PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Resofan »

barti522 pisze:Tutaj jest ta sytuacja.
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dyscyplina
Obejrzałem to sobie i w sumie nie wiem co jest bardziej denne - zachowanie zawodników i sztabu Skry, czy próba obrony tego zachowania przez jej kibiców.....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Kauchuck »

Resofan pisze:
barti522 pisze:Tutaj jest ta sytuacja.
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dyscyplina
Obejrzałem to sobie i w sumie nie wiem co jest bardziej denne - zachowanie zawodników i sztabu Skry, czy próba obrony tego zachowania przez jej kibiców.....
Jestem kibicem Skry, ale oceniam tą sytuację obiektywnie jako aktywny sportowiec (trenuję inną dyscyplinę). Zachowanie słabe. W całej tej sytuacji sportowo zachował się jedynie Halaba. Brawo dla niego.

Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Bartek O »

VolleyFan10 pisze:
Psy szczekają a karawana jedzie dalej :]
Nie jestem szczekającym psem, raczej kibicem PGE Skry Bełchatów, któremu zachowanie Grześka Łomacza wydaje się zwyczajnie żałosne.
Ciekawe tylko, czy gdyby rozgrywający Bełchatowian nie zaczął wymachiwać łapami sędziowie ostatecznie przyznaliby punkt Gdańszczanom?
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: skrowiec »

skrowiec pisze:ic dodać nic ująć...
Przypomniał mi się mecz Espadonu że skra A później ten walkower.... heh cóż to wtedy było...
jaet pisze:Jak nie widzisz różnicy, to tu już i najlepszy okulista nic nie pomoże. Zresztą, szkoda chyba słów...

Ja tylko jeszcze pozwolę sobie tak zacytować...
Bo nienawidzę dwulicowosci...


jaet pisze: e: Skra Bełchatów

przez jaet » 27 paź 2016, o 09:14

Leeon, jeżeli zapytasz mnie czy ten przepis jest sensownie skonstruowany i sprawiedliwy, to oczywiście Ci odpowiem, że nie. Tyle, że w kwestii walkoweru nie ma to najmniejszego znaczenia, bo tak jak napisał didek - trzeba się opierać na istniejących zapisach, a te są jednoznaczne. Szaleństwem byłoby w tej sytuacji wdawanie się w dysputy czy zmiana coś dała czy nie, bo za chwilę będziemy mieli sytuację, w której nieuprawniony zawodnik zdobędzie np. 2 pkt, a jego drużyna seta przegra, albo wygra go np. 8 pkt i też zaraz pojawią się głosy, że te 2 pkt nie zaważyły. Tu nie ma miejsca na wolną interpretację, bo zrobi się taki bałagan, że nikt już nad tym nie zapanuje. Jeżeli dzisiejsze orzeczenie skończy się w inny sposób niż walkower dla Espadonu, ta będę w szoku. Nie widzę też żadnych szans na zmianę decyzji na korzyść Skry w trybie odwoławczym, bo nie ma do tego żadnych podstaw prawnych. Równie dobrze Skra mogłaby się odwoływać w zeszłym roku, że końcowa tabela nie jest z różnych względów sprawiedliwa i logiczna, bo w końcu wygrali więcej meczów niż Resovia, a są niżej.
Nic dodać nic ująć... takich mamy ludzi na forum
Awatar użytkownika
laanca
Posty: 318
Rejestracja: 17 lut 2017, o 14:02
Płeć: M
Lokalizacja: Kłodzko

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: laanca »

Grzesiu Łomacz powinien dostać nagrodę meczu Anty-fairplay. Żenujące zachowanie. Nie jestem specjalnie superfanem ani jednej ani drugiej drużyny , lubię oglądać obie , ale trzeba przyznać że zachowanie graczy Skry podłe. Nie ma ich co bronić bo popełnili srogie faux pas.
Co było po tej akcji, bo tego już nie ma na nagraniu? Skra oddała im jakoś ten punkt ?
Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Aquino »

Nie oddała.
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: kamien »

laanca pisze:Grzesiu Łomacz powinien dostać nagrodę meczu Anty-fairplay. Żenujące zachowanie. Nie jestem specjalnie superfanem ani jednej ani drugiej drużyny , lubię oglądać obie , ale trzeba przyznać że zachowanie graczy Skry podłe. Nie ma ich co bronić bo popełnili srogie faux pas.
Co było po tej akcji, bo tego już nie ma na nagraniu? Skra oddała im jakoś ten punkt ?
Nie, Kochanowski przywalił zagrywka aż huczało. Niepojęte, nawet piłkarze w nożna oddają piłkę, wrzucają na aut a tu siatkarze którzy w swojej masie są uznawani/uważają się za inteligentniejszych niż futboliści nie potrafili się zreflektować i zachować jak ludzie. Ale o czelendż poprosił Gogol, i to On powinien ogarnąć sytuacje. Kiepsko
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Bartek O »

laanca pisze:Grzesiu Łomacz powinien dostać nagrodę meczu Anty-fairplay. Żenujące zachowanie. Nie jestem specjalnie superfanem ani jednej ani drugiej drużyny , lubię oglądać obie , ale trzeba przyznać że zachowanie graczy Skry podłe. Nie ma ich co bronić bo popełnili srogie faux pas.
Co było po tej akcji, bo tego już nie ma na nagraniu? Skra oddała im jakoś ten punkt ?
Może Grzegorz Łomacz, a następnie trener Gogol byli przekonani, że Kacper dobiegłby do tej piłki i była szansa na kontynuowanie tej akcji? A Halaba zaczął prowokacyjnie i bezczelnie przepraszać Łomacza za uderzenie w twarz.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: dodonek »

Swoją drogą chyba w przerwie między sezonami musiało dojść do jakiegoś zebrania z sędziami i padły chyba nowe wytyczne. W pierwszej kolejce było chyba więcej gwizdków o błąd ustawienia, za wczesnego wbiegania przed zagrywką itp. niż w całym ubiegłym sezonie. Błąd 8 sekund też już się pojawił :o

W meczu GKS- Resovia brakowało tylko żeby Ireneusz Mazur pomylił się podczas przedstawienia samego siebie. Co chwilę walił jakieś babole i mam wrażenie że czasem to on nie wie co mówi. A już hitem było jak pomylił Jana Nowakowskiego z Janem Kochanowskim bo .....ostatnio czytał Trylogię..
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: DuszanKubica »

skrowiec pisze:
skrowiec pisze:ic dodać nic ująć...
Przypomniał mi się mecz Espadonu że skra A później ten walkower.... heh cóż to wtedy było...
jaet pisze:Jak nie widzisz różnicy, to tu już i najlepszy okulista nic nie pomoże. Zresztą, szkoda chyba słów...

Ja tylko jeszcze pozwolę sobie tak zacytować...
Bo nienawidzę dwulicowosci...


jaet pisze: e: Skra Bełchatów

przez jaet » 27 paź 2016, o 09:14

Leeon, jeżeli zapytasz mnie czy ten przepis jest sensownie skonstruowany i sprawiedliwy, to oczywiście Ci odpowiem, że nie. Tyle, że w kwestii walkoweru nie ma to najmniejszego znaczenia, bo tak jak napisał didek - trzeba się opierać na istniejących zapisach, a te są jednoznaczne. Szaleństwem byłoby w tej sytuacji wdawanie się w dysputy czy zmiana coś dała czy nie, bo za chwilę będziemy mieli sytuację, w której nieuprawniony zawodnik zdobędzie np. 2 pkt, a jego drużyna seta przegra, albo wygra go np. 8 pkt i też zaraz pojawią się głosy, że te 2 pkt nie zaważyły. Tu nie ma miejsca na wolną interpretację, bo zrobi się taki bałagan, że nikt już nad tym nie zapanuje. Jeżeli dzisiejsze orzeczenie skończy się w inny sposób niż walkower dla Espadonu, ta będę w szoku. Nie widzę też żadnych szans na zmianę decyzji na korzyść Skry w trybie odwoławczym, bo nie ma do tego żadnych podstaw prawnych. Równie dobrze Skra mogłaby się odwoływać w zeszłym roku, że końcowa tabela nie jest z różnych względów sprawiedliwa i logiczna, bo w końcu wygrali więcej meczów niż Resovia, a są niżej.
Nic dodać nic ująć... takich mamy ludzi na forum
Wiesz ale tu generalnie nie chodzi o przepis bo ten jest klarowny.
Z resztą mało eleganckie takie wyciąganie trupów z szafy. To trochę udowadnianie wyższości selera nad marchwią.

Broniłem Skry bo nie lubię jeżdżenia po klubach dla zasady czy hejterstwa. Niemniej po obejrzeniu powtórki i tego cyrku który odstawili (sic) kadrowicze z panem „maskotka reprezentacji” na czele jestem w głębokim szoku. Nie znajduje wytłumaczenia dla tego zachowania w dodatku po kilkunastu sekundach jak już się wyjaśniło nie widziałem koszty zażenowania czy wstydu po stronie Belchatowian. Najgorsze chyba były te mało przyjemne uśmieszki rezerwowych i naszego 2 trenera reprezentacji...
Trochę wstyd.
uszat
Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Resofan »

skrowiec pisze:
skrowiec pisze:ic dodać nic ująć...
Przypomniał mi się mecz Espadonu że skra A później ten walkower.... heh cóż to wtedy było...
jaet pisze:Jak nie widzisz różnicy, to tu już i najlepszy okulista nic nie pomoże. Zresztą, szkoda chyba słów...

Ja tylko jeszcze pozwolę sobie tak zacytować...
Bo nienawidzę dwulicowosci...


jaet pisze: e: Skra Bełchatów

przez jaet » 27 paź 2016, o 09:14

Leeon, jeżeli zapytasz mnie czy ten przepis jest sensownie skonstruowany i sprawiedliwy, to oczywiście Ci odpowiem, że nie. Tyle, że w kwestii walkoweru nie ma to najmniejszego znaczenia, bo tak jak napisał didek - trzeba się opierać na istniejących zapisach, a te są jednoznaczne. Szaleństwem byłoby w tej sytuacji wdawanie się w dysputy czy zmiana coś dała czy nie, bo za chwilę będziemy mieli sytuację, w której nieuprawniony zawodnik zdobędzie np. 2 pkt, a jego drużyna seta przegra, albo wygra go np. 8 pkt i też zaraz pojawią się głosy, że te 2 pkt nie zaważyły. Tu nie ma miejsca na wolną interpretację, bo zrobi się taki bałagan, że nikt już nad tym nie zapanuje. Jeżeli dzisiejsze orzeczenie skończy się w inny sposób niż walkower dla Espadonu, ta będę w szoku. Nie widzę też żadnych szans na zmianę decyzji na korzyść Skry w trybie odwoławczym, bo nie ma do tego żadnych podstaw prawnych. Równie dobrze Skra mogłaby się odwoływać w zeszłym roku, że końcowa tabela nie jest z różnych względów sprawiedliwa i logiczna, bo w końcu wygrali więcej meczów niż Resovia, a są niżej.
Nic dodać nic ująć... takich mamy ludzi na forum
Czytam to co napisałeś i nie wiem czy Ty jesteś naprawdę taki ciężko myślący, czy udajesz. Przecież za wczorajszą sytuację nikt nie ma pretensji do przepisów i sędziów, tylko do zachowania zawodników Skry. Przepisy są oczywiste i proste - punkt należał się Skrze. Problem jest taki, że zawodnik z Gdańska wykonał gest fair-play, sędziowie nie zauważyli naruszenia przepisów (lub widząc kontekst sytuacji nie chcieli zauważyć), a zawodnicy i sztab z Bełchatowa odwalili chamówę jakich mało w historii PLS. Gdyby sędziowie od razu, bez czelendżu przyznali punkt Skrze, pewnie nikt by tu się nad tym nie rozwodził. Sytuacje które Ty porównujesz nie mają się nijak do siebie.

Kiedyś w lidze angielskiej miała miejsce sytuacja bodajże z drużyną Arsenalu. Zawodnik drużyny przeciwnej wykopał piłkę na aut by mógł wejść masażysta na boisko. Potem aut wyrzucał Arsenal oddając piłkę rywalowi. Napastnik Arsenalu był jakiś "zakręcony", nie zauważył kontekstu sytuacji, przejął piłkę i strzelił bramkę. W myśl przepisów jak najbardziej prawidłową. Co zrobiła drużyna? Po wznowieniu gry stali jak słupy i zawodnik drużyny przeciwnej przebiegł całe boisko strzelając gola obok stojącego bramkarza. A przecież zawodnicy z Londynu mogli zrobić tak jak Skra, bo jak napisał jeden z jej kibiców "psy szczekają, a karawana jedzie dalej".....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: skrowiec »

Ja winnego widze tylko Halabe ktory nie pomyslal o tym jakie sa przepisy a ktore napewno doskonale zna.
Mogl odczekac sekunde moze dwie, rowniez zdazyl by go przeprosic.

Tak samo przy zagrywce kiedy to minelo 8 sekund a sedzia przyznal punkt drugiej druzynie, czy to fair play? Mogli tez oddac ten punkt, bo rowniez mozna to argumentowac jako jazda po trupach.

Jestem ciekaw jak zachowalyby sie "wasze" druzyny w tej sytuacji... hehe bo mysle ze podobnie.

Jesli przepisy sa za Skra to wszyscy fuuuj co za druzyna, a jesli przepisy sa na jej niekozysc to wtedy sorry taki mamy klimat. Wszyscy musza jednakowo przestrzegac przepisow.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: nikt wazny »

sytuacja kojarzy mi się z nokautem w walce Mayweather-Ortiz.

Niby wszystko zgodnie z przepisami, ale ducha sportu to w tym nie ma za grosz.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Resofan »

skrowiec pisze:Ja winnego widze tylko Halabe ktory nie pomyslal o tym jakie sa przepisy a ktore napewno doskonale zna.
Mogl odczekac sekunde moze dwie, rowniez zdazyl by go przeprosic.

Tak samo przy zagrywce kiedy to minelo 8 sekund a sedzia przyznal punkt drugiej druzynie, czy to fair play? Mogli tez oddac ten punkt, bo rowniez mozna to argumentowac jako jazda po trupach.

Jestem ciekaw jak zachowalyby sie "wasze" druzyny w tej sytuacji... hehe bo mysle ze podobnie.

Jesli przepisy sa za Skra to wszyscy fuuuj co za druzyna, a jesli przepisy sa na jej niekozysc to wtedy sorry taki mamy klimat. Wszyscy musza jednakowo przestrzegac przepisow.
Ty chyba jednak nie udajesz.....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
panna-na-walizkach
Posty: 111
Rejestracja: 4 cze 2011, o 09:15
Płeć: K

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: panna-na-walizkach »

Ale wiocha ze strony zawodników Skry. Żal patrzeć jak "gwiazdy" naszej złotej kadry z Szalpukiem na czele machają łapami jak po pewnie zdobytym punkcie. Tak jak niektórzy zagramaniczni sportowcy noszą miano "more than athlete", tak tutaj niestety rypać w gałe i nic więcej
Ostatnio zmieniony 28 paź 2019, o 10:13 przez panna-na-walizkach, łącznie zmieniany 1 raz.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Xenio »

Czekam na respektowanie przez sędziów tego przepisu:
12.5 ZASŁONA R.6, R.11(12) 12.5.1 Zawodnicy zespołu zagrywającego nie mogą przez stosowanie indywidualnej lub zbiorowej zasłony utrudniać przeciwnikowi obserwacji zawodnika zagrywającego i lotu piłki.
12.5.2
12.5.2 Zawodnik lub grupa zawodników zespołu zagrywającego tworzy zasłonę podczas wykonywania zagrywki, wymachując rękami, skacząc lub poruszając się na boki, lub stojąc w grupie, zasłaniając zarówno zawodnika zagrywającego jak i lot piłki aż piłka dotrze do pionowej płaszczyzny siatki.
Będzie jatka.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Szkoda, że dyskusja o tak ciekawej kolejce, w której parę drużyn zaskoczyło, mogliśmy też zobaczyć kilu nowych graczy ogniskuje się na jednej sytuacji, która do tego nie miała zbyt dużego wpływu na wynik.

Kilka moich spostrzeżeń, zafundowałem sobie wszystkie transmitowane mecze, bardzo lubię ten etap sezonu, takiego docierania się.

1. Jeśli chodzi o potencjał to wydaje mi się, że największym dysponuje Skra. Wczoraj grę kładł im Szalupa, ale kiedy dojdzie do dyspozycji wydają się zespołem kompletnym (oczywisćie Piechocki może to zmienić), który dosponuje niesamowitą siłą ognia właściwie z każdej strefy, dodatkowo mając bardzo dobrego atakującego który będzie im czyścił problematyczne sytuacje, dokładając dobrą grę w pierwszej akcji. Swoją przydatność potwierdza Katic, który zrobił dokładnie to co powinien zrobić rezerwowy: załatał największym problem Bełchatowa (przyjęcie Szalpuka) dokładając od siebie co nieco w obronie i na siatce.
Podobnie jak Wy nie rozumiem zmiany Kłosa.

2. Bardzo pozytywnie zaskoczyły Katowice. Rolę lidera podniósł zgodnie z oczekiwaniami Szymura, wspierany przede wszystkim przez Jarosza. Dobrze się ich oglądało, szczególnie dzięki Firlejowi.

3. Co do Jastrzębia, to dalej nie widzę w Fornalu zawodnika do walki o wyższe cele, wydaje mi się, iż w decydujących momentach sezonu braknie im siły ognia, szczególnie na wysokiej piłce.

4. Zdaje się, żę trzy największe gwiazdy, które w tym roku zawitały do PLS, czyli Petkovic, Tillie i Seyed naprawdę dają radę i będą wypełniać oczekiwane role.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Son »

skrowiec pisze:Ja winnego widze tylko Halabe ktory nie pomyslal o tym jakie sa przepisy a ktore napewno doskonale zna.
Mogl odczekac sekunde moze dwie, rowniez zdazyl by go przeprosic.

Tak samo przy zagrywce kiedy to minelo 8 sekund a sedzia przyznal punkt drugiej druzynie, czy to fair play? Mogli tez oddac ten punkt, bo rowniez mozna to argumentowac jako jazda po trupach.

Jestem ciekaw jak zachowalyby sie "wasze" druzyny w tej sytuacji... hehe bo mysle ze podobnie.

Jesli przepisy sa za Skra to wszyscy fuuuj co za druzyna, a jesli przepisy sa na jej niekozysc to wtedy sorry taki mamy klimat. Wszyscy musza jednakowo przestrzegac przepisow.
Niesamowite....
Ale na Zakse ta Skra i tak za słaba. Wiec może sobie zdobywać punkty w ten sposób.
Zaksa na maksa
gregy69
Posty: 377
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: gregy69 »

skrowiec pisze: Jestem ciekaw jak zachowalyby sie "wasze" druzyny w tej sytuacji... hehe bo mysle ze podobnie.
Jestem przekonany, że większość drużyn nie poprosiłaby o challenge w tej konkretnej sytuacji.
Tak samo jestem przekonany, że gdyby jednak stalo się inaczej, to większość kibiców innych drużyn po takim "popisie" zachowałoby milczenie, albo szczerze potrafiłoby przyznać, że to po prostu było słabe.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Son »

Wywiad opatrzony takim cytatem pojawił się na stronie głównej:

Michał Mieszko Gogol: Wygraliśmy jako drużyna, pomoże nam to w kreowaniu tożsamości

Pełna zgoda :D
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: leeon »

Son po 1- ym meczu ostatniego finału nie szarżowałbym za bardzo...
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Son »

Ale ja pisałem wcześniej, że zachowanie Kaczmarka było fatalne i nie próbuję go usprawiedliwiać na wszystkie możliwe sposoby.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Murilo0 »

Son pisze: Niesamowite....
Ale na Zakse ta Skra i tak za słaba. Wiec może sobie zdobywać punkty w ten sposób.
Skąd ta pewność? :)
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: grzegorzg »

Obejrzałem powtórke, poniewaz -tak jak napisałem - akurat wyszedłem podczas tej "akcji".

Szalpuk dramat, zero godnosci. Gogol to samo, ze nie poustawiał towarzystwa. A gdzie jest kapitan?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: weary_skier »

Niestety nie miałem okazji śledzić wszystkich meczów tej kolejki, a niektóre tylko krótki fragmentami, więc tylko parę słów ode mnie:

Lubin - Zawiercie: Zdziwiła mnie mocno postawa Aluronu. Jak na drużynę praktycznie niezmienioną personalnie to zaprezentowali się słabo. W Lubinie szkoda, żeby Maruszczyk się marnował.

Katowice - Rzeszów: Kolejny sezon zaczyna się tak samo. Cięzko powiedzieć co nie grało w Resovii i co może zagrać w kolejnych meczach. Bartman i Marechal to żadne wzmocnienia. Szukam bardziej bezatutowego środkowego niż Możdzonek i nie widzę.
Co do Katowic to Firlej i Szymura <3

Gdańsk - Bełchatów: Byłem jednak zaskoczony, że Gogol posadził Wlazłego na ławce. Nie ma co więcej komentować skandalicznego zachowania bełchatowian. Na Gdańsk się miło patrzy, ale czegoś brakowało. Boję się, że podczas sezonu często czegoś będzie brakować.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
sqlinjection
Posty: 22
Rejestracja: 1 maja 2019, o 07:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: sqlinjection »

Z perspektywy osoby nie będącej kibicem żadnej z drużyn Plusligi potwierdzam, że wizerunkowo wygląda to bardzo słabo. Brak reakcji ze strony klubu również. Mogliby wydać oficjalny komunikat, którego wymowa brzmiałaby: "to przez emocje, tak ogólnie to nie jesteśmy takimi burakami jak w tej jednej sytuacji".
Ostatnio zmieniony 28 paź 2019, o 12:25 przez sqlinjection, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: niepoinformowany »

Niby wstyd to kraść, ale mnie byłoby zwyczajnie wstyd, po prostu...

Dwaj kibice Skry oczywiście nie zawiedli. I te ich porównania z d..., na czele z walkowerem ze Szczecinem... Nawet mi się nie chce im tłumaczyć różnicy, bo to i tak jak grochem o ścianę skoro ktoś ma swój świat i zapodaje takie porównania.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2344
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: jaet »

skrowiec pisze:
skrowiec pisze:ic dodać nic ująć...
Przypomniał mi się mecz Espadonu że skra A później ten walkower.... heh cóż to wtedy było...
jaet pisze:Jak nie widzisz różnicy, to tu już i najlepszy okulista nic nie pomoże. Zresztą, szkoda chyba słów...

Ja tylko jeszcze pozwolę sobie tak zacytować...
Bo nienawidzę dwulicowosci...


jaet pisze: e: Skra Bełchatów

przez jaet » 27 paź 2016, o 09:14

Leeon, jeżeli zapytasz mnie czy ten przepis jest sensownie skonstruowany i sprawiedliwy, to oczywiście Ci odpowiem, że nie. Tyle, że w kwestii walkoweru nie ma to najmniejszego znaczenia, bo tak jak napisał didek - trzeba się opierać na istniejących zapisach, a te są jednoznaczne. Szaleństwem byłoby w tej sytuacji wdawanie się w dysputy czy zmiana coś dała czy nie, bo za chwilę będziemy mieli sytuację, w której nieuprawniony zawodnik zdobędzie np. 2 pkt, a jego drużyna seta przegra, albo wygra go np. 8 pkt i też zaraz pojawią się głosy, że te 2 pkt nie zaważyły. Tu nie ma miejsca na wolną interpretację, bo zrobi się taki bałagan, że nikt już nad tym nie zapanuje. Jeżeli dzisiejsze orzeczenie skończy się w inny sposób niż walkower dla Espadonu, ta będę w szoku. Nie widzę też żadnych szans na zmianę decyzji na korzyść Skry w trybie odwoławczym, bo nie ma do tego żadnych podstaw prawnych. Równie dobrze Skra mogłaby się odwoływać w zeszłym roku, że końcowa tabela nie jest z różnych względów sprawiedliwa i logiczna, bo w końcu wygrali więcej meczów niż Resovia, a są niżej.
Nic dodać nic ująć... takich mamy ludzi na forum
Najwyraźniej nadal masz problem z przykładaniem tej samej miary do dwóch różnych wydarzeń i jeszcze silisz się na jakieś personalne wycieczki. Więc zapytam Cię raz jeszcze, gdzie tu jakakolwiek symetria?? Przecież nikt tu nie podważa zasadności odgwizdania przejścia, bo to było oczywiste złamanie przepisów. Mam pretensje do zawodników Skry drących gęby o czelendż, w sytuacji kiedy gość ruszył z przeprosinami. Ja to się ma do walkowera za wystawienie do gry nieuprawnionego zawodnika?
Więc jak już mamy kogoś na forum, to typa który próbuje się bawić w detektywa, a buraka od kapusty odróżnić nie potrafi.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: panoptico »

Koniec pierwszej kolejki, pora na oceny. W mojej opinii najlepsze wrażenie pozostawiła Skra, a zwłaszcza jej nowy nabytek na ataku. Na plus także Piechocki, który nie popełniał błędów w przyjęciu i coś tam szarpał w obronie.
Dalej wyróżniłbym Olsztyn i Jastrzębie. Olsztyn nieco wyżej, bo miał lepszego rywala. Hadrava dalej ciągnie grę, jak do niego i Seyeda włączą się przyjmujący (Mika nadal kontuzjowany, Andringa bez ataku) to jest potencjał na czwórkę.
Na minus Resovia, z wyjątkiem Hoaga i lepszej gry Schulza to jest na razie wypisz wymaluj Resovia z zeszłego sezonu, do tego dużo kontuzji. Ale oni się zapewne poprawią, bo skład mają o sporym potencjale. Za to Katowice świetny mecz.
Nie widziałem meczu Warszawy, ale z tego co było widać po statystykach, Kwolek dalej bez formy, co w połączeniu z brakiem nominalnego atakującego ich nieco blokuje ofensywnie.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: PH3N-x »

panoptico pisze:Koniec pierwszej kolejki, pora na oceny. W mojej opinii najlepsze wrażenie pozostawiła Skra, a zwłaszcza jej nowy nabytek na ataku. Na plus także Piechocki, który nie popełniał błędów w przyjęciu i coś tam szarpał w obronie.
Dalej wyróżniłbym Olsztyn i Jastrzębie. Olsztyn nieco wyżej, bo miał lepszego rywala. Hadrava dalej ciągnie grę, jak do niego i Seyeda włączą się przyjmujący (Mika nadal kontuzjowany, Andringa bez ataku) to jest potencjał na czwórkę.
Na minus Resovia, z wyjątkiem Hoaga i lepszej gry Schulza to jest na razie wypisz wymaluj Resovia z zeszłego sezonu, do tego dużo kontuzji. Ale oni się zapewne poprawią, bo skład mają o sporym potencjale. Za to Katowice świetny mecz.
Nie widziałem meczu Warszawy, ale z tego co było widać po statystykach, Kwolek dalej bez formy, co w połączeniu z brakiem nominalnego atakującego ich nieco blokuje ofensywnie.
Skra ma mega potencjał jeśli chodzi o pierwszy skład, chyba nawet największy w lidze.
W Olsztynie najważniejsze, żeby Hadravie i Żalińskiego starczyło zdrowia i sił przez cały sezon. A obawiam się, że pod koniec mogą być już problemy, bo zanosi się, że będą orali cały sezon.
Resovia jakaś taka bezjajeczna się wydaje. W ogóle ich polityka transferowa jest dziwna... Moim zdaniem na medale i tak nie mają szans w tym sezonie, więc mogliby chociaż zainwestować w młodzież. Z transferów Komenda i Hoag na +, zobaczymy jak Bartman bo to walczak to może się obroni, reszta raczej bez szału.
Pierwsza 6 Warszawy ma potencjał porównywalny do Skry, ale w play-offach mogą im doskwierać trudy sezonu, o ile w ogóle się do tego czasu nie rozpadną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”