Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Aquino »

Brawo Zaksa!!!. Świetna wiadomość.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1047
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: mitam »

To jutro kolejna z Zatorem ???
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Lucarelli »

Taaaakkkkk, szósty sezon, kolejny prezent bożonarodzeniowy!
Co za wspaniała nowina!
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Szary Wilk »

Gdyby tak jeszcze ZAKSA zrobiła jemu jakiś prezent za kilka miesięcy i zakontraktowała topowego przyjmującego i jakiegoś solidnego atakującego...

Skończy się pewnie na kimś co najwyżej solidnym, a Kaczmarek i tak nie do ruszenia.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Lucarelli »

Cóż za piękny zwyczaj, ogłaszane takiej nowiny na Boże Narodzenie, ale piękny prezent pod choinkę dla kibiców.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Kicu »

Dałbym sobie rękę uciąć, że Ben po sezonie odejdzie. Szczególnie po tym jak w klubie nie ma już Deroo. I byłbym bez ręki. Duży szok. Brawo Świder! Dobra robota :D
MrBronx
Posty: 293
Rejestracja: 16 maja 2010, o 11:44
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: MrBronx »

Brawo ZAKSA. Tak się to robi. Kontrakt podpisany z wyprzedzeniem i reżyser zostaje z nami. Teraz można dalej budować drużynę. Nie oszukujmy się nie ma obecnie drugiego w lidze, który na rozegraniu robiłby taką różnicę co z automatu dodaje kilkanaście procent ułatwienia atakującym. Przy okazji budując ich.

Wesołych Świąt siatkarskie świry :)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Lucarelli »

Toniutti to bez wątpienia najlepszy transfer w historii ligi.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

Czyli jednak nie uciekł jak to miał zrobić po odejściu Sama. Biedny Kuba/Pawcio znowu mu się nie sprawdziło.
Brawo Świder, brawo Ben. To się nazywa przywiązanie do barw klubowych :) bez wątpienia jeden z najlepszych graczy w historii ligi
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
Hrabia_Monte_Christo
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2019, o 19:25
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hrabia_Monte_Christo »

Szary Wilk pisze:Gdyby tak jeszcze ZAKSA zrobiła jemu jakiś prezent za kilka miesięcy i zakontraktowała topowego przyjmującego i jakiegoś solidnego atakującego...

Skończy się pewnie na kimś co najwyżej solidnym, a Kaczmarek i tak nie do ruszenia.
Atakującego to raczej bym nie oczekiwał, bo pewnie zostanie Kaczmarek, natomiast przyjmującego mogą pozyskać bardzo interesującego.
Osobiście nie wierzę, że Parodi zostanie na dłużej.


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Kicu »

Może jest plan ponownego ściągnięcia Deroo?
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: zibibobi »

Miła i dobra wiadomość. Tak sobie pomyślałem, że jest jeszcze dwóch grajków z ekipy Fefe, którzy by fajnie uzupełnili ten skład. Mam na myśli Gladyra i Tillie. Nie mam nic do Smitha czy Parodiego, ale uważam że ci pierwsi, a szczególnie Jurek, są jakos bardziej zaksowi.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Kicu »

Marzy mi się powrót Jurka. Pomimo wieku i sporych problemów zdrowotnych udowadnia, że to nadal świetny gracz. Od Smitha jest moim zdaniem lepszy.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: bono »

Zdecydowaliśmy zostać tutaj razem z rodziną, ponieważ czujemy, że Kędzierzyn stał się naszym drugim domem. Jestem zawodnikiem, który lubi walczyć o najwyższe cele, sięgając po kolejne trofea i tytuły i czuję, że ZAKSA chce tego samego. Dlatego też chciałbym, abyśmy razem spróbowali kontynuować tę drogę. Moim celem, jako zawodnika, jest pokazanie, że możemy być częścią klubu, nawet jeśli jestem obcokrajowcem i nie mówię po polsku. Wychodzę z założenia, że kiedy klub troszczy się o ciebie i twoją rodzinę, powinieneś to uszanować i dać z siebie wszystko zarówno na boisku, jak i poza nim, bo tak będziesz zapamiętany. W ciągu ostatnich pięciu sezonów razem bardzo się rozwinęliśmy i uważam, że ZAKSA jest jednym z najlepszych klubów w Europie (pod względem poziomu gry, organizacji, warunków do pracy czy możliwości powrotu do zdrowia i regeneracji, jaki daje zawodnikom. Moja kariera przywraca równowagę w moim życiu i Kędzierzyn zapewnia mi to wszystko – zaznacza Benjamin Toniutti.

Nawet jeśli to kurtuazja - to bardzo, bardzo miła.Ben to wzór siatkarza - sportowca.Brawo Sebastian!
nie ma już nic... :<
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

Coś mi się wydaje, ze Ben zostanie na długo w KK/Polsce podobnie jak Antiga. Jakby miał odejść, to myśle, ze już by odszedł.
Polska to dobry kraj do życia, w porównaniu z zachodem dość normalny. Kędzierzyn kończy rok z 3 krajowymi trofeami jak na niekwestiowanego mistrza polski i najlepszy zespół w kraju przystało, w dodatku to dzisiejsze przedłużenie.... mega!
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

Bądźmy szczerzy, że niestety do ligi koreańskiej/japońskiej nie może iść bo tam szukają młotów, a nie rozgrywających, sam chyba sportowo nie chce jeszcze kończyć kariery, bo jak widać jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie. Jedynie myślałem, że jak Fefe wyciągnął Bieńka to po Toniuttego może też zgłosić się, bo jednak finansowo mogliby ZAKSE przebić że 2-3 krotnie.
Są pewnie opcje jak Zenit St.Petersburg, który mógłby rzucić niesamowitą sumę, ale jak widać chyba Toniutti nie chce, bo agenta ma tego samego co Sam Deroo więc znalezienie takiej oferty nie było by problemem.
Duży szacunek dla Świdra, bo prawdopodobnie znowu zatrzyma trzon zespołu Toniutti-Zatorski-Wiśniewski, jak o polaków nie ma co się martwić to utrzymać obcokrajowca i jeszcze na takim poziomie w "małym mieście", ale wielkim klubie ZAKSIE duże osiągnięcie.
Co do transferów raczej jak co roku będą to zmiany kosmetyczne, chyba że ktoś odejdzie miesiąc przed rozgrywkami... Na tą chwilę można otwarcie powiedzieć, że raczej odejdą Parodi,Łukasik,Baroti i raczej Rejno. Jeśli chodzi o Kaczmarka, to jest w Mistrzu Polski i niżej nie zejdzie, a za granicę nawet Monza która jest średnio na 10 miejscu kupuje Kurka, który ma być gwiazdą a nie technicznego klepacza jak Łukasz, to samo raczej Olek Śliwka niżej nie zejdzie, a Kovacevicem to on jeszcze nie jest, żeby z tymi warunkami technicznymi i swoją zagrywką zrobić karierę za granicą.. :P
Raczej będzie ten Vucicevic, którego teraz chcieli i Grbić juz w lidze narodów dawał mu szanse w kadrze.., może ktoś z środka bełchatowa, bo mają tam 3, jeśli kochan nie odejdzie po tym sezonie, a reszta ciężko powiedzieć na tą chwilę jeszcze ktoś może wystrzelić, nawet powrót Szymury by mnie nie zaskoczył.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Marcy$ »

Brawo Zaksa. Swietna wiadomosc dla ligi. Szacun

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Bartek O »

Wielkie gratulacje dla ZAKSY i wyrazy szacunku dla Sebastiana Świderskiego za zatrzymanie na kolejny sezon jednego z najlepszych "playmakerów" na świecie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Przede wszystkim dobrze to świadczy o Toniuttim, bo pewnie w jego zasięgu byłby (wyższy) kontrakt w klubie pokroju Dynama czy Nowosybirska, a jednak zostaje w Polsce po raz kolejny.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Son pisze: Polska to dobry kraj do życia, w porównaniu z zachodem dość normalny.
No tak ta normalność. A czym ta normalność jest? Bo dla Polaka to Polska będzie państwem normalnym, dla Amerykanina USA a dla mieszkańca Arabii Saudyjskiej właśnie ten kraj. Dla Toniuttiego pewnie Francja to najbardziej normalny kraj. Ale rzeczywiście Polska to dobre państwo do życia, a oprócz tego Kędzierzyn gwarantuje mu walkę o trofea, grę w jednej z trzech najlepszych lig świata w miarę wysokie zarobki a trzeba jeszcze pamiętać, że takie x euro tu jest więcej warte niż tyle samo we Włoszech gdzie jest drożej i wyższe podatki. No i tu jest co widać dobra atmosfera w drużynie i stabilizacja a człowiek potrzebuje tej stabilizacji.
PS. Coś mi się wydaje, że w przyszłym sezonie może Deroo wrócić bo też się tu dobrze czuł i mógł po prostu skorzystać z oferty by zarobić naprawdę niezłe pieniądze w Rosji. Zaksa też może na tym zyskać bo pewnie na przyszły sezon przejdzie to co oszczędzili na Deroo, no chyba, że to wszystko poszło na Łukasika i Parodiego, ale wydaje mi się, że Deroo mógł więcej zarabiać niż ci dwaj razem bo jeden na przecenie przez problemy Warszawy a drugi i tak klubu nie potrafił sobie znaleść.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 26 gru 2019, o 09:54 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Zaksa na maksa
eleles1
Posty: 20
Rejestracja: 2 gru 2017, o 15:11
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: eleles1 »

Świetna wiadomość!
Przydałby się nowy PL środkowy i przyjmujący - dla mnie idealnie z Benem wyglądałby Bednorz.
Atakujący to oczywiście mus :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Kaczmarek ma jeszcze rok kontraktu, więc nie będzie nowego atakującego a na pewno nie takiego z wysokiej półki. Na pewno pojawi się jakiś klasowy przyjmujący do Śliwki albo do Semeniuka i mam nadzieję, że będzie to powrót Deroo, ale taki Urnaut czy Sander po kontuzji mogą być w zasięgu. A co do środkowych to z polskich to może być taki Kochanowski bo kończy mu się kontrakt, ale może Zaksa spróbowała by Seyeda wyciągnąć? Przy Toniuttim pokazał by pełnię swoich umiejętności jak przy Marufie. Jeśli nie więcej bo Francuz to klasa wyżej. Choć przy problemach z poziomem Włochów w Serie A to trochę topowych nazwisk na środku może być dla Zaksy do wyciągnięcia.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1047
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: mitam »

Naprawdę wierzycie w powrót Sama? Myślę że prezes nie bierze takiej możliwości pod uwagę. Uciekł z ZAKSY to do widzenia
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

mitam pisze:Naprawdę wierzycie w powrót Sama? Myślę że prezes nie bierze takiej możliwości pod uwagę. Uciekł z ZAKSY to do widzenia
Nie uciekł jak Fayazi, który spakował się i miał wszystko gdzieś, bo nikt mu nie płacił, a druzyna wszystko przegrywała..
W przypadku Sama, podpisał dla ZAKSY specjalnie taki kontrakt na którym klub zarobił naprawdę duże pieniądze od rosjan, nie uciekł za darmo,a ZAKSA została z niczym, więc sprawa jego transferu otwarta chociaż jak poczuł już te większe pieniądze ciężko będzie wrócić mu na to co dostawał, dlatego taki transfer mało prawdopodobny :P
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1047
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: mitam »

firefoxkk pisze:
mitam pisze:Naprawdę wierzycie w powrót Sama? Myślę że prezes nie bierze takiej możliwości pod uwagę. Uciekł z ZAKSY to do widzenia
Nie uciekł jak Fayazi, który spakował się i miał wszystko gdzieś, bo nikt mu nie płacił, a druzyna wszystko przegrywała..
W przypadku Sama, podpisał dla ZAKSY specjalnie taki kontrakt na którym klub zarobił naprawdę duże pieniądze od rosjan, nie uciekł za darmo,a ZAKSA została z niczym, więc sprawa jego transferu otwarta chociaż jak poczuł już te większe pieniądze ciężko będzie wrócić mu na to co dostawał, dlatego taki transfer mało prawdopodobny :P
Ty wiesz swoje a ja swoje ... Co do tego że podpisał taki kontrakt na którym klub zarobił przy jego odejściu to myślę że innego kontraktu by nie było. Prezes zna realia rynku i nie strzeli sobie w kolano bez odpowiednich klauzul w kontrakcie. Wg mnie nie ma tematu Sama w ZAKSIE ....
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: grzegorzg »

Cieszy mnie pozostanie Toniuttiego, choc pewnie kibiców Zaksy jeszcze bardziej :D . Myślę, że Toniutti ma na pewno pozytywny wpływ na naszych rozgrywajacych nie tylko w rozumieniu taktyki, ale tez i techniki rozegrania. Mam nadzieję, że Francuz odcisnie swoje pietno na naszych zawodnikach podobnie zresztą jak zrobił to Deroo.

Nie mam zupełnie pojecia dlaczego czasami pojawiają się jakiekowleik zarzuty do Belga.
kamil1999 pisze:Na pewno pojawi się jakiś klasowy przyjmujący do Śliwki albo do Semeniuka
A dlaczego parą przyjmujacych ma nie byc własnie Semeniuk i Śliwka? Semeniuk wskoczył praktycznie na top jesli chodzi o fizyke, a techniczne podstawy ma lepsze niż Bednorz. W gracza - w rozumieniu pozycji w hierarchii przyjmujących - pokroju Sandera nie wierzę. Ja wolałbym postawic na atak.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: qtp »

Son pisze:Polska to dobry kraj do życia, w porównaniu z zachodem dość normalny.
Bardzo mi się ten fragment spodobał, całe święta uśmiechałem się jak sobie o nim przypomniałem :] aż strach pomyśleć co na tym zgniłym zachodzie się wyrabia :P

Pozostanie Tonuttiego to największe wzmocnienie Zaksy na przyszły sezon, żaden inny osiągalny zawodnik nie dodał by całej drużynie tyle jakości.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: marakuja »

Ewentualny powrót Deroo do Kędzierzyna jest/będzie uzależniony w bardzo dużej mierze od sytuacji osobistej Belga. ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: qtp »

marakuja pisze:Ewentualny powrót Deroo do Kędzierzyna jest/będzie uzależniony w bardzo dużej mierze od sytuacji osobistej Belga. ;)
A jak Deroo radzi sobie w Rosji? Bo jesli gra na poziomie z PL to już go nie wypuszczą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”