Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: bono »

Marek907 pisze:Resovia co prawda ugrała te 3 punkty na Będzinie, ale zaryzykuje że w play-offach ich nie będzie. Mają jeszcze 2 mecze z Zaksą, 2 ze Skrą, 2 z Wawą i mecz z 1 kolejki z Treflem. Średnio dosyć, a we wszystkich starciach z poważnymi rywalami zostali dotychczas brutalnie obici.
I 3 mecze z teoretycznie słabszymi Będzin,Lubin,Olsztyn + Zawiercie z którym mogą powalczyć.

Podobnie ciężkie zadanie mają Katowice też 3 mecze ze słabszymi drużynami 2xOlsztyn i Radom a tylko 2 punkty wiecej od Resovii

Najgorszy rozkład mają Suwałki - z samą góra i tylko 2 mecze ze "słabszymi" z Nysą i Będzinem.Dodatkowo mają 2 porażki więcej od Rzeszowa i tyle samo punktów co Katowice.
Myśle że Ślepsk odpadnie a Resovia zajmie 7 lub 8 miejsce.

Zapowiada się ciekawa walka o wejscie do 8.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

Marek907 pisze:Resovia co prawda ugrała te 3 punkty na Będzinie, ale zaryzykuje że w play-offach ich nie będzie. Mają jeszcze 2 mecze z Zaksą, 2 ze Skrą, 2 z Wawą i mecz z 1 kolejki z Treflem. Średnio dosyć, a we wszystkich starciach z poważnymi rywalami zostali dotychczas brutalnie obici.
O dziwo to była jedna z niewielu zagrywek które przyjęli. Na te wskazania trzeba brać poprawkę, bo wizualnie wielokrotnie nawet w dzisiejszym meczu widziałem szybsze piłki a prędkościomierz wskazywał 105-115, ale formalnie rekord to rekord
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Vivo »

A ja pamiętam jednego z kibiców Resovii trzymajacego baner na kształt znaku drogowego ograniczającego prędkość. I w ten znak wpisana była liczba 128 jako prędkości zagrywki Grozera w tych finałach.

Z tego co kojarzę, to to było nawet w galerii na którymś z serwisów sportowych.
titerlitury
Posty: 348
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: titerlitury »

Zawsze przyjemnie jest oglądać zwycięstwa Resovii, nawet jeżeli trzeba nakładać filtr na perspektywę, bo jednak graliśmy z ostatnią drużyną, która ledwie 6 pkt uciałała do tej pory.
Timo T. grał wczoraj fajnie, więc jak gra fajnie, to nikt zarzutów z tego powodu czynił nie będzie. Niech gra tak dalej, zwłaszcza z mocniejszymi drużynami.
Drzyzga również zaprezentował się bardzo dobrze i to we wszystkich elementach.
Tylko ten przestój skończony utratą seta nie powinien się zdarzyć, ale to też sygnał, że nie wszystko jest poukładane i do euforii daleko.
Natomiast dywagacje co do załapania się lub nie do plejofów są przedwczesne. Jeżeli w końcu bilans rozegranych meczów wyrówna się u wszystkich drużyn na 19-20, to próba prekognicji 8-) będzie już możliwa. Na razie jest 9, albo 7 (nie licząc Zaksy i Jastrzębia) pretendentów, którzy wyraźnie odbili się od tyłu tabeli. Sporo meczów zostało, to i sporo jeszcze będzie się tasować.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

Czy wiadomo coś o co chodzi Cebulijowi? Płacz po meczu wygranym to chyba nie jest normalne zachowanie. Zmiana w końcówce tie breaka tez
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Może w imieniu żony miał przekazać, że ta chce wracać do Włoch :D

A tak serio - nie mam pojęcia, ale Cebulj to nie jest Butryn i poker face to on nie ma. Bardzo emocjonalnie reaguje po udanych i nieudanych akcjach. Może miał dość i to okazywał, a trener wolał nie ryzykować przy kilku punktach przewagi w samej końcówce? On i Butryn się mocno naskakali dzisiaj.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

johnnyrotten pisze:Może w imieniu żony miał przekazać, że ta chce wracać do Włoch :D

A tak serio - nie mam pojęcia, ale Cebulj to nie jest Butryn i poker face to on nie ma. Bardzo emocjonalnie reaguje po udanych i nieudanych akcjach. Może miał dość i to okazywał, a trener wolał nie ryzykować przy kilku punktach przewagi w samej końcówce? On i Butryn się mocno naskakali dzisiaj.
Z drugiej strony jako kibic wole takie zachowania niż jak przez ostatnie trzy sezony, czyli wyje..ne nieważne co się dzieje. Emocje są, ale nie oceniam bo nie wiadomo czy to przez to wycieńczenie, czy przez jakieś sprawy osobiste. Dlatego myślałem że ktoś coś więcej wie.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Tharaster »

Matson pisze:Czy wiadomo coś o co chodzi Cebulijowi? Płacz po meczu wygranym to chyba nie jest normalne zachowanie. Zmiana w końcówce tie breaka tez
W trakcie meczu grał z urazem
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

Tharaster pisze:
Matson pisze:Czy wiadomo coś o co chodzi Cebulijowi? Płacz po meczu wygranym to chyba nie jest normalne zachowanie. Zmiana w końcówce tie breaka tez
W trakcie meczu grał z urazem
Wiadomo jakim?
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Tharaster »

Matson pisze:
Tharaster pisze:
Matson pisze:Czy wiadomo coś o co chodzi Cebulijowi? Płacz po meczu wygranym to chyba nie jest normalne zachowanie. Zmiana w końcówce tie breaka tez
W trakcie meczu grał z urazem
Wiadomo jakim?
Narazie nic, ale jeśli dokończył spotkanie z grymasem na twarzy to może nie będzie większych komplikacji
Mlody922
Posty: 61
Rejestracja: 23 mar 2019, o 17:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Mlody922 »

A co myślicie o Kozamerniku jakby miał przejść do Rzeszowa?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Niezły gracz, ale wykorzystując miejsca dla obcokrajowca na środkowego można wyciąnąć dużo, dużo więcej. W skali naszej ligi to średnia półka.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Niezły gracz, ale wykorzystując miejsca dla obcokrajowca na środkowego można wyciąnąć dużo, dużo więcej. W skali naszej ligi to średnia półka.
Tylko pytanie czy Resovia się już nie wykosztowała na Zatorskim, Kochanowskim, Muzaju i przedłużeniu Cebulja. No i oczywiście na ewentualnym Urnaucie czy siatkarzu podobnej klasy. Jakby nie patrzeć Kazamernik to i tak pólka wyżej niż Tammemma czy jendryk. Ja bym brał.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze:Tylko pytanie czy Resovia się już nie wykosztowała na Zatorskim, Kochanowskim, Muzaju i przedłużeniu Cebulja. No i oczywiście na ewentualnym Urnaucie czy siatkarzu podobnej klasy. Jakby nie patrzeć Kazamernik to i tak pólka wyżej niż Tammemma czy jendryk. Ja bym brał.
Przecież oczywiste, że jeżeli Kozamernik trafi do Resovii, to dlatego, że chce go trener z kadry, który ma dziwną skłonność do stawiania na graczy, których trenował, do tego stopnia, że wozi za sobą Parodiego nie tylko po całych Włoszech, ale już po całej Europie. Nawet jeśli Resovia się wykosztowała, to w lidze francuskiej grają Ramos czy Aracaju z Tours (tzn. Santos, nie wiem czy we Francji tak jak w Brazylii też tytułują graczy pseudonimami), którzy są lepsi.

Sezon 2020/21 (nie ma Szwarca, bo grał na ataku część meczów, Mousaviego, bo zagrał mniej niż 10 meczów i Caneschiego, który mi gdzieś uciekł):
https://i.ibb.co/vd0VhMg/kozamernik21.png

(ciekawe, że Lisinac przez kontuzje i Holt są tak beznadziejni jak na swoje standardy)

Sezon 2019/20 (brałem dwudziestkę najlepszych pod względem punktów, może powinienem wziąć 24, ale co to zmienia, nie wiem):
https://i.ibb.co/WfKqJ5v/kozamernik20.png

(tu już brutalnie wygląda, bo dużo gorzej serwował, przeciętnie w każdym elemencie)

W sezonie 2018/19 było tak samo, ale nie jestem aż takim no-lifem/fanem excela, by zmarnować kolejne 5 minut mojego życia. W każdym razie, jeżeli kryterium jest: lepszy od Jendryka + zna go trener + prezentuje jakiś poziom, to Kozamernik pasuje, bo to niezły gracz, ale jak nie przejdzie jakiejś metamorfozy, to średni transfer. Kozamernik ma dobrego flota, poza tym to średniak.

ps

Dodam jeszcze ''moim zdaniem'' i ''tak, możliwe, że zagra lepiej niż do tej pory w karierze'', bo znowu będzie. : ]

ps2

Parę razy w tych statystykach było ex aequo (np. w asach w sezonie 19/20 był chyba 15), ale robiłem na szybko.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Tharaster »

A jak ktoś chce jeszcze jakieś porównania sobie robić, to podsyłam ze strony ligi statystyki
https://www.legavolley.it/statistiche/? ... 20&Ruolo=1

Dodam tylko, że ani Kozamernik, ani Jendryk zbytnio się nie różnią, by zrobić różnice na środku siatki. Zwłaszcza, jak partnerem któregoś z nich ma być Kochanowski. Także gdyby doszło do zmiany Jendryk->Kozamernik to zmiana dla samej zmiany. Resovia ma problemy z formacją środku bloku, ale to też wynika w dużej mierze z tego, że praktycznie co spotkanie Giuliani grał innym zestawieniem. Dopiero od kilku spotkań wychodzi ta sama para w osobach Jendryka i Tammemyy i już widać nieco poprawę. Zwłaszcza Estończyk in plus
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Nie jestem przekonany czy wspomniany Ramos byłby lepszy. Ale fakt, może za podobną cenę dało by się wyciągnąć lepszego środkowego. Ja patrzę na to przez pryzmat tego jak wygląda środek w tym sezonie. Co by nie mówić to wzmocnienie jest, choć zawsze mogło być lepsze. No i popatrz jeszcze na to z tej strony, że może to być taki transfer łączony. Czyli jego obecność mogła/może przekonać Urnauta czy Cebulja do pozostania. Na tej samej zasadzie pojawiła się tu plotka o młodszym Sanderze w Skrze. Chyba tu JohnnyRotten o tym pisał. W mojej ocenie Katić dzięki lepszemu przyjęciu to lepszy zawodnik na pozycję 3 przyjmującego, ale młodszy brat Sandera może go przekonać do pozostania w zespole, więc byłby to dobry ruch.
Mlody922
Posty: 61
Rejestracja: 23 mar 2019, o 17:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Mlody922 »

A Kozamernik ma być za Jendryka czy Amerykanin też ma zostać?
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Mlody922 pisze:A Kozamernik ma być za Jendryka czy Amerykanin też ma zostać?
Jendryk podpisał dwuletni, ale kto wie czy nie rozwiąza z nim
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

Ja bym mu zaufał, w ataku gra bardzo dobrze, w bloku coraz lepiej, jak na środkowego jest dosyć młody wiec czemu by nie dać mu szansy, tym bardziej że jako drugi ma być Kochanowski, wiec to nie on ma być ostoją na środku
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Matson pisze:Ja bym mu zaufał, w ataku gra bardzo dobrze, w bloku coraz lepiej, jak na środkowego jest dosyć młody wiec czemu by nie dać mu szansy, tym bardziej że jako drugi ma być Kochanowski, wiec to nie on ma być ostoją na środku
Drugi środkowy to akurat nie aż taki problem.

O wiele bardziej interesujące, jak Resovia rozegra kontrakty atakujących. Bo nie ulega wątpliwości, że zesłanie Butryna na ławkę lub podziękowanie mu po takim sezonie (bo przychodzi reprezentant z bardziej znanym nazwiskiem) będzie jednak policzkiem w twarz dla tego pracowitego siatkarza.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

johnnyrotten pisze:
Matson pisze:Ja bym mu zaufał, w ataku gra bardzo dobrze, w bloku coraz lepiej, jak na środkowego jest dosyć młody wiec czemu by nie dać mu szansy, tym bardziej że jako drugi ma być Kochanowski, wiec to nie on ma być ostoją na środku
Drugi środkowy to akurat nie aż taki problem.

O wiele bardziej interesujące, jak Resovia rozegra kontrakty atakujących. Bo nie ulega wątpliwości, że zesłanie Butryna na ławkę lub podziękowanie mu po takim sezonie (bo przychodzi reprezentant z bardziej znanym nazwiskiem) będzie jednak policzkiem w twarz dla tego pracowitego siatkarza.
On podpisał kontrakt na rok. Jeżeli będzie bal się walki o skład z Muzajem to nie przedłuży po prostu, a jeżeli zgodzi się na rywalizację jak kiedyś Butryn/Schops to będzie ciekawie
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Matson pisze: Butryn/Schops
Chyba Bartman :D

Mogłoby to być ciekawe. Ale Sovia nie ma pucharów, więc ta gra się nie rozłoży za bardzo. Huber w Skrze niby też miał pograć i sfrustrowany odchodzi. Nie wiem, czy to dobry ruch, jeśli jest taka równa rywalizacja, bo żaden nie będzie pewny siebie. Już to chyba niedawno było grane znów z Bartmanem i Jaroszem. Oczywiście skład wtedy dużo gorszy, no ale jakieś podobieństwo widzę.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

johnnyrotten pisze:
Matson pisze: Butryn/Schops
Chyba Bartman :D

Mogłoby to być ciekawe. Ale Sovia nie ma pucharów, więc ta gra się nie rozłoży za bardzo. Huber w Skrze niby też miał pograć i sfrustrowany odchodzi. Nie wiem, czy to dobry ruch, jeśli jest taka równa rywalizacja, bo żaden nie będzie pewny siebie. Już to chyba niedawno było grane znów z Bartmanem i Jaroszem. Oczywiście skład wtedy dużo gorszy, no ale jakieś podobieństwo widzę.
Oczywiście, siedział mi w głowie Butryn stad pomyłka, wiadomo o kogo chodzi :D Z schulzem i Jaroszem raczej, ale Jarosz wyszedł akurat z tej rywalizacji zwycięsko
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Matson pisze: Z schulzem i Jaroszem raczej, ale Jarosz wyszedł akurat z tej rywalizacji zwycięsko
Możliwe ;) Oni trzej grali w dwóch najgorszych sezonach Resovii, który w sumie mi się jakoś zlał w jeden. :D

Jarosz, Bartman czy Schulz, Rossard czy Marechal - a co to za różnica :D Dla mnie to był jeden sezon, tylko dłuższy. Resovia w każdym razie utrzymywała przez cały czas stabilne wyniki :P
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

johnnyrotten pisze:
Matson pisze: Z schulzem i Jaroszem raczej, ale Jarosz wyszedł akurat z tej rywalizacji zwycięsko
Możliwe ;) Oni trzej grali w dwóch najgorszych sezonach Resovii, który w sumie mi się jakoś zlał w jeden. :D

Jarosz, Bartman czy Schulz, Rossard czy Marechal - a co to za różnica :D Dla mnie to był jeden sezon, tylko dłuższy. Resovia w każdym razie utrzymywała przez cały czas stabilne wyniki :P
Nie no, w pierwszym było 9 miejsce, w drugim 13, o 50% spadek :D
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Matson pisze: Nie no, w pierwszym było 9 miejsce, w drugim 13, o 50% spadek :D
No dobra, ale to było 9. miejsce dzięki finiszowi Cretu. Bo przed jego przyjściem chyba tylko fatalny Będzin był gwarantem utrzymania Resovii. Przecież na początku rozgrywek przez circa 7 meczów wtedy był jakiś tragiczny bilans. Może nawet 0 zwycięstw, już nie pamiętam.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: dyletant »

Tak to było 0:7 w tym 0:3 od tego fatalnego Będzina :)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: miro1905 »

dyletant pisze:Tak to było 0:7 w tym 0:3 od tego fatalnego Będzina :)
I to 0:3 z tym fatalnym Będzinem to był debiut Cretu.
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Oskejt »

Na przyjęciu jest dużo opcji. Z graczy do wzięcia są Urnaut, Ivovic, Deroo, Conte, chyba Rossard, Ishikava, Defalco, ale to już nie ten poziom.
Co do środka to ja byłbym zadowolony z Kozamernika, chociaż mimo wszystko poszedłbym w Holta gdyby była taka opcja. Crer mógłby być ciekawą opcją, ale jego widziałbym w Radomiu do duetu z Cavanna. Podobno jednak zostanie w Gdańsku.
Ewentualnie tak jak ktoś pisał wyżej, możnaby kogoś z Brazylii ściągnąć.
Piacenza prawdopodobnie zrezygnuje z Seyeda, a Pers napewno byłby też ciekawą opcją.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

Czy dysponuje ktoś statystykami Muzaja w tym sezonie w lidze?
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”