Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

PabloFX
Posty: 819
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: PabloFX »

Łukasik to musi sie przede wszystkim doleczyc porządnie i wtedy można gdybać. Sezon długi, zaraz dojdzie LM, PP i wtedy szeroka ławka może byc zbawieniem. Jeszcze się zdrowy Piotr nagra w tym sezonie, zmiany Semeniuka pokazują, że Grbić nie boi się rotować skladem w trakcie spotkania.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: drukjul »

kuba94 pisze: Łukasik na ten moment się wydaje 4 opcja na przyjęciu i decyzja o przejściu do Zaksy może się okazać bardzo zła z jego punktu widzenia.
PabloFX pisze:Łukasik to musi sie przede wszystkim doleczyc porządnie i wtedy można gdybać.
Otóż to. W przypadku Piotrka najważniejsze, żeby mu zdrowie jak najszybciej wróciło. Bo jeżeli tak jak w tym momencie nie może ani grać, ani normalnie trenować, to czy jest w Warszawie, czy w Kentucky to w sumie żadna różnica. :(
kuba94
Posty: 47
Rejestracja: 22 lis 2019, o 09:11

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kuba94 »

Jasna sprawa, tylko czy pogra w jakieś większej liczbie spotkań przy Śliwce, Parodim i Semeniuku, oto jest pytanie.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 389
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: KentuckiFan »

PabloFX pisze:Łukasik to musi sie przede wszystkim doleczyc porządnie i wtedy można gdybać. Sezon długi, zaraz dojdzie LM, PP i wtedy szeroka ławka może byc zbawieniem. Jeszcze się zdrowy Piotr nagra w tym sezonie, zmiany Semeniuka pokazują, że Grbić nie boi się rotować skladem w trakcie spotkania.
Bardzo dobrze, że rotuje i niech wychodzi to jak wczoraj. Tak jak pisałem parę postów wcześniej, podobało mi się jak Grbić po meczu z Warszawą nie szukał guzik powodów porażki, powiedział, że odrobi lekcję z meczu przyglądając się co nie zagrało, aby było lepiej no i było, to dobry znak. Śliwka nie zaczął najlepiej, pah wchodzi Kamil i ma dzień konia zostając potem zasłużenie MVP. Parodi duża poprawa jakości, prawie 90% skuteczności 8/9, Kaczmarek tak samo 14/22 a akurat Ci dwaj zawodnicy z Warszawą zagrali na bardzo słabym procencie. Smith 5/5 - 100% w ataku, szkoda, że bez bloku.
Dyskutować zawsze warto.
Anula
Posty: 45
Rejestracja: 23 sty 2019, o 19:58
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Anula »

firefoxkk pisze:Bardziej niepokoi fakt, że Łukasik z vervą był w kwadracie, a dzisiaj znowu wyjechał za bandy :| koniec końców liczyłem, że jednak on będzie tą pierwszą armata w kędzierzynie, a śliwka za nim tym defensywnym ;) A mozna powiedziec ze autobus ucieka, bo Semeniuk co wchodzi to daje dobrą zmiane nawet taką, że za chwile może zameldować się w startowej "6". Na ta chwile jednak piotrek jest 4 zawodnikiem do gry, a przez kontuzje jednak moze w tym roku bardzo mało pograć, przez co szkoda bo jednak nic nie mówiąc w Warszawie zrobił duży skok jakościowy i ten transfer moze byc niewypałem głownie dla niego, bo ZAKSA bez niego będzie swoje grała.
Ogólnie dzisiaj miałem jakieś wrażenie, że Grbic bardziej żył meczem i reagował na kazda sytuacje boiskową, czego chyba brakło kilka dni temu.. Chociaż ciezko powiedziec czy by to pomogło, bo verva przyjechała mocno naładowana, a zwlaszcza kwolo :)
Łukasik ma kontuzję pleców - zastanawiam się kiedy ją podłapał bo grał chyba 1,5 seta w jednym meczu. Wygląda na to że z kontuzją przyszedł do ZAKSY. Chodzą słuchy/ plotki ze kontuzja poważna i nie wiadomo kiedy bedzie mógł grać.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

Anula pisze:
firefoxkk pisze:Bardziej niepokoi fakt, że Łukasik z vervą był w kwadracie, a dzisiaj znowu wyjechał za bandy :| koniec końców liczyłem, że jednak on będzie tą pierwszą armata w kędzierzynie, a śliwka za nim tym defensywnym ;) A mozna powiedziec ze autobus ucieka, bo Semeniuk co wchodzi to daje dobrą zmiane nawet taką, że za chwile może zameldować się w startowej "6". Na ta chwile jednak piotrek jest 4 zawodnikiem do gry, a przez kontuzje jednak moze w tym roku bardzo mało pograć, przez co szkoda bo jednak nic nie mówiąc w Warszawie zrobił duży skok jakościowy i ten transfer moze byc niewypałem głownie dla niego, bo ZAKSA bez niego będzie swoje grała.
Ogólnie dzisiaj miałem jakieś wrażenie, że Grbic bardziej żył meczem i reagował na kazda sytuacje boiskową, czego chyba brakło kilka dni temu.. Chociaż ciezko powiedziec czy by to pomogło, bo verva przyjechała mocno naładowana, a zwlaszcza kwolo :)
Łukasik ma kontuzję pleców - zastanawiam się kiedy ją podłapał bo grał chyba 1,5 seta w jednym meczu. Wygląda na to że z kontuzją przyszedł do ZAKSY. Chodzą słuchy/ plotki ze kontuzja poważna i nie wiadomo kiedy bedzie mógł grać.
Dla tego patrząc realistycznie Świder podpisuje z takimi zawodnikami kontrakt na 1 rok i patrzy co wydarzy się dalej... I na tą chwilę zapowiada się pewnie że Łukasik i Parodi odejdą po sezonie, Śliwce kończy się kontrakt i nie wiadomo czy zostanie jeszcze, zostaje Semeniuk i pewnie będzie próba ściągnięcia Szymury z katowic, więc czas pokaże... Raczej przyszły rok będzie Semeniuk,Szymura + jakies wielkie nazwisko z zagranicy ala Taylor Sander po kontuzji.. ;)
Trochę gdybanie, wiadomo że kontrakty przedłuzaja juz nawet po nowym roku i każdy już czegoś szuka, bo nawet Łukasik może 2 faze zasadniczą po kontuzji mieć genialną i dalej w ZAKS-ie grac...
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: alimak »

W ZAKSIE przedłużają kontrakty nawet przed nowym rokiem. ;)
Anula
Posty: 45
Rejestracja: 23 sty 2019, o 19:58
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Anula »

Wczorajszy mecz mimo , że jestem kibicem ZAKSY określam jednym zdaniem: HOAG- ZAKSA wynik 2-3
Nie wiem czym był spowodowany spadek postawy Zaksiaków, bo po prawdzie to jedynie środkowi głownie Wiśnia stanęli na wysokości zadania. Może rozluźnienie po meczu ze SKRA a może trochę nastawienie na zasadzie - Resovia dopiero 10 miejsce, przegrywa prawie z kazdym więc nie musimy się wysilać i tak wygramy. Jedno jest pewne już po kilku kolejkach widać ,że Nicola to nie Gardini , nie przywiązuje się do nazwisk tylko jak nie idzie szybko szuka rozwiązań i rotuje składem. Chwała mu za to!
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: qtp »

Anula pisze:Wczorajszy mecz mimo , że jestem kibicem ZAKSY określam jednym zdaniem: HOAG- ZAKSA wynik 2-3
Hoag 33 ataki
Marechal 31
Schulz 32
Tak że chyba jednak nie.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 531
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: pietrus72 »

Jak ktoś dobrze oglądał mecz to widać wyraźnie że Hoag ciągnął wózek , robiąc problemy zawodnikom Zaksy przy każdej sytuacji, Marechal był atakowany zagrywką Semena, ale w ataku pomagał Hoagowi.Schulz od czasu do czasu asysta punktowy. Mnie zastanawia dlaczego Zaksa obniżyła poziom po 2 secie,sami sobie są winni takiej sytuacji. Grbić rotował składem bo widział problemy u niektórych zawodników. Mecz miał trwać 3 sety, a wyszło to co widzieliśmy w TV.
bono
Posty: 3482
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: bono »

Czy ja wiem czy Zaksa obniżyła poziom po 2 secie - pierwszego Resovia miała na tacy ale Schulz i środkowi popełnili z 5,6 błedów i gdyby nie to byłoby 1-3 w plecy.
To Resovia falowała - a u nas skrzydłowi dość średnio (Śliwka 4 błędy w przyjęciu) - Parodi po fajnym meczu w niedzielę - wczoraj cieniutko 4 punkty, 28% w ataku, 0 bloków i 0 zagrywki punktowej - gdzie Totti 2 bloki i 3 asy !!! :o
Środek wygrał mecz i zmiażdżył Resovie.Libero zdecydowanie lepszy z Rzeszowa.
Może to kwestia krótkim odpoczynkiem my 3 dni, Resovia tydzień ale myślę że cały sezon tak to będzie wyglądać.
Falujące skrzydła - Kaczmarek, Śliwka, Parodi - raz będą grały dobrze a raz średnio i to Ben ze środkowymi i libero będą przeważać szale zwycięstwa na naszą korzyść(choć pewnie nie zawsze)
Dobrze że jest Semen, ale liczę tez na Piotrka Łukasika.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Anula
Posty: 45
Rejestracja: 23 sty 2019, o 19:58
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Anula »

qtp pisze:
Anula pisze:Wczorajszy mecz mimo , że jestem kibicem ZAKSY określam jednym zdaniem: HOAG- ZAKSA wynik 2-3
Hoag 33 ataki
Marechal 31
Schulz 32
Tak że chyba jednak nie.
Ale: Hoag zdobył 23 punkty, Marechal 16 Schulz 17.
Hoag dawał punkty Resovi w najtrudniejszych momentach i przechylał szalę na korzyść prowadzenia bądź zwycięstwa Rzeszowa ( atak, blok obrona i zagrywka), natomiast Schulz robił błędy w ważnych momentach. Patrzac na całokształ gdyby nie Hoag to Resovia przegrałaby 0-3
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: qtp »

Anula pisze: Patrzac na całokształ gdyby nie Hoag to Resovia przegrałaby 0-3
Gdyby nie Tonutti Zaksa przegrała by 3-0...
Głupie gadanie, gdyby nie ten zawodnik to w jego miejsce był by inny. Pewnie że czasami można napisać że w dany mecz to Zaksa vs X, albo Resovia vs Y, ale to faktycznie musi tak wyglądać, tu Hoag był postacią wiodącą (taka jego rola), ale na pewno nie był osamotniony.
eleles1
Posty: 20
Rejestracja: 2 gru 2017, o 15:11
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: eleles1 »

Coś jest z Kaczmarkiem czy normalna rotacja?
Cóż, Zati, Śliwka, Smith i inni kadrowicze muszą łapać zadyszkę po tak długim sezonie reprezentacyjnym i grze 2x w tygodniu, byleby odzyskali stabilność na najważniejsze mecze sezonu

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
bono
Posty: 3482
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: bono »

Stąd troche słabsza dyspozycja w kilku ostatnich meczach Łukasza.Poważna dolegliwość.Poczekajmy na stanowisko klubu.Zwierzu raczej nie zagra w grudniu i oby tylko w grudniu.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

Trochę szkoda Łukasza, bo w tym roku wydawało się, że daje drużynie dużo więcej niż rok temu i nie mówie tylko o ataku, ale głównie gra w bloku i obronie :) Na szczęście ZAKSY kalendarz w grudniu mają dosyć łatwy, może tylko te mecze ligi mistrzów, ale węgier na takim poziomie już grał więc nic go raczej nie przerośnie.. Ostatecznie ZAKSA ma tak zbudowany skład, że zawsze Olek może zagrać na ataku, a na przyjęciu para Parodi-Semeniuk lub Semen na ataku też raczej by sobie poradził.. Bardziej martwi fakt Łukasika, bo jednak ciągle siedzi za bandami, a nic nie mówiąc po grudniu minie już połowa sezonu zasadniczego, która jest dla niego stracona. :|
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hirako »

Nie róbcie se jaj... Co poważnego z Kaczmarkiem?
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
bono
Posty: 3482
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: bono »

firefoxkk pisze:Trochę szkoda Łukasza, bo w tym roku wydawało się, że daje drużynie dużo więcej niż rok temu i nie mówie tylko o ataku, ale głównie gra w bloku i obronie :) Na szczęście ZAKSY kalendarz w grudniu mają dosyć łatwy, może tylko te mecze ligi mistrzów, ale węgier na takim poziomie już grał więc nic go raczej nie przerośnie.. Ostatecznie ZAKSA ma tak zbudowany skład, że zawsze Olek może zagrać na ataku, a na przyjęciu para Parodi-Semeniuk lub Semen na ataku też raczej by sobie poradził.. Bardziej martwi fakt Łukasika, bo jednak ciągle siedzi za bandami, a nic nie mówiąc po grudniu minie już połowa sezonu zasadniczego, która jest dla niego stracona. :|
Trzeba pamietac o limitach jak bedzie grał Parodi nie może grac Smith - i wczoraj tak było.
Poczekajmy - w przyszlym tyg. pewnie bedzie cos wiadomo wiecej.Ewentualnie na priv
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Pawel909 »

Ohhh biedny Łukasz :< :<
MrBronx
Posty: 293
Rejestracja: 16 maja 2010, o 11:44
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: MrBronx »

Ktoś coś więcej wie co się dzieje z Łukaszem? Jest rozpatrywany transfer czy po miesiącu wraca do gry? Z Barotim to niczego wielkiego się nie ugra.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hirako »

Świder powiedział, że Łukasza dopadł wirus i jest hospitalizowany
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Patrol035 »

Hirako pisze:Świder powiedział, że Łukasza dopadł wirus i jest hospitalizowany
Ten wirus bardzo poważny? Bo hospitalizacja może być krótka, może być długa. Tak w zasadzie nic to nie mówi.
Semper fidelis
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: adamow »

Pewnie wirus grypy go dopadł, w tym roku jest wyjątkowo dużo zachorowań wywoływanych przez te nowe mutacje wirusa
Anula
Posty: 45
Rejestracja: 23 sty 2019, o 19:58
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Anula »

Podobno jest w szpitalu, przynajmniej był w sobotę.
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Pawel909 »

Mistrz Polski gra mecz w LM. Hala praktycznie pusta. Żenada
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

Już bez przesady, grają z kim grają, a jest dzień pracujący, środek tygodnia.
Zaksa na maksa
Anula
Posty: 45
Rejestracja: 23 sty 2019, o 19:58
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Anula »

3-0 godzinka z prysznicem i do domu!!!! :D :D
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: adamow »

Mecze LM zawsze są w dni pracujące w środku tygodnia. Inna sprawa, że Zaksa faktycznie trafiła taką grupę, że nawet punktu nie mają gdzie zgubić.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

I tak powinno być nie wyobrażam sobie, żeby mistrz polski męczył się z drużyną, która nie gra w lidze włoskiej lub rosyjskiej.., to nie piłka nożna, że przegrywamy z jakimiś kazachami czy słoweńcami itp. Mecz bez większej historii dla ZAKSY, trochę poatakował Baroti przy wyższej piłce może te 50% wykręcić i fajna gra Krzysia Rejny w bloku, bo niestety ten element w lidze nie funkcjonował od początku sezonu. Kalendarz ZAKSY w grudniu dosyć łatwy więc po takim meczu mogę powiedzieć że węgier da radę, może nawet bez niego kędzierzyn by wygrał z Bygdoszczą czy Lubinem.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 531
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: pietrus72 »

Oglądałem mecz ,mecz jednostronny ,treningowy dla Grbicia ,a tak ogólnie po za marginesem meczu to Kaczmarek jest poza kadrą na kilkanaście tygodni /słyszałem że jakaś kontuzja/ a Łukasika czeka operacja ,z Vervy przyszedł z kontuzją ,więc absencja dwóch zawodników na 2 miesiące.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”