Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: drukjul »

firefoxkk pisze: Chyba na tą chwile nie ma nawet jakiegoś wybitnego trenera wolnego, a też chyba żaden nie bedzie chciał sobie CV zniszczyć 10 miejscem z resovią w polsce :)
Ojtam. Alberto Giuliani, Daniel Castellani, czy nawet ojciec Tomasa Rousseaux - Emile. Dobrych trenerów aktualnie bez kontraktu, którzy by chcieli dostać szansę poprowadzenia Resovii na pewno nie brakuje.

A Giulianiami, czy Castellaniemu - jeżeli chodzi o ich pracę w drużynie klubowej, w ostatnim miejscu pracy też wyraźnie podwinęła się noga - np. Castellani z mającego gwiazdorski skład brazylijskim Funvic/Taubate wyleciał z dużym hukiem w połowie poprzedniego sezonu, więc to jest normalna i zwykła sprawa w pracy trenera siatkarskiego, że raz się jest na wozie, a raz pod wozem. Ten sam trener, posiadając dokładnie ten sam warsztat w jednym miejscu pracy się sprawdza i pasuje do całej układanki a w innym nie. Nikt nie ma patentu na to żeby wszystko i zawsze wygrywać.
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: radosoviak »

Tylko ciekawe czy daliby trenerowi z tzw nazwiskiem zbudować skład według własnej koncepcji raczej wątpię 8-)
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: drukjul »

radosoviak pisze:Tylko ciekawe czy daliby trenerowi z tzw nazwiskiem zbudować skład według własnej koncepcji raczej wątpię 8-)
Gdyby nazywał się Lozano, który pewnie też wchodzi w grę - to kto wie. ;)

Ponowna współpraca na linii Igła-Lozano, gdyby do takiej doszło i zagadnienie jak by się Ci panowie obecnie dopasowywali i uzupełniali jako dyrektor sportowy i trener byłaby na pewno szalenie ciekawa. Coś jak wpasowywanie prostokąta w kwadrat. :]
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Pawel9221 »

firefoxkk pisze:Pytanie się nasuwa czy jakiś konkretny trener będzie chciał to przejąć, jak rok temu Cretu :|
Patrzysz w tabele bilans 2/8 i 8pkt, patrzysz w nazwiska i w sumie widzisz nic, patrzysz w oczekiwania kibiców i w sumie musisz być jakimś magiem, żeby odwrócić teraz resovie o 360 stopni :o
Jednak Kovac przechodził do druzyny, która no rokowała bo jest lepiej zbudowana i bilans miała pozytywny w czubie była, ale styl był bardzo zły...
Chyba na tą chwile nie ma nawet jakiegoś wybitnego trenera wolnego, a też chyba żaden nie bedzie chciał sobie CV zniszczyć 10 miejscem z resovią w polsce :)
Ja bym to próbował zrobić na jakimś Pawliku, albo kimś kto miałby jakiś pomysł na gre, walke o playoffy w tym roku a w nowym sezonie zbudowanie kadry niestety jak co roku u resovii od nowa... Wiem to takie trochę pieprzenie, bo rok temu miał to samo zrobić Cretu, ale nagle działacza nie podobały się chyba jego pomysły na drużynę, lepiej było sciagnac kolegów aka Bartman,Kosok ;)
Pawlik serio ? :D Nie to,że umniejszam mu sukcesy młodzieżowe, bo jednak stworzył kapitalny zespół,jednak wielu patrzy na niego,tak jakby On odnalazł i wychował od 0 Kochanowskiego,Kwolka czy Fornala, nikt nie patrzy na to,że Kochanowski i Kwolek w wieku 15 lat już byli w miare znani i się świetnie zapowiadali, a wśród tych sukcesów kamień do ogródka ( chociaż niewiadomo do końca jak to było) w sprawie Droszyńskiego. Zmierzam do tego,że Pawlik nie miał okazji pracować z seniorami, po za epizodem z kadra jako 3 trener, wiec jeśli Grusza,który już jakiś zespół prowadził, nie widziałbym PRZYNAJMNIEJ na tę chwilę jako trenera takiego zespołu jak Rzeszów
phantom1
Posty: 48
Rejestracja: 5 kwie 2019, o 06:05
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: phantom1 »

"Chcemy przywrócić Resovii dawny blask z pomocą ludzi, którzy będą utożsamiać się nie tylko z zespołem, ale również z miastem. Zostaną z nami na dłużej i stworzą z nami rodzinną atmosferę, aby zmieniło się postrzeganie Resovii, jako przystani, na klub do którego zawodnicy będą chcieli przychodzić ze względu na organizację i atmosferę" w jednym z pierwszych wywiadów prezes Ignaczak powiedział.
Ciekawe, czy ktoś się na to nabrał ?
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: gregy69 »

phantom1 pisze:"Chcemy przywrócić Resovii dawny blask z pomocą ludzi, którzy będą utożsamiać się nie tylko z zespołem, ale również z miastem. Zostaną z nami na dłużej i stworzą z nami rodzinną atmosferę, aby zmieniło się postrzeganie Resovii, jako przystani, na klub do którego zawodnicy będą chcieli przychodzić ze względu na organizację i atmosferę" w jednym z pierwszych wywiadów prezes Ignaczak powiedział.
Ciekawe, czy ktoś się na to nabrał ?
Akurat o te słowa Igły bym się nie czepiał. Ignaczak był w grupie ludzi, która przyszła do Resovii i naprawdę związała swoje losy z klubem i miastem. On, Alek Achrem, Wojtek Grzyb przyszli do zespołu w podobnym czasie, wybudowali w Rzeszowie domy i chcieli tu zostać na zawsze. Wojtek niestety musiał zweryfikować swoje plany z wiadomych względów. Więc chłop myślał, że taki model można powtórzyć i w swojej wierze był szczery. Szczery i trochę naiwny. Nie zawuważył, że poza w/w trójką i Mariuszem Wlazłym, takie zjawisko w przyrodzie w zasadzie nie występuje. Wszystkie kluby funkcjonują w opraciu o najemników, tylko są oni dobierani z dużo większym sensem niż w Resovii.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: weary_skier »

Chciałem tylko spytać czy Gruszka jest już oficjalnie zwolniony?
pozdrawiam
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: dyletant »

Też tylko po to tu wszedłem :]
Do kolegi trochę wyżej, jeśli sytuacja obróci się o 360 stopni to Resovia nadal znajdzie się tam, gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę ;)
Dobrze jednak życzę temu klubowi, więc uchowaj Panie od wielkiego maga Castellaniego.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
dante_azs
Posty: 573
Rejestracja: 21 gru 2009, o 16:30
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: dante_azs »

Murilo0 pisze:W trakcie transmisji meczu Radomia i Zawiercia oglądając na boisku Marcina Kanię i Mateusza Masłowskiego postanowiłem sprawdzić w ilu klubach Plusligi grają zawodnicy będący przez jakiś okres kariery związani z Resovią Rzeszów. Wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że w obecnej pierwszej kadrze KAŻDEGO zespołu przynajmniej jeden taki zawodnik się znajduje :o Wygląda to tak (kursywą zaznaczeni wychowankowie):
Zaksa Śliwka, Smith
Warszawa Wojtaszek, Kozłowski, Nowakowski
Jastrzębie Depowski, Rusek, Szałacha
Skra Huber
Zawiercie Gawryszewski, Kania, Penczew
Olsztyn Kowalski, Żurek, Woicki, Mika
Gdańsk Kozub, Halaba, Mordyl, Grzyb
Radom Kędzierski, Filip, Masłowski
Katowice Jarosz
Lubin Ziobrowski
Suwałki Szerszeń
Bydgoszcz: Peszko
Będzin: Dryja

Myślę, że to sytuacja, która wydarzyła się po raz pierwszy w historii ligi. To aż 27 zawodników, na jeden klub w lidze przypada ponad 2 (2,08) byłych zawodników Resovii !!! Z jednej strony aż 12 wychowanków to powód do dumy i dowód na bardzo solidne podstawy klubu na siatkarskiej mapie Polski. Z drugiej jednak strony liczba aż 27 byłych zawodników, często będących pierwszoplanowymi postaciami w swoich zespołach, jest dowodem na to, że ludzie odpowiedzialni za transfery i kadrę klubu są słabej jakości fachowcami. Skutki tej nieodpowiedzialnej polityki transferowej klub odczuwa od dłuższego czasu i jest to w mojej opinii główna przyczyna obecnego marazmu tego klubu. O ile w biznesie duża rotacja pracowników jest możliwa do pogodzenia z osiąganiem wymiernych rezultatów, tak w sporcie zawodowym jest to droga prowadząca donikąd. Jestem przekonany, że przy odpowiedniej polityce klubu barw Resovii obecnie broniłby Śliwka, Huber, Szałacha, czy Kozłowski, a klub walczyłby o pierwsze miejsce w tabeli, a nie ósme...
Mylisz się, taka sytuacja nie zdarza się po raz pierwszy w historii ligi. W sezonie 2015/2016 aż 30 byłych siatkarzy AZS Częstochowa występowało w innych zespołach:
Resovia Nowakowski, Drzyzga, Ignaczak
BBTS Bielsko Janeczek, Wika
Gdańsk Gacek, Gawryszewski, Hebda
Kielce Wierzbowski
Bełchatów Lisinac, Marcyniak, Wrona, Janusz, Piechocki
Będzin Oczko, Żuk, Kamiński
Jastrzębie Sobala
Olsztyn Bednorz, Woicki
Bydgoszcz Jurkiewicz, Murek
Radom Kowalski
Kędzierzyn Zatorski, Wiśniewski, Bociek
Warszawa Samica, Mikołajczak
Lubin Gunia, Kryś

Poza tym kompletnie nic z Twojego zestawienia nie wynika, czasy są takie, że chyba tylko jeden Wlazły od początku dorosłego grania występuje w Skrze, oczywiście po wcześniejszych występach w Zduńskiej Woli. Reszta siatkarzy migruje często co rok, zaliczając w trakcie kariery połowę plusligowych klubów.
Niech każdy sam wedle uznania oceni potencjał tych co odeszli z Częstochowy i Rzeszowa. Moim zdaniem AZS stracił o wiele więcej wartościowych graczy niż Resovia.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

weary_skier pisze:Chciałem tylko spytać czy Gruszka jest już oficjalnie zwolniony?
pozdrawiam
Tylko razem z prezesem, bo w końcu to jego autorski projekt
eleles1
Posty: 20
Rejestracja: 2 gru 2017, o 15:11
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: eleles1 »

phantom1 pisze:"Chcemy przywrócić Resovii dawny blask z pomocą ludzi, którzy będą utożsamiać się nie tylko z zespołem, ale również z miastem. Zostaną z nami na dłużej i stworzą z nami rodzinną atmosferę, aby zmieniło się postrzeganie Resovii, jako przystani, na klub do którego zawodnicy będą chcieli przychodzić ze względu na organizację i atmosferę" w jednym z pierwszych wywiadów prezes Ignaczak powiedział.
Ciekawe, czy ktoś się na to nabrał ?
Dla młodszych użytkowników : To mówi człowiek (Ignaczak) który odchodził z poprzedniego swojego klubu ze sloganem "Nie ma sianka - nie ma granka"... i którego wyrzucono z reprezentacji za picie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Klugenhammer »

jutuber pisze:picie? serio?
Pewnie chodzi o 2005r, początki Lozano z kadrą i słynny wieczorny wypad czwórki kadrowiczów :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: drukjul »

gregy69 pisze:
phantom1 pisze:"Chcemy przywrócić Resovii dawny blask z pomocą ludzi, którzy będą utożsamiać się nie tylko z zespołem, ale również z miastem. Zostaną z nami na dłużej i stworzą z nami rodzinną atmosferę, aby zmieniło się postrzeganie Resovii, jako przystani, na klub do którego zawodnicy będą chcieli przychodzić ze względu na organizację i atmosferę" w jednym z pierwszych wywiadów prezes Ignaczak powiedział.
Ciekawe, czy ktoś się na to nabrał ?
Akurat o te słowa Igły bym się nie czepiał. Ignaczak był w grupie ludzi, która przyszła do Resovii i naprawdę związała swoje losy z klubem i miastem.
Ja też nie. Wiadomo, że jeżeli chodzi o czekającą nas przyszłość to wszyscy wolimy patrzyć na nią zdecydowanie przez różowe, niż przyczernione okulary, więc jak mówi dobrze znane mądre przysłowie dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane. Zdecydowanie bardziej irytują mnie natomiast próby zaklinania rzeczywistości wyłącznie za pomocą słów, czy zwykle bardzo nieudolne próby zamiatania wszystkich kłopotów pod dywan. Czyli jednym słowem udawanie, że nie dzieje się nic złego, kiedy i tak wszyscy widzą i wiedzą, że się dzieje, oraz całkowita nieumiejętność radzenia sobie z problemami, kiedy te się już pojawiają.

Muszę więc przyznać, że rozmowa dwóch wybitnych specjalistów od radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi w polskiej siatkówce- dyrektora Składowskiego i Marcina Możdżonka przed ostatnim, piątkowym meczem Resovia - Jastrzębie wywołała u mnie trwający dobrych pięć minut serdeczny napad śmiechu, kiedy już w 2 minucie i 30 sekundzie minuty tej rozmowy sprzed paru dni usłyszałem z ust MM: "momentami gramy rewelacyjnie, gramy fenomenalnie" :o :D :D :] https://pl-pl.facebook.com/plusliga20la ... 3NjEzMjgw/

Przy czym zauważcie, że MM nie drgnęła nawet powieka, kiedy te słowa o przynajmniej fragmentami "rewelacyjnej i fenomenalnej" grze Resovii w ostatnich meczach wypowiadał. Uwielbiam poczucie humoru tego faceta - ze swoją kamienną twarzą jest jak legendarny Buster Keaton który twierdził, że komedia staje się śmieszniejsza, jeżeli odgrywa się ją na poważnie. ;)
Klugenhammer pisze:
jutuber pisze:picie? serio?
Pewnie chodzi o 2005r, początki Lozano z kadrą i słynny wieczorny wypad czwórki kadrowiczów :D
W sumie to trzech :) http://www.sport.pl/sport/1,65025,3124593.html
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kanimo »

A wracajac do meritum. Jakie zmiany i od kiedy? Cosptaszki cwierkaja?
Czy poczekamy na wynik Resovii z Bedzinem bez lidera zespolu. A nuz wygraja?
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: dyletant »

Nic innego jak tylko olsztyński wypad na starówkę podczass MHW, stare dzieje :)

Możdżonek zawsze był złotousty. W Pekinie po trafieniu na Włochów zapowiadał, że jesteśmy już w półfinale, albo przed f3&Skra w 2010 roku, gdy powiedział, że wygrają, bo są najlepsi i najlepiej przygotowani :] Niestety pewien klub z Moskwy o tym nie wiedział i mocno nasze dobro narodowe wydynamił ;)

Pewnie by się coś jeszcze znalazło z takich kwiatków.

Czekanie na odrodzenie od meczu z Będzinem to trochę przeciąganie nieuniknionego, nawet jeśli się uda, to za chwilę zaczną zbierać regularne lania, może Zawiercie się na nich odrodzi. Chyba, że wyjdzie Góral i oficjalnie powie, że grają o utrzymanie. Wtedy może zaczną grać na miarę swojego potencjału.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5519
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

kanimo pisze:A wracajac do meritum. Jakie zmiany i od kiedy? Cosptaszki cwierkaja?
Czy poczekamy na wynik Resovii z Bedzinem bez lidera zespolu. A nuz wygraja?
Ponoć niby Castellani. A to Będzin ma lidera?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

kamil1999 pisze:
kanimo pisze:A wracajac do meritum. Jakie zmiany i od kiedy? Cosptaszki cwierkaja?
Czy poczekamy na wynik Resovii z Bedzinem bez lidera zespolu. A nuz wygraja?
Ponoć niby Castellani. A to Będzin ma lidera?
Nie, Będzin nie ma lidera, Będzin jest liderem (przy odwróconej tabeli, rzecz jasna :D )

Z Fayazim czy bez niego, Będzin wyglądał dość podobnie, tzn. dobrze, ale na tyle źle, że było 0 punktów :P

Niemiec na razie szarzyzna, może się rozkręci, ale nie wiem, co niektórzy w nim widzą - że niby jakiś mega techniczny zawodnik itp.

Sobański z kolei to solidny ligowiec, który się broni w ofensywie - atak i zagrywka na przyzwoitym poziomie. Starszy Fornal to trochę niewiadoma. Wchodził w paru meczach na dłuższą chwilę, ale podobnie jak Sossenheimer był dość bezbarwny.

Pytanie teraz, czy Będzin bierze kogoś na zastępstwo. Do meczu z Resovią i tak nie zdąży, więc Bednaruk zagra tymi, których ma.

A co do Resovii, to żenada ma jednak swoje granice i skoro były wygrane z Bydgoszczą i Lubinem, to będzie pewnie i z Będzinem, bo aż tak słabi to oni nie są, żeby z MKS-em też się łamać. Chyba że zemsta Dryjsona się zbliża. :D
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: iron »

kamil1999 pisze:
kanimo pisze:A wracajac do meritum. Jakie zmiany i od kiedy? Cosptaszki cwierkaja?
Czy poczekamy na wynik Resovii z Bedzinem bez lidera zespolu. A nuz wygraja?
Ponoć niby Castellani.
Przy klimacie w szatni, który odciska zbyt duże piętno na Komendzie i słabym Amerykaninie to nie wiem czy ktokolwiek coś pomoże. Najpierw należy poukładać "gwiazdy" a dopiero potem zacząć trenować ;)
No sympathy for fools...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: weary_skier »

możesz rozwinąć?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: iron »

Od początku sezonu gwiazdy rzeszowskie ze Zbychem na czele ostro dają do zrozumienia Komiemu, że nie rozgrywa jak powinien. Stroją fochy za każde niedokładne rozegranie. Wsiadają na niego psychicznie przez co chłopak się spala. Shoji jak wiadomo jest na wylocie od grudnia zeszłego roku ale nie chce rozwiązać kontraktu. Ogólnie rzecz biorąc w drużynie każdy jest sobie sam.

W sumie to mam wrażenie, że w szatni mimo wietrzenia nie za wiele się zmienia od dwóch sezonów.
No sympathy for fools...
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

iron pisze: W sumie to mam wrażenie, że w szatni mimo wietrzenia nie za wiele się zmienia od dwóch sezonów.
Nie wiem jak to wygląda w Rzeszowie obecnie, ale przydałoby się tam wywietrzyć jednego zawodnika, który zawsze ma wiele do powiedzenia, ale niekoniecznie w stosunku do siebie. Dodatkowo nie znosi krytyki. Lata świetności ma za sobą, ale mniemanie dalej wysokie. Panie Marcinie, pora zejść raz z pensji dwa z ambicji, gdzie mimo, że głowa chce to już nogi i ręce nie dają rady.
Kłamca.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: weary_skier »

iron pisze:Od początku sezonu gwiazdy rzeszowskie ze Zbychem na czele ostro dają do zrozumienia Komiemu, że nie rozgrywa jak powinien.
Nie mam powodów, żeby Ci nie wierzyć, bo masz zawsze rzetelne info, ale zaciekawiło mnie stwierdzenie gwiazdy, bo tych w Rzeszowie na lekarstwo. No chyba, że mówimy o "gwiazdach" to wtedy faktycznie Bartman, Możdżonek jak sugeruje @ciorny i może Kosok (ale to tylko moje przypuszczenia). Mam nadzieję, że taki Lemański nie odznacza się żadnymi negatywnymi cechami.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Kiko »

Bartman to jak na razie niewiele gra z powodu niby kontuzji. I on niby jest walczakiem, gwiazdą? Śmiechu warte.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: tedo »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, o 17:10 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: spróbuj raz jeszcze bez CapsLocka
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

weary_skier pisze:[ No chyba, że mówimy o "gwiazdach" to wtedy faktycznie Bartman, Możdżonek jak sugeruje @ciorny i może Kosok (ale to tylko moje przypuszczenia).
Jeszcze za czasów Antigi w sztabie kadry pracował mój bardzo dobry kolega i miałem rzetelne info insajderskie. Z tego co sugerował to obok Drzyzgi to właśnie Marcin mocno naciskał na pozbycie się Francuza. Dodatkowo za czasów kędzierzyńskich Możdżonka miałem nieprzyjemną sytuację z nim i Ruciakiem i dla mnie są to zawodnicy, którzy na sympatię nie zasługują bo swoim bufoniastym zachowaniem zrazili mnie i to dosyć mocno. Pamiętam jeszcze nawet użytkowniczka Edyta tutaj na forum też niezbyt przychylnie się na ich temat wypowiadała. Obaj na Warmii też spędzili wspólnie parę lat.

Nie każdy w szatni jest mentorem, ale niestety młodzi też szybko podłapują te negatywne zachowania.
Kłamca.
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kanimo »

Dziwne, mnie sie Mozdzon wydawal dosyc dzentalmenski i wywazony w wypowiedziach. Najwyrazniej brak IO mu dogryzl.
O Ruciaku juz slyszalam z innych zrodel, choc tez nie wygladal na bufona.

Moze rzeczywisci nie male, a duze wietrzenie szatni jest potrzebne. Dziwi mnie, ze Grucha nie potrafi nad tym zapanowac. Od Zbycha jest chyba o glowe wyzszy. ;)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Resovia powinna być tym, czym jest obecnie Trefl. Mamy wygłodniałe gdańskie lwy i syte rzeszowskie koty. A tu trzeba młodych (nomen omen) wilków. Tyle że Resovia to już tylko nazwa i jeżeli ktokolwiek się jej boi, to jedynie zawodnicy (jak to było: gracze grają, zawodnicy zawodzą i tak dalej) tej zbieraniny - boją się gwizdów publiczności i kolejnych porażek. Mecz z Będzinem może Resovia wygra, ale stwierdzenie "może Resovia wygra z Będzinem", które nie jest żartem, dobitnie pokazuje, co w parę sezonów stało się z tym klubem. Pamiętam powrót do PLS i przeciętność tego klubu, ale wtedy była chociaż walka i gracze z charakterem. Teraz magia pieniędzy Asseco obróciła się przeciwko wszystkim, bo tak jak pieniądze przed dekadą pomogły wejść na szczyt, tak teraz przyczyniają się do upadku renomy Resovii. Przydałby się tam ktoś taki jak Gadomski w Gdańsku. A ten ma o tyle niepewną sytuację, że Halaba z Filipiakiem i Januszem mogą uciec, jeśli się połaszą na lepszy grosz. W Rzeszowie gdyby mieli taką wizję, to mogliby spokojnie tych graczy utrzymać, dając im podwyżki jako nagrodę za rozwój.

Mamy w korporacyjnych i innych dziwnych gadkach triadę: misja, wizja, cel. W Resovii misję zatracono, wizji już od paru lat nie ma, a cel jest niby wciąż ten sam, czyli mistrzostwo lub wysokie miejsce. Płynie ten statek niesiony wiatrem, skąd zawieje, tam go zwieje , a kapitan nadal z uśmiechem: będzie dobrze, doplyniemy. Nie bardzo wie, gdzie doplynie, ale nadal uspokaja pasażerów. Na statku Podpromie coraz mniej jednak naiwnych, którzy chcą tak dryfować.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: iron »

weary_skier pisze:
iron pisze:Od początku sezonu gwiazdy rzeszowskie ze Zbychem na czele ostro dają do zrozumienia Komiemu, że nie rozgrywa jak powinien.
Nie mam powodów, żeby Ci nie wierzyć, bo masz zawsze rzetelne info, ale zaciekawiło mnie stwierdzenie gwiazdy, bo tych w Rzeszowie na lekarstwo. No chyba, że mówimy o "gwiazdach" to wtedy faktycznie Bartman, Możdżonek jak sugeruje @ciorny i może Kosok (ale to tylko moje przypuszczenia). Mam nadzieję, że taki Lemański nie odznacza się żadnymi negatywnymi cechami.
Przepraszam. Oczywiście chodziło o "gwiazdy". Niestety syndrom gwiazdorzenia rozchodzi się jak zaraza. Zacznie jeden i podłapują wszyscy. Z naszego sypacza robi się kozła ofiarnego. Najgorzej dla niego, że podpisał bodaj 3 letni kontrakt.
No sympathy for fools...
beatrix
Posty: 179
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: beatrix »

Ależ to smutna historia. Są pieniądze, są kibice, jest tradycja i wszystko idzie do ścieku przez kilku bufonów. Chyba pozostaje Resovii przetrwać ten sezon i zacząć od początku. Byle z lepszym skutkiem. Szkoda Gruszki, Szulza, Komendy i innych siatkarzy, którzy wdepnęli w to zamieszanie. Szulz chciał odejść z Resovii po poprzednim sezonie, ale klub się nie zgodził. I jego rozwijająca się kariera poszła w siną dal. Nie wiem czy jeszcze zdoła to odwrócić, najmłodszy już nie jest.
Zmiana trenera w ub.roku nie pomogła. Czy wobec takiej sytuacji z zawodnikami ma ona jakikolwiek sens?
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Son »

Może Schulz mógłby pójść do Włoch, do jakiejś Valentii, czy Sory. Tam miałby realna szanse pograć. W Polsce czołowe kluby maja atakujących- wliczając nawet Trefla i Zawiercie, a gra w Bydgoszczach, Suwałkach raczej sensu dla niego nie ma. Może ewentualnie jakiś Radom, Olsztyn. Choć noe wiem jak tam z kontraktami. Schulz to w końcu mistrz świata, zawodnik klubów z tradycjami, rozpoznawalnych, wiec myśle, ze za granica miałby szanse znaleść ciekawe propozycje.
Zaksa na maksa
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”