PlusLiga Kobiet - 17.kolejka

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

PlusLiga Kobiet - 17.kolejka

Post autor: Antonella Hard Core »

Jak narazie w dwóch dzisiejszych meczach walcząca o życie Organika łatwo (do 17) wygrała pierwszego seta z Centrostalem a w szczytowym meczu tej kolejki Atom Trefl po zaciętej końcówce wygrał pierwszą partie z Dąbrową.

PS. troche to śmiesznie wygląda że u męzczyzn gdzie prawie wszystko w tabeli jest jasne to kluby grają o tej samej porze w tej przedostatniej kolejce a u pań gdzie naprawde może wiele sie zdarzyć w tabeli to przedostatnia kolejka jest rozłożona na kilka dni.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: PlusLiga Kobiet - 17.kolejka

Post autor: evija »

Ja właśnie wróciłam z Łodzi i nie wiem co się dzieje z drużyną od meczu z Bielskiem/Muszyną (mimo porażka gra nie była zła). Coś się wyraźnie zacięło. Wejście w pierwszy set TRAGICZNE. Pół drugiego również, prowadzenie bodajże 23:20 i... Łódź wychodzi na 24:23! Na szczęście udało się w emocjonującej końcówce wybrnąć ze złej sytuacji. Trzeci set to gwóźdź do trumny. Prowadziliśmy chyba nawet 7:5, potem 8:7, a nagle się robi 11:9 dla Łodzi, 12:9... trener nic... dopiero za piątym punktem czas - dla mnie ciut przysnął niestety nasz trener, nie wiem czemu tak zwlekał z tym czasem, dziewczyny wyrównały stan meczu, prowadziły na początku, wypadałoby szybko przerwać serię Łodzi i wtedy łatwiej się odrabia 2pt niż 4. To samo w późniejszej fazie seta 20:16 dopiero czas, a Łódź znowu wchodzi na falę pozytywną za naszym przyzwoleniem. Czwarty set to egzekucja. Ciężko na gorąco pisać o przyczynach, bo nie widziałam nawet statystyk czy relacji... Chyba coś środek dziś nie chodził za bardzo i Łódź miała ułatwione zadanie na skrzydłach. Przyjęcie chyba tak złe nie było, ale na oko w poprzednich meczach jednak bywało lepsze, Łódź grała naprawdę bardzo agresywną zagrywką.

Dodam, że było sympatycznie na meczu, jedyny niemiły akcent tego meczu to pan DJ, który nie ma pojęcia co to jest fair play. Puszczał muzykę na zagrywce naszych zawodniczek (bo u łodzianek to cisza musi być) najczęściej aż do momentu, gdy piłka przekraczała na siatce granicę na stronę Łodzianek. WSTYD. Zagrywka jest częścią akcji, zawodniczka musi się skupić choć przez te 2s przed jej wykonaniem, a nie non stop łubudu na pełną fajerkę z głośników!!! Mam dużo sympatii do drużyny siatkarek, ale klubowi za takie numery życzę barażu!!!
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: PlusLiga Kobiet - 17.kolejka

Post autor: Antonella Hard Core »

Po dzisiejszej planowej wygranej Stali nad Rumią wydaje sie że do tego ostatniego zespołu w walce o utrzymanie w lidze dołączą siatkarki z Białegostoku które w dwóch ostatnich meczach z Bielskiem-Białą i Dąbrową Górniczą bedą miały cięzko o punkty na wage awansu do playoffów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”