PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: Antonella Hard Core »

Mecz ósmej kolejki które zostaną rozegrane w ten weekend:

TPS Rumia-Stal Mielec
Muszynianka Muszyna-AZS Białystok
Centrostal Bydgoszcz-OrganikaŁódź
BKS Bielsko-Biała-Gwardia Wrocław
Tauron Dąbrowa Górnicza-Atom Sopot

Ciekawie jak w Muszynie zaprezentuje sie AZS Białystok który spisuje sie ostatnio bardzo dobrze i wygrał cztery kolejne mecze ligowe z rzędu w tym ostatni z mistrzyniami z Bielska, ciekawe czy podopieczne W.Czai sprawią kolejna niespodzianke i wywiozą z Muszyny jakieś punkty. Z kolei bedąca na drugim biegunie Stal Mielec która przegrała ostatnie cztery mecze ma teraz doskonała szanse na przerwanie tej czarnej passy bo zagra z beniaminkiem który jeszcze nie wygrał meczu a od sześciu kolejek nie wygrał nawet i seta. Do Bielska przyjeżdza natomiast Gwardia która po słabym początku ligi teraz wydaje sie łapać wiatr w żagle i w kazdym z ostatnich czterech meczów zdobyła przynajmniej punkt. Jednak jak dla mnie najciekawiej zapowiadającymi meczami tej kolejki wydają sie być spotkania które bedą rozegrane w Bydgoszczy i Dąbrowie Górniczej.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: evija »

Patrząc na krótką, aczkolwiek historię, meczów Pałacu z Łodzią, mam obawy czy to aby będzie ciekawe spotkanie. Łódź dotychczas wygrała z nami oba spotkania po 3:0 i w ćwierćfinale PP u siebie 3:0 i jedyny mecz Pałacu wygrany u siebie 3:1, ale Organika wygrała drugiego seta czym uzyskała wtedy awans do turnieju finałowego, który jak wiemy w Poznaniu wygrała. Tak naprawdę więc na poważnie, na cztery mecze Pałac ugrał 1 seta. Nie wygląda to dobrze... co prawda się wzmocniliśmy, a Łódź ma lekkie problemy, ale to nie zmienia faktu, że nam po prostu bardzo nie leży i mam spore obawy.

Myślę, że Atom Dąbrowę ogra, może nie zupełnie bez problemów, ale sądzę, że raczej za 3 punkty. Mnie ciekawi też mecz Rumi z Mielcem. Jak teraz u siebie TPS nic nie zdobędzie to już będzie kaplica...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: tomasol »

Mamy w tej kolejce nieliche sensacje !!! Muszyna wtopiła u siebie z Białymstokiem 2:3 ale właśnie przed chwilą skończył się mecz w Bielsku gdzie gospodynie przegrały z Gwardią 0:3 i nie zdobyły nawet 50 małych punktów :o. Oj coś mi się zdaje, że przy takim szefie jak pan Świstak, Grzegorz Wagner nie popracuje sobie długo jako trener.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: Antonella Hard Core »

BKS nie zdobył ani seta w meczu u siebie z Gwardią mimo że bielszanki wyszły w podstawowym składzie z powracającą po kontuzji A.Werblinską (10pkt przy 53% w ataku i dobrym przyjęciu), zanosi sie na poważniejszy kryzys mistrzyń kraju które w drugim kolejnym meczu nie zdobyły punktów mimo że nie grały z czołowymi zespołami. W Muszynie mecz środkowych:A.Bednarek(18pkt),K.Gajgał(14pkt) i D.Kuczyńska(17pkt), z czego pierwsza i trzecia po siedem punktów zdobyły blokiem. W Bydgoszczy matkami zwycięstwa Centrostalu nad Organiką była siatkarska młodzież: P.Polak (23pkt),C.Leys (18pkt) i S.Pelc (10pkt), natomiast w Rumi bez zmian czyli TPS prawie na półmetku rundy zasadniczej pozostaje z zerowym dorobkiem medalowym a J.Skrobecki wydaje sie byc głównym kandydatem n apierwszego zwolnionego trenera w tym sezonie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: madlark »

Antonella Hard Core pisze:J.Skrobecki wydaje sie byc głównym kandydatem n apierwszego zwolnionego trenera w tym sezonie.
Choć Wagner chyba nie jest bez szans ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: Antonella Hard Core »

madlark pisze:
Antonella Hard Core pisze:J.Skrobecki wydaje sie byc głównym kandydatem n apierwszego zwolnionego trenera w tym sezonie.
Choć Wagner chyba nie jest bez szans ;)
Za dwie kolejki spotkają sie ze sobą prowadząc swoje kluby i dla przegranego to może być koniec.
perla
Posty: 83
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:50

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: perla »

Skrobecki jest też w zarządzie klubu, więc sam siebie nie zwolni. Wagner to kolega prezesa, wiec też raczej może spać spokojnie. Wg mnie pierwszy poleci Popik albo Grabowski.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: Antonella Hard Core »

Atom Sopot po dzisiejszej wygranej z Dąbrową wskoczył na pozycje lidera choć dzisiaj musiał sobie radzić bez swoich dwóch podstawowych dotychczas przyjmujacych (S.Rinieri i D.Świeniewicz). Jednak dobrze zastąpiły je młodsze koleżanki, przede wszystkim E.Sieczka która zaliczyła triumfalny powrót do Dabrowy Górniczej w której grała jeszcze w poprzednim sezonie a także Turczynka N.Ozsoy wybrana MVP meczu. Poza tym tradycyjnie w Treflu dobrze grały środkowe, przede wszytkim K.Maculewicz (17pkt) plus dobra zmiana N.Nuszel które zmieniła niewidoczną M.Boz. Dąbrowa była w stanie wygrać tylko pierwszego seta, głownie dzięki dobrej grze w koncówce tej partii M.Lis i prowadzonej w na boisko A.Purze. Tak przyglądam sie K.Maculewicz sie i zastanawiam czy byłaby zainteresowana grą w naszej reprezentacji, wiem że ma już swoje lata ale napewno taka środkowa by sie przydała naszej kadrze.
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: quentin7 »

A dla mnie osobiście to spotkanie w Dąbrowie jak i to wczorajsze we Wrocławiu było tylko potwierdzeniem tego na jak słabym poziomie stoi na Plus Liga kobiet. Naprawdę cieżko się to chwilami ogląda...
wroclaw24
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2011, o 17:11
Płeć: M

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: wroclaw24 »

Hej,
Relację z meczu Impelu z Muszynianką możecie zobaczyć na:

http://www.wroclaw24.tv/Sport/Impel-Gwa ... ro-Muszyna

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: mewa »

wroclaw24 pisze:Hej,
Relację z meczu Impelu z Muszynianką możecie zobaczyć na:

http://www.wroclaw24.tv/Sport/Impel-Gwa ... ro-Muszyna

Pozdrawiam
Ciekawe, co na to prawnicy Polsatu, który ma wyłączność na transmisje PlusLig
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: >Petr< »

zastanawia mnie jak jest skonstruowana umowa polsatu z klubami. niby na korzyść polsatu jest fakt, że tam gdzie nie ma ich kamer ktoś inny (kto w rzeczywistości nie jest żadną konkurencją, bo zresztą działa w innej branży) relacjonuje wydarzenia. i tak plus liga jest kojarzona z plusem i polsatem przede wszystkim.
Dąbrowa Górnicza "transmitowała" kiedyś mecze we własnej hali. Wsadziłem to w cudzysłów bo to był widok z kamerki ustawionej gdzieś dalej za linią końcową. Ale zawsze coś! tam nie było konfliktu?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: PlusLiga Kobiet - 8.kolejka

Post autor: madlark »

Mimo ostatnich wpadek, wciąż ufam trenerowi Wagnerowi. Wytłumaczył mi, dlaczego zespół w spotkaniach z AZS i Gwardią grał słabiej. Zawodniczki miały w tym czasie bardziej intensywne treningi, bo są szykowane na konfrontację z VakifGünes. To będzie dla siatkarek i trenera bardzo ważny sprawdzian. Poza tym będziemy weryfikować pracę szkoleniowca po meczach Pucharu Polski i ligowym play-offie - mówi prezes klubu Czesław Świstak.
czyli Wagner może spać spokojnie
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”