Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: TommyLeeJones »

Pierwszy raz zakładam nowy wątek na forum, gdyż nie istnieje już żaden, który mógłby posłużyć do bieżącego komentowania rozgrywanych spotkań. Apeluję do moderacji o wyrozumiałość, w tym sezonie będzie taki bajzel, że dotychczasowy porządek wątków ustawianych kolejkami nie ma racji bytu. Może jakiś podział tygodniowy? Od poniedziałku do niedzieli, co akurat nam wpadnie w ramówkę, to będzie.

Dzisiaj i jutro rozgrywane są trzy mecze:

1. Cerrad Czarni Radom - Slepsk Malow Suwałki - 20.10.2020 r. godz. 17:30 - trwa, Suwałki prowadzą 2:0.
2. MKS Będzin - GKS Katowice - 20.10.2020 r. godz. 20:30
3. Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk - 21.10.2020 r. godz. 20:30

Pierwszy mecz trwa, Radom bez Masłowskiego i Konarskiego przegrywa z równo grającym Slepskiem aczkolwiek Radomianie dość dzielnie próbują.

Drugi mecz - faworyt jest jasny - GKS Katowice, chociaż Będzin może mieć swoje szanse.

Trzeci mecz zapowiada sie najciekawiej, ponieważ niezbyt efektowna ale póki co całkiem efektywna Resovia napotka na dobrze prezentujący się w tym sezonie Trefl. Chociaż jeśli Gdańszczanie znowu zagrają drugim garniturem (a tak było w poprzednim meczu), mogą łatwo ulec Rzeszowianom, którzy na własnej hali mogą mocno kopać serwisem.

A tak poważnie - nie obejrzę meczu o 20:30 a nie zniósłbym braku możliwości przeczytania czegoś o jego przebiegu :D .
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Matson »

Nie wiem dlaczego Kedzierski tak uparcie gra do Gąsiora, nie poprowadził dobrze tego meczu za bardzo, ale jak na braki w składzie to i tak mocno postawili się Suwałkom
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: iti »

Dawno nie widzialem tak przecietnego rozgrywajacego jak Kedzierski. To nawet nie jest solidny poziom. Slepsk byl dzisiaj lepszy o dwie klasy od przecietnego Radomia. Myslalem, ze "drugi Gdansk" im sie nie przytrafi, ale jednak zagrali tak samo fatalnie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Aranger »

iti pisze:Slepsk byl dzisiaj lepszy o dwie klasy od przecietnego Radomia.
Dlatego wygrali trzy sety różnicą dwóch punktów, w tym dwa na przewagi, a w trzecim Radom miał w górze setową wyrzuconą w aut, potężny nokaut.

Dobre wejście Firszta.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: MWi »

Dobry mecz Suwałk, solidna ekipa grająca przyzwoitą siatkówkę. Trochę mi brakuje w tym sezonie środka, Takvam wyraźnie bez formy, reszta to raczej umiejętności pierwszoligowe, choć Sapiński się w miarę broni. No i z mocniejszymi rywalami pozycja libero może wyglądać nie najlepiej.

Radom, jak Radom, do bólu przeciętnie. Szkoda Dryji i Josifowa, którzy się wyraźnie męczą. Ani przez chwilę nie widać było czegoś ekstra poza rzemieślniczą grą, a że potencjał przy ubytkach kadrowych taki sobie, to 3:0 dla Suwałk.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Heimlock »

Ładnie Bołądź wykombinował te dwa skróty na zakończenie meczu :)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: johnnyrotten »

Nie oglądałem całości, tylko pierwszego seta i końcówkę drugiego, ale parę rzeczy zwróciło moją uwagę.

Sander ustrzelony zagrywką przez Dryję i ogólnie grał słabo. Mam wrażenie, że coś go blokuje (może nadal ten bark?) i przede wszystkim w zagrywce i w ataku nie może pokazać tego, co widzieliśmy w zeszłym sezonie.

Nowowsiak - z tych fragmentów, które widziałem - grał bardzo przyzwoicie, parę piłek podbił w obronie, a w przyjęciu jakichś znaczących baboli nie odnotowałem.

Kędzierski gra bardzo niechlujnie, a raz całkiem minął się na pipe'a z Sanderem. Tak jak pisałem jakiś czas temu - bez jego i Masłowskiego dobrej gry Radom nie ma co liczyć na plaoffy.

Po stronie Suwałk solidność, która pozwala im się w decydujących momentach wysforować na prowadzenie. Ta koncepcja z Filipowiczem do przyjęcia i Czunkiewiczem do obrony świetnie się Kowalowi sprawdza. Były gracz Gdańska i Nysy daje też taką pozytywną energię drużynie, co na pewno jakieś znaczenie też ma.

Wracając jeszcze do Czarnych... Szkoda mi trochę Dryi z Josifowem, bo oni od początku trzymają formę. Pierwszy w zagrywce i w ataku, a drugi w bloku i w sumie w zagrywce również. Chyba ta smutna prawda, że środkowymi się meczów nie wygrywa musi ich trochę dobijać.

W powrocie Konara nie upatrywałbym wielkiej pociechy dla fanów Radomia. No, może na boje z Będzinem, Lubinem czy Katowicami. Bo z ekipami wyżej notowanymi to już niekoniecznie zbawi tę ekipę, ewentualnie z grającymi padakę Bełchatowem czy Warszawą, ale znając te drużyny, to one jakoś te mecze przepchną i zdobędą 3 punkty w siermiężnym stylu.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: kamil1999 »

Fajny pomysł by zakładać wątki datami meczów a nie kolejkami.
A jeśli chodzi o mecz to nic odkryczego nie powiem gdy napiszę, że w Radomiu jak na razie pozycja rozgrywającego na duży minus.
Przed sezonem bałem się raczej o libero, ale ten młody Nowosiak jest graczem, który jednak coś potrafi. O pozycję rozgrywającfego byłem spokojny bo uważałem, że Kędzierski zapewni solidność. Myliłem się. Jego dokładność przypomina Woickiego. Z tym, że Woicki koło Masnego i Toniuttiego był jednym z najszybciej rozgrywających rozgrywających ostatnich lat. Kędzierski rozgrywa dużo wolniej a wyboró też nie dokonuje najlepszych. Loh wydawał się w fajnej formie. Szkoda, ze do niego więcej piłek nie poszło.
Diomedea
Posty: 4350
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Diomedea »

Zabawne, bo ja widze Kedzierskiego grajacego ciut lepiej niz poprzednie sezony. Odrobine dokladniej, chociaz nie szybciej.
Na razie to jest rozgrywajacy na dol tabeli. Tuaniga, Janusz a nawet Komenda przykrywaja go czapka.
Ale i wykonawcow nie mial dzis jakichs znakomitych, choc i od siebie niewiele dolozyl w samym rozegraniu.
Dzis fajne wejscie Firszta.Szkoda Dryji

I tu zrobie OT, bo nie ma gdzie napisac o niedzielnym meczu Gieksy. Dobry mecz innego "warszawiaka" z mlodziezowki oraz bylego Spalowicza, rok starszego Szymanskiego. Chociaz pamietam, ze Firszt do Warszaway trafil chyba z Wolomina, niegdys mocnego w mlodziezowce Mazowsza. Powoli ci zawodnicy z rocznikow 98/99 wysiadujacy dotad lawkach zaczynaja wchodzic do gry. Jeszcze czekam na Jakubiszaka.

Slepsk, poza Tuaniga to wyglada dosyc przecietnie. Solidna przecietnosc, ciekawe na jakie zespoly starczy. Boladz w cyferkach swietnie, a wizualnie nie powiedzialabym, ze taki kozak. Swietny stosunek asow/bledow. (5/2). Chociaz linia przyjecia przeciwnika w paru momentach mu troche pomogla. Jakby takie cyferki wyciagnal na jakims lepszym zespole, i czesciej to mozna by uznac, ze tez jest rozwoj.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2020, o 19:56 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aston03
Posty: 96
Rejestracja: 17 gru 2019, o 18:03
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: aston03 »

Cześć wszystkim,
W związku z problemami Covidowymi w drużynie z Będzina trener jest zgłoszony jako zawodnik, przynajmniej tak było jakiś czas temu....pytanie mam do lepiej zorientowanych. Czy rzeczywiście Bednaruk jest ubrany typowo meczowo żeby w razie jakiegoś urazu rozgrywającego wejść na boisko? Jeśli tak to on rzeczywiście na rozgrzewce sypał?
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: iti »

Aranger pisze:
iti pisze:Slepsk byl dzisiaj lepszy o dwie klasy od przecietnego Radomia.
Dlatego wygrali trzy sety różnicą dwóch punktów, w tym dwa na przewagi, a w trzecim Radom miał w górze setową wyrzuconą w aut, potężny nokaut.

Dobre wejście Firszta.
Ogladales mecz? Bo mam wrazenie, ze nie.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Lynn »

Sander ustrzelony zagrywką przez Dryję i ogólnie grał słabo.
Swój swojego ustrzelił zagrywką? ;)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: johnnyrotten »

Lynn pisze:
Sander ustrzelony zagrywką przez Dryję i ogólnie grał słabo.
Swój swojego ustrzelił zagrywką? ;)
Haha, pomyliło mi się z Bołądziem chyba :D

Ale Dryja dziś tak strzelał, że nie sposób było się nie machnąć ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Aranger »

iti pisze:Ogladales mecz? Bo mam wrazenie, ze nie.
Owszem. I nadal nie widzę tych dwóch klas różnicy, przewaga Ślepska przez praktycznie cały mecz była widoczna i patrząc na postawę Radomian raczej ciągle towarzyszyło mi to poczucie, że to zmierza w jednym kierunku, ale wybacz, jak ktoś jest lepszy o dwie klasy, to w moim rozumowaniu nie daje rywalowi najmniejszych szans, a swoje szanse gospodarze posiadali. A żeby Radom mógł walczyć o coś więcej niż środek tabeli, to tam brakuje moim zdaniem przede wszystkim pewniaka na przyjęciu, Sander póki co bardzo słabo, Loh nieźle, ale przykładowo w Zawierciu totalnie zatonął, a dzisiaj grał dość dobrze, ale pewniakiem nie był, zapadły mi w pamięć takie akcje, które miały chyba realny wpływ na wynik, jak np. 2 wyrzucone w aut dobrze rozegrane pajpy w dość ważnych momentach. No i jeszcze Firszt, który stara się szarpać, ale na nim na pewno nie da się póki co zbudować plusligowego zespołu walczącego o górną połowę tabeli.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: MWi »

Ten Ademar to niezły skoczek i naprawdę efektownie wyglądają jego ataki, szczególnie z szóstej strefy. Cały problem w tym, że to, co zdobył atakiem, to oddał w dotknięciach siatki, zepsutych zagrywkach, kiepskich przyjęciach, ładowaniu w blok i po autach. Braki w technice albo w chłodnej głowie.

Faryna coś zaczyna grać powoli, pytanie, czy zdąży się rozpędzić przed końcem tego meczu. Bez niego Będzin większych szans chyba nie ma.

Edit: no i po meczu. Zniszczoł zniszczył Farynę i cały Będzin (100% w ataku i 7 bloków w 3 setach). Żegnamy Będzin w tym sezonie?

Edit2: A Szeto to ma koronawirusa, kontuzję, czy jest tak słaby, że nawet w takim meczu nie dostaje szans?
Diomedea
Posty: 4350
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Diomedea »

Tak z ciekawosci, moze ktos wie. Wchodzacy dzisiaj do drugiej linii na przyjecie Dominik Teklak, na stronie PL jest podany jako atakujacy.
A ja goscia pamietam jako libero (AZSu Czewa). Bylaby to dosyc radykalna zmiana. :D
On w Bedzinie jest na jakiej pozycji?

Mecz bez historii. Faryna obudzil sie za pozno, w ogole Bedzin gorzej niz przed kwarantanna, czemu dziwic sie nie mozna.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2020, o 21:25 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Heimlock »

Diomedea pisze:Boladz w cyferkach swietnie, a wizualnie nie powiedzialabym, ze taki kozak. Swietny stosunek asow/bledow. (5/2). Chociaz linia przyjecia przeciwnika w paru momentach mu troche pomogla. Jakby takie cyferki wyciagnal na jakims lepszym zespole, i czesciej to mozna by uznac, ze tez jest rozwoj.
Masz racje, że Bartłomiej musi zacząć grać regularniej i do tego z mocnymi przeciwnikami. Jak do tej pory raz gra wspaniale, raz średnio-bądź słabo. Ale patrząc od początku sezonu to chyba jednak trochę poprawił zagrywkę.
Camillo Marcotti

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Camillo Marcotti »

A czemu Katowice grają Kohutem, Nowakowski skoronawirusowany? Bo nie miałem okazji oglądać wczoraj i tak się zastanawiam.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Blanco »

Bawi się Kowal nadal, a przecież drugi sezon, syndrom beniaminka. Ale to dobrze, gdy Bednaruk wybrał kopanie się z koniem. Choć to, co robi Słaby z Katowicami, też mi się podoba.
Camillo Marcotti pisze:A czemu Katowice grają Kohutem, Nowakowski skoronawirusowany? Bo nie miałem okazji oglądać wczoraj i tak się zastanawiam.
Wczoraj przynajmniej wrócił do składu meczowego, w przeciwieństwie do chociażby Stolca.
Diomedea pisze:Tak z ciekawosci, moze ktos wie. Wchodzacy dzisiaj do drugiej linii na przyjecie Dominik Teklak, na stronie PL jest podany jako atakujacy.
A ja goscia pamietam jako libero (AZSu Czewa). Bylaby to dosyc radykalna zmiana. :D
On w Bedzinie jest na jakiej pozycji?
Bo to jest libero, choćby ostatnio w MOSie tak grał, ale że w Będzinie na tej pozycji jest ich wychowanek, Haduch, a kontuzje na przyjęciu, a Brazyliczyk, a ten Kanadyczyk, to Teklak gra, jako przyjmujący.
sherman
Posty: 74
Rejestracja: 9 maja 2020, o 10:04
Płeć: K

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: sherman »

Resovia Trefl odwołane godzinę przed covid
Camillo Marcotti

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Camillo Marcotti »

Suwałki prowadzą 1:0 z Warszawą. Ciężko będzie Warszawie o medal w tym sezonie, o ile dojdziemy do takiego etapu sezonu.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Heimlock »

Co znowu z Szalpukiem? Kontuzja?
Camillo Marcotti

Re: Spotkania rozgrywane 20-21 X 2020 r.

Post autor: Camillo Marcotti »

Heimlock pisze:Co znowu z Szalpukiem? Kontuzja?
Nic nie mówili na początku. Jedynie że dziś bez Artura, za to z Grobelnym. O Nowakowski tylko wspominali że nie ma bo covid.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”