AZS Białystok

Awatar użytkownika
Mateusz_AZS
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2008, o 21:08
Płeć: M
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

AZS Białystok

Post autor: Mateusz_AZS »

aby nie rozrzucać informacji i dyskusji co związane z klubem to zakładam temat . Mam nadzieję że będzie się nam dobrze dyskutowało ...

A na początek link :

http://azs-bialystok.pl/news/azs-przygo ... u-236.html
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: AZS Białystok

Post autor: Robert »

Trzeci sezon gry w LSK i chyba po raz pierwszy zaczyna to wszystko wyglądać normalnie w Białymstoku. Nie ma partyzantki jak w ubiegłym sezonie. Trener Luks dobrze poprowadzi zawodniczki i zapewne osiągnie zamierzony efekt. W ubiegłym sezonie dokonał rzeczy niemożliwej, a obecnie powinno być łatwiej.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: AZS Białystok

Post autor: jasson »

Mateusz_AZS pisze:aby nie rozrzucać informacji i dyskusji co związane z klubem to zakładam temat . Mam nadzieję że będzie się nam dobrze dyskutowało ...
Akurat temat o AZS-ie jest cały czas aktywny :)
Awatar użytkownika
Mateusz_AZS
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2008, o 21:08
Płeć: M
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: AZS Białystok

Post autor: Mateusz_AZS »

jasson dowcipniś ;p

Robert masz racje ale wiadomo nie obeszło się i w tym roku do jakiś nieporozumień na linii zarząd - zawodniczki . Ta sprawa z Leną nie jest dobra dla obydwu stron . Zespół nie ma środkowej która ma aspiracje grać dla reprezentacji Polski zaś sama poszkodowana nie ma ani klubu ani gry ani kasy... zobaczymy jak to będzie w niedalekiej przyszłości

Trener D.Luks mówił w kilku wywiadach że zespół stać na miejsca 5-8 to ja myślę że nawet na te 4 miejsce mógłby klub się załapać ;)
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: AZS Białystok

Post autor: Ted »

Jasson miał na myśli temat, w którym sobie dyskutowaliśmy o białostockich akademiczkach. Nie tak dawno rozmawiałem z jednym z "kobiecych PlusLigowych" zespołów, który stwierdził, że AZS Białystok okrzepł w lidze i dzięki doświadczeniu zdobytemu w ciągu tych trzech sezonów, w końcu zaskoczyła ciekawa polityka transferowa, a zespół stać na coś więcej niż tylko walkę o utrzymane. Cóż, pożyjemy - zobaczymy...
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: Macka »

Mateusz_AZS pisze:jasson dowcipniś ;p

Robert masz racje ale wiadomo nie obeszło się i w tym roku do jakiś nieporozumień na linii zarząd - zawodniczki .
chyba Lena - zarząd - według mnie ta sprawa jest inna od pozostałych, bo w tej widzę więcej winy zawodniczki niż klubu
Ted pisze:AZS Białystok okrzepł w lidze i dzięki doświadczeniu zdobytemu w ciągu tych trzech sezonów
Dwóch sezonów ;) trzeci się dopiero zacznie ;)
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Białystok

Post autor: pek »

Może działacze zdobyli doświadczenie, które pozwoli im nie powielać starych błędów. Bo jeśli chodzi np. o zawodniczki, które odgrywały jakąś rolę w sezonie 06/07, to po odejściu Hendzel chyba niewiele ich zostanie w obecnym składzie? Zostanie jakakolwiek aspirująca do w miarę regularnej gry?
Awatar użytkownika
Mateusz_AZS
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2008, o 21:08
Płeć: M
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: AZS Białystok

Post autor: Mateusz_AZS »

pek pisze:Może działacze zdobyli doświadczenie, które pozwoli im nie powielać starych błędów. Bo jeśli chodzi np. o zawodniczki, które odgrywały jakąś rolę w sezonie 06/07, to po odejściu Hendzel chyba niewiele ich zostanie w obecnym składzie? Zostanie jakakolwiek aspirująca do w miarę regularnej gry?

Choćby Asia Szeszko i Kasia Walawender ciągnęły grę akademiczek w poprzednim sezonie . Nie zapominajmy także o Magdzie Saad która w każdym meczu coś konkretnego pokazuje . Nową liderką zespołu może zostać Agata Karczmarzewska - ograna na międzynarodowej "scenie" może wiele dobrego wnieść do zespołu . Drużyna jest najlepiej ułożona w ciągu tych lat w LSK (PLK) .

Zobaczymy jak to będzie wyglądało na turniejach przed sezonem i na Akademicki MP w Rzeszowie .
Awatar użytkownika
Mateusz_AZS
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2008, o 21:08
Płeć: M
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: AZS Białystok

Post autor: Mateusz_AZS »

Lena Hendzel niestety nie stawiła się na poniedziałkowym treningu AZS'u . Przezes klubu ma zamiar starać się o dyskwalifikacje dla zawodniczki .
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Białystok

Post autor: pek »

Mateusz_AZS pisze: ...na Akademicki MP w Rzeszowie .
Kiedy to będzie? Będę wdzięczny za informację.
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: Macka »

AMP odbywają się w ostatni weekend sierpnia, jeżeli nic się nie zmieni

Co do zawodniczek, które stanowiły o sile (?) AZSu to oprócz Hendzel, która rzeczywiście była najlepsza to pochwaliłabym Dominikę Koczorowską i Magdalenę Saad, Asia Szeszko zaczęła dobrze grać dopiero w drugiej rundzie, a Kasia Walawender nie raz ratowała nam "dupę".

Mateusz co do Twojej opinii, że liderką będzie Agata Karczmarzewska to ja się chyba nie zgodzę, ale różnie może być.

niech się zgrywają ze soba i ciężko trenują to będzie dobrze
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Awatar użytkownika
Mateusz_AZS
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2008, o 21:08
Płeć: M
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: AZS Białystok

Post autor: Mateusz_AZS »

No to teraz dziewoje :P w Spale trenują .... myślę że to jest bardzo dobry ruch trenera z kilku powodów .

1. Dziewczyny nowe się za klimatyzują w drużynie , poznają się lepiej i wogóle celem jest aby drużyna się zżyła
2. Dlaczego w Spale ? Wiadomo , ośrodek reprezentacji Polski . Jeśli tam są jacyś trenerzy w tych dniach na pewno parę wskazówek będą mieli i pomogą dla trenerka .
3. Poza tym "odizolowanie się od świata" i skupienie się jedynie na treningu ułatwia trenerowi jak i zawodniczkom w wypełnianiu cyklu treningowego.
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: Macka »

http://img390.imageshack.us/my.php?imag ... 438iw3.jpg kadra na sezon 2008/09

Góra, od lewej: Piotr Bitdorf(maser), Rafał Prus (II trener), Kasia Walawender, Agata Karczmarzewska - Pura, Magda Saad, Dominika Koczorowska, Marlena Mieszała, Ilona Gierak, Ania Manikowska, Dariusz Luks (trener), Krzysiek ... (statystyk, nie pamiętam nazwiska)
Dół, od lewej: Lucie Muhlsteinova, Katarina Truchanova, Kasia Kalinowsk, Iza Żebrowska, Asia Szeszko
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Białystok

Post autor: pek »

Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: Macka »

U nas istny szpital, zaczęło się od Wysockiej, później Godos i Kalinowska, chwilowe problemy miała Wójcik(ale już wróciła do gry), Starzyk ma coś z barkiem (jeszcze z tydzień zabiegów), wczoraj w sparingu nie grała Cieśla bo coś z plecami się stało, do tego w 3 secie zeszła Gierak bo coś z nogą nie tak. Nie ma nawet jak normalnie przeprowadzić treningu. Po weekendzie powinno być wiadomo czy któraś z kontuzjowanych zacznie już normalnie trenować
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
matylda
Posty: 6
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 21:22
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: matylda »

szpital...rzeczywiście tak to wygląda. piszę bo zaczynają mnie denerwować kolejne doniesienia prasowe o nastepnych kontuzjowanych zawodniczkach. i nie widziałabym nic złego gdyby nie fakt, że nie chodzi już o te które z kontuzjami, urazami i po zabiegach nie trenują wcale. nie chodzi też o dziewczyny które mogą odstawać z formą z powodu operacji zabiegów itd. kolejne kontuzjowane to te które rozpoczeły cykl treningowy w terminie i to mnie zastanawia. nie są nowicjuszkami i nie potykaja się o własne nogi, nie zapomniały przez 4 m-ce jak się gra w siatkówke. ta ilość kontuzji i urazów jest nienaturalna (nienormalna).
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: Macka »

Wynika chyba ze złego treningu. Dni Mojsy w Białymstoku mam nadzieje, że sa policzone. Szkoda zawodniczek
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
matylda
Posty: 6
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 21:22
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: matylda »

...szkoda tych, które w Białymstoku pokazywały się z dobrej strony, i tych które gdzie indziej ubiegły sezon miały całkiem całkiem, szkoda tych, które dostały wreszcie szansę pokazania się w pierwszej szóstce, szkoda w końcu wszystkich młodych debiutujacych w lsk. może i dobrze, że nie pojechały do Iławy... nie ma nic gorszego jak frustracja przed sezonem...
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: Macka »

Nie pojechały do Iławy ze względu na problemy zdrowotne, a nie z jakis innych powodów
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
matylda
Posty: 6
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 21:22
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: matylda »

...w takim razie nie wiem co gorsze... zdrowia życzę dziewczynom i zwyżki formy, oby na sezon były już silne i gotowe:)
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: Macka »

Do rozpoczęcia sezonu wszystkie powinny wrócić do zdrowia, a czy tak się stanie to już zależy od organizmu, rehabilitacji itp.
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: AZS Białystok

Post autor: Robert »

Tak czytam i obserwuję to co się dzieje w Białymstoku i stwierdzam jedno - działacze i ludzie zarządzający siatkówką w tym mieście powinni z daleka trzymać się od budowania zespołu i od samej siatkówki. Drugi raz z rzędu ma miejsce identyczna sytuacja z trenerem jak miało to miejsce w sezonie 2007/ 2008. Brazylijski trener wzięty z przypadku i potem chaos. W chwili obecnej przed rozpoczęciem rozgrywek drużyna ponownie szuka trenera ponieważ trener Mojsa nie sprawdził się i popełnił masę błędów w przygotowaniu drużyny (vide kontuzje zawodniczek. Dla mnie dziwne było zwolnienie trenera Luksa, który osiągnął z drużyną dobry wynik. Co się stało potem wszyscy wiemy. Przez takie pochopne i niezrozumiałe kroki działaczy klub traci wiele zarówno w oczach trenerów jak i samych zawodniczek.

Ps. Na stołku trenerskim w Białymstoku widziałbym pana Wiesława Czaję. Pamiętam jak grała Skra w 1 lidze kobiet , pamiętam mecze przeciwko DG, i był to niewygodny przeciwnik, a zawodniczki były dobrze wyszkolone.
Porter
Posty: 47
Rejestracja: 25 mar 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: AZS Białystok

Post autor: Porter »

Robert, jakie zwolnienie trenera Luksa?

Znów naczytałeś się "Faktów" i zapodajesz wkoło to samo.

Oszczędź nam tego...
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: Macka »

Robert pisze: Dla mnie dziwne było zwolnienie trenera Luksa, który osiągnął z drużyną dobry wynik.
Delikatnie mówiąc nie było porozumienia na linii Trener - Zarząd, pogadali, podziękowali sobie i rozstali się. Kasa miała też wpływ na rozstanie. Do tego chodzi o sprawy, które nigdy nie były poruszone publicznie ( i bardzo dobrze bo wszystko zostało w klubie). Dlatego nie będę się o nich pisać.
Dla mnie Luks wiele zrobił w klubie i jestem mu za to wdzięczna. Z drugiej strony zawiodłam się, bo w zeszłym sezonie z takim składem i grą to 7 miejsce wg. mnie jest porażką. A tłumaczenie,że nie było baraży itp itd nie jest dla mnie żadnym tłumaczeniem. Nowy sezon zaczyna się z czystą kartą, nie ma co oglądać się za siebie.
W tym klubie muszą pewne osoby odejść ... Ci którzy są w nim już zdecydowanie za długo.

Teraz zaczyna się w końcu fajnie dziać, jest fajna atmosfera, fajne zawodniczki, młody zdolny II trener, oby nie przyszedł Leszczyński a będzie git. Mojsa zamydlił wszystkim oczy, nawet Ci którzy go znali jakiś czas byli w zszokowani tym jak się zachowywał.
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: AZS Białystok

Post autor: Robert »

Porter - FAKTU nie czytam, może i pomyliłem się. Macka,
Macka pisze:W tym klubie muszą pewne osoby odejść ... Ci którzy są w nim już zdecydowanie za długo.
fajnie napisałaś o to mi właśnie chodziło. Mam nadzieję, ze w końcu wyjdziecie na prostą, bo chyba o to chodzi.
Askaa
Posty: 22
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 21:58
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: Askaa »

Ktoś wie co z Mają? Dlaczego ''nosi się z zamiarem opuszczenia klubu''??
"Drugi to jest zawsze pierwszy przegrany i tylko z takim podejściem można osiągnąć jakiś sukces."
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: Macka »

Mojsy dawno w klubie już nie ma, to nie on chciał odejść tylko zawodniczki chciały jego rezygnacji
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
matylda
Posty: 6
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 21:22
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: matylda »

i po pierwszym meczu...Przy nawet fajnym przyjęciu słaba skutecznośc w ataku, ale mimo wszystko brawo dla Gajewskiej i pozostałych dziewczyn. W drugim secie uwierzyły w siebie, chyba na przekór wszystkim (prawie). Zdrowia, zgrania i złapania formy życzę:)
ola.p
Posty: 52
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 23:14
Płeć: K
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Re: AZS Białystok

Post autor: ola.p »

Kto został MVP meczu Białystok- Piła ?????Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: AZS Białystok

Post autor: Macka »

Asia Szeszko
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”