Sezon 2008/09 - 9. kolejka

Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sezon 2008/09 - 9. kolejka

Post autor: Robert »

W DG bez niespodzianki, Gwardia wygrała jednego seta przez zupełne rozluźnienie DG. MKS prowadził 22:19 i nagle zaczęła się fatalna seria. Nie inaczej było w secie numer trzy 20:12 i nagle zupełne rozluźnienie, Gwardia doszła na 23:21, wtedy Katarzyna Wysockai Marzena Wilczyńska rozstrzygnęły losy seta wchodząc jako zmienniczki. Gwardia będzie miała bardzo duże problemy z utrzymaniem, gdyż nie ma zmienniczek które pociągnęłyby grę, a co najważniejsze Wrocław ma ciężki terminarz: Mielec, Białystok, Żukowo, Muszyna, Bydgoszcz - wyjazdy. Piła, BB,Kalisz i DG - dom.

Gedania- szacunek za przełożenie meczu i słowa działaczy. Dla BB faktycznie byłby problem, gdyż mecz pucharowy za pasem. Gedania jak pisali wcześniej poprzednicy, ma kluczowe mecze u siebie i może powalczyć o punkty. BB siłą rozpędu wygrało i pojedzie na mecz pucharowy, który powinien być formalnością. Klisz podobnie jak Gwardai będzie miał wielkie problemy, zeby awansować do pierwszej ósemki. Jak będzie zobaczymy. Po dzisiejszym meczu już na pewno Bydgoszcz zagra w fazie play-off
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2008/09 - 9. kolejka

Post autor: zbyszek_2013 »

Dzisiaj chyba nie było niespodzianek. Gładkie 3:0 Bielska i Bydgoszczy pozwala poznać już trzy drużyny, które zagrają w Play-off. Szacunek dla Centrostalu. Mało kto spodziewał się, że już po pierwszej rundzie ten zespół będzie miał prawie pewne miejsce w pierwszej ósemce.
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - 9. kolejka

Post autor: mAt »

Robert pisze: Gedania- szacunek za przełożenie meczu
Czego nie można powiedzieć o Dąbrowie, która pomimo prośby Gedanii o zagranie meczu winnym terminie nie wyraziła zgody. Nie wiem w czym mieli Wasi ludzie problem, ale myślałem, że klub z aspiracjami na "4" nie ma powodów do obaw przed meczem z najgorszym zespołem w lidze. To się nazywa fair-play.

cytat z trojmiasto.pl:
W ostatniej kolejce zamiast do Żukowa wybiera się do Bielska, a wszystko przez... Dąbrowę Górniczą. 19 i 20 grudnia kończyły się wizy pobytowe Janie Sawoczkinie i Natalii Ziemcowej. Klub wystąpił zatem do MKS o przełożenie następnej kolejki. Zgoda nie nadeszła. Dlatego podjęto decyzję, że środkowa i rozgrywająca już teraz pojadą na Ukrainę pozałatwiać sprawy paszportowe, aby 20 grudnia zagrać przeciwko Dąbrowie.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - 9. kolejka

Post autor: jasson »

Dąbrowa w końcu pokazała dobrą grę choć taki zespół nie powinien tracić seta w głupi sposób. Mimo wszystko wydawało mi się że MKS lepiej zacznie sezon. 14 punktów to dobry wynik ale styl porażek (wszystkie 0:3) był jednak fatalny. Ale wygrały przynajmniej to co musiały.
A Gwardia na równi pochyłej. O zwycięstwach nikt już nie myśli, co najwyżej o urwaniu punktu czy seta. Kilka wygranych przed sezonem sparingów: Pałac, Kalisz i Dąbrowa a w lidze porażki z tymi zespołami. Ciężko będzie o play-off.
Przed sezonem kibice Pałacu zastanawiali się ile punktów zdobędzie ich zespół. Pewnie część typowało że 17. Ale na koniec sezonu! Pałac to rewelacja I rundy, a skład szykowany był na I ligę. Dobra robota trenera Makowskiego...
Kalisz nadal nic nie gra. Zwycięstwo nad Gedanią to chwilowy przerywnik. Dopóki nie obudzi się Chojnacka i Sieradzan sama Woźniakowska nie wystarczy do utrzymania.
W meczu Bielsko-Gedania bez emocji. Gedania zmieniła gospodarza (gratulacje!) i wysłała Ukrainki po wizy. Dla tego zespołu ważne mecze dopiero nadejdą. Pierwszy już za tydzień i zemsta na Dąbrowie wiadomo za co?
znawca siatkarski
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2008, o 19:34
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 9. kolejka

Post autor: znawca siatkarski »

Brawo pilanki.Teraz czas na to aby w styczniu wygrać u siebie dwa ważne spotkania z bielskiem- biała i muszyną, oraz już nie możecie sobie pozwolić w rundzie rewanżowej na porażki ze słabymi rywalami, bo jeszcze jest szansa nawet zająć pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie, bo najlepszy w polsce jest pilski klub ptps!!!!!
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 9. kolejka

Post autor: Robert »

Spokojnie, spokojnie, a co będzie jak Jerzy M. zostanie trenerem kadry, też będzie prowadził Piłę? Fakt, że Piła wygrała z Mielcem i Bydgoszczą u siebie, ale jest jeszcze cała runda rewanżowa i naprawdę nie sądzę, żeby Piła wyprzedziła w tabeli Muszynę, czy BB. Chciałbym zapytać za pośrednictwem tej strony, jak wygląda sprawa ze sponsorem pilskiej drużyny?
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 9. kolejka

Post autor: Roberto36 »

Pilski klub ma normalnie sponsora do końca sezonu.Te wieści co doszły do was wszystkich sa na temat ze Farmutil nie przedłuży kontraktu na sponsorowanie,a nie zerwie .
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - 9. kolejka

Post autor: jasson »

Działacze z Piły mają bardzo dużo czasu żeby znaleźć następcę Farmutilu. Mam nadzieję że w przyszłym roku ten zespół będzie miał budzet na conajmniej tym samym poziomie. Dzisiejsze spotkanie z Mielce pokazało że w Pile wszystko wraca do normy i za chwilę Farmutil będzie na medalowym miejscu.
A Mielec? Odważę się powiedzieć że Mielec w tej chwili jest najsłabszym zespołem w PLK. Efektów trenera Popika jeszcze przez chwilę nie będzie widać choć za tydzień dla Stali bardzo ważny mecz. Dziś Stal zdobyła w Pile tylko 42 punkty i to cały komentarz do jej gry.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - 9. kolejka

Post autor: dreamer »

Roberto36 pisze:Pilski klub ma normalnie sponsora do końca sezonu.Te wieści co doszły do was wszystkich sa na temat ze Farmutil nie przedłuży kontraktu na sponsorowanie,a nie zerwie .
Jest pewien niuans, który decyduje o tym, że nie do końca jest tak jak piszesz. rzeczywiście, pilski klub do końca tego sezonu ma zapewnione pieniądze, ale w trochę inny sposób niż to bywało do tej pory. Do tej chwili Farmutil przekazywał przelewem odpowiednią kwotę wtedy, kiedy była w klubie potrzebna. Zgodnie z zapowiedzią władz firmy, teraz przeleją jednorazowo całą kwotę jaka była ustalona na ten sezon (resztę bo sezon już trwa) i faktycznie wycofują się ze sponsoringu. Różnica polega na tym, że od stycznia cała forsa jaką ma pilski klub do końca sezonu będzie już pod kontrolą władz klubu. I oby czasami się nie okazało, że te władze po prostu nie umieją pieniędzmi gospodarować, bo to groziłoby tragedią...

Zaś co do gry pilanek, myślę, że inne wyjście niżtakie, że pójdą systematycznie w górę tabeli, nie wchodziło w grę.
Zresztą... jak sięgam pamięcią, nie będzie to pierwszy przypadek, gdy przez niewielu tylko wskazywane na kandydatki do medali, pilanki, znowu odegrają czołową rolę w walce o tytuł... :D.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”