Transfery 2012/2013

Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Streeter »

Kilka newsów transferowych, których chyba oficjalnie na forum nie potwierdzaliśmy:

Maja Tokarska przenosi się do Tauronu Dąbrowy Górniczej.
Justyna Łukasik z Gedanii będzie występować w Atomie Treflu Sopot.
Brazylijska atakująca Soraia Neudil Dos Santos trafiła do Budowlanych Łódź.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Antonella Hard Core »

Nie wiem ile w tym prawdy ale na poniższej stronie piszą że nową zawodniczką Atomu Sopot bedzie znana kubańska skrzydłowa K.Carcases.
http://www.blokaut.net/aktualnosci/poka ... refl+Sopot
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: dreamer »

W mediach brazylijskich pojawiła się informacja, że w związku z negocjacjami kontraktowymi Unilever z Logan Tom i niejasnej sytuacji ekonomicznej klubu - Volei Futuro, Paula Pequeno znalazła się "pod ścianą" i w ciągu kilku najbliższych dni najprawdopodobniej musi podjąć decyzję o wyjeździe w przyszłym sezonie do klubu zagranicznego - najpewniej do Europy. Brazylijka ma oferty z czterech państw: Włochy, Polska, Turcja i Azerbejdżan. Widać, że polskie kluby zaczynają interesować się coraz lepszymi zawodniczkami. Wszystko jednak wskazuje, że szansa na oglądanie jej w Polsce jest mała - wiele wskazuje, że wybierze tureckie Fenerbahce.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: kanap »

Antonella Hard Core pisze:Nie wiem ile w tym prawdy ale na poniższej stronie piszą że nową zawodniczką Atomu Sopot bedzie znana kubańska skrzydłowa K.Carcases.
http://www.blokaut.net/aktualnosci/poka ... refl+Sopot
tylko ta zawodniczka w lutym 2012 roku została zawieszona w prawach reprezentantki, mam takie pytanie gdzie jest jej karta zawodnicza, może być tak jak z Simonem Atiesem w Piacenzie że sobie nie pogra
estranged
Posty: 22
Rejestracja: 7 gru 2010, o 19:30
Płeć: K

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: estranged »

dreamer pisze:W mediach brazylijskich pojawiła się informacja, że w związku z negocjacjami kontraktowymi Unilever z Logan Tom i niejasnej sytuacji ekonomicznej klubu - Volei Futuro, Paula Pequeno znalazła się "pod ścianą" i w ciągu kilku najbliższych dni najprawdopodobniej musi podjąć decyzję o wyjeździe w przyszłym sezonie do klubu zagranicznego - najpewniej do Europy. Brazylijka ma oferty z czterech państw: Włochy, Polska, Turcja i Azerbejdżan. Widać, że polskie kluby zaczynają interesować się coraz lepszymi zawodniczkami. Wszystko jednak wskazuje, że szansa na oglądanie jej w Polsce jest mała - wiele wskazuje, że wybierze tureckie Fenerbahce.

dreamer
Kiedy pisałam na ten temat 1,5 tygodnia temu, to otrzymałam odpowiedź, że informacja jest niejasna. A teraz widzę, że źródło tych informacji (UOL) to samo ;) No, ale cóż..
Czy wiele wskazuje na Fenerbahce? Wydaje mi się, że jednak więcej wskazuje na Polskę. Na hali w Łodzi, na meczu Polska - Brazylia (i tylko na tym) siedział Grzegorz Zięba. Przedstawiciele Fenerbahce też byli, ale oni akurat najwięcej mówili o Berenice :D a oprócz niej wspominali Kasię i Kosę.
perla
Posty: 83
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:50

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: perla »

Na forum iv pojawiła się informacja o zainteresowaniu Budowlanych Courtney Thompson.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Streeter »

perla pisze:Na forum iv pojawiła się informacja o zainteresowaniu Budowlanych Courtney Thompson.
Jest też oficjalne potwierdzenie na stronie Budowlanych: link

Ponadto Strefa informuje o Rachel Rourke w Atomie Trefl Sopot. Oficjalna strona póki co tego nie potwierdziła.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: krzysiu »

Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Skrzypek »

Antonella Hard Core pisze:Nie wiem ile w tym prawdy ale na poniższej stronie piszą że nową zawodniczką Atomu Sopot bedzie znana kubańska skrzydłowa K.Carcases.
http://www.blokaut.net/aktualnosci/poka ... refl+Sopot
Opcja ściągnięcia Kenii Carcases wydaje się bardzo ciekawa. Myślę, że Kubanka może zastąpić Megan Hodge jeśli chodzi o zaangażowanie w ofensywie. Dodatkowo wczoraj zetknąłem się z informacją o zainteresowaniu Atomu Portorykanką Aureą Cruz. Para przyjmujących Cruz - Carcases wygląda imponująco. Niemniej jednak nie sądzę, aby obie trafiły do Sopotu, ponieważ jest tam potrzebna zagraniczna środkowa a Cruz, Carcases i Rurke wypełniają już limity 3 obcokrajowców. Myślę, że warto byłoby ponownie powalczyć o Kingę Maculewicz.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: krzysiu »

Aurea Cruz będzie grała chyba w Azerbejdżanie.
Nie jestem pewien , ale chyba w ten weekend ma być podana kadra Atomu Trefl Sopot.Ma być tylko jeszcze jedna znana zawodniczka obok Rourke w Sopocie. Dyrektor Zięba powiedział , że rozmawiał z Paulą Pequeno , ale wtedy wkroczyło Fenerbahce i było po ptakach.
Elke
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 14:01
Płeć: K

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Elke »

do Atomu doszły libero Magdalena Kuziak i rozgrywająca Natalia Gajewska. szansę na grę w pierwszym składzie sa niewielkie. szkoda, bo w tym wieku najlepsze co może byc to ogranie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: madlark »

Erika Coimbra, czyli Kika, została nową zawodniczką Atomu Trefla Sopot.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: akukuk »

madlark pisze:Erika Coimbra, czyli Kika, została nową zawodniczką Atomu Trefla Sopot.
Ciekawe co skusiło ją do gry w Polsce. Jeszcze niedawno zapierała się, że nie chce wyjeżdżać za granicę, że chce zostać w Brazylii. Osobiście do tego transferu podchodzę dość sceptycznie - jeszcze w tym roku Brazylijka miała poważne problemy z krzepnięciem krwi i groziła jej nawet amputacja nogi. Pytanie czy będzie w stanie wrócić do pełnej dyspozycji. Jak dla mnie to wielka niewiadoma.
kon
Posty: 162
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:03
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: kon »

Co do pytania co skusiło ją do gry w Polsce - myślę że za darmo nie będzie tu występować. ;)
Nie chcę wyjść na malkontenta, ale szczerze powiedziawszy liczyłem na głośniejszy transfer, a nadzieję rozbudzały przewijające się nazwiska zawodniczek (jak choćby w tym artykule). Z drugiej strony wybrzydzać też nie ma co, teraz spore wyzwanie przed trenerem, żeby to wszystko odpowiednio poukładał.
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Pawel_RZ »

Kiki <3
Napiszę tak: pamiętam jak grała w reprezentacji Brazylii. Była jedyną blondwłosą zawodniczką tej drużyny i robiła na mnie piorunujące wrażenie pod względem wyglądu. Kochałem się w niej niesamowicie : D. Teraz będę mógł znów Ją podziwiać, ahh aż nie mogę się doczekać : )
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: dreamer »

Pawel_RZ pisze:...pamiętam jak grała w reprezentacji Brazylii. Była jedyną blondwłosą zawodniczką tej drużyny i robiła na mnie piorunujące wrażenie pod względem wyglądu...
Tak, przez jakiś czas była jedyną blondynką, ale zdradzę tajemnicę - nienaturalną. Poza tym generalnie zgoda z tym co piszesz. Ta dziewczyna ma coś w sobie. Dodatkowo swoją energią potrafi zarazić wszystkich wokół siebie. Uważam, że tego co naszej żeńskiej siatkówce ligowej może dać kontrakt Eriki, nie dał jeszcze żaden z kontraktów ani w lidze żeńskiej, ani w męskiej.
Życzę jej jak najlepiej, chciałbym aby był to dla niej udany sezon, bo to nie tylko jedna z gwiazd światowej siatkówki, ale przede wszystkim jedna z najsympatyczniejszych zawodniczek.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: kalosz »

O łydkach siatkarzy i biustach siatkarek
Tutaj dyskutujemy na temat wyglądu siatkarzy oraz siatkarek


Chociaż, żeby nie było offtopu, muszę przyznać, że nowa zawodnicza Atomu Sopot naprawdę bardzo ładna 8-)
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Pawel_RZ »

Dla mnie jest to póki co hit transferowy numer 1 Polskiej Siatkówki (męskiej + żeńskiej). Dreamer możesz napisać coś więcej o Jej np. dwóch ostatnich sezonach, jak wyglądały, jak zdrówko. Dodatkowo czy nadal gra w blond włosach? : D
Obrazek
Zdjęcie stare, ale przypomina atak naszego P. Nowakowskiego. Siatka w pasie : P
boczek
Posty: 91
Rejestracja: 26 maja 2011, o 12:09
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: boczek »

Pawel_RZ pisze:Dla mnie jest to póki co hit transferowy numer 1 Polskiej Siatkówki (męskiej + żeńskiej). Dreamer możesz napisać coś więcej o Jej np. dwóch ostatnich sezonach, jak wyglądały, jak zdrówko. Dodatkowo czy nadal gra w blond włosach? : D
Obrazek
Zdjęcie stare, ale przypomina atak naszego P. Nowakowskiego. Siatka w pasie : P
Z tej perspektywy to prawie każdy tak wygląda... w takim razie druga brazylijka musiałaby mieć ok. 210 cm wzrostu Y_Y
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Erchembod »

Zarówno Erika Coimbra, jak i Luis Felipe Fonteles (Chupita) to - poza dyskusją - najgłośniejsze dotąd nazwiska brazylijskiej siatkówki w historii polskiej ligi.
Tutaj najnowszy materiał z Eriką Coimbrą, jaki znalazłem na YT: wywiad z lutego tego roku. Siatkarka mówi o kontuzji odniesionej w Azerbejdżanie - i zarzeka się, że nigdy więcej tam nie wróci...
http://www.youtube.com/watch?v=Pa-ShT2Y ... re=related
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: dreamer »

Pawel_RZ pisze:...Dreamer możesz napisać coś więcej o Jej np. dwóch ostatnich sezonach, jak wyglądały, jak zdrówko. Dodatkowo czy nadal gra w blond włosach? ..
Szczerze mówiąc, to szczególnie o ostatnim sezonie w Igtisadchi Baku lepiej nie wspominać. Nie dlatego, żeby grała słabo, ale głównie dlatego, że jej przygoda z Azerbejdżanem niewiele brakowało aby skończyła się amputacją prawej nogi. Nie umiem powiedzieć skąd wzięły się u niej te poważne problemy z krzepliwością. Tym niemniej operacja jaką przeszła we Włoszech dała pozytywne wyniki i od stycznia tego roku Erika wraca błyskawicznie do zdrowia. Można powiedzieć, że już jest w pełni sił - zresztą dla przyspieszenia rekonwalescencji aktywnie ćwiczyła w pierwszej połowie tego roku siatkówkę plażową.
Właściwie w przypadku takiej zawodniczki jak ona nie ma sensu zajmować się oceną pojedynczych meczów, czy nawet sezonów.
Erika to instytucja w brazylijskiej siatkówce. To najlepiej punktująca zawodniczka w historii superligi. Sam fakt, że na liście jej klubów znajdują się Osasco, Oi Macae, Rexona (Unilever) i kluby włoskie, a także ostatnio turecki i azerski, mówi sam za siebie. Właściwie źle ta zawodniczka nie wypadała w żadnym sezonie - można co najwyżej mówić o okresowej obniżce formy, która często łapie nawet najlepszych. To jedna z najbardziej utytułowanych Brazylijek w siatkówce klubowej, ale i w reprezentacji ma niemałe sukcesy.
Przyznam, że ja czuję pewien niepokój jak ta wielomiesięczna przerwa w ostatnim czasie może odbić się na jej dyspozycji. Jednak to bardzo doświadczona zawodniczka i pod kontrolą lekarską praktycznie trenowała w każdej chwili którą na trening mogła poświęcić. Myślę, że będzie ok.
Jak już pisałem wczoraj, jest to zawodniczka która jest duszą każdego zespołu do jakiego trafia. W wywiadach jakich ostatnio udzielała wypowiadała się, że czuje się znakomicie i rozpiera ją energia i chęć gry.

Co prawda byłem przekonany, że pozostanie w jakimś klubie brazylijskim, bo nie kryła, że chciałaby wrócić do ligi brazylijskiej, ale cieszę się bardzo, że ostatecznie będziemy mogli oglądać w naszej lidze zawodniczkę jaka u nas jeszcze nie grała.

Jeszcze o kontrakcie - na rok z opcją przedłużenia o kolejny. Mam nadzieję, że władze klubu będą regularnie przelewały pieniądze i pooglądamy ją nie przez rok, ale przez dwa.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: madlark »

Dziękiewicz w Banku BPS Muszyna
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
perla
Posty: 83
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:50

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: perla »

perla
Posty: 83
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:50

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: perla »

Luana de Paula we Francji

http://pavvb.fr/?page=accueil
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: akukuk »

Pałac Bydgoszcz skompletował skład. Do zespołu dołączyły Rachel Adams, Dominika Kuczyńska, Rita Liliom oraz Paulina Głaz.
PTPS
Posty: 39
Rejestracja: 10 maja 2011, o 18:58
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: PTPS »

Mam takie pytanie. Wiadomo coś, co w końcu z Lucią Fresco ? Czy podpisała w Pile, czy nie ? Proszę o jakieś info ..
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: krzysiu »

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: krzysiu »

Milena Stacchiotti będzie grała w Dąbrowie Górniczej.
perla
Posty: 83
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:50

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: perla »

Czyli teraz będziemy ogrywać w PlusLidze dziewczyny zagranicznych siatkarzy, a nasze talenty (Tokarska) będą stały w klaskaczu ?
I później się dziwić, że reprezentacja nie ma wyników.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Antonella Hard Core »

perla pisze:Czyli teraz będziemy ogrywać w PlusLidze dziewczyny zagranicznych siatkarzy, a nasze talenty (Tokarska) będą stały w klaskaczu ?
Akurat wydaje sie że w tym przypadku to Włoszke czeka rola rezerwowej (i to być może dosyć głębokiej biorąc pod uwage limity zagranicznych siatkarek na boisku) a M.Tokarska powinna mieć pewny plac razem z I.Plchotovą. Jak dla mnie to ten transfer był zupełnie niepotrzebny ale najwyraźniej w Dąbrowie Górniczej chcieli sie zabezpieczyc na wypadek kontuzji bo inaczej nie umiem wytłumaczyć tego ruchu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”