Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Son »

Akurat Kowal pobił Castelaniego w finałach 2013. Lepiej przygotował drużynę, mimo ze faworytem była Zaksa. Co ma bronić trenera jak nie wyniki? Jakaś opinia? Resovii pod Kowalem nikt medali nie odbierze.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: jaet »

Ciekawa historia z Włoch. Otóż Werona robiła podchody pod Hoaga, co najprawdopodobniej wiązało się z pomysłem zatrudnienia w Resce Kwola. Ponieważ jednak Wawa ostatecznie chyba odpali, temat został przez Resovię utrącony.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: alimak »

Kwolek nie miał być opcją za Hoaga.
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Ejpok »

Witam,
Son pisze:Akurat Kowal pobił Castelaniego w finałach 2013. Lepiej przygotował drużynę, mimo ze faworytem była Zaksa. Co ma bronić trenera jak nie wyniki? Jakaś opinia? Resovii pod Kowalem nikt medali nie odbierze.
Pobił też Castelaniego w 1/4 pucharu CEV bodajże, kiedy wygrał z Fenerbache prowadzonym przez Daniela.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: mmb »

Kosok został kapitanem ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Son pisze:Akurat Kowal pobił Castelaniego w finałach 2013. Lepiej przygotował drużynę, mimo ze faworytem była Zaksa.
Rouzier grał wtedy z kontuzją barku, więc Zaksa grała bez atakującego.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: repres1 »

Czyli zabrakło im równej 12.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

repres1 pisze:Czyli zabrakło im równej 12.
Owszem, Resovia wygrała tamte finały, bo miała lepszy skład, nie dlatego, że Kowal przygotował lepszą formę. I lepszy sztab medyczny, bo podobno w Kędzierzynie nie za bardzo ogarnęli, co tam Rouzierowi dolegało w trakcie sezonu, ale tu mogę źle kojarzyć. Rouzier potem nie grał przez tą kontuzję przez całą Ligę Światową (mieliśmy Francję w grupie) i nie zdążył wrócić do formy na wrześniowe ME.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: solanum »

Ławka jest najważniejsza. Resovia wygrała ławką. Gwiazdą Lotosu jest Mateusz Mika, ale kiedy miał słabszy dzień, to nie miał mu kto dać zmiany. Schops się mylił, to wszedł Konarski i miał 70 proc. skuteczności - mówi Polsatsport.pl Łukasz Kadziewicz.

Łukasz Kadziewicz: Ciężko się podnieść po takim sezonie, jaki przeżył Lotos, tyle meczów, wygrany Puchar Polski. Trzeci set mógł otworzyć na nowo walkę o mistrzostwo, ale Resovia pokazała, że dominuje. I co ciekawe, drużyna z Rzeszowa kończyła mecz z dwoma tylko zawodnikami, którzy zaczęli w pierwszej szóstce, a na parkiecie byli m.in. Lukas Tichacek, czy Dawid Konarski. Budżet w Rzeszowie był wysoki, idealnie dopasowany. Trener Kowal miał kilkunastu zawodników, którzy walczyli na wysokim poziomie.

To kto był największym bohaterem Resovii w tym sezonie?

Księgowy...

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... i-schoeps/

SPONSOR TYTULARNY

Rok 2015

Sponsoring - 9,5 mln zł
Pożyczka - 19,4 mln zł

Rok 2016

Sponsoring - 10,6 mln zł
Pożyczka - 16,9 mln zł

Rok 2017

Sponsoring - 15,3 mln zł
Pożyczka -

Rok 2018

Sponsoring - 11,0 mln zł
Pożyczka -

Zamieszczone dane na podstawie sprawozdań finansowych.

Brakujące dane do uzupełnienia przez zainteresowanych.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: repres1 »

W pełni zgadzam się, że "Resovia wygrała ławką", ale twierdzenie, że "bohaterem był księgowy" jest co najmniej niemądre.
"Bohaterem Zenita Kazań był księgowy, a nie Leon, Anderson, Michajłow, Salparów, Marouff, Kobzar,..., nie mówiąc już o trenerze Alechnie, którego zastąpić mogła nawet moja babcia". Brzmi to mądrze?
Po co wciąż te same, niemądre argumenty?
Jakoś gdy Skra zdobywała seryjnie mistrzostwo Polski nikt nie próbował deprecjonować tych sukcesów stwierdzeniem, że "bohaterem Skry był księgowy". Reprezentanci Polski siedzieli wtedy na ławce, a reszta ligi grała jedynie tymi, których nie chciała Skra.
-----------------------------------------------------
Jeśli ktoś się zafiksuje na jakimś punkcie, to nie ma dla niego ratunku. Zafiksowanie się na niechęci do Resovii czy też do Kowala wyklucza rzeczową ocenę.
Czyli wykpiwana koncepcja "wyrównanej 12" (której nie jestem zwolennikiem) okazała się wtedy bardzo dobra.
Bo ta koncepcja ma swoje zalety. Ma też wady. Moim zdaniem, ma więcej wad niż zalet, ale zdaniem Adama Górala ma więcej zalet niż wad. Życie przyznało rację Adamowi Góralowi w +L, ale nie przyznało mu racji w LM, bo przegraliśmy finał z Leonem, dla którego nie było wtedy na świecie "wyrównanego zmiennika". W tym sezonie Leon nie wygrał żadnego złota, więc i on pewnie miał kiepskich trenerów, w tym kiepskiego Heynena. No nie?
Mika "orał" w Gdańsku do pewnego momentu (14/15), a Kurek "orał" w Resovii do pewnego momentu (15/16). W decydujących meczach i jeden, i drugi przestali "orać". Co by było, gdyby...? Tego nie wie nikt. Bo nikt nie wie, co by było, gdyby Śliwka nie przestrzelił "karnego" w meczu z Brazylią na PŚ'19 czy gdyby Schmitt nie skontuzjował sobie ramienia w meczu w Radomiu (nawet to zarzucano Kowalowi) jak Jaechke w Tokio.
Nie znajdziemy łatwej odpowiedzi na pytanie "Dlaczego "źle złożona przez Kowala" Resovia z trenerem Cretu (chyba dobry trener, no nie?) wygrywa w Kędzierzynie, wygrywa ze Skrą, JW i Gdańskiem, ale przegrywa w Olsztynie i Lubinie i nie awansuje do play-off?".
Na tym polega sport.
Pora się odfiksować na punkcie Resovii i Kowala. I Resovia, i Kowal zrobili dla polskiej zawodowej siatkówki klubowej więcej niż ktokolwiek inny do tej pory. No może obok Skry i "wuefisty" Nawrockiego. Tylko oni doszli do finału LM. I za to należy im się szacunek, a nie Kadziowe dyrdymały o "bohaterach-księgowych".
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: barti522 »

Bartman kontuzjowany? Wczoraj na turnieju w Krośnie nie brał nawet udziału w rozgrzewce, tylko siedział w dresie na ławce. Dodatkowo kontuzji doznał Marechal. :(
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Simao »

Na prezntacji w Galerii Rzeszów wszyscy byli bardzo energiczni, można było bez najmniejszych problemów zrobić sobie fotkę z siatkarzami. Zbyszek Bartman nic się nie zmienił, dalej to bardzo wyrazista i charyzmatyczna postać. Śmiało mogę napisać, że otrzymał najbardziej gorące powitanie ze wszystkich siatkarzy wśród kibiców. Mam do niego duży szacunek, to jest naprawdę pozytywny człowiek. Miałem okazję zamienić z nim kilka słów. Jako jeden z ostatnich siatkarzy opuścił kibiców :)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: weary_skier »

Tomek Kozłowski pochwalił się na Instagramie podpisem jakiejś umowy na Twitterze. Mam nadzieję, że nie chodzi o 17 zawodnika...
To czego bym sobie życzył to jakiś aneks na przedłużenie kontraktu z Komendą.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
themiel
Posty: 92
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: themiel »

Możliwe ze podpisali z Akhremem, trenuje od kilku tygodni z Resovią :)
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: mmb »

A jak wam się podobają nowe koszulki?

https://www.facebook.com/assecoresovia. ... 1710416247

Dla mnie okropieństwo, brak pasiaków, zamiast tego jakieś kreski i ciapki :<
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: drukjul »

mmb pisze:A jak wam się podobają nowe koszulki?

https://www.facebook.com/assecoresovia. ... 1710416247

Dla mnie okropieństwo, brak pasiaków, zamiast tego jakieś kreski i ciapki :<
Ta biała w ciapki czerwone praktycznie identyczna jak polka dot jersey - koszulka najlepszego górala w Tour de France.

Nicolas Marechal na pewno lubi to :]

PS I sponsor klubu pewnie też ;)
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Simao »

mmb pisze:A jak wam się podobają nowe koszulki?

https://www.facebook.com/assecoresovia. ... 1710416247

Dla mnie okropieństwo, brak pasiaków, zamiast tego jakieś kreski i ciapki :<
Mam podobne odczucia, jednak to nie jest najistotniejsze, choć równie ważne. Mówi sie dużo o tradycji, o tym aby stworzyć jedną wielką resoviacką rodzinę, "odbudować twierdzę Rzeszów". Jednak takie wydawałoby się trywialne kwestie jak koszulki, są ważne. To jest wyraz pewnego rodzaju tożsamości klubowej, część tradycji, symbolika.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: aezakmi »

Koszulki igłą szyte, igłą "Lozanówką" przy wsparciu "Kadziu Project".
Pierwsza od prawej, koszulka, to trochę przypomina będzińskie klimaty - Banimexu.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: pewniak »

Ucho (Igielne) Prezesa
Gdzieś w zaciszu gabinetów...
Prezes: Pani Grażynko, proszę mi powiedzieć jak wygląda sprzedaż koszulek klubowych. Jestem tu nowy i muszę się wdrożyć w kolejne tematy.
Pani Grażynka: Oj słabo Panie Prezesie. Były lata gdzie schodziły na pniu, ale od jakiegoś czasu słabiutko. Ludzie pokupowali sobie i nie chcą kupować kolejnych. Sama na Nadbrzeżu widziałam ludzi jeszcze z Grozerem na plecach. Zresztą ja sama noszę taką z Achremem. Zresztą te kolejne wszystkie takie same, to po co mi jeszcze jedna.
Prezes: W takim razie umów mi rozmowę z grafikiem. W tym roku koszulki będą inne. Kto będzie chciał być "na czasie" będzie musiał kupić tegoroczny model.
Pani Grażynka: Panie Prezesie, ale tradycja!
Prezes: Tradycja to dąb, który 1000 lat rósł w górę. Tradycja jest warownym murem, to jest TwieRRdza, to hymn, których się nie zmieni. A koszulki, które co roku powstają od nowa, to jest nasza codzienność w której my żyjemy.
Pani Grażynka:Ale Pan to ujął Panie Prezesie, aż ciarki po plecach mnie przeszły.
Prezes:Zatem w ty roku zmienimy koszulki. Kilka osób podniesie rwetes, ale większość pobiegnie do sklepu po aktualnie modny wzór, by właściwie prezentować się na Nadbrzeżu. A za rok albo dwa wrócimy do pasów. I wtedy będziemy jak obrońcy tradycji. Zwycięzcy...
Pani Grażynka: Pan to ma jednak łeb do marketingu....



Wszystkie postaci wymienione są fikcyjne, a zbieżność sytuacji przypadkowa i niezamierzona.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
laanca
Posty: 318
Rejestracja: 17 lut 2017, o 14:02
Płeć: M
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: laanca »

Te plamiaste wyglądają jakby ktoś się niechcący ogolił kosą. Makabra, jakie to brzydkie .
Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

aezakmi pisze:Koszulki igłą szyte, igłą "Lozanówką" przy wsparciu "Kadziu Project".
Pierwsza od prawej, koszulka, to trochę przypomina będzińskie klimaty - Banimexu.
Ale nie ma tygrysów, jeden Bartman wystarczy :D
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: mmb »

Tygrysów nie, ale ta biała plamiasta ma kangury, OMG :]

https://www.facebook.com/assecoresovia. ... 009127103/
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

Czy ktos zna temat zdrowia Bartmana? Ew innych siatkarzy Rzeszowa?
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: qtp »

Te poplamione podobno tylko dla libero, przynajmniej tyle.

Ze Zbychem i Marechalem nic nie wiadomo, a to zapewne oznacza że kontuzje okazały się niegroźne.
gladki8
Posty: 271
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:21
Płeć: M
Lokalizacja: Subcarpathia

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: gladki8 »

Rozmowa z trenerem

https://youtu.be/0nkTJffcp6w
Przemyslaw
Posty: 790
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Przemyslaw »

Wyjściowa "6" na Katowice to szok. Zobaczymy co będzie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Simao »

Rozpoczelismy podobnie jak w zeszłym sezonie. Porażka po 5 setach na wyjeździe ze średniakiem ligowym. Dla niektorych ludzi GKS Katowice to wręcz drużyna na dół tabeli w obecnym sezonie. Ciągle jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego sezonu. Możliwe, że długo będziemy walczyć o to, aby zagrać w ogóle w play offach, może nawet do samego końca.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

A miało być inaczej
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: niepoinformowany »

Niby trener nowy, w drużynie też sporo zmian a jak się wczoraj na to patrzyło to jakbym miał deja vu. Sporo pracy przed trenerem, a że tego nie ogarnie to dość prawdopodobny scenariusz w mojej ocenie. Miejsca 5-8 raczej.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
tosterpro
Posty: 105
Rejestracja: 11 lut 2018, o 12:05
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: tosterpro »

reeman pisze:A miało być inaczej
Nie ma co panikować. Wszystkie drużyny dalekie od formy. Zagramy w półfinale....co najwyżej trenera w międzyczasie nam zmienią;)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”