PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: Aquino »

Dziwne,że Projekt i Zaksa, które męczyły się niemiłosiernie z zespołami dołu tabeli akurat Jastrzębie zmiażdzyli i to na ich terenie.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: Son »

Aquino pisze:Dziwne,że Projekt i Zaksa, które męczyły się niemiłosiernie z zespołami dołu tabeli akurat Jastrzębie zmiażdzyli i to na ich terenie.
Chyba kwestia motywacji
Zaksa na maksa
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: panoptico »

Aquino pisze:Dziwne,że Projekt i Zaksa, które męczyły się niemiłosiernie z zespołami dołu tabeli akurat Jastrzębie zmiażdzyli i to na ich terenie.
Tu trzeba prześledzić mecze Jastrzębia z tymi zespołami w poprzednim sezonie.

Z Zaksą bilans setów 1:9. Kurtyna.
Z Warszawą w pełnym składzie przegrali 0:3, w sposób podobny jak dzisiaj. Potem wygrali 3:1 z Warszawą pół-rezerwową, by z tą samą drużyną dostać łomot 0:3 i przegrać ostatecznie 2:3.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: firefoxkk »

Mnie trochę rozczarowuje Smith, bo jednak w poprzednich klubach wyrastał na najlepszego gracza... Nawet w tej słabej resovii rok temu był najbardziej chwalony i raczej nigdy nikt zlego na niego nie powiedział.. Jednak jak patrzę chwilowo nie odnalazł się w drużynie której "musi" a nie że może zaskoczyć w meczu...

Do meczu JW-Warszawa cięzko powiedzieć, moim zdaniem za bardzo chwalony był Kampa, jednak chyba nie jest taki dobry jak kazdy mówił bardzo źle wybory i ogólnie te piłki nie najlepsze, Konar w ataku praktycznie nie istnieje... Jedyny atut jastrzębskiego to zagrywka w 1 secie, a dalej tragedia... W sumie to tylko Vigrassa mógłbym pochwalić ;)
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: Son »

Smith jest kontuzjowany, ciężko oceniać go po paru setach. Ale według mnie w ataku jest znakomity. Mnie ani trochę nie rozczarowuje. Gra bardzo dobrze.
Zaksa na maksa
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: kanimo »

Bo tylko Vigrass blyszczal w poprzednim sezonie.
Kampa i Konarski grali to co teraz, mniej wiecej. Fornal tez mial sredni sezon, Fromm byl nieprzekonywujacy. Jedynie Lyneel chyba mocniej akcentowal swoja obecnosc. Moze problemem jest brak wykreowania podstawowej pary przyjmujacych?
To dopiero poczatek, zobaczymy w trakcie.
Ale mnie Jastrabki nie przekonuja i do czworki ich wstawialam tylko nie wierzac w utrzymanie Warszawy w calosci ksztaltu i w zdrowiu az do konca.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: firefoxkk »

Son pisze:Smith jest kontuzjowany, ciężko oceniać go po paru setach. Ale według mnie w ataku jest znakomity. Mnie ani trochę nie rozczarowuje. Gra bardzo dobrze.
Też myślę, że jeszcze nie jest we 100% gotowy do najlepszego grania po kontuzji.. W ataku zgodzę się jest jednym z najlepszych w naszej lidze, chodziło mi bardziej, że zagrywka nie jest jego atutem, a kto oglądał mecze reprezentacji czy ogólnie jego w pluslidze potrafi w tym elemencie zrobić różnicę, oraz jego poruszanie się na siatce póki co mało wybloków i efektywności w czytaniu gry.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: Son »

firefoxkk pisze:
Son pisze:Smith jest kontuzjowany, ciężko oceniać go po paru setach. Ale według mnie w ataku jest znakomity. Mnie ani trochę nie rozczarowuje. Gra bardzo dobrze.
Też myślę, że jeszcze nie jest we 100% gotowy do najlepszego grania po kontuzji.. W ataku zgodzę się jest jednym z najlepszych w naszej lidze, chodziło mi bardziej, że zagrywka nie jest jego atutem, a kto oglądał mecze reprezentacji czy ogólnie jego w pluslidze potrafi w tym elemencie zrobić różnicę, oraz jego poruszanie się na siatce póki co mało wybloków i efektywności w czytaniu gry.
Dlatego daję jeszcze margines do jego gry, pogra trochę i wejdzie w rytm meczowy. Może zagrywka jeszcze nie siedzi tak jak to przytoczyłeś w poprzednich sezonach, ale dziś kilka razy już odrzucił Zawiercie od siatki. Myślę, ze w miare sezonu forma tego zawodnika będzie tylko rosnąć :)
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
Hrabia_Monte_Christo
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2019, o 19:25
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: Hrabia_Monte_Christo »

PioterZJastrzebia pisze:Myślę, że oficjalnie można skreślić JW z listy "faworytów" do medali.
Najlepiej to już zakończmy tę ligę. Niech jeszcze tylko Onico z Zaksą zagrają w pełnych składach o złoto i będzie można myśleć o kolejnym sezonie.
Bądźmy poważni.
Ledwie 4 kolejka i już chcesz skreślać JW z walki o medal?

Mogą zająć 8 miejsce po rundzie zasadniczej i zdobyć mistrzostwo. Mało prawdopodobne, ale jednak możliwe.
Swoją drogą, uważam to za głupotę, żeby po 26 kolejkach 7 czy 8 ekipa ligi miała szansę na jakikolwiek medal. Czysty absurd i jawna niesprawiedliwość.

Z drużyną JW dzieje się coś niewytłumaczalnego, jeśli mają zagrać z zespołem, który w teorii jest na podobnym poziomie. Oni zapominają grać.

Jeśli oni nie znajdą się na koniec sezonu w czwórce, to doprawdy jest to zlepek średnich graczy, a może już jest?

Wpis powstał przy współpracy z Huawei P20 Pro
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: dyletant »

Cała liga to z drobnymi wyjątkami jest zlepek średnich graczy, ale JW wydawał się na papierze mocny. Ja tam bym ich nie skreślał, mogą odpalić na wiosnę. Może trzeba odstawić Niemców od pierwszego składu, bo wydają się hamulcowymi tej ekipy
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: Aranger »

Viniedho bardzo słabo grał, prędzej szukałbym szansy dla Buckiego (dobra zmiana dzisiaj) od początku z Olsztynem, bo Konarski dalej gra jedno wielkie nic, a myślałem że po niezłej końcówce zeszłego sezonu i kilku świetnych występach na kadrze (ze średniakami, ale jednak) będzie w stanie nawiązać w tym sezonie do formy z czasów Zaksy. I może jeszcze nawiąże, bo to ciągle samiutki początek sezonu i trzeba o tym pamiętać, ale po 4 kolejkach wygląda to źle.

Cywilizowane staty tego meczu się pojawiły: https://pbs.twimg.com/media/EI9B8OHW4AI ... name=large
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: tomasol »

Jastrzębie na tle głównych kandydatów do złota wyglądało dramatycznie słabo i było szokująco wręcz momentami bezradne. Ale być może to jest zbieranina graczy nieco jednak przereklamowanych. Niemniej trochę za wcześnie na skreślanie ich. Zespoły Santilliego już parę razy w przeszłości pokazały, że najlepiej grają w drugiej części sezonu.

A co do meczu Kędzierzyna z Wartą. Zarzucającym trenerowi Zawiercia rotacje z Kogą radzę policzyć liczbę obcokrajowców na boisku ;) . W układzie Masny, Fereira i Verhees dla Japończyka miejsca na boisku już nie było. Przynajmniej w trzech obejściach.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: Aquino »

W cyferkach Warszawa nie wygląda jakoś wcale znakomicie. Tillie 35%w ataku, Wojtaszek 18% przyjęcia. Jakoś wizualnie lepiej grali niż w stattstykach ;)
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: knightrider »

dyletant pisze:Cała liga to z drobnymi wyjątkami jest zlepek średnich graczy, ale JW wydawał się na papierze mocny. Ja tam bym ich nie skreślał, mogą odpalić na wiosnę. Może trzeba odstawić Niemców od pierwszego składu, bo wydają się hamulcowymi tej ekipy
Tylko przypominam że De Giorgi wywalił Olive bo ma Fromma :] :]
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: panoptico »

Mi mimo wszystko imponuje Bucki. Co wchodzi ze zmiany, to gra znakomicie, jest trudny do zatrzymania dla każdego rywala. Dzisiaj też po jego wejściu prawie udało się dogonić Projekt. Dziwię się, że jeszcze nie jest podstawowym, tylko Konarski męczy kibiców swoją grą.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: Indyk AZS Ol »

Witajcie mam pytanie do was drodzy forumowicze czy jest jakiś steam do meczu Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów?
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 531
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: pietrus72 »

Za nami dwa mecze Plusligi a przed nami majersztyk wieczoru Cuprum -Resovia :] ale powróćmy do meczu Zaksy -dobre 2,5 godziny zaciętego meczu a myślałem że wyjdę z hali przed 16.30 ;) początek spotkania niemrawy Zaksiaków ,Parodi jakby ustrzelony w przyjęciu ,Rejno jakiś niepewny,Zawiercie wystartowało jak z pit-stopu ,w połowie seta wchodzi Smith i Semen ,poprawia się gra taktyczna,Baroti zastępuje chorego Kaczmarka ,więc całkiem nowe zgrania na boisku.Semen rozegrał super mecz,nękał zagrywką swoich byłych kolegów jakby wiedział na kogo ustrzelić ,Zawiercie miało problemy z jego serwami,Smith z Wiśnią dużo więcej animuszu w ataku niż na bloku,w sumie Zaksa miała tylko 7 bloków na cały mecz.Węgier zdobył 19 pkt jak na pierwszy raz na pełnych obrotach ,tylko kwestia czasu z meczu na mecz będzie dwóch porządnych atakujących.Śliwka także może zaliczyć jako udane spotkanie,ogólnie mecz zacięty , były błędy z obu stron ,sędziowie tak samo nie ustrzegli się błędów, a samo Zawiercie jakoś dziwnie przemeblowany skład w ustawieniu z nami,miałem wrażenie że w 4 secie już Zawiercie oddycha ,puchnie ale broni się niesamowicie a Zaksa jakby nie może dociągnąć grosza do pełnego finału ,czegoś brakowało w kilku akcjach,podobało mi się sytuacja w 3 secie na tablicy 22- 24 dla gości i jeszcze wyciągnąć seta.
JW z Projektem oglądałem tylko końcówkę ale zdziwiony wynikiem że Wawa wygrywa spokojnie z JW bo patrząc końcówkę 3 seta miałem wrażenie jakby to przez cały mecz leciała przewaga Wawy. JW przegrywa z Zaksą i Wawą to jakby wyglądało na kompleks niższości ,teraz ich czeka pojedynek z Olsztynem ,ciekawie jak to rozegrają po takim blamażu ???
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: batmanowski »

Poratuje ktoś transmisją w necie?
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: dyletant »

Jak ktoś ogląda, to ta asekuracja po ataku Ziobrowskiego stanowi podsumowanie gry Resovii w tym sezonie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: ciorny17 »

Życzę Maruszczykowi kariery znacznie większej jak Błońskiemu bo warunki bardzo podobne.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: ciorny17 »

W Skrze musimy oglądać Łomacza a w Lubinie z przyjemnością patrzy się na Tavaresa.

Kiedyś jak do Skry po opuszczeniu przez Conte przyszedł Bednorz z Olsztyna i Szalpuk z Radomia mówiło się że ściągając graczy z Radomia i Olsztyna grasz jak Radom albo Olsztyn. W przypadku Resovii można powiedzieć, że mając trenera z Katowic i pół składu z GKSu grasz jak GKS.
Kłamca.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: Son »

Mam wrażenie, ze z frekwencja w Lubinie jakoś lepiej niż rok temu.
Słychać doping, jest odliczanie, a trybuny nie świecą pustkami.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: firefoxkk »

Son pisze:Mam wrażenie, ze z frekwencja w Lubinie jakoś lepiej niż rok temu.
Słychać doping, jest odliczanie, a trybuny nie świecą pustkami.
Myślę, że to jednak ten efekt wygrania z bełchatowa i fajnej gry, że kibicą chciało do hali się przyjść.
Ogólnie Cuprum wygląda jakby wiedziało co ma robić na boisku, a resovia jakby pierwszy raz widzieli się na nim... ale w sumie to nic nowego już. :o
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: Indyk AZS Ol »

Zacznijmy od tego czy oni w ogóle coś grają, moim zdaniem oni grają gorzej niż zeszłoroczny GKS
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: johnnyrotten »

Son pisze:Mam wrażenie, ze z frekwencja w Lubinie jakoś lepiej niż rok temu.
Słychać doping, jest odliczanie, a trybuny nie świecą pustkami.
Może z taką grą będzie jeszcze lepiej.

Resovia udowadnia moją tezę, że celem zagrywki nie jest przebicie :D

To, co robił Tavares z blokiem przeciwnika, pokazuje, że chyba lepiej psuć, ale ryzykować niż takie baloniki posyłać.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: perykles »

ciorny17 pisze:W Skrze musimy oglądać Łomacza a w Lubinie z przyjemnością patrzy się na Tavaresa.

Kiedyś jak do Skry po opuszczeniu przez Conte przyszedł Bednorz z Olsztyna i Szalpuk z Radomia mówiło się że ściągając graczy z Radomia i Olsztyna grasz jak Radom albo Olsztyn. W przypadku Resovii można powiedzieć, że mając trenera z Katowic i pół składu z GKSu grasz jak GKS.
Nie obrażaj Gieksy :]
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

Z tego co widziałem, JW bez Lyneela więc wynik był oczywisty, Francuz nadal stanowi filar zespołu wobec żenującej formy Konarskiego. Ale to dopiero 4 kolejka, trzeba podejść na spokojnie. Zawiercie mogło wygrać z Kędzierzynem, tylko Lebediew musiałby skorzystać z Malinowskiego. Mark ma swoje koncepcje i schemat rotacji składem, widać nie lubi go ruszać.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: weary_skier »

Marechal ma coś z barkiem? Co drugi atak kiwa.
Mam wrażenie, że Komenda nie umie sobie poprowadzić gry, gdy ma tak wykastrowanych ofensywnie środkowych.

a sędziowie bardzo niepewni. Na 3 odbicia Resovii w jednej akcji dwa do odgwizdania.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 4 kolejka

Post autor: Lucarelli »

Tavares się pogubił, nie gra w ogóle pajpa i krótkiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”