Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Bartek O »

drukjul pisze:
Z australijskich przyjmujących zdaje się że Samuel Walker jeszcze nie ma klubu.

Podczas "PS" w Japonii Walkera w reprezentacji kangurów akurat nie ma, możliwe że jakaś kontuzja, ale przez cały sezon Mark Lebedew w reprezentacji wyraźnie na tego bardzo wysokiego, leworęcznego przyjmującego (208 cm), który przez dwa ostatnie sezony grał w lidze estońskiej (sic!) stawiał.
W ubiegłym sezonie, wraz z zespołem BIGBANK Tartu wywalczył nawet mistrzostwo Baltic League !!
Indywidualnie zaś był jednym z najlepszym przyjmujących, ba, w ogóle graczy w całej lidze!
Jako zmiennik Alexa Ferreiry wydaje się całkiem rozsądnym rozwiązaniem.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: drukjul »

Bartek O pisze:
drukjul pisze:
Z australijskich przyjmujących zdaje się że Samuel Walker jeszcze nie ma klubu.

Podczas "PS" w Japonii Walkera w reprezentacji kangurów akurat nie ma, możliwe że jakaś kontuzja, ale przez cały sezon Mark Lebedew w reprezentacji wyraźnie na tego bardzo wysokiego, leworęcznego przyjmującego (208 cm), który przez dwa ostatnie sezony grał w lidze estońskiej (sic!) stawiał.
W ubiegłym sezonie, wraz z zespołem BIGBANK Tartu wywalczył nawet mistrzostwo Baltic League !!
Indywidualnie zaś był jednym z najlepszym przyjmujących, ba, w ogóle graczy w całej lidze!
Jako zmiennik Alexa Ferreiry wydaje się całkiem rozsądnym rozwiązaniem.
Wyróżnienia zdobyte w lidze estońskiej, czy bałtyckiej to może nie jest najlepsza rekomendacja, ale Walker szczególnie w sierpniowym interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym we Włoszech do IO mógł się podobać. Bardzo dobrze zagrał zwłaszcza z Włochami, radząc sobie nie tylko w ataku, czy na zagrywce, ale co przyznam mnie bardzo zaskoczyło in plus kiedy oglądałem ten mecz, także z trudnymi zagrywkami gospodarzy - zresztą niewiele zabrakło, aby Australijczycy sprawili wielką sensację i przede wszystkim dzięki bardzo dobrej postawie Lincolna Williamsa i Walkera to spotkanie wygrali.

Na mistrzostwach Azji Walker także brylował, będąc cały czas dość wyraźnie drugą opcją w ataku w drużynie Lebedewa po Thomasie Edgarze, który co ciekawe wrócił w tym roku po kilku sezonach przerwy do reprezentacji Australii tylko na ten jedyny turniej. Na PS ani Edgar ani Walker jakoś nie dojechali, pierwszą armatą kangurów jest w Japonii ponownie Lincoln Williams, ale całkiem możliwe że dostali teraz od Marka wolne i czas na odpoczynek, ale znów się pojawią i zagrają w styczniowym, azjatyckim turnieju kwalifikacyjnym do IO.

A swoją drogą to mając w składzie Thomasa Edgara, Samuela Walkera, Arash Dosanjha, czy Luke'a Smitha - a zdarzało się już w tym sezonie, że zwłaszcza w mistrzostwach Azji jednocześnie wszyscy ci siatkarzy przebywali na boisku w drużynie Lebedewa, Australijczycy są wręcz szokująco wysoką drużyną - atakujący 212 cm, dwaj przyjmujący 208 i 204, rozgrywający 205 cm. Atakującym rywali, jeżeli chodzi o blok kangurów może się robić ciemno przed oczami.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Bartek O »

drukjul pisze: Wyróżnienia zdobyte w lidze estońskiej, czy bałtyckiej to może nie jest najlepsza rekomendacja, ale Walker szczególnie w sierpniowym interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym we Włoszech do IO mógł się podobać. Bardzo dobrze zagrał zwłaszcza z Włochami, radząc sobie nie tylko w ataku, czy na zagrywce, ale co przyznam mnie bardzo zaskoczyło in plus kiedy oglądałem ten mecz, także z trudnymi zagrywkami gospodarzy - zresztą niewiele zabrakło, aby Australijczycy sprawili wielką sensację i przede wszystkim dzięki bardzo dobrej postawie Lincolna Williamsa i Walkera to spotkanie wygrali.

Na mistrzostwach Azji Walker także brylował, będąc cały czas dość wyraźnie drugą opcją w ataku w drużynie Lebedewa po Thomasie Edgarze, który co ciekawe wrócił w tym roku po kilku sezonach przerwy do reprezentacji Australii tylko na ten jedyny turniej. Na PS ani Edgar ani Walker jakoś nie dojechali, pierwszą armatą kangurów jest w Japonii ponownie Lincoln Williams, ale całkiem możliwe że dostali teraz od Marka wolne i czas na odpoczynek, ale znów się pojawią i zagrają w styczniowym, azjatyckim turnieju kwalifikacyjnym do IO.

A swoją drogą to mając w składzie Thomasa Edgara, Samuela Walkera, Arash Dosanjha, czy Luke'a Smitha - a zdarzało się już w tym sezonie, że zwłaszcza w mistrzostwach Azji jednocześnie wszyscy ci siatkarzy przebywali na boisku w drużynie Lebedewa, Australijczycy są wręcz szokująco wysoką drużyną - atakujący 212 cm, dwaj przyjmujący 208 i 204, rozgrywający 205 cm. Atakującym rywali, jeżeli chodzi o blok kangurów może się robić ciemno przed oczami.
Moim celem w żadnym wypadku nie było "dokuczanie" australijskiemu zawodnikowi z tego tylko powodu, że bardzo dobrze prezentował się w lidze bałtyckiej. Nawet, jeśli to "tylko" liga bałtycka. Wiem, że to bardzo solidny w ofensywie gracz, który jak choćby we wspomnianych przez Ciebie meczach potrafi zagrać na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Nie oglądałem meczu z Włochami, ale czytałem (chyba nawet tu na Forum) bardzo pochlebne opinie na temat gry Australijczyków i samego Walkera.
Martwiłbym się trochę, gdyby Zawiercianie chcieli przy pomocy siły i centymetrów Walkera podbijać PlusLigę, ale po pierwsze nawet nie wiemy czy jest w ogóle temat reprezentanta Australii w naszej lidze, a po drugie jeśli nawet trafi do Aluronu Virtu, to nie jako główna armata ofensywna, tylko jako zmiennik dla portugalskiego skrzydłowego. Bardzo solidny zmiennik.
Uważam nawet, że ewentualne przyjście Kangura w miejsce Cacicia, to dobra zmiana. Tym razem bez cudzysłowu.

W sposób absolutnie niezamierzony wywołałem Twoją reakcję na swój wpis dotyczący Walkera. Ale dzięki temu mogłem przeczytać kolejny ciekawy post Twojego autorstwa.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Jeśli już jesteśmy w Zawierciu to niezwykle ciekawym (z moejj perspektywy) ruchem byłoby sprowadzenie Andrzeja Wrony lub Pita Nowakowskiego. Byłoby to naprawdę realne wzmocnienie, patrząc szczególnie przez pryzmat Masnego i tego co może grać mają lepszych środkowych. Innym ciekawym ruchem mogłoby być wzięcie Kwolka, który jest po prostu lepszy od Walińskiego.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: VolleyFan10 »

JanuszzPodkarpacia pisze:Jeśli już jesteśmy w Zawierciu to niezwykle ciekawym (z moejj perspektywy) ruchem byłoby sprowadzenie Andrzeja Wrony lub Pita Nowakowskiego. Byłoby to naprawdę realne wzmocnienie, patrząc szczególnie przez pryzmat Masnego i tego co może grać mają lepszych środkowych. Innym ciekawym ruchem mogłoby być wzięcie Kwolka, który jest po prostu lepszy od Walińskiego.
Zawiercie już w tej chwili ma 5 środkowych (Verhees, Czarnowski, Gawryszewski, Swodczyk, Kania). Już jest tłoczno. Chociaż Nowakowski wciąga ich wszystkim nosem.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Noworoczny »

Peceta do Zaksy, jakiegoś innego do drużyny mającej problemy z limitami, brać Pita i wszyscy zadowoleni.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

VolleyFan10 pisze:
JanuszzPodkarpacia pisze:Jeśli już jesteśmy w Zawierciu to niezwykle ciekawym (z moejj perspektywy) ruchem byłoby sprowadzenie Andrzeja Wrony lub Pita Nowakowskiego. Byłoby to naprawdę realne wzmocnienie, patrząc szczególnie przez pryzmat Masnego i tego co może grać mają lepszych środkowych. Innym ciekawym ruchem mogłoby być wzięcie Kwolka, który jest po prostu lepszy od Walińskiego.
Zawiercie już w tej chwili ma 5 środkowych (Verhees, Czarnowski, Gawryszewski, Swodczyk, Kania). Już jest tłoczno. Chociaż Nowakowski wciąga ich wszystkim nosem.
Jeśli Warszawa utrzyma się, ale w składzie "bez gwiazd" to wymiana owych gwiazd na któregoś z wyżej wymienionych Jurajskich Rycerzy może być aktualnej sytuacji ciekawym rozwiązniem dla obu stron.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: barti522 »

fixz_9 pisze:Nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku na ten post więc zadam pytanie tutaj:
Czy ktoś wie gdzie i czy w ogóle gdziekolwiek znajdzie klub w tym sezonie Grzegorz Pająk?
Mam podobne pytanie odnośnie takich zawodników: Adamajtis, Patucha, Karakuła, Makowski, Sieńko, Wika, Radomski, Ziemnicki, M.Kowalski, Sobala, Sobczak, Achrem, Kalinin.
zajczik
Posty: 367
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: zajczik »

barti522 pisze:
fixz_9 pisze:Nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku na ten post więc zadam pytanie tutaj:
Czy ktoś wie gdzie i czy w ogóle gdziekolwiek znajdzie klub w tym sezonie Grzegorz Pająk?
Mam podobne pytanie odnośnie takich zawodników: Adamajtis, Patucha, Karakuła, Makowski, Sieńko, Wika, Radomski, Ziemnicki, M.Kowalski, Sobala, Sobczak, Achrem, Kalinin.
Sieńko w bydgoskiej amatorskiej...
https://www.facebook.com/highqualityvol ... =3&theater
Karakuła miał grać w Katarze.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Szampon093 »

barti522 pisze:
fixz_9 pisze:Nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku na ten post więc zadam pytanie tutaj:
Czy ktoś wie gdzie i czy w ogóle gdziekolwiek znajdzie klub w tym sezonie Grzegorz Pająk?
Mam podobne pytanie odnośnie takich zawodników: Adamajtis, Patucha, Karakuła, Makowski, Sieńko, Wika, Radomski, Ziemnicki, M.Kowalski, Sobala, Sobczak, Achrem, Kalinin.
Makowski w pewnym momencie grał bodaj w lidze Estońskiej, z tego co kojarzę.
Sieńko amatorska, grywam sobie z nim.
Radomski gral w Austrii przez pewien okres.
Achrem był widziany w ostatni meczu Resovii za bandami.

Tyle kojarzę
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: barti522 »

Makowski grał w Saarema VK w ubiegłym sezonie, jednak teraz chyba go już tam nie ma.
Radomski i Ziemnicki w VBC Uni Bern(Szwajcaria) ubiegły sezon, teraz nie wiem.
EDIT: Znalazłem info, że Sobczak dalej w VK Ostrava razem z Mariuszem Marcyniakiem i Błażejem Podleśnym.
skysplif
Posty: 160
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: skysplif »

Szampon093 pisze:
barti522 pisze:
fixz_9 pisze:Nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku na ten post więc zadam pytanie tutaj:
Czy ktoś wie gdzie i czy w ogóle gdziekolwiek znajdzie klub w tym sezonie Grzegorz Pająk?
Mam podobne pytanie odnośnie takich zawodników: Adamajtis, Patucha, Karakuła, Makowski, Sieńko, Wika, Radomski, Ziemnicki, M.Kowalski, Sobala, Sobczak, Achrem, Kalinin.
Makowski w pewnym momencie grał bodaj w lidze Estońskiej, z tego co kojarzę.
Sieńko amatorska, grywam sobie z nim.
Radomski gral w Austrii przez pewien okres.
Achrem był widziany w ostatni meczu Resovii za bandami.

Tyle kojarzę
Sieńko w amatorskiej gra na środku, niestety jego drużyna amatorska nie dostrzegła ogromnego talentu na rozegraniu jak wcześniej jego tata a zarazem i prezes klubu
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: iron »

W jednym klubie nastąpiła zamiana rozgrywających. Zagranicznego zastąpi Polak. Nie chodzi o Jastrzębski.
No sympathy for fools...
Miszczu-xdd
Posty: 544
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Miszczu-xdd »

iron pisze:W jednym klubie nastąpiła zamiana rozgrywających. Zagranicznego zastąpi Polak. Nie chodzi o Jastrzębski.
Będzin?
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Szampon093 »

Miszczu-xdd pisze:
iron pisze:W jednym klubie nastąpiła zamiana rozgrywających. Zagranicznego zastąpi Polak. Nie chodzi o Jastrzębski.
Będzin?
Dlaczego akurat Będzin? TJ Sanders jest 1 rozgrywajacym i nie maja problemow z limitami. Nie wiem o czyms?
united
Posty: 40
Rejestracja: 23 maja 2018, o 13:17
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: united »

Nie wiesz o tym, że Sanders jest KONTUZJOWANYM rozgrywającym. Ale teraz już wiesz, nie dziękuj.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: PioterZJastrzebia »

Szampon093 pisze:
Miszczu-xdd pisze:
iron pisze:W jednym klubie nastąpiła zamiana rozgrywających. Zagranicznego zastąpi Polak. Nie chodzi o Jastrzębski.
Będzin?
Dlaczego akurat Będzin? TJ Sanders jest 1 rozgrywajacym i nie maja problemow z limitami. Nie wiem o czyms?
A no widocznie nie wiesz. Sanders kontuzjowany, chociaż nie wyglądało to na coś poważnego. Ale tylko Będzin no tu jakoś pasuje, jeśli nie chodzi o JW
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: iron »

Z wywiadu z Bednarukiem po meczu ze Skrą wynikało, że jest lekko zniesmaczony tym, że Sanders "zszedł" z treningu bo go plecy bolały. Będzin.
No sympathy for fools...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Szampon093 »

Matko, jaka nienawisc od razu w komentarzach. Coraz częściej strach zadać pytanie.
united
Posty: 40
Rejestracja: 23 maja 2018, o 13:17
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: united »

Szampon, wydaje mi się, że jesteś przewrażliwiony. Nikt nie rozsiewa tutaj nienawiści, a już na pewno nie z takiego powodu jaki insynuujesz. Zadałeś pytanie w taki, a nie inny sposób, więc nie powinny Cię dziwić odpowiedzi. Peace!

Wracając do tematu losy Sandersa ponoć jeszcze nie są przesądzone, niemniej jednak ogłoszenie transferu do klubu ze strony klubu z Zagłębia to już tylko kwestia czasu.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Szampon093 »

united pisze:Szampon, wydaje mi się, że jesteś przewrażliwiony. Nikt nie rozsiewa tutaj nienawiści, a już na pewno nie z takiego powodu jaki insynuujesz. Zadałeś pytanie w taki, a nie inny sposób, więc nie powinny Cię dziwić odpowiedzi. Peace!

Wracając do tematu losy Sandersa ponoć jeszcze nie są przesądzone, niemniej jednak ogłoszenie transferu do klubu ze strony klubu z Zagłębia to już tylko kwestia czasu.
Pozostawie to bez komentarza.
Strach zadać pytanie w jakikolwiek sposob.
phantom1
Posty: 48
Rejestracja: 5 kwie 2019, o 06:05
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: phantom1 »

Jeśli nie wiadomo o co chodzi w Będzinie, to wiadomo o co chodzi ;) (czyżby przestali płacić, a może nie zaczęli).
Spider w MKS-ie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Bartek O »

phantom1 pisze:Jeśli nie wiadomo o co chodzi w Będzinie, to wiadomo o co chodzi ;) (czyżby przestali płacić, a może nie zaczęli).
Spider w MKS-ie.
Podobno kontuzjowany jest Sanders. Grzegorz nie miał klubu, więc Będzin skorzystał z okazji.
Po co doszukiwać się "drugiego dna"?
dknvxx
Posty: 72
Rejestracja: 23 lut 2018, o 08:05
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: dknvxx »

Bartek, dlatego że owy użytkownik ma jakiś kompleks wobec Będzina i pisze zawsze negatywnie lub wymyśla bzdury o tym klubie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”