PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: Antonella Hard Core »

Pary siódmej kolejki:

Organika Łódź-TPS Rumia
Gwardia Wrocław-Stal Mielec
Trefl Sopot-Muszynianka Muszyna
Centrostal Bydgoszcz-MKS Dabrowa Górnicza
AZS Białystok-BKS Bielsko-Biała
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: tomasol »

No i mamy prawdziwą sensację w tej kolejce bo Akademiczki z Białegostoku pokonały aktualne mistrzynie Polski z Bielska-Białej 3:1. To naprawdę duże osiągniecie zwłaszcza, że Białostotczanki grały (i grać pewnie będą do końca sezonu) bez Joanny Szeszko.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: evija »

W Bydgoszczy również było bardzo ciekawie :)

Pierwszy set dla Dąbrowy wygrany pewnie, drugi dla Pałacu bez wielkich emocji. W trzecim Pałac prowadził bardzo pewnie do drugiej przerwy technicznej, gdzie MKS doszedł na jeden punkt (z 6 przewagi Pałacu) na tylko 17:16 dla KSP, ale Pałacanki wrzuciły piąty lub szósty bieg i wygrały seta do 17 po serii udanych zagrań, szczególnie w wykonaniu Charlotte Leys. Czwarty to chyba ucieszony jeszcze Pałac setem trzecim i pewna wygrana MKS. W tiebreaku MKS pewnie prowadził do stanu 11:8, potem Pałac wyszedł na nawet 12:11, było 13:12 dla Pałacu i piłka Jadzi, ale kiwka zatrzymała się na taśmie i zamiast 14:12 - remis po 13 i za chwilę piłka meczowa 14:13 dla Dąbrowy i tak miała DG meczowe do stanu 17:16. Pałac wyrównał, następnie nastąpiła przełomowa akcja, do której miały pretensje Dąbrowianki i żółta kartka prawdopodobnie dla Agaty Pury lub Matei Ikić zakończyła mecz! Nie mogę z trybun ocenić czy zawodniczki Dąbrowy miały słuszne pretensje o 18 punkt Pałacu, ale faktem jest, że nieuprawnione do tego zawodniczki (kapitanem jest Asia Szczurek) gestykulowały w kierunku sędziego i coś tam powiedziały do niego. Na meczu był kwalifikator, więc sędzia musiał mieć naprawdę spory powód by tak zakończyć tego dramatycznego tiebreaka. Generalnie mecz wcześniej był prowadzony w raczej spokojnej atmosferze jeśli chodzi o decyzje sędziowskie, więc nie dopatrywałabym się złośliwości. Aczkolwiek gdybym ja była na miejscu sędziego to chyba nie miałabym odwagi tak tego meczu skończyć, no chyba, że zawodniczki z Dąbrowy naprawdę mocno wkurzyły sędziego po kartka poleciała natychmiast, nie było długich dyskusji. Sędzia gwizdnął akcję na 18:17 dla Pałacu, zawodniczki MKS grupowo ruszyły w jego kierunku i sędzia natychmiast wyciągnął kartkę, co zakończyło sprawę. Szkoda, że tak się stało, mi się to nie podoba, bo teraz można sobie gdybać jakby się ten mecz zakończył... tego już się niestety nie powiemy.

MVP Asia Kuligowska


GCB Centrostal Bydgoszcz – MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 3:2 (17:25. 25:21, 25:17. 15:25, 19:17)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2011, o 22:53 przez evija, łącznie zmieniany 1 raz.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: Antonella Hard Core »

Ze statystyk wynika że matką wygranej nad mistrzyniami kraju była rosyjska atakująca A.Klimakova która w 4 setach zdobyła 30 punktów.
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: blaise »

Rinieri i Stam to chyba tu sobie przyjechały na roczne wakacje i okazyjne występy w amatorskiej lidze siatkówki..
.
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: quentin7 »

Jak dla mnie cała Muszynianka dla mnie gra strasznie nierówno. Mają chyba najmocniejszy skład, a na boisku niestety nie są w stanie tego potwierdzić. Szkoda...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: Antonella Hard Core »

blaise pisze:Rinieri i Stam to chyba tu sobie przyjechały na roczne wakacje i okazyjne występy w amatorskiej lidze siatkówki..
Akurat S.Rinieri w porównaniu z wcześniejszymi meczami to dzisiaj zagrała nieźle. Nie zmienia to jednak faktu że po zawodniczce z takim nazwiskiem spodziewano sie więcej, poczekajmy może obie potrzebują troche wiecej czasu aby pokazać pełnie swoim umiejtności ( choć tego czasu coraz mniej bo mecze o coraz wiekszym znaczeniu są grane).
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: evija »

To co dziś zagrała Rumia woła o pomstę do nieba. Łodzianki górowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Lepsze przyjęcie, obrona blok, atak, kultura gry i wyszkolenie techniczne zawodniczek, drużyn jak i każdej z osobna - słowem wszystko. Nawet jak nie szło od razu to szanowanie piłki, przetrzymanie odbicie o blok, asekuracja i ponowienie a Rumianki pod koniec meczu to już tylko pozorowały, że cokolwiek chcą zagrać. Nawet pół seta dostała do zagrania Echenique prosto z samolotu prawie ;)
Pogrom, Rumia miała nie być drugą Gedanią, a na razie przewyższa ją tylko trochę większą liczbą zdobytych małych punktów i tyle. To bardzo surowa ocena poczynań Rumi, ale niestety tak to wyglądało... zawiedziona jestem mocno tą drużną, bo po pierwszym meczu z BKS-em wydawało się, że coś z tego będzie a tu 7 kolejka i wciąż wielkie nic.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: Antonella Hard Core »

Organika-18 bloków
Rumia- 1 blok
i tyle można by dać jako komentarz do tego meczu.
Ogólnie łódzkie środkowe sobie dzisiaj ładnie zapunktowały, J.Szeluchina 16pkt ( z czego aż 8 blokiem) a L.De Paula 13pkt ( z czego 6 blokiem). A Skrobecki to chyba bije jakieś rekordy w szybkości rozbienia zmian bo A.Leszczyńska a zaraz potem A.Starzyk bardzo szybko już na poczatku pierwszego seta usiadły na ławce.
Awatar użytkownika
Krzys_J.
Posty: 46
Rejestracja: 15 lis 2008, o 22:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: Krzys_J. »

W imieniu Klubu Kibica przepraszamy za taką postawę .Jest Nam wstyd , przykro i żal jak na to wszystko patrzymy.
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: PicelTPS »

Trener do wymiany !!! Czas wyciągnąć jakieś konsekwencje po tych 7 porażkach...
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
mama66
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2009, o 22:30
Płeć: K

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: mama66 »

Mam nadzieje,że KK z Rumi byl na meczu i wspierał swoją druzynę dopingiem,bo przepraszanie wszystkich za grę zawodniczek to
żenada.
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: PlusLiga Kobiet - 7.kolejka

Post autor: quentin7 »

Budowlane bez większego problemu poradziły sobie z Rumią, chociaż i tak patrząc ogólnie przez pryzmat wszystkich spotkań to grają naprawdę nierówno i mam nadzieję, że nieco ustabilizują swoją formę, bo stać je na pewno na dużo lepsze miejsce.

Na chwilę obecną Muszynianka, Atom i Bielsko wydają się być najmocniejsze (kolejność zupełnie przypadkowa). Cieszy mnie, że wreszcie swoją szansę dostała wczoraj Ewelina Sieczka. Swoją drogą spodziewałem się, że Mielec, który nie gra najgorzej postawi większy opór Atomówkom. Stało się inaczej.

A teraz tak troszkę z innej beczki. Jeśli dzisiaj miałbym w ciemno wskazać zespół, który wygra Puchar Polski to postawiłbym na Atom Trefl.

Krzys_J. pisze:W imieniu Klubu Kibica przepraszamy za taką postawę .Jest Nam wstyd , przykro i żal jak na to wszystko patrzymy.
Daj spokój, bo naprawdę nie masz za co przepraszać kolego. Rozumiem, że jest Ci przykro z tego powodu, że na razie Rumia ugrała zaledwie jednego seta, ale bardziej przykro powinno być samym zawodniczkom jak i trenerowi. Kibice mogą się wstydzić tylko i wyłącznie za postawę zespołu, ale przepraszać nie musisz naprawdę.
PicelTPS pisze:Trener do wymiany !!! Czas wyciągnąć jakieś konsekwencje po tych 7 porażkach...
Faktycznie, czara goryczy powoli się przelała, bo Rumia jak na razie zmierza w ślady zespołu Gedanii Żukowo, a ugranie jednego seta temu klubowi dobrego imienia raczej nie przynosi. Nie podoba mi się postawa Skrobeckiego na przerwach technicznych czy czasach branych na żądanie. Zamiast starać się zmotywować i pobudzić zespół do walki w każdej z przerw znajduje jedną siatkarkę, którą indywidualnie opiernicza i rozlicza. To też nie prowadzi do niczego dobrego. Mam nadzieję, że Rumia wreszcie ugrać coś więcej niż tylko jednego seta, bo póki co jest typowym dostarczycielem punktów. Oby się to zmieniło, ale chyba faktycznie w takiej sytuacji jak obecnie potrzebne są zmiany i to natychmiastowe jeśli chce się jeszcze ratować honor i dobre imię klubu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”