Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Camillo Marcotti

Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Camillo Marcotti »

Już za trzy dni rozegrany zostanie pierwszy mecz drugiej kolejki. Rozkład jazdy wygląda następująco:

18 września, 20:30: Cuprum Lubin vs. Verva Warszawa
19 września, 14:45: Jastrzębski Węgiel vs. Asseco Resovia
19 września, 17:30: Indykpol AZS Olsztyn vs. Ślepsk Suwałki
19 września, 20:30: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs. MKS Będzin
20 wrzesnia, 14:45: PGE Skra Bełchatów vs. Aluron CMC Warta Zawiercie
20 wrzesnia, 20:30 Cerrad Czarni Radom vs. Trefl Gdańsk
21 wrzesnia, 20:30 GKS Katowice vs. Stal Nysa

Tu już mamy dużo więcej ciekawych starć niż w pierwszej kolejce, spróbujmy potypować:

Cuprum Lubin vs. Verva Warszawa

Lubin pozostawił po sobie dobre wrazenie w pierwszej kolejce, jednak jeżeli Warszawa nie zacznie grać stojąc jak z Będzinem, myślę że bez problemu da sobie radę. Obstawiam 3:1 dla Warszawy, pewnie chociaż partie uda się podopiecznym Fronckowiaka wyciągnąć.

Jastrzębski Węgiel vs. Asseco Resovia

Jastrzębie podejmuje naszą wielką ligową niewiadomą. Nie widziałem jeszcze Rzeszowa w akcji w tym sezonie, natomiast Jastrzębie dopóki nie wdroży im się atakujący w grę wydaje się zespołem zupełnie do pokonania przez ekipy składające się z takich zawodników, jakich Rzeszów ma w swoim składzie. Zaryzykuję więc stwierdzenie, że Rzeszów wygra, w sumie chyba głównie dlatego, że chciałbym, żeby była z nich mocna ekipa na tle ligi, zawsze to lepiej dla poziomu. Obawiam się, że jak przegrają, to spirala znowu zacznie się nakręcać. Obstawiam 3:1 dla Resovii.

Indykpol AZS Olsztyn vs. Ślepsk Suwałki

Po pierwszej kolejce faworytem wydaje się Olsztyn, co zresztą potwierdzają bukmacherzy (jeżeli ktoś wierzy w Suwałki to polecam, dobre kursy). Dla mnie ciekawe będzie czy Schulz zagra znów tak dobrze, w pierwszej rundzie dał nadzieję, że będzie to wyglądało dobrze. Niemniej Suwałki podrażnione niespodziewaną porażką będą chciały się odegrać. Jeżeli zagrają z amerykańskim rozgrywającym, myślę że mają szansę przywieźć punkty z Olsztyna. Obstawiam 3:2 dla Suwałk.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs. MKS Będzin

Tu raczej się nie spodziewam niczego. 3:0 dla Zaksy.

PGE Skra Bełchatów vs. Aluron CMC Warta Zawiercie

Jeżeli tym razem Zawiercie przyjedzie ze środkowymi, może narobić problemów drużynie bełchatowskiej. Jednak mimo wielkiej sympatii do Warty, myślę że Skra da radę. Obstawiam 3:1 dla Skry.

Cerrad Czarni Radom vs. Trefl Gdańsk

Tu nie wiem co wymyślić, bo nie wiem na ile przygotowany do gry jest już Gdańsk. Podejrzewam jednak że covidowe przygody przynajmniej na pierwszych meczach będą widoczne, stąd obstawiam 3:1 dla Radomian.

GKS Katowice vs. Stal Nysa

Katowice zaczęły ładnie, teraz rywal teoretycznie łatwiejszy, więc tym bardziej powinni dać radę. Z drugiej strony zobaczymy też Nysę na tle słabszego rywala, niż w pierwszej kolejce. Myślę, że zapowiada się wyrównane spotkanie, ale Katowice powinny dać sobie radę. Obstawiam 3:1 dla GKS-u.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Heimlock »

Pare typów:
18 września, 20:30: Cuprum Lubin vs. Verva Warszawa
Verva - Ogólnie to czas będzie działał na ich korzyść, potrzebują zgrać się z nowym rozgrywającym ale z Lubinem nie powinni przegrać.
19 września, 14:45: Jastrzębski Węgiel vs. Asseco Resovia
Hit kolejki ale stawiam na JW, gdzie linia przyjęcia jest bardzo dobra i mogą wytrzymać ostrzał Rzeszowa. Do tego również już pokazali, że zagrywka to ich mocna strona.
19 września, 17:30: Indykpol AZS Olsztyn vs. Ślepsk Suwałki
Jeżeli zagra Tuaniga to stawiam na Suwałki, do tego mam nadzieję, że Bołądź się pokaże lepiej niż ostatnio.
20 wrzesnia, 14:45: PGE Skra Bełchatów vs. Aluron CMC Warta Zawiercie
Zawiercie - na pewno wyrównany pojedynek ale Skra z Katiciem z reguły gra bez ataku na jednym skrzydle.
20 wrzesnia, 20:30 Cerrad Czarni Radom vs. Trefl Gdańsk
Radom - mogę się zaskoczyć ale podejrzewam, że nie będzie zgrania w Treflu ze względu na spore zmiany w składzie.
Adamde
Posty: 820
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Adamde »

18 września, 20:30: Cuprum Lubin vs. Verva Warszawa
19 września, 14:45: Jastrzębski Węgiel vs. Asseco Resovia
19 września, 17:30: Indykpol AZS Olsztyn vs. Ślepsk Suwałki
19 września, 20:30: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs. MKS Będzin
20 wrzesnia, 14:45: PGE Skra Bełchatów vs. Aluron CMC Warta Zawiercie
20 wrzesnia, 20:30 Cerrad Czarni Radom vs. Trefl Gdańsk
21 wrzesnia, 20:30 GKS Katowice vs. Stal Nysa
Moje typy
Cuprum vs Verva 1:3 Chapna seta, ale verva bedzie za mocna
Jastrzebski vs Asseco 3:2 bedzie zaciety mecz, ktory skonczy sie w tie-breaku na korzysc jednej ze stron, moim zdaniem raczej jw
Indykpol vs Slepsk 3:2 Tez bedzie zaciety mecz, jezeli Olsztyn mysli o 8, to musi takie mecze wygrywac, zreszta aktualne tez w druga strone:)
Zaksa vs Bedzin 3:0 To akurat bedzie szybki mecz bez historii
PGE vs Aluron 2:3 - zaryzykuje niespodzianke, mam nadzieje ze tym razem Aluron zagra z choc jednym srodkowym
Cerrad vs Trefl 3:1 Widzialem Cerrad przed tygodniem i zle to nie wygladalo, Trefl po calych perturbacjach z ostatnich czasow nie bedzie przygotowany na walke
GKS vs Nysa 3:1 Obstawialem Katowice do spadku, a pierwsza kolejka zamkneli mi usta:) W odroznieniu do Nysy, sa druzyna, nawet jezeli nie ma tam wielkich nazwisk
Diomedea
Posty: 4359
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Diomedea »

Widze podobnie:

Cuprum:Verva 1:3 grajac ladnie czy brzydko, Warszawa powinna wymeczyc zwyciestwo.
JW:Resovia TB ze wskazaniem na? Powiedzialabym Resovia, choc sa argumenty w obie strony i wiecej za JW. Ale czekam na odnowe Resovii i dobrego trenera w JW ;)
Indykpol:Slepsk-dosyc nieprzewidywalny. Slepsk bedzie zdeterminowany, Olsztyn ma niezla ekipe ale i slabosci. 3:2 badz 3:1
Zaksa:Bedzin 3:0 U siebie, szybko i ergonomicznie.
Skra: Warta TB, raczej dla Skry choc mam watpliwosci. W kazdym razie trzymam kciuki za Zawiercie.
Czarni:Trefl 3:1 Shame. Czarni nie zgodzili sie na przesuniecie. U siebie wygraja chocby z tej prostej przyczyny, ze Winiarski nie bedzie forsowal zawodnikow bedacych w treningu chyba od ok. 3 tygodni. Niektorzy tylko byli na kwarantannie, niektorzy chorowali. Seta powinni wyrwac, Mariuszowi moze zalezec.
GKS:Nysa. 3:1 Spokojniejszy sklad Katowic choc mniej nazwisk. Jeden ze slabszych przeciwnikow dla beniaminka, az do 10 kolejki. Ale obce boisko i napiecie...
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Papito13 »

Cuprum 0:3 Verva - Może się goście nieco pomęczą, ale nie byłbym taki pewny, że Curpum drugi raz z rzędu zagra tak dobrze, a Verva drugi raz z rzędu zlekceważy rywala. Być może gospodarze urwą seta.
JW 1:3 Resovia - Jeden z dwóch bardzo ciekawych spotkań tej kolejki. Żaden wynik mnie nie zaskoczy, ale liczę na dobre widowisko. Stawiam jednak na wygraną Resovii (niekoniecznie 3:1) dzięki dobrej zagrywce na własnej hali.
AZS 3:1 Ślepsk - Stawiam na wygraną gospodarzy, ale jeśli do składu Ślepska powróci Tuaniga to spodziewałbym się bardziej zaciętego spotkania i jednak wygranej AZSu, ale chyba prędzej za 2 punkty.
Zaksa 3:0 Będzin - Jedyna niewiadoma dot. wyniku to ile małych punktów zdobędzie MKS i czy pobiją Nysę.
Skra 2:3 Zawiercie - Stawiam na Wartę, bo Skra formą nie imponuje, a Warta gra naprawdę solidnie. Jeśli powróci Halaba to nie zdziwię się jeśli 3 punkty pojadą do Zawiercia.
Czarni 3:2 Trefl - Serce mówi, że Trefl da radę powalczyć, ale rozum podpowiada, że szanse na taki scenariusz są bardzo marne. Postawię optymistycznie, ale obawiam się, że Czarni wygrają w 3 setach. Szkoda, że ten mecz nie został przesunięty.
GKS 3:0 Nysa - Na tym etapie sezonu i po takim starcie obu ekip postawię na GKS. Przede wszystkim znając terminarz Stali, oni doskonale wiedzą, że początek sezonu mają bardzo ciężki i to jest spotkanie z największą szansą na wywalczenie czegokolwiek w najbliższych tygodniach, a taka presja w połączeniu z grą na obcej hali i dość irytującym (mocno technicznym) przeciwnikiem może ich doprowadzić do zguby.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Matson »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2020, o 08:36 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie!!!
Diomedea
Posty: 4359
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Diomedea »

Resce zagrywka siedziala tez na wyjezdzie, choc rzeczywiscie rozum mowi JW. Ja obstawiajac rezultat posluchalam serca.

Lubie JW, to walczaki. I dlatego tez wolalabym by zespol, aktualnie dosyc mlody i mocno rozwojowy byl trenowany przez jak najlepszego fachowca. Szalenie zaluje decyzji zarzadu dotyczacej tak waznej funkcji.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2020, o 18:49 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Matson »

Diomedea pisze:Resce zagrywka siedziala tez na wyjezdzie, choc rzeczywiscie rozum mowi JW. Ja tam w tym meczu posluchalam serca.
Lubie JW, to walczaki. I dlatego tez wolalabym by zespol, aktualnie dosyc mlody, byl renowany przez jak najlepszego fachowca.
Oczywiście chciałbym żeby Resovia zaczęła od zwycięstwa na trudnym terenie, lecz to ich pierwszy mecz, jeszcze na wyjeździe z mocnym przeciwnikiem. Ja osobiście obstawiałem 3:1 dla JW ale liczę na konkretny mecz co najmniej taki jak Zawiercie-JW. O kopanie na zagrywce możemy być chyba spokojni z obu stron
1921
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2020, o 09:25
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: 1921 »

Czy kwestia przełożenia meczu Czarni-Trefl była po stronie klubów?
Wydaje mi się, że to była decyzja władz ligi, które nie chciały już dłużej odwlekać tego. Taka informacja była w jakiś mediach (Przegląd Sportowy/ Sportowe Fakty). Skąd przypuszczenie , że to było po stronie Czarnych?
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Matson »

Ciekawe tylko czy jak w trakcie sezonu jakiś klub złapie wirusa to czy tez mu dadzą 4 tygodnie na przygotowanie ;)
Diomedea
Posty: 4359
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Diomedea »

1921 pisze:Czy kwestia przełożenia meczu Czarni-Trefl była po stronie klubów?
Wydaje mi się, że to była decyzja władz ligi, które nie chciały już dłużej odwlekać tego. Taka informacja była w jakiś mediach (Przegląd Sportowy/ Sportowe Fakty). Skąd przypuszczenie , że to było po stronie Czarnych?
Wydaje sie, ze kwestia byla po stronie klubow, zreszta chyba tak zwykle jest. Moze PL musi jakos zatwierdzic termin?
Wielokrotnie slyszelismy, ze jakis klub zgodzil sie lub nie na przelozenie.

Poczatkowo podawano do wiadomosci tylko podziekowania dla Resovii za zgode.
Ostatnie jednak, w jakims wywiadzie na siatka.org padla informacja otwartym tekstem o odmowie radomia.
Edit:
To bylo w wywiadzie z Grzybem, on juz nie uprawia dyplomacji za piec groszy.
Całe szczęście, że Resovia, twój były klub, zgodziła się przełożyć mecz z Treflem z pierwszej kolejki i zespół Winiarskiego zacznie rozgrywki nie 13, a 20 września.

– Bardzo się cieszę, że Resovia zrozumiała trudną sytuację Trefla. Wiem, że Trefl wnioskował też o przesunięcie drugiego spotkania, na co Radom się nie zgodził. Nikomu źle nie życzę, ale myślę, że łatwo powiedzieć „odizolujcie chorych” i grajcie zdrowymi, natomiast trudno będzie nagle znaleźć się w takiej sytuacji jak Trefl, co przecież inne drużyny może spotkać. Wyobraźmy sobie, że komuś wypadają obaj rozgrywający albo atakujący. Co wtedy? Sytuacja jest bardzo trudna, bezprecedensowa i kluby powinny sobie pomagać.
https://siatka.org/pokaz/wojciech-grzyb ... michalowi/
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: dmak1 »

Podchodząc do tego jakby chciał Trefl to my tego sezonu niedogramy. W porównaniu do tego co będą przechodziły kluby, w których koronawirus przyjdzie w trakcie sezonu to Trefl miał komfortową sytuację. Ja rozumiem, że to była bardzo trudny czas, bo praktycznie cały skład wypadł, ale jeśli nie będzie szło Treflowi to będą to powtarzać do 15 kolejki.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Matson »

dmak1 pisze:Podchodząc do tego jakby chciał Trefl to my tego sezonu niedogramy. W porównaniu do tego co będą przechodziły kluby, w których koronawirus przyjdzie w trakcie sezonu to Trefl miał komfortową sytuację. Ja rozumiem, że to była bardzo trudny czas, bo praktycznie cały skład wypadł, ale jeśli nie będzie szło Treflowi to będą to powtarzać do 15 kolejki.
No tak jak mówię, trefl od tego czasu miał 5 tygodni do dojścia do siebie. Jeżeli tak to każda drużyna która złapie w sezonie wirusa tez powinna tyle dostawać żeby wrócić do formy. Nikt nie zazdrości im na pewno ale tez sytuacja jest jaka jest i z takim podejściem to nie będzie jak dograć tego sezonu żeby wszyscy mieli równe szanse bo zwyczajnie braknie dni w kalendarzu
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: johnnyrotten »

Wszyscy wiemy, że Kanimo patrzy z życzliwością na Gdańsk, a na Radom niekoniecznie. Ale przedmówcy mają rację. I tak Trefl nie będzie w pełni przygotowany fizycznie tak jak byłby normalnie, choćby i 3 pierwsze mecze przełożył. Nieopodal w Starogardzie Gdańskim bodaj pięciu koszykarzy było zakażonych, a jeden trafił do szpitala. Przełożono dwa pierwsze mecze, ale teraz ekipa że Starogardu gra praktycznie co 3 dni i to na wyjazdach. Dlatego nie demonizowalbym postawy Radomia. Trefl te przełożone mecze i tak by musiał zagrać i na pewno lepiej zacząć wcześniej; ale mieć czas na treningi niż grać potem zaległe mecze.
Diomedea
Posty: 4359
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Diomedea »

Wiesz lepiej od trenera co jest dobre dla zdrowia zawodnikow? Przeciez to pokaz hipokryzji.
Kibice Radomia najpierw pisza, ze to nie Radom. Obecnie, ze Radom robi to dla dobra Trefla, tylko ja sie nie poznalam, bo nie lubie Radomia. :] :] :]

Ciekawi mnie tez 5 tygodni treningu, wyzej wspomniene. Czy 16 sierpnia (5 tygodni przed meczem z Czarnymi) Trefle juz trenowal?
Sprawdzam-Do 18/19tego sierpnia trenowalo 4 graczy, potem dolaczylo 2. Goscie bada miec 3-4 tygodnie treningu jako zespol, treningu zaczynanego nie z normalnego poziomu ale z poziomu oslabionego rekonwalescenta, przynajmniej dla tych, ktorzy mieli objawy.

Winiar bedacy na codzien z zawodnikami i majacy dostep do testow wydalnosciowych prosil o te szkodliwa wedlug internetowych specjalistow zwloke. I wyraznie mowil, ze nie chodzi o pelne przygotowanie, ale o ryzyko gry i mocnego przygotowania w ogole.
Ten wirus ma duzo wiekszy powinowactwo do komorek sercowych, niz wirus grypy, po ktorym pauzowal Kaczmarek.
A dlugofalowe konsekwencje nie sa znane, bylo pare groznych powiklan u mlodych osob.



Nic nie mam do Radomia, ale denerwuje mnie Prygiel, wiecznie jeczacy jak to ma pod gorke i rugajacy innych.
Jak to bylo o braku etyki jak JW gral Muzajem w mlodziezowym turnieju? Ile bylo upominania jak Maciek sie odezwal.
Dodatkowo uwazam go za dosyc przecietnego trenera, tak jak kiedys uwazalam za sympatycznego i wartosciowego atakujacego.
kompocisko
Posty: 22
Rejestracja: 11 wrz 2017, o 20:43

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: kompocisko »

Bardziej niż o formę czy wynik sportowy obawiałbym się o zdrowie zawodników. Choroba odejmuje siły, ale nie ambicje. Jak pójdą na całego, to może się to źle skończyć. Oby tylko na skutek tego wyjątkowo krótkiego okresu przygotowawczego nikt nie odniósł kontuzji, bo to nikomu niepotrzebne.
1921
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2020, o 09:25
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: 1921 »

Ja prosiłem jedynie o potwierdzenie plotek, nie staję w obronie klubu mimo iż jestem ich fanem. Łatwo jest puścić informację w sieć. Powtórzę że informacje o tym że liga nie zgodziła się na odwlekanie meczów Gdańska przeczytałem w miarę rzetelnych mediach.

Teraz jak już mam bronić klub to napiszę, że jak Czarni nie mieli kim grać z JW bo jeden rozgrywający był na kadrze a drugi miał kontuzję, to nikt się nie przejmował tym i Czarni musieli grać. Natomiast jeśli chodzi o Gdańsk to widać na ich mediach że chodzą na pintball i robią wiele rzeczy około sportowych co może świadczyć że są już gotowi na ligę.
Diomedea
Posty: 4359
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Diomedea »

:] :] :]
Niewatpliwie chodzenie na okolosportowe zajecia swiadczy o pelnej formie zawodowego sportowca. Inaczej by zasuwal na silowni i w sali, zeby odrobic. Ale poczekaj... moze po tej akurat chorobie nie mozna zasuwac pelna para.

Zas brak 2 zawodnikow jest rowny brakowi 13 przez ponad miesiac.

Kolega post wyzej napisal o co chodzi, mowil tez Winiar. On sie boi o zdrowie swoich graczy, nie o wynik w jednym meczu.

Ta decyzja jest ciezka do obrony. Niesmak zostania pewnie zapomniany, ale jest.
Zaloze sie, ze w razie duzej liczby chorych wsrod radomskich graczy Trefl zachowa sie madrze i elegancko.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: johnnyrotten »

Diomedea pisze:Wiesz lepiej od trenera co jest dobre dla zdrowia zawodnikow? Przeciez to pokaz hipokryzji.
Kibice Radomia najpierw pisza, ze to nie Radom. Obecnie, ze Radom robi to dla dobra Trefla, tylko ja sie nie poznalam, bo nie lubie Radomia. :] :] :]
Bardzo mi miło, że uznałaś mnie za kibica Radomia, ale muszę sprostować - nie kibicuję żadnej ekipie i bezstronnie obserwuję grę.

A co do mojej "wiedzy", o której piszesz, to być może źle się wyraziłem, pisząc 'na pewno", ale...

Głównym przesłaniem było to, że tydzień w jedną czy drugą stronę Gdańska nie zbawi. Te mecze i tak będą musiały zostać rozegrane, a co za tym idzie - zamiast przygotowań przez kilka dni do kolejnego meczu i spokojnych treningów drużyna Trefla musiałaby w takiej sytuacji kursować z meczu na mecz. A trenerzy narzekali ostatnio, gdy właśnie tak było, że nie ma czasu trenować.

Poza tym sytuacje są różne. Zdaje się, że Wlazły nie miał wirusa, a mimo tego był mocno oszczędzany przez Winiarskiego i np. w tym turnieju suwalskim sobie nie pograł. Zawodnicy wypadli Gdańskowi masowo, szkoda zwłaszcza Janusza, ale czy ten rozgrywający byłby gotowy za tydzień? Śmiem wątpić.

Jak inna drużyna by złapała wirusa w trakcie sezonu (oby nie) i wypadłoby kilku podstawowych graczy, to raczej nikt się nie będzie litował i będą grali zdrowi, a skład zapełni się juniorami.

Okoliczności nigdy nie będą idealne. Ślepsk ostatnio bez Tuanigi i Takvama musiał sobie radzić, a nikt nad tym specjalnie nie biadolił.

A na marginesie - wspominani przeze mnie koszykarze ze Starogardu mają już za sobą dwa mecze w PLK i obydwa zagrali na bardzo dobrym poziomie mimo dużej wyrwy w przygotowaniach. Tam też kilku graczy nie trenowało przez kilka tygodni, a mimo tego i gry bardzo wąską rotacją pierwszy mecz przegrali po walce, a drugi wygrali. Ale przez przekładanie mają bardzo napięty kalendarz - pierwszy mecz w zeszły piątek, drugi w środę, a trzeci dzisiaj, czyli w 48 godzin trzeba pojechać z Radomia do Lublina, coś tam chwilę potrenować i zagrać.

I do tego zmierzałem, pisząc, że lepiej dla Trefla zacząć wcześniej, ale nie przekładać. Bo jak się nawarstwi wszystko, to dla zdrowia zawodników też dobre nie jest. Ale ja lekarzem nie jestem, więc już się nie wypowiadam, co dobre będzie dla zdrowia, a co nie...
Diomedea
Posty: 4359
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Diomedea »

Przeciez sie wypowiedziales.
Wbrew opinii trenera wspomaganego najprawdopodobniej przez lekarza, ktory zawodnikow badal i dosyc autorytanie, pomimo wyedytowania.

Moze zrozum, ze Winiar chce miec spokoj teraz, nawet pewnym kosztem. On koszt raczej zna.
W przeciwienstwie do wiekszosci zdrowego spoleczenstwa rozumie tez zagrozenie.
To nie jest grypa. Byly bardzo dlugie serie zapalenia miesnia sercowego, nieporownywalne do powiklan pogrypowych.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2020, o 09:48 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
1921
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2020, o 09:25
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: 1921 »

Coś czuję, że koleżanka po prostu ma hejt na Czarnych i byle co, ważne by się przypierdzielić.

Co do meczu z JW nie było dwóch zawodników z tej samej pozycji (jedynych), więc sprawa nie była błaha.
Co do Gdańska- większość z Nas pracuje, gdy jest dużo do roboty, to nie wpada do firmy szef i nie mówi "pakować się, jedziemy na kajaki" tylko raczej takie sytuacje mają miejsce gdy paca zostanie wykonana. Nie będę ukrywał, że jest to czepianie się, ale jest to ten sam poziom, co zarzuty w stronę Czarnych o nie przełożenie meczu. Nawet jeśli klub z Gdańska chcę postawić na integracje to nie powinien się aż tak tym chwalić, bo z jednej strony pokazują, że są gotowi do ligi i mają czas na inne rzeczy niż treningi, a z drugiej strony proszą o przekładanie spotkań, bo mają za mało czasu na przygotowanie. Zanim koleżanka zarzuci mi, że nie mogą siedzieć 24 godziny na hali i siłowni dodam, że są różne formy przygotowań jak np. trening mentalny, przygotowanie taktyczne, zabiegi regeneracyjne itd.

Na koniec notka ze sportowych faktów:
"Polska Liga Siatkówki pozwoliła na przełożenie pierwszego meczu z Asseco Resovią Rzeszów - drugi z Cerradem Eneą Czarnymi Radom musi odbyć się zgodnie z planem. Klub z Ergo Areny odniósł zatem połowiczny sukces"
Camillo Marcotti

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Camillo Marcotti »

Też z tymi wielkimi skutkami wirusa bym nie przesadzał. Z tego co można wyczytać, to ze trzech miało przez chwilę gorączkę, reszta nie miała objawów. Janusza ukisili bo testy wychodziły na zmianę, ale one często wychodzą losowe - zwłaszcza te 'darmowe' ;) być może czytaliście o przypadku kobiety ze Śląska, co blisko dwa miesiące spędziła na kwarantannie, bo testy wychodziły losowo. Dopiero prywatne testy pozwoliły zdjąć kwarantannę. Dziwnym trafem tamte już obydwa wyszły dobrze. Pewnie podobnie było z Januszem.

Tak więc mogą być jakieś problemy ze zgraniem, ewentualnie wśród zawodników, którzy rzeczywiście to przechorowali może być odczuwalna niższa forma, pozostali powinni być w miarę gotowi kondycyjnie.

A co do płaczącego Winiara. Michał jeszcze jako zawodnik uwielbiał być cierpiętnikiem, co Skra przegrała to albo kontuzje, albo sędzia, albo piłka zbyt okrągła. Więc wcale mnie nie dziwi, że chciał zacząć sezon w styczniu, bo mu wykosiło zespół. Zresztą prezes mówił, że po chorobie będą przeprowadzać badania wykluczające powikłania i nie pozwoli zawodnikom wyjść na trening, jeżeli coś z wynikami będzie nie tak. Skoro wyszli, to znaczy że owe badania wyszły w porządku i zawodnicy mogą wrócić do gry. A co do nierównych szans no to cóż, taki jest sport. Jeden zachoruje, drugi ma kontuzje, a trzeci ma budżet na cały klub taki, jak inny klub kontrakt dla swojej gwiazdy. Sport nigdy z równymi szansami nie miał nic wspólnego.
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: dmak1 »

Diomedea pisze:Przeciez sie wypowiedziales.
Wbrew opinii trenera wspomaganego najprawdopodobniej przez lekarza, ktory zawodnikow badal i dosyc autorytanie, pomimo wyedytowania.

Moze zrozum, ze Winiar chce miec spokoj teraz, nawet pewnym kosztem. On koszt raczej zna.
W przeciwienstwie do wiekszosci zdrowego spoleczenstwa rozumie tez zagrozenie.
To nie jest grypa. Byly bardzo dlugie serie zapalenia miesnia sercowego, nieporownywalne do powiklan pogrypowych.
Bo Winiarski i lekarz Trefla są całkowicie bezstronni w porównaniu do Prygla. Nie róbmy sobie jaj. Trefl chciał ugrać czas na przygotowania i jakby im przełożyli 3 mecze to by byli jeszcze szczęśliwszy. Moim zdaniem każdy zespół chce teraz grać póki ma jeszcze wszystkich zawodników. Nikt się nie będzie litował podczas sezonu jak komuś wypadnie 5 graczy na mecz, a w kontekście Trefla to wypadły im częściowo przygotowania, ale mają pełny skład na mecz.
Diomedea
Posty: 4359
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Diomedea »

Kolezanka jest lekarzem, praktykujacym min w szpitalu pod brazylijska granica. Kolezanka ostatnio miala do czynienia z kilkunastoma pacjentami z ciezkimi objawami i kilkudziesiecioma dodatnimi z niewielkimi lub bez.
Czyta tez publikacje naukowe, zna statystyki powiklan. Powiklan wczesnych, bo na te pozne jest za wczesnie.

Prezes mowil, ze beda robic Rtg pluc. To jest smieszne, z punktu widzenia medycznego. Bardzo grube badanie.
Standartem medycznym w obrazowaniu zmian COVOD jest tomografia pluc z kontrastem.
Podobnie z sercem.
W Polsce nikt o tym nie mowi glosno, bo nie ma na to kasy.

Oczywiscie z najwiekszym prawdopodobienstwem tym kilku chorym z Trefla nic nie bedzie.
Ale, tak jak pisalam ryzyko jest i nie jest rownowazne z grypa.

Dodam, ze kolezanka nie lubi cwaniactwa i dwulicowosci. Jesli chcesz nazwac to hejtem to sobie tak nazwij.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2020, o 10:07 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: dmak1 »

Czyli co zrobimy jak komuś w trakcie sezonu wypadnie 7 zawodników, którzy będą potrzebować 5 tygodni na powrót? Z takim podejściem to szkoda nawet startować z ligą. Od razu mówię, że dla mnie ten sezon na 100% nie będzie sprawiedliwy, ale albo go dogramy na takich zasadach, albo w ogóle. Jedyne co jesteśmy w stanie zrobić to pomyśleć o braku spadków z ligi w jakichś krytycznych sytuacjach.
Diomedea
Posty: 4359
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Diomedea »

Zobaczymy, czy i jak dogramy.
Nikt, rowniez ja, nie wierzyl @drukjulowi, jak pisal ze IO sie nie odbeda.

Bezobjawowi moga wracac wczesniej, bo zmieniono zbyt restrykcyjny w Polsce przepis. Od dawna w wiekszosci krajow przyjeto standart nietestowania po uplywie 2 tygodni kwarantanny ludzi bez objawow. Testy moga byc pozytywne calymi miesiacami.
Prywatnie powiem, ze badajac, czy intubujac tych ludzi po 2 tygodniach uzywalam maseczki FFP2 i o to prosilam rowniez personel.
Ci z objawami owszem, moga potrzebowac tych 5 tygodni. I dlatego dziwi mnie obecnosc kibicow bez maseczek na salach.
Dziwi, przeraza, oburza.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2020, o 10:16 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
1921
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2020, o 09:25
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: 1921 »

Cieszy mnie, że pochwaliłaś się wykonywanym zawodem, jednak nie wydaje mi się, że ma on w tym momencie jakieś znaczenie w kontekście tej dyskusji.
Kwestie, które poruszyłem nie są związane z tematami medycznymi. Dalej upatrujesz się cwaniactwa mimo, że przedstawiłem tekst wskazujący, że zarząd ligi też miał wpływ na decyzję. W takim świetle przedstawia też sytuacje Gazeta Wyborcza, więc raczej nie jest to wymysł dziennikarza.
Diomedea
Posty: 4359
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Diomedea »

Chcesz powiedziec, ze nie przedstawiles.
Link? Scan?

Powiedzialam tylko, ze jestem na tym forum najprawdopodobniej jedyna osoba, ktora wiadomosci o COVID nie czerpie z prasy codziennej, a z ugruntowanej praktyki. Chyba, ze np sa jacys fizjo, zajmujacy sie terapia schorzen oddechowych min u pacjentow z Covid.
Prosze nie staraj sie tego zdyskredytowac w polaczkowaty sposob.
Owszem, dyskusja dotyczy min mozliwosci powiklan po chorobie.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: skrowiec »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2020, o 11:05 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Do postów niezgodnych z regulaminem służy odpoweidni przycisk a od oceny tego są moderatorzy.
Diomedea
Posty: 4359
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Diomedea »

EOT
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”