Play-off 2011

Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play-off 2011

Post autor: Asta »

Dlaczego w Dąbrowie nie grała na libero Strasz??
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

madlark pisze:p.s. o kogo chodziło kiedy mówiono, że atakował po prostej w aut?
Mi na myśl odrazu przyszedł B.Billings.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: luck191 »

madlark pisze:Całkiem niezły mecz był dzisiaj, a komentarze Mazura wprawiają w dobry humor.
Dabrowa wygrała zasłużenie, a mina Piechockiego ;)

p.s. o kogo chodziło kiedy mówiono, że atakował po prostej w aut?
Sam się zastanawiałem na tym,ale nie wiedziałem o kogo chodziło,tylko Mielewski z Mazurem wiedzieli
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: luck191 »

Asta pisze:Dlaczego w Dąbrowie nie grała na libero Strasz??
Doznała kontuzji barku w czasie meczu z Gwardią,podobno nie zagra do końca sezonu,był wywiad z nią przed meczem,ale całego nie zdążyłem wysłuchać.
2whyducky
Posty: 16
Rejestracja: 3 maja 2011, o 07:18
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: 2whyducky »

Brawa dla Dąbrowy.

W Dąbrowie powinien komentować Drzyzga, bo w Sopocie go pewnie na halę nie wpuszczą :]

Atom nie radzi sobie z presją, ale Dąbrowa nie do końca mnie przekonała do siebie. raczej wygrały błędami rywalek i nie chodzi mi o statystyki
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play-off 2011

Post autor: Asta »

Dąbrowa znowu leje Atom :) Brawa, Brawa!!
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Jeśli Atom dziś przegra to będzie już 0-2 dla MKS-u i dwa spotkania w Dąbrowie a wtedy Sopotowi o awans do finału byłboby piekielnie trudno, co by nie mówić to byłoby totalne rozczarowania dla Atomu gdyby po niepowodzeniu w PP i w lidze nie weszłyby z tym składem jaki mają do finału Plusligi kobiet.
Tak czy siak to jednak po tych pierwszych meczach oddalił sie nieco oczekiwany przez wszystkich finał Muszynianka-Atom.
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play-off 2011

Post autor: Asta »

Nie zdziwiłbym się, jakby finał wyglądał tak: Bielsko - Dąbrowa :)
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: luck191 »

Atom jest lepszy i dziś wygrał wykorzystał atut własnej hali,szanse na awans oceniam 60-40 dla Sopotu,a na finał Dąbrowa-Bielsko raczej nie ma szans,bardziej spodziewam się meczu o 3 miejsce pomiędzy tymi ekipami
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: madlark »

No, niestety tak dobrze nie ma. Dziewczyny Piechockiego górą.
Może w Dabrowie bedzie lepiej
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Play-off 2011

Post autor: tomasol »

Zamieszanie z Anną Werblińską nie wpłynęło negatywnie na zespół z Bielska, bo ten zwyciężył w meczu numer 3 rywalizacji z Muszyną 3:2 i prowadzi w serii 2:1.
Wydawać by się mogło, że skoro nie może grać Werblińska, że kłopoty zdrowotne ma Ciaszkiewicz, że na przyjęciu musi grać Okuniewska, to zespół z Muszyny powinien mieć łatwiejsze zadanie. Tymczasem Muszyna jest momentami wręcz szokująco bezradna w tej rywalizacji. Siatkarsko dziewczyny z Bielska lepiej nie wyglądają, ale wydaje się, że mentalnie to różnica klasy na korzyść Aluprofu. Zespół Bielska mówiąc kolokwialnie dosłownie gryzie parkiet i gra szalenie ambitnie. Co trudno powiedzieć o zawodniczkach Muszyny, nie twierdzę, że im nie zależy, ale ja nie widzę w ich grze pasji, ognia który widoczny jest w postawie dziewczyn z Bielska.
Jeszcze jedna rzecz jaka mi się nasunęła to taka, iż trener Serwiński chyba trochę nie ogarnia tematu. Mam wrażenie, że się pogubił i nie potrafi zapanować nad wydarzeniami na boisku po stronie Muszynianki. Cały zespół Muszyny wygląda jakby nie wiedział jak ma się zachować, wobec sporej przecież improwizacji po stronie drużyny z Bielska.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: madlark »

Bardzo mnie cieszy ten wynik.
Dziewczyny Wiktorowicza mają team spiryt, widać że im się chce i zawsze mają wsparcie w trenerze.
Odwrotnie niż w Muszynie. Serwiński się wypalił i pisałem o tym juz przed sezonem
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play-off 2011

Post autor: Asta »

Nie cierpię tego Serwińskiego. Pretensje ma o wszystko i jeszcze ten jego uśmiech ...
Ogromne gratulacja dla Bielska. Liczę, że jutro będzie też będzie zwycięski mecz!
Okuniewska w przyszłym sezonie grać będzie na ... przyjęciu. Niech sobie Werblińska odchodzi gdzie chce, Bielsko ma już ją kim zastąpić :)
Staty Okuniewskiej: Przyjęć 44 Błędów 1 Procenty 52% 36% Ataków 41 błedy 2 zablokowanych 5 skończonych ataków 19 Procent 46%!

Szkoda Mielca ale i tak gratulacja za walkę!!!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: kevinpsb »

Obejrzałem już 3 spotkanie pomiędzy Sopotem i Dąbrową. Tak jak już siatkarki obu drużyn nas do tego przyzwyczaiły, poziom meczu fatalny. Nie tyle co nie darzę sympatią drużyny z Pomorza to nie mogę przełknąć tego jak źle Piechocki wydał pieniądze dlatego też w tym poście o Dąbrowie. Uważam że pierwsze co trzeba zrobić w tym zespole to wyrzucić trenera najlepiej już dziś w tej chwili. Gość nie wie co się wokół niego dzieje. Źle reaguje na sytuacje boiskowe dodatkowo posyłając fatalne uwagi na czasach. Jeżeli nominalna libero mogła dziś grać to dlaczego nie grała od początku. Dlaczego nie gra Pura. Przecież to była reprezentantka, która coś tam na pewno potrafi w przeciwieństwie do Żebrowskiej która nie kończy nawet wyłożonych piłek. Jak w 2 meczu trener niepotrzebnie trzymał Haładyn tak dziś za długo na boisku była Mulhsteinova, która od 4 seta była do zmiany. Nie wiem czy na ławce nie ma żadnej przyjmującej ale od czasu do czasu Skowrońską i Szczurek też trzeba by przewietrzyć. Do fatalnego widowiska trzeba dodać jeszcze głupi błąd sędziów...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

kevinpsb pisze:Nie wiem czy na ławce nie ma żadnej przyjmującej ale od czasu do czasu Skowrońską i Szczurek też trzeba by przewietrzyć
Za bardzo nie było kim zmienić wyżej wymionione przez Ciebie zawodniczki bo trzeba pamiętać że jedna nominalna przyjmująca (M.Ikić) została przesunięta na libero po kontuzji K.Strasz a druga rezerwowa przyjmująca N.Kurnikowska to po pierwsze jeszcze niedawna juniorka a po drugie to zawodniczka raczej ofensywna ( w przeszłosci czesto grała na ataku) więc raczej przyjecia by nie poprawiła za bardzo.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Play-off 2011

Post autor: tomasol »

Co by nie mówić to jednak Dąbrowianki nawet ze zdrową Krystyną Strasz potencjału osobowego na finał nie mają. Pod tym względem pozostałe trzy ekipy grające w półfinałach po prostu je przewyższają.
Sam mecz był dziwnym widowiskiem, każdy set gospodynie zaczynały z wysokiego C aby potem znacznie spadać w dół i pozwalać się szybko dojść. Jedynie w drugim secie udało im się przewagę odbudować a potem dociągnąć ją do końca seta. U Sopocianek wychodzi jednak największy problem tej ekipy - brak zgrania i duży chaos na boisku, ale klasa indywidualna większości zawodniczek Atomu jest jednak duża. Myślę, że właśnie to obok nerwowej i szarpanej gry gospodyń przesądziło o ich zwycięstwie.
A na koniec chciałbym wrzucić kamyczek do ogródka człowieka odpowiedzialnego za transfery w Sopocie. Otóż spora część zagranicznych wzmocnień to zwyczajne niewypały (Rinieri, Fatiejewa) albo zawodniczki zupełnie niepotrzebne (Hiszpanka Fernandez czy ta druga Turczynka Boz). Tymczasem ratować skórę Treflowi musi taka Konieczna do spółki z "emerytkami" Śliwą i Świeniewicz.
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: depciak »

na chwile obecna Bielsko demoluje Muszyne. Dziewczyny imponuja walecznoscia, zaangazowaniem az sie chce ogladac
daniel
Posty: 53
Rejestracja: 12 maja 2011, o 13:17
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: daniel »

Muszynianka wygrała !!! super :D
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: kevinpsb »

To co Skorupa i Ciaszkiewicz wyprawiały w 5 secie prosi o pomstę do nieba. Nic... 5 mecz :(
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: luck191 »

Muszyna zawdzięcza sukces długiej ławce rezerwowych,dla mnie zawodniczki Bogdana Serwińskiego awansują do finału
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Play-off 2011

Post autor: tomasol »

Muszyna uciekła dziś spod topora, trzeba oddać, że wytrzymała nie lada presję, odwrotnie niż zespół z Bielska któremu dzisiaj zabrakło spokoju. Chyba kluczowym momentem spotkania był drugi set kiedy gospodynie prowadziły już 18:12 i 20:15 ale najpierw dały się dojść a następnie przegonić.
Tak jak wczoraj trenera Serwińskiego zganiłem, tak dziś trzeba mu oddać, że zdołał swojej drużynie pomóc odpowiednimi zmianami. Wprawdzie te ruchy były dość desperackie, ale właśnie takich potrzebowała Muszyna. Przede wszystkim dobrym posunięciem było zdjęcie z boiska Sadurek i Kaczor (i wprowadzenie Śrutowskiej i Piątek), które były najsłabszymi moim zdaniem ogniwami w Muszynie, a Stam wniosła do drużyny entuzjazm, którego bardzo brakowało wczoraj. No i znacznie lepiej zagrały też Zenik z Jagieło, które nie oddawały już tylu punktów w przyjęciu co wczoraj.
Wczorajsza bohaterka Bielska, Okuniewska, dziś już nie miała sił i mimo fantastycznego występu Bamber która zdobyła 30 punktów , przy 50% skuteczności ataku, i Gabrieli Wojtowicz, Bielszczanki nie dały rady. Bardzo dobrze grała, tak jak i wczoraj, Katarzyna Skorupa, która swoją vis-a-vis z Muszyny Sadurek po prostu całkowicie przyćmiła, bardzo waleczna była też Sawicka. Niestety dla Aluprofu zabrakło dzisiaj dobrej gry przyjmujących.

A w cieniu rywalizacji w półfinale, przebiegała rywalizacja o miejsca 5-8, która już się zakończyła i o 5 miejsce zagrają Gwardia z Organiką Łódź. Warto wspomnieć, że obie drużyny uporały się ze swoimi rywalami nie notując żadnej porażki. Myślę, że szczególnie dla Bydgoszczanek, które były rywalkami zespołu z Łodzi, jest to dość przykre zakończenie sezonu. Za to dla Łodzianek dość niespodziewanie pojawiła się szansa na uratowanie sezonu i wywalczenie kwalifikacji do europejskich pucharów.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: luck191 »

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się awansu drużyny z Łodzi,plaga kontuzji jaka spotkała zespół Małgorzaty Niemczyk w tym sezonie jest niesłychana.Należy im się awans do europejskich pucharów,stać je na to,jakby zajęły 5 miejsce to byłaby powtórka z zeszłego roku,bo doszedł Atom i ten sezon byłby na plus dla Łodzianek.
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play-off 2011

Post autor: Asta »

Szkoda Bielska. Widać było, że brak sił... Szkoda tego drugiego seta gdzie mogły wygrać spokojnie.

We wtorek walczyć dalej, może się uda wygrać w Muszynie.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Napewno zbyt wielu kibiców sie nie spodziewało że Organika awanasuje do meczów o 5.miejsce choć ja osobiście kibicowałem dziewczyną z Łodzi bo troche szkoda mi tego zespołu jak patrze ile mają w tym sezonie problemów a poza tym starcia Organika-Gwardia o 5. miejsce będą znacznie ciekawsze bo zdaje sie że oba kluby bardzo chętne są aby zając to 5 miejsce i zagrać w europejskich pucharach (istnieje jeszcze mała mozliwośc że i przegrany z tych meczów zagra w Europie jeśli ktoś z "czwórki" np BKS zrezygnuje z pucharów). A właśnie co do BKS-u to napewno sie nie podłamią i pojadą do Muszyny walczyć na luzie bo to nie na nich będzie ciązyła presja, wczoraj kolejny świetny mecz rozegrała chyba nasza przyszła pierwsza atakująca reprezentacyjna w tym sezonie N.Bamber (30 pkt,50% a ataku), cieszy też że swoją szanse wykorzystuje G.Wojtowicz która wskoczyła do składu dzięki problemom zdrowotnym swoich koleżanek i w ostatnich meczach z Muszyną jest najlepszą środkową na boisku.
Machabe
Posty: 179
Rejestracja: 13 maja 2011, o 20:09
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: Machabe »

Widać, że na treningach w BKS-ie sporo pracowały Skorupa z Wojtowicz. Za Wagnera każda wystawa do Wojtowicz była za niska, zresztą większość do Okuniewskiej też.
Skoro Berenika z marszu tak prezentuje się na przyjęciu, to chyba wskazane by było ją przenieść na stałe na tą pozycję. Środkowych z dobrymi warunkami i potencjałem u nas nie brakuje, a dobrych przyjmujących jak na lekarstwo, zwłaszcza takich które mają parametry do dobrej gry na siatce.
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: depciak »

trzymanie Wojtowicz na lawce to marnotrastwo po prostu, dziewczyna przy dobrze rozegranej pilce jest nie do zatrzymania, w obronie nawet wiatru nie czuja, a ilosc wyblokow jakie robi jest przeogromna. mam nadzieje, ze w 5 meczu Bielsko wybije z glowy final Muszynie.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

A więc grające jako beniaminek siatkarki Atomu Sopot awansowały do finału Mistrzostw Polski, ostatnim żeńskim zespołem któremu udała sie taka sztuka był w sezonie 2002/2003 Danter AZS AWS Poznań który jako beniaminek zdobył srebry medal. Ciekawe czy Atom pójdzie dalej i będzie też pierwszym polskim klubem od sezonu 1992/1993 (Pałac Bydgoszcz) który w pierwszym sezonie po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej zdobędzie tytuł Mistrzyń Polski.
perla
Posty: 83
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:50

Re: Play-off 2011

Post autor: perla »

Trefl Sopot nie jest beniaminkiem.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Play-off 2011

Post autor: evija »

Ani zespołem, który awansował do PlusLigi Kobiet. Tym zespołem była Rumia :)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Grooter
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2011, o 12:57
Płeć: M

Re: Play-off 2011

Post autor: Grooter »

perla pisze:Trefl Sopot nie jest beniaminkiem.
W takim razie jak jest okreslany zespół, który występuje w plus lidze kobiet pierwszy raz ?
Czyżby pojawiło się jakieś nowe określenie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”