Sezon 2012/13

Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

Inauguracja Orlen Ligi za nami, 3:1 dla Atomu Trefl Sopot... Co tu można powiedzieć, pomyślałem obejrzę, ale można to uznać za czas stracony... Ze sportowym widowiskiem niewiele to miało wspólnego, gdyż na boisku była 1 siatkarka i 11 dziewczyn. Bez Rourke "mistrzyniom" byłoby bardzo ciężko wygrać, co może świadczyć o klasie mistrza. Erika, która miała być najgłośniejszym nazwiskiem w Orlen Lidze nie zaprezentowała sobą praktycznie niczego, pani Pykosz chyba najwyższa pora przejść na emeryturę, bo z tym powerem na ataku i zagrywce furory w najwyższej klasie rozgrywkowej nie zrobi. Trener Matlak jak zwykle rzeczowe, bardzo pomagające siatkarkom uwagi typu "zacznijcie grać do cholery". Z Eriką i Rachel praktycznie nikt w zespole nie jest się w stanie dogadać, co jest niesłychane, bo nie wiem jak z Coimbrą, ale Rourke przecież mówi po angielsku... Podsumowując, dziwię się strasznie, że transmisje z Orlen Ligi i Plus Ligi są podzielone po równo.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: madlark »

Streeter pisze:Podsumowując, dziwię się strasznie, że transmisje z Orlen Ligi i Plus Ligi są podzielone po równo.
Orlen w końcu za coś zapłacił.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

Tak gwoli ścisłości to inauguracja ligowych rozgrywek miała miejsce w Bielsku. Miejscowy Aluprof raczej bez kłopotów rozprawił się z zespołem Bydgoskim 3:0. Myślę, że Bydgoszczanki obok drużyny z Legionowa są głównym kandydatem do spadku.
A co do meczu Mistrzyń Polski z beniaminkiem, to słuszne uwagi napisał kolega wyżej. Kiepski mecz, w którym gospodyniom umiejętności starczyło tylko na wygranie jednego seta, a siatkarkom Sopotu do zwycięstwa wystarczyła tylko jedna Rourke. Choć całkiem dobrze zagrały jeszcze Kaczorowska z Zenik. Ale póki co to gra drużyny Trefla pozostawia wiele do życzenia. I chyba trudno się temu dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę ilość zmian w tm zespole. Tym bardziej, że ciężko uznać je za zmiany na lepsze.
A gospodynie będą potrzebowały dużo szczęścia aby pozostać w lidze na następny rok. Zespół jest ogólnie rzecz biorąc taki sobie - w większości anonimowe zawodniczki, o kiepskich warunkach fizycznych i podobnych umiejętnościach. Te nieliczne z przeszłością w najwyższej klasie rozgrywkowej, nigdy nie należały grając w tejże klasie do postaci wyróżniających się. Jolanty Studziennej nie liczę, bo wątpię czy będziemy oglądali ją często na boisku.
basti83
Posty: 1
Rejestracja: 5 paź 2012, o 23:47
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: basti83 »

Czy w Budowlanych Łódź amerykańska rozgrywająca i brazylijska atakująca mogą zagrać dzisiaj? W piątek miała się rozsztrzygnąć sprawa certyfikatów.
seniora
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:04
Płeć: K

Re: Sezon 2012/13

Post autor: seniora »

madlark pisze:
Streeter pisze:Podsumowując, dziwię się strasznie, że transmisje z Orlen Ligi i Plus Ligi są podzielone po równo.
Orlen w końcu za coś zapłacił.
Ba, prezes jest zadowolony z wysokiego :o poziomu meczu:
- Byliśmy świadkami nieprawdopodobnie gorącego dopingu kibiców oraz wysokiego poziomu sportowego widowiska. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie wyglądał cały sezon Orlen Ligi. Jako sponsor tytularny Ligi jesteśmy bardzo dumni, że staliśmy się częścią tego fantastycznego widowiska - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN Orlen.
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/orle ... omosc.html
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/13

Post autor: grzegorzg »

Streeter pisze: Trener Matlak jak zwykle rzeczowe, bardzo pomagające siatkarkom uwagi typu "zacznijcie grać do cholery".
Powiem szczerze - też zastanawiam się często nad uwagami tego trenera. A jednak zawodniczki zawsze ciągnęły do Matlaka niczym miś do barci ...
Chyba, że to trochę na zasadzie kontrastu wobec mizerii innych trenerów w żeńskiej.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

Jak w ogóle można oceniać pracę trenera po tym co mówi na czasach pokazywanych w TV ??? Pomijam już fakt, że w trakcie transmisji nie pokazuje się tylko przerw w jednej drużynie, a więc i tak nie widzimy wszystkiego co dany trener mówi i przekazuje drużynie. Prawda jest taka, że jaki by trener Matlak nie był, nie ma obecnie bardziej utytułowanego szkoleniowca niż on w rozgrywkach ligowych i to zarówno tak w żeńskich jak i męskich. Osiemnastu medali MP nie zdobywa się ot tak. Inną sprawą jest czy nie świadczy to źle o pozostałych szkoleniowcach w lidze pań.
Większość pracy szkoleniowej odbywa się na treningu. Mecz to tylko, wedle słów Mourinho (inna dyscyplina, ale zespołowa), wisienka na torcie, dopełnienie tego co wykonało na przestrzeni kilku dni. Także uważam, że przebieg czasów jest nadmiernie fetyszyzowany, trenera ostatecznie bronią wyniki i styl gry zespołu. W przypadku drużyny Sopotu dobry był wynik, styl już znacznie mniej, ale to w końcu dopiero początek rozgrywek.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/13

Post autor: grzegorzg »

tomasol pisze:Mecz to tylko, wedle słów Mourinho (inna dyscyplina, ale zespołowa), wisienka na torcie, dopełnienie tego co wykonało na przestrzeni kilku dni.
Akurat z tym nie mogę się zupełnie zgodzić. Mecz jest teatrem, a nie filmem w którym "coś się przytnie". Tu musi trener reagować błyskawicznie niczym sufler ze swojej budki, bo inaczej to kicha.
Dlatego czasami lepiej poprowadzi drużynę w meczu ten trener, który - być może - jest słabszym "warsztatowcem", ale nie gubi się ani w błyskawicznej ocenie dyspozycji własnych zwodników, ani w szybkim podejmowaniu trafnych decyzji taktycznych.
Oczywiście to jeśli chodzi o siatkówkę. O piłce się nie wypowiadam...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

Nie chodzi mi o to, że trener ma w ogóle nie reagować na wydarzenia boiskowe. Sposób reakcji każdy ma inny - liczy się skuteczność, nie zawsze da się pomóc zespołowi gadając jakieś rady taktyczne. Czasem trzeba zawodnikami/zawodniczkami wstrząsnąć czy ich pobudzić. To w końcu szkoleniowiec jest na co dzień z drużyną (właśnie na treningu) i to on wie jak i na co reagują jego podopieczni. Oczywiście uczy się także w trakcie spotkań, w końcu meczowego stresu nie da się porównać z treningiem. Ale jak wspomniałem, mecz to tylko pewien wycinek pracy trenerskiej, a przebieg czasów jest moim zbytnio fetyszyzowany, przynajmniej tutaj na forum przez co poniektórych.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/13

Post autor: grzegorzg »

Ok, ale ja nie widzę tutaj jakiejś totalnej krytyki czy w ogóle oceny Matlaka. Raczej zwrócenie uwagi na pewną "oryginalnosc" niektórych wypowiedzi, i - przynajmniej z mojej strony, właśnie na ten kontrast pomiędzy tym co wydaje się kibicowi słuchającemu jego uwag w trakcie meczu, a stosunkiem zawodniczek, z których chyba żadnej nigdy to nie przeszkadzało, a przynajmniej żadna - według mojej skromnej wiedzy - nie zwracała na to uwagi.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

grzegorzg pisze:Ok, ale ja nie widzę tutaj jakiejś totalnej krytyki czy w ogóle oceny Matlaka. Raczej zwrócenie uwagi na pewną "oryginalnosc" niektórych wypowiedzi, i - przynajmniej z mojej strony, właśnie na ten kontrast pomiędzy tym co wydaje się kibicowi słuchającemu jego uwag w trakcie meczu, a stosunkiem zawodniczek, z których chyba żadnej nigdy to nie przeszkadzało, a przynajmniej żadna - według mojej skromnej wiedzy - nie zwracała na to uwagi.
W sumie nie chodziło mi o samego Matlaka, raczej o ogólną zasadę jaką kieruje się sporo forumowiczów. Ile to już razy czytałem, że ktoś się nie nadaje do trenerki, bo piszącemu nie podoba się to co słyszy na czasach. W mojej opinii to trochę za mało aby uznać kogoś za złego trenera.
A sam Matlak rzeczywiście jest "oryginalny", ale jak wspomniałeś, zdecydowanej większości zawodniczek które trenował, nigdy to nie przeszkadzało. Osobiście sam wolę trenerów który potrafią przekazać uwagi bardziej rzeczowe niż powiedzmy "mobilizacyjne", ale tak po prawdzie potrzebne jest jedno i drugie zależnie od sytuacji. No i nigdy nie uważałem, że trenerzy "mobilizacyjni" są gorsi od tych "rzeczowych".
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/13

Post autor: grzegorzg »

tomasol pisze:Osobiście sam wolę trenerów który potrafią przekazać uwagi bardziej rzeczowe niż powiedzmy "mobilizacyjne", ale tak po prawdzie potrzebne jest jedno i drugie zależnie od sytuacji. No i nigdy nie uważałem, że trenerzy "mobilizacyjni" są gorsi od tych "rzeczowych".
Ale czy o trenerach żeńskiej nie powinny się wypowiedzieć kobiety ? ;)
Edit: Tzn chodziło mi o skuteczne sposoby poprawy gry (czytaj mobilizacji) ...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

grzegorzg pisze:
tomasol pisze:Osobiście sam wolę trenerów który potrafią przekazać uwagi bardziej rzeczowe niż powiedzmy "mobilizacyjne", ale tak po prawdzie potrzebne jest jedno i drugie zależnie od sytuacji. No i nigdy nie uważałem, że trenerzy "mobilizacyjni" są gorsi od tych "rzeczowych".
Ale czy o trenerach żeńskiej nie powinny się wypowiedzieć kobiety ? ;)
Edit: Tzn chodziło mi o skuteczne sposoby poprawy gry (czytaj mobilizacji) ...
Powiedzmy, że miałem tu na myśli męskich trenerów ;) .
A tak poważniej, to myślę, że praca trenera w żeńskiej i męskiej siatkówce aż tak mocno się nie różnią. Charakter też nie jest zależny od płci (tak mi się wydaje przynajmniej), choć zdaje sobie sprawę, że w materii psychologicznej są pewne różnice między pracą z zespołem męskim a żeńskim.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

seniora pisze: Ba, prezes jest zadowolony z wysokiego :o poziomu meczu:
- Byliśmy świadkami nieprawdopodobnie gorącego dopingu kibiców oraz wysokiego poziomu sportowego widowiska. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie wyglądał cały sezon Orlen Ligi.
Jeśli rzeczywiście tak ma wyglądać cały sezon Orlen Ligi, to nie podejmę się trudu oglądania go w TV :D miejmy nadzieję, że inne mecze będą lepsze. Jedyne, z czym się można w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi zgodzić to doping - to naprawdę fajnie wyglądało w Legionovie, ale zobaczymy jak to będzie w trakcie sezonu - czy po kilku porażkach kibice dalej będą przychodzić na mecze.
tomasol pisze:Prawda jest taka, że jaki by trener Matlak nie był, nie ma obecnie bardziej utytułowanego szkoleniowca niż on w rozgrywkach ligowych i to zarówno tak w żeńskich jak i męskich.
Jasne, osobiście również uważam Matlaka za najlepszego polskiego trenera u kobiet (za lepszego uważam Niemczyka, no ale On już nie pracuje). Jednak nie da się ukryć, co zresztą wielokrotnie powtarzali nawet eksperci, że Jurek często nie pomaga swoim dziewczynom na czasie. Przypomina mi to trochę szkołę legendarnego Karpola - wszystko na czasie da się wypracować krzykiem. Ale nie zawsze tak jest, tym bardziej u kobiet. Uwagi dotyczące gry On również przekazuje - jednak jest to może 15-20% ogółu.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/13

Post autor: grzegorzg »

tomasol pisze:A tak poważniej, to myślę, że praca trenera w żeńskiej i męskiej siatkówce aż tak mocno się nie różnią.
W sensie warsztatowym na pewno.
tomasol pisze: Charakter też nie jest zależny od płci (tak mi się wydaje przynajmniej), choć zdaje sobie sprawę, że w materii psychologicznej są pewne różnice między pracą z zespołem męskim a żeńskim.
A mówiąc mniej poważnie, nie wiem, czy nie zaczynamy stąpać po miękkim gruncie :D . Wobec tego chyłkiem wycofuję się na z góry upatrzone pozycje... ;)
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

We Wrocławiu są spore oczekiwania co do tego sezonu i zapewne liczono na efektowną inaugurację sezonu. Tymczasem wyszła totalna klapa, bo trudno ocenić inaczej sromotną klęskę 0:3 z zespołem z Piły. Właściwie u gospodyń nie sposób wskazać elementu, który funkcjonowałby tak jak należy. Bardzo zawiodły takie zawodniczki jak Staelens, Polak czy Konieczna, ale i pozostałe nie pokazały się z dobrej strony. Generalnie Wrocławianki, które typuje się na czarnego konia rozgrywek, zaliczyły falstart.
A Piła zaliczyła bardzo efektowny początek sezonu, ale trudno nie wygrać kiesy wszystko robi się lepiej niż przeciwnik. W ogóle zespół gości sprawiał wrażenie jakby "jechał" na wyższym biegu niż Wrocławianki. Szczególnie pozytywnie zaprezentowały się "bałkanki" - Malasevic i Katic oraz Małgorzata Lis. Bardzo efektownymi obronami popisywała się Wysocka. Generalnie drużyna z Piły pokazała się z bardzo dobrej strony, wygrała w większej mierze dzięki własnej grze niż błędom przeciwniczek. Jak utrzyma taki poziom, to czeka ja całkiem udany sezon.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2012, o 19:01 przez tomasol, łącznie zmieniany 1 raz.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: SerCos »

Świetne zawody w wykonaniu siatkarek z Piły. PTPS będzie miał wielką pociechę zarówno z Mariny Katić jak i Tijany Malesevic, a i Natalia Krawulska świetnie się wprowadziła w mecz. Kim Stealens może nie jest jeszcze zgrana z zespołem, ale ja jakoś nigdy fanem jej talentu nie byłem. W sumie łatwo być "rozgrywającą" jeśli na skrzydłach ma się Flier czy Chaine Stealens. Nie mniej po raz kolejny podkreślę świetną postawę Chorwatki Katić. Krótko mówiąc nowe nabytki Piły zdecydowanie przyćmiły gwiazdy z Wrocławia. Ciekawe jak to się rozwinie w ciągu sezonu.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

Tak prawdę mówiąc to do Wrocławia ściągnięto trzy gwiazdy - Staelens, Wilson oraz Djurisić. Jak wiadomo, ciężko by rozgrywająca i środkowe odmieniały mecz, jeśli brak dobrego przyjęcia...
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2012/13

Post autor: akukuk »

Faktycznie Katić się dzisiaj świetnie spisywała. Widać, że już się bardzo dobrze rozumie z zespołem, szczególnie było to widać w akcjach z Lis. Takim motorem napędowym pilskiego zespołu wyraźnie jest Malesević. Nowe nabytki Piły pokazały się dziś z bardzo dobrej strony, czego nie można powiedzieć o siatkarkach z Wrocławia. Staelens, Konieczna i Polak zagrały fatalnie. Ogólnie mam wrażenie, że Impel ma bardzo małą siłę na skrzydłach. Wyraźnie zadbali o środek, ale chyba zapomnieli, że bez przyjęcia i bez silnych skrzydłowych sobie nie pograją.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

Trzeba powiedzieć, że ten sezon zapowiada się całkiem interesująco. Moim zdaniem brak wyraźnego faworyta całych rozgrywek. Muszyna ma i może najmocniejszy skład na papierze, ale doszło tam do dużej rewolucji kadrowej, zespół nie jest zgrany i trudno przewidzieć jak to się tam wszystko zazębi i czy w ogóle się zazębi. Poza Muszyną mamy całkiem sporą grupę drużyn, które mogą zdobyć podium (albo i coś więcej): Sopot, Bielsko, Dąbrowa, do tego czarnym koniem może być Wrocław a Piła pokazała dzisiaj, że jest gotowa na bycie czołówką ligi. Sądzę, że mamy sześć ekip które mogą wskoczyć na podium, choć szanse wszystkich tych ekip nie są jednakowe.
Na dole spokojni o ligowy byt powinni być Budowlani Łódź, nie wydaje się aby ten zespół był w stanie wskoczyć do górnej połowy tabeli, ale do play off powinien awansować. I wreszcie mamy trzy zespoły które powinny walczyć o utrzymanie a szczytem możliwości będzie dla nich uniknięcie baraży: Legionovia, Bydgoszcz i Białystok. Trudno nawet określić która z tych ekip ma większe szanse na ósemkę.
Pisząc o ciekawym sezonie miałem w dużej mierze na myśli walkę o czołową czwórkę i to, że jest do niej więcej kandydatów niż miejsc, z których większość wydaje się mieć podobne możliwości. Walka powinna być zacięta i nie pozbawiona "zwrotów akcji". Obawy mam za to co do poziomu sportowego. Poprzedni sezon nie był pod tym względem zachęcający, a i obecny nie zaczął się zbyt efektownie. Nie licząc dzisiejszego bardzo dobrego występu zespołu z Piły, no i z małym zastrzeżeniem, że dotyczy to tylko dwóch pojedynków pokazanych w TV.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

@Tomasol

W sumie masz rację, że teraz więcej zespołów aspiruje do pierwszej czwórki, ale to jednak Muszyna i Sopot obniżyły loty, a nie reszta je podniosła. Bo jednak porównując składy z tego sezonu do tego z tamtego widać ubytki, zwłaszcza w Sopocie, ale również i w Muszynie.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2012/13

Post autor: dreamer »

Ja jestem spokojny i o poziom sportowy i o atrakcyjność rozgrywek ekstraligi kobiet.
Zdecydowanie większe obawy mam o to, czy oprze się kryzysowi i obroni pozycję PlusLiga, bo przynajmniej kadrowo połowa drużyn wygląda gorzej niż w poprzednich latach, a dysproporcja pomiędzy pierwszą czwórką a pozostałymi drużynami pogłębia się.
W lidze żeńskiej jest dokładnie przeciwnie - i to bardzo dobrze, nawet jeżeli zgodziłoby się ze stwierdzeniem, że wyrównanie poziomu przynajmniej w części wynika z nieco niższego poziomu ubiegłorocznych ekip dominujących.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

Wydaje mi się, że z dwójki Sopot, Muszyna większe straty poniósł jednak Sopot. Ubytki Muszyny to w dużej części zawodniczki, które albo się nie do końca sprawdziły albo już nieco wypaliły, jak np. Mariola Zenik. Ich zastępczynie są na podobnym poziomie, czego nie da się moim zdaniem powiedzieć o drużynie Sopockiej. Choć oczywiście zgadzam się z tezą, że finalistki poprzedniego sezonu są w tym sezonie słabsze. Uważam jednak, że Muszyna do podium jest raczej pewniakiem, podobnie jak Dąbrowa, która jest z obecnej czołówki najbardziej stabilna kadrowo na przestrzeni ostatnich dwóch-trzech lat. W Bielsku i Sopocie doszło do bardzo wielu zmian, a te różnie się przecież kończą, Piła wydaje się być jednak nieco słabsza kadrowo, a Wrocław na niektórych pozycjach ma chyba małe dziury, jak ktoś wyżej już napisał.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: SerCos »

W Muszynie powinni pluć sobie w brodę za odejście Rourke. Osobiście jakoś jestem pesymistycznie nastawiony do Popović. Wizualnie wygląda lepiej, ale jej grą nigdy się nie zachwycałem. Co do innych pozycji to Muszyna, aż tak bardzo lotów nie obniżyła, zrezygnowano na środku z zagranicznych siatkarek, ale szczerze mówiąc i tak jedna z nich się marnowała, bo Agnieszka Bedanrek-Kasza była pewniakiem. Teraz mamy dwie doświadczone Dziękiewicz i Gajgał, więc tutaj nie widziałbym jakiegoś osłabienia. Jeśli chodzi o przyjęcie to zmiany nastąpić musiały, bo brakowało siły ognia. Duet Werblińska - Debby-Stam nie gwarantował pewnej gry w ataku, dodając do tego średnio przyjmującą Kasprzak i brak jakiś innych alternatyw tak musiało się skończyć, teraz oprócz Werblińskiej jest Kasprzak, Rousseaux i Jagieło. Więc mamy postęp. Zmiana libero także poziomu nie obniży, bo ostatnio Zenik prezentowała się słabiej. W Muszynie na rozegraniu powinni być zadowoleni ze sprowadzenia Kaczmar, która jak na drugą rozgrywającą jest świetnym wyborem, o równie dobrze mogłaby grać jako numer 1 na tej pozycji, a doświadczona Serena zespołu z pewnością nie osłabiła. Tak więc jedyne zastrzeżenia w przedsezonowych dywagacjach mam do pozycji atakującej.

Jeśli chodzi o Atom to tutaj mamy już całkowite pomieszanie z poplątaniem. Skład całkiem inny, nie wiadomo do końca co z Kubankami. Osobiście nie jestem przekonany do Eriki, Pykosz i Bełcik. Ciekawe co uda się Matlakowi z tego wyprodukować, obecnie ten zespół z taką grą jak w pierwszej kolejce nie ma prawa zdobyć medalu.

W Dąbrowie bez wielkich zmian, jedyna zagadka to jak Kaczor zastąpi Żebrowską. Ten zespół powinien dość szybko powinien się zgrać.

W Bielsku podobnie jak w Atomie wymiana wojska. Postawiono na sprawdzone Czeszki, doszła do tego Cella i Sieczka. Ogólnie skład wygląda bardzo ciekawie i szanse na medal są realne.

Co do pozostałych zespołów, osobiście liczę że czarnym koniem będzie Piła i być może Impel się ogarnie, jednak wątpię, aby były w stanie w końcowym rozrachunku zdobyć medal. Osobiście z faworyzowanej czwórki na razie na podium nie widzę Atomu, ale jeszcze dużo rzeczy może się zdarzyć, zwłaszcza jeśli wyjaśni się sprawa z Kubankami.

Czy sportowo będzie słabiej, myślę, że wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: madlark »

dreamer pisze:Ja jestem spokojny i o poziom sportowy i o atrakcyjność rozgrywek ekstraligi kobiet.
Zdecydowanie większe obawy mam o to, czy oprze się kryzysowi i obroni pozycję PlusLiga, bo przynajmniej kadrowo połowa drużyn wygląda gorzej niż w poprzednich latach, a dysproporcja pomiędzy pierwszą czwórką a pozostałymi drużynami pogłębia się.
W lidze żeńskiej jest dokładnie przeciwnie - i to bardzo dobrze, nawet jeżeli zgodziłoby się ze stwierdzeniem, że wyrównanie poziomu przynajmniej w części wynika z nieco niższego poziomu ubiegłorocznych ekip dominujących.

dreamer
Chyba, że ktoś wpadnie na pomysł zamknięcia Orlen Ligi.
O ile liga kobiet nie wygląda źle, to nie przekłada się to na reprezentację.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
olow
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:59
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: olow »

Mimo, iż sympatyzuje PTPS, troszkę żal mi Impelu. Liczyłem na emocje, a tu lanie w banie...
Co ciekawe, Piła ma całkiem wysoki składzik, co skutkowało murkiem w który tłukły wrocławianki. Lis zagrała dobre zawody, widać, iż na tej pozycji będzie lepsza od Kosmatki. Rozegranie wzmocnione, przyjęcie również. Fajny zespół się tworzy. Uznanie dla Jadzi, która z tym końcem kariery jeszcze poczeka...

Teraz czas na Legionowo.. Liczę na doby mecz, bowiem Siódemka fajnie pokazała się z Atomem.

A póki co jak widać, papierowe tygrysy trzęsą się na boisku jak galaretki... Atom, Impel, kto następny?
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

olow pisze:Lis zagrała dobre zawody, widać, iż na tej pozycji będzie lepsza od Kosmatki.
Mógłbyś wytłumaczyć to zdanie? W jakiej dziedzinie środkowa będzie lepsza od atakującej?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: SerCos »

Też nie bardzo rozumiem.

Na pozycji atakującej grała Magda Wawrzyniak, która radziła sobie średnio, żeby nie powiedzieć słabo i dopiero po wejściu Natalii Krawulskiej Piła grała zdecydowanie lepiej.
olow
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:59
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: olow »

Ja też tego nie rozumiem... Widocznie mój błąd. Lisiczka co chwilę cięła z prawego, więc miałem prawo się pomylić. Krawulska zagrała przeciętnie, poprzedniczka też.. zatem gra kombinacyjna musi być mocną stroną Piły, skoro nie ma ataku. :-(
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

Pytanie do kogoś bliżej Piły: dlaczego Krawulska z Wawrzyniak są u Was na ataku, skoro zakupiliście Magdę Piątek?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”