływa na grę przeciwnika przed lub w czasie wykonywania przez niego ataku.
oraz
14.3 BLOKOWANIE PO STRONIE PRZECIWNIKA
W chwili blokowania zawodnik może przekładać ręce nad siatką, pod warunkiem, że nie wpływa
to na grę przeciwnika. Dotknięcie piłki po stronie przeciwnika nie jest, zatem dozwolone, dopóki
przeciwnik nie wykona ataku.
Tutaj też jasna sprawa - zupełnie abstrahując od faktu, że z przekładaniem rąk na 2 stronę nikt nie ma problemów: zawodnik atakujący jako pierwszy musi dotknąć piłkę, żeby blokujący przeciwnik mógł przełożyć ręce na 2 stronę.
Spróbowałem znalezc także odniesienie w przepisach do tej sytuacji z piłką na sitace i odgwizdaniem błedu rozgrywajacemu Resovii, zakładając, że piłka była w strefie neutralnej i każdy mógł zrobic z niej uzytek. Wydaje mi się, że wtedy maja zastosowanie przepisy
11.4 BŁĘDY ZAWODNIKA PRZY SIATCE
11.4.1 Zawodnik dotyka piłkę lub zawodnika drużyny przeciwnej w przestrzeni przeciwnika przed lub w
czasie wykonania przez przeciwnika ataku.
Tu chyba jasne. Shoji miał rękę na stronie Skry, dotykał tam piłkę, gdy atak wykonywał Kochanowski.

oraz:
11.4.2 Zawodnik wpływa na grę przeciwnika, wkraczając pod siatką w jego przestrzeń.
Tu chodzi np. o przekroczenie linii środkowej ciałem, w taki sposób, że utrudnia się grę przeciwnikowi.
11.4.4 Zawodnik wpływa na grę przeciwnika przez (między innymi):
(...)
- działanie, które przeszkadza przeciwnikowi w próbie gry piłką,
[/quote]

Przykład: Piłka wylatuje w siatkę np. po obronie, a przeciwnik umyślnie nadstawią rękę, żeby piłka w momencie kontaktu z siatką mocniej się odbiła od jego ręki i zmyliła rywala.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: Skrzypek »

Gibson pisze:Czyli reaasumując Skrzypek zawsze taki pewny i zarozumiały, a cziła się zna
Ech, Misiaczku... Chętnie załączyłbym screeena z potwierdzeniem, skąd czerpię informacje, ale niestety ma on za duży rozmiar i niestety nie da się go dodać.
Dodam, że chodzi o pewnego mężczyznę bez włosów. Niektórzy nazywają go szefem polskich sędziów. ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: grzegorzg »

Ten jeden punkt rzeczywiście powinienem usunąc, nie zauwazyłem "pod". :D
Ale...
Skrzypek pisze: Po ataku można przełożyć. "Po ataku" oznacza moment, gdy ręka nie ma kontaktu z piłką.
Tak, atak to cały kontakt ręki z piłką, a nie tylko początek.
Dla mnie to co najmniej dziwne zrównywac "dotkniecie" z "atakiem". Jesli intencją piszących przepisy miałby byc całkowity zakaz kontaktu na drugiej stronie, to wystarczyłby czytelny zupełnie przekaz np: "kontakt z piłką musi ustac po stronie atakujacgo" lub "kontaktu z piłką nie wolno przedłużyc na stronę przeciwnika" itp itd Zreszta Twoja interpretacja byłaby kompletnie niespójna z blokiem.
Widac trzeba zaczekac na Weary'ego...
Skrzypek pisze:Tu chyba jasne. Shoji miał rękę na stronie Skry, dotykał tam piłkę, gdy atak wykonywał Kochanowski.
Nie rozumiesz - mi chodzi o to, ze w przypadku piłki w strefie "neutralnej" rozgrywajacy był chroniony, czyli Kochanowski nie mógłby wykonac ataku, bo byłoby to zakwealifikowane jako przeszkadzanie w grze - bez względu na działania Amerykanina.

Nie piszmy o rzeczach oczywistych, bo się totalnie rozmydla
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: PlusLiga 2018/2019 - 19 kolejka

Post autor: SevenUP »

weary_skier pisze:
ciorny17 pisze:Ruciak odbija górnym oburącz w pierwszym odbiciu jednocześnie wystawiając Vincicowi i ten kończy z 2. piłki.
Ruciak odbija między linią środkową a 3. metra. Nie jest to czasem błąd? Akcja na 18:16 dla Radomia.
O ile atak był spełniony a piłka całkowicie powyżej górnej krawędzi siatki to tak.
Libero nie może wystawiać piłki do ataku przekraczając linię 3. metra. Nie wiem skąd Ty to wziąłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”