Transfery i plotki na sezon 2021/2022

compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: compact »

Watten? Idealne alibi dla Juniora, który swoje i tak zagra. A Amerykanina się pożegna potem na stronie jak Tille.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Wszelkie plotki o Ben Tarze nie mają racji bytu.

Maciej Trąbski z Onetu dowiedział się, że Wassim zostaje na kolejny rok w drużynie Stali Nysa.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1796
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: hardy »

Skoro pisze się o nowym libero w Skrze i limity sie nie zgadzają przez fiasko ściągnięcia Polaka na przyjęcie, to może powinni ściągnąć Polaka na libero. Jest taki jeden i nawet jego żona mieszka w Bełchatowie. Skoro Rzeszów daje 200k więcej niż miał w Kędzierzynie to wystarczy ją przebić. Tylko co wtedy z juniorem zrobić?
Krystian2973
Posty: 192
Rejestracja: 4 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Krystian2973 »

Utopic albo wyslac do ligi azerskiej zeby mogl grac z rownymi sobie pod wzgledem umiejetnosci. Gdyby nie presez to Zator juz dawno wrocilby do Skry a moze nieegdy by z niej nie odszedl. Watten bedzie pelnil role Milczarka. Transfer kompletnie bez sensu nic nie wnoszacy do druzyny. Gdyby wzieli Janusza plus polscy środkowi i Filipiak to moglby przyjsc zagraniczny libero. Ale zbuduja sklad tak zeby zagraniczny libero czyli Wattem nie mogl grac tylko jak zejdzie Tavares. Wszystko dla Kacpra. W tym sezonie przeciez woleli zostawic Petkovicia i pogonic Wlazlego.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Szczerze mówiąc to bardzo wątpię czy Zator chciałby w ogóle wrócić do Skry.
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Diomedea »

grzegorzg pisze:Dla mnie tez dziwny, przykrywka jakaś, coby zmiana była, a obecnego nie ukrzywdzic. ;) Był juz w Skrze libero zagraniczny...
Tzn dziwny, przy założeniu, że mogą by problemy z limitami.
IMHO libero srednio przyjmujacy i dobrze broniacy, troche lepszy od Kacpra. Posadzi sie go na dluzej (wiadomo, musi na treningach zgrac sie z zespolem), potem wpusci na jakis fragmencik, na przyjecie, w ktorym nie bryluje. Jak nie da rady od razu, wroci Kacper i tekst ze Watten nie podolal, bo gra pod presja, bo inne wymagania i finalnie widac, ze Kacper to wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu.
Alibi.
Sezon z Tille juz byl. Robimy bis?
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: barti522 »

Z Wattenem sprawa ponoć jednak jeszcze nie jest przesądzona, gdyż on prawdopodobnie miał być opcją w przypadku pozyskania polskiego przyjmującego a jeśli sprawa się sypnie i Skra będzie zmuszona postawić na zagraniczny duet, to na libero może się pojawić inny polski zawodnik obok Piechockiego ze względu na limity.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Matson »

barti522 pisze:Z Wattenem sprawa ponoć jednak jeszcze nie jest przesądzona, gdyż on prawdopodobnie miał być opcją w przypadku pozyskania polskiego przyjmującego a jeśli sprawa się sypnie i Skra będzie zmuszona postawić na zagraniczny duet, to na libero może się pojawić inny polski zawodnik obok Piechockiego ze względu na limity.
Ktoś z Resovii? Jeden z tej dwójki musi odejść, a chyba obaj w przyjęciu są lepsi niż Junior i pewnie żaden by się nie obraził być rezerwowym wiecznym :D
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Ja się dziwię, że Skra mając taki budżet będzie tak dziadować.

Czy to dla nich problem wyciągnąć Gruszczyńskiego z Olsztyna, nawet jeśli ma ważny kontrakt?

Potera czasem jest elektryczny w przyjęciu, ale to nadal ścisły ligowy top w tym elemencie, czego o Kacprze powiedzieć nie można... Mariański za to w Gieksie przyjmował całkiem solidnie, ale teraz chyba trochę zardzewiał, bo przy Perrym i Poterze to w przyjęciu dużo nie pograł.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Miszczu-xdd »

johnnyrotten pisze:Ja się dziwię, że Skra mając taki budżet będzie tak dziadować..
Nie ma się co dziwić, w tym klubie już od dłuższego czasu bardziej liczą się układy i znajomości, niż poziom sportowy.. Bardzo przykro się na to patrzy..
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Matson »

Potera zdaje się ma na dwa lata wiec w grę wchodzi Mariański z wolnych Polaków. Według mnie bardzo dobry libero, uznanie Giullianiego tez zyskał mimo braku jakiegokolwiek nazwiska, co prawda wchodzi na obronę, ale Potera od kilku lat jest w topie jeśli chodzi o przyjęcie wiec to nie wstyd. Myśle że jest lepszym libero niż Piechocki, choć junior nie wiem jakim cudem ale jest w stanie wejść na bardzo dobry poziom, problem w tym ze na pare akcji a nie cały sezon. Może brakuje mu motywacji? Ciekawe czemu...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Matson pisze: junior nie wiem jakim cudem ale jest w stanie wejść na bardzo dobry poziom, problem w tym ze na pare akcji a nie cały sezon. Może brakuje mu motywacji? Ciekawe czemu...
W punkt. Kacper potrafi być niezwykle efektowny. Ale w siatkówce liczy się stabilność i regularność, a nie parę akcji na paradę sezonu, a reszta - szkoda gadać...

Moim zdaniem to nie jest brak motywacji, ale być może właśnie przemotywowanie. Kibice cisną, koledzy krzywo się patrzą, tata obserwuje. A młody (choć w sumie już nie aż taki młody) libero chce wszystkim udowodnić, że zasługuje na to, co dostał. Ale powszechnie wiadomo, że chcieć i móc to często zupełnie co innego.

Z polskich libero zwróciłbym uwagę na Kamila Szymurę. Raczej w perspektywie roku-dwóch, a nie już teraz. Ale ma ten chłopak ulubioną rzecz (a właściwie abstrakcję) niektórych użytkowników, czyli potencjał :D W elemencie przyjęcia może to być moim zdaniem jeden z lepszych na swojej pozycji.

Aż się za głowę złapałem, bo patrzę, że młodszy Szymura to rocznik '99. Wow. Drugi sezon w szóstce, ale mimo wszystko byłem przekonany, że on jest z '97 czy '98, coś mi się ubzdurało. No to tym bardziej polecam zwrócić uwagę. Bo on ze względu na nazwisko nie gra. No, chyba że ze względu na nazwisko brata :D
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: dezerter »

Stal zostaje w składzie Ben Tara i Komenda. End of story.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Blanco »

I znowu to samo. Obok Sander, obok Ebadipour, a dalej największym problemem Piechocki. Nie to, że środkowi na 40%, nie to, że atakujący na 30%, nie to, że Ebadipour na 40%, ale Piechocki. Z Cuprum, Treflem i innymi też pewnie przez Piechockiego przegrali. Sezon minął, a w Skrze, jak coś się zmieniło, to to, że winny przegranych nie jest już Wlazły, bo go nie ma.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: hvar18 »

No ale w tej chwili nie ma mocnego polskiego libero. Zak SA szuka zagranicznego także. Skoro w Skrze będzie dwóch zagranicznych przyjmujących. Do tego Tavares który może wejść na zmianę to nie ma miejsca na obcego. Chyba ze wyciągną Kwolka z Warszawy. Nie piszcie głupot w stylu ze Skra mogłaby wykupić libero z Olsztyna. To nie targ. Nie są potrzebne pieniądze klubom tylko wyniki. No chyba ze po przyjściu Zatorskiego do Rzeszowa kogoś typu Potera czy Marjanski. Ale czy będzie lepiej? Poziom ligi się wyrównuje i ciężko wszystkie kluby i ich kibiców zadowolić. A MM Gogol? Okaże się czy facet potrafi pracować w sytuacjach kryzysowych. A swoją drogą. On swego czasu składał papiery na trenera kadry....
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Blanco pisze:I znowu to samo. Obok Sander, obok Ebadipour, a dalej największym problemem Piechocki. Nie to, że środkowi na 40%, nie to, że atakujący na 30%, nie to, że Ebadipour na 40%, ale Piechocki. Z Cuprum, Treflem i innymi też pewnie przez Piechockiego przegrali. Sezon minął, a w Skrze, jak coś się zmieniło, to to, że winny przegranych nie jest już Wlazły, bo go nie ma.
Ebadipur akurat gra średnio na ponad 50% w ataku i trzyma przyjęcie, więc to jest ostatni problem Skry Bełchatów. No kto wie, może nawet największy problem, ale jeśli odejdzie. Bo to ich lider. Ale może Sander wejdzie w jego buty. Przecież o ataku każdy mówi, że to problem Skry, więc nic odkrywczego, środek gra poprawnie i nie ma co się czepiać no a libero to jest słaby punkt Skry co pokazują prawdziwe a nie te twoje nieprawdziwe statystyki jak 40% Ebadipura, które tu podajesz. Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Piechocki ma potencjał, ale nie potrafi utrzymać równej formy i jest jednym z najsłabszych libero w lidze. Wbrew powszechnym opiniom to jest to bardzo ważna pozycja bo to ona w największej mierze odpowiada za przyjęcie.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Vilgefortz pisze:http://dal15al25.gazzetta.it/2021/01/15 ... -anastasi/

Gian Luca na dziś ;)
Ten Hernandez pewnie bardzo realny, to dalej dobry gracz, ale zanotował spory zjazd względem tego, co grał 3-4 lata temu, w lidze tureckiej wygląda to na ten moment tak: https://i.ibb.co/5WyCh2Y/braithwaite.png (Ter Maat niezła życiówka)
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Aquino »

O ile w Ferreirę w Radomiu jestem w stanie uwierzyć, to Hernandez w Vervie jest raczej niemożliwy. Pasini już pisał o Nimirze i Rychlickim w stolicy, a co z tego wyszło- wszyscy wiemy.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:O ile w Ferreirę w Radomiu jestem w stanie uwierzyć, to Hernandez w Vervie jest raczej niemożliwy. Pasini już pisał o Nimirze i Rychlickim w stolicy, a co z tego wyszło- wszyscy wiemy.
O Nimirze nie słyszałem XD Przecież on od marca był przymierzany do Trento i wydawało się byc pewne, że jak odejdzie z Mediolanu to właśnie tam.
Hernandez, moim zdaniem, realny.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Aquino pisze:Hernandez w Vervie jest raczej niemożliwy.
Dlaczego tak uważasz? Któryś z użytkowników pisał niedawno, że Hernandez bardzo chciałby zagrać w naszej lidze. Jest w Turcji, czyli nadal sporo słabszych rozgrywkach od polskich.

Kolejna rzecz to same pogłoski dotyczące Warszawy. Anastasi zostaje, Wojtaszek i środkowi też. A skoro temat Kwolka w Bełchatowie umarł, a w Rzeszowie przedłużył Klemen, to właściwie jedyną sensowną opcją dla Kwola jest wypełnienie kontraktu. Skoro są głosy o celowaniu w znacznie lepszego sypacza, to logiczne byłoby zrezygnowanie z grania trójką przeciętnych atakujących i postawienie na właśnie takiego gościa.

Co by nie mówić - Verva nadal jest czołówką sportową i finansową naszej ligi, dlatego nie uważam, że to jakiś nierealistyczny transfer. Kubańczyk zmieniłby ligę na lepszą, a pieniądze też by dostał godne.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Tylko chyba temat Kwolka umarł z powodu Kwolka, to co najmniej dziwna ta "sensowna opcja" dla niego. ;)
Niby jest trójka atakujacych, ale Król to pewnie jest za stypendium jakieś. Ani Superlak ani Ziobrowki to pewnie tez nie są zadne kwoty. Nie jestem przekonany, że z tych czesci będzie jakaś poważniejsza całośc.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Aquino »

Nimir był brany pod uwagę jak z Onico odszedł Kurek.
Hernandez to opcja wysokobudżetowa a w stolicy ma być krucho z kasą. Stawianie na Kubańczyka to trochę gra w czarne-czerwone- albo będzie gwiazdą ligi albo niewypałem. Ostatnio słabsze sezony, więc wydaje mi się, że taki Bołądź znający naszą ligę mógłby być i tańszy i lepszy.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:Nimir był brany pod uwagę jak z Onico odszedł Kurek.
No to jednak przed sezonem życia nr 1. Nie zweryfikuję czy tak pisał.
Hernandez to opcja wysokobudżetowa a w stolicy ma być krucho z kasą. Stawianie na Kubańczyka to trochę gra w czarne-czerwone- albo będzie gwiazdą ligi albo niewypałem
Tak działa poniekąd każdy transfer. Że o Trinidada tak sie nie bałeś... Kubańczyk to jednak w miarę pewna jakość.
Ostatnio słabsze sezony, więc wydaje mi się, że taki Bołądź znający naszą ligę mógłby być i tańszy i lepszy.
Ale Bołądź pewnie zostanie z Kowalem na biegunie...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Aquino pisze:O ile w Ferreirę w Radomiu jestem w stanie uwierzyć, to Hernandez w Vervie jest raczej niemożliwy. Pasini już pisał o Nimirze i Rychlickim w stolicy, a co z tego wyszło- wszyscy wiemy.
Ja mam odwrotnie. Hernandez to siatkarz +30, który już najlepsze lata ma za sobą i pewnie chciałby spróbować swoich sił w PlusLidze, jeśli pieniądze będą w miarę ok. A chyba będą skoro Nowakowksi, Kwolek i inni mają zostać. Natomiast Ferreira to siatkarz wysokobudżetowy. Myślę, że droższy od Kubańczyka choćby biorąc pod uwagę, że młodszy i że preferuje raczej granie w mniej atrakcyjnych ligach o ile pieniądze się zgadzają.
No i paradoksalnie to Bołądź może być nawet droższy dzięki polskiemu paszportowi.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

kamil1999 pisze: Ja mam odwrotnie. Hernandez to siatkarz +30, który już najlepsze lata ma za sobą i pewnie chciałby spróbować swoich sił w PlusLidze, jeśli pieniądze będą w miarę ok.
W pełni się zgadzam. On w tym roku ma 32 lata. Co miał zarobić, to pewnie zarobił w Japonii i Turcji. Skoro w naszej lidze na ataku mamy/mieliśmy w topowych ekipach właśnie gości o parametrach Butryna, Filipiaka, Wlazłego, Konarskiego, Bartmana itp., a przyjść może np. Boyer, to byłby kolejny atakujący z tych niewysokich, ale dynamicznych i skocznych.

Jeśli z lig top 3 gdzieś tacy najbardziej pasują, to właśnie na nasze podwórko, a nie do Rosji. We Włoszech już Kubańczyk pograł. Tam raczej góra tabeli by mu nie groziła. Za to tutaj - tak jak piszesz - mógłby nieźle zarobić i zagrać o wyższe cele.

W Turcji mimo większych być może pieniędzy Hernandez wiele nie wygra, szczególnie w pucharach. Sami widzieliśmy, jak dołująca w naszej lidze Skra poradziła sobie z Fenerbahce.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: barti522 »

Aquino pisze:Nimir był brany pod uwagę jak z Onico odszedł Kurek.
Hernandez to opcja wysokobudżetowa a w stolicy ma być krucho z kasą. Stawianie na Kubańczyka to trochę gra w czarne-czerwone- albo będzie gwiazdą ligi albo niewypałem. Ostatnio słabsze sezony, więc wydaje mi się, że taki Bołądź znający naszą ligę mógłby być i tańszy i lepszy.
Co do Hernandeza, to słyszałem prywatnie o zainteresowaniu tym zawodnikiem przez Warszawę już jakiś czas temu. Skoro teraz pisze o tym Pasini, to pewnie może być coś na rzeczy. Jak były pogłoski, że Bołądź może przejść do JW to ktoś narzekał, że za słaby, teraz znowu jak są pogłoski, że Hernandez może przejść do Vervy, to też słaby i lepszy Bołądź xD a tak serio, to nie wiem jak można narzekać na transfer Kubańczyka mając na uwadze obecnych atakujących Vervy. :) Byłby to zdecydowany skok jakościowy dla zespołu. No właśnie w stolicy ma być tak ''krucho'' z kasą, że obecnie są pogłoski, iż mogą zostać Grobelny, Kwolek, Nowakowski, Wrona, Wojtaszek, interesują się Hernandezem a nowego rozgrywającego także szukają.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

@barti522

Nie wymieniłeś Szalpuka. Masz jakieś wieści, gdzie się wybiera?

Po takim sezonie to logiczne, że z nim nie przedłużają. Albo nie gra, albo gra tak, że Grobelny robi za zbawcę. A kontrakt pewnie nie taki mały. Dlatego jestem skłonny wierzyć w temat Hernandeza, bo na pewno zejście Artura z listy płac daje jakąś przestrzeń do nie takich słabych transferów.

A środkowy w Warszawie trzeci będzie czy zostają z Kowalczykiem i młodym na czwartego?
starr55
Posty: 25
Rejestracja: 1 mar 2020, o 20:44
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: starr55 »

A ja z nieco innej beczki, myślicie że jak Zenit skończy Bednrzowi szybciej rosyjską przygodę po tych mizernych wynikach to wróci do Polski?
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: miro1905 »

starr55 pisze:A ja z nieco innej beczki, myślicie że jak Zenit skończy Bednrzowi szybciej rosyjską przygodę po tych mizernych wynikach to wróci do Polski?
Nie skończy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”