Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Resofan »

@Camillo Marcotti

[ingerencja moderatora]
Co do pieniędzy, to normalnym jest, że im więcej się płaci, tym więcej można wymagać. I tak jest nie tylko w sporcie. Sytuacja w tym sezonie jest wyjątkowa. W PlusLigę włożono ciężkie pieniądze od sponsorów, telewizji, wreszcie kibiców (sam kupiłem karnet i jeszcze na żywo meczu nie obejrzałem) i można wymagać od jej pracowników i uczestników działań które umożliwią rozegranie rozgrywek do końca. A jak się komuś nie podoba, to przecież w Polsce nie ma obowiązku bycia zawodowym siatkarzem.
Co do tego, czy ograniczenia poza halą to zabieranie się od dvpy strony, to bym polemizował. Sądzisz, ze siatkarze Ślepska czy Vervy nabawili się tego na hali? A piłkarze Pogoni Szczecin na stadionie? To dlaczego rywale z ich meczów zdrowi? Takie rzeczy "przywleka" zwykle jeden członek drużyny z z zewnątrz i zaraża innych. Dlatego ograniczenia w kontaktach (powtarzam - ograniczenia a nie blokowanie kontaktów) są jak najbardziej zasadne.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2020, o 18:57 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie chcemy tu polityki
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Camillo Marcotti

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Camillo Marcotti »

Resofan pisze: Co do pieniędzy, to normalnym jest, że im więcej się płaci, tym więcej można wymagać. I tak jest nie tylko w sporcie.
Masz całkowitą rację. Jeżeli zawodnik A zarabia 2x więcej od zawodnika B, można od niego wymagać 2x więcej. Jednak jest to zawodnik, nie niewolnik, więc nie można od niego wymagać co będzie robił w godzinach wolnych od pełnienia wykonywanego zawodu.
Resofan pisze: Co do tego, czy ograniczenia poza halą to zabieranie się od dvpy strony, to bym polemizował. Sądzisz, ze siatkarze Ślepska czy Vervy nabawili się tego na hali? A piłkarze Pogoni Szczecin na stadionie?
Obstawiam, że pewnie nie zarazili się w hali. Jednak moim zdaniem żeby wymagać od zawodników powstrzymania się od prywatnych zachowań, należy najpierw zapewnić im pełne bezpieczeństwo podczas wykonywania swojej pracy. Czy obecnie jest ona zapewniona? Śmiem wątpić.
Resofan pisze: Dlatego ograniczenia w kontaktach (powtarzam - ograniczenia a nie blokowanie kontaktów) są jak najbardziej zasadne.
Gdyby w umowach były zapisy dotyczące pandemii - całkowicie się z Tobą zgadzam. Wydaje mi się jednak, że nikt takowych zapisów nie posiada.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2020, o 18:30 przez Camillo Marcotti, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 7939
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Szary Wilk »

Idzie jesień. Nie neguję istnienia koronawirusa, ale teraz każde zachorowanie będzie naturalnie podpinanie pod potężny COVID. Nikt nie robił szumu do tej pory w sezonie grypowym, a teraz okaże się, że na grypę nikt nie choruje, ale na COVID to już wszyscy. Nie piszę tego, by wszcząć jakąś dyskusję, bo widziałem już jakie jaja były u znajomych w pracy z tą sytuacją.

Według mnie siatkarze przechodząc kwarantannę powinni mieć jakieś domowe, delikatne treningi w formie zajęć online z trenerami/fizjoterapeutami , jakkolwiek śmiesznie to brzmi, ale jak ktoś ma 10-14 dni przesiedzieć, a i tak prawie nic mu nie dolega, to potem mocno odbije się to na formie.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: alimak »

http://jastrzebskiwegiel.pl/mecz-z-verv ... eda-wazne/

Rozumiem, że pierwotny komunikat Vervy jest nieaktualny i drużynę zdziesiątkowało?

Co do propozycji zmian w terminarzu i rozgrywania meczów między drużynami bez zakażeń, to w lidze jest sytuacja, kiedy jedna drużyna zaproponowała to innej, a tamta odmówiła.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Lynn »

Przecież ich z tej kwarantanny nie puszczą nawet miesiąc. I Ślepsk może mieć podobnie. Skoro wymagane są dwa ujemne testy tydzien po tygodniu...................

To było do przewidzenia.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: alimak »

Chciałem zaznaczyć jak bzdurne, po raz kolejny, są ligowe procedury. Wrona mówił, że drugi test mają jutro. Według wczorajszego komunikatu liczba zakażonych zawodników uprawniałaby ich do gry, o ile liczba zakażonych po jutrzejszych testach by się utrzymała. No chyba, że mają tak straszliwego pecha, że akurat trafiło na dwóch sypaczy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: weary_skier »

Lynn pisze:Przecież ich z tej kwarantanny nie puszczą nawet miesiąc. I Ślepsk może mieć podobnie. Skoro wymagane są dwa ujemne testy tydzien po tygodniu...................
Nie ma takiego wymogu.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Diomedea »

Ten wymog przeciez od dosyc dawna zlikwidowano. Pierwsza z decyzji nowego ministra zdrowia. Tak jak skrocenie kwarantanny.
Testuja sie chyba dla wlasnej przyjemnosci. Ewentualnie testuja tych ujemnych, zeby byc pewnym.

Przeciez mewa juz pisal, ze gracze podlegaja normalnym procedurom.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Xenio »

Kurde Felek, próbowałem coś wkleić ale jestem za mało nowoczesny, nie udało się, więc opiszę.
Przed meczem Skry z Zaksą Polsat wkleił tabelkę a tam na ostatnim miejscu BKS Visła Bydgoszcz. Dwa mecze rozegrane, dwie porażki. Podstępny wirus łapie każdego ale na dwudziestolecie trochę wstyd.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2020, o 09:13 przez Xenio, łącznie zmieniany 1 raz.
Camillo Marcotti

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Camillo Marcotti »

Cokolwiek to jest - link nie działa. Przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Por.Columbo »

Xenio pisze:Kurde Felek, próbowałem coś wkleić ale jestem za mało nowoczesny, nie udało się, więc opiszę.
Przed meczem Skry z Zaksą Polsat wkleił tabelkę a tam na ostatnim miejscu BKS Visła Bydgoszcz. Dwa mecze rozegrane, dwie porażki. Podstępny wirus łapie każdego ale na dwudziestolecie trochę wstyd.
Nie wiem skąd im się wzięła ta Bydgoszcz, ale jak już jesteśmy przy tym temacie, to prawdziwym wstydem, a może bardziej pokazaniem swojego stosunku do żeńskiej ligi była plansza ze składem Jokera Świecie z 1 kolejki, gdzie połowa zawodniczek w rubryce wzrost miała zapisane b.d. Same pozycje zawodniczek też były przyporządkowane kompletnie na chybił trafił.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ec338b41e477df91
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”