PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

@johnnyrotten

Od jakiegoś czasu charakteryzujesz Łomacza jako rozgrywającego, który nie gra do lewego skrzydła. Jestem bardzo zdziwiony taką oceną, przecież brak gry do PRAWEGO był najczęsciej podnoszonym w stosunku do niego zarzutem zarówno podczas sezony klubowego (nie miało znaczenia czy był to Teppan czy Wlazły) oraz kadrowego.
Ostatnio zmieniony 4 lis 2019, o 20:06 przez JanuszzPodkarpacia, łącznie zmieniany 1 raz.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: johnnyrotten »

panoptico pisze:
johnnyrotten pisze:
Zabawne :] Skra z tym rozgrywającym, który nie gra na lewe skrzydło i jest niedokładny nie ma szans przeskoczyć Zawiercia ani Jastrzębia. O Zaksie już nie wspominam. Warszawa również jedną szóstką i z takim natłokiem meczów się zamęczy i nie będzie na podium.
Ale wiesz, że Skra z tym rozgrywającym wygrała już tytuł, a Zaksa w ostatnim sezonie tego dokonała gołą szóstką + Szymurą?
Wiem doskonale.
Ale po pierwsze Skra nie ma już Lisinaca i bez niego w ostatnim sezonie kolorowo nie było. Po drugie Łomacz to nie Toniutti, ale jeden z bardziej niechlujnych sypaczy w lidze, w dodatku coraz bardziej schematyczny. Po trzecie Warszawa ma przeciętnego rozgrywającego, nie ma już Kurka i gra co 3 dni, a jeżeli zdobędzie jakiś medal, to będzie to najwyżej brąz. I piszę to jako kibic dawnej Politechniki.

@JanuszzPodkarpacia
To tylko dobitnie pokazuje, że gra jednym skrzydłem i środkiem, a to chyba dobrze nie świadczy o rozkładzie ataku. Obok Woickiego to najbardziej wypalony i niedokładny obecnie rozgrywający. Ciężko się go ogląda.
Ostatnio zmieniony 4 lis 2019, o 20:08 przez johnnyrotten, łącznie zmieniany 1 raz.
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: DuszanKubica »

barti522 pisze:Pojutrze grają z Zaksą, może tam uda im się zagrać na 100% :D
Nie smieszkujmy! Z Zaksą wszyscy grają na 25% wiemy to wszyscy i żadna to wielka tajemnica.
uszat
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: panoptico »

Uwielbiam te komentarze o Łomaczu albo Piechockim w Skrze. Że niby z nimi się nic nie da ugrać. Mając w pamięci rozgrywki 17/18, gdzie ci panowie wygrali ligę, i o ile mnie pamięć nie myli grając w play-off na bardzo dobrym poziomie.

Za to Jastrzębie oczywiście jest wielkim faworytem, a to, że w meczu z poważnym rywalem gra kompromitująco słabo to już tylko szczególik.
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: barti522 »

johnnyrotten pisze:Po trzecie Warszawa ma przeciętnego rozgrywającego
To już konkretny absurd, że Brizard jest przeciętny, w naszej lidze TOP3 na swojej pozycji. Oprócz Toniuttiego nie ma nikogo o kim bez wahania można powiedzieć, iż jest lepszy.
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: DuszanKubica »

panoptico pisze:Uwielbiam te komentarze o Łomaczu albo Piechockim w Skrze. Że niby z nimi się nic nie da ugrać. Mając w pamięci rozgrywki 17/18, gdzie ci panowie wygrali ligę, i o ile mnie pamięć nie myli grając w play-off na bardzo dobrym poziomie.

Za to Jastrzębie oczywiście jest wielkim faworytem, a to, że w meczu z poważnym rywalem gra kompromitująco słabo to już tylko szczególik.
W Finale dla odmiany Kędzierzyn grał na 50%.
uszat
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: barti522 »

DuszanKubica pisze:
Nie smieszkujmy! Z Zaksą wszyscy grają na 25% wiemy to wszyscy i żadna to wielka tajemnica.
Suwałki na 100% zagrają mówię Ci :D Tak dla odmiany skoro dziś tylko na 70%. :(
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: DuszanKubica »

barti522 pisze:
DuszanKubica pisze:
Nie smieszkujmy! Z Zaksą wszyscy grają na 25% wiemy to wszyscy i żadna to wielka tajemnica.
Suwałki na 100% zagrają mówię Ci :D Tak dla odmiany skoro dziś tylko na 70%. :(
Nie nie, nie ma takiej opcji.
uszat
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: panoptico »

DuszanKubica pisze: W Finale dla odmiany Kędzierzyn grał na 50%.
Za to Jastrzębie wczoraj na 20%. A Warszawa w maju na 63,21%. A no i zapomniałem, Resovia w 2016 na 5,(05)%.

Ponoć gra się tak jak przeciwnik pozwala a błędy własne są wymuszane grą rywala. Tak tutaj prawisz. Rozumiem, że jak Zaksa wygrywa to tak jest, a jak przegrywa to jest odwrotnie :]?
Ostatnio zmieniony 4 lis 2019, o 20:15 przez panoptico, łącznie zmieniany 1 raz.
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: barti522 »

DuszanKubica pisze:
barti522 pisze:
DuszanKubica pisze:
Nie smieszkujmy! Z Zaksą wszyscy grają na 25% wiemy to wszyscy i żadna to wielka tajemnica.
Suwałki na 100% zagrają mówię Ci :D Tak dla odmiany skoro dziś tylko na 70%. :(
Nie nie, nie ma takiej opcji.
Ależ jest, Kowal podobno ma podejść do roboty tego dnia zmobilizowany nawet na 120% :]
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: johnnyrotten »

panoptico pisze:Uwielbiam te komentarze o Łomaczu albo Piechockim w Skrze. Że niby z nimi się nic nie da ugrać. Mając w pamięci rozgrywki 17/18, gdzie ci panowie wygrali ligę, i o ile mnie pamięć nie myli grając w play-off na bardzo dobrym poziomie.

Za to Jastrzębie oczywiście jest wielkim faworytem, a to, że w meczu z poważnym rywalem gra kompromitująco słabo to już tylko szczególik.
Skra oprócz słabych punktów w szóstce nie ma też (oprócz Hubera) wartościowych zmienników. Pięciosetówki z Katowicami i Lubinem pokazały, że nikt klękał przed wielkim Bełchatowem nie będzie, podobnie jak nikt nie boi się już Rzeszowa. Mówiąc po koszykarsku - to jest już koniec dynastii i ery Wlazłego. Niby są dobrzy gracze, ale coś tu nie pasuje.

A co do play-off, to rozstawienie wyższe będzie miało Jastrzębie, bo gra stabilnie ze słabszymi i średnimi ligowcami, w przeciwieństwie do Skry. To, że zawodzi w meczach na szczycie, to już inna sprawa. W każdym meczu do zgarnięcia są 3, 2, 1 lub okrągłe 0 punktów i mnożenia przez 7 za zwycięstwo z faworytem nie ma. Skra już pogubiła 3 punkty, a to dopiero trzy kolejki za nami. Będzie gubić dalej i nie mam co do tego wątpliwości.

@barti522
Nie jestem fanem tego typu graczy jak on czy Kampa. Toniutti, Masny są bez dwóch zdań lepsi. Komenda, Janusz, Firlej, Tavares to sypacze z większą fantazją. Brizard to dla mnie taki gracz, o którym można powiedzieć w pierwszym skojarzeniu, że ma dobrą zagrywkę. A to chyba nie najlepsza rekomendacja. Od Bartka Neroja lepszy, nie mówię, że nie :D Ale solidny i nic w nim szczególnego nie widzę.
Ostatnio zmieniony 4 lis 2019, o 20:23 przez johnnyrotten, łącznie zmieniany 2 razy.
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: DuszanKubica »

Oj tam oj tam po co takie uszczypliwości chłopaki. Bądźmy dalej kolegami! :D

Nasza zażyłość wprowadza koloryt na forum ;)
uszat
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: barti522 »

Duszan Przyjacielu, rzec można nawet, że my oba, jak wątroba. :D
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: DuszanKubica »

barti522 pisze:Duszan Przyjacielu, rzec można nawet, że my oba, jak wątroba. :D
#uszatlubito 8-) :]
uszat
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: panoptico »

johnnyrotten pisze: Skra oprócz słabych punktów w szóstce nie ma też (oprócz Hubera) wartościowych zmienników. Pięciosetówki z Katowicami i Lubinem pokazały, że nikt klękał przed wielkim Bełchatowem nie będzie, podobnie jak nikt nie boi się już Rzeszowa. Mówiąc po koszykarsku - to jest już koniec dynastii i ery Wlazłego. Niby są dobrzy gracze, ale coś tu nie pasuje.

A co do play-off, to rozstawienie wyższe będzie miało Jastrzębie, bo gra stabilnie ze słabszymi i średnimi ligowcami, w przeciwieństwie do Skry. To, że zawodzi w meczach na szczycie, to już inna sprawa. W każdym meczu do zgarnięcia są 3, 2, 1 lub okrągłe 0 punktów i mnożenia przez 7 za zwycięstwo z faworytem. Skra już pogubiła 3 punkty, a to dopiero trzy kolejki za nami. Będzie gubić dalej i nie mam co do tego wątpliwości.
Przekonamy się. Dla mnie są drużyną o zdecydowanie większym potencjale niż Jastrzębie. A że mogą być niżej od reszty w rundzie zasadniczej, ja też tak uważam - runda zasadnicza obecnie nie ma zbyt dużej wagi, a Skra to drużyna bardziej pod wyskok formy w play-off niż rundę zasadniczą. Ale tak jak pisałem, nie ma co ciągle wróżyć z fusów, sami się przekonamy w przyszłości.
Myślę, że ta drużyna to nadal spora niewiadoma i nie zdziwi mnie ani jej wygranie ligi, ani 5 miejsce.
knightrider
Posty: 923
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: knightrider »

Po 3 kolejkach Zaksa wygląda najlepiej w dalszej części sezonu przyjdzie weryfikacja Śliwki oraz Kaczmarka jako liderów. Klub z Warszawy z Udrysem w formie o ile przetrwa główny rywal Zaksy do Majstra. Jastrzębie musi rosnąć wraz z Fornalem bo po Konarskim niczego dobrego się nie spodziewam. Skra/Resovia polityka kadrowa od lat to dramat... Olsztyn z zdrowym Miką jest w stanie walczyć o coś więcej niż play-offy same. Zawiercie do play-offów tak, ale co dalej kwestia indywidualności.
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: DuszanKubica »

A tak zupełnie poważnie bez wygłupów i animozji. Skra jeśli zagra swoje to jest razem z Zaksa kandydatem do finału.

Co do meczu. Fajnie się ogląda te nasze teoretycznie słabsze zespoły. Mimo porażki jestem po raz kolejny pod wrażeniem.
Warszawa zagrała swoje, jeszcze im brakuje trochę ale powoli tez się dotrą. Bardzo cieszy dobry występ Bartka Kwolka.
uszat
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: barti522 »

Jak z Warszawy nikt już nie odejdzie i wróci w końcu ten Udrys, to powtórka finału z zeszłego sezonu najbardziej prawdopodobna.
Radom słabiutki początek sezonu, może być 2 duży zawód obok Resovii, ktoś wie kim interesują się na miejsce Sketa?
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: Son »

Warszawa grała z dwoma najgorszymi zespołami i beniaminkiem. Zwycięstwo to był obowiązek.
Ciężko jeszcze cokolwiek powiedzieć, czy są lepsi od chociażby Jastrzębia. Czekam na ten mecz, bo dla mnie starcie JW z Zaksa było do przewidzenia. Tu sprawa otwarta.
Zaksa na maksa
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: johnnyrotten »

Czarni na razie bardzo słabo w przyjęciu i Bydgoszcz odjeżdża.

Gil bardzo ciekawy, szybko grający wariat. Szkoda go na ławkę, może za rok wróci do Olsztyna.
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: barti522 »

Son pisze:Warszawa grała z dwoma najgorszymi zespołami i beniaminkiem. Zwycięstwo to był obowiązek.
Ciężko jeszcze cokolwiek powiedzieć, czy są lepsi od chociażby Jastrzębia. Czekam na ten mecz, bo dla mnie starcie JW z Zaksa było do przewidzenia. Tu sprawa otwarta.
Będzin jest najsłabszym zespołem ? :o Z Fayazim mogą sporo namieszać, tylko na razie grali z samymi najlepszymi ekipami.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: Lucarelli »

Ta Bydzia nie taka słaba jak myślałem, chyba w końcu optymalne ustawienie na przyjęciu.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: Son »

johnnyrotten pisze:Czarni na razie bardzo słabo w przyjęciu i Bydgoszcz odjeżdża.

Gil bardzo ciekawy, szybko grający wariat. Szkoda go na ławkę, może za rok wróci do Olsztyna.
Tak to jest jak się oddaje najlepszego przyjmującego poprzedniego sezonu ligi według data volley i w dodatku ducha zespołu.
Radom strasznie stracił na atrakcyjności.
Zaksa na maksa
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

Biorąc pod uwagę jakość nazwisk, Bydgoszcz gra ok. Warto zwrócić uwagę na to, że w szóstce W Bydgoszczy Urbanowicz zmienił Gryca, a w Radomiu Kędzierski Vincicia.

Dla mnie Radom nie jest żadnym faworytem trwającego pojedynku. Do znudzenia będę powtarzał, że to źle skomponowana ekipa.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: johnnyrotten »

TommyLeeJones pisze: Dla mnie Radom nie jest żadnym faworytem trwającego pojedynku. Do znudzenia będę powtarzał, że to źle skomponowana ekipa.
Jak tak dalej pójdzie w tym meczu, to na dnie tabeli będą dwie ekipy hołdujące koncepcji dwóch równych szóstek :]
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: Aranger »

Myślicie, że Szerszeń ma szansę zakręcić się koło kadry przez najbliższe 2-3 lata ? Obiecujący początek sezonu.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: Lucarelli »

Aranger pisze:Myślicie, że Szerszeń ma szansę zakręcić się koło kadry przez najbliższe 2-3 lata ? Obiecujący początek sezonu.
Za duży tłok i za słabo przyjmuje.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: johnnyrotten »

Aranger pisze:Myślicie, że Szerszeń ma szansę zakręcić się koło kadry przez najbliższe 2-3 lata ? Obiecujący początek sezonu.
Nie, bo ma za mocną zagrywkę :D
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: Oskar »

johnnyrotten pisze:
Aranger pisze:Myślicie, że Szerszeń ma szansę zakręcić się koło kadry przez najbliższe 2-3 lata ? Obiecujący początek sezonu.
Nie, bo ma za mocną zagrywkę :D
Dyletant, przeloguj! :D
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 3 kolejka

Post autor: Kamil92 »

Gil w pierwszym secie zagrał częściej pipe'a niż Drzyzga przez cały sezon reprezentacyjny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”