Sezon 2008/09 - 17. kolejka

mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: mAt »

Panowie i Panie do decydujących meczów (dla niektórych) zostało kilkanaście godzin a tu żadnych typów?

Przepraszam, że będę pisał tylko o jednym meczu ale jego waga sprawia, że reszta mnie po prostu nie interesuje. Gedania może sprawić jutro, że powiedzenie "Niemożliwe nie istnieje" stanie się faktem. Wystarczy "tylko" pokonać Calisię w jakimkolwiek stosunku. Gedania przyzwyczajona do grania pod presją, bo taka była cała druga runda, ale czy akurat jutro nie zadrżą ręce, gdy utrzymanie jest tak blisko?

Mam nadzieję, że mecz nie będzie stał na aż tak niskim poziomie (wiadomo nerwy generują błędy) a Gedania pokona Calisię za sprawą swojej najważniejszej zalety: walki i ambicji do samego końca.

Szkoda tylko, że nadal działacze Gedanii pracują na poziomie II ligowym. Tak naprawdę to nie wiem czy ten klub pomimo swojej historii zasługuje na PLK.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/2009. 17 kolejka

Post autor: Robert »

No to jedziemy z typami:

Żuki - Kalisz typ 3:1 dla Żuczków z racji tego, ze grają u siebie i z racji tego, że drugą rundę grały lepiej. Poza tym jak dobrze rozpracują Annę Woźniakowską to mają zwyciętwo.

Bydgoszcz - Piła typ 2:3 . Ile można przegrywać. Chyba pilanki w tym meczu muszą się przełamać, bo jak nie teraz to kiedy? Bydgoszcz jest na fali i będzie walczyła, ale czy da radę? Obie drużyny grają o trzecie miejsce w tabeli.

Mielec - Muszyna. Mielec zagra w barażach i nikt i nic tego faktu nie zmieni. Muszyna może zagrać rezerwami, gdyż drugie miejsce ma pewne, a siły trzeba oszczedzac i na lige i na PP i na LM. Typ 2:3

DG - BB Typ 2:3. BB może potraktować ten mecz bardziej ulgowo, gdyż następnego dnia grają w PP i podobnie jak Muszyna moga zagrać rezerwami. Spodziewam się zaciętego meczu.

Białystok - Wrocław typ 3:2 obie drużyny grają o szóste miejsce przed PO. Białystok ostatni mecz wygrał, a Wrocłąw przegrał z liderem z BB. Własna hala powinna być atutem AZS-u.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Sezon 2008/2009. 17 kolejka

Post autor: evija »

Żuczki - Calisia - nie wiem, naprawdę nie wiem serce rozdarte na dwie części... najlepiej, żeby obie drużyny były w ósemce ;( tak niestety jednak nie będzie... 3:2 dla Gedanii postawię, po prostu.

Bydgoszcz - Piła typ 3:2 lub 3:1 - Wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda i będzie: pokonamy Piłę wygramy mecz, trzecie miejsce będziemy mieć ;) Jest na to ogromna szansa i nie ważne jak, pokonać Naftę trzeba, bo to może otworzyć drogę do czwórki. Nikt z Dąbrową grać nie chce :D

Mielec - Muszyna 0 lub 1:3 dla Mineralnych - Nie widzę szansy na punkt u mielczanek... Choć może coś uda się urwać, bo Muszyna ostatnio dużo grała i podróżowała...

Dąbrowa - Bielsko - 1-3 Myślę, że to będzie ciekawy i emocjonujący mecz, ale w lidze Bielsko już sobie nie pozwoli na tyle nerwów ile w PP i MKS mimo wszystko ulegnie. Gdyby jednak urwały więcej niż 2pt BKS-owi mogą się nawet włączyć o walkę o 3 miejsce przy korzystnych wynikach (dla DG) Piły i Pałacu.

AZS - Gwardia 3:1 - Stawiam na białostoczanki :)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/2009. 17 kolejka

Post autor: jasson »

Ja też spróbuję...

Gedania - Calisia 2:3
Pałac - Farmutil 3:2
Stal - Muszynianka 3:2
MKS DG - Aluprof 1:3
AZS B - Gwardia 3:1

Pierwsze trzy typy to raczej na przekór. Faworytami są ci których typuję jako przegranych ale w takich meczach zawsze dzieje się coś ciekawego. Myślę, że jutro jeszcze nie poznamy odpowiedzi kto zajmie miejsce 3 i 8.
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009. 17 kolejka

Post autor: mateo9 »

Gedania - Calisia 3-1
Gedanistki w 2 rundzie pokazuja charakter, te mlode dziewczyny walcza o kazda poilke jak o ostatnia w zyciu sama Ania nie wystarczy Tokarska sobie poprawi statystyke bloku :)

Pałac - Farmutil ??
dla mnie jedna wielka zagadka . kazdy wynik moze sie zdarzyc, sporo moze zalezec od tego z kim chce grac Pila w polfinale :) Pilanki ostatnio graja koszmarnie Palac tez nie prezentuje jakies super formy(2-3 z glebokimi rezerwami Muszyny chluby im nie przynosi) wiec wszystko moze sie zdarzyc

Stal - Muszynianka 0-3
bo to Stal nawet rezerwy Muszyny powinny je odprawic 3-0

MKS DG - Aluprof 1:3
BKS nie bedzie pewnie chcial sie przenmeczac przed meczem pucharowym ktory bedzie jednak znacznie wazniejszy

AZS B - Gwardia 3:1
Gwardia swoje juz zrobila utrzymanie juz zdobyla AZS u siebie powinien zdobyc pelna pule pkt
Steppenwolf
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2009, o 22:43
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: Steppenwolf »

Hmm? Szukałem, szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: dlaczego wszystkie mecze w PLK Kobiet rozpoczynają się 22 lutego 2009, wszystkie o godzinie 14:45? Z jakiej to okazji?
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: ark »

Steppenwolf pisze:Hmm? Szukałem, szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: dlaczego wszystkie mecze w PLK Kobiet rozpoczynają się 22 lutego 2009, wszystkie o godzinie 14:45? Z jakiej to okazji?
żeby nikt nie próbował się "ustawiać" ... to chyba jasne
Awatar użytkownika
kubik94
Posty: 34
Rejestracja: 12 lut 2009, o 14:57
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: kubik94 »

Gdańsk 3:2 Kalisz
Pokonaly Pile to i na Kalisz przyszedl czas :D
Bydgoszcz 3:1 Piła
Słaba gra Pily i nienajgorsza a Centrostalu
Mielec 1:3 Muszyna
Muszyna wyjdzie rezerwowym skladem i Mielec ugra seta
Dąbrowa 2:3 Bielsko
Bielsko się nie musi starac a Dąbrowa bedzie ma minimalne szanse na 4 miejsce w tabeli.
Białystok 2:3 Wroclaw
Gwardia gra ostatnio niezle a Bialystok gra nie najlepiej
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: prokonstal »

Białystok-Wrocław (3:2)
Stal-Muszynianka (0:3)
Centrostal-Piła (1:3)
Gedania-Calisia (2:3)
Dąbrowa G.-BKS Aluprof (1:3)
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: tomasol »

W Gdańsku po meczu, no i Gedania, która przez kilka kolejek nie była w stanie wygrać meczu (pierwsza wygrana dopiero w rundzie rewanżowej), ostatecznie w lidze się utrzymała, sprawiając po drodze parę sporego kalibru niespodzianek. Co do Calisii to obawiam się, że oglądaliśmy początek końca tej drużyny - chociaż zarówno Kalisz jak i Mielec powinny cieszyć się przynajmniej z tego, że w barażach unikną Gedanii. Niby grają tam Godos, Woźniakowska czy Kuehn-Jarek ale na tym kończy się jakakolwiek siatkarska jakość. Pozostałe zawodniczki są jak dla mnie dobitnynm przykładem na to, że w wiecznych rezerwowych nie sposób zrobić zawodniczki zdolne do udźwignięcia odpowiedzialności za wynik, zwłaszcza kiedy na ławce trenerskiej brak fachowca z prawdziwego zdarzenia. Zresztą widać to było właśnie w dzisiejszym meczu w którym Kaliszanki zwyczajnie nie udźwignęły presji, nie wiem, może wymagano od nich zbyt dużo (np. walki o okolice 5 miejsca) albo świadomość dla jakiego klubu grają tak je paraliżowała, bo były spotkania w których pokazywały, że potrafią grać w siatkówkę.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: Elgarten »

Wyniki 17 kolejki:
Białystok-Wrocław 2:3
Stal-Muszynianka 3:2 :o
Centrostal-Piła 2:3
Gedania-Calisia 3:0
Dąbrowa G.-BKS Aluprof 1:3
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
ppoh
Posty: 107
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:31

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: ppoh »

Je,je,je,je,je,je,je
co się z Białymstokiem dzieje?
Chyba zbyt dosłownie przyjęły słowa trenera, by grać na luzie!
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: mateo9 »

wielkie brawa dla dziewczyn z Zukowa utrzymanie w pelni im sie nalezalo to co zrobily w drugiej rundzie sazeonu zasadniczego zasluguje na ogromna pochwale dzis swiewtnie zagrala Yana Savochina ,SKowronska i Wellna mniej widoczna Maja ale to chyba ze wzgledu na ten bark :/
mecz BIelska z DG ogladalem w polowie. baaardzo dobrze grala Studziana i Qulka. SKorupa miala znakomite przyjecie i wkoncu grala urozmaicona siatkowke sporo srodkiem czesto gubila blok. Baranska swietne zagrywki rozbila DG. poraz kolejny slabo Lena ;/Gajgal powinna dograc ten sezon jako podstawowa zawodniczka bo Lena nie pokazuje nic w tym sezonie ani w bloku a ostatnio rowniez w ataku
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: Roberto36 »

no i właśnie wróciłem z Bydgoszczy,ciekawy mecz stojący na wysokim poziomie.Troche więcej szczęścia mieliśmy i wygraliśmy
Brawa dla Mielca za wygrany mecz :D
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: Robert »

Trywialnie odpowiem - utrzymanie Żuków- moim zdaniem jest jak najbardziej zasłużone, po pierwszym meczu w LSK przegranym w DG powiedziałem - ta drużyna nie zasługuje na spadek, a trener Wróbel wykonał resztę roboty i to pozytywnej. Druga sprawa to o czym pisał mAt jak działacze Gedanii nie zmienią swojego podejścia do pewnych spraw to obudzą się z ręką w nocniku. Calisia nie przypadkiem powalczy o prawo zachowania miejsca w lidze i uważam, że w chwili obecnej wyżej stoją notowania Mielca niż Kalisza. Kalisz owszem znalazł się na ostrym zakręcie i abyt myśleć o wyprzedzeniu Stali musi wygrać z Bydgoszczą. Mielec gra z kolei w ostatniej kolejce z Piłą i po zwycięstwie nad Muszyną będzie chciał zdobyć jakieś punkty. Uważam, że Mielec zagra z dziewiątego miejsca.

BB dało prawdziwą lekcję siatkówki DG. Najpierw na rozpoczęcie meczu Eleonora Dziekiewicz wystrzelała zagrywką i zapewniła BB zwycięstwo w pierwszym secie, a w czwartym to samo uczyniła Anna Barańska. Zwyciętwo BB jak najbardziej zasłużone, a jutro będzie mecz w PP z .. BB i może czas na rewanż DG, choć jeśli BB zagra z takim zaangażowaniem i wolą walki to może być szybko tak jak dziś.

Bydgoszcz zagra najprawdopodobniej w PO z DG, a Piła z Białymstokiem. Bydgoszcz nie wykorzystała nadarzającej się okazji i przegrała z Piłą.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: jasson »

Typowałem niespodzianki ale trafiłem tylko jedną w Mielcu. Trener Serwiński słusznie dał odpocząć podstawowym zawodniczkom a Stal na tym skorzystała i jest bliżej 9 miejsca. Gedania się utrzymała i jest to spora niespodzianka biorąc pod uwagę problemy tej drużyny przed sezonem. Kalisz znowu wróćił do przeciętności. AZS znowu przegrał tiebreaka i z taką grą nie ma szans na półfinał. W Bydgoszczy podział punktów i kto zajmie 3 miejsce nadal nie wiadomo.
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: Conrados »

Jeśli tak wygląda gra Calisii w meczu o wszystko, w meczu ostatniej szansy, to nie chcę nawet myśleć jak zespół zaprezentuje się w barażach. Klub Kibica z Kalisza stawił się w Gdańku w liczbie 50 osób, jechaliśmy przez pół Polski, zarwaliśmy pół nocy, cały dzień i co otrzymaliśmy w zamian? Zespół Calisii bezradny niczym dzieci we mgle; zespoł, który oddaje mecz bez walki. Nie widziałem w zespole Calisii ambicji, agresji, zęba czy woli walki o każdą piłkę. Takie właśnie cechy zaprezentowała Gedania i w pełni zasłużenie wygrała będąc drużyną o dwie klasy od Kalisza lepszą. Nagroda MVP spotkania powędrowała podobno do Elżbiety Skowrońskiej, która nagrodę przekazała fenomenalnej wczoraj Sawoczkinie. Piszę podobno, bo tego już nie widziałem. Od razu po ostatnim gwizdku sędziego zwinęliśmy sprzęt; zawodniczki zdążyły tylko podziękować sobie i sędziom, a nas już w sektorze nie było. Jeśli chciały nam podziękować za doping, mogły zrobić to do pustego sektora. Myślę, że to bardzo dobra reakcja na tę żenadę, którą wczoraj mieliśmy okazję obserwować.

Długo jeszcze nie zrozumiem dlaczego Calisia zagrywała na Nuszel (26 przyjęć), zupełnie odciążając w ataku Skowrońską (12 zagrywek), która nieabsorbowana przyjęciem szalała na siatce. Kalisz serwował dokładnie tak, jak chciał trener Gedanii. Większość zespołów stara się zagrywać w najbardziej aktywną w ataku z lewego zawodniczkę, ale nie Kalisz. Trener z Kalisza ma inne pomysły i każe zagrywać na Nuszel. Brawo.

Cóż, trzeba sobie to jasno powiedzieć: z taką grą jaką wczoraj zaprezentowała Calisia po prostu leci się z hukiem z ligi i to w pełni zasłużenie.
Czy Calisia jest faworytem w barażu z Mielcem, z którym w rundzie zasadniczej wygrała raptem 2 sety? Odpowiedź zbędna. Moja wiara upadła. Przyznaję to szczerze.

Brawo Gedania.
Calisia - zero ambicji, wstyd, wstyd, wstyd.
Jan Solarek
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2008, o 23:49
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: Jan Solarek »

@ Conrados
Znamy się nie od dziś (choć tylko wirtualnie) i cenię Twoją pasję dla Calisii. Lata lecą a tu stałość w uczuciach. Ostatnio niezbyt w modzie...

A na poważnie.
To są kobiety. Inne dziewczyny im wtłukły i mężczyźni nie powinni opuszczać kobiet, które na pewno dobrze się po tym nie czuły. Myślę, że gdyby członkowie fanklubu właśnie zeszli w kierunku boiska, poprosili dziewczyny do siebie, powiedzieli im, nie te bzdury z ligi światowej, że nic się nie stało, ale parę ciepłych słów otuchy, to jeśli tym kobietkom jeszcze chce się grać w siatkówkę, to w meczach z Mielcem może byłaby szansa na coś więcej niż dwa sety.

Sytuacja Calisii do złudzenia przypomina ubiegłoroczny Centrostal. Czy ktoś przed ubiegłorocznym sezonem spodziewał się degradacji tego zespołu? I to jeszcze w rywalizacji ze sztucznością jaką był Białystok? A się stało.

Szefostwo klubu zapewne na tyle się już na tej siatkówce zna, że nie będzie nerwowych ruchów. I tak ten sezon już wszystkich zainteresowanych mocno boli. Ale po sezonie trzeba się mocno zastanowić co dalej i raczej dobrać do gry inne karty.

Nie rozumiem trenera, który mówi dziewczynom, by nie grały (na) maksa. Może wyczuł, że są w takich emocjach, że zaburza to ich działanie ruchowe i próbował to jakoś rozładować? A może chodzi o nazwę zagrania?
Masz rację pisząc o tej zagrywce ale zawodniczki z Kalisza to też nie są kadetki i same mogły inaczej rozłożyć akcenty w grze. Trener podczas meczu może przekazać określoną liczbę informacji, więcej i tak nie zostanie odebrane. Ponadto, w konfrontacji z tym co było mówione podczas przerw, dziewczyny nie wykonywały dużej części zaleceń trenera. Miały trzymać blokiem dwie graczki a biegały na siatce za każdym kto się pod nią pojawił. W porównaniu do gospodyń, brakowało tam czegoś takiego, jak np. info Skowrońskiej do wystawiaczki (choć po tym, co zagrała ta dziewczyna, można ją już chyba zacząć nazywać rozgrywającą), że jak zasugeruje jakąś akcję, to gdy da jej piłkę, ma tylko pojedynczy blok. Takiej komunikacji w zespole przyjezdnym słychać nie było. Ale to też jest składnik czegoś, co określa się atmosferą. W jednym zespole jest taka w drugim inna.

Nie ma co się obrażać na dziewczyny. Powrót na pewno nie był dla nich miła podróżą tak jak i dla Was. Trzeba dobrze zacząć kolejną część sezonu, w czym Klub Kibica może i powinien mieć duży udział.
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: Conrados »

Jan Solarek pisze:@ Conrados
Znamy się nie od dziś (choć tylko wirtualnie) i cenię Twoją pasję dla Calisii. Lata lecą a tu stałość w uczuciach. Ostatnio niezbyt w modzie...

A na poważnie.
To są kobiety. Inne dziewczyny im wtłukły i mężczyźni nie powinni opuszczać kobiet, które na pewno dobrze się po tym nie czuły. Myślę, że gdyby członkowie fanklubu właśnie zeszli w kierunku boiska, poprosili dziewczyny do siebie, powiedzieli im, nie te bzdury z ligi światowej, że nic się nie stało, ale parę ciepłych słów otuchy, to jeśli tym kobietkom jeszcze chce się grać w siatkówkę, to w meczach z Mielcem może byłaby szansa na coś więcej niż dwa sety.

Sytuacja Calisii do złudzenia przypomina ubiegłoroczny Centrostal. Czy ktoś przed ubiegłorocznym sezonem spodziewał się degradacji tego zespołu? I to jeszcze w rywalizacji ze sztucznością jaką był Białystok? A się stało.

Szefostwo klubu zapewne na tyle się już na tej siatkówce zna, że nie będzie nerwowych ruchów. I tak ten sezon już wszystkich zainteresowanych mocno boli. Ale po sezonie trzeba się mocno zastanowić co dalej i raczej dobrać do gry inne karty.

Nie rozumiem trenera, który mówi dziewczynom, by nie grały (na) maksa. Może wyczuł, że są w takich emocjach, że zaburza to ich działanie ruchowe i próbował to jakoś rozładować? A może chodzi o nazwę zagrania?
Masz rację pisząc o tej zagrywce ale zawodniczki z Kalisza to też nie są kadetki i same mogły inaczej rozłożyć akcenty w grze. Trener podczas meczu może przekazać określoną liczbę informacji, więcej i tak nie zostanie odebrane. Ponadto, w konfrontacji z tym co było mówione podczas przerw, dziewczyny nie wykonywały dużej części zaleceń trenera. Miały trzymać blokiem dwie graczki a biegały na siatce za każdym kto się pod nią pojawił. W porównaniu do gospodyń, brakowało tam czegoś takiego, jak np. info Skowrońskiej do wystawiaczki (choć po tym, co zagrała ta dziewczyna, można ją już chyba zacząć nazywać rozgrywającą), że jak zasugeruje jakąś akcję, to gdy da jej piłkę, ma tylko pojedynczy blok. Takiej komunikacji w zespole przyjezdnym słychać nie było. Ale to też jest składnik czegoś, co określa się atmosferą. W jednym zespole jest taka w drugim inna.

Nie ma co się obrażać na dziewczyny. Powrót na pewno nie był dla nich miła podróżą tak jak i dla Was. Trzeba dobrze zacząć kolejną część sezonu, w czym Klub Kibica może i powinien mieć duży udział.
Panie Janie, nikt z nas się na dziewczyny nie obraził. Po prostu po tym, co one zaprezentowały na parkiecie w Gdańsku głupio byłoby zostać w sektorze i dziękować za postawę. Nikogo nie obrażaliśmy, nie wyzywaliśmy, wyraziliśmy swoje niezadowolenie poprzez szybkie opuszczenie sali. Myślę, że to zachowanie dopuszczalne, wymowne i z zachowaniem kultury. Nikt na nasz zespół nie ma zamiaru się obrażać i przestać ten zespół wspierać; wręcz przeciwnie-nowy mecz to nowa historia, nowe nerwy i nazwijmy to nowy doping. Nie byłem jeszcze nigdy w Mielscu wskutek bardzo niemiłej, by nie rzecz bandyckiej przygody naszych kibiców w tym mieście. Tym razem jednak trzeba będzie się wybrać w dolinę Wisłoki..Na temat naszego trenera już się wypowiadałem, jego nikt nie rozumiał, nie rozumie i rozumieć nie będzie. Zgadzam się z porównaniem Calisii do Centrostalu, wygląda to podobnie. Przeżyłem już dwie serie barażowe naszych siatkarek, zapewne przeżyję i trzecią. Mam nadzieję, że Calisia wygra baraż z Mielcem. Zwycięzca tej rywalizacji zostanie w elicie, bo jakoś nie wyobrażam sobie, aby zespół z ekstraklasy przegrał 3 mecze z drugą drużyną z 1. ligi (w tej chwili to zespół z Chorzowa). Różnica poziomów pomiędzy ekstraklasą a 1. ligą jest zbyt duża.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: Robert »

Szkoda, że tak słabo Calisa zagrała. Ososbiście spodziewałem się bardziej zaciętego spotkania, a w Zukowie było: szybko, łatwo i przyjemnie, ale tylko dla Gedanii. Uważam, że Mielec jak i kalisz mają o co grać w ostatniej kolejce, zagrają o wyższe miejsce. Wydaje się, że Kalisz może zdobyć punkty na Bydgoszczy, a Piła po ostatnim zwycięstwie jakby się podniosła i szła w górę. Jak będzie zobaczymy.
Szym92
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:20
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: Szym92 »

widac ,że Kalisz nie jest zespółem , ktory ma poukładaną gre w bloku , ataku czy obronie.
Nie sa dobrze przygotowane , może poza 3 siatkarkami (Godos , Woźniakowska i Chojnacka , która po przesunięciu na pozycje lewoskrzydłowej radzi sobir cąłkiem dobrze). Godos w meczu z Gedanią nie miała pomyslu na gre , a Woźniakowskiej kończą się siły. Przykre ale prawdziwe. W Barażach wyzej wymienone siatkarki muszą wziać sie do roboty i utrzymac klub o wielkich tradycjach w najwyzszej klasie rozgrywkowej . Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”