PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

ciorny17 pisze:Niesamowicie w Lebedewie imponuje mi to, że rotuje zawodnikami będącymi w lepszej dyspozycji. Słabo gra Rejno - gra Kania, dołek łapie Bociek gra Malinowski, zjazd ma Semeniuk gra Pereirra.

Jakby Muzaj wyciągną ten kił który gdzieś tam ma schowany to wyszłoby mu to na dobre.
Dziwi mnie czemu tak długi w przeciągu sezonu grał Olenderek a nie Majcherski.
Codo istoty pełna zgoda, ale warto zauważyć, że Pereirra posadził Semeniuka praktycznie od razu kiedy był zdolny do gry, chociaż wiele osób uznawałao Kamila za najwazniejszego zawodnika Zawiercia. Wskazuje to na to, że Waliński to w oczach Lebiedewa absolutnie kluczowy gracz Warty.

Pomimo całej krytyki, przyszedł money time i Wlazły po prostu robis swoje.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kanimo pisze:
Gibson pisze:A Dzavoronok
I Semyszew.
Semyszew musi zacząć regularnie grać, Dzavoronok jest bardziej ograny, ale IMHO podobny poziom. Ten Płotnicki jest niesamowity, ale te jego problemy zdrowotne trochę niepokoją. Innych nazwisk jakoś nie widzę na ten moment. Ale to jeżeli chodzi o przyjmujących, bo na ataku niesamowicie w lidze tureckiej jak na nastolatka gra Lagumdzija.
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: dyletant »

Jaki Pereira, jeden napisze reszta powiela. To jakiś krewny Christiansona? ;)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: grzegorzg »

TommyLeeJones pisze:Charakter i usposobienie zawodników na pewno nie jest bez znaczenia ale z drugiej strony w Resovii też nigdy nie siedziały nieotrzaskane żółtodzioby, tylko poważni zawodowcy, wyjadacze. A to jednak w Zawierciu mimo rotacji, niemal każdy robi swoje.
Bardziej chodziło mi o to, ze z nielicznymi wyjatkami, zawodnicy sa przyzwyczajeni do siedzenia na ławie, co w Resovii dla wielu mogło byc nowoscią.
A z tymi zmianami, to mam w pamięci, którys z ostatnich meczów Zawiercia i t-b, w którym dosłownie i widocznie słaniajacy się na zagrywce Bociek nie został natychmiast zmieniony, a jeszcze dostał 3 piłki i było po meczu. Róznie to bywa, ale tak ogólnie, to zaczynam się zastanawiac, czy w dobie miłościwie nam panujacego włoskiego konserwatyzmu, my tez jestesmy tak "zakonserwowani", że zaczynamy wychwalac pod niebiosa trenerów, dla których podstawowym kryterium gry jest poziom prezentowany na treningu?
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: Bartek O »

WysokiPortorykanczyk pisze: Semyszew musi zacząć regularnie grać, Dzavoronok jest bardziej ograny, ale IMHO podobny poziom. Ten Płotnicki jest niesamowity, ale te jego problemy zdrowotne trochę niepokoją. Innych nazwisk jakoś nie widzę na ten moment. Ale to jeżeli chodzi o przyjmujących, bo na ataku niesamowicie w lidze tureckiej jak na nastolatka gra Lagumdzija.
Na wielką gwiazdę serbskiej i światowej siatkówki zapowiadał się w pewnym momencie David Mehić. Rocznik ten sam co wymienieni przez Ciebie Rosjanin, Ukrainiec i Czech. Niestety chłopak "utknął" w Nowym Sadzie i ww. "odjechali" mu dość daleko. Jest jeszcze Defalco, ale prawdę mówiąc nie bardzo nawet wiem, co się w tej chwili z nim dzieje.

W każdym razie Bartosz Kwolek żadnych kompleksów względem swoich rówieśników mieć nie powinien. Pod względem liczby asów np. wyprzedza w tym sezonie Ukraińca o jeden punkt ;-).
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: dyletant »

Tylko Ukrainiec nie grał chyba we wszystkich spotkaniach, bardziej miarodajne jest zestawienie as/set. Oczywiście biorąc uwagę nad różnicą jakościową ligi
Kwolka zweryfikuje reprezentacja, dajmy mu trochę siatkarsko dorosnąć. Do Rio mamy kim grać, nie pali się.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: Bartek O »

dyletant pisze:Tylko Ukrainiec nie grał chyba we wszystkich spotkaniach, bardziej miarodajne jest zestawienie as/set. Oczywiście biorąc uwagę nad różnicą jakościową ligi
Kwolka zweryfikuje reprezentacja, dajmy mu trochę siatkarsko dorosnąć. Do Rio mamy kim grać, nie pali się.
Oczywiście wiem, ale tu przewagę ma Oleg ;-). A ja koniecznie chciałem wskazać jakąś przewagę Bartosza ;-). Kwolek rozwija się tak, jak rozwijać się powinien. Czynione przez niego postępy widać gołym okiem. I jestem absolutnie przekonany, że jeśli w którymś momencie swojej kariery nie popełni jakiegoś "wielbłąda", to za kilka lat będzie na swojej pozycji topowym graczem. I może nawet w ilości asów na set przeskoczy Płotnickiego ;-).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bartek O pisze:Oczywiście wiem, ale tu przewagę ma Oleg . A ja koniecznie chciałem wskazać jakąś przewagę Bartosza . Kwolek rozwija się tak, jak rozwijać się powinien. Czynione przez niego postępy widać gołym okiem. I jestem absolutnie przekonany, że jeśli w którymś momencie swojej kariery nie popełni jakiegoś "wielbłąda", to za kilka lat będzie na swojej pozycji topowym graczem. I może nawet w ilości asów na set przeskoczy Płotnickiego .
Szczerze powiedziawszy zarówno Kwolek jak i Płotnicki są fenomenami na swojej pozycji jeżeli chodzi o zagrywkę, to mniej więcej powoduje dlaczego obaj jeżeli będą zdrowi znajdą się na światowym topie. ;) Płotnicki lepiej przyjmuje flota i chyba lepiej sobie radzi na prawym ataku, no i jest rok do przodu jeżeli chodzi o rozwój, ale to detale. Płotnicki z tej piątej strefy lewą ręką swobodnie serwuje po prostej i po przekątnej, trochę mi Juantorenę przypomina, Kwolek od kadeta ma niesamowicie stabilny serwis, a że obaj pod względem dynamiki są świetni, daje to takie efekty. I raczej jeszcze trochę się w tym elemencie poprawią, Ukrainiec za dużo ryzykuje, Kwolek w drugiej części sezonu wygląda znacznie lepiej pod względem efektywności serwisu.

W ogóle, nasza reprezentacja z Leonem, Kubiakiem, Bieńkiem, Kochanowskim i Kurkiem, oraz z Kwolkiem i Kaczmarkiem w kwadracie, wygląda niesamowicie pod względem potencjału w mocnej zagrywce, fajny kontrast do tego jak wyglądało to 6-7 lat temu. ;)
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: Hirako »

Sam Deroo wraca do składu po długiej przerwie.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
kuchcik77
Posty: 2339
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: kuchcik77 »

mecz na szczycie a tu cisza;)
Zaksa ostatnio przegrywa...jakas niespodzianka? strata punktów i....Warszawianie moga marzyc o pierwszym miejscu po zasadniczym!
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: adi_tiger »

siedze w delegacji, poratuje ktoś Streamem ?
Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: Ked »

Nie no, mam pytanie. Czy ta ostatnia akcja, w której Zatorski źle przyjął i Ben musiał ratować sytuację była, jak to okreśłił papa Jarosz,
z premedytacją
? Bo jak dla mnie to było po prostu ch owe przyjęcie.

nie róbmy z ludzi bogów :D


Zaksa gra jak Zaksa*


*na tym etapie rozgrywek odkąd L'uomo jest trenerem.
Maniac`18
Posty: 97
Rejestracja: 3 lut 2019, o 18:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: Maniac`18 »

ToxicBoy pisze:Fajnie ten Radom gra w bloku :) Widać postępy u Hubera.
Huber rzeczywiście fajnie się rozwija. Nieźle w ataku i bloku, jest jeszcze młody, dojdzie siła w ataku, do tego 207cm wzrostu. Charakterny, tylko czy aby na pewno, bo robić groźne miny i głośno krzyczeć to nie jeden potrafi, a po jednej zepsutej zagrywce(wprawdzie w trybuny i trochę się z niego koledzy pośmiali) w pierwszej kolejce w meczu z Bełchatowem zrezygnował z wprowadzania mocnej, atakującej zagrywki. Choć trzeba przyznać, że swoim flotem nie jednej drużynie problemów narobił.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: Michal5 »

Kolejny set położony przez Gardiniego podwójną zmianą. Ciekawe czy w końcu się ogarnie?
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: tomasol »

Jeśli Kędzierzynianie uwierzyli, że po pierwszym secie rywal stracił ochotę do gry to zostali sprowadzeni na ziemię. W głupi sposób przegrali drugiego seta i może zrobić się kłopot, bo sami zaprosili rywali do gry.
bono
Posty: 3482
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: bono »

Michal5 pisze:Kolejny set położony przez Gardiniego podwójną zmianą. Ciekawe czy w końcu się ogarnie?
Klasyka
Słabo dzisiaj Ben caly czas na po 2,3 bloku.Nic pajpem mało środka.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Kalembka umiłował siatkę.

Radom walczy o przegraną, bo jest jedną z najlepszych drużyn walczących na wyjeździe i przewaga parkietu w 1/3 im nie leży?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Maniac`18
Posty: 97
Rejestracja: 3 lut 2019, o 18:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: Maniac`18 »

Ależ się mecz zrobił w Kędzierzynie. Słabo z poziomem to chociaż emocje są.

Cytat roku Wanio: "Łukasz [Kaczmarek]to jest przyzwoity człowiek i dżentelmen."
:]
Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.
Moim zdaniem bliżej mu do Spiridonowa niż do Kurka.
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: dyletant »

Maniac`18 pisze:Ależ się mecz zrobił w Kędzierzynie. Słabo z poziomem to chociaż emocje są.

Cytat roku Wanio: "Łukasz [Kaczmarek]to jest przyzwoity człowiek i dżentelmen."
:]
Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.
Moim zdaniem bliżej mu do Spiridonowa niż do Kurka.
Ale, że Kurek to jakaś ostoja dżentelmeństwa czy jak? Bo nie zrozumiałem żartu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Maniac`18
Posty: 97
Rejestracja: 3 lut 2019, o 18:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: Maniac`18 »

Bardziej chodzilo mi o to, że uspokaja sytuację, stara się tonować nastroje kiedy to nie służy swojemu zespołowi, nie reaguje na zaczepki, zamiast podburzać, krzyczeć w stronę przeciwnika czy zaczepiać.
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: dyletant »

Maniac`18 pisze:Bardziej chodzilo mi o to, że uspokaja sytuację, stara się tonować nastroje kiedy to nie służy swojemu zespołowi, nie reaguje na zaczepki, zamiast podburzać, krzyczeć w stronę przeciwnika czy zaczepiać.
Co? :o Bartosz Kurek vel "śmiejesz mi się w nos?, ja tu cały rok zapie*dalam a ty blok wymyślasz (czy jakoś tak) to ostoja spokoju?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: tomasol »

Męczyła się ZAKSA okrutnie, głównie dlatego, że słaby dzień miał jej lider Toniutti. Dzisiaj bardziej wystawiał niż rozgrywał. Radomianom zabrakło chyba chłodnej głowy, no i trochę za dużo błędów popełnili. Przy odrobinie szczęścia mogli ten mecz przeciągnąć na swoją stronę i tym samym wrzucić granat do szatni ZAKSY, bo nie wiem czy kolejną porażkę przyjęto by w Kędzierzynie ze spokojem. Wystarczyło popatrzeć dziś na nerwowe reakcje Kędzierzynian, trochę frustracji tam się jednak zebrało.
kuchcik77
Posty: 2339
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: kuchcik77 »

Zaksa dwa sety od wygrania RZ (oczywiście w Katowicach po to by ze Skra zagrać na hm luzie...)
Ptaki minimum 3 miejsce
Rzeszów potrzebuje jutro wygranej by zachować teoretyczne szanse na awans
Ciekaw jestem postawy Trefla, wiadomo, ze zagra o 9 miejsce, szanse na wyprzedzenie Resovii i Olsztyna iluzoryczne- powinni "skupić sie" na spotkaniu u siebie w LM.


Półfinał rozpoczyna się 13 kwietnia- Deroo ma 5 tygodni treningów przed sobą...

Skra jutro potrzebuje wygranej (nawet tb) by wejść do szóstki

Radom 3 punkty ( w meczu z Treflem u siebie) od 4 miejsca

Zawiercie dalej wszystko tzn swoje miejsce po RZ ma w swoich rekach
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, o 23:12 przez kuchcik77, łącznie zmieniany 5 razy.
Maniac`18
Posty: 97
Rejestracja: 3 lut 2019, o 18:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: Maniac`18 »

dyletant pisze:
Maniac`18 pisze:Bardziej chodzilo mi o to, że uspokaja sytuację, stara się tonować nastroje kiedy to nie służy swojemu zespołowi, nie reaguje na zaczepki, zamiast podburzać, krzyczeć w stronę przeciwnika czy zaczepiać.
Co? :o Bartosz Kurek vel "śmiejesz mi się w nos?, ja tu cały rok zapie*dalam a ty blok wymyślasz (czy jakoś tak) to ostoja spokoju?
Wybacz, ale nie kojarzę tej sytuacji. Po prostu napisałem jak w mojej opinii wygląda w ostatnim roku, bo wiadomo że zmienił się nie tylko poziom sportowy u niego, ale także zachowanie boiskowe i poza boiskowe.
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: Adamde »

Ciekawe co po powrocie Deroo się stanie, który z przyjmujących powędruje na ławkę.
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: dyletant »

Maniac`18 pisze:
dyletant pisze:
Maniac`18 pisze:Bardziej chodzilo mi o to, że uspokaja sytuację, stara się tonować nastroje kiedy to nie służy swojemu zespołowi, nie reaguje na zaczepki, zamiast podburzać, krzyczeć w stronę przeciwnika czy zaczepiać.
Co? :o Bartosz Kurek vel "śmiejesz mi się w nos?, ja tu cały rok zapie*dalam a ty blok wymyślasz (czy jakoś tak) to ostoja spokoju?
Wybacz, ale nie kojarzę tej sytuacji. Po prostu napisałem jak w mojej opinii wygląda w ostatnim roku, bo wiadomo że zmienił się nie tylko poziom sportowy u niego, ale także zachowanie boiskowe i poza boiskowe.
A bo to stare dzieje, może i faktycznie dojrzał jako człowiek.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
bono
Posty: 3482
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: bono »

Nie kojarze sytuacji?Stare dzieje :o.Stare to mogą być słynne wypowiedzi Grzesia Szymańskiego w Kentacky.
Oj młodzi młodzi :)

Szkoda że nie wszedł na kilka piłek Sam - można by zabaczyć jak się prezentuje na boisku.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: barti522 »

kuchcik77 pisze: Ciekaw jestem postawy Trefla, wiadomo, ze zagra o 9 miejsce, szanse na wyprzedzenie Resovii i Olsztyna iluzoryczne- powinni "skupić sie" na spotkaniu u siebie w LM.
Nie wiadomo czy zagra o 9 miejsce bo może też grać o miejsce 7 , szanse na wyprzedzenie Olsztyna iluzoryczne? Yyy Olsztyn ma 30pkt jeśli nie zdobędzie pkt w Zawierciu, co jest wielce prawdopodobne, to zostaje z tyloma pkt na koniec rundy zasadniczej , natomiast Gdańsk ma 26pkt do tego mecz z Będzinem u siebie w ostatniej kolejce więc można założyć, iż już 29 , w związku z czym wystarczy im 1pkt w spotkaniach ze Skrą oraz Radomiem aby przeskoczyć w tabeli Olsztyn. Katowice też nie są pewne jeszcze nawet 8msc po rundzie zasadniczej, gdyż ostatnie 2 spotkania rozegrają z Zaksą i Jastrzębskim, jeśliby nie zdobyli w nich punktu, co jest możliwe, wtedy Gdańsk potrzebowały 6 lub 7 pkt w ostatnich 3 spotkaniach aby ich przeskoczyć. Resovia 29pkt plus 3 ostatnie mecze z Bydgszczą, Lubinem i Radomiem więc teoretycznie mogą skończyć sezon z bilansem 38pkt.
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: dyletant »

Trefl gra jeszcze na wyrzucenie Skry. Zobaczymy jak do tego podejdzie
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
zaqwsx
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2012, o 20:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 24 kolejka

Post autor: zaqwsx »

Ma ktoś jakiś link z streamem? :) z góry dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”