PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: Noworoczny »

Zgodnie z przypuszczeniami zmierzą się:
pierwsza drużyna sezonu zasadniczego z czwartą, czyli Zaksa Kędzierzyn-Koźle z Aluron Virtu Warta Zawierciem
oraz
druga drużyna sezonu zasadniczego z trzecią, czyli Onico Warszawa z Jastrzębskim Węglem.
Pierwsze mecze w sobotę, drugie w środę, ew. trzecie w kolejną środę.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: alimak »

Pierwszy mecz Onico - JW we wtorek 16. kwietnia, drugi w piątek 19.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: Nagor »

Ehh jak to się mówi kiedyś było lepiej. Nie podoba mi się obecny system rozgrywek zarówno w PLS jak i w LM... Wolałem rywalizację do 3 zwycięstw i każdy przechodzi wszystkie szczeble, bez premiowania miejsc 1-2 do półfinałów. A dwa, zupełnie mi nie pasują terminy rozgrywania tych spotkań.

No nic, moje typy JW i Zaksa, aczkolwiek chciałbym aby Zawiercie było sprawcą niespodzianki.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: Aershis »

Według mnie to bardzo zdrowy system. Faza zasadnicza ma większe znaczenie, nie ma jakiegoś chorego grania 5 meczów.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1577
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: lukecik »

Jak to jest z grą w europejskich pucharach w przyszłym sezonie? Które miejsca dają promocję do gry w Europie? 1-2 LM (o ile pamiętam straciliśmy jedno miejsce w LM na przyszły rok) a dalej?
Karykatura13
Posty: 32
Rejestracja: 28 mar 2019, o 15:47
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: Karykatura13 »

Myślę, że faworyci są znani. Jeśli nie będzie finału między Onico i Zaksą to będzie spora niespodzianka.
Zawiercie ma spore szanse powalczyć o brąz, a moim zdaniem Jastrzębie jak najbardziej w ich zasięgu. Samo gloryfikowanie Jastrzębia i stawianie ich w roli jakiegokolwiek faworyta w tej czwórce jest troszkę nad wyrost, bo Skra gra fatalnie, a ani Zawiercie, ani Zaksa, ani Onico nie mają w składzie takich dziur jak Piechocki i Wlazły, którzy mieli bardzo duży udział w awansie Jastrzębia.
Thomm
Posty: 81
Rejestracja: 7 maja 2018, o 08:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: Thomm »

Serce - Warta, Rozum - ZAKSA.

Serce. I finał Warta - Onico. Poa tym Ben na wczorajszym meczu ZAW-RAD minę miał nietęgą...
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: Hirako »

Finał Plusligi taki jak Pucharu Polski ;)

Tak obstawiam.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: Bartek O »

Thomm pisze:Serce - Warta, Rozum - ZAKSA.

Serce. I finał Warta - Onico. Poa tym Ben na wczorajszym meczu ZAW-RAD minę miał nietęgą...
Pewnie wyobrażał sobie, ile razy piłka po kapitalnie wybronionych przez Zatorskiego, a wykonanych przez Ferreirę, Malinowskiego i Walińskiego atakach, uderzy w sufit hali w Zawierciu ;-) .
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: adamow »

lukecik pisze:Jak to jest z grą w europejskich pucharach w przyszłym sezonie? Które miejsca dają promocję do gry w Europie? 1-2 LM (o ile pamiętam straciliśmy jedno miejsce w LM na przyszły rok) a dalej?
CEV jeszcze nie ogłosił na kolejny sezon formatu rozgrywek i zasad przyznawania miejsc ale finaliści +ligi mogą być raczej spokojni o bezpośredni udział w fazie grupowej. Co do trzeciego miejsca może być różnie bo w niektórych tłitach ludzi z CEV przewijają się informacje o powrocie dzikich kart. W przypadku braku awansu bezpośrednio z ligi mocno stoją notowania Fakiełu, Trento i naszej rodzimej Skry do otrzymania takiej karty.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: Aershis »

adamow pisze: W przypadku braku awansu bezpośrednio z ligi mocno stoją notowania Fakiełu, Trento i naszej rodzimej Skry do otrzymania takiej karty.
Trzeci klub włoski ma zagwarantowany udział, więc jak Trentino przejdzie Padowe to w LM zagra.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: Skrzypek »

Nie wierzę w żadną dziką kartę dla Skry. Gdyby Piechocki wystąpił o takową, krytykowałaby go cała Polska. Teraz nieprzychylne komentarze odnośnie jego działań płyną tylko z kręgu kibiców Skry. ;)
Bełchatów nie wystąpi w europejskich pucharach. No chyba, że któryś z półfinalistów Plus Ligi zrezygnuje z udziału.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: adamow »

Akurat nie sądzę aby Piechocki przejmował się czyjąkolwiek krytyką a już na pewno nie krytyką kibiców. To jest biznes i robi się to co jest opłacalne. Jedną ze złotych zasad w zarządzaniu jaką mi wpajali jest nieprzejmowanie się opinią osób będących niżej w hierarchii i konsekwentna realizacja własnych założeń. Poza tym nawet jeśli nie w LM to Skra może jeszcze wejść do PC.
Póki co to oficjalnie nawet nie wiadomo czy dzikie karty w LM powrócą. Poza tym jeśli będą to pewnie i drużyna z trzeciego miejsca o nią wystąpi i to niezależnie czy będzie to JW czy Onico.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: Skrzypek »

Polska będzie mieć tylko 4 reprezentantów w pucharach w przyszłym sezonie. Ranking CEV ;)
boftek
Posty: 195
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: boftek »

Ogólnie widzę, że aktualnie mamy 3 miejsce w rankingu cev dla klubów gwarantujące 3 drużyny w lidze mistrzów. Kojarzycie czy utrzymamy to miejsce?
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: Skrzypek »

3 polskie zespoły zagrają w LM, 1 w Challenge Cup.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: niepoinformowany »

Ciekawy wywiad z Markiem Lebediewem na stronie głównej.

Poruszono min. temat play-offów. Co w o tym myślicie? W lidze włoskiej mamy decydujące, trzecie mecze w rywalizacji 1 z 8 oraz 2 z 7 zespołem po rundzie zasadniczej. Warto było obejrzeć te mecze chociażby dla Płotnickiego czy Dzavoronoka. A tymczasem wystarczy dzień konia w sobotę i mogą odprawić Perugię. Ktoś powie, że to niesprawiedliwe, nie po to grałeś równo cały sezon. Ale czy nie powinieneś właśnie wtedy pokazać swojej wyższości? To play-offy są solą tego sportu, tak jak w NBA. To na tym etapie rozgrywek nie ma miejsca na błąd. Dlatego te mecze wzbudzają tyle emocji i zainteresowania, a nie kolejki z rundy zasadniczej, gdzie tak na prawdę mecze nie mają tego ciężaru, który generuje zainteresowanie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8529
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: ciorny17 »

Dlatego twierdzę, że tegoroczny system Play off PlusLigi jest idealny. Z jednej strony gratyfikuje sezon zasadniczy i nie sprowadza go tylko do przewagi własnej hali ale też awansu do półfinału z automatu. Niemniej, też nasze ćwierćfinały są emocjonujące.

Co prawda w Serie A nikt by się nie spodziewał, że szczególnie Padowa postawi się Trentino ale faktycznie, dzień konia Olega i spółki przy jednoczesnym słabszym Leona może sprawić mega sensację
Kłamca.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: niepoinformowany »

A wg mnie jest daleki od ideału.

Play-offy 1-6 to można robić w lidze 10 zespołowej, a nie w 14 (losowo wyszło, że 13 w tym sezonie). 8/14 (lub 7/13 w tym sezonie) praktycznie kończy rozgrywki po rundzie zasadniczej. Nie tak to powinno wyglądać.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: fwasilcz »

niepoinformowany pisze:A wg mnie jest daleki od ideału.

Play-offy 1-6 to można robić w lidze 10 zespołowej, a nie w 14 (losowo wyszło, że 13 w tym sezonie). 8/14 (lub 7/13 w tym sezonie) praktycznie kończy rozgrywki po rundzie zasadniczej. Nie tak to powinno wyglądać.
Ja zgadzam się z ciornym, bardzo dobry system. Jest o co grać w RZ, nie ma sytuacji, ze jakaś drużyna gra piach przez 3/4 sezonu i szykuje formę na play off. A względem systemu z ósemką awansującą do play-offów tracimy tak naprawdę tylko dwie rywalizacje - między 1-8 i 2-7, które mają mały potencjał na bycie ciekawymi spotkaniami (co nie znaczy, że to się nie zdarza).
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: VolleyFan10 »

Ja również jestem zwolennikiem obecnego systemu.

Spójrzmy na ligę włoską.. Perugii trafi się drugi słabszy mecz i odpada z walki o scudetto.

A taka Monza, która w rundzie zasadniczej miała ujemny bilans setów i kilkanaście wpadek ma szansę na mistrzostwo. Nie jest to sprawiedliwe.

Poza tym system w którym drużyna z ósmego miejsca po rundzie zasadniczej ma szanse na mistrzostwo to nieporozumienie.

Kolejną zaletą obecnego systemu jest dużo większa rywalizacja bo miejsc tylko 6, kluby muszą budować jak najmocniejszy zespół aby znaleźć się w tym gronie. Już chodzą słuchy, że Plusliga w przyszłym sezonie ma być bogatsza. Sportem rządzi pieniądz i tego nikt nie zmieni.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: niepoinformowany »

fwasilcz pisze:Ja zgadzam się z ciornym, bardzo dobry system. Jest o co grać w RZ, nie ma sytuacji, ze jakaś drużyna gra piach przez 3/4 sezonu i szykuje formę na play off. A względem systemu z ósemką awansującą do play-offów tracimy tak naprawdę tylko dwie rywalizacje - między 1-8 i 2-7, które mają mały potencjał na bycie ciekawymi spotkaniami (co nie znaczy, że to się nie zdarza).
W systemie 1-8 przy lidze 14-sto zespołowej nie ma sytuacji, że przez 3/4 sezonu kilka drużyn gra o pietruszkę bo ani nie spadną, ani nie mają szans załapać się do play-off, jak w przypadku szóstki rywalizującej o mistrzostwo.

Dla mnie nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość w sporcie, tym bardziej w siatkówce. Jesteś lepszy od przeciwnika to go pokonasz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: kanimo »

O jaka pietruszka. Pare kolejek przed koncem jeszcze w rywalizacji o 6ke byly druzyny z miejsc 7-10. To chyba wystarczy.
bartek_em
Posty: 175
Rejestracja: 2 maja 2014, o 10:00
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: bartek_em »

Też byłem zwolennikiem obecnego systemu jednak nie podoba mi się,że pierwsze dwie drużyny mają taką długą przerwę w graniu.Dziwnie to wygląda ze są sparingi w trakcie sezonu kiedy tyle się mówi ze tak dużo jest grania.. a tutaj wyskakują mecze o nic, aby być w rytmie meczowym. Wydaje mi się ze dobrym pomysłem było by granie 1 8 i 2 7 ale z tą przewagą,że 1 i 2 dostaje na start 1;0 w rywalizacji. Wygra jeden mecz i awansuje. Do tego półfinały i finał mogły by być grane do 3 wygranych . Można by też pomyśleć aby np 4 ostatnie drużyny były zagrożone spadkiem. grały między sobą jakieś baraże, aby zwiększyć ilość meczów o coś. Tym sposobem dla miejsc poniżej 8 miejsca były by mecze o coś :).
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: niepoinformowany »

kanimo pisze:O jaka pietruszka. Pare kolejek przed koncem jeszcze w rywalizacji o 6ke byly druzyny z miejsc 7-10. To chyba wystarczy.
Trefl i Olsztyn walczyły tylko matematycznie. Katowice faktycznie miały szansę, ale terminarz był fatalny. Tak na prawdę walczyła Resovia ze Skrą o ostatnie, szóste miejsce i tyle.

Poza tym nie wiem, w czyją stronę tak na prawdę argument, bo przy klasycznym play-offie to zespoły 7-10 by walczyły do ostatniej serii gier o awans albo o lepsze rozstawienie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
sal
Posty: 284
Rejestracja: 17 gru 2009, o 21:37
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: sal »

ciorny17 pisze:Dlatego twierdzę, że tegoroczny system Play off PlusLigi jest idealny. Z jednej strony gratyfikuje sezon zasadniczy i nie sprowadza go tylko do przewagi własnej hali ale też awansu do półfinału z automau
Ja bym dodał do tego jeszcze to,że zespół,który zajął wyższe miejsce po RZ wszystkie mecze rozgrywa na własnej hali.Byłby to dodatkowy bonus,także finansowy.
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: kamien »

w wynikach "na zywo " siatki org. zapraszaja na spotkanie polfinalowe PGE-ZAKSA. Trudno niektorym przyjac do wiadomosci ze Jurajscy Rycerze moga byc w 1/2 ;)
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: PH3N-x »

Ma ktoś streama?
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: mmb »

To co, znów 3:1? :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/2

Post autor: drukjul »

Jak w I secie Zawiercie nie robiło żadnej krzywdy gospodarzom zagrywką, tak w II przyjęcie ZAKS-y leży kompletnie.

Może wejście Szymury za Śliwkę to uspokoi bo naprawdę słabo to wygląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”