Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Por.Columbo »

Temat nie jest odpowiedni dlatego zakończę ze swojej strony tym postem dyskusję. To, że obecnie jest to produkt drugiej, czy trzeciej kategorii jest prawdą, ale radzę zastanowić się nad przyczynami takiego stanu rzeczy, bo ogólnoświatowo siatkówka żeńska wcale nie jest mniej popularna od męskiej i taki stan rzeczy jaki jest u nas nie wynika jedynie z niskiego poziomu sportowego u Pań.

Żeby kolejny post nie był kompletnie nie na temat odniosę się również do wczorajszego spotkania, a dokładnie do postaci Artura Szalpuka. Jak dla mnie obok Konarskiego drugi najbardziej przereklamowany zawodnik w naszej lidze. Jedzie cały czas na estymie uzyskanej kilkoma spotkaniami na MŚ, które zresztą jak się dokładniej im przyjrzeć nie były wcale jakieś wybitne w jego wykonaniu. Dobre występy i nic więcej. Do tego wszystkiego dochodzi sam styl gry, z wiecznie niesioną jak dla mnie piłką przy jego kiwkach i mało kierunkowym atakiem, najczęściej przed siebie.
Awatar użytkownika
aston03
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2019, o 18:03
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: aston03 »

Por.Columbo pisze:Temat nie jest odpowiedni dlatego zakończę ze swojej strony tym postem dyskusję. To, że obecnie jest to produkt drugiej, czy trzeciej kategorii jest prawdą, ale radzę zastanowić się nad przyczynami takiego stanu rzeczy, bo ogólnoświatowo siatkówka żeńska wcale nie jest mniej popularna od męskiej i taki stan rzeczy jaki jest u nas nie wynika jedynie z niskiego poziomu sportowego u Pań.

Żeby kolejny post nie był kompletnie nie na temat odniosę się również do wczorajszego spotkania, a dokładnie do postaci Artura Szalpuka. Jak dla mnie obok Konarskiego drugi najbardziej przereklamowany zawodnik w naszej lidze. Jedzie cały czas na estymie uzyskanej kilkoma spotkaniami na MŚ, które zresztą jak się dokładniej im przyjrzeć nie były wcale jakieś wybitne w jego wykonaniu. Dobre występy i nic więcej. Do tego wszystkiego dochodzi sam styl gry, z wiecznie niesioną jak dla mnie piłką przy jego kiwkach i mało kierunkowym atakiem, najczęściej przed siebie.
Z siatkówką u Pań jest też jeszcze jeden kłopot. O ile jestem w stanie w domu włączyć mecz Panów i każdy z gości lub domowników będzie to oglądać to u kobiet niestety takiej werwy już nie ma. Nawet jeśli gra top ligi to i tak się tego nie przeskoczy. Oczywiście za Złotek dużo więcej osób oglądało siatkówkę choćby tę reprezentacyjną... a szkoda bo kilka dobrych klubów mamy.

Artur z pewnością ma problem żeby złapać równy wysoki poziom. Z całą pewnością wymagamy od niego więcej. Chociaż kilka lat temu na żywo w Politechnice zdecydowanie bardziej robił na mnie wrażenie Olek Śliwka... Artur Szalpuk, Dawid Konarski i Mariusz Wlazły to są słowa klucz do wielowątkowej dyskusji, zawsze i wszędzie:)
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Zawodnik bardzo dobrze grajacy o blok i z dobrym doborem kierunkow. Dobry w bloku i obronie, poprawil serwis. Pieta achillesowa pozostaje przyjecie. Dawno nie widzialam go dyskutujacego pod slupkiem jak kiedys Pilina. Zdarzalo sie, ale chyba nie ostatnio (owszem, Verve rzadziej widywalismy). Ma wyrazista mimike, widac to wiekszy grzech niz walenie piescia w slupek sedziowski badz stolik.
Na forum zdecydowanie nie lubiany, ma czarny pijar. Cieszy lub krzywi sie zbyt mocno, to glowny argument.
W LNV przed MS 2018 najlepszy polski skrzydlowy fazy zasadniczej, w finale drugi po Kurku, bardzo dobra pierwsza faza MS.
Sporo problemow ze zdrowiem powoduje, ze ma trudnosci z utrzymaniem poziomu.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2020, o 20:58 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aston03
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2019, o 18:03
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: aston03 »

Dawno nie widziałem jego mimiki na żywo, ale zawsze to był sympatyczny ułożony chłopak. Szkoda tej falującej formy bo warunki, wyszkolenie i predyspozycje ma świetne. Zwłaszcza że w poprzednim sezonie to Brizard świetnie z Kwolkiem współpracował. W tym sezonie myślałem że to Trinidad w tym sezonie zrobi sobie z Szalpuka takiego pupila do szybkiego grania. Patrząc na Verve to zdecydowanie najprzyjemniej się patrzy na Kwolka i Wojtaszka, bez zaglądania w statystyki i rankingi.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Por.Columbo »

Diomedea pisze:Zawodnik bardzo dobrze grajacy o blok i z dobrym doborem kierunkow. Dobry w bloku i obronie, poprawil serwis. Pieta achillesowa pozostaje przyjecie.
Grający dobrze o blok - mogę się zgodzić o tyle, że kiedy jest w dobrej formie fizycznej potrafi łapać piłkę na dobrym zasięgu i nie ściągać jej, stąd częste wybicia po bloku, jednak te wybicia w zdecydowanej większości nie są po skrajnym w bloku, a po uderzeniach przed siebie, często w spóźnionego do bloku środkowego. Tego doboru kierunków kompletnie u niego nie widzę, ale tutaj trzeba byłoby mieć bardzo dokładne statystyki, aby konkretnie dyskutować. Serwis poprawił, ale nadal nie stał on koło dobrego i regularnego serwowania. O przyjęciu lepiej nie mówić, nowe piłki może trochę mu pomogą, ale w poprzednim sezonie to był jeden z najgorzej przyjmujących zawodników w lidze.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Por.Columbo pisze:
Diomedea pisze:Zawodnik bardzo dobrze grajacy o blok i z dobrym doborem kierunkow. Dobry w bloku i obronie, poprawil serwis. Pieta achillesowa pozostaje przyjecie.
Grający dobrze o blok - mogę się zgodzić o tyle, że kiedy jest w dobrej formie fizycznej potrafi łapać piłkę na dobrym zasięgu i nie ściągać jej, stąd częste wybicia po bloku, jednak te wybicia w zdecydowanej większości nie są po skrajnym w bloku, a po uderzeniach przed siebie, często w spóźnionego do bloku środkowego. Tego doboru kierunków kompletnie u niego nie widzę, ale tutaj trzeba byłoby mieć bardzo dokładne statystyki, aby konkretnie dyskutować. Serwis poprawił, ale nadal nie stał on koło dobrego i regularnego serwowania. O przyjęciu lepiej nie mówić, nowe piłki może trochę mu pomogą, ale w poprzednim sezonie to był jeden z najgorzej przyjmujących zawodników w lidze.

Akurat co do gry o blok Artura to kompletnie sie nie zgadzam z Twoja sugestie, jakoby wiekszosc gry Artura o blok to gra na dolatujacego srodkowego. IMHO jest to przeklamanie. Natomiast nie do udowodnienia, bo nie bede sie bawic w odtwarzanie wszystkich spotkan z sezonu, lub wiecej, by stwierdzic jaka forma ataku zostala zastosowana. Ty tez nie, ale rzucic taka uwage jest super "pro".
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: TommyLeeJones »

Mi z kolei zapadło w pamięć, że markowym zagraniem Szalpuka jest obicie bloku po prostej. Wręcz klasyka gatunku u niego. Jak miał formę - było bardzo skuteczne. Jak formy nie było albo blokujący miał czujkę - podbicie i asekuracja przez libero przeciwnika. Tak było w Radomiu, tak było w Skrze etc.

Ale Szalupie nie będzie łatwo w Warszawie, tak samo Kwolkowi. Cała liga wie, że stolica gra bez prawego skrzydła. Dodając przeciętnego póki co sypacza (naprawdę nie było nikogo innego?) obrazek jest nieciekawy.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

TommyLeeJones pisze: Dodając przeciętnego póki co sypacza (naprawdę nie było nikogo innego?)
Podobno Warszawa negocjowała z Tavaresem i Cavanną. Na Maroufa, o którym też się mówiło, chyba nie było Vervy stać. Ale zarówno Portugalczyk, jak i Argentyńczyk pokazują o wiele ciekawszą grę. Mają oczywiście swoje drobne wady, ale to są według mnie kreatorzy. A Trinidad wygląda na - że użyję określenia Macieja Jarosza - wystawiacza.
Awatar użytkownika
aston03
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2019, o 18:03
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: aston03 »

Szkoda że kilka lat temu Warszawa nie miała takiego chciał/nie chciał sponsora. 6 czy 7 lat temu zatrudnili z Metra młodego dość dobrze rozwijającego się sypacza Macieja Stępnia. Tylko chyba z tego bezładu Maciej postanowił studiować medycynę o ile się nie mylę.... wielu dobrych graczy się przewinęło i pewnie przy mocniejszym sponsorowaniu siatkówki w stolicy coś bardzo ciekawego na lata można byłoby stworzyć.

Sorki za offtopic.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Por.Columbo »

Diomedea pisze: Akurat co do gry o blok Artura to kompletnie sie nie zgadzam z Twoja sugestie, jakoby wiekszosc gry Artura o blok to gra na dolatujacego srodkowego. IMHO jest to przeklamanie. Natomiast nie do udowodnienia, bo nie bede sie bawic w odtwarzanie wszystkich spotkan z sezonu, lub wiecej, by stwierdzic jaka forma ataku zostala zastosowana. Ty tez nie, ale rzucic taka uwage jest super "pro".
Tak to widzę, może źle, a może nie. Prawda jest taka, że w pewnym wymiarze każdy widzi trochę to co chce widzieć w zależności od sympatii do danego zawodnika. Wiadomo, że bez dokładnej analizy, szczegółowych statystyk takie uwagi są super "pro" z obu stron. Nie mam czasu przeglądać archiwalnych spotkań Szalpuka, ale przy kolejnych spotkaniach będę zwracał na jego ataki jeszcze większą uwagę.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Tak jak kolega TommyLeeJones pare postow wyzej, uwazam ze Artur gra czesto do prostej o blok.
Wiec jest nas juz dwoje.
Nawet kiedys zarzucano mu brak gry do ciasnego skosu. Czesto kiwa, czy gra na obcierki, ale nie czesciej niz Sliwka. Majac srednich sypaczy zbieral sporo smieci.
Moze jednak popatrz uwaznie przez kilka spotan. Bo po przejrzeniu Twoich postow widze, ze sa to uczciwe i spokojne komentarze.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Por.Columbo »

Na pewno się przyjrzę. Nie uważam się za jakiegoś eksperta, więc nie wykluczam, że tutaj mogę się trochę mylić.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: TommyLeeJones »

Jestem na 100% pewien, że obicie po prostej było markowym zagraniem Szalupy przez ostatnie sezony ale nie gwarantuję, że w tym sezonie Artur podtrzyma tradycję :D . Nawet byłoby dobrze gdyby powiększył arsenał zagrań, bo to jednak było dość ubogie rozwiązanie. Przeciwnik konsekwentnie krył przestrzeń blokiem aż do antenki i robił się problem. Brakowało "roladki" do linii trzeciego metra a'la Mika, mocnego skosu - specjalności Szymury czy Semeniuka. Zawsze myślałem za StanemLee, że Szalupa stanie się Zlatanovem ale coś nie może pyknąć. W defensywie to już w ogóle.

Szkoda, że obecnie mamy tak mało okazji do sprawdzenia naszych obserwacji. Wobec braku leku pozostaje jedynie czekać aż wszyscy to przechorują i oby bez żadnych poważnych powikłań.

Edit: co nie oznacza, że Szalupie nie zdarzało obijać się spóźnionego środkowego, bo to też czynił nie raz.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Już nie przeginajmy a i w jedną ani w drugą. Szalpuk to zawodnik do top5 drużyn w PL ale jak jest zdrowy i w formie. Przy odpowiednim systemie gry Artur się bilansuje. Wydaje mi się, że w takiej Warszawie pasuje idealnie. Ma swoje mankamenty o których wiedzą wszyscy czyli przyjęcie dołem, ale progres jest co widać chociażby po zagrywce. Tommy piszesz o Zlatanowie ja od siebie kiedyś dodałem bardziej ofensywną wersję Gierczyńskiego, ale ten Hristo bardziej siada.

Rozczarowany bardzo jestem postawa Trinidada. Liczyłem że da rade coś kreować, a tu na dokładności często mija się szczególnie z lewym skrzydłem. O ile środek jako tako to skrzydła na minus, co w zasadzie obserwatorzy ligi francuskiej przewidywali.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Dajmy mu jeszcze troche czasu. Jak mowilam kibice z Tours zmienili swoja opinie w trakcie sezonu.
Choc czas, a szcegolnie gra to obecnie czynniki, ktorych nie ma w nadmiarze.
Kwolek i Szalupa to gracze wzglednie plastyczni w ataku, potrafiacy cos wykrecic ze slabych pilek. Jako para, obok Wojtaszka, powinni funkcjonowac bardzo dobrze.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Tylko całego meczu na takich piłkach się grać nie da co udowodnił sezon kadrowy 2017 gdzie graliśmy bez lewego. Przede wszystkim nie da się zbudować pewności gry i tyle. Ok z czasem, ale to nie junior. Sam byłem fanem jego transferu i uważałem za dobry ruch, ale jakość gry tak sobie.
Kłamca.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Blanco »

Proponuję Szalpukowi najpierw dać trochę pograć, bo on ostatni poważny sezon, to miał 3 lata temu w Treflu.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Aquino »

Do składu dołączył młody 19 letni środkowy Michał Kozłowski. Tym samym Verva kompletuje 14 osobowy skład.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Aranger »

A Szalpuk jej kolejnym siatkarzem z pozytywnym wynikiem na covid.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Aranger pisze:A Szalpuk jej kolejnym siatkarzem z pozytywnym wynikiem na covid.
To wyjaśniałoby jego nieobecność w ostatnim spotkaniu. No cóż, powrotu do zdrowia.
Kłamca.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Lynn »

Przecież w Suwałkach wszedł na zagrywke pod koniec meczu.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Powrotu do zdrowia dla Kropka, pauzujacego w zwiazku z problemami kardiologicznymi.
Jak rozumiem jakies zapalenie miesnia sercowego?
Szkoda, ladnie pokazywal sie ostatnio. I jest to gracz, ktory nigdy nie robi problemow i zawsze pokazuje duza walecznosc.

Mam nadzieje, ze Piotrek Nowakowski wzglednieszybko bedzie gotowy do gry.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Polecam obejrzeć krótki wywiad z Kwolkiem przeprowadzony przez TVP Sport.

Co ciekawe - Kwolo nie upatruje problemów w sobie ani kolegach w przyjęciu, ale po chwili mówi, że z Tillie grałoby się łatwiej.

Śmiech po słowach "rozgrywającego... naszego?" i słowa: "nie wiem, co mogę o nim powiedzieć" - bezcenne.

Jeśli nawet kolega z drużyny otwarcie mówi takie rzeczy, że rozgrywający się nie wpasował w zespół, to już naprawdę tam chyba nie ma wielkiej nadziei, że Hiszpan cokolwiek poprawi swoją grę.

Ale z drugiej strony najłatwiej sobie znaleźć kozła ofiarnego, a sobie nie mieć nic do zarzucenia w kwestii przyjęcia, choć każdy widzi, że oba elementy są bolączką Vervy.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Aquino »

Jeszcze ta rozbrajająca szczerość, że w sumie nieważne z kim zagrają bo i tak dostaną bęcki od każdego.
Taka teza wypowiedziana przez zawodnika w dodatku z pełnym uśmiechem na ustach jest dość niepokojąca.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Może z pieniędzmi krucho w stolicy i to jeszcze bardziej niż miało być?

Przecież to słynne "nie ma sianka - nie ma granka" z niczego się nie wzięło. Oczywiście ta drużyna może być tak fatalna i w dodatku covid mógł jeszcze pogłębić problemy, ale bez przesady.

Lubin przegrywał, ale grał w siatkówkę, Będzin tak samo. A Warszawa nie ma aż takich leszczy, żeby od każdego dostawać lanie.

Niezależnie od tego, czy jest w tym jakieś drugie dno, to według mnie Anastasi powinien ponieść konsekwencje. Najpierw dyscyplinarne za wczorajsze chamstwo. A potem może też większe?

Lebedew czy Santilli w zeszłym sezonie szybko zostali pogonieni, gdy nie wykorzystywali potencjału swoich drużyn i w dłuższej perspektywie wyszło to Zawierciu i Jastrzębiu na dobre.

Anastasi w Polsce ma status jakiegoś siatkarskiego półboga, ale jego popisy w ostatnim sezonie gdańskim, gdy olewał ligę i poprzednim w stolicy, kiedy z kolei przegrywał LM z uśmiechem na ustach, utwierdzają mnie w przekonaniu, że jego czas powoli się kończy. Wartość merytoryczna jego czasów zawsze była znikoma, gdy np. zestawimy je z kędzierzyńskim Castellanim. A pajacowanie i ubliżanie wszystkim wokół powoli zaczyna być żenujące i coraz więcej osób to widzi i tego nie kupuje.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: dyletant »

Coś w tym jest, AA to taki siatkarski Mourinho trochę. Sprawdził się w 2-3 różnych środowiskach (kadra Włoch, kadra Polski, Gdańsk do sezonu 18-19), ale im dłużej tym gorzej i próbuje się odbudowywać, bez większego efektu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: bono »

Komisja dyscyplinarna ma się zająć zachowaniem Anastasiego. Mam nadzieje że w końcu coś z tym bucem zrobią.

https://www.sport.pl/siatkowka/7,64948, ... stasi.html
nie ma już nic... :<
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Aquino »

Bardzo dobrze. Zachowanie skandaliczne, zasługujące na surową karę. Mam nadzieję że już więcej na ławce Vervy ten pajac nie usiądzie.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: lukecik »

Mam nadzieję, że na jakiejś symbolicznej karze się nie skończy, tylko dostanie solidnie po kieszeni, a i jakieś zawieszenie wpadnie. Rozumiem nerwy, wyzwiska w powietrze, ataki furii, ale ubliżanie od najgorszym zawodnikom drużyny przeciwnej nie przystoi nawet takiemu prymitywowi jak Spirik, a co dopiero tak uznanemu trenerowi, jakim jest AA. Sędziowie też dali ciała, bo umówmy się, gdyby ta wiązanka AA była po polsku, to inaczej by zareagowali. Nie może być przyzwolenia na takie ekscesy tylko dlatego, że są w obcym języku.
Przykro się patrzy na AA od jakiegoś czasu. Chyba chłopina się pogubił całkowicie i Warszawa przestała być dla niego atrakcyjnym miejscem pracy.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Ostatnio w poście, w którym de facto trochę wywołałem pewną dyskusję, użyłem stwierdzenia, że Warszawa jako stoilca, powninna mieć bardzo dobrą siatkówke u siebie, bo rynek, bo zainteresowanie. Biję się w pierś. Zmieniam swoje podejście stwierdzając, że ten warszawski vibe trochę szkodzi obecnym zawodnikom stołecznej drużyny. Bardzo rzadko zgadzam się z tym co mówią w Prawdzie siatki, ale Plina poruszył bardzo ważną kwestię body language zawodników nie pomaga Trinidadowi w budowaniu swojej pewności siebie. Ta mimika, przyruchy, no słabe to trochę. Kilku zawodników wygląda jakby grali tam na odbębnienie pańszczyzny.

Coby o Vervie nie mówić, mamy tam tych Mistrzów Świata, ale gdzieś ich poziom gry mocno obniżył loty. Jeśli faktycznie nie ma hajsu, to dalsza treść tego akapitu do kosza. Ale mimo wszystko. Doskonale wiemy, że ani Szalpuk ani Kwolek chratkerów do liderowania nie mają. Nie chodzi mi o samo boisko, ale to co poza nim. Nie są to łatwe chłopaki, a fakt, że się "ładnie cieszą" i błyskotliwym żartem popiszą się od czasu do czasu w wywiadzie, nie prowadzi do budowania swojej charyzmy i posłuchu. Wcześniej tutaj między innymi kanimo wspomniała, pisząc o chorobie Kropka, że on to taki lider. Fakt, Kuba ma postawę i charyzmę, ale jego boiskowy wkład w wynik jest znacznie mały, żeby ega niektórych grajków z respektem podchodziły do jego uwag.

Anastasi. Zachował się jak cham i burak. Tyle. Nic ani nikt go nie wytłumaczy. Zawieszenie na kilka kolejek to mus, a i po kieszeni powinno go smyrnąć. Jak się nic nie wydarzy to będzie to kpina i kabaret. Ale do tego już w tym sezonie po apatycznej postawie Zagumnego się przyzywczaiłem. Brak oficjalnych przeprosin graczy Zawiercia do tej pory jest skandalem,
Kłamca.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”