Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/2009 - 4 kolejka

Post autor: Robert »

mAt- o kartkach nie wiedziałem. Kara będzie zapewne wysoka? Czerwona kartka dla pana Piotra - to nieźle musiał kogoś "zbluzgać" (to tylko moje domysły). Swoje stanowisko podtrzymam, że Gedania zdobędzie punkty na AZS-ie Białystok.

Roberto 36 - liczę na zaciety mecz BB - Piła może pięć setów? Treneiro Matalak potrafi wiele. W mobiolizowaniu dziewczyn do trudnych meczów jest mistrzem i o tym nikogo nie trzeba przekonywać.
Poza tym licze na wysoką liczbę kibiców w meczu DG - Muszyna może będzie z 2,5 tysiąca? (hala może pomieścić około 2960)
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/2009 - 4 kolejka

Post autor: jasson »

Roberto36 pisze:Widze ze coraz częściej MVP spotkań zostają rozgrywające.np
BKS-MUSZYNIANKA
MVP została wybrana Katarzyna Skorupa.
PTPS-CALISIA
MVP została wybrana Milena Sadurek-Mikołajczy
Białystok - Dąbrowa, MVP: Śliwa
Gwardia - Pałac, MVP: Smak...
A w Mielcu?
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Sezon 2008/2009 - 4 kolejka

Post autor: Roberto36 »

jasson pisze:
Roberto36 pisze:Widze ze coraz częściej MVP spotkań zostają rozgrywające.np
BKS-MUSZYNIANKA
MVP została wybrana Katarzyna Skorupa.
PTPS-CALISIA
MVP została wybrana Milena Sadurek-Mikołajczy
Białystok - Dąbrowa, MVP: Śliwa
Gwardia - Pałac, MVP: Smak...
A w Mielcu?
a w Mielcu MVP SPOTKANIA: DOROTA ŚCIURKA
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/2009 - 4 kolejka

Post autor: Robert »

Panowie czwarta kolejka za nami a pani Magdalena Śliwa dwukrotnie MVP meczu: w pierwszej koljece z Gedanią i w czwartej z Białymstokiem.
Padziu
Posty: 19
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 19:07
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009 - 4 kolejka

Post autor: Padziu »

Robert pisze: Poza tym licze na wysoką liczbę kibiców w meczu DG - Muszyna może będzie z 2,5 tysiąca? (hala może pomieścić około 2960)
wg obliczeń gazety "Super Volley" w Dąbrowie jest hala na 2944 miejsca ale nawet ostatnio na meczu z Mielcem nie była w pełni otwarta (nie wszystkie sektory)
Robert - szczerze- liczę że 29(30),11,08 na meczu z Kaliszem może być więcej osób bo podobno ma być TV4
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/2009 - 4 kolejka

Post autor: dreamer »

Po grze jaką ostatnio prezentuje Dąbrowa (może nawet nie chodzi o to, że piękną, ale skuteczną), wcale się nie zdziwię, jak na mecz z mistrzyniami przyjdzie parę setek powyżej 2000 widzów. To już naprawdę byłoby spore osiągnięcie.

Wracając do ostatniej kolejki, dla mnie dużym zaskoczeniem było jednak zwycięstwo Centrostalu nad Gwardią za 3 punkty. Po prostu możliwe, że nie doceniłem przed tą kolejką bydgoszczanek, ale ich zwycięstwo wydawało mi się poza zasięgiem teamu z tak "nijaką" formą jaką ostatnio dziewszyny z Bydgoszczy prezentowały. Widać jednak, że PlusLiga Kobiet, to zupełnie inna bajka niż u facetów. I bardzo dobrze, jest ciekawiej...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Porter
Posty: 47
Rejestracja: 25 mar 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009 - 4 kolejka

Post autor: Porter »

Bydzia wyrasta na takiego black konia tej rundy. Taktykę ciekawą obrali nad Brdą. Cichutko, bockiem, bockiem a 8 ptk. na koncie stoi. I co dziwne, że nikt im nie wypomina,że spadli na zaplecze, a grają w PLK. Czyżby mentalność naszych... krytykantów, zazdrośników, znawców się zmienia.

Jestem ciekawy jak Biały wypadnie w Żukowie.

A co do DG, jeżeli każdy dąbrowianin bedzie chciał, aby Polska go zobaczyła w TV to....nie ma takiej hali, chyba :D

miłej pracy jutro w pracy :]
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/2009 - 4 kolejka

Post autor: Robert »

Liczę, że Gedania w końcu zdobędzie punkty choćby wygrywając z AZS-em Białystok może 3:2. Gedani prezentuje się dobrze, ale brakuje tej kropki na "i" i to jest bolączką tej drużyny. Bydgoszcz zaskoczyła wszystkich 8 pkt i górna połówka tabeli (w tym dwa zwycięstwa na wyjazdach Gedania + Wrocław). W nadchodzącej kolejce zagrają z Mielcem i może być ciekawie.

Myślę, że ciekawsze widowisko w DG będzie z Muszyną niż Kaliszem. Poza tym TV 4 będzie musiała kombinować jak będzie chciała robić relacje z DG ponieważ jest turniej preeliminacyjny do MŚ w pilce ręcznej na hali w DG i w sobotę mecz będzie musiał się rozpocząc najpóżniej do 16, a w niedzielę do 14.00.
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sezon 2008/2009 - 4 kolejka

Post autor: Conrados »

Padziu pisze:Robert - szczerze- liczę że 29(30),11,08 na meczu z Kaliszem może być więcej osób bo podobno ma być TV4
Padziu, mecz Dąbrowa - Kalisz odbędzie się w środę, 3.12. Termin został zmieniony z powodu zajętej w pierwotnym terminie hali (piłka ręczna).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/2009 - 4 kolejka

Post autor: dreamer »

Porter pisze:Bydzia wyrasta na takiego black konia tej rundy. Taktykę ciekawą obrali nad Brdą. Cichutko, bockiem, bockiem a 8 ptk. na koncie stoi. I co dziwne, że nikt im nie wypomina,że spadli na zaplecze, a grają w PLK. Czyżby mentalność naszych... krytykantów, zazdrośników, znawców się zmienia...
Żeby trzymać się ligi kobiet, to powiem, że generalnie sceptycznie patrzę na załatwianie sobie miejsca w wyższej klasie za pomocą pieniędzy. Bardzo krytycznie oceniałem zabiegi AZS-u Białystok, i było to uzasadnione, bo jak widać, dopiero po paru latach, w tym, sezonie jest szansa, że Białystok złapie równowagę po tym "nadzwyczajnym" wejściu do elity.
jednak jestem zdania, że na każdy przypadek trzeba patrzeć indywidualnie.
A jeżeli już chcemy rzetelnie pokazać sprawę Bydgoszczy, to prawda jest taka, że mający problemy AZS Poznań zwrócił się do Pałacu i dogadał się z nim w sprawie zamiany miejsca. Myślę, że nawet dla całkowitych sceptyków kupowania miejsc, taki sposób załatwienia tej sprawy był do zaakceptowania. Oferta akademiczek z Poznania trafiła do drużyny, której spadek wszyscy (większość) przyjęła jako sensację). Jeżeli nie uwzględniać faktu, że po każdym sezonie w każdej drużynie na poziomie ekstraklasy/I ligi dochodzi do transferów, będących dość prostym (dla mających dobry budżet) sposobem zwiększenia szansy na sukces, to trzeba powiedzieć, że w Bydgoszczy po dogadaniu się z Poznaniem nie było nerwowych ruchów transferowych. Inaczej mówiąc, Bydgoszcz to drużyna z potencjałem na ekstraklasę, bez względu na sensacyjnie słaby jeden rok i w efekcie spadek. Dla mnie i w przypadku Chemika i Pałacu, jeszcze jedna rzecz zasługuje na swego rodzaju uznanie. W Bydgoszczy nie zrobiono z tego podwójnego spadku tragedii "lokalnej społeczności". Zespoły naprawdę w spokoju zaczęły przygotowywać się do gry w I lidze i ja osobiście jestem przekonany, że gdyby nie szanse nadzwyczajne jakie dostały, to za rok grałyby ponownie w ekstraklasie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”