Sezon 2008/09 - 8. kolejka

wuba
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2008, o 20:17

Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: wuba »

Typuję tak:

Gwardia Wrocław - AZS Białystok 2:3
Muszynianka Muszyna - Stal Mielec 3:0
Farmutil Piła - Centrostal Bydgoszcz 3:2
Calisia Kalisz - Gedania Żukowo 3:1
Aluprof Bielsko - Biała MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

Re: SEZON 2008/2009 - 8 kolejka

Post autor: lolexxx488-myslenice »

To ja też sobię zatypuję:
Gwardia Wrocław - AZS Białystok 1:3
Muszynianka Muszyna - Stal Mielec 3:0
Farmutil Piła - Centrostal Bydgoszcz 2:3
Calisia Kalisz - Gedania Żukowo 3:1
Aluprof Bielsko - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: SEZON 2008/2009 - 8 kolejka

Post autor: Macka »

Gwardia Wrocław - AZS Białystok 1:3
Muszynianka Muszyna - Stal Mielec 3:0
PTPS Piła - Centrostal Bydgoszcz 3:2
Calisia Kalisz - Gedania Żukowo 3:2
BKS Bielsko Biała - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: SEZON 2008/2009 - 8 kolejka

Post autor: Robert »

Piła po słabym starcie idzie w górę tabeli,a zwycięstwo nad Bydgoszczą 3:0 mówi samo za siebie. Bydgoszcz zapewne zadowoli się miejscem w pierwszej ósemce, gdyż takie byuły cele przed sezonem. Na plus Pałacu będzie przemawiał również fakt, ze większość meczy będą "pałacanki" grały w Bydgoszczy. Ciekawy jestem jak wypadnie Piła po meczu w Lidze Mistrzyń, zmęczenie da się we znaki zapewne. Mielec zgodził się na zmianę gospodarza i mecz najbliższej kolejki odbędzie się nie w Mielcu a w Pile. Muszynianka nie pozostawiła złudzeń, kto jest lepszy podobnie jak Bielsko-Biała. Na chwilę obecną te dwie drużyny są poza zasięgiem wszystkich.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: SEZON 2008/2009 - 8 kolejka

Post autor: mAt »

Piła w końcu zaskoczyła, dlatego tym bardziej można się w Gdańsku cieszyć z tego punktu zdobytego przed tygodniem.

Dzisiaj ważny mecz dla AZS-u. Stawiam, że wygrają za 3 punkty, a przynajmniej bym chciał aby taki wynik padł. Mimo wszystko wygraną Gwardii lun nawet jeden punkt uznam za niespodziankę.

Jutro równie ważny mecz w Kaliszu, ale emocji się nie spodziewam. Calisia gładko wygra za 3 punkty, a nasz trener znowu wymyśli inny powód przegranej.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: SEZON 2008/2009 - 8 kolejka

Post autor: Roberto36 »

no w końcu ładna gra skrzydłami,środek trochę zawiódł ale i tak wygrana za trzy punkty.
ja się teraz obawiam przyszłego tygodnia w którym w ciągu piecu dni czekają nas trzy mecze w tym liga mistrzów.a będzie do pokonania autokarem w linii Piła- Amstelveen (930km).oby zmęczenie nie wdało się w grę pilanek.. :D
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: SEZON 2008/2009 - 8 kolejka

Post autor: dreamer »

Roberto36 pisze:...a będzie do pokonania autokarem w linii Piła- Amstelveen (930km).oby zmęczenie nie wdało się w grę pilanek.. :D
Nie mam rozeznania dobrego, jakiego rzędu mogą być koszty przejazdu autokarem do Holandii dla klubu?
Podróże na te odległości, to rzeczywiście wielka loteria, bo nie wiadomo nigdy jak drużyna to zniesie. Wydaje mi się, że transport na takie ważne mecze jak Liga Mistrzyń, to też element budowania podwalin pod wynik. Czy ma ktoś może informacje jak np. wyglądają koszty czarteru jakiegoś niedużego samolotu ??? czy te koszty naprawdę są aż tak diametralnie wyższe przy locie ???. Wydaje mi się, że przy jeździe autokarem to zawsze przynajmniej z jeden dzień dodatkowo dochodzi.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: mAt »

Piła robiła rozeznanie przed tym wyjazdem i tańszy okazał się autokar. Oszczędności szuka się wszędzie, co wcale nie dziwi.

Najgorsza droga to i tak tylko przez Polskę, a przecież te 4 godzinki do granicy się jakoś przemęczą. Potem - wiadomo Autobahn'a i dojazd bez problemu. Jeśli sam Jerzy Matlak wybrał taki transport to nie może być zły. ;)

We Wrocławiu AZS wygrał, ale stracił jeden punkt. Choć mogło być gorzej. Po wysokiej wygranej w pierwszym secie Wrocław ponownie przegrywa u siebie po 5 setach (analogicznie jak z Mielcem). Dziwi jedna rzecz. Po tej pierwszej partii, Błaszczyk zmienia rozgrywającą. Zupełnie nie rozumiem dlaczego. Czy ktoś z Was ma jakieś informacje na ten temat?
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: jasson »

Po tej kolejce liga wyraźnie zaczyna się dzielić. Na górze Bielsko i Muszyna. Dalej cztery zespoły które będą walczyć o półfinał. I na dole cztery zespoły które będą walczyć o utrzymanie. Co prawda odległość między drugą i trzecią grupą nie jest wcale duża ale zespołów z miejsc 3-6 raczej nie widzę w barażach. Znowu obecne zespoły z miejsc 7-10 grają na tyle słabo że sukcesem będzie awans do playoff. Dolna czwórka nie jest w stanie zagrać chociażby dwóch równych setów a co dopiero całego meczu.
Gedanii też bym nie skreślał bo w drugiej rundzie jak młode zawodniczki przestaną robić głupie błędy w końcówkach setów to mogą wygrać kilka spotkań. A mają z kim bo u siebie podejmują Dąbrowę, Gwardię, Mielec, Kalisz. Wszystkie mecze do wygrania za 3 punkty, a to zapewni ósemkę. Na pewno będzie ciężko bo rywalki się nie poddadzą ale przewaga własnego boiska może być kluczowa. Jeśli w Kaliszu sezon i 50 ataków w kadym meczu wytrzyma Woźniakowska to też może nie będzie tak źle...
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: mAt »

Przykro to mówić, ale jak nie zmienią trenera to nic nie wygrają do końca ligi. Mecz tragiczny i nawet nie mam siły o nim pisać.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: mateo9 »

Gedania po raz kolejny przegrala na wlasne zyczenie. gdyby zachowaly zimne glowy to mialy by juz moze z 2-3 wygrane na koncie a tak to zadomowily sie na tym 10 miejscu;/ szkoda tyle tam dobrych mlodych zawodniczek gra.
co do Kalisza nie wiem czy zazynanie Wozniakowskiej przez caly mecz to dobra metoda na utrzymanie ale jesli im sie uda to zdecydowanie powinni jej w Kaliszu pomnik postawic i kupic ogromny bukiet kwiatow. szkoda jej widac zmeczenie na jej twarzy . Chojnacka to jest chyba statystka w Kaliszu jej poprostu nie ma na boisku(dzieki pani Magdzie ktora jakos niechetnie wybiera inne warianty ataku jak lewe /2 linia) a szkoda ta dziewczyna nie raz powkoazala ze potrafi wygrywac mecze
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: Robert »

Mateo - co do Woźniakowskiej zupełne poparcie. W meczu DG - Kalisz było podobnie nic innego. W Kaliszu jest ten ból, ze nie ma zmienniczek i czasami warto byłoby zmienić jedną zawodniczkę na dwie, trzy piłki, ale nie ma na kogo. Gedania cóż, kolejna porażka na własne życzenie, a szkoda, ponieważ 3-4 pkt więcej i mogło być ciekawie.
Sonti
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 17:39
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: Sonti »

Do tej pory wszystkie przegrane mecze Gedanii przyjmowałem na chłodno. Jednak dzisiejsza porażka strasznie mnie zabolała. Pewnie dla tego, że po raz kolejny muszę oglądać jak zespół z Gdańska :D gra tylko do 20. Skąd się bierze to, że do 20 Gedania gra dobrą siatkówkę i jest równorzędnym przeciwnikiem dla każdego, a po 20 żadna piłka nie może wylądować w boisku. W meczu z Białymstokiem Gedania w 2 pierwszych setach wygrywała 19:16 i 20:16 w pierwszym przegrały do 19, a w drugim do 22. Skąd się to bierze? Z młodości? Raczej nie bo gdyby to był ten powód to jak wytłumaczyć kolejne 2 sety wygrane przez Gedanie? Moim zdaniem wychodzi tutaj brak zmienniczek. Jedyną wartościową zawodniczką w kwadracie jest Nuszel/Kaliszuk. Inne stoją, żeby stać. Swoją drogą po dzisiejszym meczu jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że Gedania nie jest najsłabszym zespołem w tej lidze, ale cały czas jej czegoś brakuje. Teraz nasuwa się pytanie kiedy trener Wróbel to coś znajdzie? Czy zdąży przed końcem ligi? Czy w ogóle znajdzie? A może niech spojrzy w lustro? Nasuwa mi się jeszcze jedna uwaga. Dla czego trener nie spróbuje kilka razy przesunąć rozgrywającą w inną strefę na bloku. Przecież wszystkie piłki idą przez nią, a tak to czasami jakiś zespół mógł by chociaż trochę się pomęczyć.

Ps. Ta japonka z Kalisza strasznie słaba. Szkoda, że nie zostawała dłużej na boisku. Uwaga trenera, że Woźniakowska przebije lepiej palcami niż ona zaatakuje z lewego skrzydła na prawdę świetna :]
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: mateo9 »

Sonti pisze:Swoją drogą po dzisiejszym meczu jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że Gedania nie jest najsłabszym zespołem w tej lidze, ale cały czas jej czegoś brakuje.
zgadzam sie tez mam takie wrazenie Gedania gra naprawde momentami siatkowke na srodek tabeli ale jak przychodzi do wbicia tego ostatniego decydujacego gwozdzia to wszystkie jak jeden maz stoja w miejscu nawet SKowronska-wydawaloby sie lider z krwi i kosci w tych najwazniejszych moementach nie konczy. mysle ze jak sie te dziewczyny uspokoja to moga zdobyc komplet z takimi zespolami jak MIelec Gwardia moze DG
piotrr
Posty: 28
Rejestracja: 4 gru 2008, o 00:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mielec

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: piotrr »

Moim zdaniem najlepszy terminarz drugiej rundy z drużyn z dołu tabeli ma Gedania (u siebie Dąbrowa, Gwardia, Stal, Calisia, Muszyna) i Stal (u siebie Calisia, Gwardia, Dąbrowa, Centrostal, Farmutil, Muszyna i z Białegostoku Mielec jeszcze bez punktów nigdy nie wyjechał), trochę gorzej Calisia (u siebie: AZS, Farmutil, MKS, Pałac) i Gwardia (u siebie Farmutil, Calisia, Bielsko, Dąbrowa) Uważam, że trzy zespoły będą walczyć o utrzymanie: Calisia, Gwardia i Gedania, a spadnie tylko jedna, bo nie wierze w to, że któraś z tych drużyn jest w stanie przegrać trzy mecze z vicemistrzem I ligi. Kolejność z sezonu zasadniczego i tak sie wymiesza w play-off, bo liga jest bardzo wyrównana i każdy może wygrać z każdym. Jednak to tylko przypuszczenia, bo jak zawsze boisko wszystko zweryfikuje.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: Robert »

Po pierwszym meczu w DG powiedziałem, że Gedania nie jest do spadku i nadal swoje zdanie podtrzymam. To co piszecie o grze Gedanii to prawda. Vide mecz w DG 1 set przegrany wyraźnie przez Gedanie do 15. W drugim Gedania prowadziła 20:18 i nagle się coś zacieło i przestało funkcjonować, potem było 25:24 i dziewwczyny z Gdańska (Żukowa) przegrały. Trzeci set przegrały do 22, lecz nie prowadziły w nim. syndrom 20 punktu - tak chyba można powiedzieć o zespole Gedanii. Szkoda, naprawdę, gdyż jest to ciekawa drużyna. Zgadzam się z poprzednikiem, który stwierdził, ze punkty w Gdańsku (Żukowie) będą.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: mAt »

Skąd u Was ten optymizm? Dwie zawodniczki nie mogą wygrywać meczów nie mając wsparcia, a tym bardziej nie mając wsparcie od pierwszego trenera. Nie będzie zmian w zespole - nie będzie wygranych. Na dodatek, gdy te dwie zawodniczki w końcówkach są mocna pilnowane na bloku, to wg trenera wyłącznie ich wina, że przegrywają mecz. Tak nie może być.

Zmiany i moment, gdy są przeprowadzane to porażka na całej linii. I nie winię tu młodych dziewczyn. Dwa sety przegrane bo ktoś nie może zareagować, wziąć czasu - uspokoić gry i ustawić JEDNEJ akcję.

Drugi przykład: Gedania wygrywa 8-6 i co słyszą dziewczyny? Opierdziel, że powinno być 8-4..wprost cudowna uwaga wnosząca wiele do dalszej gry.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: mateo9 »

mAt pisze:Dwie zawodniczki nie mogą wygrywać meczów nie mając wsparcia
heh patrz Kalisz jedna zawodniczka wygrywa mecze :) mysle ze najslabszym ogniwem w Gedani jest atak ze srodka(Tokarska jest jednak nieskuteczna musi sie poprawic ale przyjdzie jej to z wiekiem wierze w nia :D) i Nuszel(ta rowniez jest nieskuteczna w ataku) mysle ze warto sprobowac grac z Kaliszuk tak graly z PIla i dobrze na tym wychodzily
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: dreamer »

Calisia po pierwszym fatalnym secie, pokonała u siebie Gedanię za trzy punkty. Po tym co kaliszanki pokazywały w poprzednich meczach, w tej chwili jestem już raczej skłonny wykreślić je z grupy drużyn zagrożonych spadkiem. Wydaje mi się, że teraz niestety największe widmo degradacji wisi nad mielecką Stalą. Gedania to kandydat nr 2 do spadku, ale wyżej stawiam Gedanię niż Stal Mielec.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
piotrr
Posty: 28
Rejestracja: 4 gru 2008, o 00:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mielec

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: piotrr »

Dreamer jak narazie Stal grając bardzo słabo wygrywa z Calisią, Gwardią i Gedanią, czyli z zespołami z dołu tabeli. Zanotowała właściwie jedną wielką wpadkę z Białystokiem i przegrała po nienajlepszej grze z Centrostalem i ze znakomicie tego dnia dysponowaną Dąbrową, o Muszynie i BKS-ie nie pisze, bo wiadomo, że są poza zasięgiem. Porażki z Dąbrową i Centrostalem chluby nie przynoszą, ale też nie róbmy tragedii. Wiem, że moje zdanie nie może być do końca obiektywne, bo jestem kibicem Stali od ponad 20 lat, ale patrząc na postawę w dwóch ostatnich setach z Muszyną, podejście zawodniczek do treningu i terminarz jestem spokojny o utrzymanie Mielca w PLK. Uważam nawet, że w play-off są w stanie ugrać coś więcej niż miejsca 7-8. Dla mnie głównym kandydatem do walki o miejsca 9-10 jest Gwardia i Gedania.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: dreamer »

piotrr pisze:Dreamer jak narazie Stal grając bardzo słabo wygrywa z Calisią, Gwardią i Gedanią, czyli z zespołami z dołu tabeli. Zanotowała właściwie jedną wielką wpadkę z Białystokiem i przegrała po nienajlepszej grze z Centrostalem i ze znakomicie tego dnia dysponowaną Dąbrową, o Muszynie i BKS-ie nie pisze, bo wiadomo, że są poza zasięgiem...
Z tym akurat całkowicie się zgadzam. Mam natomiast jakieś niedobre przeczucia związane z tym, że zespół ten teraz właściwie siadł - w trakcie rozgrywek. posypało się coś, poleciał trener. Nie wiem - Ty zapewne masz lepszy ogląd - czy ta zmiana trenera będzie bodźcem do marszu do przodu, czy raczej czynnikiem na dłużej zatrzymującym drużynę w stagnacji.
Raczej tak na sytuację patrzyłem, stąd taka moja opinia. ale jak pamiętam, bywało istotnie tak, że Stal najlepiej grywała w play-off jak już tam awansowała. Więc może...
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
piotrr
Posty: 28
Rejestracja: 4 gru 2008, o 00:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mielec

Re: Sezon 2008/09 - 8. kolejka

Post autor: piotrr »

Masz całkowitą rację mowiąc o tym, że coś siadło w zespole. Przed sezonem, aż miło było patrzeć na grę siatkarek w turniejach przedsezonowych. Widać teraz różnicę w prowadzeniu treningów przez trenera Popika i trenera Murdzę. Nie chcę tego drugiego krytykować, bo zrobił bardzo dużo dobrego dla Stali Mielec, ale moim zdanim "wypalił się" już jako trener. Ostatnie lata to pasmo porażek zespołów Murdzy (AZS Poznań-baraże o utrzymanie z niezłym zespołem, UMKS Łańcut-spadek do II ligi po barażach z niżej sklasyfikowanym Chemikiem Police i Stal Mielec- w poprzednim sezonie tylko 8 miejsce z zespołem, który spokojnie mógł zająć 5 miejsce). Trener Popik wyraźnie tłumaczy każdej siatkarce z osobna jakie popełnie błędy i jak je wyeliminośc, u Murdzy tego nie było. Nie mogę się jesdnak z Tobą zgodzić odnośnie dobrej gry Stali w Play-off, czygo dowodem są trzykrotne 8 miejsca i jedno 7 (po zwycięstwach na Muszynianką) w ostatnich latach. Ostatni dobry występ mieł miejsce za trenera Matlaka, gdy zespół złożony z bardzo solidnych zawodniczek zdobył brązowy maedal po pięknych meczach z Naftą. Stal ostani raz grała w barażach chyba 14, albo 13 sezonów temu, także do ósemki się jakoś w tej nowej historii mieleckiego sportu kwalifikowała. Na meczu w Muszynie widziałem w dwóch ostatnich setach zespół jaki chciałbym oglądać w drugiej części sezonu- walczący o każdą piłkę.
Mam też nadzieję, że Polsat Sport nie będzie tak często pokazywał Stali, bo już same dziewczyny chyba nie wierzą w zwycięstwo przed kamerami ;) , a mecz z Calisią będzie transmitowany przez Polsat Sport, także wynik jest sprawą otwartą. 3 punkty w tym meczu pozwolą uciec trochę jednej bądź drugiej drużynie (mam nadzieję, że Stali :) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”